co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 25 wrz 2020, o 23:21

"Tęczowe San Francisco"
To jedna z tych książek, której czytanie sprawia ogromną, ogromną przyjemność. Wspomnienia córki Steve'a Abbotta o dorastaniu i wychowywaniu przez jedynego żyjącego rodzica, który nie dość, że był homoseksualistą to jeszcze do tego poetą, odstającym od znanych autorce rodziców szkolnych koleżanek. To książka czule opisująca miłość między nimi ale też dotykająca problemów społeczności homoseksualnej Ameryki lat 70. ubiegłego wieku. Czytając miałam wrażenie przechodzenia tych samych etapów obecnie w Polsce ... pól wieku później :roll:
To też historia potwierdzająca w przestrzeni publicznej, że homoseksualny rodzic jest tak samo dobry, czuły i oddany swojemu dziecku jak rodzic heteroseksualny a dziecko jest szczęśliwe u boku kochającego rodzica, bez względu na jego orientację.
Książka napisana z takim rodzajem wrażliwości, który mnie oczarował.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 27 wrz 2020, o 23:30

Cykl- Imię twoje, Powrót do Lwowa, Dwie miłości Maria Nurowska jednym tchem.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 26 paź 2020, o 08:44

Nigdy dość. Mózg a uzależnienia.
Książka napisana przez "czystą" alkoholiczkę i narkomankę, która po odstawieniu wszystkiego co przez lata zażywała zaczęła naukowo zajmować się badaniami nad wpływem substancji psychoaktywnych na mózg. Ciekawa lektura łącząca osobiste doświadczenia z naukowym wyjaśnieniem jak substancje (zaczynając od kofeiny przez nikotynę, alkohol, leki antydepresyjne, niby nieszkodliwą marihuanę a skończywszy na twardych narkotykach) wpływają na zmiany w mózgu i zachowania przyjmujących. Jak wygląda proces wychodzenia z nałogu i co jest w nim istotne z punktu widzenia neuronauki oraz dlaczego jest tak trudny podczas gdy tak łatwo i szybko można się uzależnić.
Warto przeczytać choćby dla samej wiedzy"jak to działa".
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: neutrall » 27 paź 2020, o 21:24

"Opowieści podręcznej" autorstwa Margaret Atwood.
Na czasie jak nigdy dotąd.....
''Wolność to stan umysłu''
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 8 lis 2020, o 19:30

Tragedia na przełeczy Diatłowa
Książka nie wyjaśnia bezpośredniej przyczyny tragedii ale stawia tezę, która jest wysoce prawdopodobna . Dobrze opisana radziecka rzeczywistość lat 50. ubiegłego wieku choć w zakresie wolności obywatelskich, praw człowieka czy dostępu do informacji sukcesorka Rosja nadal ma dużo do zrobienia na tym polu.
Dramatyczna historia, której nawet po 70 latach wladze nadal nie wyjaśniają.

27 śmierci Toby'ego Obeda

O tym jak bardzo opresyjna była Kanada wobec swoich obywateli, Pierwsztch Mieszkańców, jeszcze do lat 80/90.
O tym jak systemowo niszczono ludzi, wynarodowiano ich, odrywano od rodzin, tworzono nawet nie 2. ale 3. kategorię obywatela. O koszmarze jaki przechodzily dzieci rdzennyvh mieszkańców, przemocy wobec nich, w której aktywny udział brali psychopaci i psychopatki w sutannach i habitach. O tym jak trudno jest, mimo przyjaznych gestów obecnego premiera Kanady, mimo wypłacania milionowych odszkodowań, zbudować pomost łaczacy politykę "białych" z oczekiwaniami rdzennych mieszkańców.
Straszne jak rózniła się Kanada widziana oczami bialych emigrantów od tego co oferowała swoim nie bialym mieszkańcom.

Obie książki bardzo polecam.
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: trusia26 » 11 lis 2020, o 12:20

Marta Kisiel, zaczęłam czytać jej książki z powodu pandemii i pochłaniam każdą kolejną książkę o lichu, niebożątku, widmach itp.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 15 lis 2020, o 19:00

"Tango dla trojga" i "Wybór Anny" Marii Nurowskiej znowu jednym tchem, teraz "Z kim tak ci będzie źle jak ze mną? " historia Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata napisana przez Remigiusza Grzelę.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: abecaduo » 17 lis 2020, o 20:03

dobranocka14 pisze:
8 lis 2020, o 19:30

27 śmierci Toby'ego Obeda

O tym jak bardzo opresyjna była Kanada wobec swoich obywateli, Pierwsztch Mieszkańców, jeszcze do lat 80/90.
O tym jak systemowo niszczono ludzi, wynarodowiano ich, odrywano od rodzin, tworzono nawet nie 2. ale 3. kategorię obywatela. O koszmarze jaki przechodzily dzieci rdzennyvh mieszkańców, przemocy wobec nich, w której aktywny udział brali psychopaci i psychopatki w sutannach i habitach. O tym jak trudno jest, mimo przyjaznych gestów obecnego premiera Kanady, mimo wypłacania milionowych odszkodowań, zbudować pomost łaczacy politykę "białych" z oczekiwaniami rdzennych mieszkańców.
Straszne jak rózniła się Kanada widziana oczami bialych emigrantów od tego co oferowała swoim nie bialym mieszkańcom.

Obie książki bardzo polecam.
Dziękuję za recenzję.
Czytam.
I jestem przerażona.
I przerażona ile można ukryć pod płaszczem misji/religii/nawrócenia na jedyną słuszną drogę.
Schematy się wszędzie powtarzają.
.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2020, o 20:56

abecaduo pisze:
17 lis 2020, o 20:03
dobranocka14 pisze:
8 lis 2020, o 19:30

27 śmierci Toby'ego Obeda

O tym jak bardzo opresyjna była Kanada wobec swoich obywateli, Pierwsztch Mieszkańców, jeszcze do lat 80/90.
O tym jak systemowo niszczono ludzi, wynarodowiano ich, odrywano od rodzin, tworzono nawet nie 2. ale 3. kategorię obywatela. O koszmarze jaki przechodzily dzieci rdzennyvh mieszkańców, przemocy wobec nich, w której aktywny udział brali psychopaci i psychopatki w sutannach i habitach. O tym jak trudno jest, mimo przyjaznych gestów obecnego premiera Kanady, mimo wypłacania milionowych odszkodowań, zbudować pomost łaczacy politykę "białych" z oczekiwaniami rdzennych mieszkańców.
Straszne jak rózniła się Kanada widziana oczami bialych emigrantów od tego co oferowała swoim nie bialym mieszkańcom.

Obie książki bardzo polecam.
Dziękuję za recenzję.
Czytam.
I jestem przerażona.
I przerażona ile można ukryć pod płaszczem misji/religii/nawrócenia na jedyną słuszną drogę.
Schematy się wszędzie powtarzają.
.
Proszę :)
Ja czytałam na raty bo mnie historie tam opisane przygniatały.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 13 gru 2020, o 22:47

Nie ma” oraz „Kaprysik”. Obie Mariusza Szczygła, obie to zbiory opowiadań, obie w formie audiobooków. I niestety ale coś nie zagrało, stawiam, że właśnie ta forma lub w dużej mierze ta forma sprawiła, że mój odbiór jest średni. Ogólnie twórczość Szczygła lubię, opowiadania podobają mi się (jedne lepiej inne mniej) ale Maja Ostaszewska w „Nie ma” czyta wszystko i wszystkich tak samo, jest drewniana jako lektorka. Maciej Sthur lepiej choć też bez szału.
„Kaprysik” czyta sam autor i niestety jest gorzej niż w przypadku „Nie ma”. Jego tembr głosu i taki ciągle wyczuwalny uśmieszek sprawił, że większość bohaterek wydała mi się infantylna, rozedrgana emocjonalnie. Tak jakby książka była nie o kobietach a o kobietkach. Sama lektura jest lekka i jestem pewna, że w formie papierowej byłaby też znacznie przyjemniejsza. To było moje pierwsze i ostatnie doświadczenie z nim jako lektorem.

Żeby tak nie kończyć narzekania to przeczytałam też książkę „A planety szaleją” czyli Kora o Korze choć jako autor figuruje K. Sipowicz. Utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że czasem dobrze jest nie dzielić się przemyśleniami w każdym temacie i pozostawać w odbiorze jako świetna wokalistka/ tekściarka/ osobowość.

A na koniec „Mądrość psychopatów”. Trochę o granicach między psychopatią funkcjonalną a dysfunkcjonalną, o tym jakie cechy psychopatyczne pozwalają osiągnąć sukces (jak się okazuje także w kosmosie), czy strachem można się zarazić i jak psychopaci wyczuwają ofiary. Żeby nie było tak strasznie, to okazuje się, że większość psychopatów owszem rani innych psychicznie ale nie jest fizycznie agresywna i siedzi w biurach a nie więzieniach. Dużo przykładów zachowań, opisów typów osobowości oraz objaśnień eksperymentów i wniosków. Pozycja dla kogoś, kto lubi się czegoś nowego dowiedzieć a nie dysponuje uniwersytecką wiedzą w tym zakresie. Jestem w trakcie czytania, na razie jest interesująco, czyta się szybko.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 27 gru 2020, o 12:11

dobranocka14 pisze:
25 wrz 2020, o 23:21
"Tęczowe San Francisco"
To jedna z tych książek, której czytanie sprawia ogromną, ogromną przyjemność. Wspomnienia córki Steve'a Abbotta o dorastaniu i wychowywaniu przez jedynego żyjącego rodzica, który nie dość, że był homoseksualistą to jeszcze do tego poetą, odstającym od znanych autorce rodziców szkolnych koleżanek. To książka czule opisująca miłość między nimi ale też dotykająca problemów społeczności homoseksualnej Ameryki lat 70. ubiegłego wieku. Czytając miałam wrażenie przechodzenia tych samych etapów obecnie w Polsce ... pól wieku później :roll:
To też historia potwierdzająca w przestrzeni publicznej, że homoseksualny rodzic jest tak samo dobry, czuły i oddany swojemu dziecku jak rodzic heteroseksualny a dziecko jest szczęśliwe u boku kochającego rodzica, bez względu na jego orientację.
Książka napisana z takim rodzajem wrażliwości, który mnie oczarował.
Przeczytałam , książka Ok. Jednak mnie poza warstwą społeczną (ruchy LGBT w USA w latach 70,80) bardziej poruszyła narracja córki o ojcu. O traceniu rodziców . Także o AIDS - co już w naszej świadomości praktycznie zostało ujarzmione - jeszcze tak niedawno było śmiertelną i straszna chorbą - gdzie umierało sie powoli i "na raty" .
Co jeszcze trochę smuci to lekka zazdrość o gejowskie lobby. Faceci potrafią się zorganizować , własne wydawnictwa , kluby , wsparcie etc. W naszym środowisku tego nie ma :(

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: biedronca » 27 gru 2020, o 13:27

Ja właśnie skończyłam całą tetralogię Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka". Świetny portret przyjaźni dwóch kobiet. Nie takiej cukierkowej, ale prawdziwej z zazdrością, rywalizacją, ale i wzajemnym podziwem i szacunkiem. A w tle pół wieku historii (herstorii?) powojennych Włoch. Myślę, że jedna z lepszych, mądrzejszych współczesnych powieści. I wspaniale się czyta.

Zamierzam jeszcze obejrzeć serial na HBO. Czy któraś z Foremek już widziała i chciałaby podzielić się opinią (tutaj, albo w prywatnej wiadomości)?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: dobranocka14 » 27 gru 2020, o 19:37

ola39 pisze:
27 gru 2020, o 12:11
Co jeszcze trochę smuci to lekka zazdrość o gejowskie lobby. Faceci potrafią się zorganizować , własne wydawnictwa , kluby , wsparcie etc. W naszym środowisku tego nie ma :(

Ola
Też zwróciłam na to uwagę. Z lekką zazdrością.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Wiosennagwiazda » 3 sty 2021, o 17:07

biedronca pisze:
27 gru 2020, o 13:27
Ja właśnie skończyłam całą tetralogię Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka". Świetny portret przyjaźni dwóch kobiet. Nie takiej cukierkowej, ale prawdziwej z zazdrością, rywalizacją, ale i wzajemnym podziwem i szacunkiem. A w tle pół wieku historii (herstorii?) powojennych Włoch. Myślę, że jedna z lepszych, mądrzejszych współczesnych powieści. I wspaniale się czyta.

Zamierzam jeszcze obejrzeć serial na HBO. Czy któraś z Foremek już widziała i chciałaby podzielić się opinią (tutaj, albo w prywatnej wiadomości)?
Serial polecam!!
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Prezzo » 25 sty 2021, o 12:29

Wczoraj skończyłam ksiązkę Davida Attenborough - A Life on Our Planet
Obrazek

Na jej podstawie powstał również film na Netflixie. Polecam!
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: biedronca » 25 sty 2021, o 13:46

Wiosennagwiazda pisze:
3 sty 2021, o 17:07
biedronca pisze:
27 gru 2020, o 13:27
Ja właśnie skończyłam całą tetralogię Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka". Świetny portret przyjaźni dwóch kobiet. Nie takiej cukierkowej, ale prawdziwej z zazdrością, rywalizacją, ale i wzajemnym podziwem i szacunkiem. A w tle pół wieku historii (herstorii?) powojennych Włoch. Myślę, że jedna z lepszych, mądrzejszych współczesnych powieści. I wspaniale się czyta.

Zamierzam jeszcze obejrzeć serial na HBO. Czy któraś z Foremek już widziała i chciałaby podzielić się opinią (tutaj, albo w prywatnej wiadomości)?
Serial polecam!!
Dzięki za polecenie. Skończyłam pierwszy sezon i rzeczywiście świetny. Świetnie napisany, świetnie zagrany. Chociaż znam historię, chcę zobaczyć jak twórcy pokażą kolejne wydarzenia. I aktorka grająca nastoletnią Lilę - wspaniała, moim zdaniem perfekcyjny casting.
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Prezzo » 29 sty 2021, o 10:59

Czy ktoś z was czytał kiedyś Jeanette Winterson?

Zainteresowała mnie ona, ale słyszałam podzielone opinie.
yyyyxxx1000
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 21 lip 2015, o 01:39

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: yyyyxxx1000 » 10 lut 2021, o 23:51

Prezzo pisze:
29 sty 2021, o 10:59
Czy ktoś z was czytał kiedyś Jeanette Winterson?

Zainteresowała mnie ona, ale słyszałam podzielone opinie.
W nastolęctwie czytałam. Teraz bym nie sięgnęła raczej, chyba że dla przypomnienia dawnych czasów (nie, lepiej też nie), ale polecam sprawdzić.
IwoGuz
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2021, o 14:29

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: IwoGuz » 22 mar 2021, o 14:44

Ostatnio w Internecie trafiłam na nową powieść "Australijskie piekło"
Cyt. z sieci "Autor przedstawia burzliwe losy bohaterów w ogniu wojny trzydziestoletniej w czasach: kardynała Richelieu, Kartezjusza, Olivera Cromwella i procesów czarownic. Więcej, czytelnik wyruszy na morską wyprawę pełną podstępów, szaleńczej odwagi, honoru oraz miłości. Wszystko w otoczeniu nieskrępowanej przygody: lądowych batalii, morskich bitew i wypraw w głąb Czarnego Lądu"
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 30 mar 2021, o 10:49

"Thinking, Fast and Slow" Daniel Kahneman.

Książka napisana przez Noblistę, na temat jak działa nasz mózg. To że mamy świadmośc i podświadomośc - wiedziłam , lecz ich wzajemne interakcje nie były dla mnie oczywiste. W książce jest opis szeregu eksperymentów jakie zostały przeprowadzone w danej w tej dziedzinie. Część z nich można przeprowadzić nawet na sobie :)

Fajnie jest wiedzieć kiedy np System 1 (szybki , intuicyjny , podświadomość) podsówa nam rozwiązania które wcale nie są najlepszę i czasem lepiej jednak uruchimić System 2 ( Wolny , leniwy, logiczny) tak by dokonać dobrego wyboru.

Całą książkę w oryginale da się znaleźć w sieci ( pdf lub epub) . Myślę że dla tych którzy interesują się psychologią to pozycja obowiązkowa :)

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 30 mar 2021, o 10:52

Wiosennagwiazda pisze:
3 sty 2021, o 17:07
biedronca pisze:
27 gru 2020, o 13:27
Ja właśnie skończyłam całą tetralogię Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka".
[...]

Zamierzam jeszcze obejrzeć serial na HBO. Czy któraś z Foremek już widziała i chciałaby podzielić się opinią (tutaj, albo w prywatnej wiadomości)?
Serial polecam!!
Obejrzałam dwa pierwsze odcinki - i na razie nie porywa :( Dużo bicia i przemocy ( i wrzasków) ) . Spróbuje jeszcze (choćby po "łebkach" ) kolejne odcinki ..

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ImaSumak » 2 lip 2021, o 19:20

Po wielu latach ponownie przeczytałam Sto lat samotności. No i wyszło, że nadal jestem absolutnie zakochana w tej opowieści. Mogłabym się unosząc owijać i okładać nią niczym uszami moich wszystkich psów.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
wasnioha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2018, o 20:16

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: wasnioha » 2 lip 2021, o 20:01

Małe życie. Hanya Yanagihara :serce:
O pięknej miłości zrodzonej z przyjaźni, miłości trudnej, ale czystej jak łza :serce:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: abecaduo » 3 lip 2021, o 20:57

ImaSumak pisze:
2 lip 2021, o 19:20
Po wielu latach ponownie przeczytałam Sto lat samotności. No i wyszło, że nadal jestem absolutnie zakochana w tej opowieści. Mogłabym się unosząc owijać i okładać nią niczym uszami moich wszystkich psów.
! Myślę, że muszę do niej wrócić, bo czytałam dość dawno i niewiele rozumiałam, gubiąc się w kolejnym Jose.
Ale zrobiła na mnie wrażenie, bardzo często śniła mi się fabuła, nawet ostatnio.
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Clear-Sky » 5 lip 2021, o 21:37

Niedawno przyjechał do mnie skromny zestaw "W górach szaleństwa". Lovecraft i ilustracje Barangera. Uwielbiam duszący klimat unoszący się wokół mitologii Cthulhu. Książki czytałam na tyle dawno, że teraz mogę na nowo rozkoszować się nowymi wydaniami :cool:
claas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 18 lis 2016, o 18:54

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: claas » 5 lip 2021, o 22:33

Clear-Sky pisze:
5 lip 2021, o 21:37
Niedawno przyjechał do mnie skromny zestaw "W górach szaleństwa". Lovecraft i ilustracje Barangera. Uwielbiam duszący klimat unoszący się wokół mitologii Cthulhu. Książki czytałam na tyle dawno, że teraz mogę na nowo rozkoszować się nowymi wydaniami :cool:
Ach, tak! Niesamowity klimat, niesamowicie wycyzelowana mitologia. Pamiętam, że gdy będąc pacholęciem po raz pierwszy przeczytałam "Zew Cthulu", to przez jakichś czas po prostu bałam się przebywać sama w pokoju przy zgaszonym świetle. ;)

Dopiero co skończyłam czytać '"Sprzysiężenie" Stefana Kisielewskiego. Książka trudna w odbiorze, bo zewsząd wylewają się refleksje zaprawione inteligenckim szwargotem, co znacząco wpływa na powolny rytm fabuły. Niemniej, jeżeli pokonamy obecne uczucie zniecierpliwienia, zostaniemy sowicie nagrodzeni (czyt. klimat przedwojennej Warszawy i fizyczna wręcz nostalgia).
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Elinor » 15 lip 2021, o 17:52

Stephena Kinga
Awatar użytkownika
Bolero
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 22 sie 2021, o 21:00

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Bolero » 26 sie 2021, o 19:56

Serię Zanim nadejdzie jutro Joanny Jax - ona popełniła kilka serii i pojedynczych książek. Bardzo odpowiada mi jej styl. Wydaje w wydawnictwie Videograf: https://videograf.pl/, poluję na jej książkę z autografem. To trzeci tom serii o dalszych lodach bohaterów z dwóch sag: Zanim nadejdzie jutro oraz Zemsta i przebaczenie
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ola39 » 28 sie 2021, o 12:58

Cześć
W końcu skończyłam "Ksiegi Jakubowe " Olgi Tokarczuk .
Właściwie to skończyłam jej słuchać, to ponad 40 godzin fabuły.
Przez ten długi czas , książka towarzyszyła mi w podróży i wieczorami. Całkiem przyjemnie jej się słuchało, ilość wątków i plastyczne opisy są na pewno jej atutem.
Niestety nie jestem, nie byłam w stanie ich wszystkich spamiętać i pod koniec książki się już gubiłam.

Tym niemniej polecam :)
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Nieakrylowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 30 lip 2021, o 23:32

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Nieakrylowa » 28 sie 2021, o 17:43

James Joyce Ulisses jestem w trakcie
ODPOWIEDZ