Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: AniaMac » 26 wrz 2016, o 14:21

Witam,szukam wszelkich wątków homoseksualnych w literaturze oraz serialach/filmach fantasy i sci-fi. Mogą być to pojedyncze książki, bądź też całe kontynuacje sag. Bohater nie musi być głównym, ale też nie jednokartkowym/jednominutowym.
Zależy mi na dziełach ostatnich lat, ale nie pogardzę ostatnim półwieczem.
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Nerilka » 28 wrz 2016, o 00:23

Z najnowszych nowości (premiera książki niecałe 2 tygodnie temu) to polecam "Dziewczynę z Dzielnicy Cudów" Anety Jadowskiej. Jest to typ urban fantasy rozgrywający się w magicznej wersji Warszawy, dosyć mroczny klimat, bo dzieje się wśród Zakonu Cienie płatnych zabójców. Nikita - główna bohaterka książki jest lesbijką, ale nie ma tu co szukać jakiś opisów związków. Z drugiej strony jej orientacja nie jest ukrywana, co jakiś czas są jakieś odniesienia. Zdecydowanie bardziej niż we wcześniejszej serii tej samej autorki o Dorze Wilk, która jest bi, ale nie jest to bardzo wyraźne (poza tym, że jej była dziewczyna - właśnie Nikita pojawia się przelotnie w jednym tomie).

Jest tu trochę nawiązań do heksalogii Dory Wilk, ale wydaje mi się że można czytać tą książkę niezależnie, jako pierwszy tom nowego cyklu.

Bardzo lubię fantastykę, więc też chętnie poczytam jakie jeszcze znacie książki.
Jesteś zainteresowana raczej postaciami kobiecymi, czy męskimi też? wydaje mi się, że częściej spotykam w fantastyce motywy gejowskie niż lesbijskie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: ImaSumak » 29 wrz 2016, o 20:26

Batwomen jest lesbijką.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: osiol » 3 paź 2016, o 12:22

Takie soft fantasy a może bardziej Paranormal romance - cykle Trudi Canavan - gdzieś tam zawsze przewija się jakiś gej.
Wiedźmin - czyli Ciri ;)
Marcedes Lackey - Ostatni Mag Heroldów (trylogia) oraz Strzały królowej (także trylogia)
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Nerilka » 4 paź 2016, o 00:37

osiol pisze:Takie soft fantasy a może bardziej Paranormal romance - cykle Trudi Canavan - gdzieś tam zawsze przewija się jakiś gej.
Nie tylko gej, lesbijki też są :)
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: AniaMac » 5 paź 2016, o 16:47

Dzięki, ściągam i czytam ;) !!!
Awatar użytkownika
wilczek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 17:57

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: wilczek » 14 paź 2016, o 10:50

Z książek to wyżej wspominana "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" z Nikitą. (btw Robin stał się moją ulubioną postacią z Thornverse <3) Kolejne urban fantasy: cykl o Mercy Thompson Patricii Briggs - numer trzy w hierarchii wilkołaczej watahy jest gejem, dużo o nim nie ma, ale w pewnym momencie jest dość istotny. Doczekał się chyba dwóch oddzielnych opowiadań w roli głównej.
Z seriali to masz nieśmiertelnego Doctora Who, wprawdzie postacie LGBT nie pojawiają się w każdym odcinku, ale jest ich całkiem sporo. A jak Doctor to i Torchwood, gdzie główny bohater jest omniseksualny.
I taka ciekawostka: https://en.wikipedia.org/wiki/Gaylactic_Spectrum_Awards
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Nerilka » 14 paź 2016, o 20:51

Wilcza wataha to mi przypomniało jeszcze o książkach Gail Carriger "Bezduszna", "Bezwzględna" (w sumie 4 tomy wszystkie na "Bez.." się zaczynają) rozgrywają się w arystokratycznych strefach alternatywnej dawnej Anglii. Tam też pojawiają się geje zarówno wśród wampirów jak i wilkołaków, w jednym tomie jest też bohaterka lesbijka, ale nie pamiętam w którym.

W serii o Dorze Wilk Anety Jadowskiej pojawia się jeszcze męska para wampirów, ale to bohaterowie dalszego planu.

W serii Temeraire Naomi Novik jeden z bohaterów jest gejem, ale wychodzi to na jaw dopiero w 5. czy 6. tomie.

Z trochę starszych książek to "Jeźdźcy smoków z Pern" Anne McCaffrey.
Dla mnie osobiście to bardzo ważna seria, bo miała na mnie duży wpływ.
Tutaj homoseksualizm (niestety tylko męski, lesbijek nie ma), jest w pewien sposób związany z koncepcją świata.
W skrócie tutaj smok tuż po wykluciu musi sobie znaleźć człowieka, z którym wytwarza telepatyczno-emocjonalną więź na całe życie. Zielone smoczyce wybierają sobie na partnerów homoseksualnych mężczyzn (z dzisiejszej pespektywy jedzie mi to stereotypem sfeminizowanego geja), a do tego ponieważ człowiek dzieli ze smokiem wszystkie emocje (również w trakcie lotów godowych), to zachowania homoseksualne nawet wśród całkiem hetero były powszechne.
To dzieje się gdzieś tam w tle, bezpośrednio para chłopaków jako bohaterowie występuje chyba tylko w "Smoczym oku".

Dużo więcej się działo w grupach rozgrywających historie w realiach tego świata. Mam wrażenie że wśród bohaterów (płci obojga), których tam tworzyłyśmy było tak co najmniej z 50% homo i bi.
Ta seria jest dla mnie ważna nie tylko dlatego, że jak zaczęłam ją czytać jako nastolatka, to wciągnęłam się w fantastykę, ale też tam chyba po raz pierwszy zetknęłam się z homoseksualizmem jako czymś naturalnym.

Zauważyłyście, że piszemy przede wszystkim o książkach autorek? Mężczyźni nie zawierają w swoich książkach wątków homo, czy to my po prostu czytamy więcej książek napisanych przez kobiety?
Awatar użytkownika
wilczek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 17:57

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: wilczek » 16 paź 2016, o 19:14

Nerilka pisze: W serii Temeraire Naomi Novik jeden z bohaterów jest gejem, ale wychodzi to na jaw dopiero w 5. czy 6. tomie.
Eh, zatrzymałam się na 4 tomie... Czas wrócić do serii :)

Dzięki za podrzucenie "Jeźdźcy smoków z Pern", przeczytam na pewno. Nie dla wątku homo a dla smoków :D

A co do Jadowskiej - Nerilka, a wspaniały krawiec-krasnolud gej? :serce:

A co do ostatniej refleksji... Patrząc na półkę mam zdecydowanie więcej książek fantasy napisanych przez kobiety o.O Chyba czas uzupełnić w końcu biblioteczkę o Chłopców Ćwieka i o Patrola Łukjanienki dla wyrównania :D
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Altena_Q » 17 paź 2016, o 23:01

A kto słyszał o "A Long Way To A Small, Angry Planet"? Tutaj link do recenzji:
http://www.goodreads.com/book/show/2273 ... gry-planet
Moje ostatnie odkrycie. Bardzo "startrekowa", i cudownie nie-seksistowska, jest w niej rasa zmieniająca płeć zależnie od upodobań, jednopłciowy związek, a żadna z żenskich bohaterek nie jest w najmniejszym nawet stopniu seksualizowana. Naprawdę odświeżająca lektura, dla miłośników statków kosmicznych :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
slim84
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2016, o 16:40

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: slim84 » 18 paź 2016, o 09:14

Witam,to z półki z książkami podrzucam -"Piątą Kolumna"S.M.Stirling-obok wojny Europy z Ameryka,ciekawie opisane jest tu główny watek les.Ja przez przypadek wpadłam na tą książkę i nie żałuję.A jeśli chodzi o serie Naomi Novik to nie kojarzę takiego wątku,chyba czytałam bez zrozumienia :wink:
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Liara » 23 paź 2016, o 21:15

Nie wiem jakim cudem nie padła nazwa jednego z najlepszych seriali ostatnich lat, czyli "The 100". Przyjemne sci-fi, o świetnej fabule i co najciekawsze główną postacią jest kobieta - Clarke - która jest biseksualna. I dodatkowo w pewnym momencie poznaje niesamowitą towarzyszkę 8) Pierwszych 4-5 odcinków wygląda jak "Zmierzch" ale potem serial rozwija skrzydła i u mnie staje w szranki z takimi tytułami jak "Gra o Tron" czy "Westworld".
Migla
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2015, o 23:22

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Migla » 11 lis 2016, o 19:46

Brytyjski serial "Black mirror", a dokładniej czwarty odcinek trzeciego sezonu - "San Junipero". Serial ten różni się od większości tym, że każdy odcinek opowiada odrębną historię, więc można rozpocząć oglądanie od środka sezonu, bez obaw, że coś nam umknęło. Ponieważ sama właśnie tak zaczęłam, to nie wiem, czy w innych odcinkach pojawiają się interesujące nas wątki, ale tak czy inaczej, zamierzam nadrobić pozostałe sezony, bo naprawdę warto.
Wklejam krótki opis, tego co czeka na widzów w 3. sezonie (w tym w "San Junipero"): http://www.serialowa.pl/133495/black-mi ... -odcinkow/
A tutaj recenzja samego "San Junipero", ale to tylko dla tych, którzy chcą znać zakończenie zanim zaczną oglądać :wink: (spoilery) http://www.serialowa.pl/136688/black-mi ... -recenzja/
Na zachętę wrzucę jeszcze cytat z tej recenzji: "Co jakiś czas zdarzają się w "Black Mirror" odcinki pod każdym względem niezwykłe, w których doskonałe jest wszystko, z samym konceptem na czele. "San Junipero" to właśnie taki odcinek"
Awatar użytkownika
Dino
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 521
Rejestracja: 10 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Koniec świata

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Dino » 26 kwie 2017, o 09:21

Dwa seriale:
Główna bohaterka, sukkub, biseksualna: Lost Girl
Jedna z bohaterek/klonów: Orphan Black

Ten pierwszy mogła bym co jakiś czas oglądać od nowa :twisted:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Altena_Q » 26 kwie 2017, o 12:14

Migla pisze:Brytyjski serial "Black mirror", a dokładniej czwarty odcinek trzeciego sezonu - "San Junipero". Serial ten różni się od większości tym, że każdy odcinek opowiada odrębną historię, więc można rozpocząć oglądanie od środka sezonu, bez obaw, że coś nam umknęło. Ponieważ sama właśnie tak zaczęłam, to nie wiem, czy w innych odcinkach pojawiają się interesujące nas wątki, ale tak czy inaczej, zamierzam nadrobić pozostałe sezony, bo naprawdę warto.
Wklejam krótki opis, tego co czeka na widzów w 3. sezonie (w tym w "San Junipero"): http://www.serialowa.pl/133495/black-mi ... -odcinkow/
A tutaj recenzja samego "San Junipero", ale to tylko dla tych, którzy chcą znać zakończenie zanim zaczną oglądać :wink: (spoilery) http://www.serialowa.pl/136688/black-mi ... -recenzja/
Na zachętę wrzucę jeszcze cytat z tej recenzji: "Co jakiś czas zdarzają się w "Black Mirror" odcinki pod każdym względem niezwykłe, w których doskonałe jest wszystko, z samym konceptem na czele. "San Junipero" to właśnie taki odcinek"
Post sprzed miesięcy, ale jestem ciekawa, czy ktoś oglądał Black Mirror i czy wszystkie odcinki są takie depresyjne? Obejrzałam pierwszy i drugi odc. i wymiękłam, to było makabryczne i potwornie przygnębiające.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: takeyoudowntown » 26 kwie 2017, o 15:49

Oglądałam wszystkie odcinki Black mirror oprócz najnowszego, trzeciego sezonu, i tak, Altena, one wszystkie są takie depresyjne :) To jest specyficzny serial, dobrze zrobiony, dający bardzo do myślenia, ale klimat ma taki właśnie przygnębiający. Raczej nie przypadnie wszystkim widzom do gustu.
Taki był zamysł twórców, aby pokazać w którą stronę ten nasz technologiczny rozwój idzie. Może jest momentami przesadzony, ale ta moc przekazu, to że sceny zostają w głowie, to moim zdaniem jego dobra strona. Ale tak jak piszę - widocznie nie dla każdego :)
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Altena_Q » 26 kwie 2017, o 20:49

To faktycznie nie dla mnie. O ile jeszcze odcinek ze świnią był groteskowo zabawny, chociaż tylko na początku, o tyle drugi mnie dobił. Już wolę jakiś horror.

Ale z bardziej optymistycznych rzeczy w temacie, jest bardzo fajna lesbijka w serialu "Dark Angel", drugoplanowa, ale zawsze.
A kto zauważył, że zrobili geja z Sulu w nowych Star Trekach? :) Jest też gej w nowych "Gwiezdnych Wojnach". Już nie wspominając o animowanej serii, która jest od 2 lat sensem mojego życia, "Avatar Korra", gdzie główna bohaterka na koniec okazuje się lesbijką :serce:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Karma86
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 11:35

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Karma86 » 4 maja 2017, o 20:51

A wie ktoś o takich wątkach w literaturze japońskiej?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: ImaSumak » 4 maja 2017, o 20:53

Karma86 pisze:A wie ktoś o takich wątkach w literaturze japońskiej?
Jest tego zatrzęsienie!
Lubię kiedy kobieta...
Karma86
Posty: 8
Rejestracja: 4 maja 2017, o 11:35

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Karma86 » 5 maja 2017, o 19:56

Nie będę kłamać, ale wzięłam się za pisanie pracy licencjackiej i kolejny raz zmieniłam temat, tym razem właśnie na homoseksualizm w Japonii. Z tym, że potrzeba mniej fantastycznych, a bardziej realnych źródeł :(
Monika78
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2016, o 15:54

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Monika78 » 21 cze 2017, o 23:07

Fletcher DeLancey
Chronicles of Alsea series https://www.goodreads.com/series/149518 Praktycznie wszystkie bohaterki są lesbijkami :mrgreen:

Past Imperfect series na podstawie Star Trek Voyager( faniction) można przeczytać online http://www.fletcherdelancey.com/fiction.html

Gun Brooke Supreme Constellations series


Światna seria fantasy o wilkołakach:
Gill McKnight Garoul series

Paranormalna seria:
Yvonne Heidt
The Sisters of Spirits Trilogy

We wszystkich tych pozycjach główną bohaterka jest lesbijka, watek romantyczny jest zawsze silnie zaakcentowany :D
Wszystkie po ang
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: jaga_n » 22 cze 2017, o 13:57

egze77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 71
Rejestracja: 10 paź 2017, o 09:57

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: egze77 » 25 paź 2017, o 23:56

AniaMac pisze:Witam,szukam wszelkich wątków homoseksualnych w literaturze oraz serialach/filmach fantasy i sci-fi. Mogą być to pojedyncze książki, bądź też całe kontynuacje sag. Bohater nie musi być głównym, ale też nie jednokartkowym/jednominutowym.
Zależy mi na dziełach ostatnich lat, ale nie pogardzę ostatnim półwieczem.
Mnie się jeszcze skojarzyła Achaja t 1-3 Andrzeja Ziemiańskiego. Może nie jakieś wybitne, ale daje radę.Poza tym ostatnio wydana "Walkiria" komiks z serii Superbohaterowie Marvela miała taka bohaterkę i jedną scenę :).
egze77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 71
Rejestracja: 10 paź 2017, o 09:57

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: egze77 » 25 paź 2017, o 23:58

egze77 pisze:
AniaMac pisze:Witam,szukam wszelkich wątków homoseksualnych w literaturze oraz serialach/filmach fantasy i sci-fi. Mogą być to pojedyncze książki, bądź też całe kontynuacje sag. Bohater nie musi być głównym, ale też nie jednokartkowym/jednominutowym.
Zależy mi na dziełach ostatnich lat, ale nie pogardzę ostatnim półwieczem.
Mnie się jeszcze skojarzyła Achaja t 1-3 Andrzeja Ziemiańskiego. Może nie jakieś wybitne, ale daje radę.Poza tym ostatnio wydana "Walkiria" komiks z serii Superbohaterowie Marvela miała taką bohaterkę i jedną scenę :).
I jeszcze serial Supergirl ma bardzo dobrze poprowadzony taki wątek kk- serial jest całkiem dobry.
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Nerilka » 28 cze 2018, o 01:03

Dorzucę jeszcze coś serialowego.

W Once Upon a Time (polski tytuł "Dawno, dawno temu") w 7 sezonie pojawia się para dziewczyn. Wcześniej wątki pojawiają się gdzieś na dalszym planie, albo jako jednoodcinkowa historia (chociaż bardzo mi się spodobało, że "pocałunek prawdziwej miłości" który ciągle się pojawia w serialu jako lek na całe zło, to nie musi być książę całujący księżniczkę :-) )

Z s-f w serialu Stargate Atlantis jedna z postaci była lesbijką, ale to też był tylko temat w jednym odcinku.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: milan4ever » 28 cze 2018, o 20:25

"The 100", "Person of interest", "Sense8", "Lost girl"
Patryk35
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2018, o 12:22

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: Patryk35 » 20 sie 2018, o 17:58

Połowicznie wypowiem się na temat. Ale chciałbym zwrócić uwagę na grę komputerową pt. "The last of us 2", w której główna bohaterka jest lesbijką. Gra na konsole PlayStation trafi może pod koniec roku.

Podrzucam ciekawy trailer z gry: The last of us 2
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: milan4ever » 20 sie 2018, o 18:12

Patryk35 pisze:
20 sie 2018, o 17:58
Połowicznie wypowiem się na temat. Ale chciałbym zwrócić uwagę na grę komputerową pt. "The last of us 2", w której główna bohaterka jest lesbijką. Gra na konsole PlayStation trafi może pod koniec roku.

Podrzucam ciekawy trailer z gry: The last of us 2
Fakt. The Last of Us to jedna z najlepszych gier na PS3, remasterowana na PS4, więc kontynuacja budzi ogromne emocje. Już chyba w dodatku "Left behind" było lekkie wskazanie na to, że glowna bohaterka może być les.
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Wątki homoseksualne w literaturze i serialach/filmach (FANTASY & SCI-FI)

Post autor: franklinM » 24 lut 2021, o 20:21

batwomen jak ktos juz wspomnial, supergirl (jej siostra), wynona earp
ODPOWIEDZ