Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
czarnykot113
Posty: 7
Rejestracja: 1 sty 2017, o 12:16

Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

Post autor: czarnykot113 » 23 kwie 2017, o 17:58

Hej!

Trochę dziwi mnie, że w morzu tylu tematów nikt nie wspomniał nawet o tym filmie i festiwalu filmowym ale może ktoś był i ma jakąś opinię więc postanowiłam zacząć temat.

Czy ktoś z Was był może (w piątek w Warszawie) na premierze filmu art. 18, wyświetlanego w ramach festiwalu filmów LGBT? Jestem ciekawa waszych opinii i odczuć na temat filmu.

Ja byłam ze swoją dziewczyną i bardzo nas ten film poruszył. Niby wszystkie te informacje są nam doskonale znane ale zebrane w jednym filmie uderzają podwójnie. Autorzy i bohaterzy filmu zrobili naprawdę ogrom, świetnej roboty.
https://zmijabloguje.blogspot.com
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

Post autor: kokona » 24 kwie 2017, o 19:05

Czy mozna obejrzec gdzies online? Btw odbiegajac od tematu konkretnego filmu o ktorym piszesz, co polecacie obejrzec. Mam namysli filmy w miare niedawno nakrecone.
She's not the chapter. She's all the story
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

Post autor: Nerilka » 24 kwie 2017, o 20:46

Czekam na ten film od bardzo dawna, jeszcze prawie 1,5 tygodnia do pokazu we Wrocławiu muszę poczekać.

Na razie film jest pokazywany tylko w ramach LGBT film festiwal w kilku miastach.
Z tego co widziałam w komentarzach na Facebooku to w przyszłości ma być online, a w planach było udostępnienie online również części wywiadów, które nie znalazły się w filmie.
Na razie krótkie fragmenty można znaleźć na youtubie https://www.youtube.com/channel/UC1bDW9 ... e89YUj_eGw i ich profilu facebookowym.

Co do innych filmów, to w audycji Lepiej późno niż wcale słyszałam o filmie (też dokumentalnym) pt. "Moje jest inne" - o rodzicach osób LGBT. Ale z tego co widzę to tylko Warszawa i Gdańsk :-(
Gdyby ktoś coś słyszał więcej na temat dostępności tego filmu to bardzo proszę o informację.
april2828
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 29 paź 2016, o 23:53

Re: Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

Post autor: april2828 » 26 kwie 2017, o 22:01

Byłam z dziewczyna na filmie KaBodyscapes w kinotece.Krótko mówiąc "Nie polecam", 3xnuda, są lepsze filmy a ten to strata czasu.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Festiwal filmów LGBT - film: artykuł 18

Post autor: Nerilka » 23 maja 2017, o 21:57

Z dużym opóźnieniem, ale muszę kiedyś napisać o swoich wrażeniach z filmu.

Moim zdaniem bardzo ciekawy. Pokazuje wyraźnie od jak dawna niby coś się dzieje ale nic nie daje efektów. W sumie nie do końca zdawałam sobie sprawę, że pierwsze próby jakiegoś uregulowania związków partnerskich były już tak dawno temu. Film skupia się raczej na aspekcie prawnym niż społecznym.

O ile w wymiarze społecznym świadomość istnienia osób LGBT (choć nie koniecznie akceptacji) jest coraz wyższa, to w systemie prawnym stoimy w miejscu pomimo wielu wysiłków różnych organizacji. Co jest jeszcze bardziej irytujące, gdy widzimy zmiany w krajach w cale nie tak od nas odległych.

Było w filmie kilka momentów, które wydawały mi się trochę zbyt emocjonalne jak na tego typu film, ale bardzo ten film polecam. Przede wszystkim chciałabym bardzo, żeby Artykuł 18 trafił do jak najszerszej publiczności, nie tylko do środowiska LGBT+

Film można zobaczyć w systemie VOD na stronie http://art18.pl/ . Niestety na razie tylko w Polsce, bo w planach są pokazy na festiwalach zagranicznych.

Film "Moje jest inne", o którym wspominałam poprzednio będzie dostępny na youtubie KPH już za kilka dni:

https://kph.org.pl/moje-jest-inne-dokum ... ja-online/
ODPOWIEDZ