Seriale :D

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Seriale :D

Post autor: Saren » 2 gru 2015, o 09:56

"Człowiek z Wysokiego Zamku"
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale :D

Post autor: pannaeliza » 2 gru 2015, o 10:15

Orphan Black! Oczywiście odkryłam dawno po tym, jak fala zachwytów przeszła przez świat ale oglądamy z dużą radością ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 2 gru 2015, o 10:36

pannaeliza pisze:Orphan Black! Oczywiście odkryłam dawno po tym, jak fala zachwytów przeszła przez świat ale oglądamy z dużą radością ;)
Dobry jest :-) z niecierpliwością czekam na kolejny sezon właśnie Orphan (hak to możliwe, że to jedna aktorka?!), i The Fall... Same hipnotyzujace kobietki tam występują :-)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale :D

Post autor: Interlokutorka » 6 gru 2015, o 22:28

Saren pisze:"Człowiek z Wysokiego Zamku"
Oooo! Zrobili z tego serial? No paczpani...
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 15 gru 2015, o 08:23

A mnie coś wzięło ostatnio na powtórkę " Z archiwum X"... może zdążę przed premierą wznowionej wersji serialu :-) Tyle lat minęło, tyle seriali powstało , ale ten wciąż ogląda się z zainteresowaniem, rewelacyjna sprawa :-)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Seriale :D

Post autor: ImaSumak » 15 gru 2015, o 10:01

dalidaa pisze:A mnie coś wzięło ostatnio na powtórkę " Z archiwum X"... może zdążę przed premierą wznowionej wersji serialu :-) Tyle lat minęło, tyle seriali powstało , ale ten wciąż ogląda się z zainteresowaniem, rewelacyjna sprawa :-)
A oglądałaś "Po tamtej stronie"?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 15 gru 2015, o 11:55

ImaSumak pisze:
dalidaa pisze:A mnie coś wzięło ostatnio na powtórkę " Z archiwum X"... może zdążę przed premierą wznowionej wersji serialu :-) Tyle lat minęło, tyle seriali powstało , ale ten wciąż ogląda się z zainteresowaniem, rewelacyjna sprawa :-)
A oglądałaś "Po tamtej stronie"?
Nie miałam okazji... a co? fajne? :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Seriale :D

Post autor: ImaSumak » 15 gru 2015, o 13:32

dalidaa pisze:
ImaSumak pisze:
dalidaa pisze:A mnie coś wzięło ostatnio na powtórkę " Z archiwum X"... może zdążę przed premierą wznowionej wersji serialu :-) Tyle lat minęło, tyle seriali powstało , ale ten wciąż ogląda się z zainteresowaniem, rewelacyjna sprawa :-)
A oglądałaś "Po tamtej stronie"?
Nie miałam okazji... a co? fajne? :D
Mnie się dużo bardziej podobał ten serial niż Archiwum X. Generalnie każdy odcinek jest o czymś innym i nic je z sobą nie łączy poza pytaniem: co by było gdyby?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 15 gru 2015, o 14:34

A oglądałaś "Po tamtej stronie"?
Nie miałam okazji... a co? fajne? :D
Mnie się dużo bardziej podobał ten serial niż Archiwum X. Generalnie każdy odcinek jest o czymś innym i nic je z sobą nie łączy poza pytaniem: co by było gdyby?

Zbadam kwestię :-) Dzięki!
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 20 gru 2015, o 18:23

Odtwarzam sobie drugi raz "the Fall" ze wspaniałą Gillian Anderson... Niesamowite ile zyskała aktorsko od czasu "The X files"...
Piękna, oszałamiająca, nieodparta, niesamowita, czarująca, spokojna a jednak emocjonalna...
Ileż sprzeczności kryje się w człowieku, ileż czaru i jednocześnie egoizmu może się spotkać w jednej osobie...

Pięknie skonstruowany serial. Niesamowite dialogi. Życiowe.
Żałuję tylko, że nigdy nie poznałam tak magnetyzującej kobiety... Ech te seriale
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Seriale :D

Post autor: takeyoudowntown » 20 gru 2015, o 19:11

Nie oglądam seriali, bo bardziej siedzę w filmach,
ale ostatnio spojrzałam na program, patrzę, że na dwójce leci pierwszy odcinek serialu "Sherlock",
myślę sobie, że co szkodzi sprawdzić, fabuła jaka będzie mniej więcej każdy wie;
i... się zakochałam :serce:
Wpadłam kompletnie w głębię postaci genialnie kreowanej przez Cumberbatcha. Trudno mnie zaskoczyć, a już zachwycić to bardzo trudno, a tutaj wręcz leżę u stóp twórców. Wszystko się zgadza, sceneria, Anglia, scenariusz, dialogi, świetny humor, szacunek do inteligencji widza, którego niewiele w telewizji, wszystko jest idealne.
Coś wielkiego, wspaniałego. Polecam.
Be someone who makes you happy
Aniam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 22 cze 2014, o 22:01

Re: Seriale :D

Post autor: Aniam » 20 gru 2015, o 20:06

dalidaa pisze:Odtwarzam sobie drugi raz "the Fall" ze wspaniałą Gillian Anderson... Niesamowite ile zyskała aktorsko od czasu "The X files"...
Piękna, oszałamiająca, nieodparta, niesamowita, czarująca, spokojna a jednak emocjonalna...

Pięknie skonstruowany serial. Niesamowite dialogi. Życiowe.
Żałuję tylko, że nigdy nie poznałam tak magnetyzującej kobiety... Ech te seriale
Zgadzam się z tobą Dalidaa w 100%. Dla mnie Gillian Anderson do momentu obejrzenia "The Fall" to było tylko "Archiwum X" a tu takie zaskoczenie. Świetny serial, wciągający właśnie za sprawą znakomitej Gillian Anderson. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon.
Marcusia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2015, o 14:45

Re: Seriale :D

Post autor: Marcusia » 22 lut 2016, o 16:30

Walking dead wrócił do telewizorni - padłłam po pierwszym odcinku po przerwie. Serial wymiata. <3
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 22 lut 2016, o 21:10

Polecam serial "The 100", od drugiego sezonu mamy wątek branżowy :)
https://youtu.be/7EwD7ldggdA
antrakt
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2016, o 04:22

Re: Seriale :D

Post autor: antrakt » 24 lut 2016, o 04:56

milan4ever pisze:Polecam serial "The 100", od drugiego sezonu mamy wątek branżowy :)
https://youtu.be/7EwD7ldggdA
No mamy, mamy, nawet ładnie się rozwija w 3 sezonie, jednakże ptaszęta ćwierkają, że scenarzyści wodza za nos publikę LGBT i happy endu nie będzie, a związek pomalutku budowany rozsypie się jak domek z kart, lub w najlepszym wypadku zostanie zawieszony, by przytrzymać LGBT,owców przy tej serii na kolejny sezon. Ptaszęta różne rzeczy ćwierkają więc nie wiem na ile się to sprawdzi, mnie jednak irytują sytuacje, gdy wprowadza się coś tylko po to, by przyciągnąć określony typ widza, a potem pokazuje mu się środkowy palec. Pierwszy sezon tego serialu to kiepska historia w heteromatrixie, w zasadzie nie było nic co mogłoby przyciągnąć homo-widza-ani dobra fabuła, ani homo-wątki. W 2 sezonie wprowadzili hipnotyzującą postać Lexy, która okazuje się być lesbijką. Mało tego postać ta przebija swą charyzma wszystkich głównych bohaterów razem wziętych, czym podbija fanów tej serii niezależnie od orientacji seksualnej. Staje się pupilką fanów, co przesądza o jej pojawieniu się w sezonie 3. Aktualnie mamy pisane love story wokół niej i głównej bohaterki Clarke, jednak już latają spojlery po internetach, że Lexa z tego serialu zniknie i to niebawem. Zatem nie wiem czy polecać coś, co tęczowa widownie może jedynie wkurzyć, tym bardziej, że ten wątek jest naprawde jak do tej pory bardzo dobrze prowadzony, a shippersów Clexy przybywa z dnia na dzień.Niestety scenarzyści to bogowie, a bogowie mają to do siebie, że mogą wszystko, także brawurowo ukatrupić homo-związek, jak to permanentnie czyniono 2-3 dekady temu, w celu usatysfakcjonowania publiki hetero. :-|
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale :D

Post autor: pannaeliza » 24 lut 2016, o 08:45

Wczoraj się poddalyśmy. Długo broniłyśmy się przed Homeland, bo co z tego, że dobry - podobno rasistowski, więc oglądać nie będziemy. No ale stało się i wsiąkłyśmy. Jeszcze nie zauwazylam rasizmu, za to jestem niewyspana, bo nje mogłyśmy sie wczoraj oderwac. dlaczego muszę jechać do pracy skoro mogłabym nie jechać i oglądać dalej Homeland ? :(
Poki co, jest świetny.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 25 lut 2016, o 19:30

pannaeliza pisze:Wczoraj się poddalyśmy. Długo broniłyśmy się przed Homeland, bo co z tego, że dobry - podobno rasistowski, więc oglądać nie będziemy. No ale stało się i wsiąkłyśmy. Jeszcze nie zauwazylam rasizmu, za to jestem niewyspana, bo nje mogłyśmy sie wczoraj oderwac. dlaczego muszę jechać do pracy skoro mogłabym nie jechać i oglądać dalej Homeland ? :(
Poki co, jest świetny.
Pierwsze dwa sezony "Homeland" były rewelacyjne, po trzecim przestałam oglądać, ale się w końcu przeprosiłam z serialem i jestem w połowie czwartego sezonu. Piąty podobno znów jest świetny.
Aniam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 22 cze 2014, o 22:01

Re: Seriale :D

Post autor: Aniam » 25 lut 2016, o 20:20

milan4ever pisze: Pierwsze dwa sezony "Homeland" były rewelacyjne, po trzecim przestałam oglądać, ale się w końcu przeprosiłam z serialem i jestem w połowie czwartego sezonu. Piąty podobno znów jest świetny.
Potwierdzam z upływem odcinków po 2 sezonie zaczyna robić się nudnawo. 5 sezon ponownie wraca na "właściwe tory" Polecam dotrzeć do końca
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Seriale :D

Post autor: ImaSumak » 28 lut 2016, o 16:29

Po raz kolejny sięgnęłam po Rzym. Tylko dwa sezony, bo za drogi, a i z oglądalnością nie było szału. Ogromna szkoda, bo to świetny serial. Jeśli ktoś interesuje się tamtym okresem, to dzięki temu serialowi wreszcie można zobaczyć jak to wyglądało na prawdę. Dbałość o szczegóły imponująca i nie chodzi tu tylko o stroje czy wnętrza. Również biżuteria, fryzury ludzi pochodzących z poszczególnych plemion i części Europy. Zachowania i obyczaje. Mistrzostwo świata.
Ale wiecie- z drugiej strony tylko dwa sezony i mała oglądalność, więc dla wielu, to chyba właśnie naplotłam pierdoły. :)
Lubię kiedy kobieta...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Seriale :D

Post autor: SmokGummifaden » 1 mar 2016, o 19:28

Oglądam od nowa "Przystanek Alaska", fajne uczucie jak trochę inaczej go odbieram niż dawniej ale nadal jest fenomenalny. Najlepszy jest Chris o poranku, były już aluzje homoseksualne do Walta Whitmana, ostatnio teoria snów Junga, no i parę kawałków muzycznych, które lubię np. Moon River w przeddzień pojawienia się u nich zorzy polarnej i 5 symfonia Beethovena w takiej fajnej aranżacji, muszę gdzieś tego poszukać. Poza tym serial ten był kręcony w Kanadzie więc powiadają, że nie do końca oddaje surowy klimat Alaski.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Seriale :D

Post autor: babette_h » 3 mar 2016, o 13:34

SmokGummifaden pisze:Poza tym serial ten był kręcony w Kanadzie
Nie, był kręcony w Roslyn, Washington.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Seriale :D

Post autor: SmokGummifaden » 3 mar 2016, o 13:58

babette_h pisze:
SmokGummifaden pisze:Poza tym serial ten był kręcony w Kanadzie
Nie, był kręcony w Roslyn, Washington.
Informację zaczerpnęłam z książki Alaska. Świat okiem reportera, Piotr Kraśko, 2011. Podobno plenery były kręcone w kanadyjskiej prowincji Alberta, ale sprzeczać się o to nie zamierzam.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Seriale :D

Post autor: babette_h » 3 mar 2016, o 14:19

Może i jakieś plenery owszem (las, woda, las...), natomiast Cicely grało Roslyn, sama nazwa pojawia się w serialu jako nazwa baru/kawiarni http://theroslyncafe.com/ plus wymyślono legendę założycielską o parze Roslyn i Cicely.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Seriale :D

Post autor: dalidaa » 6 mar 2016, o 19:32

Wyoglądałam cale "Body of proof". Dopadło mnie załamanie, że pomimo 10 milionowej oglądalności nie będzie 4 sezonu.
Zdjęcie Dany Delany rozświetla teraz ekran mojego laptopa (z godnością zastąpiła Gilian Anderson) i nie mogę uwierzyć, że stuka jej 59 lat. Boże lata mijają a ona coraz lepiej wygląda :shock:

Z powodu niedosytu Dany zaczęłam oglądać "Hand of God".

1. Co jest dla mnie jedną z najobrzydliwszych rzeczy na jakie patrzeć można w serialu? Obleśny facet, który myśli, że jest boski. Któremu wydaje się, że może wszystko.

2. Co jest bardziej obrzydliwego? Kiedy ma piękną żonę. I wtedy każdy zastanawia się co ona z nim do cholery robi (?!).

3. I kiedy myślisz, że z niego w sumie farciarz, bo ma laskę o jakiej Ty możesz tylko pomarzyć zauważasz rzecz najgorszą na świecie: on tę piękną żonę zdradza. Z dziwką za 1500$/godzinę. Chory skurczysyn.

Na moje nieszczęście Dana jest nadal fascynująca więc zaczekam na rozwój akcji :(
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
mexican3eye
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 22:33

Re: Seriale :D

Post autor: mexican3eye » 7 mar 2016, o 00:44

antrakt pisze:
milan4ever pisze:Polecam serial "The 100", od drugiego sezonu mamy wątek branżowy :)
https://youtu.be/7EwD7ldggdA
No mamy, mamy, nawet ładnie się rozwija w 3 sezonie, jednakże ptaszęta ćwierkają, że scenarzyści wodza za nos publikę LGBT i happy endu nie będzie, a związek pomalutku budowany rozsypie się jak domek z kart, lub w najlepszym wypadku zostanie zawieszony, by przytrzymać LGBT,owców przy tej serii na kolejny sezon. Ptaszęta różne rzeczy ćwierkają więc nie wiem na ile się to sprawdzi, mnie jednak irytują sytuacje, gdy wprowadza się coś tylko po to, by przyciągnąć określony typ widza, a potem pokazuje mu się środkowy palec. Pierwszy sezon tego serialu to kiepska historia w heteromatrixie, w zasadzie nie było nic co mogłoby przyciągnąć homo-widza-ani dobra fabuła, ani homo-wątki. W 2 sezonie wprowadzili hipnotyzującą postać Lexy, która okazuje się być lesbijką. Mało tego postać ta przebija swą charyzma wszystkich głównych bohaterów razem wziętych, czym podbija fanów tej serii niezależnie od orientacji seksualnej. Staje się pupilką fanów, co przesądza o jej pojawieniu się w sezonie 3. Aktualnie mamy pisane love story wokół niej i głównej bohaterki Clarke, jednak już latają spojlery po internetach, że Lexa z tego serialu zniknie i to niebawem. Zatem nie wiem czy polecać coś, co tęczowa widownie może jedynie wkurzyć, tym bardziej, że ten wątek jest naprawde jak do tej pory bardzo dobrze prowadzony, a shippersów Clexy przybywa z dnia na dzień.Niestety scenarzyści to bogowie, a bogowie mają to do siebie, że mogą wszystko, także brawurowo ukatrupić homo-związek, jak to permanentnie czyniono 2-3 dekady temu, w celu usatysfakcjonowania publiki hetero. :-|
Update! Jak zwykle kolejna bohaterka lesbijka zostaje uśmiercona! Lexa ginie od przypadkowej kuli w brzuch. Elo.

Co do seriali to polecam Orange is the New Black, Narcos, Wikingowie, Suits, Sposób na morderstwo
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Seriale :D

Post autor: babette_h » 7 mar 2016, o 23:02

Dzięki za spojler
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
iwonaa92
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2015, o 12:22

Re: Seriale :D

Post autor: iwonaa92 » 11 mar 2016, o 12:27

Od siebie polecam Orange is the New Black i House of Cards (właśnie wyszedł nowy sezon) - uwielbiam też Chirurgów.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 12 mar 2016, o 21:47

Co do 3x7 "The 100" to nie mam słów...

"Orange is the new black" podobał mi się w pierwszym sezonie, druga seria była w miarę, ale trzecią obejrzałam na przewijaniu...

Polecam natomiast GENIALNY australijski serial także osadzony w więzieniu dla kobiet "Wentworth", wątku branżowego również nie zabraknie :wink:
Awatar użytkownika
Wilde_Fish
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2014, o 14:07
Lokalizacja: Londyn

Re: Seriale :D

Post autor: Wilde_Fish » 15 mar 2016, o 00:50

Pamiętacie jak mówiłam że w naszym poczciwym polskim Na Wspólnej ma być les wątek?
Mimo że i tak sama serial oglądam, to na portalach plotkarskich wyczytałam że w 2247-tym odcinku ma być jakaś akcja :cool: Jeśli dobrze obliczyłam, to odcinek ten wypada w następny (nie ten) czwartek. Hmm no to zobaczymy……

A o The 100 sporo w necie słyszałam, dużo dziewczyn zachwyca się tą całą Lexą, jej aktorka rzeczywiście śliczna, ale rany to jakaś istna mania z nią normalnie xD Podobno teraz jest niezła awantura z powodu wiadomego zakończenia…
When She took a look into my eyes……Forever is just a fraction of how long I will love You
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Seriale :D

Post autor: milan4ever » 18 mar 2016, o 22:32

Wilde_Fish pisze:
A o The 100 sporo w necie słyszałam, dużo dziewczyn zachwyca się tą całą Lexą, jej aktorka rzeczywiście śliczna, ale rany to jakaś istna mania z nią normalnie xD Podobno teraz jest niezła awantura z powodu wiadomego zakończenia…
Myślę, że przelała się czara goryczy. Społeczność LGBT czuje się oszukana przez twórców i ma już zwyczajnie dość uśmiercania prawie każdej serialowej lesbijski. Inna rzecz, że panie miały kosmiczną chemię i strasznie szkoda zmarnowanego potencjału. Aktorka grająca Lexę jest śliczna (ach te Australijki), ale przede wszystkim świetnie zagrała tę postać.
ODPOWIEDZ