Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: agapoem » 27 sty 2013, o 13:28

Altena_Q pisze:A można też dojrzeć do świadomości, że się tego macierzyństwa nie chce. Pomijając już obrzydzenie do samego procesu fizycznego, ciąży, porodu etc. - warto przyjrzeć się swemu wnętrzu, czy jest się osobą na tyle stabilną i mającą w sobie pokłady miłości tak duże, że starczą na nowo narodzone dziecko i na to, by dać mu poczucie bezpieczeństwa i normalny start w życie.
Panie krzyczące o tym, jak to instynkt prędzej czy później w każdej kobiecie się budzi nie mają racji. Nie w każdej. I dobrze byłoby, gdyby ta, w której się nie obudził, z żadnych względów w ciążę nie zachodziła. Dla dobra swojego i potencjalnego dziecka.
Nie mogłabym ująć tego lepiej :D
cogito, ergo sum
niemamnicku
super forma
super forma
Posty: 1924
Rejestracja: 8 cze 2010, o 17:32

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: niemamnicku » 27 sty 2013, o 14:14

Altena_Q pisze:A można też dojrzeć do świadomości, że się tego macierzyństwa nie chce.
Jasne, że tak, zresztą pisałam o tym dużo wyżej w tym wątku. Chodzi mi tylko o to, że lesbijki nie odstaja od innych kobiet w takim podejściu - kobiety dzielą się na takie co nie chcą, co chcą i na takie, które stawiane są przed faktem dokonanym - sądzę , że tych ostatnich jest najwięcej. Tak naprawdę mało jest kobiet i mężczyzn, którzy w pełni świadomie decydują się na dziecko w konkretnym momencie - tym bardziej w czasach obecnych, dużo moich hetero znajomych ani nie ma dzieci ani ich nie planuje jak na razie. Więc trochę śmieszy mnie to dorabianie ideologii np. u Agmar, bo teoria teorią a praktyka swoje. Są ludzie, którzy nie widzieli się w roli rodzica wcale a okazali się być bardzo dobrymi i też tacy, którzy bardzo chcieli a polegli na każdym polu w tej dziedzinie.
...
ssensitivity
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 27 sty 2013, o 15:06

Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: ssensitivity » 29 sty 2013, o 00:23

Tak jak w temacie, chciałam zapytać jak to jest u was z instynktem macierzyńskim, czy odczuwacie potrzebę posiadania dzieci? czy orientacja ma wpływ na instynkt macierzyński?
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: coala » 29 sty 2013, o 02:27

przeczytałam twój poprzedni temat i zastanawiam się o co tu chodzi? skąd te pytania do wszystkich? to takie dziwaczne i ankietowe. przygotowujesz ankietę? bo zastanów się. np. jesteś na jakimś forum kobiecym, powiedzmy hetero i zadajesz tego typu pytanie. jakich odpowiedzi się spodziewasz? podpowiem - różnych :lol: no, chyba, że uważasz, że wszystkie hetero mają ów instynkt?
zatem, moja droga, odpowiedzi będą tu także różne ( o ile będą).
kiedyscieznajde
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2013, o 00:55

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: kiedyscieznajde » 29 sty 2013, o 11:54

mi się wydaje że orientacja nie ma znaczenia... jeśli chodzi o instynkt macierzyński jest on wpisany w naszą naturę jako kobiet i to z kim wspóldzielimy swoje zycie nie ma wpływu na chęć posiadania dzieci... jedyna przeszkodą mogą być czynniki społeczne które nieco utrudniają sytuację i mogą nijako blokować tą chęć. nie mam doświadczeń w tych dziedzinach ale instynkt macierzyński przejawia się u mnie często:)
Awatar użytkownika
megara
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 251
Rejestracja: 14 mar 2007, o 00:00

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: megara » 29 sty 2013, o 13:59

Ja nam tylko instynkt kocierzyński :)
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: Motyl9 » 29 sty 2013, o 14:24

A Ja zawsze chciałam mieć dzieci ale chyba nigdy nie będzie Mi to dane aby móc cieszyć się Ich obecnością.
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
ssensitivity
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 27 sty 2013, o 15:06

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: ssensitivity » 29 sty 2013, o 14:44

coala pisze:przeczytałam twój poprzedni temat i zastanawiam się o co tu chodzi? skąd te pytania do wszystkich? to takie dziwaczne i ankietowe. przygotowujesz ankietę? bo zastanów się. np. jesteś na jakimś forum kobiecym, powiedzmy hetero i zadajesz tego typu pytanie. jakich odpowiedzi się spodziewasz? podpowiem - różnych :lol: no, chyba, że uważasz, że wszystkie hetero mają ów instynkt?
zatem, moja droga, odpowiedzi będą tu także różne ( o ile będą).
odpowiedzi spodziewam się innych niż te które bym usłyszała na forum dla kobiet hetero, ale może się mylę, dlatego pytam
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: coala » 29 sty 2013, o 15:38

dlaczego innych? uważasz lesbijki za inne kobiety niż hetero? jeśli idzie o ten instynkt? przecież z zasady, skoro instynkt to się go ma od matki natury? tylko kwestia w jakim stopniu i jak rozwinięty - a to już rzecz indywidualna, podobnie, jak u hetero.
no, chyba, że tak pytasz, bo uważasz lesbijki za jakieś wynaturzenie i biologiczne wyjątki?
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: patrzam » 29 sty 2013, o 17:59

ssensitivity pisze:odpowiedzi spodziewam się innych niż te które bym usłyszała na forum dla kobiet hetero, ale może się mylę, dlatego pytam
Ssensitivity- wszystkie (jak jeden - choć zabrzmi głupawo- mąż) kobiety biorące udział w tym wątku wskazały na brak wynikajacego z orientacji różnicowania podejścia do macierzyństwa. To nie jest zależne w sferze "chcę", bywa zależne w sferze "mogę" i z tego wynika chyba Twoje wrażenie, że lesbijki rzadziej chcą mieć dzieci niż kobiety hetero. Na dodatek nie pcha nas do tego rodzina (czasem wręcz przeciwnie - "akceptuje Was ale dzieci to raczej nie bierzcie") i mamy znikomą szansę na tzw. "wpadkę". Ponadto założycielka tematu pisala o kobietach (lesbijakch), które pytane przez nią o plany na przyszłość związane z dziecmi w 90% odpowiadały nie. Myślę, ze tyle samo kobiet odpowiada NIE swoim chłopakom. Z rożnych powodów- wśrod których jest też strach czy chociażby wrażenie, że przyznanie sie partnerowi do chęci posiadania dziecka jest równoznaczne z powiedzeniem mu, że chce sie je Z NIM.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: moja_alchemia » 30 sty 2013, o 09:00

patrzam pisze: .......
Ponadto założycielka tematu pisala o kobietach (lesbijakch), które pytane przez nią o plany na przyszłość związane z dziecmi w 90% odpowiadały nie. Myślę, ze tyle samo kobiet odpowiada NIE swoim chłopakom. Z rożnych powodów- wśrod których jest też strach czy chociażby wrażenie, że przyznanie sie partnerowi do chęci posiadania dziecka jest równoznaczne z powiedzeniem mu, że chce sie je Z NIM.
nie rozumiem, dlaczego kobieta miałaby odczuwać strach przed "przyznaniem się"(?!) partnerowi, że chce mieć dziecko (i, że z nim) :?
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: patrzam » 30 sty 2013, o 13:59

np. wtedy kiedy nie jesteś przekonana, że chcesz z nim zostać. Pytanie o dziecko i nastąpująca po nim odpowiedż potwierdzająca jest poniekąd słownym przypieczętowaniem przyszłości, jakimś wspólnie rysowanym planem. Wiesz, taki schemat: "jest w porządku, nie pije, ma stałą robotę, da się wytrzymać, jakoś się dogadujemy ale kiedy pyta mnie o dziecko wyobrażam sobie naszą przyszłość i k.rwa, z nim??"
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: moja_alchemia » 30 sty 2013, o 17:58

patrzam pisze:np. wtedy kiedy nie jesteś przekonana, że chcesz z nim zostać. Pytanie o dziecko i nastąpująca po nim odpowiedż potwierdzająca jest poniekąd słownym przypieczętowaniem przyszłości, jakimś wspólnie rysowanym planem. Wiesz, taki schemat: "jest w porządku, nie pije, ma stałą robotę, da się wytrzymać, jakoś się dogadujemy ale kiedy pyta mnie o dziecko wyobrażam sobie naszą przyszłość i k.rwa, z nim??"
:) sugerujesz, że zarówno lesbijki, jak i kobiety heteroseksualne odpowiadają, że nie chcą mieć dzieci, bo partnerka (czy partner) nie jest odpowiednia/i jako rodzic???
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Motyl9 » 30 sty 2013, o 18:54

A Mnie się zdaje że teraz większość społeczeństwa jakoś się nie spieszy do tego aby mieć dzieci i chyba niema to wiele wspólnego z orientacją seksualną>
ps. A tak Swoją drogą patrzam to fajny masz avatar :cool:
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: patrzam » 30 sty 2013, o 20:44

moja_alchemia pisze: :) sugerujesz, że zarówno lesbijki, jak i kobiety heteroseksualne odpowiadają, że nie chcą mieć dzieci, bo partnerka (czy partner) nie jest odpowiednia/i jako rodzic???
wyższy stopień od sugeruję i tak- kwestia świadomości/odczucia że partner jest nieodpowiedni lub że nie chce się z nim zwiazywać aż takim spoiwem jak dzieciak- z pewnością dla części osób ma znaczenie przy ewentualnym deklarowaniu chęci posiadania dziecka.
Motyl9 pisze:ps. A tak Swoją drogą patrzam to fajny masz avatar :cool:
taki... dupny :wink:
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Motyl9 » 30 sty 2013, o 22:56

No co fajny jest ten Twój avatar :cool:
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
gustof72
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2013, o 18:41

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: gustof72 » 1 lut 2013, o 23:35

Nie wiem jak większość, ja nie chcę mieć dzieci w tym klimacie społecznym jaki panuje, ze względu na przykrości jakich mogłyby doznawać. Nie znaczy to, że chcę temu nastawieniu społecznemu przyklasnąć i oceniać wybory innych. Po prostu byłoby mi bardzo trudno wiedząc, że moje dziecko spotyka nietolerancja, ostracyzm, wrogość, niechęć i inne tylko dlatego, że nie ma taty. Poza tym przeraża mnie perspektywa tłumaczenia mu dlaczego właściwie tego taty nie ma i skąd się wzięło na świecie.
Moim luksusem jest to, że mam sklerozę - powiedziała pewna pani profesor.
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: patrzam » 2 lut 2013, o 00:15

zawsze zostaje kochany bocian i wieeeelkie pole kapusty :roll:
gustof72
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 22 sty 2013, o 18:41

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: gustof72 » 2 lut 2013, o 10:13

Do pewnego momentu z pewnością tak :wink: Ale potem dziecko wkracza w system edukacyjny. Nie da się go przed nim uchronić. A ten system jest taki a nie inny, słyszę o tym czasem od dzieciatych znajomych.
Moim luksusem jest to, że mam sklerozę - powiedziała pewna pani profesor.
Awatar użytkownika
patrzam
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 394
Rejestracja: 29 lis 2012, o 20:44

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: patrzam » 2 lut 2013, o 14:15

Wówczas sie mówi "jeszcze jedno głupie pytanie to odetnę ci liveboxa na miesiąc". O, i po problemie :idea:
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: moja_alchemia » 9 lut 2013, o 12:08

patrzam pisze:
moja_alchemia pisze: :) sugerujesz, że zarówno lesbijki, jak i kobiety heteroseksualne odpowiadają, że nie chcą mieć dzieci, bo partnerka (czy partner) nie jest odpowiednia/i jako rodzic???
wyższy stopień od sugeruję i tak- kwestia świadomości/odczucia że partner jest nieodpowiedni lub że nie chce się z nim zwiazywać aż takim spoiwem jak dzieciak- z pewnością dla części osób ma znaczenie przy ewentualnym deklarowaniu chęci posiadania dziecka.
moim zdaniem, jeśli ktoś chce mieć dziecko, to wiąże się z osobą, która będzie dobrym rodzicem,
po co być w związku z kimś, z kim ktoś się męczy, nie ufa?
Jacofashion_pl
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2013, o 20:27

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Jacofashion_pl » 4 cze 2013, o 11:10

Moze dlatego, ze boja sie opini innych ludzi i ze ich dzieci beda obrazane, ze maja dwie mamy
cathe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:03

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: cathe » 4 cze 2013, o 22:52

Ja od zawsze marzyłam o posiadaniu dzieci, chciałabym mieć córkę. Bardzo pragnę zostać w przyszłości matką, ale nie wyobrażam sobie wychowywać swojego dziecka z inną kobietą...
Rivia03
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 5 cze 2013, o 19:22

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Rivia03 » 5 cze 2013, o 19:41

Bo pewnie została im w głowach odrobina normalności i nie chcą krzywdzić tych dzieci. Każde dziecko ma prawo mieć normalną rodzinę- mamę i tatę (kobieta i mężczyzna!)
Wicia21
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2008, o 01:00

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Wicia21 » 24 lut 2014, o 02:13

Rivia03 pisze:Bo pewnie została im w głowach odrobina normalności i nie chcą krzywdzić tych dzieci. Każde dziecko ma prawo mieć normalną rodzinę- mamę i tatę (kobieta i mężczyzna!)
Wychodzisz i wchodzisz z bardzo bzdurnego założenia, pozwól że cię z niego wyprowadzę. Po pierwsze nie przerzucajmy winy... za krzywdę dziecka, na homoseksualnych rodziców, bo praktycznie i teoretycznie, to nie homoseksualni rodzice krzywdzą swoje dziecko, a uprzedzone społeczeństwo, które fakt faktem jest przez nie, niszczone psychicznie i wytykane palcami. Sam fakt że dziecko ma homoseksualnych rodziców, czy jest wychowywane przez jednego rodzica, babcie, albo dwie osoby mamę i ciocię, itd itd... w żaden sposób nie zaburza jego rozwoju i go nie krzywdzi. Tutaj trzeba głęboko się zastanowić nad samymi podstawami rzekomej krzywdy dziecka w takim związku. Podstawowa bariera jaka leży w adopcji dzieci, przez pary homoseksualne i jego ewentualna krzywda, leży po stronie czynników zewnętrznych. Jeśli czegoś nie zrozumiałaś czy nie zrozumiałeś to.... Teraz weź głęboki oddech zamknij oczy, i wyobraź sobie że ludzie żyją, między sobą, bez jakichkolwiek, wewnętrznych uprzedzeń, że nie ma podziałów hierarchicznych na rodziców homoseksualnych i heteroseksualnych, świat w którym wszelkie uprzedzenia dotyczące orientacji nie istnieją. Jesteś w stanie to sobie chociaż wyobrazić, i czy przede wszystkim widzisz w tej wizji jakąkolwiek krzywdę dzieci w takich związkach??? To wręcz wizja ''szklanych domów'' których ty, być może nie jesteś w stanie pojąć czy zmieścić w twoim ciasnym i ograniczonym światopoglądzie, czy umyślę.... Jak zwał tak zwał. Ale jeśli byłaś/eś w stanie to sobie chociaż wyobrazić, zauważysz gdzie tak naprawdę leży właśnie ta krzywda dzieci wychowywanych przez pary homoseksualne. Pozdrawiam.
Wicia21
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 216
Rejestracja: 15 mar 2008, o 01:00

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: Wicia21 » 24 lut 2014, o 02:35

ssensitivity pisze:Tak jak w temacie, chciałam zapytać jak to jest u was z instynktem macierzyńskim, czy odczuwacie potrzebę posiadania dzieci? czy orientacja ma wpływ na instynkt macierzyński?
Moim zdaniem z biegiem czasu, instynkt macierzyński, staje się w wielu przypadkach, pewnym przekleństwem jeśli chodzi o nasze środowisko. Ponieważ to w jakimś stopniu, dodatkowe obciążenie psychiczne, które w większym czy mniejszym stopniu można tłumić, ale nie całkowicie wyeliminować.
jemZDROWO
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 191
Rejestracja: 9 lut 2014, o 12:25

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: jemZDROWO » 24 lut 2014, o 10:48

Piszecie tutaj o byciu razem z partnerką/partnerem bo i kobiety bi czasem mają swoją rodzinę we 3 osoby... Każda osoba, wg mnie, jeśli dobiera sobie partnera, kocha go, chce być z nim, ale nie chce mieć z nim dzieci bo uważa, że do tego nie jest odpowiedni to: marnuje komuś czas, kto żyje z tą osobą w przekonaniu i miłości od niej, że dziecko to kwestia czasu bo i tak jest planowane a w rzeczywistości kobieta nie chce się przyznać ze to nie z tym partnerem dziecko chce mieć. Pytanie w temacie zwraca już uwagę, bo by tak twierdzić, należy mieć jakieś dane statystyczne na temat tego, że jednak większość lesbijek dzieci nie chce. Czy są takie? Nie wiem, nie widziałam.

Dlaczego mogą nie chcieć? Przyczyny ekonomiczno - społeczne. Pomijając już sprawy ekonomiczne, bo jednak ktoś kto ma zasobniejszy portfel, może pozwolić sobie na dziecko lub ich większą ilość. Prawda? Prawda. Społeczeństwo jest jakie jest, nie mówmy, że całkiem homofobiczne, bo choć jestem lesbijka to widok 2 facetów w uściskach i pocałunkach miłości budzi we mnie jakiś rodzaj obrzydzenia. O ile z rodzicami da się jakoś kiedyś wygrać i przestaną widzieć problem, to dzieci, wychowane na bardzo dobre, w szkole mogą zachować się inaczej niż powinny, a miałam do czynienia trochę w szkolnictwie i widziałam różne sceny, każda różnica, każde odstępstwo od tego co one posiadają będzie napiętnowane. Dzieci naprawdę grzeczne, potrafią wytknąć, że ktoś jest biedniejszy, odrzucić go od swojej grupy bo nie ma takich butów, albo jakiejś innej rzeczy. Nie uczestniczy w jakichś zajęciach czy też nie jest aktywne fizycznie tak jak inne dzieci. Nikt nie mówi dzieciom w przedszkolu czy w klasie 1-2, że można mieć dwie mamy, że to normalne. Potem być może i tak. Jednak rodzić ma inne priorytety i uczy czego innego dziecka w tych najmłodszych latach. A dziecko? Dziecko mówi to co widzi, zauważa różnice. Dlatego niechęć może być podyktowana nawet tym, że dziecko będzie piętnowane w szkole.
Awatar użytkownika
lalka1975
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 967
Rejestracja: 26 paź 2012, o 03:09

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: lalka1975 » 24 lut 2014, o 11:41

VitaEstMomento pisze:No właśnie. Czemu tak jest ? Byłam związana z 10ma dziewczynami , na te 10 tylko jedna chciała mieć dziecko. Co jest nie tak z dziećmi że ich nie chcą ?
A ja sądzę , że chęć czy niechęć do posiadania dzieci nie jest związana z orientacją... po prostu jedne chcą dziecka , a drugie nie chcą... widocznie trafiałaś na takie , które nie chciały....
( * * * * * * )
Awatar użytkownika
Len
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 373
Rejestracja: 10 lut 2013, o 19:27
Lokalizacja: między Czarnym a Czerwonym

Re: Dlaczego większość lesbijek nie chcę dzieci ?

Post autor: Len » 24 lut 2014, o 12:38

ja chcę dziecka, chociaż nie teraz, ale chcę i chcę je wychować z kobietą. Chociaż nie wiem która z nas miała by je urodzić. Nie ma to dla mnie na razie znaczenia. Jedno wiem czego nie zrobię mojemu przyszłemu dziecku - nie wychowam go w Polsce.
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: Co z instynktem macierzyńskim u lesbijek?

Post autor: pigula73 » 24 lut 2014, o 19:25

Wicia21 pisze:
ssensitivity pisze:Tak jak w temacie, chciałam zapytać jak to jest u was z instynktem macierzyńskim, czy odczuwacie potrzebę posiadania dzieci? czy orientacja ma wpływ na instynkt macierzyński?
Moim zdaniem z biegiem czasu, instynkt macierzyński, staje się w wielu przypadkach, pewnym przekleństwem jeśli chodzi o nasze środowisko. Ponieważ to w jakimś stopniu, dodatkowe obciążenie psychiczne, które w większym czy mniejszym stopniu można tłumić, ale nie całkowicie wyeliminować.

Mogę się tylko wypowiedzieć na własnym przykładzie. :roll:
Kiedyś, zapierałam się jak żaba błota... żadnych dzieci, nie lubię dzieci (choć one do mnie lgną), lesbijka dzieci (?)... Minęło wiele czasu... Na wiosnę będę miała 41 urodziny i jestem w 2 miesiącu ciąży. Przez ostatnie kilka lat, z ogromnym samozaparciem o bycie mamą. Życie, bywa przewrotne... :twisted:
ODPOWIEDZ