co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: abecaduo » 18 mar 2019, o 20:30

Piotr Stelmach - "Lżejszy od fotografii - o Grzegorzu Ciechowskim"
Zbiór wspomnień o ikonie. Opowiadają o nim współpracownicy, znajomi i rodzina.
Niezwykła pozycja o niezwykłym artyście.
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2019, o 15:24

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: silouett » 4 kwie 2019, o 11:45

"Pestki" Ani Ciarkowskiej :)
Awatar użytkownika
Cori
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:43

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Cori » 4 kwie 2019, o 12:02

Biografie Michelle Obamy. Bardzo fajna :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: osiol » 7 maja 2019, o 12:17

Geuzja - najpiękniejsza perła w carskiej koronie:
https://www.wydawnictwodialog.pl/index. ... uct_id=656
Histoia Gruzji z lat 1801 - 1917 gdy była pod panowaniem rosyjskim.
mofo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 28 wrz 2017, o 00:23

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: mofo » 8 maja 2019, o 22:18

Troche się tego ostatnio nazbierało.

Foto-oko. Wizja fotograficzna wobec okularocentryzmu w sztuce I połowy XX wieku. Autor: Łuczak Dorota
https://www.empik.com/foto-oko-wizja-fo ... ,ksiazka-p

Historia światła. Idea fotografii. Autor: Mikuriya Junko Theresa
https://www.empik.com/historia-swiatla- ... ,ksiazka-p

Visual Storytelling. Jak opowiadać językiem video. Autor: Górska Monika
https://www.empik.com/visual-storytelli ... ,ksiazka-p

Instytucja medialna przez pryzmat płci. Autor: Gober Greta
https://www.empik.com/instytucja-medial ... ,ksiazka-p

Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada. Autor: Sjoberg Thomas
https://www.empik.com/ingmar-bergman-mi ... ,ksiazka-p
Every artist is a cannibal, every poet is a thief.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 1 sie 2019, o 10:26

Podsumowując pierwsze półrocze tego roku:

Moja najdroższa, Gabriela Tallenta
Sięgnęłam z ciekawości, bo tematyka mnie zainteresowała. Rzecz o dziewczynce wychowywanej przez ojca psychopatę. Czyta się dobrze, ale to jednak uśmiech w kierunku producentów filmowych z Hollywood. W tym sensie King jest tylko jeden.

Bajki robotów, Stanisława Lema
A se odświeżyłam i znowu się pośmiałam. No bajka!
Ale jednak nie dla wszystkich.

Metro 2033 i Metro 2034 Dymitra Glukhovsky'ego
Pierwsza część mi się nawet podobała i na tyle zainteresowała, że sięgnęłam po część drugą, która mnie już jednak mocno irytowała.
Wizja Moskwy po ataku nuklearnym. Ciekawe przedstawienie i wyśmianie naszego świata i różnych myśli politycznych plus mistycyzm. No i oczywiście źli Obcy, których tym razem akurat sami stworzyliśmy, nie musząc posiłkować się przybyszami z Kosmosu. Z tego względu mogę polecić część pierwszą.
W drugiej autor już tak pojechał z seksizmem i przy okazji de facto nie wnosząc nic nowego, że tylko z poczucia obowiązku dokończyłam tę część.

Diuna Franka Herberta
Nigdy wcześniej nie przeczytałam tej książki. Nastawiłam się na wiele, no bo klasyk i takie tam głupoty.
Rozumiem światowe zachłyśnięcie się tą pozycją, w końcu był rok 1965. Wizja stworzonego świata mogła zachwycać plus nowatorskość. Problem w tym, że ja mam trochę inną wizję świata od dziecka i nudzą mnie oraz irytują opowieści o bohaterskich chłopcach, którzy ratują świat w otoczeniu swych "służebnic pańskich" w każdym wieku- czy to matka, czy dziewczyna.
To tak jak z Panem Kleksem: świat wymyślony, baśniowy, w sumie super, ale stworzony tylko dla Pana Kleksa, jego chłopców i wybrańca Adasia.
By zrozumieć różnicę odsyłam do serialu Stranger Things, który stworzony ówcześnie, bijąc pokłony latom 80-tym, nie spłyca dziewczyn, sióstr czy matek do roli głupich idiotek nadajacych się tylko do chronienia i/lub pieprzenia.
Ponoć ma powstać serial czy film na podstawie Diuny. No zobaczymy.
Generalnie książka mnie bardzo rozczarowała.

Sierżant Cuff cz. 2 Kingi Krzemińskiej i Krzysztofa Komandera
Bardzo polecam! Doskonała rozrywka i niczym nie ustępuje części pierwszej!

Ogień i krew cz. 1 Georga R.R. Martina
Jestem wielką fanką cyklu książek Gry o tron, jak również jego wcześniejszej twórczości. Jeszcze daaawno temu, kiedy u nas był ten Pan nieznany, zwróciłam uwagę na jego opowiadania, a zwłaszcza na nigdy niezapomniane i wielbione przeze mnie Piaseczniki. Wszystko to spowodowało, że śledzę jego dokonania dość istotnie. Dlatego też, jestem nielekko obrażona, że zamiast dokończyć Grę o tron wziął się za pisanie innych książek, chcąc na maksa wykorzystać swoje serialowe 5 minut. Choć doszły mnie również niepotwierdzone przeze mnie słuchy, że podpisał umowę z producentem serialu GoT o nie opublikowaniu ostatniej części przed zakończeniem serialu. To by go trochę usprawiedliwiało.
Ogień i krew (piszę o cz. pierwszej), to historia rodu Targaryenów w formie usystematyzowanych historycznych zapisków, opowieści i legend. W tym sensie każdy pisarz po Tolkienie chce mu coś udowodnić. Sama ta część to produkt na kilka seriali, jeśli ktoś chciałby to zrobić dobrze.
Generalnie takie se i jak w każdej historiografii, można się pogubić. Ale dużo fantastyczniej jest się gubić i topić w 100 latach samotności, niż takim czymś. Mnie nie wciągnęło. No ale też nie jest złe.

Co najważniesze: by dosiadać smoki jednak potrzebne jest siodło i odpowiednia uprząż. Amen!

Ślepowidzenie Petera Wattsa
Warto zwrócić uwagę na tę książkę. Powalać nie powala, ale nie jest zła. Spotkanie obcych sobie światów. Tak, Obcy z gwiazd i my, plus wampiry oraz gmeranie przy genach na szeroką skalę. Autor chciał być bardzo nowatorski, ale moim zdaniem się nie udało, choć wizja wampirów fajna.

Filary Ziemi Kena Folletta
Ohh, ahh! Co dodać? Romantyczna wizja jak budowano średniowieczne katedry w średniowiecznej Anglii, opowiedziana na przykładzie życia kilku osób, plus wydarzeń dziejowych.
Przeogromniaście mi się podobała! Bardzo polecam!

Człowiek w przystępnej cenie Urszula Jabłońska
Wstrząsający reportaż dotyczący Tajlandii.Niby wiadomo co tam się dzieje, ale jednak... Dlatego ja w takie miejsca nie latam.
Warto przeczytać.

Ciekawe czasy i Czarodzicielstwo Terrego Pratchetta
A wpadły mi w ręce, no to z ogromną przyjemnością, delektując się, przeczytałam jeszcze raz.

Cisza białego miasta Evy Garcia Sáez de Urturi
Kryminał. Bardzo dobrze się czyta, historia naprawdę wciąga, choć nie jest to Zafón i nigdy nie będzie Cień wiatru. Niemniej ja mam słabość do autorów z członem "Garcia" w nazwisku.
Fajne, polecam.

Sodoma Frédérica Martela
Dziennikarskie śledztwo na temat co się naprawdę dzieje w Watykanie. Bardzo rzetelny opis sytuacji w kościele katolickim od papieża Grzegorza VI do obecnego Franciszka. Każdy powinien to przeczytać, zarówno z lewa jak i prawa.
Jestem ogromnie zdziwiona, że w Polsce ta pozycja przechodzi zupełnie bez echa. To bardzo, bardzo niedobrze.

To tyle na ten czas.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Missi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 sie 2019, o 12:53

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Missi » 1 sie 2019, o 13:16

Ostatnio tylko Księzniczka po przejsciach. Bardzo fajna biografia śp. Carrie Fisher :<
Awatar użytkownika
morze20
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 2 lut 2019, o 09:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: morze20 » 2 lis 2019, o 21:29

poszukuję książki "Mój świat jest kobieta " cz 1 i 2, Magdaleny Okoniewskiej
ktoś może pożyczyć lub odsprzedac? :-P
Awatar użytkownika
morze20
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 2 lut 2019, o 09:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: morze20 » 3 lis 2019, o 21:34

morze20 pisze:
2 lis 2019, o 21:29
poszukuję książki "Mój świat jest kobieta " cz 1 i 2, Magdaleny Okoniewskiej
ktoś może pożyczyć lub odsprzedac? :-P
już mam, dziękuję :slonko:
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Zaufacodnowa » 12 lis 2019, o 11:54

Praca nad sobą i poszukiwanie miłości własnej. Naprawdę dobry artykuł, bo "wszyscy jesteśmy źle wychowani" - 7 uczuć film, który serdecznie polecam

https://www.polityka.pl/jamyoni/1770598 ... zycie.read
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Zaufacodnowa » 9 lut 2020, o 22:26

"chaos i inne piękna" właśnie trzymam w ręku
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: agnieszka007 » 10 lut 2020, o 10:00

A nie trzymasz tej książki do góry nogami? Zaufacodnowa?
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Zaufacodnowa » 10 lut 2020, o 10:10

Wrozka :cool: fakt mam zlepek kartek wydrukowanych przez znajomą i do góry nogami spetych :cool:
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: agnieszka007 » 10 lut 2020, o 10:13

Czyli tytuł tej książki to "Chaos i inne piętra"?
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Zaufacodnowa » 10 lut 2020, o 11:19

Mój słownik w tel ogarnął chaos😁 tak, tak piętra :)
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
lukrecja71
Posty: 7
Rejestracja: 8 lut 2009, o 01:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: lukrecja71 » 10 lut 2020, o 13:02

Marta Abramowicz - "Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica".
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: she76 » 17 lut 2020, o 21:23

Skończyłam "Znikanie" Izabeli Morskiej, zaczęłam " Kurz, pot i łzy" -Bear Grylls
angelinake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2014, o 07:43

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: angelinake » 6 kwie 2020, o 11:08

Teraz mam fazę na Camillę Lackberg. Skończyłam Kamieniarza, zabieram się za Latarnika. A i polecam najnowszą książkę Jojo Moyes, fajnie są tam opisane silne kobiety.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: zagubiona_92 » 6 kwie 2020, o 11:11

angelinake pisze:
6 kwie 2020, o 11:08
Teraz mam fazę na Camillę Lackberg. Skończyłam Kamieniarza, zabieram się za Latarnika. A i polecam najnowszą książkę Jojo Moyes, fajnie są tam opisane silne kobiety.
Ja przeczytałam całą sagę Lackberg o Fjallbace, polecam :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 7 kwie 2020, o 22:40

Miasteczko Salem Stephena Kinga
Rozczarowałam się, ale rozumiem jakie wrażenie mogło wywrzeć na pierwszych czytelnikach. Ja jednak wolę kilka innych jego książek. Miasteczko... nie będzie należało do moich ulubionych.

Lesio Joanny Chmielewskiej
Nigdy wcześniej nie czytałam Chmielewskiej. Może nie powinnam zaczynać od Lesia. Dam jej szansę jeszcze raz z czymś innym.

Niezwycięrzony Stanisława Lema
A Lem, jak to Lem, nie zawiódł mnie i tym razem. Polecam, ale trzeba lubić.

Bieguni Olgi Tokarczuk
Pierwszą książkę Tokarczuk dostałam bardzo wiele lat temu na urodziny. To był Prawiek.... Nie mój klimat. Nawet nie skończyłam. Potem przez wieki moja dziewczyna usiłowała mnie do Tokarczuk namówić, ale ja się skutecznie zraziłam i wracać nie chciałam. I przyszedł czas i pokłoniłam się Noblistce, ale bym bardzo skłamała, gdybym napisała, że ta książka mnie porwała. W przyszłości zamierzam jeszcze sięgnąć po Księgi Jakubowe i zobaczymy co dalej. Podobno Księgi mi zagrają.
A tak poza tym bardzo się cieszę, że mamy kolejną noblistkę i że jest ona kobietą. :)

Otchłań. Księga I Petera V. Bretta
Nie wciągnęła mnie ta historia i raczej nie będę kontynuować czytania następnych części. Musiałabym już kompletnie nie mieć nic innego do roboty.

Chrobot Tomasza Michniewicza
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Z pewnością warto ją przeczytać. Książka napisana w formie reportażu. Przedstawia losy kilku osób z różnych części świata od momentu ich narodzin. Fajnie można prześledzić różnice kulturowe i sposoby myślenia i funkcjonowania ludzi w różnych częściach świata na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Polecam.

Rytuał wody Evy Garcia Sáez de Urturi
Druga część Białego miasta. Nie byłam w stanie przebrnąć. Autorka przeszła samą siebie jeśli chodzi o postać głównego bohatera i aż namacalnie czuć, że stworzyła go na wzór i podobieństwo swoich marzeń sennych i się nim onanizuje przy każdej okazji. Porażka.

Nie ma Mariusza Szczygła
Oj wielka jest to książka. Choćby dlatego, że jest napisana o rzeczach, których nie ma. I jak napisana.
Grzech nie sięgnąć.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra
Miała być szałowa, a nie była. Nie mniej ponoć na ludzi działa fantastycznie, dlatego może komuś pomoże.
Głupia nie jest.

Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Franklina
Książka z pewnością nie na czas kwarantanny.
Ponoć jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej.
Sięgnęłam po nią ze względu na autora- psychiatrę, twórcę logoterapii, który opisał w książce swój pobyt w obozach koncentracyjnych. To trochę inne spojrzenie na tego typu tematykę.
Mnie zastanawia kwestia popędu seksualnego. Autor pisze, że mężczyźni tam go nie mieli ergo nie wykazywali pewnych klasycznych zachowań typowych dla męskich, zamkniętych społeczności. To by się nie zgadzało z wieloma innymi relacjami, ale to rzecz do sprawdzenia i przemyślenia (z czego wynikały różnice w relacjach, bo kłamstwa absolutnie nie zakładam). Części poświęconej psychiatrii nie oceniam, bo to nie moja bajka, choć ciekawa, ale mnie nie przekonała. Może dlatego, że się nie znam.

Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości Swietłany Aleksijewicz
A to jest książka absolutnie nie na czas kwarantanny.
Od bardzo dawna na nią polowałam. To reportaż o katastrofie czarnobylskiej. Nie wiedziałam co tu napisać.
Gdzieś mi wpadło, że ona jest niewyrażalna, ale nie, ona jest niewyobrażalna i wypruwająca emocjonalne flaki obcęgami.
Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla ludzi, choć nie sądzę, by każdy był w stanie psychicznie przebrnąć.

Drażliwe tematy Neila Gaimana
Kupiłam ją półtora roku temu na lotnisku w Rzeszowie i musiała czekać aż do teraz. Ja Gaimana uwielbiam. Oczywiście ten zbiór opowiadań to również mistrzostwo świata! I teraz już nie będę czekać kolejnych lat, tylko skończę Harukiego i biorę się za resztę twórczości tego autora, aż do wyczerpania.
Lubię kiedy kobieta...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: malina_grey » 9 kwie 2020, o 00:19

Dot. Chmielewskiej
Był czas, kiedy mogłam jednym tchem pożreć kaźdą jej książkę i ciągle było mi mało stron. Choć najbardziej lubię jej Autobiografię. Ale przez Lesia do tej pory nie mogę przebrnąć. Ja zaczęłam od " Zwyczajnego życia"
Myślę, źe jeszcze teraz pewne jej fragmenty rozbawiłyby mnie do łez. Jeśli chodzi również o zabawność językową to polecam równieź ( o ile mnie pamięć nie myli ) " Krokodyl z kraju Karoliny"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2020, o 00:52

malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:19
Dot. Chmielewskiej
Był czas, kiedy mogłam jednym tchem pożreć kaźdą jej książkę i ciągle było mi mało stron. Choć najbardziej lubię jej Autobiografię. Ale przez Lesia do tej pory nie mogę przebrnąć. Ja zaczęłam od " Zwyczajnego życia"
Myślę, że jeszcze teraz pewne jej fragmenty rozbawiłyby mnie do łez. Jeśli chodzi również o zabawność językową to polecam również ( o ile mnie pamięć nie myli ) " Krokodyl z kraju Karoliny"
Dzięki! Z chęcią skorzystam z dorady. :)
Lubię kiedy kobieta...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: malina_grey » 9 kwie 2020, o 00:59

ImaSumak pisze:
9 kwie 2020, o 00:52
malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:19
Dot. Chmielewskiej
Był czas, kiedy mogłam jednym tchem pożreć kaźdą jej książkę i ciągle było mi mało stron. Choć najbardziej lubię jej Autobiografię. Ale przez Lesia do tej pory nie mogę przebrnąć. Ja zaczęłam od " Zwyczajnego życia"
Myślę, że jeszcze teraz pewne jej fragmenty rozbawiłyby mnie do łez. Jeśli chodzi również o zabawność językową to polecam również ( o ile mnie pamięć nie myli ) " Krokodyl z kraju Karoliny"
Dzięki! Z chęcią skorzystam z dorady. :)
Proszę bardzo :). Są teź oczywiście poradniki typu: Jak wytrzymać ze współczesną kobietą / mężczyzną
Bardzo lubiłam teź wywiady z J.Chmielewską ( mówione)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 9 kwie 2020, o 01:06

malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:59
ImaSumak pisze:
9 kwie 2020, o 00:52
malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:19
Dot. Chmielewskiej
Był czas, kiedy mogłam jednym tchem pożreć kaźdą jej książkę i ciągle było mi mało stron. Choć najbardziej lubię jej Autobiografię. Ale przez Lesia do tej pory nie mogę przebrnąć. Ja zaczęłam od " Zwyczajnego życia"
Myślę, że jeszcze teraz pewne jej fragmenty rozbawiłyby mnie do łez. Jeśli chodzi również o zabawność językową to polecam również ( o ile mnie pamięć nie myli ) " Krokodyl z kraju Karoliny"
Dzięki! Z chęcią skorzystam z dorady. :)
Proszę bardzo :). Są teź oczywiście poradniki typu: Jak wytrzymać ze współczesną kobietą / mężczyzną
Bardzo lubiłam teź wywiady z J.Chmielewską ( mówione)
Przyjrzę się. :)
Moja Mama bardzo lubiła Chmielewską, więc wierzę, że musi być dobra.
Lubię kiedy kobieta...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: malina_grey » 9 kwie 2020, o 01:39

ImaSumak pisze:
9 kwie 2020, o 01:06
malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:59
ImaSumak pisze:
9 kwie 2020, o 00:52

Dzięki! Z chęcią skorzystam z dorady. :)
Proszę bardzo :). Są teź oczywiście poradniki typu: Jak wytrzymać ze współczesną kobietą / mężczyzną
Bardzo lubiłam teź wywiady z J.Chmielewską ( mówione)
Przyjrzę się. :)
Moja Mama bardzo lubiła Chmielewską, więc wierzę, że musi być dobra.
Życzę, żebyś miała takie same odczucia, jak Twoja Mama :-)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Altena_Q » 27 cze 2020, o 22:20

Dla spragnionych tęczowej literatury, wczoraj ukazało się coś nowego i ciekawego:

http://ksf.org.pl/ksf/teczowe-i-fantast ... Dq6ausuJ1k

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 21 lip 2020, o 23:53

Maria Nurowska-Listy miłości Uwielbiam Nurowską i jej język pisarski <3 Przepięknie napisana książka!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: claas » 9 sie 2020, o 00:20

Zygmunt Bauman "Ponowoczesność jako źródło cierpień". Rzecz jasna, nie znajdziemy tu wyraźnych rysów fabularnych, ale zostajemy uraczone doskonałymi i zapraszającymi do indywidualnej analizy przemyśleniami chociażby o awangardzie, sztuce i... turystach. Naprawdę, szach-mat.
Iwa_Z
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 120
Rejestracja: 27 maja 2020, o 13:09
Lokalizacja: Wawa

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Iwa_Z » 9 sie 2020, o 11:18

"Fotografia" Penelope Lively
oraz
Seligmana "Co możesz zmienić a czego nie możesz"
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 11 sie 2020, o 00:49

Marii Nurowskiej "Wariatka z Komańczy" Nurowska przepięknie pisze o miłości, o erotyzmie. :serce: Uwielbiam jej książki i styl pisania, czyta się jednym tchem!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
ODPOWIEDZ