kto nie idzie na paradę

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
moncada anna
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 7 wrz 2006, o 00:00

kto nie idzie na paradę

Post autor: moncada anna » 18 maja 2007, o 17:58

to stoi po stronie zomo:)
1) pójdą najodważnejsi i najbardziej kontrowersyjni - zdjęcia im porobią i pokażą "dewiantów" z gołymi tyłkami
2) wyśmieją nas jako garstkę ludzi nic nie znaczącą....Ci co czekają aż się poprawi...
SAMO SIÊ NIE POPRAWI
NIE ¯YJ WIRTUALNYM ¯YCIEM W NECIE, POKA¯ ¯E JESTE¦ - NA ULICY!
blue32
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 547
Rejestracja: 18 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Śląsk <-> Bieszczady

Post autor: blue32 » 18 maja 2007, o 18:13

z tym zomo to przegięłaś...

1. nie jestem odważna i kontrowersyjna.... Raczej zwyczajna... I mimo iż ze względu na preferencje seksualne lpr klasyfikuje mnie jako 'normalną' /taak :?: ), to co roku bywam, aby wesprzeć swoich Przyjaciół. Za dewiantkę się nie uważam...
2. Tak, jedni wyśmieją, inni oplują /jak mnie rok temu np./, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zrozumie. Im więcej 'ktosiów' tym lepiej...

do zobaczenia!
MałyGłód
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 542
Rejestracja: 23 lut 2007, o 00:00

Re: kto nie idzie na paradę

Post autor: MałyGłód » 18 maja 2007, o 18:59

moncada anna pisze:to stoi po stronie zomo:)
1) pójdą najodważnejsi i najbardziej kontrowersyjni - zdjęcia im porobią i pokażą "dewiantów" z gołymi tyłkami
2) wyśmieją nas jako garstkę ludzi nic nie znaczącą....Ci co czekają aż się poprawi...
SAMO SIĘ NIE POPRAWI
NIE ŻYJ WIRTUALNYM ŻYCIEM W NECIE, POKAŻ ŻE JESTEŚ - NA ULICY!
:shock: CO?
Czemu z gołymi tyłkami?
Kto nas wyśmieje?
Hm. Przecież poza tym, że jesteśmy żyjemy w wirtualnym świecie, to na ulicy też jesteśmy i ludzie to widzą.
O co tu chodzi?
To ja, Mały Głód. Obrzydliwy typ. Dowalam biednemu Skatowi. Uczepiam się biednego i poszkodowanego Skata. Zbanujcie mnie na zawsze.
Awatar użytkownika
szczurzyca
super forma
super forma
Posty: 1078
Rejestracja: 16 mar 2006, o 00:00

Post autor: szczurzyca » 18 maja 2007, o 19:06

A ja nie pójdę. I nie dlatego, że brak mi odwagi. I nie mam nic wspólnego z ZOMO.
"Życie nie jest tym, czym sądzimy, że jest. Jest tym, czym jest. Różni nas to, jak sobie z nim radzimy." V. Satir
Awatar użytkownika
łasica
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2006, o 00:00

Post autor: łasica » 18 maja 2007, o 23:12

a ja nie pojde bo nie ma mnie w kraju :( a chcialam :(
Awatar użytkownika
kociak
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 311
Rejestracja: 2 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: z jaskini

Post autor: kociak » 19 maja 2007, o 15:33

a ja nie ide,kasa, sesja, nie mam z kim... ogolem do dupy, a chcialabym. na przyszly rok zrobie wielka mocherowa teczowa flage i bede.
Awatar użytkownika
Ewador
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 322
Rejestracja: 14 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewador » 19 maja 2007, o 15:43

Ja też bardzo bym ciała iść, ale niestety mam za mało lat i mieszkam daleko od warszawy...ale też wspieram paradę, bo zrobiłam sobie naszywketęczową i paradowałam z nia po ulicy :)
Awatar użytkownika
franca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 945
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Post autor: franca » 19 maja 2007, o 15:59

a mnie parady irytują i nie będę na nie chodzić.
a pierwszy post średnio do mnie przemawia.
durne gadanie.
ton wypowiedzi na wzór poezji tyrtejskiej.
jakbym czytała "wezwanie do walki".
dziecko przerostu formy nad treścią.
Awatar użytkownika
szczurzyca
super forma
super forma
Posty: 1078
Rejestracja: 16 mar 2006, o 00:00

Re: kto nie idzie na paradę

Post autor: szczurzyca » 19 maja 2007, o 17:16

moncada anna pisze: NIE ŻYJ WIRTUALNYM ŻYCIEM W NECIE, POKAŻ ŻE JESTEŚ - NA ULICY!
... I nie żyję wirtualnym życiem. Moje jest jak najbardziej realne. Do bólu bym rzekła...
I dlatego nie pójdę machać chorągiewką.
"Życie nie jest tym, czym sądzimy, że jest. Jest tym, czym jest. Różni nas to, jak sobie z nim radzimy." V. Satir
Awatar użytkownika
Ewador
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 322
Rejestracja: 14 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewador » 19 maja 2007, o 17:21

Jedni walczą poprzez aktywne uczestnictwo w forum..inni po przez publiczne coming out..a inni na paradzie :)
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Re: kto nie idzie na paradę

Post autor: Ciri » 19 maja 2007, o 18:17

moncada anna pisze:to stoi po stronie zomo:)
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam ten nasz najgorszy wróg!
A śpiewak także był sam...
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 19 maja 2007, o 20:47

ja tez nie chodze na parady bo uwazam, ze sa one niepotrzebnym kluciem ludzi po oczach. mnie tez paradowanie irytuje, szczegolnie takie, ktore jest polaczone ze zbednym prowokowaniem i obrazaniem ogolnie przyjetych autorytetow (np. entuzjastycznie przyjete wystapienie pani Senyszyn). walczymy o to - by nas nie obrazano. a co robia ludzie rzekomo nas reprezentujacy? jaki cel ma parada? pokazac, ze jestesmy? przeciez to wszyscy wiedza.
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
brak_koncepcji
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 29 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszau baj najt.

Post autor: brak_koncepcji » 19 maja 2007, o 22:01

ja byłam.
Awatar użytkownika
godzilla
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 472
Rejestracja: 24 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: prawie z miasta, prawie robi wielką różnicę

Post autor: godzilla » 19 maja 2007, o 22:03

Ja nie byłam na paradzie bo nie miałam pieniędzy na dojazd do Warszawy :?
Mam nadzieję, że było fajnie.
Wibrator uczy samodzielności :P
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 19 maja 2007, o 22:05

brak_koncepcji pisze:ja byłam.
I jaki to ma związek z tymi, które nie były?!
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 19 maja 2007, o 22:05

taki ze ona nie jest zomo w przeciwienstwie do mnie.
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 19 maja 2007, o 22:09

Pcheła pisze:taki ze ona nie jest zomo w przeciwienstwie do mnie.
Ja Ci już mówiłam, że przy Twoich gabarytach, to Ty możesz być co najwyżej zomowska pała. ;)

Oraz: ja chyba faktycznie jestem zgorzkniałym babulcem (por. post Deee), bo się lubię dopatrywać sensu w postach, a może nie powinnam...

(A teraz sama uprawiam OT, więc niniejszym kończę.)
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
łasica
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2006, o 00:00

Post autor: łasica » 19 maja 2007, o 22:36

Pcheła pisze:ja tez nie chodze na parady bo uwazam, ze sa one niepotrzebnym kluciem ludzi po oczach. mnie tez paradowanie irytuje, szczegolnie takie, ktore jest polaczone ze zbednym prowokowaniem i obrazaniem ogolnie przyjetych autorytetow (np. entuzjastycznie przyjete wystapienie pani Senyszyn). walczymy o to - by nas nie obrazano. a co robia ludzie rzekomo nas reprezentujacy? jaki cel ma parada? pokazac, ze jestesmy? przeciez to wszyscy wiedza.
moim zdaniem parady nie sa po to, zeby pokazac ze jestesmy. bo fakt, to wszyscy wiedza. sa po to zeby pokazac, ze chcemy praw na rowni z osobami heteroseksualnymi, jak zwiazki partnerskie z dziedziczeniem, mozliwoscia dowiedzenia sie o stanie zdrowia etc.
gdyby nie bylo parad mogloby to spowdowac myslenie, ze jest nam ok jak jest. a prawnie nie jest.
na razie nie dotyczy mnie wspolny majatek czy dziedziczenie, za mloda jestem. ale mam zamiar jeszcze troche pozyc. i wolalabym zeby sytuacja prawna byla jasna.
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2007, o 00:00

Post autor: ZielonaZabka » 19 maja 2007, o 23:32

Tak się zastanawiam, rozumiem i zwolenników i przeciwników parad. Ale może należałoby pomyśleć nad innym sposobem trafienia do ludzi.
Podczas takiej parady w okolicach jej przemarszu są tylko dwie grupy: popierająca homoseksualizm oraz tępiąca homoseksualizm, a nam przecież powinno chodzić o dotarcie do tych ludzi, którzy są poza tym, którzy nie mają jeszcze wyrobionego zdania, którzy znają jakieś mity o homoseksualizmie. To jest ogromna grupa docelowa. Oni nie przyjdą się przyglądać gejom i sprawdzać czy są normalni czy nie, bo w tym czasie mają setki ciekawszych spraw.
Druga sprawa to jak formułować przekaz, jakie hasła dawać? Czy faktycznie krzyczenie że MW to faszyści i że Polska powinna się dostosować do Europy ma sens?
Mi się wydaje że zamiast tego albo obok tego, trzeba zacząć obalać mity, które tkwią w umyśle ludzi którzy o homoseksualizmie nic nie wiedzą. Którzy go nie rozumieją dlatego się go boją.
Bo co oni wiedzą: po pierwsze dla nich homoseksualizm = zboczony seks i nic więcej. Dziś słyszałam rozmowę dwóch dziadków, którzy gejów określili jako młodych ludzi pozbawionych wartości uprawiających seks od rana do wieczora. Jak widzą zdjęcia z parady z dwoma półnagimi facetami to raczej zdania nie zmienią.
Po drugie mają zakodowane, że geje chcą jakiś przywilejów, czegoś ponad to co mają hetero – przecież to nie prawda.
Może należałoby wyjaśnić o co naprawdę walczymy: ze walczymy o poczucie bezpieczeństwa i o szacunek i o nic więcej. Podać przykłady kiedy ludzkie prawa homoseksualistów są łamane.
Po trzecie sławne hasło że homo chcą adoptować dzieci – ile z homo tak naprawdę tego chce – powiedzmy że to nie jest głównym celem.
Po trzecie zaznaczmy ze szanujemy wartość hetero rodziny, że to ona jest podstawą społeczeństwa i nie chcemy tego burzyć, że nie chcemy nic narzucać.

Tylko teraz gdzie ten przekaz umieścić bo to też jest problem. Może jakaś gazeta, może jakiś inny kanał, na pewno nie może to być cos co się nachalnie do tego świata wdziera raczej coś w stylu nie chcesz czytać nie czytaj, a może nie wiesz o co chodzi?- przeczytaj poznasz inny punkt widzenia. Wydaje mi się że większość by przeczytało.
A może jakąś oddziałująca na emocje reklama robiona na wzór niektórych reklam społecznych np. pokazująca dwóch facetów jednego pracowitego kolesia co wieczorem wraca do domu i robi obiad, a druga łysego debila chlającego piwsko od rana do wieczora, nie wiem cos co nie mówi od razu wprost tylko na koniec wyjaśnia o co chodzi.

Przecież tyle jest w Polsce speców od marketingu na pewno ktoś jest wstanie wmyślić taka akcje PRowską, mająca na celu informowanie właśnie tej grupy.

Bo parady i akcje w stylu niech nas zobaczą są kompletnie nie rozumiane przez większość społeczeństwa, oni nadal nie wiedzą o co homoseksualiści walczą i co chcą im przekazać, że w ogóle coś chcą im przekazać.

To jest trudne do zrobienia ale może warto nad tym pomyśleć………
Awatar użytkownika
-Aglaja-
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 849
Rejestracja: 6 paź 2006, o 00:00

Post autor: -Aglaja- » 20 maja 2007, o 00:25

Joł. Ja na paradzie nie byłam ponieważ paradowania nie lubię. Zostawiam to ludziom którym przyjemnośc sprawia pokrzyczec w tłumie o swoim istnieniu. Czy to coś daje czy nie, nie mnie to oceniac. W ramach "walki" za to przekonałam moją mamę, że tak naprawdę nie myśli że homoseksualiści nie powinni adoptowac dzieci:) A co do cytatu z Kaczmarskiego przytoczonego wyżej - dziś kolega mnie zapytał "co z ciebie za lesbijka że na parady nie chodzisz". Jeśli to ma byc wyznacznikiem "lesbijkowatości" kiedykolwiek dla kogokolwiek to bardzo bardzo źle.
Awatar użytkownika
a capella
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 207
Rejestracja: 13 maja 2007, o 00:00
Lokalizacja: Znad morza ;)

Post autor: a capella » 20 maja 2007, o 10:19

ja sie zgadzam w 100 % z żabką.
; )
' Bo wolność to nie cel, lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny, marzenia... '
Awatar użytkownika
brak_koncepcji
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 29 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszau baj najt.

Post autor: brak_koncepcji » 20 maja 2007, o 11:46

brak_koncepcji napisała:
ja byłam.


I jaki to ma związek z tymi, które nie były?!
Nie potrzebnie szukasz w tym jakiegoś związku. Nic o zomo nie pisałam, więc to nadinterpretacja. Uważam, że wszyscy mają wolny wybór i, że nie można nikog piętnować z tego powodu, że nie chce pójść na taką czy inną paradę. A nawoływać do walki też nie ma co. Już wystarczy, że się wszechpolskie mohery nawołują.
Awatar użytkownika
moncada anna
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 7 wrz 2006, o 00:00

Post autor: moncada anna » 20 maja 2007, o 12:46

ZielonaZabka byla chyba najblizej tego o co mi chodziło/
zomo było prowokacja:) nie trzeba sie tak od razu obruszac...
parady moze nie sa najlpsym rowiazaniem, ale ludzi trzeba uczulac na te problemy, bo jak nie bedzie sie o nich mowilo to tak jakby ich nie bylo. Na forum, czyli na net i takie strony, trafiaja ci co chca, a to trzeba docierac do tych co maja dziwne i glupie wyobrazenia o homo. Niestety parada czesto wzmacnia te dziwne i glupie wyobrazenia i o to wlasnie chodzilo z golymi tylkami - pytanie - jak pasujesz lpr pod wszywke "normalna" bo sie zachowujesz normalnie, jak chodzisz po ulicach...to chodzisz z dziewczyna za reke? pewnie wiele osob nie. i to jest ta rozterka, nie chcemy byc jak ci tanczacy na platformie, z drugiej strony sami sobie nakladamy kaganiec...bedzie spokoj poki sie nie wychylimy..a im o to wlasnie chodzi..
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2007, o 00:00

Post autor: ZielonaZabka » 20 maja 2007, o 13:23

moncada anna pisze:Niestety parada czesto wzmacnia te dziwne i glupie wyobrazenia
No właśnie i wg mnie jest jeszcze jeden negatywny skutek. Takie wydarzenia to woda na młyn LPR - partii, która musi pokazać ludziom, że jest im potrzebna bo inaczej polegnie w wyborach. Tworzą więc wspólnego dla całego społeczeństwa wroga, który zagraża temu społeczeństwu, chce zburzyć jego porządek i wartości. Dlatego trzeba bronić kraj przed tymi hordami homo. To hasło „tolerancja dla heteroseksualności” jest bardzo dobre bo wmawia ludziom, że geje im zagrażają.

Wystarczy poczytać komentarze na Onecie albo wp - to jest przerażające i mam wrażenie, że z każdą paradą jest coraz gorzej. Hasła typu nie popieram LPR ale w tej kwestii mają 100% racji są coraz częstsze.

Jeśli czyta to ktoś z KPH - może należy zmienić trochę taktykę, wymyślić inny sposób dotarcia do polskiego społeczeństwa, które jest inne niż na zachodzie i może trzeba inaczej je zmieniać. Może trochę przycichnąć a potem wrócić z zupełnie inna formą przekazu ?

I żeby było jasne: nie krytykuję organizatorów parad, doceniam ze starają się cos robić, doceniam też ludzi, którzy biorą w paradach udział.
Awatar użytkownika
morwa39
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 paź 2006, o 00:00

Post autor: morwa39 » 20 maja 2007, o 17:48

W Amsterdamie Parada i imprezy towarzyszące to wielki karnawał w którym uczestniczy całe miasto. Nasi rodacy jeszcze nie dojrzeli do zaakceptowania całująctch sie facetów i dziewczyn,mężczyzn poprzebieranych za kobiety a my w ramach Parady fundujemy im ten widok.
Uważam ,że jeśli parada to tylko w "przyzwoitej"-nie rażącej bogobojnych oczu formie. Musimy też wymyśleć jakieś "paryzanckie" metody, które w nizauważalny sposób spowodują oswojenie Narodu z tym,że istniejemy.
Teraz kojarzymy się tylko z negatywnym obrazem stworzonym przez osoby z tzw. "środowiska"
.
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 21 maja 2007, o 15:41

Ja nie byłam ani W warszawie, ani tam gdzie była wcześnie :cry: , bo :
1)Nie miałam pieniędzy
2)Matka by mnie z domu wyp** wyrzuciła znaczy :roll:
3)Za młoda jestem może za rok sie zjawie a najpóźniej za 2
Ale Ja jestem odważna i mnie tam nikt nie przekona żebym nie szła :towanda:(jak juz będe mogła). i jakby było trzeba sie bić w razie czego to pierwsza bym wybiegła do wszechpolaków i tych innych, a jakby trzeba było to w obronie jakiejś niewiasty bym stanęła :cherry: , albo na linii ognia jakby butelki leciały, a jak. Tylko jak na razie chęci to za mało, żebym sama sie wybrała na paradę... ech :|
Obrazek
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2007, o 00:00

Post autor: ZielonaZabka » 21 maja 2007, o 17:14

alegz pisze:Ale Ja jestem odważna i mnie tam nikt nie przekona żebym nie szła :towanda:
:D oj bojowa kobieto, ja też wiem jak się pięści używa ale wierz mi to problemów nie rozwiązuje poza tym można np jakiś ząb przypadkiem stracić i jak potem będziesz szczerbata laski podrywać ? :wink:

a mi chodziło nie o nawoływanie do nie chodzenia na parady tylko o poszukanie jakiegoś sposobu jak dotrzeć do ludzi, którzy nie rozumieją po co te parady są i uważają, że jest to "wyłażenie ze swoimi chorymi skłonnościami na ulice".
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 21 maja 2007, o 17:18

do mnie jakos nie dotarlas - sposob z zomo byl co najmniej kiepski (i obrazliwy) :/
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
Awatar użytkownika
ZielonaZabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 29 sty 2007, o 00:00

Post autor: ZielonaZabka » 21 maja 2007, o 17:22

To nie ja napisałam tekst o ZOMO !
nie ja jestem autorka tego tematu może przeczytaj uwaznie wszytkie posty a przynajmniej ten pierwszy
Awatar użytkownika
Pcheła
super forma
super forma
Posty: 1599
Rejestracja: 25 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Galway

Post autor: Pcheła » 21 maja 2007, o 17:24

zwracam honor. ale i tak czuje sie porownaniem z zomowcem urazona
[img]http://img183.imageshack.us/img183/1600/1yesitisnoitisntmq2.gif[/img]
ODPOWIEDZ