Znak rozpoznawczy ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pixelgirl
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz/Bangkok

Znak rozpoznawczy ?

Post autor: pixelgirl » 1 paź 2004, o 21:00

Witajcie dziewczyny,

czy nosicie jakis znak albo cos w tym stylu, zeby Was n. p. w klubach rozpoznac? Ja mam taka podwojna siekiere na lancuszku, lubie to nosic, bo mi sie podoba jako wisiorek. Z reszta wiekszosc hetero nie wiedza co to jest ale i tak milo, jesli powiedza ze fajnie wyglada. 8)

Serdecznie pozdrawiam,
pixelgirl.
*** http://pixeldiary.wordpress.com ***
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 1 paź 2004, o 21:16

Ja znowu jestem nie w temacie, nie slyszlam o takim symbolu.. dwie siekiery na lancuszku? To cos ustalonego?.. Pytam jak kretynka, ale ja po czterech latach rodzinnego i domowego pozycia z moja pania przecieram po raz pierwszy oczy i przegladam sie po swiecie les.
Tez tak sobie czasem myslam, ze moze sa jakie tajne symbole i dobrze by cos takiego przy sobie nosic, bo a noz a widelec, trafi swoj na swego, to znaczy swoja na swoja w tzw zyciu codziennym, bo co sadze o szansach zapoznawania kogos przez ogloszenia, wyrazilam w innym poscie. Oczywiscie, troche sie wyglupiam i zartuje, ale prosze powaznie mnie oswiecic w materii symboliki.
Awatar użytkownika
pixelgirl
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz/Bangkok

Post autor: pixelgirl » 1 paź 2004, o 22:58

Oto link na ten temat:

http://www.lambda.org/symbols.htm#Labrys

Pozdro,
pixelgirl.
*** http://pixeldiary.wordpress.com ***
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 3 paź 2004, o 12:49

Dzieki, dzieki. Weszlam, poczytalam, doksztalcilam sie:)
Ostatnio zmieniony 3 paź 2004, o 19:24 przez agik, łącznie zmieniany 1 raz.
ForceRecon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 30 lip 2004, o 00:00
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ForceRecon » 3 paź 2004, o 13:36

Uważam, że takie znaki rozpoznawcze nie są konieczne, przynajmniej ja nie noszę, choć taka tęczowa wstawka może spowodować zainteresowanie ze strony osoby, która wie o co chodzi :D
http://forcerecon.fotolog.pl/
kicura
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2003, o 00:00
Lokalizacja: Styk trzech granic

Post autor: kicura » 4 paź 2004, o 08:21

Taka podwójna siekiera to labrys :D i ja też taki noszę. Srebrny z czarnym oczkiem, zrobiony na zamówienie, mocno rzuca się w oczy :wink: . Pozdrawiam

Edi th
Awatar użytkownika
aana
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: aana » 4 paź 2004, o 08:56

heh ja nosze po prostu kolczyk w lewym uchu.. koleczko... a w prawym nic... i tak sobie chodze od 12 roku zycia...

Innych znakow nie nosze.. choc nad labrysem sie zastanawialam

jak ktos wie to sie zorientuje..
Awatar użytkownika
linn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 19 lut 2004, o 00:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: linn » 4 paź 2004, o 11:57

tez mam kolczyk, ale raczej go nie widac bo w jezyku jest, a nie latam i nie chlapie jezykiem :lol: ale mam teczowy pasek, czasem go nosze - swoich bardzo przyciaga. ale bez zadnych znakow rozpoznawczych tez sie poznajemy na ulicy - czesto do rozpoznania wystarcza wyglad(spodnie,kolczyki,fryzura), czasem wymiana spojrzen - no nie wiem, ale cos jest w tym, ze sie rozpoznajemu na ulicy bez slow :lol: :lol:

pozdr L.
Eternity
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 cze 2004, o 00:00

Post autor: Eternity » 4 paź 2004, o 19:22

A mnie na ulicy byście na pewno nie rozpoznały 8) Długie włosy, często spódnica, wygląd
niewiniątka ogólnie :wink: No, tylko ten krok może trochę przydługi robię (matka mi ciągle
powtarza, żebym chodziła "jak dziewczyna" , ale jakoś nie wychodzi...)
Labrys, bardzo fajna rzecz, ale nie spotkałam niestety nigdzie a chętnie bym sobie sprawiła
takowe coś...
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Post autor: heya_ » 4 paź 2004, o 21:27

heh...labrysy biorą górę! :wink: też mam, wymalowany na kostse, a owija go wąż o imieniu Cipcipao...to akurat nie jest konieczne. Czasem noszę też kwiat przypięty do spodni na prawej pachwinie, mniej więcej. stary , ładny znak, w polsce niepopularny niestety :(
Awatar użytkownika
mela32
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 174
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Fale...

Post autor: mela32 » 4 paź 2004, o 21:51

Ja w srodowisko les dopiero wchodze, pierwszy raz odkad sie spotykam z moja Polowka wyszlysmy ze tak sie wyraze do ludzi z branzy w ub sobote na mecz pilki noznej. Calkiem mile zaskoczenie, takich wlasnie osob szukalysmy, zwyczajnych i niezwyczajnych jednoczesnie i pomimo jakis widocznych znakow rozpoznawczch od jakiegos czasu moze nie zawsze ale w wiekszosci przypadkow udaje mi sie dostrzec i rozpoznac dziewczyny z branzy na ulicy.
Moze to ten blyskw oku? A moze czasami zawadiacki usmiech czy spojrzenie????
Mam wrazenie ze czesto ne potrzeba wisiorka czy kolczyka aby sie rozpoznac w tlumie, w koncu nadajemy na tych samych falach a ich nie widac a czuc :))))) :wink:
"Wszystko jest prostsze, niż zdolniśmy pomyśleć, a jednocześnie bardziej zawikłane, niż można pojąć" [Johann Wolfgang von Goethe]
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 4 paź 2004, o 22:14

O rany... Ja tak nie mam, ani troche, w ogole..... Zeby na ulicy, na pierwszy rzut oka, od pierwszego spojrzenia?.... Czaaasem po dluzszej obserwacji kogos, z kim sprzebywam w tym samym srodowisku, nabieram niejakich podejrzen.... Totalnie nie mam "nosa", wyczucia czy jak to opisac, sama chyba jestem les zakonspirowana, wiec mnie tez rozpoznac nijak... Caly czas mysle sobie, ze ja na tym rynku szans naprawde nie mam. W senie znalezienia kogos. Do klubu nie pojde raczej, ogloszen mam dosc, wyglad mam calkowicie niebranzowy.... Podrywac nie umiem... Porazka.
Awatar użytkownika
pixelgirl
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz/Bangkok

Post autor: pixelgirl » 4 paź 2004, o 22:59

Hey,

rzut oka to nic dla mnie, bo mam wade wzroku i mogloby sie dla mnie troche glupio skonczyc. :wink: W "podrywaniu" tez nie jestem najlepsza, wiec wole, jak mnie ktos rozpozna. Jak juz sie rozgadam, to jestem na luzie.

Pozdro,
pixelgirl.
*** http://pixeldiary.wordpress.com ***
kicura
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2003, o 00:00
Lokalizacja: Styk trzech granic

Post autor: kicura » 5 paź 2004, o 08:29

Eternity pisze: Labrys, bardzo fajna rzecz, ale nie spotkałam niestety nigdzie a chętnie bym sobie sprawiła
takowe coś...
Wiem gdzie można kupić ładny, srebrny labrys. Chętnie podam namiary, ale może na priva :) . kicura1@wp.pl
Awatar użytkownika
aana
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: aana » 5 paź 2004, o 13:03

kochanienkie a GAY RADAR????? u was nie dziala :shock:
Awatar użytkownika
justa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2004, o 00:00

Post autor: justa » 5 paź 2004, o 14:35

a ja mam dwa nosy i cztery pary uszu!!
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 5 paź 2004, o 17:03

Mnie ciężko byłoby nie rozpoznać... ileż to ja miałam wątpliwości z umieszczeniem tu swojej fotki :P ..., ale Justa, Ty to jakaś biedna jesteś :!:
Gość

Post autor: Gość » 5 paź 2004, o 18:38

Droga Tenere. te włoski i te nóżki są rozpoznawalne wszędzie
Awatar użytkownika
portiQ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2004, o 00:00

Post autor: portiQ » 5 paź 2004, o 19:24

Przypomniałam sobie sytuację sprzed kilku lat, kiedy to nowo poznana osoba opowiadała o swojej znajomej nauczycielce, która wytatuowała sobie na ramieniu delfina (ponoć znak lesbijek??). "Życzliwe" grono pedagogiczne szybko uświadomiło koleżankę, jaki to faux pas popełniła, a zdesperowana kobieta usunęła tatuaż. Do dzisiaj zastanawiam się czy rzeczywiście delfin jest naszym znakiem rozpoznawczym??
Awatar użytkownika
justa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 5 paź 2004, o 00:00

Post autor: justa » 5 paź 2004, o 20:11

tak! Dla innych delfinów!
Eternity
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 cze 2004, o 00:00

Post autor: Eternity » 6 paź 2004, o 17:22

Nie wydaje mi się by delfin był naszym znakiem rozpoznawczym (ciekawa jestem skąd też grono pedagogiczne ową informację wytrzasnęło, może im się po prostu ten tatuaż nie podobał, albo nie lubili koleżanki? :wink: ) Nigdy o tym nie słyszałam, nie czytałam ani nie widziałam...
a ja

Post autor: a ja » 9 paź 2004, o 17:47

a ja staram sie pamietac zeby przepinac z torby na torbe teczowego motylka. wiem wiem, motyl?? no ale jest teczowy :)
Eternity
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 cze 2004, o 00:00

Post autor: Eternity » 9 paź 2004, o 18:41

Ja mam łańcuszek z motylkiem, ale mój nie jest tęczowy...
Za to myślę czy by sobie czegoś tęczowego nie powyszywać, niech no tylko wymyślę na czym,
bo plecak już zajęty :D No a poza tym chodzę sobie po Katowicach i pobliskich miastach i
labrysów szukam. Może któraś widziała gdzieś w pobliżu?
Awatar użytkownika
Avantasia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 6 sie 2003, o 00:00

Post autor: Avantasia » 10 paź 2004, o 16:32

poza tym, ze szukam juz labrysa to myslalam o jakiejs teczowej pieszczosce lub cos w tym stylu;-P moze byc cokolwiek teczowego.. znacie moze w stolicy jakis sklepik z teczowymi akcesoriami? a moze cos z pieszczoahcmi znacie?;-) wlasnie ostatnio postanowilam sobie sprawic...;-) spodobalo mi sie jak wygladam z takim czyms na szyi.
aleks_p74
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 00:00

Post autor: aleks_p74 » 15 paź 2004, o 13:34

a ja noszę obrączkę na kciuku lewej ręki :lol: bez żadnych dodatkowych pierścionków 8)
nessa

Post autor: nessa » 16 paź 2004, o 00:39

a ja na prawej hehe, tez bez zbednych innych pierscieni
Awatar użytkownika
jatt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:00

Post autor: jatt » 16 paź 2004, o 09:40

właśnie po tym można rozpoznać les, wiadomo jak ma pierscionek na kciuku bez zadnych innych, bo jak ma inne to jest to na pewno jakaś lubiąca pierscionki poprostu;) no chyba, że obrączka na kciuku i na lewym serdecznym 8)
Awatar użytkownika
portiQ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2004, o 00:00

Post autor: portiQ » 16 paź 2004, o 15:20

Od dawna noszę obrączkę na kciuku lewej ręki. Nie tak dawno dołączyła do niej druga obrączka, którą noszę sobie czasami na kciuku, a czasami na lewym serdecznym :wink: Czy po tym jednak można rozpoznać les :?: A co z kobietami, które nie lubią nosić "pierdzionków"??
Wir werden vom Schicksal hart- oder weich geklopft. Es kommt auf das Material an:]
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Post autor: heya_ » 16 paź 2004, o 18:42

portiQ, popatrz wyzej... :lol:
Awatar użytkownika
Ave_Vea
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00

Post autor: Ave_Vea » 16 paź 2004, o 19:00

... na lewym kciuku powiadacie :roll: ...
a ja noszę na prawym :roll: ... ale to chyba nie znaczy, ze jestem w opozycji? :D :D :D

pozdrawiam
ODPOWIEDZ