Muzyczne perełki

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 8 sty 2012, o 23:37

saga00 pisze:
ama pisze: The Chemical Brothers - "Galvanize" kawałek prima sort :D
Jakoś ta piosenka zapadła mi w pamieć. Utwór pojawił się na płycie "Radiostacja 2" o ile dobrze pamiętam, ładnych parę lat temu. Wpada w ucho :)
Może nie do końca moje klimaty, ale szanuję i doceniam :D
A teraz perełka: Shirley Bassey - "How Insensitive" :serce: :sing:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 7 lut 2012, o 09:53

Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 7 lut 2012, o 22:36

Słucham audycji w Dwójce i właśnie leci ten utwór: Hanna Banaszak - Nienawiść (do słów Wisławy Szymborskiej)
Awatar użytkownika
saga00
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 18 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Okolice W.

Re: Muzyczne perełki

Post autor: saga00 » 8 lut 2012, o 00:05

Jak dla mnie to i w sumie kilka innych :D
Portishead - Glory box
I always wonder why birds stay in the same place when they can fly anywhere on the eart.
Then I asky myself the same questions
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 17 lut 2012, o 08:26

Beate S. Lech - Min song og hjarteskatt Zasłuchuję się w jej ostatniej płycie, która bardzo mi się podoba i mam przy niej dreszcze :) Jeszcze bardziej podoba mi się, że ni w ząb nie rozumiem co ona mówi w tym pięknym języku skandynawskim :wink: Jak odczekacie trzy i pół minuty będzie utwór, który mnie totalnie zachwyca :D Bardzo się ciszę, że Beata zdecydowała się na solowy projekt, bo dwie ostatnie płyty Beady Belle mnie rozczarowały trochę. Za wysoko postawili sobie poprzeczkę, choćby albumem Closer :slonko:
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 19 lut 2012, o 20:23

Irena Santor - Każda miłość jest pierwsza Nie ma to jak pani Irenka :D A piosenka piekna :sing: :serce:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
mohini
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2012, o 15:09

Re: Muzyczne perełki

Post autor: mohini » 24 lut 2012, o 13:26

Najnowsza płyta Leonarda Cohena, cudo!
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 26 lut 2012, o 00:50

Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 7 mar 2012, o 21:45

nie mogę wkleić mojej perełki bo jej nie ma w internecie ..Rosenmuller...barok..pokręcona historia..posądzony o homoseksualizm zwiał i zaszył się w jakimś sierocińcu dla dziewczynek gdzie do końca życia uczył muzyki..taki złamany dekadencki geniusz..coś tam skomponował..nawet ciekawe..klimatyczne..razu pewnego grzebiąc w koszu ze śmieciowymi płytami w jakimś supermarkiecie wygrzebałam płytę z cyklu Concerto Royale (9,99PL )pt" Romance" gdzie jest taki jego kawałek ...Suite from "Music for students " TOTALNY ODLOT... NIE SA MO WI TA szukajcie a znajdziecie
PS. Wiem w czym jesteśmy podobne......lubimy grzebać w śmieciach:)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 7 mar 2012, o 22:00

jakakolwiek pisze: PS. Wiem w czym jesteśmy podobne......lubimy grzebać w śmieciach:)
Oczywiście mówisz za siebie :wink:

Barbra Streisand & Gibb-Guilty :serce: :sing:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 8 mar 2012, o 02:04

Aż weszłam w link z Barbarą, żeby zobaczyć o co tyle hałasu i nie wiem. Jakakolwiek, bądź na tyle uprzejma i odczep się od koleżanki Amy.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 8 mar 2012, o 16:48

ale ja poczułam szczerą sympatię do koleżanki Amy...tylko ja tak ją okazuję ..uwielbiam ludzi którzy mają odwagę mówić "Tak -właśnie to mi się podoba i choćby cały świat mówił że to chała ja to kocham "..sama taka jestem...nie czujesz tego?...te Perlmany Heifetze Rosenmullery....kto tego słucha..? ja to dopiero jestem dziwaczka....:))))))))) Koleżanko Amo wczoraj zasypiałam z obrazem i dźwiękiem Barbry S.i Barego G i słodko mi się zasypiało :)....w sztuce tak na prawdę nie liczą się żadne normy kryteria oceny...fajne jest to co sprawia przyjemność..:) lubię niespodzianki ...:)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 8 mar 2012, o 20:55

gusto my się tak tylko przekomarzamy , ale dzięki za troskę, zapamiętam sobie :wink: jakakolwiek masz rację :D Z moich upodobań muzycznych to nawet moja mama się śmieje, że ja takie starocia, albo ckliwe piosenki lubię :P No cóż... Jestem nieprzystosowaną autsajderką muzyczną :-P Co mam zrobić, takie życie :lol: Andrzej Zaucha - Wymyśliłem Ciebie :serce: :sing: Jedna z moich ulubionych piosenek Andrzeja :serce: Piękny tekst, wykonanie, muzyka
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: CO2 » 8 mar 2012, o 21:08

ama pisze:Andrzej Zaucha - Wymyśliłem Ciebie[/url] :serce: :sing: Jedna z moich ulubionych piosenek Andrzeja :serce: Piękny tekst, wykonanie, muzyka
Zgadzam sie. Zawsze sie przy nim bede emocjonowac. Zaucha byl niesamowity.
Posluchaj sobie tego Ama jeszcze, tez bardzo ladne: Andrzej Zaucha & Anawa - Tańcząc w powietrzu
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 8 mar 2012, o 22:22

CO2 pisze:
ama pisze:Andrzej Zaucha - Wymyśliłem Ciebie[/url] :serce: :sing: Jedna z moich ulubionych piosenek Andrzeja :serce: Piękny tekst, wykonanie, muzyka
Zgadzam sie. Zawsze sie przy nim bede emocjonowac. Zaucha byl niesamowity.
Posluchaj sobie tego Ama jeszcze, tez bardzo ladne: Andrzej Zaucha & Anawa - Tańcząc w powietrzu
Znam ta piosenkę, piękna :serce: :sing:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 14 mar 2012, o 21:18

Fantazja na Temat Thomasa Thalis.. R Vaughan Williams...też piękna :) jak cały zresztą RVW
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 14 mar 2012, o 22:39

Andy Williams' Speak Softly, Love (from 'The Godfather') :sing: :serce: Cuuuuuudo!!!!!!!!!!!!!! Nino Rota komponował przepiękną muzyke filmową :serce: Williams świetny wokalista, klasa :serce:

La Strada - Nino Rota - Federico Fellini :sing: :serce: Kolejna perełka, zawsze ilekroć słucham tego utworu, płaczę... Film jest piękny i wzruszający i do tego ta muzyka :serce: :beksa:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 14 mar 2012, o 23:37

ama pisze: La Strada - Nino Rota - Federico Fellini :sing: :serce: Kolejna perełka, zawsze ilekroć słucham tego utworu, płaczę... Film jest piękny i wzruszający i do tego ta muzyka :serce: :beksa:
Wstyd się przyznać, ale nigdy nie obejrzałam tego filmu w całości. Jeśli dobrze go kojarzę zaczyna się sceną, gdzie Anthony przyjeżdża do wioski, w której mieszka Gelsomina i ją wykupuje od matki, która najpierw dobija z nim targu, a potem z pieniędzmi w kieszeni urządza rozdzierająca scenę rozstania, która wiadomo, że jest na pokaz. No i nie obejrzałam więcej.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 14 mar 2012, o 23:46

gusto pisze:
ama pisze: La Strada - Nino Rota - Federico Fellini :sing: :serce: Kolejna perełka, zawsze ilekroć słucham tego utworu, płaczę... Film jest piękny i wzruszający i do tego ta muzyka :serce: :beksa:
Wstyd się przyznać, ale nigdy nie obejrzałam tego filmu w całości. Jeśli dobrze go kojarzę zaczyna się sceną, gdzie Anthony przyjeżdża do wioski, w której mieszka Gelsomina i ją wykupuje od matki, która najpierw dobija z nim targu, a potem z pieniędzmi w kieszeni urządza rozdzierająca scenę rozstania, która wiadomo, że jest na pokaz. No i nie obejrzałam więcej.
Żałuj... Ja ten film uwielbiam :serce: Ujmująca od pierwszej sceny - Gelsomina!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 15 mar 2012, o 00:25

Nie żałuję ino się wstydzę troszkę :wink: Ale skoro ten film uwielbiasz nadrobię zaległości w wolnym czasie :) Choć ta pierwsza scena ... grrrrr.
Awatar użytkownika
free_electron
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 7 mar 2012, o 01:23

Re: Muzyczne perełki

Post autor: free_electron » 15 mar 2012, o 12:21

W końcu się z nią osłuchalam i od dzisiaj dodaję do swoich muzycznych perełek Gregory Alan Isakov That Moon Song ... :sing:
Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: gusto » 15 mar 2012, o 12:29

Ładne, folkowe w klimacie, kojarzy mi się muzycznie z mnóstwem rzeczy, zwłaszcza wokalista.
Awatar użytkownika
free_electron
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 7 mar 2012, o 01:23

Re: Muzyczne perełki

Post autor: free_electron » 15 mar 2012, o 18:08

gusto pisze:Ładne, folkowe w klimacie, kojarzy mi się muzycznie z mnóstwem rzeczy, zwłaszcza wokalista.
Też tak myślę, niby prosta piosenka, a jednak coś w sobie ma. A słuchałaś tego? Ray LaMontagne - Let It Be Me . Też mi się od jakiegoś czasu podoba - chyba mój gust muzyczny się zmienia, bo zaczynam słuchać muzyki kompletnie innej, niż dotychczas.
Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 15 mar 2012, o 19:07

ten mój Rosenmuller mógłby być doskonałą ilustracją muzyczną do Gelsonimy..przysięgam..może nawet lepszą niż Rota..prostota i bezpretensjonalność linii melodycznej, łagodność, czułość ..taki czuły uśmiech przez łzy..pewnie to stąd że on komponował dla osieroconych dziewczynek a nie np na chwałę bożą czy dworu królewskiego.....muszę to po prostu wrzucić
na YT...zresztą Ower The Rainbow z Judy Garland też wpisywał się w klimat Goldmarka ..ciekawe..szukamy w muzyce szczególnych emocji:)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 15 mar 2012, o 20:29

gusto pisze:Nie żałuję ino się wstydzę troszkę :wink: Ale skoro ten film uwielbiasz nadrobię zaległości w wolnym czasie :) Choć ta pierwsza scena ... grrrrr.
Miło mi:) A ten film znasz "Noce Cabirii"? Noce Cabirii muzyka oczywiście Nino Rota :sing: :serce: Potem amerykanie zaadoptowali film i na podstawie tego powstał "Słodka Charity" musical z Shirley MacLaine Sweet Charity " I'm A Brass Band " muzyka Cy Coleman, a reżyseria Bob Fosse :sing: :serce: Paul Mauriat - Vivre Pour Vivre :serce: :sing: Muzykę napisał kolejny mój ulubiony kompozytor filmowy Francis Lai. Film co prawda mam, ale w wersji oryginalnej czyli francuskiej i jeszcze nie obejrzałam :( Nie znam tego języka niestety :(
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 19 mar 2012, o 20:58

no wreszcie znalazłam "Pillow talk" z 1959 z DD i R Hudsonem..:)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 21 mar 2012, o 22:09

jakakolwiek pisze:no wreszcie znalazłam "Pillow talk" z 1959 z DD i R Hudsonem..:)
Ten film mogę oglądać na okrągło, nigdy mi się nie znudzi, jest przezabawny :D Doris Day-Roly Poly :serce: :D Piosenka z soundtracku "Pillow talk" :D :serce: :sing:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Muzyczne perełki

Post autor: jakakolwiek » 30 mar 2012, o 23:57

no tak..moja podświadomość jest mądrzejsza od mojej świadomości :) Perlman +Williams +film +muzyka filmowa = Lista Schindlera..to właśnie chciałam Ci polecić :) ..bardzo piękna ..ale przyznaję.. trochę smutna
Awatar użytkownika
podmcdonaldem
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 10:30
Lokalizacja: Szczecin

Re: Muzyczne perełki

Post autor: podmcdonaldem » 16 kwie 2012, o 01:00

Ostatnio odkrytą muzyczną perełką jest Leningrad.
Nie zmienimy na siłę poglądów ludzi, którzy żyjąc w klatce przestali widzieć kraty.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Muzyczne perełki

Post autor: ama » 16 kwie 2012, o 02:10

Lemon - Litaj ptaszko :sing: :serce: Jejku dawno nie słyszałam czegoś tak pięknego, a zarazem smutnego. W dobie plastiku i wszechobecnej tandety w muzyce, jaką karmią nas radia i telewizja, usłyszeć coś tak przepięknego to rozkosz dla uszu. Cóż więcej napisać... Przeszywają moją duszę, przecudna kompozycja, solówka na skrzypcach i oczywiście wokal. Ach rozpływam się...
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
ODPOWIEDZ