Koty czy psy?

Cafe dla wszystkich

Koty czy psy?

tylko koty
72
33%
tylko psy
83
38%
wszystko jedno
65
30%
 
Liczba głosów: 220
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Koty czy psy?

Post autor: to_jest_nick » 15 mar 2013, o 12:25

Och, zdecydowanie koty! Dla mnie kot jest zaraz po człowieku w drabinie ewolucji ;-). Ale psa miałam także.
Awatar użytkownika
kateee10
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2013, o 13:57

Re: Koty czy psy?

Post autor: kateee10 » 15 mar 2013, o 14:47

A ja jestem zdecydowanie za pieskami :)) Sama mam dwa westy :) Kocham je oba nad życie :)
moja strona pomoże odpowiedzieć na pytanie Jak schudnąć
Zaczarovvana
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2013, o 18:07
Lokalizacja: .... gdzies tam....

Re: Koty czy psy?

Post autor: Zaczarovvana » 15 mar 2013, o 16:43

mrrrrr oczywiście że kociaki!!!!!mam jedną piękna kotke ;) zwie się Majeczka :P macie mojego futrzaka ^^





http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 85698.jpg/
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Koty czy psy?

Post autor: to_jest_nick » 15 mar 2013, o 18:30

Zaczarovvana - Coś pięknego ten kot! :-)
Nekko
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2013, o 01:21
Lokalizacja: Katowice

Re: Koty czy psy?

Post autor: Nekko » 15 mar 2013, o 18:47

Ja kocham psy, chociaż nic nie mam przeciwko kotkom. Mój korsiaczek jak miał pół roku :D http://cdn.myanimelist.net/images/userimages/277373.jpg
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Koty czy psy?

Post autor: Motyl9 » 15 mar 2013, o 18:55

Zdecydowanie psy mam nawet jednego chociaż już staruszek z niego to i tak go uwielbiam ale do kotów też nic nie mam :D
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Awatar użytkownika
kompot
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 21 lut 2013, o 16:02

Re: Koty czy psy?

Post autor: kompot » 15 mar 2013, o 22:26

Zdecydowanie oba. Nie potrafię powiedzieć tak ogólnie bardziej psy, czy bardziej koty, mogę tylko porównać konkretnego psa z konkretnym kotem.
Jak dotąd moją największą miłością był zmarły 3 lata temu kundelek znajda, kudłaty trikolorek niskopodłogowy. Był cudowny, taki trochę pacyfista olewający totalnie wszelkie psie agresywne zaczepki. Do dziś zdarza mi się za nim uronić łezkę :(

Z drugiej jednak strony znam też psy, których w ogóle nie lubię np. histeryczną ratlerkę mojej dalszej rodziny, totalnie zryta bania, na przemian drze na ryja, gryzie i się łasi. Mam ją ochotę kopnąć. Nie spotkałam jeszcze kota, który by mnie tak drażnił.

Moja ulubiona kotka (mojej przyjaciółki) była jakby trans M/K - tzn. biologicznie samiec, ale psychicznie pełna kotka ;) Była bardzo złożona, wrażliwa, trochę się trzeba było wysilić, żeby zyskać jej zaufanie, ale się opłacało. Też niestety już odeszła.

Chcę adoptować w przyszłości kotkę i sunię (nierasowe), już mam nawet imiona wybrane dla moich córeczek :) Nie zdecyduje się na zakup rasowych, ale gdybym miała wybierać to z psów najbardziej podobają mi się Pembroke Welsh Corgi, a z kotów brytyjskie krótkowłose.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Koty czy psy?

Post autor: Saren » 16 mar 2013, o 14:09

Lubię koty, bardzo chciałabym kiedyś abisyńczyka, pewnie będzie kotek wiejski wielorasowy. Moja partnerka ma kota bez nogi, który nie mieszka z nami ze względu na moje psy.

Koty lubię.

Jednak psy to zupełnie inna bajka. Słowo lubię byłoby nieadekwatne. Psy kocham.

Miałam wiele psów- cziernego terriera rosyjskiego, bullteriera, spaniela, kundelki. Od dwudziestu lat zajmuje się american staffordshire terrierami. Kiedyś dawno skradły mi serce i są jedną z tych rzecz, niewielu rzeczy, która jest stałą w moim życiu. Kocham je ponad życie, pamiętam o tych co odeszły.

No i konie- dlaczego nie ma koni w ankiecie?
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
penelope_garcia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 6 mar 2013, o 14:26

Re: Koty czy psy?

Post autor: penelope_garcia » 16 mar 2013, o 21:31

Od zawsze w domu był jakiś zwierzak.Przeważnie były to psy.Kilka lat temu to się zmieniło,do psa doszły dwa kocury i kotka i tak zostało.Obecnie mam kocura i kotkę.Kocham koty.Do tej dwójki marzy mi się jeszcze pies ale teraz nie mam na to ani warunków ani tyle kasy,żeby dać im wszystko.Ale jeszcze wszystko przede mną :D
Awatar użytkownika
Irmo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2012, o 17:25

Re: Koty czy psy?

Post autor: Irmo » 30 mar 2013, o 23:51

Psy, przede wszystkim za wierność, za empatię, za ciepło. Do kotów przekonałam się niedawno, że wcale nie są takie złe, a po tym, jak zostały mi one zohydzone przez internety i les-koleżanki wpisujące się w stereotypy - "awww słodki, jesteś moim bogiem, hihi, awww" -.-'.
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Koty czy psy?

Post autor: sad_eagle » 31 mar 2013, o 00:36

Psy u mnie w domu były od zawsze.
Kota chciałam miec od dzieciaka- może dlatego ze nie mogę?
Jako że koty to dla mnie synonim indywidualisty, kupiłam sobie Jeża :D Podobnie jak kto, chodzi swoimi ścieżkami. Lubi pokazać pazury/kolce. Nigdy nie wiem jaki ma nastrój :D
Jestesmy pozorami, ktore myla.
stylingWax
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2013, o 23:26

Re: Koty czy psy?

Post autor: stylingWax » 2 kwie 2013, o 23:10

Zdecydowanie wolę psy :) ale czarne koty mają w sobie jakiś urok i dlatego są u mnie na równi z psami :D
Awatar użytkownika
Irmo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2012, o 17:25

Re: Koty czy psy?

Post autor: Irmo » 2 kwie 2013, o 23:23

stylingWax pisze:czarne koty mają w sobie jakiś urok i dlatego są u mnie na równi z psami :D
Rude to też spoko skurczybyki, lecz wiadomo - wszystko zależy od usposobienia zwierzaka :)
kororek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 23:32

Re: Koty czy psy?

Post autor: kororek » 3 kwie 2013, o 00:09

Tylko suczki ;)
Miałam kota ii.. kropka. W każdym bądź razie już nie mam.
Za to mam Goldenke, i tak już zostanie na zawsze (chyba).
Awatar użytkownika
Klara25
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 211
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 12:43

Re: Koty czy psy?

Post autor: Klara25 » 7 maja 2013, o 23:09

Mam kota z odzysku. Andrzej ma trzy łapy (brak lewej przedniej), pół ucha i za sobą straszną historię. Właściwie to taki kotopies, dobry kumpel. Jest pogodny, mądry. Po prostu piękny.
Awatar użytkownika
jestes_tu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 mar 2013, o 15:25
Lokalizacja: wrocław / osw / będzie UK

Re: Koty czy psy?

Post autor: jestes_tu » 8 maja 2013, o 01:10

kiedyś tylko koty... kiedyś.... byłam inna.. :)
teraz zdecydowanie psy i już tak chyba zostanie :)))
:colors: :colors:

Obrazek
Awatar użytkownika
It_just_deja_vu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 10:27

Re: Koty czy psy?

Post autor: It_just_deja_vu » 8 maja 2013, o 17:55

Psów, przynajmniej tych większych bałam się chyba od zawsze o: Bałam, brzydziłam.. Może dlatego, że kiedy byłam mała leżałam w szpitalu na sali z chłopcem pogryzionym przez psa.
A więc koty! Koty, kotki, tylko :3
Awatar użytkownika
amazoonka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 694
Rejestracja: 6 sie 2012, o 10:39

Re: Koty czy psy?

Post autor: amazoonka » 8 maja 2013, o 18:42

Zdecydowanie psy górą :D można by rzec, że miłość do nich wyssałam z mlekiem matki 8) od urodzenia nieprzerwanie mam kontakt z psami. Po urodzeniu w domu była wilczurka, która z zazdrości kiedyś mnie lekko przygniotła (ale jej to wybaczyłam.. też nie lubię dzieci :lol: ), potem był nasz wredny jamnik, a teraz mamy najukochańszą bullterierkę na świecie :D Ma 8 lat, ale zachowuje się jak szczeniak w dalszym ciągu. Ciągle by się bawiła (i jadła), biegała po całym mieszkaniu, drażniła się z nami i łaskotała nas :mrgreen: Tylko niestety jak to bulowate ma drobne problemy ze zdrowiem.
Kotów kiedyś nie cierpiałam, ale od kiedy cały internet w nich tonie zaczęłam się nawet przekonywać 8)
Every word means the same as it's own silence
Awatar użytkownika
TikiTaki
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2013, o 20:46

Re: Koty czy psy?

Post autor: TikiTaki » 9 maja 2013, o 12:21

Pieska bym chciała najlepiej Golden Retrievera, duży, kudłaty i śliczny :D . Tylko warunków nie mam na takiego dużego psa :( , ale może kiedyś zmienię lokum na dom z ogrodem, bo nie chciałabym trzymać psiaka cały czas w mieszkaniu, a tak, jak by mnie nie było to by sobie mógł pohasać po podwórku :D
Awatar użytkownika
jestes_tu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 mar 2013, o 15:25
Lokalizacja: wrocław / osw / będzie UK

Re: Koty czy psy?

Post autor: jestes_tu » 9 maja 2013, o 14:37

amazonka, bo koty są właśnie fajne dopóki nie są realnie w twoim domu :D

oj..retrievery cudowne są :))) w obu kolorach równie piękne (jesli widziałyście czarne <3
poza tym mania na husky, ale rozum wie ze raczej nie ma szans..
i jeszcze są takie małe pieski... jakas raza chyba która towarzyszyła cesarzom chinskim?.. kiedys cały czas zwierzaki były w domu:) koty,psy... nawet kaczuszke miałam ;p znalezioną w miescie. łaziła za mna jakbym byla jej mamą :D
:colors: :colors:

Obrazek
Awatar użytkownika
amazoonka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 694
Rejestracja: 6 sie 2012, o 10:39

Re: Koty czy psy?

Post autor: amazoonka » 9 maja 2013, o 18:21

jestes_tu pisze:amazonka, bo koty są właśnie fajne dopóki nie są realnie w twoim domu :D
To zupełnie jak z dziećmi :hahaha:
Mieć całe stadko szczeniaczków to jest dopiero wyzwanie! :D ale przesłodkie są takie małe włochate kuleczki biegające po domu :mrgreen:

Pies im jest większy tym lepszy 8) w przyszłości jak się mi się uda zarobić na dom, to sobie przygarnę jakiegoś wielkiego pieszczocha :faja:
Every word means the same as it's own silence
Awatar użytkownika
Irmo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2012, o 17:25

Re: Koty czy psy?

Post autor: Irmo » 10 maja 2013, o 00:40

amazoonka pisze: Mieć całe stadko szczeniaczków to jest dopiero wyzwanie! :D ale przesłodkie są takie małe włochate kuleczki biegające po domu :mrgreen:
Tak, tylko weź ułóż to stadko rozbieganych, przesłodkich szczeniaczków, przewiduj wszystkie możliwe wypadki, zabezpiecz cały dom przed tymi szkodnikami o niewinnych obliczach i przy tym nie zwariuj. Aktualnie przy jednym prawie dorosłym jest ciekawie.. co dopiero przy całym roztupanym stadzie ;)
Awatar użytkownika
ruziaduzia
super forma
super forma
Posty: 1216
Rejestracja: 7 maja 2012, o 17:59

Re: Koty czy psy?

Post autor: ruziaduzia » 10 maja 2013, o 11:38

Ano ja mam 2 psy 3 koty w tym jeden mój ukochany najukochańszy kocio i jak się dziś okazało gniazdo pszczół ;) :)
ZOO jest spokooo :mrgreen: :D
Nie decyduj w złości, nie obiecuj w szczęściu...
Awatar użytkownika
amazoonka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 694
Rejestracja: 6 sie 2012, o 10:39

Re: Koty czy psy?

Post autor: amazoonka » 10 maja 2013, o 19:58

Irmo pisze:
amazoonka pisze: Mieć całe stadko szczeniaczków to jest dopiero wyzwanie! :D ale przesłodkie są takie małe włochate kuleczki biegające po domu :mrgreen:
Tak, tylko weź ułóż to stadko rozbieganych, przesłodkich szczeniaczków, przewiduj wszystkie możliwe wypadki, zabezpiecz cały dom przed tymi szkodnikami o niewinnych obliczach i przy tym nie zwariuj. Aktualnie przy jednym prawie dorosłym jest ciekawie.. co dopiero przy całym roztupanym stadzie ;)
Dokładnie :mrgreen: one są słodkie dopóki ma się siłę za nimi biegać :lol: cała noc spędzona na trybie czuwania i tak przez jakieś 2 tyg, za jakiś czas tryb "a gdzie ta mała cholera polazła", na końcu stadium "mam dosyć szczeniaków na najbliższe 50 lat" :mrgreen:
Raz było prawdziwe stadko, 8 szczeniaków :mrgreen: jak się to chodzić nauczyło to można było oszaleć :P
Every word means the same as it's own silence
KasiaKonopik
Posty: 2
Rejestracja: 7 cze 2013, o 13:53

Re: Koty czy psy?

Post autor: KasiaKonopik » 7 cze 2013, o 14:02

Uwielbiam koty:) od zawsze, nawet mam wytatuowanego na nodze jednego:) a najzabawniejsze jest to że w domu mam psa:) nic do nich nie mam, a zwierzak w domu musi być, z kotkiem mam obawy bo mieszkam w bardzo ruchliwej dzielnicy i boję się o jego bezpieczeństwo.
monitoring to bardzo ważna rzecz.
bullrosa
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:47

Re: Koty czy psy?

Post autor: bullrosa » 10 cze 2013, o 16:29

Ja gustuję w psach ale kotka mojej dziewczyny :serce: dlatego wszystko jedno :D
Ludzie pojawiają się w twoim życiu z jakiegoś powodu :)
hilary
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2013, o 11:48

Re: Koty czy psy?

Post autor: hilary » 5 lip 2013, o 11:53

Zdecydowanie psy, ale jakimś przywiązanym do ludzi kotem "nie pogardzę" :D
maggie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 9 lip 2013, o 10:40

Re: Koty czy psy?

Post autor: maggie12 » 10 lip 2013, o 07:59

Ja wolę psy, może dlatego że od kiedy pamietam miałam w domu psa. Z kotami to miałam styczność wyłącznie u rodziny lub znajomych :lol:
patrycjazx
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 8 lip 2013, o 00:58

Re: Koty czy psy?

Post autor: patrycjazx » 10 lip 2013, o 17:29

Oczywiste, że koty bo są słodkie!
mimbra
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:11

Re: Koty czy psy?

Post autor: mimbra » 23 lip 2013, o 11:58

Lubie koty, psy w sumie tez, ale tak na co dzień z psem to bym chyba nie dała rady (wymagają zbyt wiele uwagi, są absorbujące bardzo z mojego punktu widzenia). Poza tym bardzo lubię też inne zwierzęta, np. chomiki. :)
ODPOWIEDZ