Jaką lubicie muzykę?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dazzlle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 19 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: gRZESZÓW

Post autor: dazzlle » 4 lis 2004, o 08:25

A czy P.Metheny, C.Corea i D.Krall to tez jazz? :lol: jesli tak to i ja jazzu slucham, do tradycyjnego nie zagladam, bo nic nie wiem, nie rozumiem....
Skromnie wymienie kilka plyt do rankingu:
Charlie Haden and Pat Metheny-Beyond the Missouri sky
Chick Corea-Eye of the B
Pat Metheny-Secret story
Katze.....moze polecisz mi cos w takiej sytuacji he?
dazzlle
Katze
super forma
super forma
Posty: 1066
Rejestracja: 5 paź 2004, o 00:00

Post autor: Katze » 4 lis 2004, o 09:42

Charlie Haden- "Nocturn" tez posłuchaj.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2005, o 11:34 przez Katze, łącznie zmieniany 1 raz.
nekoos
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: nekoos » 5 lis 2004, o 21:55

Najbardziej kocham Placebo *rozmarzenie*
poza tym: KoRn, Cranberries, Marilyn Manson, Artrosis, Lacuna Coil, Evanescence
Awatar użytkownika
Epsik
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Epsik » 6 lis 2004, o 14:05

Nekoos... :) Zatem jedziemy razem do Japoni i zabieramy torbę z płytami Placebo, bo ja też ich uwielbiam :) :serce:
www.kobietowo.pl
Katze
super forma
super forma
Posty: 1066
Rejestracja: 5 paź 2004, o 00:00

Post autor: Katze » 10 lis 2004, o 14:18

Sade- piękna kobieta i piękna, elegancka muzyka. Płyta „Live”- doskonała w każdych okolicznościach. :wink:

A mój typ do płyty wszechczasów to Pink Floyd - „Wish you were here”- numer 1.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2004, o 09:46 przez Katze, łącznie zmieniany 1 raz.
Elizabeth
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2004, o 00:00

Post autor: Elizabeth » 11 lis 2004, o 14:45

A ja kocham metal... Zyc nie moge bez tej muzyki. Uspakaja mnie, jak sie denerwuje, pomaga jak nie moge zasnac... czy ktoras mnie zrozumie? :D
Awatar użytkownika
kasjo1
super forma
super forma
Posty: 1640
Rejestracja: 16 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kasjo1 » 11 lis 2004, o 17:10

Ja z polskich mam sentyment ( i lubie) Perfect. A z nie polskich : Enya. Mam wiele uroczych skojarzen z tą kapelą :serducho: , no i lubię słuchać. Odpowiada mi rowniez muzyka irlandzka.
[url=http://www.sloganizer.net/en/][img]http://www.sloganizer.net/en/image,bbk,white,black.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
tabasco
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 388
Rejestracja: 5 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Post autor: tabasco » 12 lis 2004, o 01:06

Queen.......Queen jest nalepszy.Począwszy od jakze wspaniałej"Bohemian Rapsody"poprzez soundtracki z "Highlandera"-nie sposob nie wspomniec o mojej kultowej piosence"Who Wants to Live Forever"(płacze za każdym razem i poddaje sie zadumie nad moim marnym zyciem).Oczywiscie nie omine jakze przepieknego utworu--"show must go on"-cała prawda o nas.."too much love will kill you"--czyz nie prawda?--"you don't fool me"-cóz wiecej dodac..twórczosci Queen nie mozna opisac w kilku slowach.Mój zasób pamieci nie pozwala wymienic w tym momencie tylu utworów queen, akie chciałabym aby sie tu znalazły.glos freddiego i ta gitara briana maya....przepiekne zestawienie.Polecam tym ktorzy jeszcze nie znają,a ktorzy z pewnoscią pokochają.tego nie da sie nie lubic..
Awatar użytkownika
tabasco
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 388
Rejestracja: 5 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Post autor: tabasco » 12 lis 2004, o 01:24

dodam jeszcze,iz nie zamknełam swoich preferencji muzycznym tylko na queen--na mojej wieży na raty brzmi również -rod steward,phil collins,aha--kravitz lenny,guns'n'roses,faith no more,metallica--zwłaszcza to"smyczkowe"wydanie..perfekt,ona,r.e.m--a takze blues-gary moore,nalepa,harlem.obrazi sie na mnie Prodigy jak nie wspomnie ze tez slucham..reasumując-sądze że jesli ktos lubi/kocha muzyke ,to nie może sie zaszuladkowac tylko w jednym kierunku.Muzyka ma tak piekne brzmienia,ze nie sposób wybrac tylko jedno z nich.To tak jakby wybrac jedną nute z posród miliona,jak jedna gwiazda sposród milirdów. W kazdym z nas jest kawałek piosenki ktorą gdzies kiedys zanucimy,stojąc w kolejce po...
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 18 lis 2004, o 13:26

Dazzlle, a zwrocilas uwage, ze "Wildhoney" Tiamatu to historia wychodzenia z potwornego dola? Ilekroc jest mi bardzo zle, slucham calosci i juz przy "Did you dream of me?" jest lepiej.
Ostatnio odkrylam tez z pomoca kumpla Sigur Ros, islandzki zespol, sa doskonali.
A poza tym to rock, hard rock, punk rock, grunge, moze i popu troche czasami. Nie wyobrazam sobie swiata bez muzyki.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
dazzlle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 19 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: gRZESZÓW

Post autor: dazzlle » 18 lis 2004, o 14:06

Ireth
Tak, tak......cudna muzyka, ale Edlund chyba z tego dola wyjsc nie potrafil, dal wyraz wiekszemu przygnebieniu w nastepnej"A deeper kind of slumber".Dla mnie osobiscie jest to plyta, ktora po mimo wszystko stawia mnie na nogi......nie ma sobie rownej.
dazzlle
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Post autor: CO2 » 22 lis 2004, o 21:54

Teraz to ja bardzo lubie wloska !!

rozbrzmiewa Felicita, ti amo, mamma maria, l italiano i inne. taki koncert zyczen mam :D
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Post autor: ruby » 22 lis 2004, o 22:07

CO2 pisze:Teraz to ja bardzo lubie wloska !!

rozbrzmiewa Felicita, ti amo, mamma maria, l italiano i inne. taki koncert zyczen mam :D
Tornerooo.......mam wielki sentyment do włoskich kawałków :). Był kiedyś taki gość spiewający ochrypłym głosem - Drupi, pamiętacie ? Albo Toto Cotugno :). Radio Złote Przeboje puszcza często te stare kawałki, ale trzeba się wstrzelić w dobry czas, żeby tarfić. Dzisiaj słyszałam Acapulco. CO2 a może masz jakiś namiar gdzie tego dają więcej ?
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Post autor: CO2 » 22 lis 2004, o 22:28

a no widzisz u mnie winamp nadaje Drupiego - provincia i Toto Cotugno - Soli i l italina. to nie sciagane, tylko z plyty. Polecam. :D
Amant WszechCz.
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2004, o 00:00

Ja zwykle wolę coś ciekawszego

Post autor: Amant WszechCz. » 4 gru 2004, o 13:40

Moje ulubione arcydzieła i zespoły które tworzą te arcydzieła: ,Blissteam-Love is forever,RMB-Redemption,Mark oh-Tears dont lie,Trans X-Living on video,COSMIX-Kekse,Scooter-Move your ass;Let me be your valentine,3-o-Matic-Success,O-Zone,ATC,
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

kto?

Post autor: CO2 » 4 gru 2004, o 16:24

A ktos wie kto to spiewa?
Idzie, to mniej wiecej tak:

chcialbym z toba zatanczyc, ale nie mam prawej nogi
chcialbym cie mocno przytulic ale nie mam prawej dloni......

dla mnie super :D, ale nie wiem kto spiewa!!!!!!!!!1
konserwatysta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 334
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska

Post autor: konserwatysta » 10 gru 2004, o 05:32

A ja lubię bardzo różną, od religijno-patriotycznej po metal i hard rock. Nie znoszę jednak rapu, hip-hopu i techno. Tutaj nie jestem "tolerancyjny" :D

A więc, parę przykładów: Pink Floyd, Enigma, Era, Gregorian, Deep Forest, Cranberries, Vineyard, Mike Oldfield, Sarah Brightman, King Crimson, Wishbone Ash, Therion, Tiamat, Lacrimosa, Within Temptation, Nightwish, Tristania, Epica, Angra, The Sins of Thy Beloved, Rick Wakeman, Enya, Vangelis, Clannad, Uriah Heep, Coma (polska)...długo by jeszcze można wymieniać. Serdecznie polecam, piękna muzyka! :wink:
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 10 gru 2004, o 10:41

metal i hard rock
Konserwatysto coś Ty jakoś podrabiany jesteś, muzyka religijna i metal
tudzież hard rok wzajemnie sie wykluczają, a może Ty masz rozdwojenie osobowości raz diabeł raz anioł :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
konserwatysta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 334
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska

Post autor: konserwatysta » 10 gru 2004, o 15:26

Lhamo pisze:]Konserwatysto coś Ty jakoś podrabiany jesteś, muzyka religijna i metal tudzież hard rok wzajemnie sie wykluczają,
Niestety często tak bywa, ale wbrew pozorom, jedno z drugim wiele łączy, nie tylko pod względem poruszanych tematów, ale również samej muzyki. Jednak zespołów i wykonawców jawnie antychrześcijańskich staram się nie słuchać, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 10 gru 2004, o 16:39

[
quote="konserwatysta"]
Lhamo pisze:]Konserwatysto coś Ty jakoś podrabiany jesteś, muzyka religijna i metal tudzież hard rok wzajemnie sie wykluczają,
Niestety często tak bywa, ale wbrew pozorom, jedno z drugim wiele łączy, nie tylko pod względem poruszanych tematów, ale również samej muzyki. Jednak zespołów i wykonawców jawnie antychrześcijańskich staram się nie słuchać, pozdrawiam :)
[/quote]

Bzdury pleciesz miły panie, nikt przy zdrowych zmysłach nie słucha metalu,
czy słyszałeś cos o energii jaką niesie szkodliwa muzyka,odsyłam do odpowiednich publikacji katolickich.
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 10 gru 2004, o 17:15

A znacie może zespół The Beautiful South?? To Brytyjczycy, wydający płyty w UK... jednak może któraś z Foremek miała okazję usłyszeć (i zachwycić się ;))?
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Post autor: CO2 » 10 gru 2004, o 22:56

Ciri pisze:A znacie może zespół The Beautiful South?? To Brytyjczycy, wydający płyty w UK... jednak może któraś z Foremek miała okazję usłyszeć (i zachwycić się ;))?
Znacie :) Nie jestem zagorzala fanka, ale mam 3 plyty/kasety/. byla okazja, to kupilam po tanich pieniadzach. tak z sentymentu, a konkretnie ze wzgledu na ich barrrdzo dawny hit. niestety tytulu nie pamietam. w kazdym razie teledysk przedstwial demolke, jakies obrzucanie sie piorami itp. :)

Dla mnie idealna muzyka do sluchania w samochodzie, pedal gazu zostawia sie w spokoju i lagodnie wchodzi sie w zakrety. ;) Przyjemna i nie rozpraszajaca.
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 11 gru 2004, o 00:24

CO2 pisze:... tak z sentymentu, a konkretnie ze wzgledu na ich barrrdzo dawny hit. niestety tytulu nie pamietam. w kazdym razie teledysk przedstwial demolke, jakies obrzucanie sie piorami itp. :)
tak, ten kawalek tez kiedys nucilam pod nosem non-stop, to byl hit :)
konserwatysta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 334
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska

Post autor: konserwatysta » 11 gru 2004, o 02:18

Lhamo pisze:Bzdury pleciesz miły panie, nikt przy zdrowych zmysłach nie słucha metalu,
Nie miałem na myśli takiego metalu, o jakim Pani myśli, nie podoba mi się zresztą i nie jest "słuszny" :) Ale gothic i melodic metal, mogę z całą odpowiedzialnością polecić... :wink:
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 11 gru 2004, o 09:32

Jest metal i metal. Ten w wersji "zlagodzonej" typu Metallica lub AC/DC tez lubie sobie posluchac. Ale prawdziwy metal z ogluszajaca muzyka i facetem wrzeszczacym lub ryczacym cos do mikrofonu, to dla mnie za glosno i za ostro.
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 11 gru 2004, o 17:44

Ona_czyli_ja - to polecam utwór "Tears of the dragon", Iron Maiden...

CO2 - a posiadasz może "Blue is the color"? I słyszałaś "Blackbird on the wire"? Śliczne :)
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Post autor: CO2 » 11 gru 2004, o 23:59

Ciri pisze: CO2 - a posiadasz może "Blue is the color"? I słyszałaś "Blackbird on the wire"? Śliczne :)
Tego pierwszego nie mam. A to tytul plyty? Drugiego chyba nie slyszalam. Pisze chyba, bo moze slyszalm nie zdajac sobie z tego sprawy ;)
Ale jak tak polecasz, to sie moze blizej zainteresuje !!
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 12 gru 2004, o 00:03

Ciri pisze:Ona_czyli_ja - to polecam utwór "Tears of the dragon", Iron Maiden...
Dzieki, zapisala, poszukam :).
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 12 gru 2004, o 08:23

Ona_czyli_ja - moze jeszcze "My December" Linkin Park - co prawda to już nie metal, ale też ładne, spokojne :).

CO2 - płyta: "Blue is the color", a na niej utwór "Blackbird on the wire" :). Tekst umieściłam w Składziku na Szekspira, nie, żebym go reklamowała (Składzik), ale może Wy też tam goł in ent kontribjut samfink :P
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 12 gru 2004, o 10:42

Ciri pisze:Ona_czyli_ja - moze jeszcze "My December" Linkin Park - co prawda to już nie metal, ale też ładne, spokojne :).
Dzieki, Linkin Park juz jest na liscie moich ulubionych zespolow :).
ODPOWIEDZ