ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Yga
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 2008, o 02:00

ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Yga » 3 sty 2011, o 13:20

Happening - ślub homoseksualny ma się odbyć we Wrocławiu 22 lipca w piątek na Rynku (pod Pręgierzem).
Wydarzenie odbędzie się w godz. 15:00-16:00. Cel: poruszyć bariery w społeczeństwie, pokazać że miłość między lesbijkami lub gejami jest normalna.

Poszukujemy dwóch kobiet, które przebiorą się w suknie ślubne i wystąpią przed ludźmi na Rynku oraz spotkają się z mediami, aby promować tolerancję. Wydarzenie będzie oficjalnie zgłoszone (będzie policja) .

Osobom zapewniamy zakwaterowanie w Domu Turystycznym przy ul. Piłsudskiego
http://www.hotele-polskie.pl/wroclaw/do ... owy_piast/

Chętne proszę o kontakt na komórkę z Norbertem 784-255-928,
Zaprasza Partia Polska Lewica we Wrocławiu
Awatar użytkownika
Joey
super forma
super forma
Posty: 1349
Rejestracja: 11 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Wawa

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Joey » 3 sty 2011, o 17:29

Happeningom tego typu mówię nie. Ślub to nie happening. Albo zorganizujcie oprawę medialną dla np. ślubu humanistycznego osób, które i tak chcą go zawrzeć, albo nie róbcie tego wcale.

Na tej samej zasadzie można zorganizować happening "gay bashing" i dla zabawy skopać jakiegoś geja, żeby uświadomić społeczeństwu brak przepisów chroniących przed zbrodniami z nienawiści.
sailor490
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 145
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: sailor490 » 3 sty 2011, o 18:16

Albo zorganizować ślub z kozą.
Cel - uwrażliwienie społeczeństwa na prawa zwierząt. :oops:
Awatar użytkownika
Eile
super forma
super forma
Posty: 1624
Rejestracja: 1 mar 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Eile » 3 sty 2011, o 18:37

Moim zdaniem to zły pomysł. To jest zbyt abstrakcyjne, żeby ludzie to zrozumieli. Raczej odbiorą to jako kolejne dziwaczne działania, niż zrozumieją, że to coś normalnego.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Ireth » 3 sty 2011, o 18:46

Zgadzam sie, ze pomysl chybiony i sklaniam ku propozycji Joey.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Emocja
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 933
Rejestracja: 14 lis 2007, o 00:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Emocja » 3 sty 2011, o 21:51

w domu turystycznym chcecie zakwaterować parę młodą na noc poślubną? Skąpiradła :roll:
A dlaczego Yga sama się nie zgłosisz?
Dla mnie może być tak, że skoro to jest "na niby", to ludzie będą mieli znów argument, że "w tym środowisku" miłość nie jest na poważnie. ale może się mylę.
"Chamstwu trzeba się sprzeciwiać siłom i godnościom osobistom!"
Awatar użytkownika
igrażka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 24 paź 2005, o 00:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: igrażka » 4 sty 2011, o 01:19

Zupełnie chybiony pomysł. Zamiast "uwrażliwienia" zostanie odebrany jako ośmieszanie ślubów zarówno hetero jak i homoseksualnych. Zdecydowanie "nie" z mojej strony.
Honda Rebel 250 --> Honda CBF 600 Obrazek
http://dykesonbikes.pl
Awatar użytkownika
Ali99
super forma
super forma
Posty: 1540
Rejestracja: 21 gru 2009, o 11:07

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Ali99 » 4 sty 2011, o 13:36

Pomysl kompletnie beznadziejny, zgadzam sie, tylko da argumenty, ze zwiazki tego typu sa dziwne, nieprawdziwe i sa kpina dla ,,prawdziwych" malzenstw.
„Mam wrażenie, że wszyscy poza mną są bezwstydnie szczęśliwi, ale mam nadzieję, że tylko udają.”
Awatar użytkownika
Lampi
super forma
super forma
Posty: 1716
Rejestracja: 5 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wieś cudowna, Wieś urocza.

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Lampi » 4 sty 2011, o 18:37

Kolejny cyrk, Nic więcej. I jak tu mają nas tolerować :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rua
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 29 lip 2003, o 00:00
Lokalizacja: Szczecin/reszta świata

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Rua » 5 sty 2011, o 12:45

Mnie osobiście rozbroiło ostatnie zdanie: "Zaprasza Partia Polska Lewica we Wrocławiu". Ach, więc o to tu chodzi.
Na całej tej akcji społeczność LGBT może co najwyżej stracić, bo robienie sobie jaj ze ślubu (a tak zostanie odczytany przez społeczeństwo ten happening) może wzmóc jedynie agresję, nie tolerancję. Już bardziej sensowne byłoby namawianie par, które faktycznie zamierzają wziąć ślub humanistyczny czy złożyć sobie prywatną przysięgę przy świadkach, by pozwoliły na skamerowanie i późniejsze opublikowanie nagrań z uroczystości.
Ale już widzę działaczy niszowej partyjki, o której pies z kulawą nogą nie słyszał, jak prężą się przed kamerami, tłumacząc, że oto niosą oni Polsce kaganek oświaty i cywilizacji. Jest ogłoszony wcześniej happening, jest kordon policji, jest zainteresowanie mediów całą hecą - jest reklama cudzym kosztem. To, że w ten sposób jedynie utrwali się fałszywa wizja gejów i lesbijek jako bandy klaunów, którzy nawet z teoretycznie politycznej manifestacji potrafią zrobić kiczowatą podróbkę karnawału w Rio - kogo to obchodzi, nieprawdaż?
Nie patrz laleczko - finał może być mroczny
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Flimpe_L » 5 sty 2011, o 14:57

Możliwe, że happening nie jest trafionym pomysłem, ale jednak fajnie, że komuś się chce ruszyć cztery litery i coś robić w naszej sprawie. Najłatwiej jest wykpiwać w ostrych słowach jak niektóre tutaj.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 15:02

dno, kilo mułu i wodorosty, bezsens, obciach, robienie sobie szopki z homo , potem sie nie dziwicie ze homo sa postrzegani jako jakies dziwne ekscentryczne zbokole poprzebierane w dziwne łachy, po co te szopki, mnie by to obrzydzilo jakbym to zobaczyla a jeszcze jakbym byla niekumata hetero to tym bardziej , nie dla mnie kultura querrowa i tego typu akcje, w zyciu bym sie pod tym nie podpisala, bo takim dziwnym zachowaniem wy robicie z siebie dziwolagow, nie swoja orientacja, tylko tymi przebierankami, dziwnymi akcjami
rysanaszkle
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 02:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: rysanaszkle » 5 sty 2011, o 15:08

Happening pod tytułem "cyrk osobliwości" będzie kobieta z brodą, czlowiek- drzewo oraz wystapia :
"dwie kobiety, które przebiorą się w suknie ślubne i wystąpią przed ludźmi na Rynku".
Gratuluję pomysłu - pokażmy, że jesteśmy jeszcze większymi dziwadłami niż myślą przeciętni ludzie.
Pozdrawiam pomysłodawców :-(
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 15:12

dalibyscie jeszcze chociaz ze dwie femmki, sukienki tez by mogly miec jakies niczego sobie, a nie w stylu: przaśne polskie weselicho, sto kilo tiulu i falbanek, tylko cos ladnego, seksownego, stonowanego, to sie bedzie dobrze kojarzyc heteryckiej wiekszosci, ale jak znam zycie znowu wystapia jakies dwie meskie lesby, jedna łysa, druga z irokezem (sorry jesli ktos czuje sie urazony), odzieja sie w falbany, efekt bedzie groteskowo-absurdalny, klimat witkacego w powietrzu i tylko z siebie posmiechowisko zrobicie. jakos normalnie nie mozna? po co sie tak osmieszac?
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Flimpe_L » 5 sty 2011, o 16:20

No Crystall, ja się od Twoich postów wcale nie dziwię.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 16:20

Flimpe_L pisze:No Crystall, ja się od Twoich postów wcale nie dziwię.
a po polskiemu?
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 16:30

nie to ze mam cos do dziwolagow, musza byc, bo bez nich swiat bylby szary i nudny, dlatego dobrze ze sa na swiecie rozni ludzie: meskie lyse lesbijki, ciotowaci geje, hetero macho i tipsiary, wtedy jest roznorodnosc, ale mi osobiscie juz niedobrze od ogladania tych stereotypowych par homo; jest sobie np. plakat promujacy tolerancje a na plakacie dwie meskie lesby i dwoch kobiecych, rachitycznych gejow. pokazujecie w ten sposob ze homo to jakis inny gatunek: jakas inna rasa, jak np. czarni czy skosnoocy. podkreslacie ich innosc, robicie z nich w jakims sensie dziwolagow. dopuscilibyscie do tych akcji jakies kobiety femme czy meskich gejow, a nie ciagle te same twarze, ta sama stylistyka, baba ma wygladac jak chlop, a chlop jak baba. szok
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Skaterin » 5 sty 2011, o 16:40

Jak się zgłoszą, to będą.
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 16:44

Skaterin pisze:Jak się zgłoszą, to będą.
najgorsze jest to, ze femmki sa bardzo czesto bi i nieczesto sa zaangazowane w sprawy lgbt, wiec raczej sie nie zglosza, bedzie jak zawsze: dwa pakery plci zenskiej, przyodziane w tiule, beda robic szopke, liberalni heterycy sie z nich zyczliwie posmieja, paru nacjonalistow zbluzga i bedzie jak bylo. ale nie mowcie ze nie ostrzegalam.
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Flimpe_L » 5 sty 2011, o 17:12

crystall pisze:dno, kilo mułu i wodorosty, bezsens, obciach, robienie sobie szopki z homo , potem sie nie dziwicie
Po polskiemu, jak na moje to byłoby np "wydaje mi się, że to i to co proponuje Yga w poście może wyjść dlatego i dlatego kompromitująco więc bardzo nie podoba mi się ten pomysł"
Tym bardziej, że jeśli to jest ta Yga to za dużo zrobiła, żeby odpisywać jej z użyciem dna i mułu.

Nie o to chodzi że nie masz wcale racji, przynajmniej w kwestii, że fajnie byłoby pokazać męskich gejów i kobiece kobiety.
Chociaż z tego co wiem to obecna wiceprezeska KPH nie jest stricte femką a z jakiegoś powodu bije w sposobie bycia niejedną tipsiarę.

Tyle.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
Awatar użytkownika
Martik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 6 gru 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Martik » 5 sty 2011, o 17:18

crystall pisze:
Skaterin pisze:Jak się zgłoszą, to będą.
najgorsze jest to, ze femmki sa bardzo czesto bi i nieczesto sa zaangazowane w sprawy lgbt, wiec raczej sie nie zglosza, bedzie jak zawsze: dwa pakery plci zenskiej, przyodziane w tiule, beda robic szopke, liberalni heterycy sie z nich zyczliwie posmieja, paru nacjonalistow zbluzga i bedzie jak bylo. ale nie mowcie ze nie ostrzegalam.
niekoniecznie większość femme to bi, ja i większość moich znajomych to czyste les, a kobiece.
różnica po prostu polega na tym że te kobiece nie mają problemu ze swobodnym życiem, a co za tym idzie, nie muszą się ukrywać, bo nie są potępiane przez wygląd.
nie mam potrzeby dodatkowego walczenia za ogół, wystarczy mi moje własne jawne życie i społeczne wypracowywanie akceptacji do związków homo wokół siebie.
a po drugie, jakiekolwiek próbowanie wzięcia udziału w czymkolwiek medialnym, jaki by powód nie był, jest traktowane jak pchanie się na świecznik motywowane parciem na szkło. szkoda nerwów :)

ten cały happening, to jakiś mało trafiony pomysł, zapewne powstały przy butelce dobrego trunku.

może tak lepiej zacząć propagować jawne funkcjonowanie, poprzeć grupami wsparcia dla rodzin. coś co pozwoli społeczeństwu poznać wszystkich, a nie tych którzy najgłośniej krzyczą robiąc wokół siebie raban.
http://www.les-rodzina.blog.pl
Awatar użytkownika
Martik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 6 gru 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Martik » 5 sty 2011, o 17:21

Flimpe_L pisze: obecna wiceprezeska KPH nie jest stricte femką a z jakiegoś powodu bije w sposobie bycia niejedną tipsiarę.

Tyle.
i na pewno ten sposób bycia bijący na głowę niejedną "tipsiarę" będzie widoczny spod tony krynoliny.
http://www.les-rodzina.blog.pl
Awatar użytkownika
Ali99
super forma
super forma
Posty: 1540
Rejestracja: 21 gru 2009, o 11:07

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Ali99 » 5 sty 2011, o 17:26

Generalnie jak wynika z wypowiedzi, jest to pomysl tak chybiony, ze ludzkie pojecie przechodzi, co za balwan na niego wpadl.
„Mam wrażenie, że wszyscy poza mną są bezwstydnie szczęśliwi, ale mam nadzieję, że tylko udają.”
Awatar użytkownika
scrapek
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 242
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 02:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: scrapek » 5 sty 2011, o 17:30

Martik pisze:
Flimpe_L pisze: obecna wiceprezeska KPH nie jest stricte femką a z jakiegoś powodu bije w sposobie bycia niejedną tipsiarę.

Tyle.
i na pewno ten sposób bycia bijący na głowę niejedną "tipsiarę" będzie widoczny spod tony krynoliny.

Martik, a może chodziło Ci o to, że tłum heteryków którzy przyjdą tam by popatrzeć na kolejny "cyrk skrzywieńców", bynajmniej nie dojrzą tego "piękna" patrząc na kogoś, kto łącząc wygląd płci nieokreślonej z sukniami ślubnymi będzie wyglądał karykaturalnie, a do tego kpił z ich obrzędów i wartości?
bo taki będzie odbiór społeczeństwa. mój na pewno.

kiedy tFórcy tych "hapenningów" i innych krzyczących "jestem kobietą i kocham kobietę" parad zrozumieją, że społeczeństwo ma dość określony wizerunek KOBIETY, i bynajmniej nie jest to ten przerysowywany przez lesbijki obraz tępej tipsiary w pasku zamiast spódnicy?
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 17:48

Flimpe_L pisze: Chociaż z tego co wiem to obecna wiceprezeska KPH nie jest stricte femką
zmienic prezeske
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 17:50

wiceprezeske*
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 17:57

scrapek pisze:
Martik pisze:
Flimpe_L pisze: obecna wiceprezeska KPH nie jest stricte femką a z jakiegoś powodu bije w sposobie bycia niejedną tipsiarę.

Tyle.
i na pewno ten sposób bycia bijący na głowę niejedną "tipsiarę" będzie widoczny spod tony krynoliny.

Martik, a może chodziło Ci o to, że tłum heteryków którzy przyjdą tam by popatrzeć na kolejny "cyrk skrzywieńców", bynajmniej nie dojrzą tego "piękna" patrząc na kogoś, kto łącząc wygląd płci nieokreślonej z sukniami ślubnymi będzie wyglądał karykaturalnie, a do tego kpił z ich obrzędów i wartości?
bo taki będzie odbiór społeczeństwa. mój na pewno.

kiedy tFórcy tych "hapenningów" i innych krzyczących "jestem kobietą i kocham kobietę" parad zrozumieją, że społeczeństwo ma dość określony wizerunek KOBIETY, i bynajmniej nie jest to ten przerysowywany przez lesbijki obraz tępej tipsiary w pasku zamiast spódnicy?
oto wlasnie chodzi. jak chcecie wyjsc z tym do masy, to trzeba sie wczuc w mase. masa nie siedzi w tematach querrowych, nie dyskutuje na tematy plynnosci plci, nie zastanawia sie czym jest plec, i co o niej decyduje: mozg czy genitalia, masa jest po prostu czasami wk....na jak widzi babe wygladajaca jak facet, to irytuje ludzi, nie twierdze ze to dobrze i ze querrowi ludzie nie maja prawa do ekspresji wlasnej osobowosci ale jak juz chcecie wychodzic z czyms do szerszego ludu, to wyjdzcie na boga z czyms przyjemnym dla oka: wezcie jakies ładne femmki, najlepiej sympatyczne i komunikatywne, takie normalne, wtopione wizualnie w heterycka mase, wtedy masa bardziej je zaakceptuje, a jak zaakceptuje je, to zaakceptuje takze zwiazki homo.
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: Flimpe_L » 5 sty 2011, o 18:12

To byłoby fajne
Skoro jest już pomysł, miejsce i sponsorzy czemu by nie zrobić humanistycznego ślubu dwóch femmek, byłoby ładnie. Ciekawe tylko czy zgłosiłyby się.
aha, Martik, kobieca kobieta nie jest tipsiarą więc nie wiem z jakiej racji ten cudzysłów.
A co do tipsiar - to chyba nie lesbijki wyolbrzymiają tylko aparat i lustro przy pstrykaniu sweetfoci.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 18:14

Flimpe_L pisze:To byłoby fajne
Skoro jest już pomysł, miejsce i sponsorzy czemu by nie zrobić humanistycznego ślubu dwóch femmek, byłoby ładnie. Ciekawe tylko czy zgłosiłyby się.
aha, Martik, kobieca kobieta nie jest tipsiarą więc nie wiem z jakiej racji ten cudzysłów.
A co do tipsiar - to chyba nie lesbijki wyolbrzymiają tylko aparat i lustro przy pstrykaniu sweetfoci.
wlasnie, to bylo dobre: bo na serio, dodac do tego jeszcze troche wzruszen, wyznan milosci i łez - tych prawdziwych - i sukces murowany
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: ślub homoseksualny - happening - poszukiwane osoby

Post autor: crystall » 5 sty 2011, o 18:15

to by bylo*
ODPOWIEDZ