Wszystkie dobre historie obrazkowe

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
emma159
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2016, o 00:01

Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: emma159 » 12 wrz 2016, o 23:16

Z racji tego, że uwielbiam czytać mangi, manhwy, komiksy i webtoony dotykające tematu miłości pomiędzy kobietami, postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma tytułami idealnymi na chłodne jesienne i zimowe wieczory. I te gorące jesienne i zimowe wieczory. Niektóre z podanych tytułów są dość znane, ale i tak warto o nich wspomieć.
Przytoczę tytuły tylko niepaździerzowe, które oferuję jakąś głębią i trzymają poziom :P

Zacznę od najlepszej strony na świecie: http://www.lezhin.com/en/ W zakładce Girls Love można znaleźć na wiele naprawdę dobrego i dojrzałego yuri. Ostatnio czytam głównie tytuły z tej własnej strony, bo ich jakość jest naprawdę wysoka. Część rozdziałów jest dostępna za darmo. Inne trzeba wykupić za coinsy. Oczywiście w googlach dostępne są "darmowe" wersje, jednak od czasu do czasu można wesprzeć autora, tym bardziej, że coinsy nie są, aż tak drogie.

Więc.

krem friszę wszystkich yuri, hit ostatnich miesięcy, najpopularniejszy tytuł, obiekt czci i kultu, czyli

What Does The Fox Say?
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/wdfs
Obrazek

Świetna manhwa z bardzo dobrze zarysowanymi postaciami, ciekawą, głęboką historią, dobrą kreską, pełna niejednoznaczności.
Opowiada historię młodej Seongji, która rozpoczyna pracę w firmie developerskiej. Tam poznaje swoją przełożoną Sumin, która wyróżnia się spośród tłumu, intryguje, przyciąga. Dobra jakikolwiek opis wymyślę, brzmi tandetnie. Szczerze polecam, już po pierwszym rozdziale wciąga i zachwyca.

Dla kogo: Dla dorosłych i dojrzałych. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą pozbyć się swojej EX z życia i mają ochotę przytulić ją od tyłu. Żeby udusić.

Pulse
Link:http://www.lezhin.com/en/comic/pulse
Obrazek

Zdecydowanie mniej ambitna historia od WDTFS, ale naprawdę przyjemna w odbiorze. Powiedziałabym, że taka letnia, mięciutka i romantyczna.
Lyn dzieciństwo i nastoletnie życie spędziła w szpitalach. W jednym z nich poznaje Mel - piękna i intrygującą panią doktor, która ma pewne problemy z zobowiązaniami. Lyn chcąc się zbliżyć do Mel składa jej pewną propozycję...

Dla kogo: dla łaknących taniej podniety, motylków w brzuchu i czegoś tak po prostu romantycznego

Vengeance
Link:http://www.lezhin.com/en/comic/vengeance_en
Obrazek

A teraz zupełna zmiana klimatu.
Zemsta.
Mroczna historia Pani detektyw, która poszukuje mordercy swojej ukochanej.

Zdecydowanie najsmutniejsza historia, która przygnębi i wzruszy.

Dla kogo: dla żądnych smutków i ostatecznej miłości.


Love Doctor

Link:http://www.lezhin.com/en/comic/lovedoctor
Obrazek

Erae nie radzi sobie z miłością, to znaczy nie wie co to jest miłość, kiedy się zaczyna, kiedy się kończy. Nie ma pojęcia, jak radzić sobie z facetami. Odpowiadać na ich zaloty. Postanawia zgłosić o pomoc do Cha Yoon, która jest tytułowym Love Doctor. Zdradzę, że Cha Yoon jest świetna w swoim fachu :P

Moja ulubiona seria. Postacie są tak pozytywnie głupkowate, że nie da się ich nie lubić. Historia jest prosta, a problemy postaci specyficzne, ale uwielbiam klimat takiej komedii opowiadających o rozmarzonych osobach w obliczu miłości :P

Serenade
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/serenade_en
Obrazek

I znowu historia, o której od razu wiemy, że nie skończy się dobrze...

Akcja rozgrywa się w Akademii Muzycznej. Mamy piękna panią profesor, która skrywa pewną tajemnicę. Zakochaną w niej, aż do szaleństwa (dosłownie) uczennicę. I inną uczennicę, która przypomina jej dawną miłość... Dramat, triller i muzyka klasyczna.

Szczerze powiedziawszy historia w Serenade nie zachwyca mnie, aż tak mocno, jak bym chciała. Coś w prowadzeniu historii, w tych całych intrygach mi nie pasuje, niemniej manhwa trzyma poziom.

dla kogo: dla wszystkich stalkerów i romantyków

Her Pet
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/herpet
Obrazek

Historia opowiada o... hm... dziewczynie, która podziwia swoją starszą koleżankę i... godzi się... by być bliżej niej... mmm... na udawanie jej psa.

Ogólnie dobra rzecz, bohaterki są bardzo sympatyczne i historia też jest sympatyczna. Kilka małych dramatów, nastoletnich nieporozumień, odpowiednie dla młodszych pań.

dla kogo: dla psiarzy

Daily Witch
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/daily_witch
Obrazek

Co tu dużo mówić. Kadry z życia współczesnych czarownic. Trochę pokazują ciałka, trochę się przekomarzają, tu i ówdzie podkochują. Historia chyba ma sens? Postaci strasznie sympatyczne i fajnie narysowane.

dla kogo: dla łaknących relaksu i niezobowiązującej komedii

Everyday Lily
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/everydaylily
Obrazek

Jedna jest lesbijką, ale tak naprawdę lesbijki, nie wchodzą w związku, tylko bywają w tym samym łóżku w tym samych czasie, ogólnie miłość to żart, a życie to triathlon uwodzeń. Druga się podkochuje w tej pierwszej. Ale ta pierwsza na to, że meh, a potem, że może nie, bo tamta jest na poważnie, bo poprzednie to tak tylko się, gdzieś walały po kątach. Takie se.

dla kogo: wielbicieli koledżowych romansów

BONUS

My Joy
Link: http://www.lezhin.com/en/comic/myjoy
Obrazek

Nie czytajcie tego.

Najgorsze jest to, że naprawdę istnieją tacy ludzie. Ta historia jest zbyt życiowa.

dla kogo: nie dla ludzi ze skłonności do sentymentalizmu i depresji

KONIEC na dziś.

Jeśli za mało i jeśli macie ochotę, powrzucam tytuły mniej dostępne i znane, a równie ciekawe.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 18 wrz 2016, o 20:51

Fajny temat, dzięki. Wprawdzie nigdy czegoś takiego nie czytałam, ale teraz nadrobię zaległości.
Ze swej strony mogę polecić Fun home- tragikomiks rodzinny Alison Bechtel. Bardzo dobry komiks, choć nie opowiada o lesbijskiej miłości, tylko jest zapisem wspomnień rodzinnych autorki- lesbijki. Tu recenzja:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/fun_home/1-w2
Lubię kiedy kobieta...
emma159
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2016, o 00:01

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: emma159 » 25 wrz 2016, o 21:01

Fun home wygląda ciekawie - w szczególności kreska, bo lubię taki tani styl :P

Do kolekcji dorzucam:

Always Human
Link: http://www.webtoons.com/en/romance/alwa ... tle_no=557

Komiks sci fi. Pozwolę sobie przetłumaczyć opis ze strony, bo dobrze oddaje klimat historii:"Opowieść o nanobotach, inżynierii genetycznej i dwóch dziewczynach zakochujących się w sobie. Nieważne jak zmieni nas technologia - zawsze pozostaniemy ludźmi".

The Private Report on My Lesbian Experience with Loneliness
Link: w googlach :P

Poważna rzecz. Historia opisująca życie autorki, która po zawaleniu studiów i innych perypetiach popadła w depresję. Nie radzi sobie w życiu, nie ogarnia swojej higieny, uczuć, seksualności... Postanawia spotkać się prostytutką, żeby... nadać swemu życiu trochę kolorów (?).

GO GET A ROOMIE!
link: http://www.gogetaroomie.com/

Komiks internetowy opowiadający o ludziach LGBT. Dużo seksu, dużo nagości, trochę bdsm i wielkich, wspaniałych przyjaźni :)
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 14 cze 2021, o 21:19

Ostatnio też otwarłam się na komiks. Moje osobiste odkrycie to "Sunstone" Stjepana Sejica. Rewelacja!
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: claas » 12 lip 2021, o 23:54

'Maus' autorstwa Arta Spiegelmana. Podany tytuł nie w pełni wpisuje się w ramy wątku, a właściwie wymyka się wszelkim limitom. Równie dobra, co kontrowersyjna forma. Nie napiszę więcej, bowiem trudno mi uchwycić myśli adekwatne. Poza tym, być może poprzez to niedopowiedzenie zachęcę Was do zapoznania się z tytułem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 13 lip 2021, o 01:24

claas pisze:
12 lip 2021, o 23:54
'Maus' autorstwa Arta Spiegelmana. Podany tytuł nie w pełni wpisuje się w ramy wątku, a właściwie wymyka się wszelkim limitom. Równie dobra, co kontrowersyjna forma. Nie napiszę więcej, bowiem trudno mi uchwycić myśli adekwatne. Poza tym, być może poprzez to niedopowiedzenie zachęcę Was do zapoznania się z tytułem.
Rzecz jest o Holokauście. Z grubsza i w uproszczeniu. Bardzo dobry komiks.
Lubię kiedy kobieta...
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: claas » 13 lip 2021, o 05:43

ImaSumak pisze:
13 lip 2021, o 01:24
claas pisze:
12 lip 2021, o 23:54
'Maus' autorstwa Arta Spiegelmana. Podany tytuł nie w pełni wpisuje się w ramy wątku, a właściwie wymyka się wszelkim limitom. Równie dobra, co kontrowersyjna forma. Nie napiszę więcej, bowiem trudno mi uchwycić myśli adekwatne. Poza tym, być może poprzez to niedopowiedzenie zachęcę Was do zapoznania się z tytułem.
Rzecz jest o Holokauście. Z grubsza i w uproszczeniu. Bardzo dobry komiks.
Tak! W dzisiejszych czasach określenie 'ikoniczne' jest powszechnie nadużywane, ale tutaj pasuje jak ulał.
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 13 lip 2021, o 16:27

claas pisze:
12 lip 2021, o 23:54
'Maus' autorstwa Arta Spiegelmana [...]
Nie czytałam bo zawsze miałam wrażenie, że to komiks bardzo ciężkiego kalibru. Może się zdecyduję w końcu.
Cieszę się, że claas zwróciła uwagę na taką tematykę komiksową, nie tylko łatwą i przyjemną. Sama chciałam ale myślałam, że żadna z dziewczyn tutaj czegoś takiego nie czyta.

Ja mogę zaproponować:

Trzytomowy "Berlin" ( 1:Miasto kamieni, 2:Miasto dymu, 3:Miasto światła).
Fragmenty opisów wydawcy:
"Berlin. Miasto kamieni - jedna z najwybitniejszych powieści graficznych i jednocześnie jeden z najciekawszych komiksów historycznych. Powstające ponad 10 lat arcydzieło komiksu [...] Berlin. Wrzesień 1928 roku. Zmierzch Republiki Weimarskiej. 10 lat po zakończeniu I Wojny Światowej Niemcy pogrążone są w głębokim kryzysie i rozpaczliwie szukają dla siebie nowej drogi."

" W Berlin. Miasto dymu wracamy do stolicy Republiki Weimarskiej po dramatycznych wydarzeniach z maja 1929, ukazanych w pierwszej odsłonie trylogii [...] Ponownie śledzimy losy Marthe Müller i dziennikarza Kurta Severinga. On przeprowadza wywiady ze świadkami tragicznych majowych zajść, próbując dotrzeć do prawdy o nich. Ona nocami odkrywa świat berlińskich lesbijek i dekadenckie oblicze miasta. Oboje są dla autora soczewkami, przez które obserwujemy społeczeństwo w czasach kryzysu i gwałtownych zmian."

"Dziennik Anne Frank (The Graphic Diary)" - komiksowa adaptacja Dziennika Anne Frank

"Kroniki Francine R." to przeżycia wojenne członkini ruchu oporu Francine R.

I znany klasyk "Złoty Berlin" adaptacja powieści Kutschera Volkera

Na koniec coś lżejszego dla wszystkich Pań a w szczególnosci dla miłośniczek mrocznych opowieści: "Przez las" (ciekawostka: autorka jest les).
Fragment opisu wydawcy: 
"[Dostajemy] cudownie straszną kolekcję opowiadań... Carroll unika jednoznacznych zakończeń, dzięki czemu to nam pozostawia odpowiedź na pytania: Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna wyobraźnia? Czy to, co nas dręczy, to tylko poczucie winy, żal, samotność, psychoza, czy też może coś nadprzyrodzonego? Niesamowite opowieści Carroll będą was prześladować."
Ostrzeżenie ode mnie - nie czytajcie w nocy przy małym świetle :ksiazka: bo klimat opowiadań Wam się udzieli...albo..właśnie czytajcie :>
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: claas » 13 lip 2021, o 22:54

Evlina pisze:
13 lip 2021, o 16:27
claas pisze:
12 lip 2021, o 23:54
'Maus' autorstwa Arta Spiegelmana [...]
Nie czytałam bo zawsze miałam wrażenie, że to komiks bardzo ciężkiego kalibru. Może się zdecyduję w końcu.
Cieszę się, że claas zwróciła uwagę na taką tematykę komiksową, nie tylko łatwą i przyjemną. Sama chciałam ale myślałam, że żadna z dziewczyn tutaj czegoś takiego nie czyta.

Ja mogę zaproponować:

Trzytomowy "Berlin" ( 1:Miasto kamieni, 2:Miasto dymu, 3:Miasto światła).
Fragmenty opisów wydawcy:
"Berlin. Miasto kamieni - jedna z najwybitniejszych powieści graficznych i jednocześnie jeden z najciekawszych komiksów historycznych. Powstające ponad 10 lat arcydzieło komiksu [...] Berlin. Wrzesień 1928 roku. Zmierzch Republiki Weimarskiej. 10 lat po zakończeniu I Wojny Światowej Niemcy pogrążone są w głębokim kryzysie i rozpaczliwie szukają dla siebie nowej drogi."

" W Berlin. Miasto dymu wracamy do stolicy Republiki Weimarskiej po dramatycznych wydarzeniach z maja 1929, ukazanych w pierwszej odsłonie trylogii [...] Ponownie śledzimy losy Marthe Müller i dziennikarza Kurta Severinga. On przeprowadza wywiady ze świadkami tragicznych majowych zajść, próbując dotrzeć do prawdy o nich. Ona nocami odkrywa świat berlińskich lesbijek i dekadenckie oblicze miasta. Oboje są dla autora soczewkami, przez które obserwujemy społeczeństwo w czasach kryzysu i gwałtownych zmian."

"Dziennik Anne Frank (The Graphic Diary)" - komiksowa adaptacja Dziennika Anne Frank

"Kroniki Francine R." to przeżycia wojenne członkini ruchu oporu Francine R.

I znany klasyk "Złoty Berlin" adaptacja powieści Kutschera Volkera

Na koniec coś lżejszego dla wszystkich Pań a w szczególnosci dla miłośniczek mrocznych opowieści: "Przez las" (ciekawostka: autorka jest les).
Fragment opisu wydawcy: 
"[Dostajemy] cudownie straszną kolekcję opowiadań... Carroll unika jednoznacznych zakończeń, dzięki czemu to nam pozostawia odpowiedź na pytania: Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna wyobraźnia? Czy to, co nas dręczy, to tylko poczucie winy, żal, samotność, psychoza, czy też może coś nadprzyrodzonego? Niesamowite opowieści Carroll będą was prześladować."
Ostrzeżenie ode mnie - nie czytajcie w nocy przy małym świetle :ksiazka: bo klimat opowiadań Wam się udzieli...albo..właśnie czytajcie :>
Ja z kolei serdecznie dziękuję za rekomendację tych wszystkich pozycji. Być może to niezbyt szczęśliwe określenie, ale już ostrzę sobie zęby na lekturę, jako że jestem pasjonatką tematów wojennych / hebrajskich i... szeroko pojętego mroku.
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 14 lip 2021, o 02:16

Cieszę się, że przydałam się na coś :) Tematy hebrajskie..hmm..a czytałaś "Kroniki jerozolimskie" Guy'a Delisle'a?
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: claas » 14 lip 2021, o 14:30

Evlina pisze:
14 lip 2021, o 02:16
Cieszę się, że przydałam się na coś :) Tematy hebrajskie..hmm..a czytałaś "Kroniki jerozolimskie" Guy'a Delisle'a?
Ba! Zamieniłaś mój prywatny, czytelniczy sezon ogórkowy w pełen dynamiki i ferworu czas poszukiwań pośród nieujarzmionego oceanu (książek) ;)

Niestety, nie miałam przyjemności dzieła Delisle'a, a szkoda. Zaznajamianie się z symboliczną konfrontacją Zachodu z Obcym - nazwijmy go metaforycznie Orientem - musi być nadzwyczaj ciekawe.
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 14 lip 2021, o 14:48

"Kroniki jerozolimskie" to też jest komiks (w końcu piszemy w temacie o komiksach :mrgreen: ). Delisle narysował kilka kronik. To takie komiksy podróżnicze. Jego obserwacje z miejsc gdzie był. Świetne są, lepsze niż niejeden książkowy przewodnik.
Meja
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2021, o 21:14

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Meja » 14 lip 2021, o 23:27

Ze swojej strony polecam klasyka, Will Eisner, dla mnie z dużym ładunkiem emocjonalnym dosadna ocena rzeczywistości i społeczeństwa „Nowy York. Życie w wielkim mieście” i „Umowa z Bogiem”. Delisle’a najbardziej wciągnął mnie „Pjongjang” :-P fascynujące spojrzenie na Koreę Północną. Bardzo ciekawe są komiksy reportażowe Joe Sacco np. „Strefa Gazy”, „Palestyna”. „Kot Rabina” autor Joann Sfar to też bardzo ciekawa pozycja, to tak trochę bardziej filozoficznie :-P . I dla mnie komiks którego nie da się zapomnieć (przynajmniej mi pozostaje w pamięci), magiczny wręcz „Trzy Cienie” Cyrila Pedrosy. Co polecacie w szerokim zakresie komiksu obyczajowego, biograficznego? Może coś rodzimych autorów?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 15 lip 2021, o 00:10

A Szninkiel? Znacie?
Lubię kiedy kobieta...
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 00:19

Tak "Pjongjang" jest świetny. A z obyczajowych mogę polecić:
"Ghost World". Fragment opisu wydawcy: "Obsypana nagrodami historia trudnej przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Enid i Rebeka, nastoletnie przyjaciółki stają twarzą w twarz z nieprzyjemną perspektywą dorosłego życia i niepewną przyszłością ich skomplikowanego związku [...] Komiks ten stał się podstawą scenariusza (nominowanego do Oscara) filmu o tym samym tytule."

"Lżejsza od swojego cienia" Fragment opisu wydawcy: "Katie Green na ponad 500 stronach opowiada o genezie swojej anoreksji, powolnym wychodzeniu z choroby, nadużyciach ze strony osób, które żerując na słabości chorego, dopuszczają się niewyobrażalnych czynów. Odkrywa przed czytelnikami swoje najintymniejsze sekrety, opowiada o lękach i problemach związanych z wchodzeniem w samodzielne życie.
„Lżejsza od swojego cienia” to nie tylko rysunkowa historia choroby, walki z zaburzeniami odżywiania i powolnego dochodzenia do zdrowia. To zapis dojrzewania, zdobywania świadomości własnego ciała, zmagania się z własnymi ograniczeniami, odkrywania wewnętrznej siły [...]"
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 00:21

ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 00:10
A Szninkiel? Znacie?
Tak ale nie mam w swojej kolekcji, czytałam pożyczony :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 15 lip 2021, o 00:34

Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:21
ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 00:10
A Szninkiel? Znacie?
Tak ale nie mam w swojej kolekcji, czytałam pożyczony :)
Ja mam pierwsze wydanie :serducho:
A zaczęło się dawno temu, gdy przypadkiem trafiłam na fragment Thorgala z albumu Zdradzona czarodziejka. I przepadłam. Uwielbiam kreskę Rosińskiego.
Jak będę mieć chwilę, to rzucę okiem na moje zbiory i coś tu wrzucę.
Lubię kiedy kobieta...
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 00:41

W sumie do obyczajowych mogłabym jeszcze dorzucić "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny" ale ze względu na wątek hetero romansu może nie przypaść do gustu. Fragment opisu wydawcy: "Nastoletnia Ellie zawsze romantyzowała narkomanów. Niefortunne, artystyczne dusze, które pogrążył zew igieł i pigułek, były jej obsesją, odkąd jej matka przedawkowała dziesięć lat temu.
Kiedy Ellie trafia do ekskluzywnego ośrodka leczenia uzależnień, gdzie nic nie jest tym, czym na pierwszy rzut oka się wydaje, wpada w objęcia jeszcze niebezpieczniejszego romansu, odkrywając, że narkotyki i morderstwo doskonale idą w parze.
"Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny" jest uwodzicielską, napędzaną prochami i popkulturą opowieścią o dojrzewaniu młodej dziewczyny, która poszukuje ciemności – i o tym, co tam znajduje [...]."
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 00:43

ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 00:34
Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:21
ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 00:10
A Szninkiel? Znacie?
Tak ale nie mam w swojej kolekcji, czytałam pożyczony :)
Ja mam pierwsze wydanie :serducho: [...]
Czarnobiałe?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 15 lip 2021, o 00:46

Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:43
ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 00:34
Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:21


Tak ale nie mam w swojej kolekcji, czytałam pożyczony :)
Ja mam pierwsze wydanie :serducho: [...]
Czarnobiałe?
No oczywiście.
Lubię kiedy kobieta...
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 00:49

Teraz jest wersja w kolorze.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: ImaSumak » 15 lip 2021, o 01:06

Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:49
Teraz jest wersja w kolorze.
Nie jestem zainteresowana.
Lubię kiedy kobieta...
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 15 lip 2021, o 14:12

ImaSumak pisze:
15 lip 2021, o 01:06
Evlina pisze:
15 lip 2021, o 00:49
Teraz jest wersja w kolorze.
Nie jestem zainteresowana.
Nie skusisz się żeby porównać obie wersje? :)
Jeśli lubisz Rosińskiego to pewnie "Skargę Utraconych Ziem" już czytałaś.
Meja
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2021, o 21:14

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Meja » 15 lip 2021, o 21:11

Szninkiel oczywiście, mistrzostwo, czytałam pierwszy raz w wersji czarno-białej. :) W ogóle duet Rosiński-Van Hamme był niezwykle udany. Nie mogę się jednak przekonać do Thorgala bez Van Hamme’a jak i do serii pobocznych.

Dzięki za podrzucenie komiksów, zdecydowanie rzucę okiem :D
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 16 lip 2021, o 00:53

Meja pisze:
15 lip 2021, o 21:11

[...] Nie mogę się jednak przekonać do Thorgala bez Van Hamme’a jak i do serii pobocznych [...]
Mam tak samo jak Ty. A te serie poboczne mogę skomentować krótko - porażka.
Evlina
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 11 cze 2021, o 12:42

Re: Wszystkie dobre historie obrazkowe

Post autor: Evlina » 16 lip 2021, o 00:58

Meja pisze:
15 lip 2021, o 21:11

[..] Dzięki za podrzucenie komiksów, zdecydowanie rzucę okiem :D
Proszę bardzo, polecam się :mrgreen:
ODPOWIEDZ