Zapowiedzi płytowe, nowości ! ! !

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Zapowiedzi płytowe, nowości ! ! !

Post autor: Analemma » 5 sie 2008, o 18:46

Jeżeli przesłuchałyście albumy, które ostatnio ukazały się w świecie muzycznym, lub jeżeli doszły Was słuchy o planach wydawniczych interesującego zespołu, to podzielcie się swoją wiedzą.
Mile widziane własne spostrzeżenia, opinie, oceny, może jakieś sugestie...

Ja ze swojej strony mogę wspomnieć o premierze albumu Silver Rocket, która to przypada na 15.09.2008. Druga już płyta Mariusza Szypury o nazwie 'Tesla', ma ponoć zadziwiać nas swoim niespotykanym zapleczem instrumentalnym (podobno wykorzystano theremin, instrument wynaleziony na początku XX wieku). Oczywiście płyta klimatem nie będzie odbiegała od swojej poprzedniczki. Jeżeli chodzi o konkrety, to usłyszymy na niej m.in. cover piosenki Davida Bowie - Space Oddity. Więcej info na http://www.silverrocket.pl Co do nazwy albumu- to odsyłam do filmu Prestiż...więcej nie powiem :P

Kolejna zapowiedź, to nowa płyta zespołu Brazilian Girls- New York City. Album ma się ukazać pod koniec sierpnia tego roku...polecam stronę http://www.braziliangirls.info
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 6 sie 2008, o 13:23

Kto lubił "Bittersweet Symphony"?

The Verve - Love is Noise

Nie wiem, kiedy wyjdzie album, ale chyba niedlugo.
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 7 sie 2008, o 14:26

Dla milosniczek trip-hopu

nowa plyte wydal Tricky pod tytulem "Knowle West Boy"

nowa plyte na jesien planuje tez Massive Attack :D
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 7 sie 2008, o 21:23

No no to jesień zapowiada się całkiem nastrojowo :D
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Post autor: Analemma » 10 sie 2008, o 12:59

Pinkberry pisze:Kto lubił "Bittersweet Symphony"?

The Verve - Love is Noise

Nie wiem, kiedy wyjdzie album, ale chyba niedlugo.
z tego co się orientuję, album ma się ukazać 18.08., czyli za osiem dni :D. Love is Noise- singiel promujący płytę- dosyć często można usłyszeć na Trójce...jeżeli całość będzie w klimacie tego utworu, to jest na co czekać :P
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 10 sie 2008, o 20:11

12.09 - Metallica "Death Magnetic"
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 10 sie 2008, o 21:55

Pcheła pisze:12.09 - Metallica "Death Magnetic"
łał. błagam niebiosa by to nie była kontynuacja st anger :?
czytając przymruż oko;-)
heima
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 2 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: heima » 11 sie 2008, o 20:54

Poznański Snowman ku radości mojej wydaje debiutancki album "Lazy" 29 września, a tydzień wcześniej nowy Mogwai, po koncertach na Offie czekam, czekam, czekam...
Ludzie używają słów po to, aby ukrywać myśli.
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 11 sie 2008, o 23:14

O a jednak ktoś był na Offie i to jeszcze z Łodzi :) Co do Snowmana to jeden z lepszych koncertów. Widziałam ich też kiedyś w Łodzi w Cytrynie, było baaaardzo klimatycznie
Awatar użytkownika
Aglo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 531
Rejestracja: 18 lip 2006, o 00:00

Post autor: Aglo » 12 sie 2008, o 13:29

Mistle pisze:Dla milosniczek trip-hopu

nowa plyte na jesien planuje tez Massive Attack :D
Wiesz może o niej coś niecoś? Bo ja tylko słyszałam, że wydają tak już ten krążek przeszło rok.. :?
heima
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 2 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: heima » 15 sie 2008, o 20:36

Byłam na Offie byłam, a co do Snowmana w Cytrynie, to nie wiem o której mówisz, ale z tą w październiku w ubiegłym roku miałam sporo wspólnego :cool:
Ludzie używają słów po to, aby ukrywać myśli.
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 15 sie 2008, o 22:11

Tak to było w zeszłym roku, własnie jakos na początku semestru. Grali podkład chyba do Nosferatu-symfonia grozy. Też tam byłam :)
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 15 sie 2008, o 22:13

I jak wrażenia z Offa?Pomijając pogodę...
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 17 sie 2008, o 13:02

Aglo pisze:
Mistle pisze:Dla milosniczek trip-hopu

nowa plyte na jesien planuje tez Massive Attack :D
Wiesz może o niej coś niecoś? Bo ja tylko słyszałam, że wydają tak już ten krążek przeszło rok.. :?
Nie wolno tracic nadziei, Portishead tez wydawalo krazek przez ponad 10 lat :wink: Data nowej plyty Massive byla przesuwana wielokrotnie, najpierw miala byc wydana w lutym 2007, potem w czerwcu 2008, teraz podobno na pazdziernik jest przesunieta. Wiem tylko tyle, ze tytul to "Weather underground".Co do reszty trzeba poczekac
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 24 sie 2008, o 14:03

Moze juz nie nowosc, bo wydane w lipcu. Kolejna ikona trip-hopu UNKLE wydal nowa plyte " End Titles:Stories for film" z 22 utworami. Jeszcze nie mialam okazji sie zapoznac, ale niedlugo to z pewnoscia zrobie.

Nowa plyte wydala takze Anathema pod tytulem "Hindsight"

I nowa plyte wydaja takze Chemiczni bracia. Kompilacje najlepszych utworow pod tytulem "Brotherhood". Plyta jest dostepna juz w Stanach od lipca, w Polsce ukaże sie we wrzesniu.

I jeszcze jedno. Zapomnialam dodac, ze godny polecenia jest z pewnoscia nowy album islandzkiej grupy Bang Gang. Album nosi tytul "Ghosts from the past" i jest juz dostepny w polskich sklepach
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
heima
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 2 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: heima » 25 sie 2008, o 17:40

Mistle pisze: I jeszcze jedno. Zapomnialam dodac, ze godny polecenia jest z pewnoscia nowy album islandzkiej grupy Bang Gang. Album nosi tytul "Ghosts from the past" i jest juz dostepny w polskich sklepach
Popieram w 100%:) A do tego jeszcze wiadomość, że można będzie usłyszeć Bang Gang na LoFi w Bydgoszczy 14-15 listopada, bilety tylko 22zł:)
Z nowych płyt: dotarła wreszcie i do nas, Lykke Li - cudowna szwedka ze swoim albumem "Youth Novels".
Ludzie używają słów po to, aby ukrywać myśli.
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 25 sie 2008, o 18:29

Placebo bierze się wreszcie za nagrywanie nowego albumu :) Producentem płyty będzie David Bottrill, który wcześniej promował płytę Toola. Jeśli się nie mylę to w październiku wychodzi nowa płyta The Cure.
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 25 sie 2008, o 20:40

bloodsport85 pisze:Placebo bierze się wreszcie za nagrywanie nowego albumu :) Producentem płyty będzie David Bottrill, który wcześniej promował płytę Toola.
Jakoś mi się nie podoba ta wiadomość; popatrzyłam na listę zespołów, którym produkował, i wróżę kolejny ach-wróćmy-do-lat-60-kiedy-nie-było-syntezatorów gniot. Wolałabym zeby im zrobił płytę ktoś ode elektroniki.


Heh, wyobraziłam sobie współpracę Briana z Timbalandem <rotfl>
bloodsport85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2008, o 02:00

Post autor: bloodsport85 » 25 sie 2008, o 21:25

No może i tak,ale mi się wydaje,ze to moze być ciekawe,bo jak się nastawiłam poprzednio na Dimitriego,to płyta jak dla mnie wyszła średnia.Tzn"Meds"-chociaz ma pare dobrych momentów,ale jak dla mnie najlepsza płyta to "Sleeping with ghosts". Moim zdaniem przyda im się trochę odświeżyc stare brzmienia, mimo, ze też lubię elektroniczne smaczki:)
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Post autor: Analemma » 29 sie 2008, o 21:03

tak, oczywiście! najlepiej wszystko przerobić na elektonikę :evil: ...Placebo, później The Rolling Stones, kończąc na Majce Jeżowskiej :cool: piękno muzyki tkwi także w jej różnorodności...nie chciałabym za kilkadziesiąt lat słuchać jednego gatunku muzyki...nie róbmy z elektroniki music for the masses.

W tym roku ukazał się również album zespołu Matryoshka. I wbrew pozorom, zespół nie pochodzi z Rosji :P trochę bardziej na prawo od Rosji- z Japonii. Myślę, że fanom Sigur Ros, Matryoshka może przypaść do gustu...
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 30 sie 2008, o 10:36

Oj nie PRZEROBIĆ. Chodzi mi o to, żeby poszli w kierunku rozwijania Sleeping with ghosts, a nie ulegli modzie na kopiowaniu lat 70. No się zobaczy.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 20 gru 2008, o 18:25

Z nowosci doszly do mnie trzy plyty, ktore nie nadaja sie do perelek, ale sa dla mnie wazne i ciekawe. Pierwsza to dwuplytowa edycja hitow Roberta Janowskiego "Skrzydla", ktore na mnie 14-latce robily piorunujace wrazenie, a teraz juz ten urok zbladl dosc mocno, ale wciaz niektore sa godne uwagi. Niemniej jednak, polecac moge tylko fankom Roberta. Plyta Hanny Banaszak "Kofta" to hold zlozony artyscie w 20. rocznice smierci; bardzo spokojna, melancholijna plyta, przepieknie zaspiewana i wydana. I wreszcie "Silny Kazik pod wezwaniem" ze znakomitymi piosenkami Grzeskowiaka i Chyly. Nie wytrzymuje porownania z oryginalem, ale chwala mu za ich przypomnienie i szacunek za ciekawe wykonanie, niektore brzmia doskonale.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
olodum
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 459
Rejestracja: 14 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: wawa

Post autor: olodum » 20 gru 2008, o 20:49

Nowa płyta U2 już w marcu

Sesją w londyńskim studiu Olympic irlandzka supergrupa zakończyła pracę nad najnowszym, dwunastym studyjnym albumem.
Premiera "No Line On The Horizon" zapowiadana początkowo na koniec tego roku opóźniła się o kilka miesięcy, gdy zespół postanowił nagrać kilka dodatkowych piosenek.

Ostatecznie formacja zaproponowała współpracę dawnym znajomym odpowiedzialnym za brzmienie jej najsłynniejszych albumów - Brianowi Eno i Danielowi Lanoisowi. - Ta płyta brzmi jak U2, ale nie przypomina niczego, co nagraliśmy wcześniej - dość enigmatycznie opisuje nowe piosenki gitarzysta The Edge w wywiadzie brytyjskiemu pismu "Mojo". Na razie Irlandczycy nie potwierdzili żadnej trasy koncertowej.


Nieoficjalnie mówi się że koncert odbędzie się w sierpniu w stoczni gdańskiej :wink:
Awatar użytkownika
dzizes
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: from da kalisz :P

Post autor: dzizes » 5 sty 2009, o 20:48

ja z niecierpliwoscia oczekuje na 2gi album george dorn screams (ponoc juz w lutym) i na kolejny album tegan & sara :lol: ( to sobie chyba poczekam do konca roku :lol: )
imprezowania nie ma w DNA to stan umyslu :lol:
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: ama » 6 sty 2009, o 20:57

Nosowska i jej płyta z piosenkami Osieckiej całkiem fajna :D
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Post autor: Analemma » 9 sty 2009, o 02:20

W marcu ma ukazać się nowa płyta zespołu Royksopp :D Dokładniejsze info? Proszę bardzo: 23 marca płyta trafia do sklepów. Singiel promujący płytę "Happy Up Here" pojawi się 9 marca. Na płycie będzie można usłyszeć 11 utworów, do których swoje '3 grosze' dorzucili m.in.: Anneli Drecker, Karin Dreijer i Lykke Li. Aaaa i najważniejsze - nowy (trzeci już) album norweskiego zespołu będzie nosił nazwę 'Junior'...

już nie mogę się doczekać :twisted:
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Post autor: Analemma » 9 sty 2009, o 02:27

ROYKSOPP oto oficjalna strona zespołu. Znajdziecie na niej więcej informacji dotyczących płyty, m.in. tracklistę :D
Awatar użytkownika
saturation
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 348
Rejestracja: 12 lut 2008, o 00:00

Post autor: saturation » 30 sty 2009, o 15:18

"Już w marcu ukaże się solowa płyta wokalistki i frontmanki The Knife, Karin Dreijer Andersson, ukrywającej się tym razem pod pseudonimem Fever Ray."

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92330 ... opera.html

Album o takim tytule jak pseudonim artystki jest obecnie dostępny w iTunes.
co się stało z balonem TVP2? [czyt. tivipitu]
Awatar użytkownika
kleop
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 25 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wro.

Post autor: kleop » 30 sty 2009, o 18:03

w nielegalnych źródłach też już jest. to pewnie polska premiera... bo u nas jak zwykle wszystko później
Awatar użytkownika
Analemma
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 8 lut 2007, o 00:00

Post autor: Analemma » 6 lut 2009, o 01:24

Cytat:
"Z radością przychodzi nam ogłosić, że już 27 marca 2009 w polskich
sklepach muzycznych znajdziecie nowy solowy album Pati Yang - Faith, Hope &
Fury. Już dziś na profilu myspace artystki ( www.myspace.com/patiyang )
możecie wysłuchać 2 utworów z nowej płyty Stories From Dogland i Red
Hot Black. Pierwszy z nich będzie singlem promującym nowy album i do
niego powstał teledysk." :cool: :cool:

ja już odliczam dni... :twisted:
Także w marcu, koncert Pati z zespołem FlyKKiller, tym razem zawitają również do Szczecina do Kluby 13 Muz.
ODPOWIEDZ