Heineken Music Festival

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
MrsMelancholia
super forma
super forma
Posty: 1893
Rejestracja: 12 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań/Toruń

Post autor: MrsMelancholia » 9 lut 2007, o 23:01

Pinkberry pisze:Nie no, dla Pearl Jam? Przeciez to nie ta muzyka! A jako poslki support wystapi Peja pewnie, i Krzysztof krawczyk:P
:hahaha: Krawczyk to przed Mansonem grac powinien :hahaha:
Awatar użytkownika
Czarna_dama
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 10 sty 2007, o 00:00

Post autor: Czarna_dama » 10 lut 2007, o 11:57

Rosemary Linkin Park będzie jaku support dla Pearl Jam 13.06.07 r:p na stadionie sląskim w chorzowie ;)
owiedz dzial koncerty tam pisze co nieco:D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 10 lut 2007, o 14:49

MrsMelancholia pisze:
enzymowka pisze:RHCP na żywo moim zdaniem są beznadziejni.. :roll:
prawie z krzesla spadlam przeczytawszy to. Toz to jedna z najzywszych kapel jakie mog grac, na zywo emanuje od nich tak niespozyta, pozytywna energia, ze nie umiem sobie wyobrazic by ktos mogl tak sadzic jak Ty piszesz
Ja nie mówię, że oni są niemrawi albo nie mają energii, tylko po prostu moim zdaniem wokalista nie potrafi śpiewać na żywo i to psuje całe wrażenie. Nie wszyscy się nadają do śpiewania na żywo i Anthony należy do tych nienadających się. Sporo stracili w moich oczach przez to :roll: (w moich uszach też ;)). Dalej ich lubię, ale to już nie to samo.
Awatar użytkownika
MrsMelancholia
super forma
super forma
Posty: 1893
Rejestracja: 12 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań/Toruń

Post autor: MrsMelancholia » 10 lut 2007, o 17:05

hmm ja sie dopiero przekonam co do tego, koncerty tylko widzialam w TV i Anthony dawal tam rade jak najbardziej (do tego dorabial wygladem ;) )
sie okaze wszsytko juz nie dlugo juz nieglugo tralalala ;)
najwyzej wtedy sie z Tob aposprzeczam :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Post autor: ruby » 29 cze 2007, o 22:04

Kilka dni temu na Malcie odwołano koncert Anthony&The Johnsons. Powód choroba krtani. To chyba największa kara dla kogoś, kto kocha śpiewać :(

Ale nie o tym chciałam. Odświeżam wątek z uwagi na kolejny Heineken Opener Festival. Tym razem ( 1 lipca) wystąpi Bjork. Szczegóły w KKalendarium. Ponadto polecam dość dobry artykuł na jej temat napisany przez Roberta Sankowskiego z GW ( ostatnio nie polecałam jego recenzji, bo dał plamę, ale mnie się też zdarzyło, więc wybaczyłam ;) ) :


http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4245724.html
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 6 lip 2007, o 21:35

I jak byl ktos? Czekam na jakies recenzje i tak cos mi sie wydaje, ze bede pierwsza, ktora cokolwiek na temat tegorocznego openera napisze...

Bjork byla boska, istny trans, zostalam totalnie porwana przez muzyke, w szczegolnosci koncowka byla nieziemska. 'Declare independence", lasery, elektronika, charyzmatyczny sympatyczny chorek i skaczacy tlum w kaluzy blota. Dla takich momentow warto zyc! Bardzo pozytywnie wypadl tez koncert Bloc Party-widac, ze chlopcy od niedawna geaja, maja jeszcze ta energie, ktorej brak niekiedy gwiazdom. Zabawne bylo, jak wokalista uciekl ze sceny i biegal wsrod publicznosci by podawac rece, a ochroniarze biegali za nim, nie wiedzac w ktora strone biec i co zrobic. Specyficznym koncertem byl tez wystep Groove Armada, gdy deszcz padal, jakby ktos z wiadra wylewal,a ludzie tanczyli w kaloszkach, pelerynach i z parasolkami. Muse i Sonic youth tez na niezlym poziomie. Co prawda ku mojemu niezadowoleniu Muse spoznili sie ponad pol godziny i do konca juz nie zostalam, bo mnie nogi bolaly...

Ogolnie bardzo przyjemne 3 dni, ale bloto w pewnym momencie stalo sie uciazliwe... (kto mi pomoze doprac spodnie? :P )
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
dzizes
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: from da kalisz :P

Post autor: dzizes » 30 lip 2007, o 14:33

napisze toc o juz gdzies pisalam :

gdyby nie pogoda i to ze jestem chora ( chodzenie 2 dni w przemoczonych butach daje o sobie znac ) to bym powiedziala ze bylo bosko :D a tak powiem ino ze bylo .....cudownie :D

dzien 1 - bylam na calej gorze barwinkow(caly koncert) - (polowie)pink freud - (polowie)managgi - (caly) eastwest rockers- 3/4the roots

z tychze koncertow zdecydowanie najlepszym wrecz REWELACYJNYM koncertem byli eastwest rockers ..po calosci panowali nad publika :D swietne texty :) swietne aranzacje muzyczne :) natomiast zawiedli mnie the roots :/ pomimo iz bardzo lubie ten zespol to jakos nie przypadl mi koncert do gusta :? acz moze to dlatego ze bylam wykonczona i niezabardzo skoncentrowana

dzien 2 -ostr(3/4koncertu) - mikrowafle (polowa koncertu) - groove armada (caly koncert)

ze wzgledu na pogode i to bylam totalnie przemoczona nie wytrwalam do muse i laki lan (bylabym wdzieczna za relacje jak bylo :) ) natomiast co to tych koncertow na ktorych bylam to groove armada dala bardzo rade:) pozytywnie mnie zaskoczyli gdyz nie spodziewalam sie tak dobrego koncertu pelnego zycia i pozytywnej energii - chociaz przez te poltorej godziny zapomnialam o deszczu :D - mikrowafle ..hmm.... specyficzni ... ich stroj sceniczny takze orginalny :lol: "jaka jest twoja orientacja" :lol: o ostr nie musze wspominac swietny hip hop z mistrzowskim fristajlem do podgladu z zywych instrumentow ( na instrumentach sofa +dj haem :D )

dzien 3 -andy(caly koncert) - indios bravos (3/4 koncertu) -mikromusic (2 piosenki ) bassisters orchestra(caly koncert) - bjork (caly koncert)

dzien 3 zdecydowanie najlepszy:D trudno mowic o nim inaczej niz..nie no to nawet nie ma slow :D indiosi- najbardziej zaskoczyl gosc- alicja janosz - ktora swietnie zaspiewala z nimi jako w 1 piosence ...bassisters z nowymi aranzacjami do solowek fisza + ofkoz material ze swojego albumu porwali mnie totalnie:D(nawet bloto nie przeszkadzalo :lol: ) dodajmy do tego andy laski slyszalam po raz 1 i musze przyznac ze roczek im wychodzi :) nio i oczywiscie bjork- szalenstwo :D kto byl to niech mi powie co to bylo to dotykowe cos :lol: bo pojecia nie mam co to za instrumenty :) na zywo piosny brzmia 1000razy lepiej do tego dodac efekty laserowe ...miodzio :D

1 zdaniem - niech zaluja Ci co nie byli
:twisted:
imprezowania nie ma w DNA to stan umyslu :lol:
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 30 lip 2007, o 21:42

dzizes pisze: kto byl to niech mi powie co to bylo to dotykowe cos :lol: bo pojecia nie mam co to za instrumenty :)
:twisted:
masz na mysli ten taki niby stol, ktory dudnil jak membrana z takimi klockami? to cos, jak sie doszulalam nazywa sie reactable i wytwarza plus modyfikuje elektroniczny dzwiek. wystarczy w youtube wystukac reactable a znajdzie sie sporo nagran, lacznie z tymi z bjork
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
*amonet*
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2007, o 00:00
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: *amonet* » 31 lip 2007, o 08:43

dzizes pisze:1 zdaniem - niech zaluja Ci co nie byli
:twisted:
Ojj niech żałują.... bosko było :D
Awatar użytkownika
dzizes
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: from da kalisz :P

Post autor: dzizes » 1 sie 2007, o 17:44

Mistle pisze:reactable
o to mi chodzilo :D dzieki :D pzrez caly koncert gryzlo mnie co to jest :lol:
imprezowania nie ma w DNA to stan umyslu :lol:
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 7 lut 2008, o 20:44

Odgrzewam temat :twisted:

Na tegorocznym openerze wystapia m.in. CocoRosie i Massive Attack. Na Cocorosie sie usmiechnelam, na wiadomosc o massive, zaczelam skakac. Ktoras z Pan sie wybiera?
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 8 lut 2008, o 19:31

Mistle pisze:CocoRosie
Fantastycznie, daj znac, jak wrazenia po nich :). Slyszalam, ze sa znakomite na zywo.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
franca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 945
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: franca » 28 lut 2008, o 12:31

a kto w tym roku się wybiera?
ja z pewnością ;]
na dzień dzisiejszy zagrają:
Sex Pistols
Beirut
Massive Attack
CocoRosie
The Chemical Brothers
dziecko przerostu formy nad treścią.
Awatar użytkownika
rock_me
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 950
Rejestracja: 3 gru 2007, o 00:00

Post autor: rock_me » 28 lut 2008, o 13:27

franca pisze:a kto w tym roku się wybiera?
W tym momencie zaczynam sie poważnie zastanawiać nad powrotem do Trójmiasta. Co mnie podkusiło, żeby wynieść się stamtąd? :twisted:
[i]I must be an acrobat
To talk like this
And act like that[/i]
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 28 lut 2008, o 21:06

My z bateryjka sie wybieramy :D Bileciki juz zakupione, nic tylko czekac teraz kolejnych gwiazd. A mam takie ogromne marzenie by przyjechalo portishead i interpol...
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
ny batteri
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 25 maja 2007, o 00:00

Post autor: ny batteri » 28 mar 2008, o 23:23

lalala...lalala :dance: no i mamy kolejne gwiazdy: Goldfrapp, The Cribs oraz The Raconteurs :cool:
:pray: jeszcze tylko żeby Interpol albo Arcade Fire..
Anything pure comes from a place with a lot of heart or feeling, this is where I find myself most nested musically
Ala82
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Ala82 » 1 kwie 2008, o 00:31

Ja też już bilet mam :-) dla CocoRosie głównie...
Awatar użytkownika
ny batteri
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 25 maja 2007, o 00:00

Post autor: ny batteri » 9 kwie 2008, o 12:01

Mistle pisze:My z bateryjka sie wybieramy :D Bileciki juz zakupione, nic tylko czekac teraz kolejnych gwiazd. A mam takie ogromne marzenie by przyjechalo portishead i interpol...
jak to było?"jasne nadzieje spełniają się" by sigur rós

:D ! INTERPOL zagra na opener :D lalalalala
Anything pure comes from a place with a lot of heart or feeling, this is where I find myself most nested musically
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 9 kwie 2008, o 15:02

ny batteri pisze:
Mistle pisze:My z bateryjka sie wybieramy :D Bileciki juz zakupione, nic tylko czekac teraz kolejnych gwiazd. A mam takie ogromne marzenie by przyjechalo portishead i interpol...
jak to było?"jasne nadzieje spełniają się" by sigur rós

:D ! INTERPOL zagra na opener :D lalalalala
:tancze: :jupi: :jupi: :jupi: no to line-up jest doskonaly w tym roku. Czekam juz tylko na Portishead i moge umierac ze szczescia pod scena :D
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
rock_me
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 950
Rejestracja: 3 gru 2007, o 00:00

Post autor: rock_me » 9 kwie 2008, o 17:19

Mistle pisze:Czekam juz tylko na Portishead i moge umierac ze szczescia pod scena :D
No to jak zobaczę kogoś w agonii, od razu Cię rozpoznam ;)
[i]I must be an acrobat
To talk like this
And act like that[/i]
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 10 kwie 2008, o 22:54

i kolejna gwiazda Openera- Erykah Badu. Zapowiada sie coraz lepiej :)
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 23 kwie 2008, o 19:18

I jeszcze Roisin Murphy na deser.
luthien
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 3 kwie 2008, o 02:00

Post autor: luthien » 27 kwie 2008, o 19:55

Roisin Murphy i mogę umrzeć ze szczęścia:D


idealnie się zapowiada
Awatar użytkownika
saturation
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 348
Rejestracja: 12 lut 2008, o 00:00

Post autor: saturation » 27 kwie 2008, o 20:24

w ogóle będzie taka elita, że oczy mi wychodzą.
CocoRosie, Goldfrapp , Roisin Murphy, Chemical Brothers, ... normalnie szok :)
co się stało z balonem TVP2? [czyt. tivipitu]
Awatar użytkownika
dublaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dublaa » 7 maja 2008, o 16:46

Wybieram sie w tym roku po raz pierwszy na openera :)
Jak dowiedziałam sie, że przyjeżdza Cocorosie, Fischerspooner, Erykah Badu!, Gentleman... to ani chwili sie nie zastanawiałam :D
Czy macie jakieś sprawdzone miejsca noclegowe w Gdyni? pokoje?hostele? cokolwiek ,żeby było w miare blisko "babich dołów" :D ...i w miare tanio
luthien
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 3 kwie 2008, o 02:00

Post autor: luthien » 7 maja 2008, o 18:23

nie za bardzo....
ale zdecydowanie nie polecam pola namiotowego
Awatar użytkownika
dubiduu
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 677
Rejestracja: 22 mar 2006, o 00:00

Post autor: dubiduu » 7 maja 2008, o 20:39

dublaa pisze:Wybieram sie w tym roku po raz pierwszy na openera :)
Jak dowiedziałam sie, że przyjeżdza Cocorosie, Fischerspooner, Erykah Badu!, Gentleman... to ani chwili sie nie zastanawiałam :D
Czy macie jakieś sprawdzone miejsca noclegowe w Gdyni? pokoje?hostele? cokolwiek ,żeby było w miare blisko "babich dołów" :D ...i w miare tanio
W miarę blisko Babich Dołów są.... Babie Doły... :cool:
Nie możesz się niestety spodziewać niskich cen na terenie Trójmiasta, bo jak jak jeżdżę 4 lata już, to tylko 4 lata temu było w miarę tanio ale i festiwal był mniejszy i mniej popularny. Teraz nawet na stronach noclegów masz specjalny cennik na tę okoliczność- co więcej, rezerwacja miejsc następuje już od lutego...
Ja co roku biorę pokój z www.pokojemorze.pl ale mam wątpliwość czy mają jeszcze miejsca.... Cena od 70 zł za dobę- niestety. Co do pola, to z relacji znajomych i moich obserwacji- szczegółnie w zeszłym roku to jest niezła rzeźnia..... :?
Awatar użytkownika
dublaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: dublaa » 8 maja 2008, o 16:36

hm...co do pola namiotowego to po doświadczeniach z innych festiwali odpada na samym początku.
W takim razie musze sie streścić i zaraz zabieram sie do dzwonienia, gdybyście jednak usłyszały jeszcze o jakimś miejscu godnym polecenia to będę tu zaglądała :)
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 11 maja 2008, o 10:15

Ja nie o noclegach, lecz o kolejnej gwiezdzie. Ogloszono kolejny zespol a jest nim the Editors. Czyli mamy Interpol i jego kopie :wink:
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
reatard
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2008, o 02:00

Post autor: reatard » 24 maja 2008, o 01:00

broniłam openera jak nie wiem, ale lineup w
tym roku jest nie dla mnie. lepiej jechać na nową muzykę
w cieszynie albo na offa w mysłowicach - tam będzie magia
ODPOWIEDZ