Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studiach

Cafe dla wszystkich
pavements1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2012, o 08:48

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: pavements1 » 20 lip 2013, o 21:27

Istnieją takie, mam przyjemność obecnie planować ślub z absolwentką poznańskiej ASP. :)
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: ella_cotta » 20 lip 2013, o 21:32

uaa, dzięki za info i gratulacje :mrgreen:
krewznosa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 16 lip 2013, o 19:05
Lokalizacja: krk

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: krewznosa » 21 lip 2013, o 10:35

ella_cotta pisze:kurcze, nie mogę pojąć dlaczego wśród męskich artystów tyle gejów, a kobiety homo ze świecą szukać :(
serio nikt nie wróci mi nadziei, że takowe w Polsze obecnie istnieją?
Są, są... mam szczęście dzielić życie z jedną z nich :)
pavements1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 29 lis 2012, o 08:48

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: pavements1 » 22 lip 2013, o 08:01

dzięki ;)
nostawen86
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:56

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: nostawen86 » 22 lip 2013, o 21:44

cathe pisze:
nostawen86 pisze:Melduje się była studentka biologii, potem podyplomowej analityki, świeżo upieczony diagnosta ;)
a jak z pracą dla diagnostów laboratoryjnych, to prawda że jest tak źle ze znalezieniem pracy po analityce?
pierwszy rok studiów jeszcze przede mną, a już mam obawy czy dobrze robie wybierając ten kierunek :roll:
Z pracą jak wszędzie, trzeba mieć sporo szczęścia, być namolnym, ale cierpliwym. Ja ponad miesiąc wierciłam dziurę w brzuchu kierowniczce pewnego labu żeby mnie przyjęła chociaż na staż z urzędu pracy. A jak na staż przyjęli to już zostałam w firmie. Mam koleżankę w labie, która znalazła pracę dopiero 200km od domu. Bywa różnie. Wiele zależy od tego gdzie trafisz (przychodnia, szpital, sieciówka) i czy atmosfera Ci podpasuje. Rozglądaj się uważnie na praktykach ;)
cathe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:03

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: cathe » 22 lip 2013, o 22:44

Dzięki za informacje :) mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się skończyć ten kierunek i dostać dobrą pracę (za tą w laboratorium szpitalnym dałabym się pokroić)
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 3 wrz 2013, o 01:31

Planowałam stomatologię, rodzice chcieli bym szła na medycynę, a wyszło, że już za miesiąc zacznę studiować informatykę. W zasadzie to nawet pasuje do części moich zainteresowań, ale w internecie czytałam tak różne opinie, że nie wiem co będzie w przyszłości z praca. Jedni mówią, że informatycy poszukiwani, drudzy, że nie ma co liczyć na dobre zarobki. Ale wiadomo, nie da się nic przewidzieć, znam osobę co po jakimś krótkim kursie programowania znalazła dobrą pracę, jak i tych co studiowali i studiowali a teraz siedzą w domu i załamują ręce.
Co prawda za stomatologii jeszcze nie rezygnuję i za rok będę znów próbować :wink:
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
Loris
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:24
Lokalizacja: Londyn

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Loris » 4 wrz 2013, o 22:46

ella_cotta pisze:kurcze, nie mogę pojąć dlaczego wśród męskich artystów tyle gejów, a kobiety homo ze świecą szukać :(
serio nikt nie wróci mi nadziei, że takowe w Polsze obecnie istnieją?
no czesc :papa:
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Lidia777 » 5 wrz 2013, o 02:02

Skonczylam historie dla przyjemnosci :)

Nie obiecywalam sobie zbyt wiele po ukonczeniu tych studiow aczkolwiek wyszlo nienajgorzej ;)
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Handgrenade
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2012, o 15:38

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Handgrenade » 10 wrz 2013, o 15:40

Od października zaczynam weterynarię. Nie mogę się doczekać :)
No escape from the truth and the weight of it all, I am caught in the web of a lie...
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 10 wrz 2013, o 15:50

Handgrenade pisze:Od października zaczynam weterynarię. Nie mogę się doczekać :)
Też chciałam studiować weterynarię ale wszyscy wybijali mi ten pomysł z głowy, mówiąc głownie to, że jednak to dość ciężkie studia, trzeba wykazać się czasem siłą, bo wiadomo, nie każde zwierzę jest malutkie i grzeczne, no i przede wszystkim trzeba patrzeć na śmierć nie jednego zwierzaka. No ale może kiedyś jeszcze się tego podejmę, w końcu nie jeden kierunek można w życiu studiować :wink:
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Amellka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 16:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Amellka » 10 wrz 2013, o 16:07

Ja skończyłam politologię. Niby synonim bezrobocia, ale mi się jakoś udało znaleźć satysfakcjonującą pracę :)
Handgrenade
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2012, o 15:38

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Handgrenade » 10 wrz 2013, o 16:12

Milo pisze:Też chciałam studiować weterynarię ale wszyscy wybijali mi ten pomysł z głowy, mówiąc głownie to, że jednak to dość ciężkie studia, trzeba wykazać się czasem siłą, bo wiadomo, nie każde zwierzę jest malutkie i grzeczne, no i przede wszystkim trzeba patrzeć na śmierć nie jednego zwierzaka.
Wiadomo... Każdy lekarz, czy to od ludzi czy zwierząt, musi "oswoić się" ze śmiercią. Jak na razie postrzegam ten zawód jako moje powołanie, chociaż kto wie - może na studiach stwierdzę, że to jednak nie to.
Milo pisze:No ale może kiedyś jeszcze się tego podejmę, w końcu nie jeden kierunek można w życiu studiować :wink:
Odkąd wprowadzili ECTS, to tylko kwestia zasobności portfela ;)
No escape from the truth and the weight of it all, I am caught in the web of a lie...
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 11 wrz 2013, o 00:24

Handgrenade pisze:
Milo pisze:Też chciałam studiować weterynarię ale wszyscy wybijali mi ten pomysł z głowy, mówiąc głownie to, że jednak to dość ciężkie studia, trzeba wykazać się czasem siłą, bo wiadomo, nie każde zwierzę jest malutkie i grzeczne, no i przede wszystkim trzeba patrzeć na śmierć nie jednego zwierzaka.
Wiadomo... Każdy lekarz, czy to od ludzi czy zwierząt, musi "oswoić się" ze śmiercią. Jak na razie postrzegam ten zawód jako moje powołanie, chociaż kto wie - może na studiach stwierdzę, że to jednak nie to.
Wiem, wiem, chodzi mi po prostu o to że fakt śmierci zwierząt po to by pokazać na nich jakieś badania czy co innego mnie trochę przeraża. A już się o tym nasłuchałam, jak choćby z opowieści nauczyciela biologii czy rodziców, gdy to trzeba było patrzeć jak ktoś zabija królika a potem pokazuje jego wnętrzności :|
No to, że czasem np. przy operacji życia uratować się nie uda - no cóż, wiadomo, człowiek ze wszystkim sobie nie poradzi, błędy tez się zdarzają. A ze śmiercią zwierząt chorych, dla których uśpienie jest uwolnieniem od cierpienia spotykałam się nie raz, z operacjami czy ratowaniem zwierzaka po pogryzieniu przez innego też, może dlatego przez długi czas własnie chciałam wybrać się na weterynarię. Ale to tak często jest, coś się planuje, a nie wie się jakie trudne jest potem studiowanie tego i jak wymagający jest dany zawód.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: heya_ » 25 wrz 2013, o 01:22

Handgrenade pisze:Od października zaczynam weterynarię. Nie mogę się doczekać :)
bylem, zobaczylem, ukonczylem. weterynarie polecam wszystkim ktorzy sie zasanawiaja nad kariera :)
myszka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 40
Rejestracja: 18 lip 2010, o 14:37

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: myszka77 » 25 wrz 2013, o 15:23

Politologia ze specjalizacja dziennikarską :)) nie żałuję, marzylam o tym, żeby być dziennikarka 8)
uprising
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: heya_ » 25 wrz 2013, o 23:58

Milo pisze:
Wiem, wiem, chodzi mi po prostu o to że fakt śmierci zwierząt po to by pokazać na nich jakieś badania czy co innego mnie trochę przeraża. A już się o tym nasłuchałam, jak choćby z opowieści nauczyciela biologii czy rodziców, gdy to trzeba było patrzeć jak ktoś zabija królika a potem pokazuje jego wnętrzności :|
.
a skad pomysl ze na weerynari ktos zabija kroliki i pokazuje ich wnetrznosci??? bardzo uwazalam przez te 5.5 roku ale widac cos mnie ominelo :shock:
nbd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 23 lip 2013, o 10:31

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: nbd » 26 wrz 2013, o 22:13

Za sobą mam filologię,przede mną amerykanistyka :D
marcheffka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2013, o 22:41

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: marcheffka » 27 wrz 2013, o 15:06

A ja od poniedziałku zaczynam pierwszy rok fizjoterapii :cool: :D
Z Nią chcę mieć lodówkę, kota i kredyt na dom.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: tygrysica3 » 1 paź 2013, o 10:08

...a ja od urodzenia studiuje "kobietologie"...już w wieku niemowlęcym wyssałam pierwszą praktykę z mlekiem mamy, dotyczącą uroku kobiecych piersi...w późniejszym okresie mojej edukacji poszerzyłam poznane wiadomości (teoria) i doświadczenia(praktyka)...jednak z biegiem lat dochodzę do wniosku, że z powodu wciąż namnażających się fakultetów...moje "studiowanie" przeciągnie się aż do "śmierci"...obym tylko zdążyła napisać pracę magisterską...i tak już legły moje marzenia o "przewodzie doktorskim" :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
troudie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2013, o 23:14

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: troudie » 1 paź 2013, o 13:59

Mam pytanie, któraś z Was studiuje/studiowała logistykę? :)
Anna_N1
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2013, o 15:13

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Anna_N1 » 1 paź 2013, o 15:23

Ja skończyłam finanse i rachunkowość a przede mną mgr rachunkowość i controlling ;)
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 1 paź 2013, o 18:49

heya_ pisze:
Milo pisze:
Wiem, wiem, chodzi mi po prostu o to że fakt śmierci zwierząt po to by pokazać na nich jakieś badania czy co innego mnie trochę przeraża. A już się o tym nasłuchałam, jak choćby z opowieści nauczyciela biologii czy rodziców, gdy to trzeba było patrzeć jak ktoś zabija królika a potem pokazuje jego wnętrzności :|
.
a skad pomysl ze na weerynari ktos zabija kroliki i pokazuje ich wnetrznosci??? bardzo uwazalam przez te 5.5 roku ale widac cos mnie ominelo :shock:
Akurat mama to na studiach miała, co prawda nie na weterynarii. Więc nie ja to wymyśliłam ;) Co prawda też były to inne czasy, tym bardziej, że nauczycielka, które coś podobnego opowiadała też podawała przykłady wielu zwierząt, które ucierpiały. No ale warto zaznaczyć, że owa nauczycielka już od dawna jest na emeryturze, więc informacje jakie przekazała też aktualne nie są.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: heya_ » 1 paź 2013, o 21:09

Milo pisze: Akurat mama to na studiach miała, co prawda nie na weterynarii. Więc nie ja to wymyśliłam ;) Co prawda też były to inne czasy, tym bardziej, że nauczycielka, które coś podobnego opowiadała też podawała przykłady wielu zwierząt, które ucierpiały. No ale warto zaznaczyć, że owa nauczycielka już od dawna jest na emeryturze, więc informacje jakie przekazała też aktualne nie są.
acha, czyli emeryowa nauczycielka mowila o tym twojej mamie ktora studiowala cos innego, ale z tego wynika ze dzis na wetrynarii zabija sie kroliki. rozumiem. :roll:
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 1 paź 2013, o 23:09

heya_ pisze:
Milo pisze: Akurat mama to na studiach miała, co prawda nie na weterynarii. Więc nie ja to wymyśliłam ;) Co prawda też były to inne czasy, tym bardziej, że nauczycielka, które coś podobnego opowiadała też podawała przykłady wielu zwierząt, które ucierpiały. No ale warto zaznaczyć, że owa nauczycielka już od dawna jest na emeryturze, więc informacje jakie przekazała też aktualne nie są.
acha, czyli emeryowa nauczycielka mowila o tym twojej mamie ktora studiowala cos innego, ale z tego wynika ze dzis na wetrynarii zabija sie kroliki. rozumiem. :roll:
nie, moja mama mówiła to od siebie (u niej na studiach właśnie na królikach pokazywali coś z anatomii). Z resztą tu nie o same króliki chodzi, ale o fakt tego, że jednak weterynaria to nie są same miłe rzeczy, ale trzeba się przygotować i na śmierć wielu zwierząt. Pewnie dla wielu nie byle jakim przeżyciem jest oglądanie np. organów jakiegoś zwierzątka, które jednak umarło (już nieważne dlaczego, sęk w tym że nie żyje). Nie wiem jak weterynaria wygląda, ale chyba jeśli lekarz zwierząt ma się czegoś nauczyć to musi przez to przejść, czy nie? Jeśli się mylę, to przepraszam za moje błędne podejście.
Po prostu myślałam, że żeby lekarz dobrze wiedział na czym jego zawód polega, to na czymś się musi uczyć, choćby operacji czy uśpienia zwierząt (wiadomo, to nieraz jedyne wyjście dla np. chorego psa, ale jakby nie patrzeć dla wielu to cios, że ten pies umrze).
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
Awatar użytkownika
heya_
super forma
super forma
Posty: 1157
Rejestracja: 2 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: south-east

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: heya_ » 1 paź 2013, o 23:28

obawiam sie ze zaczynamy spamowc temat o wyborze kieruku studiow Milo. napisze ci PW, hm? ;)
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: Milo » 1 paź 2013, o 23:51

heya_ pisze:obawiam sie ze zaczynamy spamowc temat o wyborze kieruku studiow Milo. napisze ci PW, hm? ;)
Racja ;) Już odpisałam i wyjaśniłam o co chodzi.

Mam nadzieje, że nikt nie odebrał tego co pisałam jako zniechęcanie do weterynarii. Jak najbardziej to bardzo dobry kierunek i potrzeby, a nie ma nic lepszego niż lekarze weterynarii, który jest z nim z powołania i szczerych chęci ;)
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
madness4
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 19:17

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: madness4 » 5 paź 2013, o 15:44

A ja kilka tygodni temu nareszcie (!!!) odebralam dyplom z Zarzadzania w sporcie i trenerstwa :) Teraz szukam weny na kolejny kierunek i chyba padnie na psychologie sportu. :pilka:
Awatar użytkownika
EwaEwka
Posty: 5
Rejestracja: 7 paź 2013, o 11:07

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: EwaEwka » 7 paź 2013, o 12:37

Ja skończyłam technologie chemiczną :)
ksobne
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 08:36

Re: Jaki wybrałyście/wybierzecie/skończyły kierunek na studi

Post autor: ksobne » 7 paź 2013, o 15:54

Lekarski i w sumie już bliżej końca niż początku :)

Pozdrawiam wszystkich, bo to chyba mój pierwszy post na tym forum.
ODPOWIEDZ