Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
VitaEstMomento
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2012, o 20:31

Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: VitaEstMomento » 3 sty 2013, o 22:03

No właśnie. Czemu tak jest ? Byłam związana z 10ma dziewczynami , na te 10 tylko jedna chciała mieć dziecko. Co jest nie tak z dziećmi że ich nie chcą ?
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Motyl9 » 3 sty 2013, o 22:17

Może trafiałaś na nieodpowiednie dziewczyny. Ja tam zawsze chciałam mieć dzieci i niema dla Mnie żadnego znaczenie kto te dzieci urodzi bo ważniejsze jest to żeby były chciane i kochane. Wydaje Mi się że to czy ktoś chce mieć dzieci czy też nie akurat niema nic wspólnego z orientacją ale z indywidualną osobą, po prostu część osób nie chce mieć dzieci. Ale to tylko i wyłącznie Moje zdanie :)
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Japonka » 3 sty 2013, o 23:23

Nie zgadzam sie, że większość nie chce.
Zapewne rozkład jest podobny jak w środowisku heteronormatywnym.

Zdecydowanie więcej kobiet hetero czy biseksualnych posiada dzieci, bo łatwiej zajść im w ciążę, chociażby przypadkową. Lesbijka musi tę sprawę zaaranżować.

Może być tak, że decydując sie na dziecko w związku homoseksualnym własciwie dziecko to będzie Twoje. Nie będzie to dziecko ze wspólnymi genami, nie będzie poczęte i "stworzone" razem, nie będziesz się mogła domagać alimentów. Może dlatego dziewczyny się nie decydują na dzieci, ale to nie znaczy, że nia chcą.

Zresztą sama pisałaś o swoich 10 ex-partnerkach, więć żaden z tych związków nie przetrwał. A sama też nie zdecydowałas się na dziecko, mimo że piszesz, że chciałabyś.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
wiedzmak
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 799
Rejestracja: 19 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: ∫t∫εt∫in

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: wiedzmak » 3 sty 2013, o 23:53

VitaEstMomento pisze:Co jest nie tak z dziećmi że ich nie chcą ?
Bardzo podoba mi się to pytanie. Bardzo.

Oprócz tego, że często płaczą to nie biorą się z powietrza, co rodzi określone problemy, planowanie, finanse, pytania, organizowanie, problemy, pytania i problemy i jeszcze trochę pytań i zdziwienie cioci zosi.

Ponadto dzieci wymagają atmosfery zrozumienia, tolerancji i akceptacji. Na pewno wiedzą to lesbijki i niektóre nie chcą żeby ich dzieci miały pod górę już na samym początku.

Fajnie też podrzucić dzieci rodzicom, spędzić święta i pojechać na biwak. Dziadek zabierze na lody, babcia popilnuje gdy mamy w pracy. Aaahhh

No i przydałaby się też minimalna ochrona prawna.

Widzisz sama jakie one są wymagające.
panie boże daj rozumu ze trzy grosze
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: agapoem » 4 sty 2013, o 13:15

Wątpię, żeby większość nie chciała. Chęć posiadania dziecka zależy od kobiety, a nie od jej orientacji seksualnej. Ja np. nigdy nie chciałam i nie z uwagi na to, że jestem les
cogito, ergo sum
Awatar użytkownika
Jaskolka666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 19:21

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jaskolka666 » 4 sty 2013, o 14:51

Po pierwsze, to w tytule powinno być "chce" a nie "chcę".
Oprócz tego, że często płaczą to nie biorą się z powietrza, co rodzi określone problemy, planowanie, finanse, pytania, organizowanie, problemy, pytania i problemy i jeszcze trochę pytań i zdziwienie cioci zosi.

Ponadto dzieci wymagają atmosfery zrozumienia, tolerancji i akceptacji. Na pewno wiedzą to lesbijki i niektóre nie chcą żeby ich dzieci miały pod górę już na samym początku.

Fajnie też podrzucić dzieci rodzicom, spędzić święta i pojechać na biwak. Dziadek zabierze na lody, babcia popilnuje gdy mamy w pracy. Aaahhh

No i przydałaby się też minimalna ochrona prawna.

Widzisz sama jakie one są wymagające.
No właśnie. Nie tak mało lesbijek chce mieć dzieci, ale to jest najzwyczajniej trudne w Polsce. In vitro? Adopcja dzieci przez pary homoseksualne?
Oczywiście matka może sama wychowywać dziecko, ale tak jak zostało napisane powyżej, wie, że to dziecko nie miałoby łatwo zwłaszcza w dzieciństwie i w okresie dojrzewania.
Zresztą wydaję mi się, że lesbijki to głównie feministki i nie chcą się utożsamiać z rolą matki, która jest nakładana na większość kobiet czy tego chcą, czy nie :?
Awatar użytkownika
fanta86
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 13 lip 2012, o 22:17

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: fanta86 » 4 sty 2013, o 19:14

Dziecko to wieloletni obowiązek i odpowiedzialność.Nie widzę w tej chwili sensu,aby je sprowadzać na ten świat.Poza tym nie wyobrażam siebie jako idealnej matki,która potrafi wychować dziecko.Wychować teraz dziecko to wielka sztuka.Uwielbiam dzieci,ale posiadam dużo kompleksów,lęków,problemów których jeszcze nie rozwiązałam,raczej nie chciałabym aby dziecko to wszystko odczuwało.Dla mnie egoizmem jest posiadanie dziecka,bo taka pragnę,tzw.uzupełnienie pewnej pustki.Dziecko to wspólna decyzja dwóch kochających się osób.
"Na zazdrość trzeba ciężko pracować. Litość dostajesz za darmo."
Awatar użytkownika
Jaskolka666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 19:21

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jaskolka666 » 4 sty 2013, o 19:28

fanta86 pisze:Dziecko to wspólna decyzja dwóch kochających się osób.
Tutaj to się nie zgodzę, kobiety które są samotne też mogą sobie radzić :)
Awatar użytkownika
fanta86
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 13 lip 2012, o 22:17

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: fanta86 » 4 sty 2013, o 20:18

Jaskolka666 pisze:
fanta86 pisze:Dziecko to wspólna decyzja dwóch kochających się osób.
Tutaj to się nie zgodzę, kobiety które są samotne też mogą sobie radzić :)
Owszem mogą.Chodziło mi tym momencie o pełną rodzinę.Ciesze się,że to zauważyłaś.Mam nadzieje,że kiedyś powstanie odrębna dyskusja (lub była lecz przeoczyłam)na temat samotnych kobiet,które pragną dziecka.
"Na zazdrość trzeba ciężko pracować. Litość dostajesz za darmo."
Awatar użytkownika
aibrean
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 50
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 18:51

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: aibrean » 4 sty 2013, o 20:23

VitaEstMomento pisze:Co jest nie tak z dziećmi że ich nie chcą ?
To ja jako jedna z tych bez instynktu macierzyńskiego, zapytam z kolei, co jest takiego w dzieciach, że można je chcieć ? :roll:

Może ma to związek z tym, że często przejawiamy więcej męskiego podejścia do niektórych spraw, niż heteryczki. A mężczyzn nie ciągnie tak do posiadania potomstwa jak kobiet. Poza tym - mniej oczywisty sposób zapłodnienia i komplikacje wynikające z życia w heteronormatywnym społeczeństwie.
tell me what you know about dreamin'
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 21:05

Myślę,że to nie tak.Kobieta zazwyczaj chce mieć dziecko,ale nie ma obok siebie prawdziwej partnerki i stąd woli być bezdzietna.Z dzieckiem natomiast wszystko się zmienia i to również odstrasza od posiadania potomstwa.
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: pigula73 » 4 sty 2013, o 21:09

To nie tak...

Ja się zarzekałąm, jak żaba błota... nie chcę mieć żadnych dzieci, nie ma mowy, nie lubię... :twisted: A instynkt macierzyński przyszedł, tylko cholera strasznie późno. I teraz WALCZĘ o to, żeby je mieć... Czasem, pewne rzeczy przychodzą człowiekowi z czasem... :roll:
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 21:14

Dla mnie dziecko będzie dopełnieniem tego co już mam-a mam Partnerkę na dobre i na złe(jestem jej bezwarunkowo pewna,zresztą ona ma dorosłą córkę), posiadam stabilizację finansową,mam dom na wsi i mogę myśleć o dziecku.Parę lat temu jednak również uważałabym za naturalne nieposiadanie dziecka.
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: pigula73 » 4 sty 2013, o 21:21

Żurawina, bo do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć... prawda? :twisted:
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 21:32

Tak,do pewnych rzeczy i ważnych życiowych wyborów trzeba dorosnąć.Najtrudniej przyjąć do wiadomości fakt,iż czas upływa i trzeba dojrzeć do PRAWDZIWEGO ŻYCIA.
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: pigula73 » 4 sty 2013, o 21:34

Oj, tak... Najgorsze, że u mnie wszystkie takie przemyślenia przychodzą... późno. Nie za późno, ale jakoś długo im się idzie... :lol:
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: agapoem » 4 sty 2013, o 21:37

pigula73 pisze:Żurawina, bo do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć... prawda? :twisted:
raczej nie dojrzeć ale poczuć potrzebę posiadania dziecka. Dojrzałym trzeba być w zdecydowaniu się i, żeby ów dziecko umieć wychować.
Chęć posiadania dziecka, to nie kwestia dojrzałości. Najpierw pojawia się potrzeba, a ona nie ma nic wspólnego z dojrzałością
cogito, ergo sum
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: agapoem » 4 sty 2013, o 21:41

VitaEstMomento pisze: Co jest nie tak z dziećmi że ich nie chcą ?
Z dziećmi jest jak najbardziej wszystko ok. Sęk w tym, że ów kobiety nie potrzebowały takich ,,przyjemności". Dopełnienie etc. znajdowały w innych wartościach i posiadanie dziecka nią po prostu nie jest.
Są kobiety, które chcą i są kobiety, które nie chcą. Nie wiem co w tym jest trudnego do zrozumienia?
Jakby posiadanie dziecka dla każdej kobiety musiało stanowić jakąś wartość :roll:
cogito, ergo sum
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 21:48

Prędzej czy później owe przeciwniczki dzieci odczują pustkę i samotność,zdadzą sobie sprawy z tego,że nikomu nie są potrzebne.To boli i to bardzo.
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: amorficzna » 4 sty 2013, o 21:50

Japonka pisze:Nie zgadzam sie, że większość nie chce.
Zapewne rozkład jest podobny jak w środowisku heteronormatywnym.

Zdecydowanie więcej kobiet hetero czy biseksualnych posiada dzieci, bo łatwiej zajść im w ciążę, chociażby przypadkową. Lesbijka musi tę sprawę zaaranżować.
Zgadzam sie w zupelnosci. Moim zdaniem czesc populacji kobiet na tym swiecie dzieci chce miec, bo czuje takie pragnienie, a czesc nie chce, bo zwyczajnie tego pragnienia nie odczuwa. I tyle.
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 21:53

Młodość i piękno to rzeczy przemijające.Potomstwo to przedłużenie młodości,to nadanie życiu nowego sensu i barw.Tak uważam od lat.I do tego powoli dojrzewam.
volle_pulle
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2012, o 22:29

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: volle_pulle » 4 sty 2013, o 21:55

fajnie ze mialas 10 dziewczyn.
ale one z pewnoscia nie byly grupa reprezentatywna.
nie znamy statystyk na ten temat.
moja teza jest inna, lesbijki z macierzynstwem czekaja dlugo. bo dlugo sa egoistkami, majac do tego pelne prawo. gdzy zaden mezczyzna czy bliska rodzina nie zmusza ich do rozszerzania rodziny.
i jest duza czesc lesbijek, ktore wyobrazaja siebie bardziej w roli tatusia niz mamusia.
zycie.
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: amorficzna » 4 sty 2013, o 21:55

zurawina38 pisze:Prędzej czy później owe przeciwniczki dzieci odczują pustkę i samotność,zdadzą sobie sprawy z tego,że nikomu nie są potrzebne.To boli i to bardzo.
Nie zgadzam sie. Moja mama ma dwoje dzieci i tez siedzi sama w pustym domu. Nic nie ma dzis pewnego, a robienie sobie dzieciaka wbrew sobie i uzeranie sie z nim przez lata bo "byc moze" nie bede sama na starosc to glupota. Czasy sie zmieniaja. Domow wielopokoleniowych juz sie nie stawia dzis...
Awatar użytkownika
Jaskolka666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 19:21

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jaskolka666 » 4 sty 2013, o 21:56

zurawina38 pisze:Prędzej czy później owe przeciwniczki dzieci odczują pustkę i samotność,zdadzą sobie sprawy z tego,że nikomu nie są potrzebne.To boli i to bardzo.
yyy...bo każda osoba, która nie chce mieć dzieci jest skazana na bycie samotną i nikomu nie potrzebną?
Bo dziecko jest jedynym sposobem na szczęście? bitch please... :roll:
Awatar użytkownika
Jaskolka666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 19:21

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jaskolka666 » 4 sty 2013, o 22:01

volle_pulle pisze: moja teza jest inna, lesbijki z macierzynstwem czekaja dlugo. bo dlugo sa egoistkami, majac do tego pelne prawo. gdzy zaden mezczyzna czy bliska rodzina nie zmusza ich do rozszerzania rodziny.
Naprawde tak myślisz? NIektóre lesbijki są do tego zmuszane przez rodzine nawet bardziej, zwłaszcza, jak rodzina nie zgadza się z czyjąś orientacją :?
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 22:03

No właśnie.Nie wiem ile masz lat,ale ja mam 38 i znam nieco lepiej psyche.Bez urazy ale Twój pogląd jest dowodem niedorosłości do życia.
volle_pulle
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2012, o 22:29

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: volle_pulle » 4 sty 2013, o 22:03

to smutne.
ale mysle o lesbijakch dojrzalych ktore swojej orientacji nie ukrywaja.
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: zurawina38 » 4 sty 2013, o 22:05

Jaskółko,to nie pod Twoim adresem.Mój post to odpowiedź na post powyżej.
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: agapoem » 4 sty 2013, o 22:09

zurawina38 pisze:Prędzej czy później owe przeciwniczki dzieci odczują pustkę i samotność,zdadzą sobie sprawy z tego,że nikomu nie są potrzebne.To boli i to bardzo.
:lol:
Zawsze mnie bawi jak kobieta z potrzebą wciska innym kobietom to samo.
Na szczęście mamy coś takiego jak różnorodność i Twoje osobiste nie oznacza, że każdej innej :cool:
cogito, ergo sum
Awatar użytkownika
Jaskolka666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 66
Rejestracja: 23 wrz 2012, o 19:21

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jaskolka666 » 4 sty 2013, o 22:11

zurawina38 pisze:No właśnie.Nie wiem ile masz lat,ale ja mam 38 i znam nieco lepiej psyche.Bez urazy ale Twój pogląd jest dowodem niedorosłości do życia.
Słuchaj, nie mam nic przeciwko, żeby każdy wyrażał swoje poglądy, o ile to nie krzywdzi innych.
Ale Ty wyraziłaś się tak, jakbyś miała stuprocentową pewność, jakby twoja racja była nad wszystkimi i zrobiłaś to, czego bardzo nie lubię- uogólniłaś.

Myślisz, że dziecko jest jedynym sposobem na szczęscie i nie bycie samotnym- spoko, nic do tego nie mam.
Ja myślę, że jest mnóstwo rodzajów szczęscia i sposobów na nie.
Mimo, że jesteś starsza, to nie wiesz wszystkiego i nie przewidujesz przyszłości.
ODPOWIEDZ