co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patibaloo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 227
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 02:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: patibaloo » 15 paź 2011, o 13:52

Aktualnie kończę książkę 'Interwencja' Robina Cooka :) Polecam, mnie bardzo wciągnęła :)
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Rilla » 16 paź 2011, o 22:56

W wyjątkowo szybkim, biorąc pod uwagę ogólny brak czasu, tempie wciągam "Tete a tete" Hazel Rowley - biografię związku Sartre'a i Beauvoir (i wszystkich pozostałych w to wplątanych;)). Czyta się świetnie, daje ciekawe, trochę inne spojrzenie na tych dwoje - szczególnie na Simone.
Awatar użytkownika
satanica
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 20:37

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: satanica » 17 paź 2011, o 18:20

Michael Cordy - "Kod Mesjasza"- doktor w dziedzinie genetyki dostaje nagrodę Nobla, przed przypadek zabijają mu żonę, a jego córka ma wkrótce umrzeć na raka. Gość zaczyna badania w kierunku znalezienia metody terapii genowej, która miałaby wyleczyć jego córkę. Tajne bractwo potrzebuje wiedzy bohatera, żeby zakończyć swoje poszukiwania - wg których będą mogli wejrzeć w DNA Boga. Niezłe, nie wiem, co jest dalej, bo jestem w trakcie, ale póki co polecam. :) autor : Michael Cordy
Awatar użytkownika
szczur
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 361
Rejestracja: 21 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: Za horyzontem nie widać!

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: szczur » 18 paź 2011, o 02:08

autobiografia Edith Piaaaf :D
<3 tyle w temacie :)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Ireth » 21 paź 2011, o 22:24

Czytalam czekajac na zabieg, a ze czekanie sie przedluzalo, to lyknelam dwie ksiazki. "O czym mowie, kiedy mowie o bieganiu" Murakamiego, sympatyczne, ale chyba tylko dla biegajacych (lub aspirujacych pisarzy ;)).
"12 rozmow o milosci" Joanny Racewicz to rozmowy z czescia tzw. wdow smolenskich. Bardzo to poruszajaca lektura, panie otwarcie mowia o tym, jak czuly sie przezywajac zalobe na oczach calej Polski, jak bardzo bolaly rozne tezy, jak probowano nimi manipulowac w mediach, ale przede wszystkim mowia o swoich mezach, o wielkich milosciach (tak sie jakos zlozylo, ze Racewicz tylko takie panie wybrala, plus jedna matke i jedna corke). Czyta sie to ze lzami w oczach.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: CO2 » 24 paź 2011, o 21:27

Dla wielbicielek szwedzkiego kryminalu. Asa Larsson "Krew ktora nasiakla", jeden z najlepszych jakie czytalam po ezoterycznej "Nocnej zamieci" Johana Teoriana. Piszac szwedzki, mam na mysli klimat, a nie pochodzenie autorki czy autora.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Ireth » 25 paź 2011, o 15:53

"Sennosc" Kuczoka, ktora podobala mi sie o wiele bardziej niz chwalony i nagradzany "Gnoj". Powiesc ma trzech glownych bohaterow: poczatkujacego lekarza-geja, pisarza Roberta w kryzysie oraz piekna aktorke z mezem-gnojem. Losy postaci sie, rzecz jasna, splota w pewnym momencie.
Najbardziej podobala mi sie warstwa jezykowa, to, jak Kuczok poszczegolnym bohaterom dal osobny styl mowienia. No i oczywiscie podobala mi branzowa wzruszajaca historia milosna ;)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: implant » 25 paź 2011, o 19:00

Ireth pisze:"Sennosc" Kuczoka, ktora podobala mi sie o wiele bardziej niz chwalony i nagradzany "Gnoj". Powiesc ma trzech glownych bohaterow: poczatkujacego lekarza-geja, pisarza Roberta w kryzysie oraz piekna aktorke z mezem-gnojem. Losy postaci sie, rzecz jasna, splota w pewnym momencie.
Najbardziej podobala mi sie warstwa jezykowa, to, jak Kuczok poszczegolnym bohaterom dal osobny styl mowienia. No i oczywiscie podobala mi branzowa wzruszajaca historia milosna ;)
@Iret ratujesz sensowność założenia tego tematu.
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: WildGirl » 1 lis 2011, o 19:47

"Chłopiec z Włoch" ciekawa książka , branżowa , krótka
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
robackowa
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 291
Rejestracja: 31 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: robackowa » 1 lis 2011, o 21:31

Nicole Krauss "historia miłości"
:serce:
[i]"A niebo zostawmy im - Aniołom oraz wróblom."[/i]
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: babette » 1 lis 2011, o 22:43

CO2 pisze:Dla wielbicielek szwedzkiego kryminalu. Asa Larsson "Krew ktora nasiakla", jeden z najlepszych jakie czytalam po ezoterycznej "Nocnej zamieci" Johana Teoriana. Piszac szwedzki, mam na mysli klimat, a nie pochodzenie autorki czy autora.
Aż sobie to pochodzenie sprawdziłam i się ubawiłam: "Urodziła się w 1966 r. w Szwecji. Przez wiele lat pracowała w Sztokholmie jako specjalista od prawa podatkowego, jednak porzuciła karierę prawniczą i całkowicie poświęciła się pisarstwu."

Myślałam, że w branży podatkowej nadmiar fantazji daje się spalić. ;)


U mnie też szwedzkie klimaty: Maciej Zaremba Bielawski "Higieniści. Z dziejów eugeniki".
Przede wszystkim o szwedzkich ustawach sterylizacyjnych, o tym jak do nich doszło i jak to się stało, że funkcjonowały do lat '70. A potem kolektywnie zapomniano, do roku 1997, kiedy Bielawski zaczął o tym niewygodnym "epizodzie" pisać.
Ale także zarys eugeniki i zagadnień pokrewnych w innych krajach Europy, w tym w Polsce - i na razie o tym czytałam.
Okazuje się, że nasze "cechy narodowe" - bałaganiarstwo i nieprzestrzeganie prawa, różnica zdań na każdy możliwy temat i niemożność dojścia do kompromisu, a także katolicyzm i bieda w dwudziestoleciu, to te czynniki, które przed wprowadzeniem podobnych praw nas uchroniły.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: CO2 » 1 lis 2011, o 22:59

babette pisze:
CO2 pisze:Dla wielbicielek szwedzkiego kryminalu. Asa Larsson "Krew ktora nasiakla", jeden z najlepszych jakie czytalam po ezoterycznej "Nocnej zamieci" Johana Teoriana. Piszac szwedzki, mam na mysli klimat, a nie pochodzenie autorki czy autora.
Aż sobie to pochodzenie sprawdziłam i się ubawiłam: "Urodziła się w 1966 r. w Szwecji. Przez wiele lat pracowała w Sztokholmie jako specjalista od prawa podatkowego, jednak porzuciła karierę prawniczą i całkowicie poświęciła się pisarstwu."

Myślałam, że w branży podatkowej nadmiar fantazji daje się spalić. ;)
Branza podatkowa rodzi dzika fantazje :) Od biogramu zaczynamy, na tresci ksiazki konczymy. A ta jest bardzo dobra. W sumie, to nawet nie kryminal, a psychologia i obyczaj. Do tego watek branzowy.

babette pisze:U mnie też szwedzkie klimaty: Maciej Zaremba Bielawski "Higieniści. Z dziejów eugeniki".
Przede wszystkim o szwedzkich ustawach sterylizacyjnych, o tym jak do nich doszło i jak to się stało, że funkcjonowały do lat '70. A potem kolektywnie zapomniano, do roku 1997, kiedy Bielawski zaczął o tym niewygodnym "epizodzie" pisać.
Ale także zarys eugeniki i zagadnień pokrewnych w innych krajach Europy, w tym w Polsce - i na razie o tym czytałam.
Okazuje się, że nasze "cechy narodowe" - bałaganiarstwo i nieprzestrzeganie prawa, różnica zdań na każdy możliwy temat i niemożność dojścia do kompromisu, a także katolicyzm i bieda w dwudziestoleciu, to te czynniki, które przed wprowadzeniem podobnych praw nas uchroniły.
Ta ksiazka, troche rozlicza sie chyba z ojcem? Dobrze pamietam?
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: babette » 1 lis 2011, o 23:16

CO2 pisze:Branza podatkowa rodzi dzika fantazje :)
Strach pomyśleć...


CO2 pisze:Ta ksiazka, troche rozlicza sie chyba z ojcem? Dobrze pamietam?
Ja też tak słyszałam, ale na razie się dziwię takiej interpretacji. Przeczytałam wszystko co wg indeksu mogło mieć związek z Bielawskim seniorem i niespecjalnie to rozliczenie widzę. Ojciec autora był całkiem postępowym psychiatrą w Kościanie, który reformował placówkę, przekształcając ją z quasi-więzienia, w coś na kształt szpitala sanatoryjnego. Poza tym wydawał pismo "Higiena Psychiczna", w którym omawiano przykłady ustaw dotyczących pozytywnej czy negatywnej eugeniki, a wielu psychiatrów i innych zainteresowanych debatowało nad słusznością danego podejścia.
Ci którzy byli za sterylizacją z powodów uzasadnianych społecznie, krytykowali tych, którzy usiłowali potwierdzać zasadność zabiegów teoriami dziedziczenia, i odwrotnie - krytykowali tych, co chcieli kaleczyć jednostki dla dobra społeczeństwa, że to niemoralne i można to tylko robić ze względu na podłoże biologiczne (genetyka, choroby dziedziczne).

Dostało się za to doktorowi Judymowi... Moim zdaniem całkiem słusznie, bo gościa nie znosiłam.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
uss
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 27 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: nie z tego świata

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: uss » 2 lis 2011, o 19:06

"Śmierć pieknych saren" Ota Pavela

polecam, gorąco!!:)
Czudaki ukraszajut mir !! :]

„Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”
Awatar użytkownika
violka67
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 755
Rejestracja: 23 sty 2010, o 05:18

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: violka67 » 3 lis 2011, o 12:45

"Slownik wyrazow obcych i zwrotow obcojezycznych" W.Kopalinskiego :lol: ...
A wszystko przez pewnego dwulatka, ktory dokonal mi w tej "cegle" kilku "wpisow"...zaczelam przegladac i w ramach przypomnienia sprawdzac niektore hasla...tak mnie to zajecie zafrapowalo, ze "zjadlo" pare godzin...i nabralam ochoty na ponowne studiowanie laciny :roll: ...
"Kobieto, jezeli nie mozesz byc gwiazda na niebie, badz przynajmniej lampa naftowa w domu!"
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: gusto » 3 lis 2011, o 15:42

A to rozumiem doskonale. Ja np. wzbogaciłam się ostatnio o słowo amalgamat, które szalenie mi się spodobało. Uwielbiam słowniki :)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Ireth » 3 lis 2011, o 20:44

uss pisze:"Śmierć pieknych saren" Ota Pavela

polecam, gorąco!!:)
Oty ;)

Urocza, ciepla ksiazka :) Wiesz, ze jest druga czesc?
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Flimpe_L » 3 lis 2011, o 21:14

gusto pisze:A to rozumiem doskonale. Ja np. wzbogaciłam się ostatnio o słowo amalgamat, które szalenie mi się spodobało. Uwielbiam słowniki :)
amalgamat? weź wystopuj bo wolałabym trzymać się wersji, że umiem czytać ze zrozumieniem... :D
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: piesn_smierci » 3 lis 2011, o 22:13

Flimpe_L pisze:
gusto pisze:A to rozumiem doskonale. Ja np. wzbogaciłam się ostatnio o słowo amalgamat, które szalenie mi się spodobało. Uwielbiam słowniki :)
amalgamat? weź wystopuj bo wolałabym trzymać się wersji, że umiem czytać ze zrozumieniem... :D
Co tu rozumieć, wystarczy pocierpieć w imię wiedzy i odwiedzić dentystę :cool:
Mnie ujął absces :cool:
czytając przymruż oko;-)
Awatar użytkownika
violka67
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 755
Rejestracja: 23 sty 2010, o 05:18

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: violka67 » 4 lis 2011, o 13:37

piesn_smierci pisze:
Flimpe_L pisze:
gusto pisze:A to rozumiem doskonale. Ja np. wzbogaciłam się ostatnio o słowo amalgamat, które szalenie mi się spodobało. Uwielbiam słowniki :)
amalgamat? weź wystopuj bo wolałabym trzymać się wersji, że umiem czytać ze zrozumieniem... :D
Co tu rozumieć, wystarczy pocierpieć w imię wiedzy i odwiedzić dentystę :cool:
Mnie ujął absces :cool:
Sprawdzilam :mrgreen: ...brrrr...
Wole mantelzak...pewnie dlatego, ze ostatnio duzo o wojazach mysle :wink: .
Swoja droga... slowniki sa naprawde moim nieustajacym "zrodlem rozkoszy"..."translatory" tez.
Choc wszelkie "kopalinskie" najbardziej mnie kreca...O, "Slownik mitow i tradycji kultury"...miodzio :D.
"Kobieto, jezeli nie mozesz byc gwiazda na niebie, badz przynajmniej lampa naftowa w domu!"
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: piesn_smierci » 4 lis 2011, o 14:02

"Kopalińskie" nadają się idealnie do zabawy.
Jest taka gra Tabu (polega na tym że są minimum dwie dwuosobowe drużyny, jest sobie plansza, pionki, start i meta, wygrywa drużyna która najszybciej dojdzie do mety- innowacyjne :lol: . Zabawa polega na tym że w odpowiednim czasie (1 min) trzeba zgadnąć słowa z kartek- które trzyma i opisuje osoba z tej samej drużyny- trzy odgadnięte hasła dają jeden ruch pionkiem do przodu. Utrudnieniem są słowa tabu, których nie można użyć podczas opisywania(ani stricte pochodnych tych słów) np słowem które trzeba odgadnąć jest - Zegar a słowa których nie można użyć to czas, minuta, godzina, wskazówka)
Problem polega na tym że jak się długo i często w to gra zna się odpowiedzi na pamięć i wie się jak coś opisać omijając słowa Tabu.
Dlatego otwieramy slowniki i robimy nowe kartki do gry z arcy trudnymi hasłami. Gra się ciągnie (w zasadzie ani razu nikt jeszcze do mety nie dotarł) ale światny sposób do nauki i ćwiczenia mózgownicy, polecam.
Ogólnie wyrywkowe pytania ze słowników sprawiają frajdę i rozkręcają towarzystwo. Osoba która wie najwięcej zawsze się puszy ale idzie to przetrawić. :cool:
czytając przymruż oko;-)
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: CO2 » 4 lis 2011, o 22:12

Marcin Wolski "Doktor Styks".
Dowcipnie, ironicznie i bardzo plastycznie napsany kryminal fantasy :)
Do Wolskiego czuje ostanio estyme, zaczelo sie od "13 gabinetu" (dawno sie tak przy ksiazce nie usmialam), a potem juz polecialo. Wszystko, co oferuje empik jego autorstwa, kupuje.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: jakakolwiek » 6 lis 2011, o 22:19

Nobel choć trochę przebrzmiał bo 2009 ale ponadczasowy- HERTA MULLER - zacząć od "Głód i jedwab" potem "Dziś wolałabym siebie nie spotkać " a potem wszystko do końca...kiedyś chodził tu taki temat "lesbijki w PRL-u"..Herta lesbijką nie jest i nie była (w każdym razie nic mi na ten temat nie wiadomo)ale ona i jej pisanie są ponad podziałami..czytając to czułam ból fizyczny..a potem ulgę że ktoś to w końcu napisał ..że to co przeżywały kobiety w czasach dyktatur komunistycznych nie pozostanie zdławionym milczeniem..WIELKA LITERATURA doskonała formalnie i przejmująca treściowo.. no i.. nie chcem ale muszem:)się trochę pomądrzyć:) JEAN BAUDRILLARD -zacząć od "Społeczeństwo konsumpcyjne - jego struktury i mity" a potem znowu wszystko..to jest taki przewrót kopernikański w myśleniu o wszystkim.. .ZDZIWICE SIĘ:)naprawdę warto:)
Awatar użytkownika
violka67
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 755
Rejestracja: 23 sty 2010, o 05:18

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: violka67 » 9 lis 2011, o 10:37

jakakolwiek pisze: JEAN BAUDRILLARD -zacząć od "Społeczeństwo konsumpcyjne - jego struktury i mity" a potem znowu wszystko..to jest taki przewrót kopernikański w myśleniu o wszystkim.. .ZDZIWICE SIĘ:)naprawdę warto:)
Och...chyba mam prezent dla sis na Gwiazdke...
Jak bogackiego, zaczne tu czesciej zagladac :cool: ...
"Kobieto, jezeli nie mozesz byc gwiazda na niebie, badz przynajmniej lampa naftowa w domu!"
Awatar użytkownika
alexp
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:40
Lokalizacja: ok Wrocławia

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: alexp » 13 lis 2011, o 11:26

alexp pisze:Ja "muszę" się wziąć za "Lalkę" . Zobaczymy za 600 stron :D
Przeczytałam. Fajna :) rzeczywiście Rzecki zanudza. Wciągnęła mnie :D
gieniaxyz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 15 sty 2009, o 01:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: gieniaxyz » 13 lis 2011, o 11:38

[quote= JEAN BAUDRILLARD -zacząć od "Społeczeństwo konsumpcyjne - jego struktury i mity" a potem znowu wszystko..to jest taki przewrót kopernikański w myśleniu o wszystkim.. .ZDZIWICE SIĘ:)naprawdę warto:)[/quote]

Polecam go czytać ze słownikiem socjologicznym w okolicach :)
oouye
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 28 sie 2010, o 13:31

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: oouye » 13 lis 2011, o 11:44

" Mieć czy być " Fromm'a. Pewnie większość czytała :) Jak dla mnie ciekawe rozważania filozoficzne, może pomóc się trochę zdystansować do całej pogoni za karierą. Polecam
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: gusto » 14 lis 2011, o 09:13

A ja dziś w kalendarium usłyszałam, że Władysław Kopaliński naprawdę nazywał się Jan Stefczyk :D Więc poszukałam sobie Władysław Kopalińskitego i przeczytałam :D
dzidka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 17 mar 2004, o 00:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dzidka » 14 lis 2011, o 12:27

Właśnie zaczynam czytać nową książkę Kingi Dunin "Kochaj i rób" :D
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: implant » 15 lis 2011, o 16:15

dzidka pisze:Właśnie zaczynam czytać nową książkę Kingi Dunin "Kochaj i rób" :D
Świetnie, że zaczynasz - może Ci się również uda skończyć i napisać coś sensownego na jej temat.
ODPOWIEDZ