Otaku! Gdzie jesteście?!

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
ArashiNikaido
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, o 22:04

Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: ArashiNikaido » 3 wrz 2013, o 23:56

Kilka lat temu odkryłam, że pociągają mnie kobiety, rok później weszłam w świat anime i mangi. Chciałabym z kimś móc dzielić to zainterwsowanie ale nie znam nikogo jto interesowalby się japońską animacją. Gdzie was szukać? :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 4 wrz 2013, o 00:22

Ja interesuje się mangą i anime, do tego jeszcze ogólnie japońską kulturą ;) Jednak nie lubię określenia 'otaku' bo wiem, że w pewnych kręgach ma negatywny wydźwięk.
A w tematykę M&A parę lat temu wprowadziła mnie moja dziewczyna właśnie, nawet teraz prowadzimy pewną stronę o yuri ;)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
ArashiNikaido
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, o 22:04

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: ArashiNikaido » 4 wrz 2013, o 00:36

Milo pisze:, nawet teraz prowadzimy pewną stronę o yuri ;)
Stronę? Jakiego rodzaju to strona? Podasz linka? *^*
Obrazek
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 4 wrz 2013, o 00:40

Już wysłałam Ci PW :)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
miri
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: miri » 4 wrz 2013, o 18:28

Oooo!
Milo pisze:nawet teraz prowadzimy pewną stronę o yuri ;)
Też chcę! Znaczy - proszę, ładnie.
Ja tak bardzo jestem chętna na nowe znajomości, no. A osoby bardzo łatwo znaleźć na stronach internetowych/forach specjalnie dla tego typu spraw przeznaczonych. Niestety, nie korzystam, więc nie wiem, ech (/:). No i oczywiście fanpage na fb, gry na przeglądarkę z grafiką typu słodki-flirt. 'A '
すきなひとをわすれようとするなんてことは、しらないひとをおぼえようとするのとおなじだ。
Będę jak inni! Najpierw 9w1, potem 4w1, a teraz 5w6. To się dopiero nazywa zmienność.
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 4 wrz 2013, o 19:13

Ja nawet facebooka nie mam, więc nie wiedziałam o tym, że jest jakiś fanpage anime :shock: :wink:
Mam wrażenie, że typowe strony o anime często odrzucają pewne osoby, na starcie, za to co lubią. Choćby przez yaoi - jakiś mit, że każda fanka jest psychofanką i w każdym facecie widzi geja. Albo znowu yuristki - te co udają lesbijki dla mody. I tak dalej. Przynajmniej z czymś podobnym się spotkałam, ale może nie jest tak wszędzie, choć trochę tych stron odwiedzałam.


Miri, wysłałam PW z linkiem i krótką notką do tego :)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Purrrfect
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2012, o 02:10

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Purrrfect » 5 wrz 2013, o 01:18

Też bym poprosiła link do tej stronki, jeśli można :D
maj18
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2013, o 01:12

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: maj18 » 8 wrz 2013, o 23:59

Co do yaoi mnie właśnie denerwują takie osoby, które na siłe robią z postaci gejów.
Teraz przecież wyszło to nowe anime shingeki no kyojin i jak przeglądam taką stronę jak nyanyan to powiem szczerze, że aż rzygam tymi fanartami gdzie z dwóch głównych bohaterów robi się bóg wie co :?
Nie żebym nie zerknęła czasem na coś takiego, ale co za dużo, to niezdrowo :P
A co do tematu to anime oglądam od kilku dobrych lat, ale szczerze to powiem, że z mojego otoczenia raczej nikt się tym nie interesuje. Zazwyczaj tak jest, że jak się powie, że oglądam anime to za chwile dziwne spojrzenia, że "taka stara a ogląda bajki".
I weź takiemu tłumacz, że anime to nie tylko cukierkowe postacie i bajeczki dla 10 letnich dzieci, ale też np. horror, romans czy komedia :roll:
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 9 wrz 2013, o 01:09

maj18 pisze:Co do yaoi mnie właśnie denerwują takie osoby, które na siłe robią z postaci gejów.
Teraz przecież wyszło to nowe anime shingeki no kyojin i jak przeglądam taką stronę jak nyanyan to powiem szczerze, że aż rzygam tymi fanartami gdzie z dwóch głównych bohaterów robi się bóg wie co :?
Szczerze mówiąc to naprawdę nie mogę zrozumieć czemu to anime cieszy się takim zainteresowaniem fanek yaoi. Gdyby jeszcze tam były jakieś podteksty, nawiązania twórców, a tu nic - a fanartów tysiące. Za to anime ma wątek shōjo-ai, który zanika w natłoku wymyślonych par męsko-męskich :roll:
z mojego otoczenia też nikt anime nie lubi, choć w liceum mówiłam otwarcie, że się tym interesuje i nie specjalnie uznawali, że 'oglądam bajki' lecz po prostu przyjęli to do wiadomości. Choć nie wątpię, że coś typu 'ogląda chińskie kreskówki' mogli pomyśleć.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
Hitoshi
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 23:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Hitoshi » 20 wrz 2013, o 23:33

A no tu jesteśmy!
Ja konkretnie w Gdańsku. W gruncie rzeczy sporo jest tęczowych otaku wśród dziewczyn ;)
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 21 wrz 2013, o 19:47

Hitoshi pisze:W gruncie rzeczy sporo jest tęczowych otaku wśród dziewczyn ;)
Szkoda tylko, że niektóre z nich tęczowe są tyle dlatego, bo akurat naśladują ulubione postacie.
Ale całe szczęście, są i prawdziwe, nie takie 'dla szpanu' ;)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Kuroru_Shizuka
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2013, o 15:56

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Kuroru_Shizuka » 25 wrz 2013, o 15:38

Dołączam do grona zainteresowanych (również linkiem do bloga!).
Ja obracam się w towarzystwie zupełnie nie znającym się na mandze i anime (może jedna osoba jakoś minimalnie to kojarzy, nic więcej), częściowo dlatego, iż większość otaku, których znałam było nimi w tym negatywnym znaczeniu (nie potrafili rozmawiać o niczym innym, a postać z anime była dlań ważniejsza niż rzeczywista relacja międzyludzka). Przyzwyczaiłam się traktować tę część mojego życia jako coś marginalnego, ale właściwie... Fajnie byłoby mieć kogoś do podzielenia się refleksjami po przeczytaniu kolejnej przesłodzonej mangi yuri. Otaku (w tym pozytywnym znaczeniu) mają w sobie dużo pozytywnie zakręconej energii.
DoriDae
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2013, o 01:24

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: DoriDae » 25 wrz 2013, o 16:22

Swego czasu interesowałam się mangą i anime, rysuję w takim około mangowym stylu - ale szczerze przyznam, że czasami szał anime zwyczajnie mnie irytuje. Tak bardzo irytuje. Tak, czytuję mangi, mam ulubione serie (W tym Shingeki no Kyojin - nie powiedziałabym, żeby wątek Christy i Ymir był specjalnie pomijany... ;) ), ale jakoś... Nie lubię właśnie tego mieszania codziennego życia ciągle i ciągle z rzeczywistością. :< I muszę powiedzieć, że potrzebuję jakiejś mangi yuri, polećcie coś - większość jest tak banalnych i nastawionych na "Och, jaka jesteś słodka, chodź wymacam cię, ale jesteśmy koleżankami", że po prostu witki opadają.
Awatar użytkownika
Hitoshi
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2011, o 23:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Hitoshi » 25 wrz 2013, o 23:35

DoriDae pisze: I muszę powiedzieć, że potrzebuję jakiejś mangi yuri, polećcie coś - większość jest tak banalnych i nastawionych na "Och, jaka jesteś słodka, chodź wymacam cię, ale jesteśmy koleżankami", że po prostu witki opadają.
To ja polecam 'Gunjou'- dla mnie absolutne mistrzostwo.

Na chwilę obecną, mimo, że mówię o sobie 'otaku', to robię to chyba głównie z sentymentu. Okres fanatyzmu i pochłaniania wszystkiego, co tylko japońskie, minął bezpowrotnie u mnie jakieś pięć lat temu pewnie... ale dobrą mangą czy anime nie wzgardzę^ ^ Choć ostatnio się strasznie wybredna zrobiłam, może to wiek... x"D
DoriDae
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2013, o 01:24

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: DoriDae » 9 paź 2013, o 21:52

Dziękuję bardzo za polecenie! Zerknę na pewno, awww... Zauważyłam, że często młode dziewczęta otaku okazują się bi (a może wcale nimi nie są?). Widzicie tę zależność?
maj18
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2013, o 01:12

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: maj18 » 9 paź 2013, o 22:23

Kto tam wie co te młode dziewczęta otaku mają w głowie :mrgreen:
Może i niektóre są bi ze względu na otwartość na związki homo w animcach?
Nawet nie musi to być jakieś yaoi czy yuri, a i tak pojawia się czasem taki wątek na boku.
Zgadzam się z tym, że im starsza się robię to jestem coraz bardziej wybredna jeśli chodzi o anime.
Już nie bawią mnie tytuły typu K-ON gdzie wszystko jest takie cukierkowe i słodkie.
Ostatnio zaczęłam szukać bardziej ambitnych i poważnych tytułów, ale coś mało tego :|
CynicznaBestia
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2013, o 22:11

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: CynicznaBestia » 11 paź 2013, o 22:26

Witam. ;)
I ja jestem tzw. 'otaku', choć mam raczej po kolei w głowie i bardziej jestem fanką yaoi niż całej reszty, bo od tego się zaczęło. Siedzę w Poznaniu (jest ktoś może stąd, chce sięspotkać, hm? ;> ). I niestety nie jestem już taka młoda, mało które anime mnie zainteresuje. W sumie to więcej czytam mang niż oglądam.
Awatar użytkownika
raven-chant
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2011, o 18:42

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: raven-chant » 23 paź 2013, o 20:42

ArashiNikaido pisze: Gdzie was szukać? :oops:
Mnie szukać hen daleko na północy, z morskich pian niczym Afrodyta się wynurzę. :cool:


W mangach i animcach już trochę siedzę. Ale właściwie mam tak jak koleżanka wyżej - głównie czytam. Ze względu na brak czasu. Kiedyś co prawda oglądałam dużo, ale wraz z wędrowaniem na kolejne etapy nauki ilość tego czasu malała bardzo. W tej chwili oglądam (baaaaaaardzo powoli) Requiem dla Zjawy albo jak kto woli Phantom ~Requiem for the Phantom~. :P A czytam coś na każdym kroku.

Skoro są tutaj otaku, to yuristki też się jakieś znajdą. :P Macie jakieś ulubione tytuły? Pairingi?

Ja na nk prowadzę grupę We Love Yuri, jakby co to zapraszam. :cool:
‎"Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli."
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 24 paź 2013, o 19:35

raven-chant pisze: Ja na nk prowadzę grupę We Love Yuri, jakby co to zapraszam. :cool:
Kiedyś miałam tam konto, to pewnie bym się zapisała, no ale było minęło.
Za to jeśli ktoś ma konto na DeviantArt to mam dwie grupy o yuri to można się zapisywać :) (ich nazwy to honey-yuri i sono-hanabira)

raven-chant pisze:
ArashiNikaido pisze: Gdzie was szukać? :oops:
Skoro są tutaj otaku, to yuristki też się jakieś znajdą. :P Macie jakieś ulubione tytuły? Pairingi?
Ja nie wiem czy mam ulubione pairingi, tyle tego jest, że długo by wymieniać. Dlatego mogę powiedzieć, że lubię dużo, a ulubionego chyba nie mam.
A skoro o tym mowa, to czy na twoim avatarze nie są przypadkiem Teresa i Claire? Claymore oglądałam bardzo dawno temu, ale jakoś mi się z nimi skojarzyło, choć może się mylę ;)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
raven-chant
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2011, o 18:42

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: raven-chant » 24 paź 2013, o 20:58

Milo pisze: Kiedyś miałam tam konto, to pewnie bym się zapisała, no ale było minęło.
Za to jeśli ktoś ma konto na DeviantArt to mam dwie grupy o yuri to można się zapisywać :) (ich nazwy to honey-yuri i sono-hanabira)
Oooo. A ja mam tam konto. :D W wolnej chwili wejdę i się zapiszę! :3
Milo pisze: A skoro o tym mowa, to czy na twoim avatarze nie są przypadkiem Teresa i Claire? Claymore oglądałam bardzo dawno temu, ale jakoś mi się z nimi skojarzyło, choć może się mylę ;)
Nie, wcale się nie mylisz! To Claymore, Tereska i Clare. :serce: Kocham tę serię. Fajnie jakby wydali mangę w Polsce. :serce: :serce: :serce:
‎"Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli."
Awatar użytkownika
vesperlily
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: vesperlily » 4 lis 2013, o 21:45

Nie jestem otaku jako tako, ale dobrym yaoi i yuri nie pogardzę :D
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: natsi » 5 lis 2013, o 14:09

A ja zdecydowanie lubię mangi yaoi ;)
I dobrym anime nie pogardzę.
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: Milo » 6 lis 2013, o 02:05

raven-chant pisze:
Milo pisze: Kiedyś miałam tam konto, to pewnie bym się zapisała, no ale było minęło.
Za to jeśli ktoś ma konto na DeviantArt to mam dwie grupy o yuri to można się zapisywać :) (ich nazwy to honey-yuri i sono-hanabira)
Oooo. A ja mam tam konto. :D W wolnej chwili wejdę i się zapiszę! :3
Milo pisze: A skoro o tym mowa, to czy na twoim avatarze nie są przypadkiem Teresa i Claire? Claymore oglądałam bardzo dawno temu, ale jakoś mi się z nimi skojarzyło, choć może się mylę ;)
Nie, wcale się nie mylisz! To Claymore, Tereska i Clare. :serce: Kocham tę serię. Fajnie jakby wydali mangę w Polsce. :serce: :serce: :serce:
Dzięki za zapisanie się ;)
Choć chyba już dziękowałam w komentarzu tam :D

Ja oglądałam to bardzo dawno ale miło wspominam i Teresa to jedna z postaci, które lubię ponadczasowo. Mogłabym powiedzieć, że nawet jedna z ulubionych, choć... niekoniecznie lubię jakoś faworyzować bohaterów, dlatego unikam jakiś rankingów ulubionych postaci ;)
Gdyby taka manga wyszła to na pewno bym kupiła :) Choć póki co nie ma co liczyć by ktoś chciał to wydać, ale może kiedyś, kto wie :roll:
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
raven-chant
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 31 mar 2011, o 18:42

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: raven-chant » 7 lis 2013, o 17:07

Spoczko. :D Właściwie ostatnio nie wchodziłam na deviantarta, mając zawaloną głowę różnymi pierdołami, dopiero teraz zajrzałam i zobaczyłam, że mi znów odpisałaś. :mrgreen:
Teresa to jedna z postaci, które lubię ponadczasowo. Mogłabym powiedzieć, że nawet jedna z ulubionych, choć... niekoniecznie lubię jakoś faworyzować bohaterów, dlatego unikam jakiś rankingów ulubionych postaci
Ja mam tak samo. To jedna z moich NAJpostaci, chociaż spośród claymorek mam jeszcze kilka, które lubię. :D U mnie jest z "faworyzowaniem" całkowicie na odwrót. Mam parę takich, jak już napisałam "NAJ".

A co do wydania, to teraz wydają tyle nowości, że nie zdziwiłabym się, gdyby za rok było ich jeszcze więcej. Wydawnictwa szaleją, aż trudno nadążyć, bo tyle rzucają w łapki fajnych mang, które trzeba kupić (przynajmniej w moim przypadku). :O Z tym że jeśli chodzi o Claymore myślę, że bardziej prawdopodobne jest to, że wydaliby mangę po zakończeniu jakiegoś tasiemca, ponieważ liczy już sobie 25 tomów i nie jestem pewna, ale chyba jeszcze Yagi jej nie skończył. :O

BTW, fajne są niektóre fanarty yuri z tej serii. :twisted:
(1)(2)(3)(4)
‎"Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli."
Awatar użytkownika
wiosenna_burza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 gru 2012, o 19:37

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: wiosenna_burza » 11 gru 2013, o 09:20

Siemka, dołączam do was moje kochane otaku :3 Jakie widziałyście yuri, które możecie polecić?
wercia122345
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:53

Re: Otaku! Gdzie jesteście?!

Post autor: wercia122345 » 23 kwie 2015, o 12:13

Anime ? Manga ? Japonia ? <3 Proszę państwa, czuję się wywołana do tablicy *.* Czy mogłabyś mi także wysłać link do tej strony o Yuri *.* Bardzo proszę ;*
ODPOWIEDZ