Czy jesteś homofobką?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy jesteś homofobką?

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 11:42

Nie jesteś pewna? Teraz możesz to sprawdzić :D . Na portalu homiki.pl znajdziesz się test sprawdzający poszczególne wyznaczniki homofobii. Choć mnie punkt drugi wydaje się wątpliwy, pozwalam sobie wkleić link:
http://www.homiki.pl/modules.php?name=N ... le&sid=633
Miłej zabawy :twisted: .
Awatar użytkownika
smoky321
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 157
Rejestracja: 21 lut 2004, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: smoky321 » 16 wrz 2005, o 11:58

Mam w sercu wielką mądrość życiową czy jakoś tak :) Swoją drogą ten test powinien być bardziej rozbudowany...Zaraz go wyślę mojemu kumplowi :lol:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Japonka » 16 wrz 2005, o 12:04

Moj wynik: Świetny wynik! Nie jesteś homofobem (homofobką). Tolerujesz wiele, to dobrze. Drzemie w Tobie życiowa mądrość. Nie osiadaj na laurach! Otwórz teraz umysły innym ludziom!

Ale, ale Absi_ik Ty mnie juz dawno temu wyzwalas od homofobow. Pamietam to. Chodzilo o moje zniesmaczenie przegietymy i przerysowanymi gejami.
Awatar użytkownika
Frida2
super forma
super forma
Posty: 1276
Rejestracja: 18 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: ze swojego nikąd...

Post autor: Frida2 » 16 wrz 2005, o 12:06

Oj! :shock: ze mną nie jest tak dobrze, jak wcześniej mi się wydawało
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 16 wrz 2005, o 12:06

Ufff, nie jestem homofobka :D
Punkt 2 uwazam za watpliwy :roll: , a 13 dal mi do myslenia :cool:
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 12:31

Japonka pisze:Ale, ale Abs_ik Ty mnie juz dawno temu wyzwalas od homofobow. Pamietam to. Chodzilo o moje zniesmaczenie przegietymy i przerysowanymi gejami.
Pamiętam - wszak to było nasze pierwsze spotkanie. Pamiętam też, że udało nam się o tym bardzo sensownie porozmawiać. Jak widać, na efekty nie trzeba było długo czekać :D .
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 16 wrz 2005, o 12:36

Nie jestem homofobką. To dziwne bo czasami to...... :cool:
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 12:38

Sims pisze:Nie jestem homofobką. To dziwne bo czasami to...... :cool:
Bardzo bym się zdziwiła, gdyby wyszło Ci inaczej. Serio.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 12:46

Frida2 pisze:Oj! :shock: ze mną nie jest tak dobrze, jak wcześniej mi się wydawało
:glaszcze: Pewna pani psycholog, która doktoryzowała się w temacie homofobii, jeszcze trzy lata temu (ucząc już wtedy swoich studentów tolerancji wobec osób homoseksualnych w ramach przedmiotu "Homoseksualizm") przeżyła podobny szok. Bo w końcu ten test bada berdzo specyficzny typ homofobii - po pierwsze zinterioryzowaną, po drugie - tzw. liberalną, czyli mającą zakorzenienie bardziej w naszej podświadomości, niż uzewnętrznianą. Ot - skutek wychowania i dorastania w homofobicznym i mało otwartym na inność społeczeństwie.
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 16 wrz 2005, o 12:56

2. Kościół ma prawo do krytykowania postaw homoseksualnych.
Rozumiem, że test premiuje odpowiedzi "nie". Zatem wg autora testu pogląd, że Kościół nie ma prawa krytykowania postaw homoseksualnych (albo szerzej - że ktoś nie ma prawa krykykować postaw kogoś innego), zbliża odpowiadającego do ideału człowieka, w którym drzemie życiowa mądrość i otwartość :roll:.
Super :lol:. Całkowicie zgadzam się z Abs_ik w opinii nt. tego pytania (zwłaszcza tej, wyrażonej w komentarzach do testu na homikach).

5. Organizacjom gej-les zależy jedynie na robieniu kariery, uwadze mediów i zarabianiu pieniędzy na rzekomej nietolerancji w Polsce.
W tym przypadku odpowiedź "nie" obejmuje zarówno pogląd, że a) organizacjom nie zależy na robieniu karier, b) że nie zależy im jedynie na robieniu kariery (ale np. jest to podstawowy cel ich istnienia). Dość pojemne :D:D.

8. Darkroomy to ostatnie stadium zezwierzęcenia.
Ufff... pogląd, że nie ostatnie, tylko zaledwie przedostatnie stadium, ratuje mnie przed popadnięciem w homofobię i utratą życiowej mądrości :cool:.

13. Ludzie siedzący w necie to tchórze i dziwacy
Faktycznie, mój admin wychodzi z netu chyba tylko do WC, a i to niechętnie. Dziwak. I pewnie nie rzuciłby się do rzeki, żeby ratować tonące dziecko. Hmmm... zakreślić "tak" i zostać homofobką? :roll:
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
CO2
super forma
super forma
Posty: 1485
Rejestracja: 28 mar 2004, o 00:00

Post autor: CO2 » 16 wrz 2005, o 12:56

No nie jestem, a tak sie staralam ;)
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 13:06

Leica pisze:Rozumiem, że test premiuje odpowiedzi "nie". Zatem wg autora testu pogląd, że Kościół nie ma prawa krytykowania postaw homoseksualnych (albo szerzej - że ktoś nie ma prawa krykykować postaw kogoś innego), zbliża odpowiadającego do ideału człowieka, w którym drzemie życiowa mądrość i otwartość :roll:.
Super :lol:. Całkowicie zgadzam się z Abs_ik w opinii nt. tego pytania (zwłaszcza tej, wyrażonej w komentarzach do testu na homikach).
Niesamowite, muszę zapamiętać ów fakt naszej wyjątkowej zgodności :D .
No ale skoro całkowicie się zgadzasz, to może przekleję mój komentarz z homików:
"Mam wątpliwości jedynie do pytania 2. Moim zdaniem Kościół ma prawo krytykować lesbijki i gejów, tak samo jak my mamy prawo krytykować Kościół i kogo jeszcze mamy ochotę. Krytykować - nie obrażać czy nawoływać do nienawiści, ale nie taki też jest wydźwięk tego pytania. I przyznanie komuś prawa do krytyki nie ma nic wspólnego z homofobią zinterioryzowaną, natomiast sporo z wolnością słowa.
Zamiast tego dodałabym pytanie o dzieci."
I dodam jeszcze, że punktu za pytanie 2. nie powinno się liczyć - uważam tak jako specjalistka od homofobii, rzecz jasna. Oraz działaczka, która jakoś kariery i pieniędzy z tego nie ma ani się nie spodziewa :wink:.

Zgadzam się też, że niektóre pytania trzeba by doprecyzować.
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 16 wrz 2005, o 13:26

abs_ik pisze:Niesamowite, muszę zapamiętać ów fakt naszej wyjątkowej zgodności :D .
Ja sobie to wyrzezałam scyzorykiem na blacie biurka - na pamiątkę 8).
Zgadzam się też, że niektóre pytania trzeba by doprecyzować.
I nie zawsze prosta alternatywa "TAK - NIE" jest wystarczająca, ale to już inna kwestia.
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 13:37

Leica pisze:Ja sobie to wyrzezałam scyzorykiem na blacie biurka - na pamiątkę 8).
Wandalka :D .
Leica pisze:I nie zawsze prosta alternatywa "TAK - NIE" jest wystarczająca, ale to już inna kwestia.
Zgadzam się (nie niszcz już biurka :D ). Ale to w końcu to tylko quiz - choć dzięki niemu można już sobie wyrobić pogląd na temat tego, czym jest homofobia.
Awatar użytkownika
waterfall
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 272
Rejestracja: 27 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Birmingham

Post autor: waterfall » 16 wrz 2005, o 13:51

W teście wyszło mi że nie jestem. Miałam 4 punkty, ale tak naprawdę podobno jestem. A test.. raczej kiepskiej jakości :)
What keeps me going is goals.
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 16 wrz 2005, o 14:03

abs_ik pisze:Wandalka :D .
Powiedziałabym, że kultura łużycka, ale spierać się nie będę 8).
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 16 wrz 2005, o 14:05

Uff, nie jestem homofobką. ale test jest beznadziejny, bo od razu sugeruje, które odpowiedzi są "dobre" i dochodzi do manipulacji - przecież mało który/a homoseksualista/tka chce się przed sobą przyznać, że jest homofobem/bką
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 14:08

Każdego rodzaju test psychologiczny (czy nawet "psychologiczny") wymaga szczerości w stosunku do samego siebie.
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 16 wrz 2005, o 14:13

No jasne. Każdy kto odpowiada sobie na takie testy wierzy, że jest szczery, ale podświadomie może tak odpwiadać, by ostatyczny rezultat był dla niego zadowalający i wpisywał się w jego własne wyobrażenie o sobie. Jest elementem autokreacji. Dlatego dobre testy są tak skonstruowane, by nie sugerować które odpowiedzi są "właściwe". Zresztą ja też wyhaczyłam 4 punkty :cool:
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 16 wrz 2005, o 14:23

Też uważam, że ten test jest źle ułozony. Niektóre sformułowania się tak ostre, brutalne i wręcz obraźliwe, że nawet tam, gdzie mam raczej negatyny studunek do zjawiska, nie mogłam z taką opinią się zgodzić i wybierałam "nie" zamiast "tak".
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 16 wrz 2005, o 14:29

agik pisze:Też uważam, że ten test jest źle ułozony. Niektóre sformułowania się tak ostre, brutalne i wręcz obraźliwe, że nawet tam, gdzie mam raczej negatyny studunek do zjawiska, nie mogłam z taką opinią się zgodzić i wybierałam "nie" zamiast "tak".

Zgadzam się z Agik, przestałam czytać test po piątym pytaniu :?
[i]"Umysł świadomy słuszności śmieje się z kłamstw opinii..."[/i]
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 16 wrz 2005, o 14:37

agik pisze:Też uważam, że ten test jest źle ułozony. Niektóre sformułowania się tak ostre, brutalne i wręcz obraźliwe, że nawet tam, gdzie mam raczej negatyny studunek do zjawiska, nie mogłam z taką opinią się zgodzić i wybierałam "nie" zamiast "tak".
No to przyznaj się agik, ile Ci wyszło tych punkcików, co? :cool:
Czy jesteś skończoną homofobką , dla której już nie ma nadziei? :wink:
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 14:38

agik pisze:Też uważam, że ten test jest źle ułozony. Niektóre sformułowania się tak ostre, brutalne i wręcz obraźliwe, że nawet tam, gdzie mam raczej negatyny studunek do zjawiska, nie mogłam z taką opinią się zgodzić i wybierałam "nie" zamiast "tak".
Homofobia implikuje ostre i brutalne nazewnictwo (zboczeńcy, dewianci, pederaści to przecież tylko "nazywanie rzeczy po imieniu"), więc akurat ten zarzut uważam za nietrafiony. Zresztą każde zawarte w tym teście sformułowanie po wielokroć pojawia się we wszelkich forumowych (nie mam na myśli naszego forum) dyskusjach o homoseksualizmie, i to nawet w znacznie ostrzejszej formie. A test - z tego, co widzę - właśnie na takich stereotypowych sformułowaniach jest oparty.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005, o 14:43 przez abs_ik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Frida2
super forma
super forma
Posty: 1276
Rejestracja: 18 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: ze swojego nikąd...

Post autor: Frida2 » 16 wrz 2005, o 14:38

abs_ik pisze:Ot - skutek wychowania i dorastania w homofobicznym i mało otwartym na inność społeczeństwie.
Heh, to prawda, dużo by o tym mówić, pisać...
Ale nie jestem skończoną homofobką. Chyba nie. :roll:
Resztę doszlifuję :wink: :)
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 16 wrz 2005, o 14:43

A jeśli nie podoba mi się wizerunek homoseksualistów, kreowany przez przedstawicieli kultury gejowskiej, jeśli nie chcę, by homoseksualistów reprezentowali na pochodach drag queens (którzy przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzą się właśnie z dewiacją, chorobą, "pedalstwem" i wszystkim co najgorsze), jesli wkurzają mnie geje, którzy się obnoszą i panoszą i sami się kreują na dewiantów, i Biedroń, który w "Warto rozmawiać" mówi, że chciałby mieć 500 facetów i strasznie się z tego cieszy - to co? Jestem homofobką tak?
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 16 wrz 2005, o 14:45

Ile mi wyszło? Chyba 1 punkt. No więc też mam wielkie serce i otwarty umysł wg tego testu a wiem, że nie mam, zwłaszcza "otwartego umysłu" na pewne sprawy. Np. "dark roomy" budzą we mnie niechęć, ale nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że to "ostatni stopień zezwierzęcenia". Nie przepadam za kobietami "butch" i raczej jestem smutnego zdania o nietrwałości związków homo, ale i tu nie mogłam się zgodzić z ostrością sformułowań w tekście. Wiem, że nie jestem wcieleniem toleracji, a tak mi wyszło. :wink:
Awatar użytkownika
ulek76
super forma
super forma
Posty: 1643
Rejestracja: 9 mar 2005, o 00:00

Post autor: ulek76 » 16 wrz 2005, o 14:48

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!

Drogie Panie według tego testu stoi, że jestem na dobrej drodze, ale niestety nie widzę w wielu człowieka. :? Może z wiekiem samo przyjdzie. :wink:
Dziwny test.
Wino kobiety i śpię!
Awatar użytkownika
Frida2
super forma
super forma
Posty: 1276
Rejestracja: 18 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: ze swojego nikąd...

Post autor: Frida2 » 16 wrz 2005, o 14:48

We wczorajszych "rozmowach w toku" byl poruszany temat dotyczący wyleczeń z homoseksualizmu. :roll: Wytarczy tylko chcieć. Proste, nie!
Te absurdy, tylko nasilają homofobię.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005, o 14:49 przez Frida2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 16 wrz 2005, o 14:50

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!

Drogie Panie według tego testu stoi, że jestem na dobrej drodze, ale niestety nie widzę w wielu człowieka. Może z wiekiem samo przyjdzie.
Dziwny test.
no faktycznie - maxima ta twoja culpa :cool: - rękę podniosłaś na homika swego, darkroomy Ci się nie podobają :wink: - wstyd to i hańba :wink:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005, o 14:52 przez Virgin_ia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abs_ik » 16 wrz 2005, o 14:51

Virgin_ia pisze:A jeśli nie podoba mi się wizerunek homoseksualistów, kreowany przez przedstawicieli kultury gejowskiej, jeśli nie chcę, by homoseksualistów reprezentowali na pochodach drag queens (którzy przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzą się właśnie z dewiacją, chorobą, "pedalstwem" i wszystkim co najgorsze), jesli wkurzają mnie geje, którzy się obnoszą i panoszą i sami się kreują na dewiantów, i Biedroń, który w "Warto rozmawiać" mówi, że chciałby mieć 500 facetów i strasznie się z tego cieszy - to co? Jestem homofobką tak?
Tak, najprawdopodobniej jesteś, choć to jeszcze zależy od stopnia i efektów tego wkurzenia.

A tak swoją drogą to Robert o 500 partnerach mówił ironicznie i to się dało zauważyć.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2005, o 15:01 przez abs_ik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ