Moja terapia :D

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
Treblemaker
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :)

Moja terapia :D

Post autor: Treblemaker » 10 sie 2007, o 23:18

Wymyśliłam terapię, która w parę...naście minut pozwala wyjść z doła :DDD (po porstu stwierdziłam, że zamiast się jeszcze bardziej dołować, jak większość dziewoj to robi, to się samorozweselę :D)

Najpierw siadam w cichym pomieszczeniu, bez ludzi, tylko z własną mp3 i puszczam piosenki/utwory, które podnoszą mnie na duchu (w sensie dumy, ego itp. :P), a potem strona www.musicovery.com i tam znajdujemy muzykę, jaką lubimy, byle nastrój POSITIVE :DDD (ja preferuję soundtracks :D)

PS Moze byc tez rozmowa z czlekiem, z ktorym mozna sie posmiac i powyglupiac :))))))
Awatar użytkownika
~Emjotka~
super forma
super forma
Posty: 4591
Rejestracja: 15 wrz 2005, o 00:00

Post autor: ~Emjotka~ » 10 sie 2007, o 23:19

To się nazywa odkrycie Ameryki :shock: .
Kada izgovaram reč Ništa,
stvaram nešto što se ne smešta u bilo kakvo nepostojanje.
Awatar użytkownika
Treblemaker
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :)

Post autor: Treblemaker » 10 sie 2007, o 23:21

ym. wiesz, ja osobiście znam dużo ludzi, którzy by na to nie wpadli :shock: poza tym po porstu dzielę się swoim pomysłem.. :?
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 11 sie 2007, o 08:33

Na prawdziwego dola nie pomaga. Wiem, co mowie
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
insane_maid :)
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 651
Rejestracja: 5 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: z pokoju pełnego electro

Post autor: insane_maid :) » 11 sie 2007, o 10:31

Mistle pisze:Na prawdziwego dola nie pomaga. Wiem, co mowie
Ameeen.
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 11 sie 2007, o 11:08

nie pamiętam kto to napisał, ale - "Pocieszanie człowieka w depresji jest stratą czasu." :P

ale ja też mam sposób - albo dołuję się jeszcze bardziej, żeby 'odbić się od dna' he he.. a potem czytam afirmacje, żeby postawić się na nogi :lol: albo odwracam uwagę od 'problemu', podobnie jak Ty, słucham muzyki, najlepiej takiej, która mnie 'pochłania', także ćwiczę.. jednak, jak ma się doła, to i do mp4 za daleko :twisted:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2007, o 11:11 przez rudra, łącznie zmieniany 1 raz.
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 11 sie 2007, o 12:26

Zgadzam się z rudrą - najlepszy sposób na doła to zdołować się jeszcze bardziej, i tutaj są dwie szkoły:
-oglądamy strasznie dołujący film, bo nic tak nie pociesza jak cudze nieszczęście
-wyliczamy sobie wszystkie nieszczęścia jakie kiedykolwiek na nas spadły, utwierdzamy się w myśleniu, że jesteśmy najmniej wartą istotą na planecie ziemia i w ten sposób, myśląc ciągle o sobie, wychodzimy z doła, bo ktoś w końcu poświęcił nam uwagę :cool:
Ale prawdziwi znawcy po prostu wchodzą pod koc i idą spać.
Awatar użytkownika
Treblemaker
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :)

Post autor: Treblemaker » 11 sie 2007, o 23:55

ech.. no, własnie na mnie żaden z tych sposobów nie działa, a szczególnie pójście spać..

chyba, że łzawy dramat (najlepiej dwie kochające się kobiety, które nie mogą ze sobą być i jedna np. umiera, jak "Aimee & Jaguar" :D)+płacz=zaśnięcie po wypłakaniu i wstanie bez doła, za to z delikatną nostalgią :D

btw na mnie najbardziej podnosząco działa m.in. piosenka "Somewhere over the rainbow" w wyk. Louis'a Armstronga :D
Awatar użytkownika
Lamay
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 371
Rejestracja: 15 paź 2005, o 00:00

Post autor: Lamay » 12 sie 2007, o 18:50

Pinkberry pisze:Ale prawdziwi znawcy po prostu wchodzą pod koc i idą spać.
To ja, to ja!
Zgadzam się z Mistle, na prawdziwą depresję ten sposób nie zadziała. Ale na doła - czemu nie?
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 12 sie 2007, o 23:18

Przemoknąć do szpiku kości i iść do (prawie) branżowej knajpy na kawę. Na chwilę można zapomnieć o problemach.
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 12 sie 2007, o 23:37

za to pojawienie sie problemów ociekania i kapania - gwarantowane! a kupa smiechu :D
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
Treblemaker
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 27 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :)

Post autor: Treblemaker » 12 sie 2007, o 23:39

No, właśnie ,to tak jak z tym sposobem na ból "boli cię? To uderz się w inne miejsce" :D
Awatar użytkownika
pansy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: pansy » 13 sie 2007, o 03:11

Lamay pisze:
Pinkberry pisze:Ale prawdziwi znawcy po prostu wchodzą pod koc i idą spać.
To ja, to ja!
Zgadzam się z Mistle, na prawdziwą depresję ten sposób nie zadziała. Ale na doła - czemu nie?
w pełni popieram Pinkberry i Mistle.
Reach high
Doesn't
Mean she's
holy
Just means
She's got a cellular



tori amos
Awatar użytkownika
DreamCatcher
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Poznań miasto doznań

Post autor: DreamCatcher » 13 sie 2007, o 10:11

Ja ostatnio pseudo depresje zajadałam ciasteczkami i zapijałam winem kalifornijskim.. wyszło z tego tyle, ze przytyłam chyba z 4kg:/ i teraz parzeć na siebie nie mogę.. ale jest to swego rodzaju mobilizacja do działania i powrotu do normalnego trybu życia.. wiec we wszystkim da się znaleźć plusy i minusy, a prawda jest taka, że niestety sami jesteśmy w pewnym sensie odpowiedzialni za własne stany emocjonalne :?
Awatar użytkownika
pansy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: pansy » 13 sie 2007, o 10:33

na doła to, poza spaniem, pomaga sprzatanie:)
Reach high
Doesn't
Mean she's
holy
Just means
She's got a cellular



tori amos
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 13 sie 2007, o 10:35

Ja mam doła tak raz na 2-3 miesiące. Tak z tydzień mnie trzyma. Myślę sobie, że życie jest do d*** i że sie do niczego nie nadaje, nic mi nie wychodzi i w ogóle jestem najgorsza. Mi pomaga bezsenność i płakanie tak bez przerwy z ze 2 godziny i kompletnie wykończona padam na poduszkę i zasypiam a następnego dnia wstaje z dziwną siłą i dobrym humorem który przetrwa do następnego doła :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 13 sie 2007, o 10:51

smutek koi
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
Mistle
super forma
super forma
Posty: 1150
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Mistle » 13 sie 2007, o 12:51

Ze niby w lozku na statku? :wink:

Mi pomaga wyplakanie sie i duza ilosc wysilku fizycznego - najlepsze jest bieganie, potem przychodzi sie wyczerpanym do domu, bierze aromatyczna kapiel i szybko zasypia ze zmeczenia. Najbardziej chyba jednak pomaga wtulenie sie w kogos, wyzalenie, wyplakanie na ramieniu i otrzymanie tysiac potwierdzen, ze wszystko sie ulozy i bedzie dobrze
[url=http://www.last.fm/user/Kaamis/?chartstyle=sittinman][img]http://imagegen.last.fm/sittinman/recenttracks/4/Kaamis.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 13 sie 2007, o 13:28

a propos tego, żeby się walnąć w inne miejsce.. kiedyś łaziłam ze złości na siłownię :evil: i tak mnie potem bolało, że nie myślałam już o 'problemach natury niefizycznej' :lol:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 13 sie 2007, o 13:28

pansy pisze:na doła to, poza spaniem, pomaga sprzatanie:)
Potwierdzam :). Poza tym na doła powinno się przepisywać Chmielewską na receptę ;).
Doły miewam od czasu do czau, ale nigdy na długo, zawsze trafi się taki moment kiedy poczucie humoru bierze nade mną górę i smutek od razu ucieka :P.
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 13 sie 2007, o 13:44

sprzątanie pomaga mi głównie w trudnych decyzjach :mrgreen: nagle zaczynam robić porządek w szafie -- 'porządek w szafie daje poczucie bezpieczeństwa, to jest to.. równo poukładane stosy bielizny, to jest to.. " a co dalej? same posłuchajcie, jak nie znacie.. Janda śpiewa he he.. boskie!!
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
Ciekawska 07
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 71
Rejestracja: 3 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: z domu wsród poludniowo-wschodnich lasów:)

Post autor: Ciekawska 07 » 6 wrz 2007, o 20:38

60 km na rowerze szybkim tempem i ciągłym wrzucaniu sobie od idiotek:)
Awatar użytkownika
Berit
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 24 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Berit » 6 wrz 2007, o 21:51

Własny świat,całkowita alienacja,tak więc albo coraz niżej albo w górę za sprawą nieznanego,wewnętrznego impulsu.

W końcu różne są rodzaje dołów,czasem łatwiej, a czasem bardzo ciężko przetrwać,ale wbrew pozorom to samemu można najwięcej zdziałać.
Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?
Awatar użytkownika
brak_koncepcji
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 29 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszau baj najt.

Post autor: brak_koncepcji » 8 wrz 2007, o 10:30

ja rysuje potwory.
Awatar użytkownika
piper
super forma
super forma
Posty: 1259
Rejestracja: 15 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: dach

Post autor: piper » 8 wrz 2007, o 14:30

basen :) pływac tak długo i szybko az jedyna mysla bedzie "boze czy ja dopłyne do tej krawedzi" :lol:

dobre tez do podejmowania decyzji :)
I want you to be crazy
'Cause you're boring baby when you're straight
Awatar użytkownika
Charlize87
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 23 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Charlize87 » 8 wrz 2007, o 14:52

Jak ja mam doła, to nic innego mi tak nie pomaga jak wysiłek fizyczny na moim ukochanym rowerze. Po drodze oczywiście ludzie uciekają z pod kół, a ja wtedy jeszcze szybciej :evil: Nic tak nie pomaga jak wysiłek fizyczny, w innym przypadku jeśli podoga jest brzydka np. Zamykam drzwi do swojego pokoju i przypominam sobie zabawne sytuacje i zaczynam się rechotać na całe mieszkanie 8) Aczkolwiek moja rodzinka nie jest zadowolona moją głupawką jakiej nabieram podczas takowych wspominek, mój humor poprawia się diametralnie :D
Awatar użytkownika
darkness200
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 299
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 00:00

Post autor: darkness200 » 8 wrz 2007, o 15:24

Ja mam dwie skrajne metody, albo zaszyć się w swoim pokoju i przecierpieć jakoś to, ew. popłakać, ponarzekać, wyżalić się komuś, albo druga opcja czyli szlajanie się i zajęcie jak największą ilością obowiązków, poza tym wysiłek fizyczny bardzo wskazany, do tego stopnia żeby po myśleć tylko o śnie ;)
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 9 wrz 2007, o 04:39

Wysiłek fizyczny - taaaak !!! Najlepszy i najzdrowszy :D
Racjonalne myślenie to iluzja..
Nova333
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 100
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: podobo z Ziemi ;)

Post autor: Nova333 » 9 wrz 2007, o 10:10

tez jestem za wysilkiem fizycznym na dola;) a najlepiej z kims znajomym;) bo kiedy juz nie ma sie na nic sily, mozna zatrzymac sie gdzies w lesie , czy na lace:P i porozmawiac spokojnie:D
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 9 wrz 2007, o 11:13

Niee, jak mam doła to w życiu nikt mnie nie naciągnie na żaden wysiłek. Jestem za pasywnym wypoczynkiem ;)
ODPOWIEDZ