Aimee & Jaguar

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
owieczka
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: śląsk

Aimee & Jaguar

Post autor: owieczka » 11 sty 2006, o 23:09

Witam :) mam małe pytanie, co sadzicie o filmie Aimee & Jaguar ? i ewentualnie czy macie jakies propozycje filmopodobne? bo szukam więcej filmów w takim klimacie. Pozdrawiam! 8)
arwena
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 189
Rejestracja: 24 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: arwena » 12 sty 2006, o 00:06

Witam!!Uwielbiam ten film,mimo,że jest tak smutny,ale jakże przejmujący..Naprawdę niesamowite dzieło..Polecam też "Gię"z Angeliną Jolie w roli głównej,albo też "Gdyby ściany mogły mówić 2"..Lubię też"Pamięć złotej rybki",pomimo przewijających się wątków miłości heteroseksualnej..
Przejrzyj sobie posty na forum,bo ten temat był już omawiany i z pewnością znajdziesz jeszcze wiele innych propozycji filmowych z naszym wątkiem..Pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Aimee & Jaguar

Post autor: Ireth » 12 sty 2006, o 19:57

owieczka pisze:Witam :) mam małe pytanie, co sadzicie o filmie Aimee & Jaguar ? i ewentualnie czy macie jakies propozycje filmopodobne? bo szukam więcej filmów w takim klimacie. Pozdrawiam! 8)
Mam mala propozycje -- przeszukac dzial "Kulturalne opinie", temat byl walkowany co najmniej kilka razy.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Lady_Lucyferia
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 15 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: zza obrazu... majestatu ;)

Post autor: Lady_Lucyferia » 12 sty 2006, o 20:44

a moze maly komentarzyk przy przytaczanych tytulach...bo jak wiadomo tytul tytulowi nie rowny, a zawartosc... :roll:
[size=75]"-I want to stay with you forever.
-Forever is a very long time."[/size]
Awatar użytkownika
Beata Ryan
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 652
Rejestracja: 16 lip 2005, o 00:00

Post autor: Beata Ryan » 13 sty 2006, o 14:42

piekny film !!
płakałam płakałam i płakałam ...

Jeszcze "Gdyby ściany mogły mówić 2" chociaz nie ten klimat, ale film przyjamny i chyba mój ulubiony "Better than chocolate" :D
fcuk
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2006, o 00:00

Post autor: fcuk » 8 lut 2006, o 13:32

Jesli przejmujacy, smutny, piekny i o milosci miedzy kobietamy, to trzeba wspomniec jeszcze "Boys don't cry" ("Nie czas na lzy"). Szczegolnie wstrzasajacy, ze oparty na faktach. W roli glownej Hilary Swank. Piekny chlopczyk z niej : )
http://www.imdb.com/title/tt0171804/
Awatar użytkownika
KELLY28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2005, o 00:00

Post autor: KELLY28 » 13 maja 2006, o 17:25

Właśnie dziś tj. 13 maja leci ten film, o 22.45 w TV 4....kiedyś to oglądałam..mi się podobał..polecam...
Awatar użytkownika
Beata Ryan
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 652
Rejestracja: 16 lip 2005, o 00:00

Post autor: Beata Ryan » 13 maja 2006, o 20:12

Kelly, dzieki, to bardzo przydatna wiadomość... trzeba powiedzieć wszystkim ;)
Awatar użytkownika
KELLY28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2005, o 00:00

Post autor: KELLY28 » 13 maja 2006, o 21:26

No własnie, Beatko...też tak pomyślałam jak przegladałam program telewizyjny..aż zauwazylam ten film....kiedys tez poźno w nocy leciał..hmm...wtedy jeszcze siebie nie odkryłam stare dzieje heh...
założyłam nowy wątek..bo sie pomyliłam w innym dziale, ale chciałam na widocznym miejscu..ale ktoś go już skasował niestety...pomimo ,że napisałam sprostowanie heh..

Miłego oglądania....do późna w nocy..ja bedę patrzeć... :wink:
Suu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 4 sty 2005, o 00:00

Post autor: Suu » 13 cze 2006, o 00:23

kultowy film- bez dwóch zdań.

Polecam Soundtrack. A.P. Kaczmarek jest niezaprzeczalnym autorytetem muzycznym.
Awatar użytkownika
kocur
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2004, o 00:00

Post autor: kocur » 4 wrz 2006, o 21:19

Myślę sobie, że to pytanko mogło już paść gdzieś na forum, ale ja nie wiem gdzie, więc zapytam tuta:

Jak i gdzie można zdobyć Aimee & Jaguar? Może jakaś miła pani by mi w tym pomogła... :cool:
izuncia
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2003, o 00:00

Post autor: izuncia » 6 wrz 2006, o 03:25

Oferuje swoją pomoc!!

Posiadam ponad 100 filmów branżowych więc jeśli którakolwiek z was poszukiwałaby jakiegoś tytułu to niech śmiało pisze na adres: izuncia@wp.pl Wtedy prześli liste tych które aktualnie posiadam :) ZAPRASZAM!!
Awatar użytkownika
ona_poz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: Kaczogród niestety

Post autor: ona_poz » 19 wrz 2006, o 17:06

Ja sciagam filmy przez eMule, napisy sa na napisy.org.pl, ale nie zawsze.

Aimii... tak sobie mi sie ten film podobal, lista filmow jest m.in. na les.art.pl, ale jest dosc uboga....sciagam to, co jest dostepne przez wlasnie eMula wpisujac lezmovie albo cos w tym stylu.

Polecam oprocz wyminionych wczesniej: L word - 3 serie, Mercy z "Nikitą", Bound, Lost and Delirious, D.E.B.S., serial Suger Rush itd.
Cytat: I co tu wiele mowic - kobiety sa po prostu ladniejsze, milsze, czulsze, delikatniejsze, skomplikowane i nielogiczne, no i bardziej mnie podniecaja.
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 27 lip 2008, o 10:30

wpadlam na chwilę, żeby donieść, że w tym roku ukazało się polskie tłumacznie książki Erici Fischer, "Aimee & Jaguar" i jest ono wzbogacone o nowe wieści z tej smutnej historii..

otóż Lili Wust zmarła w 2006 roku.. jednak zakończenie historii tej miłości można uznać za.. szczęśliwe?

"Dla Elizabeth Wust ukazanie się książki oznaczało koniec izolacji. Po spektakularnym comming out w popularnym telewizyjnym talk-show została zasypana górą listów z całych Niemiec. Pisały zarówno identyfikujące się z nią kobiety żyjące w otwartych związkach lesbijskich, jak i mężatki, które czuły potrzebę opowiedzenia jej o własnej, tajemnej miłości. Nagle Lilly zyskała wiele przyjaciółek - do tego stopnia, że dla ochrony życia prywatnego była zmuszona zastrzec swój numer telefonu. Upublicznienie skrywanej dotąd miłości do Felice Schragenheim wniosło w życie starej kobiety mnóstwo emocji i bardzo je wzbogaciło. Lilly Wust zmarła w marcu 2006 roku w wieku 92 lat."

[z przedmowy Erici Fischer do polskiego wydania książki "Aimee & Jaguar"]


pozdrawiam rudrowo i znikam 8)
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
olodum
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 459
Rejestracja: 14 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: wawa

Post autor: olodum » 29 lip 2008, o 10:16

rudra pisze:wpadlam na chwilę, żeby donieść, że w tym roku ukazało się polskie tłumacznie książki Erici Fischer, "Aimee & Jaguar" i jest ono wzbogacone o nowe wieści z tej smutnej historii..
pozdrawiam rudrowo i znikam 8)
Książka leży na półce i czeka grzecznie na swoją kolejkę :-) Już niedługo maleńka, już niedługo :cool:
Awatar użytkownika
lilli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 4 gru 2009, o 01:00

Re: Aimee & Jaguar

Post autor: lilli » 1 kwie 2010, o 22:42

Awatar użytkownika
panna_klaraa
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:36

Re: Aimee & Jaguar

Post autor: panna_klaraa » 11 wrz 2010, o 01:45

Książkę przeczytałam jednym tchem i wylałam nad nią morze łez. Na filmie tak samo. Nie mogłam dojść do siebie z 3 tygodnie.
ODPOWIEDZ