co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Alfa_Omega » 7 wrz 2017, o 22:33

Robert Harris, Trylogia rzymska (Cycero, Spisek, Dyktator) - czad! :-)
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 16 paź 2017, o 22:14

Laurem Oliver - 7 razy dziś
Czyta się szybko. Niby niczym się nie wyróżnia w swoim gatunku ale jednak sam temat mimo wszystko powinien skłonić do przemyśleń. Czasami warto się zastanowić nad tym jak spędzamy dzień.
Na podstawie tej książki został nakręcony film Before I Fall. Pominięto wątki z książki, które były moim zdaniem niepotrzebne. Wyszło to na dobre.
Film całkiem daje rade. Myślę, że warto zobaczyć. Nawet skłoniłabym się do stwierdzenia, że jest lepszy niż książka.
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 16 paź 2017, o 22:28

Zapomniałam dodać, że teraz jestem w trakcie czytania Dźwięk w filmie. Teoria i praktyka. David Lewis Yewdall
Aktualnie najlepsza książka o tej tematyce która wpadła mi w ręce.
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
Awatar użytkownika
bettyq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2015, o 17:01

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: bettyq » 22 paź 2017, o 20:23

Z racji tego, że uwielbiam "Małe życie" Yanagihary, to jak tylko ukazali się jej "Ludzie na drzewach", od razu pobiegłam kupić. Fabularnie zupełnie inna stylistyka, ale problematyka jest niesamowicie mocna, kontrowersyjna. Nie trzeba być zakochanym w "Małym życiu", żeby sięgnąć po "Ludzi...".
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 23 paź 2017, o 01:56

bettyq pisze:Fabularnie zupełnie inna stylistyka, ale problematyka jest niesamowicie mocna, kontrowersyjna. Nie trzeba być zakochanym w "Małym życiu", żeby sięgnąć po "Ludzi...".
Też tak uważam :)
Obie książki są naprawdę warte przeczytania.
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
Awatar użytkownika
bettyq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2015, o 17:01

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: bettyq » 6 lis 2017, o 21:44

mofo pisze:
bettyq pisze:Fabularnie zupełnie inna stylistyka, ale problematyka jest niesamowicie mocna, kontrowersyjna. Nie trzeba być zakochanym w "Małym życiu", żeby sięgnąć po "Ludzi...".
Też tak uważam :)
Obie książki są naprawdę warte przeczytania.
Na dodatek wyczytałam, że inspiracją dla losów głównego bohatera stał się prawdziwy noblista, Gajdusek, a ów "kontrowersyjny proceder" miał miejsce w rzeczywistości. Masakra :/
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 6 lis 2017, o 22:59

bettyq pisze:Na dodatek wyczytałam, że inspiracją dla losów głównego bohatera stał się prawdziwy noblista, Gajdusek, a ów "kontrowersyjny proceder" miał miejsce w rzeczywistości. Masakra :/
Serio? Musze o tym poszukać info. Genialny pomysł na spektakl teatralny albo film.
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
grzesia3
Posty: 5
Rejestracja: 4 lis 2017, o 18:17

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: grzesia3 » 17 lis 2017, o 12:22

Ja ostatnio przeczytałam książkę "Przystojny jestem a ona mnie nie chce" https://www.facebook.com/PrzystojnaGosia/ Aż się łezka w oku zakręciła, bo przypomniały mi się stare, szkolne czasy :D:D No i kawał świetnego humoru :)
C'est simple
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 7 gru 2017, o 01:06

Andrzej i Krystyna Późne obowiązki Witolda Beresia, Krzysztofa Burnetko mój dzisiejszy zakup. Andrzej i Krystyna Późne obowiązki opowiada o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz: najbardziej twórczym polskim małżeństwie. Świetna książka o dwóch wspaniałych osobowościach, o ich wspólnym życiu, pasjach, dokonaniach nie tylko twórczych i o wielkiej miłości. Wspaniała książka, waśnie sobie czytam, a czyta się lekko. Super Polecam!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 11 sty 2018, o 19:47

Opowieść Podręcznej, Margaret Atwood.
Szczególnie polecam zwolenniczkom obecnej władzy.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 4 lut 2018, o 18:18

W ramach odstresowania przeczytałam dzisiaj 365 dni na podwórku. Jerzego Klima, z 1986 r. No i poczułam się w dzieciństwie oszukana, bo w październiku obchodzono Święto pieczonego ziemniaka, a na nim:

W pogodną niedzielę zorganizujmy wyprawę za miasto. Nie może to być wyprawa w nieznane, gdyż łatwo wtedy o przykre niespodzianki, na przykład okaże się, że nie ma na miejscu ziemniaków, są trudności z opałem na ognisko albo miejsce nie jest odpowiednie. [...] Zaplanujmy też odpowiedni program, żeby nie ograniczać się tylko do rozpalenia ogniska, upieczenia i zjedzenia ziemniaków. Oto kilka przykładowych propozycji:

Błyskawiczne konkursy przy ognisku dla dzieci młodszych (9- 11 lat):
- Co robi się z ziemniaków? (Które dziecko poda najwięcej przykładów, otrzymuje dodatkowo jednego, upieczonego ziemniaka)-
- Kto zrobi z ziemniaka najładniejszego ludzika?
- Kto napisała bajkę związaną z ziemniakami, a kto potrafi ją opowiedzieć?

Konkursy dla starszych dzieci (12- 14 lat):
- Kuchcik wyborowy
Jeszcze przed wyprawą należy podzielić dzieci na pięcioosobowe drużyny. Każda zabiera ze sobą miskę, patelnię, tarkę do ziemniaków, cebulę, mąkę, tłuszcz i sól. W tym konkursie drużyny mają zbudować kuchnię polową, zebrać opał, zetrzeć otrzymane ziemniaki, usmażyć placki i podać je komisji sędziowskiej, kolegom i sobie.
- Sokole oko
Te same drużyny szukają 20 specjalnie oznaczonych ziemniaków (np. z wyciętą literą S), ukrytych w promieniu 300 m od miejsca biwakowania.
- Zadania quizowe:
- Opowiedzieć historię ziemniaka (jego drogę z Ameryki do Polski),
- Wymienić potrawy z ziemniaków,
- Przytoczyć przysłowia, porzekadła i powiedzonka związane z ziemniakiem.

Są jeszcze przytoczone konkursy sprawnościowe z ziemniakiem, ale już mi się nie chciało przepisywać. Generalnie chodzi o rzuty ziemniakami do celu, oraz bieganie z ziemniakiem na łyżce.
Chciałam powiedzieć, że ja na takim ognisku nigdy nie byłam. U nas zawsze było tylko zbieranie chrustu, pieczenie ziemniaków i jedzenie, a potem do domu.
Inna sprawa, że budowa kuchni polowej mogłaby przerosnąć moje możliwości. Poza tym jak to tak placki ziemniaczane bez jajek, no i nie znam żadnych przysłów, porzekadeł ani powiedzonek związanych z ziemniakiem.
Lubię kiedy kobieta...
rozalinia1989
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:13

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: rozalinia1989 » 5 lut 2018, o 12:05

"jesteć cudem" i "bóg zawsze znjadzie Ci pracę" od Reginy Brett ;) przyjmenie się czyta, każda ksiązka (jeszcze 2 kolejne) mają 50 lekcji od autorki jak roadzić sobie z pewnymi sytuacjami w zyciu :)
bananaela
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:24

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: bananaela » 9 lut 2018, o 11:47

Ja dzisiaj czytałam po raz pierwszy komiks "Watchman", naprawdę polecam wszystkim, nie tylko fanom rysunku ;)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: osiol » 3 cze 2018, o 21:45

Naprawdę dobry kryminał: Zaginieni - Patricia Gibney - debiut autorki, ale moim zdaniem bardzo udany.
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Alfa_Omega » 4 cze 2018, o 18:56

Kończę "Sławę" K. Korwin-Piotrowskiej. Jak wszystko KKP - prześwietna.
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 22 lip 2018, o 14:13

Ryszard Horowitz Życie niebywałe
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
Awatar użytkownika
paolinalina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 18 gru 2012, o 16:16
Lokalizacja: małopolskie

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: paolinalina » 23 lip 2018, o 13:54

"Nieposłuszeństwo" Alderman Naomi.
Wątek les.
Od 3.08 ekranizacja w kinach.
Polecam
"Czasy takie niespokojne, róbmy miłość a nie wojnę"
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: osiol » 27 lip 2018, o 12:03

Córki smoka - książka o historii koreańskich kobiet zmuszanych do świadczenia usług seksualnych japońskim żołnierzom, w czasie japońskiej okupacji Korei. Poznajemy także ich późniejsze losy, gdy reżim Kimów właśnie się rodził. To powieść, ale trzyma się historycznych faktów. Pisarza do jej napisania, zainspirowała córka, która pochodziła z Korei i chciała poznać swoje korzenie.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 29 lip 2018, o 21:49

Becoming myself by Irvin D. Yalom

Ciekawa autobiografia znanego psychologa z Kalifornii z polskimi korzeniami.
Zaintrygowało mnie też jak opisywał ze jego żona doznała dyskryminacji jako kobieta w latach 60 i on jak sam pisze uznali to coś za oczywiste. To chyba podobnie jak jazda w metrze dopóki nie hamuje nie wiesz ze jechałaś. Dopiero z dzisiejszej perspektywy Yalom przyznaje że to było złe i ze nie protestował.

Z innej beczki: Ciekawe ile jest teraz rzeczy które uznajemy za naturalny stan rzeczy a przyszła pokolenia będą się dziwił jak coś mogliśmy tolerowac..

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 30 lip 2018, o 21:54

ola39 pisze:
29 lip 2018, o 21:49
Becoming myself by Irvin D. Yalom

Ciekawa autobiografia znanego psychologa z Kalifornii z polskimi korzeniami.
Zaintrygowało mnie też jak opisywał ze jego żona doznała dyskryminacji jako kobieta w latach 60 i on jak sam pisze uznali to coś za oczywiste. To chyba podobnie jak jazda w metrze dopóki nie hamuje nie wiesz ze jechałaś. Dopiero z dzisiejszej perspektywy Yalom przyznaje że to było złe i ze nie protestował.

Z innej beczki: Ciekawe ile jest teraz rzeczy które uznajemy za naturalny stan rzeczy a przyszła pokolenia będą się dziwił jak coś mogliśmy tolerowac..

Ola
1. Przemysłowa hodowla zwierząt,
2. Jedzenie mięsa,
3. Polowania
4. Homofobia,
5. Transfobia, etc.,
6. Wszelkiego rodzaju dyskryminacje,
7. Zarządzanie kobiecym cialem.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 30 lip 2018, o 23:09

ImaSumak pisze:
30 lip 2018, o 21:54
ola39 pisze:
29 lip 2018, o 21:49
Becoming myself by Irvin D. Yalom

,,[...]
Z innej beczki: Ciekawe ile jest teraz rzeczy które uznajemy za naturalny stan rzeczy a przyszła pokolenia będą się dziwił jak coś mogliśmy tolerowac..

Ola
1. Przemysłowa hodowla zwierząt,
2. Jedzenie mięsa,
3. Polowania
4. Homofobia,
5. Transfobia, etc.,
6. Wszelkiego rodzaju dyskryminacje,
7. Zarządzanie kobiecym cialem.
Tak te rzeczy też, lecz mi chodziło o rzeczy mniej oczywiste o których nawet jeszcze nie myślimy. O rzeczach które są zle a mimo to są dla nas transparentne i przez to ich istotę (A właściwie jej brak) nie możemy ich nawet zdefiniować.
Może np przypuszalnie nasz cały model wychowawczy jest zły? Może zupełnie niechcący i nieświadomy skrzywdzony swoje dzieci w dobrej wierze ? I potem ten pierwiastek się propaguje i przenosi dalej ? ( to tylko jakiś PR,układ co przyszedł mi do głowy, nie stoję na stanowisku ze wychowywanie dzieci może być zle).
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: jasandra » 31 lip 2018, o 11:46

ImaSumak pisze:
30 lip 2018, o 21:54
ola39 pisze:
29 lip 2018, o 21:49
Becoming myself by Irvin D. Yalom

Ciekawa autobiografia znanego psychologa z Kalifornii z polskimi korzeniami.
Zaintrygowało mnie też jak opisywał ze jego żona doznała dyskryminacji jako kobieta w latach 60 i on jak sam pisze uznali to coś za oczywiste. To chyba podobnie jak jazda w metrze dopóki nie hamuje nie wiesz ze jechałaś. Dopiero z dzisiejszej perspektywy Yalom przyznaje że to było złe i ze nie protestował.

Z innej beczki: Ciekawe ile jest teraz rzeczy które uznajemy za naturalny stan rzeczy a przyszła pokolenia będą się dziwił jak coś mogliśmy tolerowac..

Ola
1. Przemysłowa hodowla zwierząt,
2. Jedzenie mięsa,
3. Polowania
4. Homofobia,
5. Transfobia, etc.,
6. Wszelkiego rodzaju dyskryminacje,
7. Zarządzanie kobiecym cialem.
Ima, zastanawia mnie jedno, bo po prostu jestem ciekawa: jeśli mówimy o przemysłowej hodowli zwierząt, to rozwiązaniem zdaje się być tylko weganizm. Tylko że weganizm w porównaniu z wegetarianizmem jest strasznie trudny. Bo w biegu prawie nic nie kupisz, bo większość półproduktów na mleko np., bo wiele przekąsek typu jogurt (nie mówiąc o czekoladkach) w sposób oczywisty opiera się na mleku... Można gotować bez mleka i jajek, ale jak ktoś nie chce pół dnia spędzić siedząc w kuchni, to w pełni wegańska kuchnia wydaje mi się nierealna... Jeśli nie jesteś weganką, to nie rezygnujesz całkowicie z udziału w przemysłowej hodowli zwierząt (chyba, że jesteś). Z doświadczenia znacznie łatwiej mi zrezygnować z jajek.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 31 lip 2018, o 14:49

A jednak Olu mialam rację. :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 9 sie 2018, o 23:57

Oświeżyłam sobie Dzienniki gwiazdowe Lema- baaardzo lubię jego poczucie humoru. :)

Postanowiłam odrobić zaleglości, więc sięgnęłam po Gaimana i tak:
Nigdziebądź- rewelacja!
Gwiezdny pył- bajka, ale bardzo dobra,
Amerykańscy bogowie- może być, ale bez przesady.

Nadrabiając dalej, wzięłam się za Trylogię husycką Sapkowskiego, przy drugim podejściu, w końcu po latach skończyłam, ale mnie nie powaliła.
Fajne opisy Dolnego Śląska. Wydaje mi się, że zamysłem była epopeja, ale dla mnie wyszło nudnawo.

Dla wyrównania sięgnęłam jeszcze raz, po latach, po Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? Dicka i znowu się nie zawiodlam. Uwielbiam!

Poszłam za ciosem i zaliczyłam Teorię wszystkiego Hawkingsa. Zdziwiła mnie ilość odwołań do boga. Autor nie wyjaśnia, co ma na myśli piszac o tej "istocie" i troche mnie to skonfundowało.

Sierżant Cuff Komandera i Krzemińskiej mmie nie zawiódł, mogę polecić!

Zawiódł mnie z kolei Czarnoksiężnik z Archipelagu Le Guin.

Krajewskiego Śmierć w Breslau i Koniec świata w Breslau wydaly mi się zbyt seksistowskie i wiecej nie sięgnę po tego autora, ale opisy przedwojennego Wroclawia mi się podobaly.

Córki Wawelu Brzezińskiej przemęczyłam, bo nie potrafiłam się odnaleźć w tej narracji. Lepiej mi się zaczęło czytać, gdy zmieniłam podejście: spojrzalam na te książkę jak na popularnonaukową z tłem beletrystycznym i dociągnęłam do końca. Pozycja godna uwagi dla wszystkich zastanawiających się po co nam feminizm?

Zaskoczyła mnie pozycja Otoczeni przez idiotów Eriksona. Bardzo mi się podobała. Autor w sumie nie w nosi nic nowego, ale fajnie systematyzuje pewne zachowania. Moim zdaniem godna polecenia.

Wrócilam do Nigdziebądź Gaimana i tym razem całą historię prześledziłam z planem londyńskiego metra. Co się ubawiłam, to moje!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 29 gru 2018, o 19:02

Zuzanna Łapicka "Dodaj do znajomych" i książkę o moim ukochanym wokaliście "Zbigniew Wodecki. Tak mi wyszło" autorów Kamila Bałuka,Wacława Krupińskiego
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
alienshe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:38

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: alienshe » 4 sty 2019, o 13:49

zaczęłam ten rok od przypomnienia sobie W poszukiwaniu straconego czasu. subtelności analiz Prousta działają na mnie kojąco. można odpocząć od skrajności i antysubtelności tego, co nas otacza.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Elinor » 17 sty 2019, o 19:51

"Rozstanie" Katie Kitamura
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 18 sty 2019, o 11:58

Podsumowując zeszły rok:

Sięgnęłam jeszcze po Kinga, bo zainteresowało mnie Dallas '63. Niestety się rozczarowałam. Książka momentami zbyt przegadana, co mnie nudziło. Temat przenoszenia w czasie nie wniósł nic nowego, a i niczym nie zaskoczył. Końcówka tkliwa, skrojona w sam raz dla amerykańskiego czytelnika.

Dla odmiany połknęłam Martwe dusze Gogola. Przepyszne!

Potem moją uwagę zwróciła biografia Tonego Halika (Tu byłem.
Tony Halik
) Wlekłego. Myślę, że bardzo ciekawa pozycja dla osób, które kojarzą programy tego pana. Byłam ogromnie zaskoczona i rozczarowana tym człowiekiem. Padł mi pewien mit. Warto przeczytać.

W ramach nadrabiania zaległości, wzięłam się w końcu za Mroczną wieżę Kinga i przeczytałam tom 1 Roland. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu (bo Kinga lubię), książka mi się bardzo nie podobała. Na dzień dzisiejszy sobie nie wyobrażam, bym mogła jeszcze sięgnąć w przyszłości po jakiś tytuł z tej serii.

Zabić drozda Harper Lee mogę tylko bardzo polecić! Bardzo mi się podobała.

Z ciekawości sięgnęłam po Fight Club Chucka Palahniuka, bo film bardzo lubię. Książka jest również świetna.

Wróciłam do Ursuli Le Guin, bo chciałam jej dać jeszcze jedną szansę i przeczytałam drugą część z cyklu Ziemiomorze: Grobowce Atuanu. Choć ta część bardziej mi się podobała niż pierwsza, to nadal jestem na nie.

Namówiona wziełam się za 451° Fahrenheita Raya Bradbury'iego i też nie. Wszystko już było. Nudno i przewidywalnie.

Wyzwaniem była Wojna i pokój Lwa Tołstoja. Kiedyś Anna Karenina ogromnie mi się podobała, uznałam, że w tym przypadku być może będzie podobnie. Otóż nie. Zmęczyłam te cztery tomy z ledwością. Przy ostatnim epilogu miałam już totalnie dosyć, ale się zaparłam, że doczytam do końca. Masakra! Jedyne co wyniosłam z tej opowieści to to, że Tołstoj z pewnością był gejem, nie znosił historyków i uwierzył w swą misję dziejową oraz wielkość.
Sama powieść może być interesujaca dla osób zainteresowanych tamtym okresem, ale by mieć bardziej obiektywny obraz ówczesnej Rosji, warto połączyć czytanie tego dzieła z twórczością Gogola.
Lubię kiedy kobieta...
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Elinor » 20 sty 2019, o 10:26

Też czytałam w tym roku "Zabić drozda". Świetna powieść. Zarówno płynnie się ją czyta jak i ma w sobie coś więcej. Myślałam nad "Fight Club" ale nie sięgnęłam po nią w końcu. Teraz chcę wrócić do "Czarodziejskiej góry", może dotrwam do końca. Yaloma kiedyś czytałam, ale nie pamiętam które książki. Mogę polecić.
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 4 lut 2019, o 20:28

Jako, że styczeń minął mi na chorowaniu to trochę udało się nadrobić książek.

Gwiezdny pył (uwielbiam film i tak samo książkę)
Graficzna podróż (dobra prosta biografia tak dla poczytania)
Mirror mirror (troche nie wiem co napisać. Nie bylo złe nawet całkiem dobre ale lepiej się czyta angielską wersja bo język w polskim przekładzie jest jakiś taki dziwny. Historia trochę naciągana.)
Światło w filmie :serce:
Światło w fotografii (jest ok dla początkujących i średnio zaawansowanych)
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
ODPOWIEDZ