Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Samurajka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 gru 2018, o 21:00

Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Samurajka » 6 maja 2019, o 18:52

Wiem,że wątek dotyczący filmów o tematyce branżowej już jest, ale ta postać jest tak niezwykła, że zasługuje na odrębny wątek :serce: . Jak podoba wam sie charyzmatyczna Suranne Jones jak Anne Lister.? Dopiero były 2 odcinki na pl Netfix.
Samurajka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 gru 2018, o 21:00

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Samurajka » 9 maja 2019, o 06:39

Kolejny odcinek i mam mieszane odczucia.Z jednej strony osoba odważna,doświadczająca dyskryminacji. W planach związek z kobietą-bogatą dziedziczką. Kiedy jednak jej siostra zamierzała poślubić kogoś parającego się handlem mocno się temu sprzeciwiła,uznając to za mezalians. :shock:
Samurajka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 gru 2018, o 21:00

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Samurajka » 16 maja 2019, o 07:43

Z tego co czytałam to związek z Anne Walker nie był oparty na wielkiej namiętności. W filmie pokazano to inaczej. Zaczyna się od relacji opartej na rozsądku, w jakimś sensie wyrachowaniu, a z czasem rozwija się silne uczucie. Z pamiętników Anne Lister wynika,że nie była osobą stałą, miała liczne partnerki i ten związek nie był chyba dla niej najważniejszy (w sensie intensywności emocji). Szkoda, że serial koncentruje się na tej jednej relacji i nie pokazano wstecz pewnych wydarzeń. Porównując do "The Secret Diaries of Miss Anne Lister" ta wersja na razie wydaje mi się ciekawsza. Bohaterka jest bardziej charyzmatyczna. "Męski look" czy jak wolała określać Anne androgyniczny styl również bardzo do niej pasuje i jest tu wyeksponowany.We wcześniejszej wersji jak dla mnie była trochę za kobieca. Generalnie lubię typy androgyniczne, chłopczyce. Nie stronią też od brutalnych cen-jak np. gdy zdesperowany chłopak podcina ojcu-pijakowi gardło i zostawia go świniom na pożarcie.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: wojtek » 21 cze 2019, o 23:25

serial bardzo dobry, czekam na 2 sezon.
ech... gdzie są takie kobiety jak Anne Lister? :roll: charyzma, odwaga, pewność siebie, urok osobisty.... w dodatku istniała naprawdę :cool: dziwi tylko że zdecydowała się na takie przeciwieństwo siebie, kobietę zagubioną, znerwicowaną, z licznymi problemami osobistymi, mało interesującą, choć bogatą. mam nadzieję że kiedyś będę mogła przeczytać całosć jej dzienników gdy już zostaną odszyfrowane i wydane.
Apoteoza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2017, o 07:34

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Apoteoza » 23 cze 2019, o 10:54

Ona chciała podnieść z upadku swój majątek i dlatego celowała w bogatą dzierlatkę, którą było łatwo manipulować. ;)
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: wojtek » 23 cze 2019, o 12:04

Apoteoza pisze:
23 cze 2019, o 10:54
Ona chciała podnieść z upadku swój majątek i dlatego celowała w bogatą dzierlatkę, którą było łatwo manipulować. ;)
tak wiem, ale ona sama była zamożna. miała majątek, stać ją bylo na podróże po świecie, które nigdy nie były tanie, na slużbę. dodatkowo jakby podniosło czynsze dzierżawcom i wydzierżawiła teren pod kopalnię węgla dwóm braciom, to by miała niezłą kasę, dodatkową, własną. obracała się też w środowisku bogatych i wpływowych kobiet, np. królowa Danii, więc miała że tak powiem dostęp do bardzo dobrych partii :wink: i wiele z nich pewnie nie miało aż takich problemów ze sobą jak panna Walker. dlatego dziwi mnie że zdecydowała się akurat na kogoś tak... słabego psychicznie? wielka miłość to podobno też nie była. cóż może w 2 sezonie dowiem się więcej czemu wybrała sobie taką wg mnie mało atrakcyjną kobietę za żonę. no trudno mi zrozumieć co taka przebojowa Anne Lister, która 200 lat wyprzedzała swoje czasy, mogła widzieć w takiej (jak sama to powiedziała!) cytuję: "głupiej gąsce".
Apoteoza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2017, o 07:34

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Apoteoza » 23 cze 2019, o 12:29

wojtek pisze:
23 cze 2019, o 12:04
Apoteoza pisze:
23 cze 2019, o 10:54
Ona chciała podnieść z upadku swój majątek i dlatego celowała w bogatą dzierlatkę, którą było łatwo manipulować. ;)
tak wiem, ale ona sama była zamożna. miała majątek, stać ją bylo na podróże po świecie, które nigdy nie były tanie, na slużbę. dodatkowo jakby podniosło czynsze dzierżawcom i wydzierżawiła teren pod kopalnię węgla dwóm braciom, to by miała niezłą kasę, dodatkową, własną. obracała się też w środowisku bogatych i wpływowych kobiet, np. królowa Danii, więc miała że tak powiem dostęp do bardzo dobrych partii :wink: i wiele z nich pewnie nie miało aż takich problemów ze sobą jak panna Walker. dlatego dziwi mnie że zdecydowała się akurat na kogoś tak... słabego psychicznie? wielka miłość to podobno też nie była. cóż może w 2 sezonie dowiem się więcej czemu wybrała sobie taką wg mnie mało atrakcyjną kobietę za żonę. no trudno mi zrozumieć co taka przebojowa Anne Lister, która 200 lat wyprzedzała swoje czasy, mogła widzieć w takiej (jak sama to powiedziała!) cytuję: "głupiej gąsce".

Może znudziły jej się te inne przebojowe kobiety i chciała zobaczyć jak to jest z gąską. ;) Może też innym musiałaby oddać pożyczone pieniądze, zaś pannie Walker nie. ;) Może nie chciała z niczego rezygnować i jednocześnie mieć więcej i więcej. ;)
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: wojtek » 23 cze 2019, o 12:53

tak czy siak czekam na drugi sezon :wink: ponoć serial wiernie odwzorowuje pamiętniki. nawet z dbalością o takie szczegóły jak bardzo szybki chód Anne Lister, bo podobno b. szybko chodziła. może rzeczywiście wpierw chodziło o kasę p. Walker a potem coś tam się zrodziło więcej? ciekawe czy Anne była jej wierna? :wink:
Apoteoza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2017, o 07:34

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Apoteoza » 23 cze 2019, o 14:34

No ona tak popierdzielała, że ja to na pewno bym za nią nie nadążyła.
Również czekam na kolejny sezon.
Ze śmiechem wspominam te momenty, kiedy Anne Lister wskakiwała w suknię - wyglądała komicznie w takowej, kompletnie to do niej nie pasowało.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: wojtek » 23 cze 2019, o 15:06

mi się podobał fragment jak Anne mówi że w Paryżu studiowala anatomię człowieka, a w scenie wtedy pokazują ją między udami jakiejś kobiety :D hardcorowa babka 8)
Apoteoza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 19 mar 2017, o 07:34

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Apoteoza » 23 cze 2019, o 17:47

wojtek pisze:
23 cze 2019, o 15:06
mi się podobał fragment jak Anne mówi że w Paryżu studiowala anatomię człowieka, a w scenie wtedy pokazują ją między udami jakiejś kobiety :D hardcorowa babka 8)
Hahahaha :lol: to było w ramach zajęć praktycznych :lol:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: ImaSumak » 11 lip 2019, o 23:11

Wilczarz irlandzki przemyka po ekranie w ulubiony sposób, czyli śpiąc przy kominku.
Lubię kiedy kobieta...
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: Zofia78 » 17 lip 2019, o 11:31

Podoba się bardzo - obejrzałyśmy całość i nam mało :) Dla porównania obejrzymy sobie "Sekretny dziennik Anny Lister" https://www.cda.pl/video/31696376c?fbcl ... c4DQ9Jwr6U
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: dobranocka14 » 12 lut 2020, o 20:19

Samurajka pisze:
6 maja 2019, o 18:52
Wiem,że wątek dotyczący filmów o tematyce branżowej już jest, ale ta postać jest tak niezwykła, że zasługuje na odrębny wątek :serce: . Jak podoba wam sie charyzmatyczna Suranne Jones jak Anne Lister.? Dopiero były 2 odcinki na pl Netfix.
Ten serial jest na pewno dostępny na platformie Netflix'a?
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: spacerowiczka9 » 16 lut 2020, o 18:22

dobranocka14 pisze:
12 lut 2020, o 20:19
Samurajka pisze:
6 maja 2019, o 18:52
Wiem,że wątek dotyczący filmów o tematyce branżowej już jest, ale ta postać jest tak niezwykła, że zasługuje na odrębny wątek :serce: . Jak podoba wam sie charyzmatyczna Suranne Jones jak Anne Lister.? Dopiero były 2 odcinki na pl Netfix.
Ten serial jest na pewno dostępny na platformie Netflix'a?
Na HBO moim zdaniem
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Gentelmen Jack-nowy serial o Anne Lister

Post autor: dobranocka14 » 16 lut 2020, o 18:41

spacerowiczka9 pisze:
16 lut 2020, o 18:22
dobranocka14 pisze:
12 lut 2020, o 20:19
Samurajka pisze:
6 maja 2019, o 18:52
Wiem,że wątek dotyczący filmów o tematyce branżowej już jest, ale ta postać jest tak niezwykła, że zasługuje na odrębny wątek :serce: . Jak podoba wam sie charyzmatyczna Suranne Jones jak Anne Lister.? Dopiero były 2 odcinki na pl Netfix.
Ten serial jest na pewno dostępny na platformie Netflix'a?
Na HBO moim zdaniem
Tak też myślę.
Przekopałam N. i nic nie znalazłam wiec pewnie się @Samurajka pomyliła. Skoro faktycznie dobry, to szkoda.
ODPOWIEDZ