Brzuszki, pompki i inne ćwiczenia..

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Re: Brzuszki, pompki i inne ćwiczenia..

Post autor: koukla » 2 paź 2007, o 09:48

Malgorzata pisze:No właśnie. Kto mnie uświadomi,
-jak długo należy robić np. brzuszki, ażeby to mięso na brzuchu wyglądało względnie ładnie,
-a jeszcze lepiej, żeby przemieściło się w bardziej pożądane miejsca ? :cool:
Jakie inne ćwiczenia muszę robić, żeby mieć zgrabniejszy tyłek ?

W ogóle wszystkie porady ćwiczeniowe mile widziane :D
Polecam cwiczenia Pilates

Bardzo ladnie "zapinaja" miesnie brzucha. :)
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 11:00

a co to za ćwiczenia?
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 2 paź 2007, o 11:50

rudra pisze:a co to za ćwiczenia?
System cwiczen, poczatkowo wykorzystywanych w rehabilitacji, ktory laczy elementy jogi i baletu. Koncentruje sie przede wszystkim na miesniach brzucha i plecow. Cwiczy sie w nim takze male miesnie, do ktorych trudno "dotrzec" np. miesnie miednicy malej, wewnetrzna strone ud. Wykorzystuje sie glownie ciezar wlasnego ciala, dodatkowo stosuje sie m.in. gumy i hantle o malym ciezarze. Nie tyle ilosc powtorzen jest tu istotna co dokladnosc ich wykonywania. Cwiczenia opracowane zostaly tak, aby chronic kregoslup przed nadmiernym obciazeniem.


Glowna zaleta - nie nabija ciala, ale ksztaltuje dlugie miesnie jak u tancerki. Systematyczne i poprawne wykonywanie tych cwiczen daje bardzo dobre efekty.

A cwiczenia wygladaja na przyklad tak:


http://img248.imageshack.us/img248/3131/pilatesas8.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/6844/pilates3la5.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/1885 ... tesqx3.jpg
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 12:13

noo.. fajne.. długie mięśnie mnie interesują! :D ale to chyba tylko kilka przykładów z jakiejś całości? gdzie można znaleźć więcej na ten temat??

ps
to z wiszeniem na lampie mnie przekonało :lol: zawsze miałam pociąg do wieszania się he he he
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 2 paź 2007, o 12:28

rudra pisze:noo.. fajne.. długie mięśnie mnie interesują! :D ale to chyba tylko kilka przykładów z jakiejś całości? gdzie można znaleźć więcej na ten temat??

ps
to z wiszeniem na lampie mnie przekonało :lol: zawsze miałam pociąg do wieszania się he he he

Duzo materialow na temat Pilates tak w ksiegarniach jak i w necie. Metoda popularna wiec w klubach fitness bogata oferta. Poniewaz nie wymaga korzystania z maszyn mozna cwiczyc sobie w domu, ale na poczatek warto kupic plyte DVD (tez duzy wybor), albo pojsc na kilka zajec z instruktorem bo zakres ruchu w tych cwiczeniach jest wiekszy niz chociazby w tradyjnie robionych brzuszkach (w Pilates dlonie ciagnie sie do przodu za palce stop) i podchodzac do sprawy zbyt entuzjastycznie mozna sobie to i owo naciagnac.
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 12:31

ok.. sękju :-P
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
daiva9
Posty: 9
Rejestracja: 1 lip 2007, o 00:00

Post autor: daiva9 » 2 paź 2007, o 12:35

cześć, jeśli mogę się wtrącić.. Małgorzato polecam Ci zestaw ćwiczeń "6 weidera" - możesz mi zaufać! Jeśli masz w sobie trochę samozaparcia lub odrobinę chęci, to naprawdę polecam. Uwierz mi, od zawsze dbam i pielęgnuję swoje ciało, a ten zestaw - w sumie najprostszy - (specjalnie taki dla Ciebie dobrałam) pozwoli Ci w krótkim czasie wyrzeźbić sylwetkę, bo ma on wpływ prawie na każdą partię mięśni - musisz tylko chcieć i poświęcić 6 tygodni - pamiętając, że nie można przepalić mięśni, tzn. wykonywać wszystko wg instrukcji - nic więcej...
nie zrobi to z Ciebie kulturysty, tylko sprawi, że uda i pośladki będą jędrniejsze, nabiorą kształtów, a brzuszek będzie płaski i nabierze lekkie zarysy.... pozdrawiam :)

http://www.e-figura.pl/viewtopic.php/p/297
Awatar użytkownika
brak_koncepcji
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 29 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszau baj najt.

Post autor: brak_koncepcji » 2 paź 2007, o 13:05

Więc generalnie moja instruktorka z tańca w formie rozgrzewki "polecała" nam takie brzuszki:
seria 10 razy z nogami na podłodze [ podnosisz tułów tylko do połowy aby odcinek ledźwiowy pozostawał "przyklejony" do podłogi]
potem 10 razy z kolanami ugiętymi i w rozkroku
potem 10 z kolanami złączonymi
następne 10 z nogami w górze ale zgiętymi pod kątem 90 stopni
i potem po 10 z prostymi nogami w górze i z nogami w rozkroku
a potem wracasz od końca i robisz znowu to wszystko aż do prostych nóg położonych na podłodze.

Od razu mówie, że na początku to zajebiście boli....ja nie mogłam się śmiać przez pare dni ale jest bardzo skuteczne :) po miesiącu robienia tych brzuszków rano i wieczorem zauważyłam jak zmienia mi się moje ciało :)
Awatar użytkownika
omega113
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 637
Rejestracja: 11 lut 2007, o 00:00

Post autor: omega113 » 2 paź 2007, o 13:05

zgadzam sie -6 weidera jest dobraprawie dwa miechy cwiczylam i bylo widac efekty..o ktore normalnie u mnie trudno(b.wolna przemiana materii itp).az bylam w szoku.
fakty te cwiczenia nie sa latwe..zwlaszcza pozniej jak dochodzi wiecej serii.
ale to jedyne cwiczenia jakie u mnie daly jakikowliek rezultat
Awatar użytkownika
*Feniks*
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Feniks* » 2 paź 2007, o 17:06

Codziennie robię sto brzuszków i sto ćwiczeń na takim małym kółeczku z rączkami. Taka porcja wystarcza, żeby utrzymać kaloryferek na brzusiu.
Szczeólnie polecam wspomniane kółeczko, jest małe, tanie i naprawdę pomaga, a przy okazji ćwiczy ramiona, mięśnie karku, mięśnie klatki piersiowej i tyłeczek.
Awatar użytkownika
omega113
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 637
Rejestracja: 11 lut 2007, o 00:00

Post autor: omega113 » 2 paź 2007, o 17:10

zapodaj ten kaloryferek..bo ja ze tak powiem mam na tym punkcie fiola malego(czyt.ogromniastego) :D
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 17:13

tylko nie daj się przywiązać do tego kaloryferka :lol: a Małgosia się mnie czepiała, że nie na temat z tym kaloryferem było :P
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
*Feniks*
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Feniks* » 2 paź 2007, o 17:15

omega113 pisze: zapodaj ten kaloryferek..bo ja ze tak powiem mam na tym punkcie fiola malego(czyt.ogromniastego)
Co znaczy "zapodej" w tym kontekście, mam zdjęcie wkleić, czy jak? :)
Awatar użytkownika
Idgi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 14 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: z Cichej Doliny

Post autor: Idgi » 2 paź 2007, o 17:19

*Feniks* pisze:Codziennie robię sto brzuszków i sto ćwiczeń na takim małym kółeczku z rączkami. Taka porcja wystarcza, żeby utrzymać kaloryferek na brzusiu.
Szczeólnie polecam wspomniane kółeczko, jest małe, tanie i naprawdę pomaga, a przy okazji ćwiczy ramiona, mięśnie karku, mięśnie klatki piersiowej i tyłeczek.
No tak, tylko zapomniałaś dodać, że gdy mięśnie rąk są słabe to można sobie zęby wybić o podłogę :twisted: na tym cud kółeczku z rączkami, więc na początek raczej nie polecam :?
-Lubi Pani Bez?
-Tak, ale się boję.
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 2 paź 2007, o 17:26

Idgi pisze:
*Feniks* pisze:Codziennie robię sto brzuszków i sto ćwiczeń na takim małym kółeczku z rączkami. Taka porcja wystarcza, żeby utrzymać kaloryferek na brzusiu.
Szczeólnie polecam wspomniane kółeczko, jest małe, tanie i naprawdę pomaga, a przy okazji ćwiczy ramiona, mięśnie karku, mięśnie klatki piersiowej i tyłeczek.
No tak, tylko zapomniałaś dodać, że gdy mięśnie rąk są słabe to można sobie zęby wybić o podłogę :twisted: na tym cud kółeczku z rączkami, więc na początek raczej nie polecam :?
To moze na poczatek pilka (swiss ball)?

Bardzo efektywne, a sprzet po spuszczeniu powietrza zajmuje malo miejsca w domu. :)
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
*Feniks*
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Feniks* » 2 paź 2007, o 17:26

Idgi pisze: No tak, tylko zapomniałaś dodać, że gdy mięśnie rąk są słabe to można sobie zęby wybić o podłogę na tym cud kółeczku z rączkami, więc na początek raczej nie polecam
E tam jak zaczynałam ćwiczyć to w ogóle nie miałam mięśni rąk;) Jak już się bujniesz to potem po prostu jakoś musisz się podciągnąć, w zależności od ułożenia można użyć do tego celu albo rąk albo brzuszka, więc jeśli chodzi ci bardziej o brzuszek to nawet lepiej mieć na początek słabe ręce.
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 2 paź 2007, o 18:36

rudra pisze:tylko nie daj się przywiązać do tego kaloryferka :lol: a Małgosia się mnie czepiała, że nie na temat z tym kaloryferem było :P
Rudra, czy Ty musisz wszystko wypeplać publicznie ? :twisted:
(Bo powiem co mówiłaś o bibliotece :cool: )
Robiłam wczoraj wieczorem te Twoje brzuszki - zrobiłam 20-ścia. Są ok.

Feniks, a czy Ty mogłabyś dokładniej opisać lub pokazać co to za "kółeczko" masz na myśli, bo ja nie wiem o co chodzi ? I czy to kółeczko ma jakąś inną nazwę ? Ręce mam dość silne i ramiona też, bo codziennie robię kilka zestawów "półpompek" :wink:

Daiva9 - to Twoje chyba spróbuję, tylko się rozeznam w necie na czym polega i czy dużo miejsca trzeba na to, ale dzięki za radę.

Koukla - Twojej porady nie mogę wykorzystać, bo nie mam na tyle miejsca, żeby to ćwiczyć...., ale dzięki również :wink:
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
brak_koncepcji
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 29 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: warszau baj najt.

Post autor: brak_koncepcji » 2 paź 2007, o 18:39

na rączki to pompeczki moje panie:)
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 18:42

albo noszenie zakupów.. coś o tym wiem 8) he he he
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 2 paź 2007, o 18:45

Malgorzata pisze:
rudra pisze:tylko nie daj się przywiązać do tego kaloryferka :lol: a Małgosia się mnie czepiała, że nie na temat z tym kaloryferem było :P
Rudra, czy Ty musisz wszystko wypeplać publicznie ? :twisted:
(Bo powiem co mówiłaś o bibliotece :cool: )
Robiłam wczoraj wieczorem te Twoje brzuszki - zrobiłam 20-ścia. Są ok.
no pewnie, że są ok, skoro to wiedza zrealizowana :P

o bibliotece, że nie umiem się obsłużyć? no, na pewno lepiej się czuję w kościele, nie trzeba czytać, choć też są te szufladki z kartami :lol:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 2 paź 2007, o 18:54

Pompki na kółeczku rozumiem, posiadam zresztą takie cudo. Ale jak się robi brzuszki na kółeczku?? :scratch:
Awatar użytkownika
Idgi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 14 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: z Cichej Doliny

Post autor: Idgi » 2 paź 2007, o 18:56

http://www.allegro.pl/item246683512_sup ... zanie.html

Kiedyś nie miały osłonki :cool:
p.s.opisałam/odpisałam ja może być :?:
-Lubi Pani Bez?
-Tak, ale się boję.
Awatar użytkownika
Idgi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 14 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: z Cichej Doliny

Post autor: Idgi » 2 paź 2007, o 18:58

enzymowka pisze:Pompki na kółeczku rozumiem, posiadam zresztą takie cudo. Ale jak się robi brzuszki na kółeczku?? :scratch:
Baranku :twisted: robisz pompki-działa na brzuszki. Proste nie? :lol:
-Lubi Pani Bez?
-Tak, ale się boję.
Awatar użytkownika
*Feniks*
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Feniks* » 3 paź 2007, o 00:43

Małgorzata pisze: Feniks, a czy Ty mogłabyś dokładniej opisać lub pokazać co to za "kółeczko" masz na myśli, bo ja nie wiem o co chodzi ?
Chyba zostałam wyręczona:) To cudeńko na allegro, do którego adres podała Idgi to właśnie "kółeczko" o które mi chodziło i które nadal gorąco polecam:)

A co sądzicie o traktowaniu mięśni prądem, macie jakieś doświadczenia, któraś próbowała, jakieś efekty?
To by dopiero było cudo nic nie robić i mieć mięśnie jak marzenie, ale doświadczenie podpowiada mi, że jednak bez wysiłku to chyba jednak się nie z tego nie będzie:)
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 3 paź 2007, o 01:09

Idgi pisze:
enzymowka pisze:Pompki na kółeczku rozumiem, posiadam zresztą takie cudo. Ale jak się robi brzuszki na kółeczku?? :scratch:
Baranku :twisted: robisz pompki-działa na brzuszki. Proste nie? :lol:
Idgi - wypraszam sobie zwracanie się do Pani Moderatorki w ten sposób w moim wątku (i w ogóle też) :evil:
Poza tym Enzi jest Strzelczykiem, jeśli chodzi o ścisłość.

Co do "kółeczka", to jakoś mnie ono nie przekonuje (gdzie tam kółeczko jest to Duch ¦w. raczy wiedzieć... :roll: , bo ja widzę dwa drążki w jakiejś obudowie...)
Ja, pompki, jeśli już, to robię na kostkach rąk, bo na całych dłoniach nie mogę - bolą mnie.
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
Idgi
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 14 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: z Cichej Doliny

Post autor: Idgi » 3 paź 2007, o 05:59

Malgorzata pisze:
Idgi pisze:
enzymowka pisze:Pompki na kółeczku rozumiem, posiadam zresztą takie cudo. Ale jak się robi brzuszki na kółeczku?? :scratch:
Baranku :twisted: robisz pompki-działa na brzuszki. Proste nie? :lol:
Idgi - wypraszam sobie zwracanie się do Pani Moderatorki w ten sposób w moim wątku (i w ogóle też) :evil:
Poza tym Enzi jest Strzelczykiem, jeśli chodzi o ścisłość.

Co do "kółeczka", to jakoś mnie ono nie przekonuje (gdzie tam kółeczko jest to Duch Św. raczy wiedzieć... :roll: , bo ja widzę dwa drążki w jakiejś obudowie...)
Ja, pompki, jeśli już, to robię na kostkach rąk, bo na całych dłoniach nie mogę - bolą mnie.
zastanawiam się, gdzie ma niestosowność :?: Pani Małgorzato więcej luziku i uśmiechu. :)
-Lubi Pani Bez?
-Tak, ale się boję.
Awatar użytkownika
natalijka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 884
Rejestracja: 30 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: natalijka » 3 paź 2007, o 16:29

Małgorzatko, w kształtowaniu sylwetki główną rolę gra odżywianie (odpowiednia dietka ) a nie trening.
Brzuszków na początek nie polecam. Za bardzo obciążają kręgosłup. A żeby wykonywać je na tyle poprawnie aby nie szło w plecy, to trzeba byc bardziej zaawansowanym.
Zacznij od wzniosów nóg w leżeniu na plecach. Najlepiej wybierz jakieś 2-3 ćwiczenia i rób po 3-4 serie po jakieś 20-30 powtórzeń. (conajmniej 3 razy w tyg)
Na skośne również coś dorzuć i nieprawda że od skośnych zaniknie ci talia. Żeby aż takie mięśnie zbudować to trzeba naprawdę mocno tyrać przez kilkanaście miesięcy i to z dobrą dietą (masa/rzeźba).
Pamietaj że na początek twoim priorytetem jest technika! Bo można zrobić sobie kuku. Nie bój sie zakwasów one juz po paru dniach nie bedą dawały znac, bo mieśnie brzucha są małą partią mięśniową więc szybko się regenerują i łatwo zbudować im wytrzymałość.
Pompki możesz robić spokojnie codziennie, po conajmniej 3 serie , ostatnią w trupa. W ćwiczeniach typu "pompki" nie bałabym się że jesli bedziesz trenowac codziennie to ci zabraknie czasu na regenerację z tego samego względu co u brzuszka. Pompki są typowym ćwiczeniem wytrzymałościowym więc luz. Ukształtują ciałko i poprawią wydolność ale w mięcho ci nie pójdzie.
Co do tyłka to naprawde polecam (!) wykroki i przysiady wykroczne. Najlepiej z jakimś obciążeniem. Może warto kupić hantelki, albo zapisać się na siłownie?
3 razy na tydzień, zacznij od 3 serii po 8-20 powtórzeń (zależnie od obciążenia) W tyłek idą też ładnie przysiady tylko takie rozkroczne że stopy są ustawione pod kątem 45 stopni.
A tak w ogóle to zacznij od odpowiedniej diety! Tylko nie jakieś dietki cud, typu 1000kcal, bo to dno i wodorosty! Ale takiej odpowiednio zbilansowanej z lekka minusowym bilansem kalorycznym i większą ilościa białka. Znajdz sobie na sfd.pl trening ACT - naprawdę będzie lepiej niż na samych brzuszkach i pompkach. Do tego KONIECZNIE jakiś trening tlenowy jako spalaczyk. Najlepsze jest bieganie, w ostateczności rowerek, steperek lub skakanka (uważaj na stawy jeśli masz nadwagę!) . Minimum 3 razy tydz. po 30' min.
Diety szukaj na sfd.pl a przykłady ćwiczeń na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ są też gotowe zestawy dla trenujących w domu.
Powodzenia i chwal sie wynikami.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 3 paź 2007, o 18:16

Natalijka pisze:Brzuszków na początek nie polecam. Za bardzo obciążają kręgosłup. A żeby wykonywać je na tyle poprawnie aby nie szło w plecy, to trzeba byc bardziej zaawansowanym.
Co to znaczy, żeby nie szło w plecy ?
Natalijka pisze:Pamietaj że na początek twoim priorytetem jest technika! Bo można zrobić sobie kuku.
Kuku ? Eeee. Ja nie będę aż tak trenować, żeby jakieś kuku się przyplątało.
Na teraz robię sobie od 15-20 pompek po 3-4 razy dziennie.
Brzuszki od 20-35.
A skakankę mam, tylko miejsca nie za bardzo na skakanie, ale może coś pomyślę....
Co mi zrobi dobrego skakanka ?
Natalijka pisze:Nie bój sie zakwasów one juz po paru dniach nie bedą dawały znac
Zakwasy to ja miewam bardzo rzadko, nawet po całodziennym łażeniu po górach, bez przygotowania, więc to one mogą się ewentualnie mnie bać :P (no chyba, że już się tak zestarzałam, że mnie zaatakują :roll: )


Jedyne, co mi się w tych ćwiczeniach nie podoba, to to, że trzeba robić serie po milion razy, a to jest po prostu nuuuudne i nawet jak się zmobilizuję co codziennych ćwiczeń, to nie wiem, czy nuda mnie nie pokona, bo wysiłek to nie :P

No nic to - coś pewnie wykorzystam. Może tę skakankę :wink:
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
git
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 277
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:00

Post autor: git » 3 paź 2007, o 19:29

Brzuszki najlepiej codziennie, tylko nie do kolan, lekkie, płynne unoszenia łopatek. Æwiczyć, aż dotąd, kiedy nie będzie już sił 8)
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 3 paź 2007, o 19:32

git pisze:Brzuszki najlepiej codziennie, tylko nie do kolan, lekkie, płynne unoszenia łopatek. Æwiczyć, aż dotąd, kiedy nie będzie już sił 8)
Chcesz, żebym umarła ? :evil: :cool:
Racjonalne myślenie to iluzja..
ODPOWIEDZ