Renata Przemyk

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 26 sty 2011, o 20:45

Another pisze:No racja. "Balladynę" posiadam w swoich zbiorach, w razie czego mogę udostępnić, gdzieś w sieci. :)
auuuu! Liczę na to, że ktoś zechce się pozbyć na allegro, już mi raz przeleciała koło nosa. :cry:
Awatar użytkownika
lilika
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 174
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: lilika » 27 sty 2011, o 11:07

Z twórczościa Renaty mam wiele wspomnień,zaówno przyjemnych jak i tych gorszych.Na pewno tą muzyką i tekstami nie wyleczy się depresji,jedynie można sobie uświadomić ze ktoś ma podobnie a wtedy jest łatwiej.
Jest kilka piosenek ,które nie wprowadzają emocjonalnego zamętu, ale są takie ktore z nog zwalaja i nie sposob sie ruszyc:

jakiś czas temu podczas biegania mialam ustawiona mp3 na wybieranie losowe, i kiedy uslyszalam Renatę ,prawie w miejscu stanelam, odebrało mi cała moc i ochote na dalsze bieganie, a do domu daleko... :D

Bardzo sobie cenie obie Panie za to co robią i mam nadzieje,ze pomimo zawirowań jeszcze nie raz uracza nas czyms pieknym.
A na koncert wybieram sie juz wkrotce ,Akustic we Wroclawiu. :D
_przepraszam wszystko,
że nie mogę być wszędzie_
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 27 sty 2011, o 11:23

Ja dostaję "pałeru", ale jest jeden warunek, nie słyszę słów. Już się tego nauczyłam, a w zasadzie przypomniałam, bo jak pracowałam jak wściekła przy piosenkach Renaty, to moje słońce zadało mi pytanie czy mi nie przeszkadza dołująca treść. "Jaka treść, nie rozumiem słów". Traktowałam to jak zagraniczny repertuar gdzie tylko głos wokalistki i muzyka działa, a słowa, nawet jak zna się język umykają. :sing:

Uwielbiam kompozycje Renaty, a muzyka ze spektaklu "Szyc" po prostu powala, Kraków niestety daleko, ale jak stopnieją mrozy, to się wybiorę. :mrgreen: :serce:

Wiem, że to pewnie będzie straszne dla fanek duetu muzyczno - słownego, ale chyba czas aby każda zaczęła swoją artystyczną drogę i sądzę, że wyjdą z tego obronną ręką. :slonko:

A co do wbicia w ziemię, to tak mam za każdym razem gdy zachce mi się słuchać słów. Co póki co wychodzi mi. :cool:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 28 sty 2011, o 15:47

lilika pisze:A na koncert wybieram sie juz wkrotce ,Akustic we Wroclawiu. :D
O proszę, tez miałam być we Wrocku, jednak wyląduję 2 dni przed - w Polkowicach. :)
Awatar użytkownika
lilika
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 174
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: lilika » 28 sty 2011, o 19:17

Mam nadzieję.że Panie nadal będą ze sobą współpracować, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy Renata śpiewa teksty kogoś innego, no chyba ,że swoje:)
Natomiast czekam z niecierpliwością na książkę Anki!!!!!
_przepraszam wszystko,
że nie mogę być wszędzie_
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 28 sty 2011, o 19:34

lilika pisze:Mam nadzieję.że Panie nadal będą ze sobą współpracować, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy Renata śpiewa teksty kogoś innego, no chyba ,że swoje:)
Natomiast czekam z niecierpliwością na książkę Anki!!!!!
Jeśli chodzi o książkę, to jest nas przynajmniej dwie :lol:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 31 sty 2011, o 15:27

jusia12 pisze:
lilika pisze:Mam nadzieję.że Panie nadal będą ze sobą współpracować, nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy Renata śpiewa teksty kogoś innego, no chyba ,że swoje:)
Natomiast czekam z niecierpliwością na książkę Anki!!!!!
Jeśli chodzi o książkę, to jest nas przynajmniej dwie :lol:
Ja też, ja też! :)
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 5 lut 2011, o 23:50

Kto wie od której płyty Renata sama pisze muzykę??? :twisted:
To w ramach reanimacji stronki :mrgreen:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 6 lut 2011, o 11:02

Czyżby "Hormon"? :)
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 6 lut 2011, o 11:36

Oczywiście :-P
Chociaż już w "Andegrancie" były wstawki "od Renaty" wokalizy, zdaje się, że już jej. :roll:
Wiedziałam, że na Ciebie mogę liczyć. :-P
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 14 lut 2011, o 14:50

I jak po koncertach, moje Panie? :)
Awatar użytkownika
lilika
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 174
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: lilika » 20 lut 2011, o 15:46

Ten we Wrocławiu, walentynkowy był bardzo przyjemny, atmosfera ciepła, intymna.
Muszę przyznać ,że Renata z chłopakami fajnie są zgrani i ciekawie muzycznie razem pasują, ale...
to co mi przeszkadza,czego nie mogę przeboleć to jest dobór utworów.Renata od dawna nie śpiewa niczego nowego, reperuar jest niezmieniony, a co gorsza zarówno na duzych koncertach jak i na Akustiku gra te same piosenki :twisted:
Będąc kilka razy do roku na Jej koncertach mam zajebisty przesyt. To tyle :wink:
_przepraszam wszystko,
że nie mogę być wszędzie_
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 22 lut 2011, o 14:29

A mnie ciągle zastanawia dlaczego na Akustik Trio śpiewa na przemian kochany/kochana. :roll:
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 22 lut 2011, o 16:01

Koncert jeszcze przede mną, ale Another, takie "na zmianę " wcale mnie nie dziwi. I nie tylko na Akustik Trio, ciągle to robi na koncertach, a nawet czasami śpiewa "kochani" czego nie rozumiem, to niby taki ukłon w kierunku widowni, ale...
I wydaje mi się, że już ustaliłyśmy, że jest "nasza", dlatego nie ma co się czepiać "kochana czy kochany" :mrgreen:
A co do wypowiedzi Liliki, to tylko utwierdza nas wszystkie w tym, żechyba definitywnie nastąpił rozpad duetu muzyczno - tekstowego. Wcześniej jednak, gdy mniej więcej co dwa lata pojawiała się nowa płyta, to były i nowe kawałki, a tak... co nam zostało, liczyć na to, że panie się dogadają, przynajmniej pod względem działań artystycznych, albo Renata znajdzie nową tekściarkę, co z pewnością odbije się na repertuarze (mam na myśli zmianę).
Zobaczymy.
:sing:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 22 lut 2011, o 21:20

Albo sama zacznie pisać. No, niby w stronę widowni, choć miny niektórych mówiły same za siebie: "ale jak to!?" :D
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 24 lut 2011, o 13:04

Pisać sama??? Another, nie chcę się czepiać, ale jak mają to być teksty w stylu felietonów Renaty do chyba "Śląskiego Stylu", to ja się poddaję, chyba byłoby wtedy lepiej gdyby pisała muzykę do książki telefonicznej, albo wyliczanek dziecięcych :twisted:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 24 lut 2011, o 15:29

Spróbować może, lepsze to niż koniec kariery. :D
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 24 lut 2011, o 17:50

Dlaczego koniec? Napisała świetną muzykę do "Szyca". Z tego co wim teksty piosenek były gotowe, więc... :idea:
Może jakiś mały konkursik, na nową tekściarkę dla Renaty? :twisted:
Bo dalej nie chcę się brnąć, tylko chodzi o teksty, nic więcej. :roll:
Jak uznamy, że pasi, to spróbujemy skontaktować. Może być nawet facet, co komu szkodzi. :twisted:
A i jeszcze jeden pomysł, na stronie Anki jest cała masa nigdy nie wykorzystanych tekstów. Z tego co słyszałam zawsze było odwrotnie, najpierw powstawała muzyka, ale po "Szycu" Renacie to chyba nie straszne. A i Annie przyda się, w końcu kolejne teksty do ZAiKS - u i pensyjka leci... :twisted: :roll: :cool:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 25 lut 2011, o 12:00

jusia12 pisze:Dlaczego koniec? Napisała świetną muzykę do "Szyca". Z tego co wim teksty piosenek były gotowe, więc... :idea:
No, właśnie. Teksty już były. Co będzie, jeśli się "skończą"? :wink:
jusia12 pisze: Może jakiś mały konkursik, na nową tekściarkę dla Renaty? :twisted:
Bo dalej nie chcę się brnąć, tylko chodzi o teksty, nic więcej. :roll:
Jak uznamy, że pasi, to spróbujemy skontaktować. Może być nawet facet, co komu szkodzi. :twisted:
To byłby ciężki orzech do zgryzienia. Renata to taka indywidualność - nie sądzę, żeby pozwoliła na decydowanie za nią. To musi być pokrewieństwo dusz pomiędzy artystami. Nie wyobrażam sobie innego duetu. Wielu ludzi słucha Renaty tylko ze względu na teksty, nie wiedząc, że ona ich nie napisała.
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 25 lut 2011, o 16:16

Another, ale ten konkurs, to tak dla jaj, a nie na poważnie. :lol:
Nie śmiałabym proponować takich rzeczy komuś kto kiedyś ćwiczył karate. :podbite oczko:
Ja co najwyżej mogę sumo, ale Renata to nie moja waga. :cool:
Czekamy :wink:
Tu, widzę, że tylko my gadamy :roll:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 25 lut 2011, o 22:36

jusia12 pisze:Another, ale ten konkurs, to tak dla jaj, a nie na poważnie. :lol:
No, ja wiem. Ifaktycznie mogłoby być niebezpiecznie. :D
Awatar użytkownika
lilika
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 174
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: lilika » 27 lut 2011, o 10:56

Może wyciągamy zbyt daleko idące wnioski, a u Nich wszystko gra i hula tylko czasu nie mają :wink: . W sumie nic nam do tego, a ja tylko proszę o nastepną płytę, felietony , książkę i koncerty z innym repertuarem. Póki nic nowego nie wyjdzie proponuję sięgnąć do starszego materiału, bo jest w czym wybierać.
A ostatni koncert, na którym słyszałam coś innego to był ten jubileuszowy w Krakowie-piękny. I to był też jedyny , na którym "Kochana" miała orginalny tekst!, ale nie wierzę,że Renata odważyłaby się zaśpiewać inaczejtrzymając Kaśkę za rękę!
Poza tym to jest historia na dłuższą rozmowę, bo ja mam kilka teorii :cool:
Pozdrawiam fanki :D
_przepraszam wszystko,
że nie mogę być wszędzie_
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 27 lut 2011, o 11:18

Ja też nie mam ochoty wchodzić z butami w życie Pan, chociaż chyba, chcąc niechcąc zrobiłyśmy to. Wiem o co Ci chodzi z repertuarem, ja mam to szczęście, że moja fascynacja jest świeża i nadal wszystkie piosenki są cool, ale "kochanej" już nie mogę słuchać jak kiedyś...nastąpiło zmęczenie materiału.
Chętnie przeczytałabym "Salto mortale" w całości, a nie w żałosnych fragmentach, ale boję się, że prędko to nie nastąpi. Coś wiem na temat rynku wydawniczego i tego co trzeba robić aby wydać książkę, a przecież to nie będzie kolejny "Dom nad rozlewiskiem" więc potrzeba będzie wiele samozaparcia lub szczęścia, a w najgorszym wypadku, wkładu własnego. To ostatnie jest cudowną rzeczą w świecie kapitalistycznym, słyszałam i trochę znam z autopsji jak drzewiej bywało.
U mnie tylko jeszcze trzy tygodnie, nawet niepełne. Może Renata nas zaskoczy i zaśpiewa coś nowego? Chociażby z "Szyca", chociaż nie wiem jak to jest z prawami autorskimi, chyba nie może jeszcze.
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 27 lut 2011, o 13:01

http://muzyka.onet.pl/10172,1637607,wywiady.html
Artystyczny rozwód nastąpił, w wywiadzie, chyba po raz pierwszy ani razu nie pada "Anka Saraniecka". :roll:
Chyba jednak żal :cry: ,
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Re: Renata Przemyk

Post autor: ruby » 2 mar 2011, o 22:04

jusia12 pisze: Chętnie przeczytałabym "Salto mortale" w całości,
Nie mortale, a morale. Salto morale !
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 2 mar 2011, o 22:59

Przepraszam Rubi, nie zauważyłam pomyłki przy pisaniu. :oops:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 9 mar 2011, o 20:47

Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 22 mar 2011, o 15:55

http://www.youtube.com/watch?v=heyet2XetYQ

PREMIERA? "Nastroje 2011"
Tekst intrygujący... ciekawe czyj...?
jusia12
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 412
Rejestracja: 19 lis 2010, o 16:40

Re: Renata Przemyk

Post autor: jusia12 » 22 mar 2011, o 22:21

jusia12 pisze:A i jeszcze jeden pomysł, na stronie Anki jest cała masa nigdy nie wykorzystanych tekstów. Z tego co słyszałam zawsze było odwrotnie, najpierw powstawała muzyka, ale po "Szycu" Renacie to chyba nie straszne. A i Annie przyda się, w końcu kolejne teksty do ZAiKS - u i pensyjka leci... :twisted: :roll: :cool:

Ups chyba zatrudnię się jako wróżka. Przewidziałam... :twisted:
Tekst pochodzi z napisanych i nigdy jeszcze nie wykorzystanych :sing:
Nie chciałabym mówić, "a nie mówiłam"...ale... :mrgreen:
Another
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 224
Rejestracja: 30 cze 2009, o 02:00

Re: Renata Przemyk

Post autor: Another » 23 mar 2011, o 15:15

Faktycznie. No, ciekawe co będzie dalej... :wink:
ODPOWIEDZ