Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 17:55

aktualizacja1z5 pisze:
zosia24 pisze:macie tę swoją agresję, betony (to do osób, które mówią, że Rafalala jest agresywna).
http://www.pudelek.pl/artykul/69909/w_m ... ampaign=o2
no i co tym udowodniłaś? Że Rafalalowe "nauki o szacunku" odniosły skutek? Widzisz chyba jaki. Świetne podsumowanie tematu, który ciągnie się od kilku postów. Teraz Rafalala pójdzie z kręgiem betonowym od studni i wybije sobie nim spokój w ścianie.
a Ty myślisz, że ona by się zachowywała w taki, a nie inny sposób, jakby była traktowana jak człowiek?

Ciekawa jestem, jakby Anna Grodzka w końcu kogoś oblała wodą, a w szczególności Pawłowską za mowę nienawiści, to też by była uznana za agresywną osobę?

Tak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: drama_t » 11 sie 2014, o 17:59

Nie rozumiem dlaczego takie osoby jak ona chcąc pokazać, że są kobietą, czują się kobietą, a nie ubierają się jak kobiety tylko jak panny lekkich obyczajów? Może jestem staroświecka, ale kiecka powinna być dłuższa niż wagina.

I w sumie jak tak sobie myślę to taki koleś musiał być totalnie zdezorientowany. W sumie uderzyła go kobieta, ale czuje się kobietą, a nią nie jest, jest od niego większa. I cholera! oddać czy nie oddać. Dobrze, że nie oddał, bo dopiero Zośka spaliłabyś klawiaturę.
Wszystko było już wałkowane. Podzielam zdanie Aktualizacji i Mare.

No, ale odchodząc... nikt nikomu cegieł czy czegokolwiek do domu wrzucać nie powinien, nie zgadzam się na jakąkolwiek przemoc. Czy fizyczną czy psychiczną. Nawet jak jest się głupim. I prowokuje się w najgłupszy sposób. Sprawca karę powinien ponieść(niekoniecznie dostać od Rafalali, tylko tak cywilizowanie-przed sądem stanąć).
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: drama_t » 11 sie 2014, o 18:00

zosia24 pisze:
Tak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.

Teraz powinnam wziąć szklankę wody i wylać Ci na twarz czy może od razu spoliczkować? :pilka:
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
rockfury
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2013, o 03:09

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: rockfury » 11 sie 2014, o 18:01

No i o tym właśnie pisałam o wzroście agresji.To było do przewidzenia jak nadejście jesieni po pięknym lecie.Powtarzam każdy ma prawo(a przynajmniej powinien je mieć)do swoich poglądów,każdy ma prawo dysponować swoim majątkiem jak tylko zechce,ktoś nie ma ochoty wynająć swojego mieszkania Żydowi,murzynowi czy transowi to ma do tego pełne prawo i nikomu nic do tego.Rafalala na słowo mówione zareagowała naruszeniem nietykalności osobistej,a do tego robi z siebie ofiarę przy wtórze lewicowych idiotów.Czego się spodziewała ? Kwiatów na wycieraczce ?
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 18:06

drama_t pisze:
zosia24 pisze:
Tak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.

Teraz powinnam wziąć szklankę wody i wylać Ci na twarz czy może od razu spoliczkować? :pilka:
spróbuj, ale nie oczekuj, że będę wołać o pomoc albo ucieknę :pilka:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Mare » 11 sie 2014, o 18:07

zosia24 pisze:macie tę swoją agresję, betony (to do osób, które mówią, że Rafalala jest agresywna).

http://www.pudelek.pl/artykul/69909/w_m ... ampaign=o2
Pozwól, że przytoczę własne słowa z poprzedniego posta:
Dobrze, dajcie sobie zatem prawo do bicia tzw. transfobów, jednakże nie zdziwcie się wtedy, że druga strona również odwoływać się zacznie, coraz częściej i chętniej, do argumentu siły. I używający siły nie będą kulturalnymi drobnymi panami w klapakach czy kontrolowanym przez oko kamery narodowcem, któremu zależy o złagodzenie medialnego wizerunku swojego ruchu...
Uderzając człowieka w odpowiedzi na (co kwestią subiektywnie obraźliwą jest) słowa "to coś", poniżanie tejże osoby ("klękaj!", "w rękę całuj!"), również słowami ("ty śmieciu") Rafalala dał/a jednocześnie przyzwolenie na takie samo, w podobnym tonie, potraktowanie swojej osoby.

Według mnie ani pierwsza sytuacja, ani druga (odwetowa) miejsca mieć nie powinna. Inną sprawą jest to czy... oby na pewno sytuacja taka miała miejsce.
Po pierwsze - kostka brukowa miażdżąca kotu głowę? No chyba jak ktoś celuje z kilkunastu cm, a kot jest unieruchomiony. Kostka brukowa nie jest na tyle ciężka, aby prędkości jej miałaby nie zamortyzować szyba w oknie oraz żaluzje.
Po drugie - kto krzyczy uciekając "Polska!"? Pierwsze co się narzuca to "Pedały!", hasło najbardziej popularne na masówkach.
Po trzecie - Rafalala już pokazał/a, że kłamać potrafi. Mowa o jego/jej "profesji".
Czyżby była to tzw. "ustawka"?
aktualizacja1z5
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 388
Rejestracja: 16 mar 2014, o 10:17

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: aktualizacja1z5 » 11 sie 2014, o 18:08

zosia24 pisze:a Ty myślisz, że ona by się zachowywała w taki, a nie inny sposób, jakby była traktowana jak człowiek?
a ja myślę, że od rozwiązywania sporów, których nie potrafimy rozwiązać sami - jest w cywilizowanych krajach sund. A ja myślę, że jedna z drugą i trzecią uważacie "traktowanie jak człowieka" za oczywistą oczywistość- co nie ma pokrycia ani w ususie (niestety), ani w historii, ani w realiach. Chamstwo jest, było i będzie i nic, NIC NIC NIC tego nie zmieni. Można je ograniczać (słynny proces o "pedał"), ale nie da wyeliminować z naszego życia - a już z pewnością nie metodami Rafalali.

Ciekawa jestem, jakby Anna Grodzka w końcu kogoś oblała wodą, a w szczególności Pawłowską za mowę nienawiści, to też by była uznana za agresywną osobę?
Anna Grodzka radzi sobie bez tego. I to jej duży plus. Czy społ. zmieniło do niej nastawienie? Moim zdaniem tak.
zosia24 pisze:jak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.
ani mnie to ziębi, ani grzeje, że mi (tudzież nam - tym, którzy mają inne zdanie od Twojego) posuwasz w 3 osobie per beton. Chociaż to nudne.
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: drama_t » 11 sie 2014, o 18:08

zosia24 pisze:
drama_t pisze:
zosia24 pisze:
Tak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.

Teraz powinnam wziąć szklankę wody i wylać Ci na twarz czy może od razu spoliczkować? :pilka:
spróbuj, ale nie oczekuj, że będę wołać o pomoc albo ucieknę :pilka:
Daleko mi do gabarytów Rafalali więc może i byś nie uciekała. Pozwolę sobie jednak zignorować pyskówki na poziomie jaki reprezentujesz. :pilka:
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 18:13

drama_t pisze:
Daleko mi do gabarytów Rafalali więc może i byś nie uciekała. Pozwolę sobie jednak zignorować pyskówki na poziomie jaki reprezentujesz. :pilka:
hahahaha, ja się tylko zniżyłam do Twojego poziomu :|

aktualizacja1z5 pisze: Anna Grodzka radzi sobie bez tego. I to jej duży plus. Czy społ. zmieniło do niej nastawienie? Moim zdaniem tak.
Ty chyba śnisz, jak zmieniło :|
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Mare » 11 sie 2014, o 18:14

rockfury pisze:Czego się spodziewała ? Kwiatów na wycieraczce ?
Myślał/a być może, że bycie kontrowersyjnym/a ,przy wsparciu pięści, to medialność, sława, i ze sławą związane - pieniądze. A tu - "Zonk"... Okazało się, że sława ma też swoje ciemniejsze oblicze. Wizerunek Rafalali stał się znany w szerszych kręgach, także takich, którzy szukają tylko pretekstu, aby wyładować swoją niechęć i agresję.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: odbicie » 11 sie 2014, o 18:23

aktualizacja1z5 pisze: a polecałabyś im takie rozwiązanie? wpadnij do osadzonych za zabójstwo z "OK" i zapoznaj się ze skutkami.

super. Ja jestem większa od przeciętnej baby - idę na miasto i jak kto krzywo popatrzy na mojego ryja - będę chlastać.
No wyobraź sobie – że odczytałaś to co komentujesz powyższymi twierdzeniami na sposób który Ci odpowiada.
Akcent padł: nie widu na ulicach i w tv bab policzkujących facetów czy oblewających ich wodą bo… A nie że mi się marzy aby baby waliły chłopów po ryju za swoje krzywdy. Tym sposobem trudno o medialny szum, o to że „baba mnie bije” – gdy zjawisko nie istnieje, czy niewielkie w obliczu faktu – że przeciętna babka nie skusi się na konfrontację taką jak Rafalala. A skusiła by się – wyobraź sobie, niezależnie czy Ci to zepsuje humor i uznasz że ludzie to zło, bo bywa że komuś plaskacza założą, czy wodą obleją w chwili rozpaczy.
Dociera na co kładę akcent, a na co Ty?
gdzie? kiedy? jak tak napisałam? chcesz porozmawiać o przemocy w rodzinie i skutkach? załóż wątek. Opowiem Ci też o paniach, które są swietne w znęcaniu sie psychicznym, choć i fizycznego nie unikają. Żyjesz w świecie sprzed 500 lat. Słabe, bezbronne, oczywiście średnio inteligentne kobiety pozwalają sobie na łubudubu i nic nie mogą zrobić poza próbą stawiania fizycznego oporu. Bzdury Odbicie.
Ulica Aktualizacja – gdzie facet używa określonych słów, tramwaj, gdzie facet maca Cię po cipie – Ty mi do tego pij, bo ja na tym się skupiam, a nie na tym że ktoś komuś w domu robi z dupy jesień średniowiecza – fizycznie czy psychicznie kogoś uwala.
Bo na co sobie facet pozwala w przestrzeni publicznej wobec kobiety (w tym ts) a na co kobieta wobec faceta?
Więc miarkuj swoje oburzenie i czytaj na czym się skupiam – nie ignorując w imię pokonania mnie „argumentem”. Gdy coś nieadekwatne do tego co na tapecie w moich przykładać, tym do czego piję.
może Rafalala ma problem ze sobą? bo gdzie nie polezie - wali po mordzie i życzy spalenia. Próbujesz mi przedstawić jej zachowanie jako jednostkowy incydent - ale tak nie jest. Ty uważasz, że tak często zmuszają ją do tego inni, ja - że innego podkładu na swoją celebryckość nie znalazła. Nic w tym dziwnego - werbalnie nie przekazuje niczego ciekawego.
W rzeczy samej – potrafię dojść do podobnych wniosków – dziwnie się jednak składa, że my o kretyńskich zachowaniach transfobicznych. Bo taki czy inny koleś może z różnym tekstem do Ciebie polecieć, czy na różny sposób Cię poniżyć, sam z siebie, czy w odpowiedzi na coś. Nie wiem jednak dlaczego „to coś” które jednoznacznie nakierowane na owe „trans” Rafalali takie łatwe, i pierwsze gdy już głowa kretynów postanowi wyjść z produkcją reakcji. Nie – „ty brzydko babo”, bo szansa że brzydkie baby skończą w piachu marne jest, w obliczu szansy na taką opcję dla babochłopa.
Stygmatyzacja podniesiona do takiego poziomu – że choćbyś cuda czyniła, w taki czy innych sposób się kreowała – twoja babochłopskość jakiejś „trans” musi być dla kretyna jak przysłowiowa czerwona płachta dla byka.
w którym miejscu?
Konfrontacyjnie nam się układa – i nie sądzę by się to zmieniło.
Krytyka Twoim zdaniem to już zlewanie.
Stoisz na stanowisku nieomylności własnych poglądów i zrozumienia każdej z ofiar i „ofiar” – zakładając że argumentujesz tak, że podważyć to może jeno człek, który wlał w siebie pięć litrów winiaka „Komandos”. Bo stąd odwaga i samobójcze kontrataki (moje?). E no, Aktualizacja?
no ale co media? kamera za nią jeździła? Myślisz, że media mają swój sprzęt w każdym kącie świata? Kto je powiadomił? Kto je zainteresował tematem? Zastanów sie.
Wiem do czego pijesz, i znam metody działań podobnych do Rafalali. Nie wiem jednak skąd założenie – że choć pomyliła się z diagnozą, gdzie miała tak wiele zyskać – że w obliczu ewentualnej zagrywki z jej strony, o samych aktach kretynów będących obok niej nie można podyskutować i co z tego wynika.
to po co te Twoje wezwania do solidarności LGBiT?
Jest różnica na co akcent pada, gdy już kopie pierdykneły o blaszki na płaskiej czy wypukłej piersi przeciwnika. Stąd: kretynie Zawisza nie pierdziel „to coś”… W znaczeniu wiadomo na czym skupią się homo i transfoby w odniesieniu do osób homoseksualnych czy ts. Głupio babo od Zawiszy padnie tylko wtedy, gdy jego oczy dojrzą w drugim człowieku babę, znaczy człowieka, a nie „babochłopa”, znaczy „to coś”.
no jasne jasne. W ogóle ustawi mi sie na codziennie uczęszczanej trasie, balony se dokupi z obraźliwymi napisami i będzie kpił i lżył do usranej śmierci. Poznałaś kogoś takiego?
Spalony x 10. Tym sposobem wskazujesz skąd określone wnioski i diagnozy – bo przecież Ty nie wierzysz że może być tak, jak po prostu bywa. Daj spokój. Przy czym nie będę tak „uszczypliwa” jak Ty pozwalasz sobie być reagując na moje „pieniactwo”. Bo tak to widzisz moja droga?
Mare pisze: Moim zdaniem - moralnym obowiązkiem każdej osoby transseksualnej jest poinformować tę drugą osobę o tym, że jest osobą po zmianie, albo też w trakcie zmiany, płci.
Uznajmy Mare – że dajesz sobie moralne prawo niektórych traktować jak podludzi. Taka będę bezczelna – a Ty czy Aktualizacja możecie uznać, że pierdziele. Bom taka przy okazji uczuciowa, że mnie aż „boli” Wasz adekwatny stosunek do wszystkiego co pozwala sobie czynić i myśleć ts.

Wyobraź sobie Mare, że nie oczekuję po nikim aby gdy szuka dziewczyny czy kogoś do łóżka przechodził do porządku nad czyimś ts. Czy ta osoba jest po tych najważniejszych zabiegach, czy w ogóle w trakcie czegoś w tym temacie. Więc nie imputuj mi – iż wychodzę z założeniem iż cisy mają święty obowiązek bycia w pełni otwarte bo w innym przypadku oskarżę o dyskryminację.

Ty tylko zastanów jak daleko posuwa się Twoje oczekiwanie wobec innych osób, które konsekwentnie uznajesz za niegodnych czegoś, czy takich, którzy nie mają prawa uznawać się za… Przywołując tutaj prawo do wolności poglądów.
Ja nie sądzę aby próba z mojej strony uwidocznienia na co sobie pozwalasz w tym temacie miała sens – gdyż konsekwentnie trzymać się będziesz określonej tezy. Stawiając mi (i inne się znajdą) zarzut o to – że nie zamierzam uwzględniać czegoś („wolności” rozumianej jak wolności), jednocześnie żądając.
No i? Jaki z tego płynie wniosek Odbicie? Można tolerować kogoś, tj. nie naruszać czyjejś nietykalności cielesnej, werbalnie nie ukazywać swojej niechęci w myśl, że póki mnie nie bije w twarz za stwierdzenie "to coś", to można potraktować jako element tłumu, przy jednoczesnym braku akceptacji danego zjawiska, tj. opowiadając się za formalnym sprzeciwem przeciwko uznaniu np. mężczyzny po zmianie płci za kobietę.
Ja nie wiem o co kaman tym wszystkim spod LGBT? I to wałkowanie tematu na każdym portalu włącznie z KK, skoro Mare uznała że homo czy transfobia są bez znaczenia. A homofobia czy transfobia przejawia się tylko tym – że heteryk daje sobie prawo nie zapraszać do tańca innego faceta – i chciałby, aby nie uznawano go za homofoba przez taką postawę.
Rozpisywać się w tej kwestii nie ma sensu – bo za każdym razem uwalasz to Mare tak, jak życzyliby sobie ci którzy są homofobiczni.
Nie daję nikomu prawa, bo takie prawo już posiadają. Prawo do wolności wypowiedzi, akceptowania/nieakceptowania danych zjawisk, typów ludzkich, zachowań itp. i, czy to się Tobie podoba, czy nie, ludzie korzystają i będą z tego prawa korzystać.
Mare na rany Maryśki – zapytam jeszcze raz: czy Ty wiesz co to jest homofobia i czym się objawia? Serio.
Nie można w imię tolerancji także przymykać oczy na to, że transseksualizm jest chorobą, że nie jest tym samym co jedynie pociąg do osób tej samej płci ponieważ w tym drugim wypadku nie mamy do czynienia z patologiczną sytuacją niechęci do własnego ciała, przekonaniem, że do zsynchronizowania psychiki z ciałem wystarczy ciało "przerobić".
Hehe Mare – wiem co wyznajesz. Homoseksualizm w oczach lesbijki to samo dobro i normalność, a transseksualizm w oczach lesbijki Mare to patologia, dziw, nienormalność, coś co jest nie do przyjęcia.
Wiesz w polskiej debacie LGBT nie ma rzeczowej dyskusji nad tym, jak wzajemnie się widzimy. A szkoda, bo przynajmniej nie było by takiej „bajki” że wszyscy wszystkich „tolerują” , gdy jednocześnie mają pogląd podobny do heteryków homo czy transfobicznych – od których oczywiście domagają się szacunku, szacunku w znaczeniu mnie lub i traktuj jako normalsa, tamtej nie, bo to trans…
Dyskusja z Tobą Mare taka ciekawa…
Dla mnie kobiety niedopuszczalne byłaby ponadto sytuacja, w której uważający się za kobiety biologiczni mężczyzn, których ciała nie były i nie będą nigdy funkcjonowały w sposób dla kobiet istotny, zwłaszcza w sferze prokreacji, rościli prawo (jako "kobiety") np. do wypowiadania się na temat możliwości przerywania ciąży, planowania rodziny.
No widzisz, a chłopy takie cwane że nie pytając Cię o zdanie za Ciebie decydują. Ani nie zachodzą w ciąże, ani bobasków nie mnożą na tej naszej planecie.
Jest coś takiego jak heterofobia i Ty Odbicie, a także Rafalala jesteście przykładami osób nią dotkniętych. O ile "nie nakazujecie" hetero stanie się, sypianie z homo czy trans, to postawę waszą określa przekonanie, że społeczeństwo (bezpodstawnie) się na Was "uwzięło".
Mare z łaski swojej! – czemuż Ty sobie pozwalasz uznać Rafalalę za mojego ziomala, z którą planuję podbijać świat?! Się zapytam? I do cholery gdzie masz napisane że żądam abyś Ty świetojebliwa lesbijka (najważniejsze: cis – i nie modrzew, czy inny grab) wpuszczała pod kołdrę transkobiety, bo jak nie to Ci bombę podrzucę w imię weta dla takich Twoich „niecnych” poglądów?!
Więc zważ na słowa jakich używasz i to o co mnie posądzasz, bo pozwalasz sobie już w pewnych kwestiach tyle, że niemile zareaguję.
Dociera?
No i co się tak naprawdę stało, że Akumu przystosowała swój ubiór oraz wygląd do konkretnej okoliczności?
Jakiej? Ciemniak (wali mnie wiek ciemniaka) daje sobie prawo do posiadania określonych uczuć względem tego, że jakaś laska ma coś w uszach – więc nie będziemy tych uczuć obrażać?
Wyobraź sobie że nie – będziemy grać w otwarte karty z ciemniakami, którym nie pasi mój róż na włosach, tatuaż na cyckach i moja miniówa na dupie.
Moim zdaniem zachowała się prawidłowo, widać że nie jest egocentryczką, tylko leży jej na sercu także, choćby, co dla niektórych może być wszak dziwne, miałoby to być dobre samopoczucie starszej osoby.
Egocentryczka? Wiesz Mare – ja uznaję że Ty masz superhiperegocentryczne poglądy i nie zamierzasz się z nimi kryć, jeno po gałach chlastasz, przyczyniając się do tego że inni ślepną.
Bo staruszkowi wydaje się być dziwne że dziewuszka ma coś w uszach – czego jeszcze na oczy nie zdążył zobaczyć.
W efekcie czego, paradoksalnie, Akumu zyskała ponieważ pokazała, że nieobcy jej dystans do samej siebie, że walka o abstrakcyjne idee nie przysłania jej realnych potrzeb będących skutkami życia pośród różnych ludzi.
Ty Mare jesteś lesbijką? Ale oczywiście taką co to wymaga aby reszta spod LGBT dupę (tak Mare: dupę) kołkiem sobie zatkała. Bo nieprawomyślne jest narzucać się ze swoimi zboczeniami takim staruszkom, takim Zawiszom, i w ogóle tym miliardom wokół – gdy oni zwyczajnie sobie nie życzą. A jak sobie nie życzą, lub wyjdzie że zranimy ich uczucia – winniśmy się ogarnąć, zrozumieć co to dystans do siebie, jacy mają heterycy, jaki ma Mare np. w kwestii stosunku do ts.

Też jestem za tym podobnie jak Mare, aby kobiety w Afganistanie w tych burkach się ostały, w imię poszanowania gustów rodzaju męskiego.
Nie bije dlatego, że np. nadużywa alkoholu, tylko dlatego, że "nerwy puściły".
Aaa, to faceci biją dlatego że piją alkohol… Niedobry alkohol. A sprzedają to świństwo legalnie w sklepach.
Nerwy puściły z konkretnego powodu i ten właśnie powód, a dokładniej nieadekwatność reakcji do czynnika wywołującego jest przedmiotem dyskusji.
Jest – tylko złotoustne rozmówczynie są twarde jak stal, wody tylko mogą się napić, Plaskaczami się brzydzą – gdyby doszło do sytuacji, że jakimś dziwnym trafem trzeba by wodę wylać, i plaskaczem zdzielić.
Cóż – sama plaskaczy nie używałam, zdaje się że wody też nie marnowałam – a jedynie tylko mocnych słów używałam gdy miałam różne akcje z kretynami tu i tam. Nie zamierzam jednak stać na stanowisku – że kiedyś nie odpowiem na atak wodą czy plaskaczem. Taka jestem rozbójczyni, i przeto nie gadać już ze mną, osobą niezrównoważoną. Zalecam.
Występując jako osoba transseksualna, przedstawiając zajście w kontekście napaści na osobę transseksualną, Rafaflala odwołał/a się do całej tej grupy, a więc i wyciągane wnioski wizerunkowo zaszkodzić mogą środowisku LGBT.
No ale Ty Mare – oświeć mnie – zawłaszczyłaś sobie owe jej wystąpienie medialne?
Ja na ten przykład nie poczuwam się do obowiązku stać przykładnie za każdą nową hipotezą Macierewicza. Mimo że on wszystko co produkuje – produkuje w moim imieniu – znaczy polki, mieszkanki Polski.
Homofoby i transfoby też stoją na stanowisku że Rafalala prezentuje całe środowisko LGBT i w imieniu owego się „wypowiadała”.
Nie zapomnij tylko wziąć ze sobą maczety, Aktualizacjo. Ostatnio ponoć modne zrobiło się obnoszenie z białą bronią, jako gwarantem słyszalności głoszonych poglądów...
Ja myślę że pewien poziom ignorancji dobrze robi nie tylko na samopoczucie, co dobrze radzi sobie w odpieraniu wszystkiego co niepochlebne o „nas”.
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Akumu » 11 sie 2014, o 18:51

odbicie pisze:Narzucają Ci się z tym aby ich szanować za samo to że żyją? Bezczelni!
Czy uważasz że akcentowanie by większość odwaliła się od gnębienia mniejszości za inną np. orientację seksualną to przegięcie?
ale wy uwielbiacie wyolbrzymiać.. nie przeszkadza wam to w kontaktach międzyludzkich?
pisałam o wyglądzie i zachowaniu Rafalali, zatem proszę bez tej patetycznej gadki o szacunku za życie. Rafalala jest, jakby nie było, mężczyzną ubranym w krótką sukienkę, który oczekuje akceptacji od każdego Polaka - wiedząc jednocześnie w jakim kraju żyjemy i jaką mentalność mają jego mieszkańcy.
zwykły Kowalski został wychowany w przeświadczeniu, że facet w sukience to zboczeniec. i choćbyście się nie wiem jak bulwersowały, to tak już jest, nie zmienimy od tak myślenia tylu milionów dorosłych ludzi. a już na pewno nie zrobi tego agresywna transseksualna prostytutka.
odbicie pisze:
Akumu pisze:jeśli w Polsce dojdziemy do momentu, w którym małżeństwa jednopłciowe zostaną zalegalizowane, to chcę by stało się to dlatego, że WSZYSCY tego chcemy, a nie dlatego, że mniejszość żąda.
Akumu trzymasz poziom
przeraża mnie to, że ta wypowiedź wywołała takie reakcje. serio waszym zdaniem lepiej nasze prawa wywalczyć krzykiem i dostać je, bo politycy się ugięli w obawie przed oskarżeniami o dyskryminację? super, dalej nie będzie mnie akceptowała ogromna cześć społeczeństwa, ale chociaż będę miała papierek, jupi!
tak już mam, że ważniejsze jest dla mnie to, żebyśmy byli akceptowani i szanowani.. co mi po małżeństwie jeśli sąsiadka będzie mnie i mojej żonie podtruwała koty, a starszy pan z naprzeciwka zarysuje mi auto?

widzę odbicie, że jesteś zwolenniczką całkowitego, wręcz egoistycznego bycia sobą. masz do tego prawo, ale ja mam prawo do nie narzucania się innym, szanowania cudzych poglądów, gustów i cudzego sposobu na życie. zwróciłaś uwagę na to, że to jest właśnie to, czego żądacie od innych? dlatego tak żałosne jest to, jak nieprzyjemnie reagujecie na moje słowa i wręcz podważacie mój homoseksualizm, bo śmiem szanować poglądy, które mi nie pasują. dawno nie widziałam tak niedojrzałego podejścia.
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Mare » 11 sie 2014, o 19:01

odbicie pisze:Uznajmy Mare – że dajesz sobie moralne prawo niektórych traktować jak podludzi. Taka będę bezczelna – a Ty czy Aktualizacja możecie uznać, że pierdziele. Bom taka przy okazji uczuciowa, że mnie aż „boli” Wasz adekwatny stosunek do wszystkiego co pozwala sobie czynić i myśleć ts.
Oburzasz się, że ktoś mógłby postawić Twoją osobę w tym samym rzędzie co Rafalala, nie widząc większych różnic w retoryce jednej i drugiej osoby, nazwać Cię homofobem, a jednocześnie nie wahasz się obrażać osobę przedstawiającą własną opinię sugerując, że odmiennych ludzi traktuje jak "podludzi". Czy ja to gdziekolwiek napisałam? Jeśli odczytałaś to z moich wypowiedzi, to problem leży w Tobie, a dokładniej w Twojej nadinterpretacji moich wypowiedzi. Nie uważam osób transseksualnych za podludzi, lecz za ludzi z nieustaloną płcią. Odmawiając postrzegania mężczyzny transeksualnego jako kobiety nie pozbawiam go owego człowieczeństwa, o którego pozbawienie oskarżał/a jednego narodowca Rafalala. O wartości człowieka nie świadczy przecież tylko przynależność do określonej płci.
odbicie pisze:Więc nie imputuj mi – iż wychodzę z założeniem iż cisy mają święty obowiązek bycia w pełni otwarte bo w innym przypadku oskarżę o dyskryminację.
Sama sobie przeczysz, Odbicie...
odbicie pisze:Hehe Mare – wiem co wyznajesz. Homoseksualizm w oczach lesbijki to samo dobro i normalność, a transseksualizm w oczach lesbijki Mare to patologia, dziw, nienormalność, coś co jest nie do przyjęcia.
Wiesz w polskiej debacie LGBT nie ma rzeczowej dyskusji nad tym, jak wzajemnie się widzimy. A szkoda, bo przynajmniej nie było by takiej „bajki” że wszyscy wszystkich „tolerują” , gdy jednocześnie mają pogląd podobny do heteryków homo czy transfobicznych – od których oczywiście domagają się szacunku, szacunku w znaczeniu mnie lub i traktuj jako normalsa, tamtej nie, bo to trans…
Nie sądzę, aby bycie lesbijką wiązało się także z posiadaniem określonych poglądów. Tak jak i feministką choćby, tak i lesbijką można być na wiele różnych sposobów. Nie każdy z każdym musi się "lubić". Jako osoba dojrzała, opanowana - można tolerować, np.pewne typy ludzi, a i miarą dojrzałości tychże ludzi jest pogodzić się z tym.
odbicie pisze:No widzisz, a chłopy takie cwane że nie pytając Cię o zdanie za Ciebie decydują. Ani nie zachodzą w ciąże, ani bobasków nie mnożą na tej naszej planecie.
Decydują ponieważ w parlamencie większość stanowią mężczyźni. Problemem jest zatem, aby m.in. wprowadzić więcej kobiet do polityki, ale to już nie ten temat. Mężczyźni nie zachodzą w ciążę, dzieci nie rodzą, jednak wkład swój, choć mniejszy aniżeli kobiety, ale jednak niezbędny, mają. Rozróżnić trzeba też mężczyzn - polityków, którym opłaca się postępować z odgórnie narzuconą doktryną, powiązaną z silną władzą Kościoła Katolickiego, a mężczyzn niepolitycznych, zwłaszcza w wieku tzw. "reprodukcyjnym", którzy są o wiele bardziej liberalni jeżeli chodzi o kwestie np. aborcji, choćby jedynie miałoby to być powodowane u sporej grupy strachem przed "wpadką", koniecznością płacenia alimentów, związania z kobietą, którą chciało się "mieć" jedynie na "jedną noc"...
Osób transseksualnych natomiast, mężczyzn uważających, że po zmianie płci są kobietami na równi z kobietami, który urodziły się będąc kobietami, problem posiadania/nieposiadania dzieci nie dotyczy. Patrząc jednakże na to, że choćby wiele z par jednopłciowych na pewnych etapie życia zaczyna przejawiać silną chęć posiadania potomstwa, można wnioskować, że i u osób transseksualnych taka chęć może się pojawić. Pytanie tylko - w jaki sposób i jak ich głos mógłby wpłynąć na losy tych, zwłaszcza kobiet, których zagadnienie rzeczywiście dotyczy.
odbicie pisze:Też jestem za tym podobnie jak Mare, aby kobiety w Afganistanie w tych burkach się ostały, w imię poszanowania gustów rodzaju męskiego.
Kolejne pomylenie pojęć. Jak można stawiać na równi problem poszanowania praw kobiet z prawami osób, które są osobami chorymi?
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: odbicie » 11 sie 2014, o 19:04

Akumu – czy Ty naprawdę myślisz że w innych państwach istnieją małżeństwa homoseksualne – bo wszyscy się zgodzili na nie?

I wyobraź sobie że owe małżeństwa zaistniały m.in. z powodu oskarżenia o dyskryminację.
Co Ty na to?
Homo są bezczelni?
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Akumu » 11 sie 2014, o 19:09

zosia24 pisze:
aktualizacja1z5 pisze:
zosia24 pisze:macie tę swoją agresję, betony (to do osób, które mówią, że Rafalala jest agresywna).
http://www.pudelek.pl/artykul/69909/w_m ... ampaign=o2
no i co tym udowodniłaś? Że Rafalalowe "nauki o szacunku" odniosły skutek? Widzisz chyba jaki. Świetne podsumowanie tematu, który ciągnie się od kilku postów. Teraz Rafalala pójdzie z kręgiem betonowym od studni i wybije sobie nim spokój w ścianie.
a Ty myślisz, że ona by się zachowywała w taki, a nie inny sposób, jakby była traktowana jak człowiek?

Ciekawa jestem, jakby Anna Grodzka w końcu kogoś oblała wodą, a w szczególności Pawłowską za mowę nienawiści, to też by była uznana za agresywną osobę?

Tak też myślałam, że beton nie zrozumie w czym tkwi problem, ale że na forum lesbijskim, to się nie spodziewałam.
ale ty masz ograniczone myślenie, zdumiewające. mam wrażenie, że nie dociera do ciebie absolutnie nic, co próbujemy przekazać.

ludzie zachowujący się agresywnie w stosunku do Rafalali nie anulują jej wcześniejszych poczynań, więc co właściwie chcesz tym linkiem pokazać? bo moim zdaniem sytuacja ta udowodniła tylko starą jak świat mądrość, że agresja rodzi agresję. i ukarała Rafalalę za niezdrowe parcie na szkło, bo kontrowersyjna sława niesie ze sobą ryzyko przesadzonych reakcji ze strony społeczeństwa, nic dziwnego.

odwołanie do Ani Grodzkiej właściwie bardziej potwierdza nasze zdanie, nie twoje, dzięki.

a to, że jesteśmy lesbijkami, nie zwalnia nas z myślenia.
Awatar użytkownika
Legion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2014, o 19:58

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Legion » 11 sie 2014, o 19:19

Akumu pisze: przeraża mnie to, że ta wypowiedź wywołała takie reakcje. serio waszym zdaniem lepiej nasze prawa wywalczyć krzykiem i dostać je, bo politycy się ugięli w obawie przed oskarżeniami o dyskryminację? super, dalej nie będzie mnie akceptowała ogromna cześć społeczeństwa, ale chociaż będę miała papierek, jupi!
tak już mam, że ważniejsze jest dla mnie to, żebyśmy byli akceptowani i szanowani.. co mi po małżeństwie jeśli sąsiadka będzie mnie i mojej żonie podtruwała koty, a starszy pan z naprzeciwka zarysuje mi auto?

widzę odbicie, że jesteś zwolenniczką całkowitego, wręcz egoistycznego bycia sobą. masz do tego prawo, ale ja mam prawo do nie narzucania się innym, szanowania cudzych poglądów, gustów i cudzego sposobu na życie. zwróciłaś uwagę na to, że to jest właśnie to, czego żądacie od innych? dlatego tak żałosne jest to, jak nieprzyjemnie reagujecie na moje słowa i wręcz podważacie mój homoseksualizm, bo śmiem szanować poglądy, które mi nie pasują. dawno nie widziałam tak niedojrzałego podejścia.
Obrazek
Homo są bezczelni?
Dziewczyny, jej nie o to chodzi - ona mówi o akceptacji wszystkich dróg życiowych, bez względu na poglądy. Dlaczego mam nie szanować kobiety, która wybrała życie z mężem macho ? To jej droga i wybór. Akumu pisze o tym, że woli aby na małżeństwa homoseksualne zgodzili się obywatele, żeby ta ustawa nie została gdzieś tam podpisana przez prezydenta w imię poprawności politycznej, bo UE tak chce. Bo to nic nie da. Jeżeli będziesz miała ludzi po swojej stronie, będzie Ci się żyło lepiej.
Bezczelni są wszędzie...
W niebie brak wszys­tkich in­te­resujących ludzi.
Fryderyk Nietzsche
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 19:55

tak samo jak ostatnio była afera podsłuchowa polityków. Zamiast ukarać polityków, to ścigali tych co ich nagrali, tak tylko może być w Polsce :|

Jak w końcu transeksualistka wybuchła i powiedziała dość, że nie będzie więcej znosić poniżenia, to dyskutujemy o tym, czy Rafalala jest agresywna, czy nie. Wyszło, że to Rafalala jest winna wszystkiemu :roll: . Zamiast pisać o problemie jaki na co dzień spotyka osoby transeksualne, to nie, trzeba ścigać Rafalale :cojest:


Akumu pisze:jeśli w Polsce dojdziemy do momentu, w którym małżeństwa jednopłciowe zostaną zalegalizowane, to chcę by stało się to dlatego, że WSZYSCY tego chcemy, a nie dlatego, że mniejszość żąda.
jakbym była prezydentem i jakbym była homofobką, i jakbym przeczytała, to co napisałaś, to za moich rządów nie miałabyś żadnych praw, tylko dlatego, że tego chcą WSZYSCY :cool: ... tymi słowami potwierdziłaś, że jesteś podczłowiekiem.

Jak będzie jakieś głosowanie przeciwko związkom partnerskim, to wiedz, że dzięki Tobie zagłosuje przeciw. I a żeby mój głos zadecydował, że tych związków nie będzie. Przekonałaś mnie, a ja słów dotrzymuje.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 20:06

Legion pisze:
Homo są bezczelni?
Dziewczyny, jej nie o to chodzi - ona mówi o akceptacji wszystkich dróg życiowych, bez względu na poglądy. Dlaczego mam nie szanować kobiety, która wybrała życie z mężem macho ? To jej droga i wybór. Akumu pisze o tym, że woli aby na małżeństwa homoseksualne zgodzili się obywatele, żeby ta ustawa nie została gdzieś tam podpisana przez prezydenta w imię poprawności politycznej, bo UE tak chce. Bo to nic nie da. Jeżeli będziesz miała ludzi po swojej stronie, będzie Ci się żyło lepiej.
Bezczelni są wszędzie...
Ty, już jej, Legion nie broń, dobrze wie co napisała.
To, że chcę być w związku partnerskim z kobietą, to ja to ŻĄDAM? - to jest komunikacja między mną i moją partnerką, a rządem. W ten sposób między innymi mogę ją na starość zabezpieczyć finansowo i ona będzie miała pierwszeństwo. Żadne tam świstki nie pomogą, bo przyjdzie rodzina, która się odwróciła ode mnie i zażąda spadku, którego dorobiłam się z partnerką.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Akumu » 11 sie 2014, o 20:25

zosia24 pisze:tak samo jak ostatnio była afera podsłuchowa polityków. Zamiast ukarać polityków, to ścigali tych co ich nagrali, tak tylko może być w Polsce :|

Jak w końcu transeksualistka wybuchła i powiedziała dość, że nie będzie więcej znosić poniżenia, to dyskutujemy o tym, czy Rafalala jest agresywna, czy nie. Wyszło, że to Rafalala jest winna wszystkiemu :roll: . Zamiast pisać o problemie jaki na co dzień spotyka osoby transeksualne, to nie, trzeba ścigać Rafalale :cojest:
powiem ci, że poruszyłaś ważną kwestię - to, że o codziennych problemach osób transseksualnych się nie rozmawia. dlatego postawa Rafalali, w szczególności jej bezczelne parcie na sławę, dla mnie - jako osoby nieheteroseksualnej - jest bulwersujące. teraz każdy widzi w telewizji, że transseksualna prostytutka została okrzyknięta przedstawicielką środowisk LGBT. to nie wpływa dobrze na wizerunek osób spod literki T, a więc szansa na merytoryczną dyskusję na temat życia takich osób drastycznie spada. Rafalala sama włożyła transfobom broń do ręki, nie widzisz tego? chociaż chyba widzisz, bo sama zwróciłaś uwagę na to, że jej zachowanie sprowadziło rozmowy o trans na zły tor. znowu potwierdziłaś moje zdanie, fajnie się z tobą dyskutuje :cool:
zosia24 pisze:
Akumu pisze:jeśli w Polsce dojdziemy do momentu, w którym małżeństwa jednopłciowe zostaną zalegalizowane, to chcę by stało się to dlatego, że WSZYSCY tego chcemy, a nie dlatego, że mniejszość żąda.
jakbym była prezydentem i jakbym była homofobką, i jakbym przeczytała, to co napisałaś, to za moich rządów nie miałabyś żadnych praw, tylko dlatego, że tego chcą WSZYSCY :cool: ... tymi słowami potwierdziłaś, że jesteś podczłowiekiem.

Jak będzie jakieś głosowanie przeciwko związkom partnerskim, to wiedz, że dzięki Tobie zagłosuje przeciw. I a żeby mój głos zadecydował, że tych związków nie będzie. Przekonałaś mnie, a ja słów dotrzymuje.
Zosiu, właściwie to mnie trochę rozczulasz.
tak przekombinowałaś, że już ciężko mi wyłapać, z czym tak na prawdę się nie zgadzasz i czy w ogóle zrozumiałaś cokolwiek.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 20:31

Akumu pisze:
zosia24 pisze:tak samo jak ostatnio była afera podsłuchowa polityków. Zamiast ukarać polityków, to ścigali tych co ich nagrali, tak tylko może być w Polsce :|

Jak w końcu transeksualistka wybuchła i powiedziała dość, że nie będzie więcej znosić poniżenia, to dyskutujemy o tym, czy Rafalala jest agresywna, czy nie. Wyszło, że to Rafalala jest winna wszystkiemu :roll: . Zamiast pisać o problemie jaki na co dzień spotyka osoby transeksualne, to nie, trzeba ścigać Rafalale :cojest:
powiem ci, że poruszyłaś ważną kwestię - to, że o codziennych problemach osób transseksualnych się nie rozmawia. dlatego postawa Rafalali, w szczególności jej bezczelne parcie na sławę, dla mnie - jako osoby nieheteroseksualnej - jest bulwersujące. teraz każdy widzi w telewizji, że transseksualna prostytutka została okrzyknięta przedstawicielką środowisk LGBT. to nie wpływa dobrze na wizerunek osób spod literki T, a więc szansa na merytoryczną dyskusję na temat życia takich osób drastycznie spada. Rafalala sama włożyła transfobom broń do ręki, nie widzisz tego? chociaż chyba widzisz, bo sama zwróciłaś uwagę na to, że jej zachowanie sprowadziło rozmowy o trans na zły tor. znowu potwierdziłaś moje zdanie, fajnie się z tobą dyskutuje :cool:
ja cały czas piszę o tym samym, ale cieszę się, że w końcu dostrzegłaś sedno rozmowy :roll:

Ona nic nikomu nie wkładała. Inaczej się w polsce nie da, jak pokazać debilowi, jak się czuję, kiedy się ją poniża. Niech przez moment się poczuje, jak ona się czuje na co dzień.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: zosia24 » 11 sie 2014, o 20:43

Akumu pisze: Zosiu, właściwie to mnie trochę rozczulasz.
tak przekombinowałaś, że już ciężko mi wyłapać, z czym tak na prawdę się nie zgadzasz i czy w ogóle zrozumiałaś cokolwiek.
mój głos WSZYSTKICH masz i mam nadzieję, że ten mój głos zadecyduje o tym, ze związków partnerskich nie będzie, a mnie to będzie rybka, bo ja sobie wyjadę do Szwecji i mi się tam będzie dobrze żyło z partnerką :cool:

A Ty sobie żądać możesz, wiesz? :roza:

P.S. takie odczucia we mnie wzbudzasz, po tym co piszesz. I jak wcześniej przeszłam obok tych słów obojętnie, tak teraz mi się o nich przypomniało :P
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Legion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2014, o 19:58

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Legion » 11 sie 2014, o 20:51

zosia24 pisze: Ty, już jej, Legion nie broń, dobrze wie co napisała.
To, że chcę być w związku partnerskim z kobietą, to ja to ŻĄDAM? - to jest komunikacja między mną i moją partnerką, a rządem. W ten sposób między innymi mogę ją na starość zabezpieczyć finansowo i ona będzie miała pierwszeństwo. Żadne tam świstki nie pomogą, bo przyjdzie rodzina, która się odwróciła ode mnie i zażąda spadku, którego dorobiłam się z partnerką.
j
Bynajmniej jej nie bronię... zwyczajnie w 90 % popieram to co napisała. Po pierwsze, związek partnerski to nie ślub i tak się składa, że o to walczą nie tylko homo a spadek powinien zabezpieczyć testament podpisany przez notariusza. Daleko Ci jeszcze do starości, skoro posługujesz się internetem, na świecie sporo się jeszcze zmieni.
tak tylko może być w Polsce
To kalumnia... już prościej było spalić cały budynek.

Zachowanie Rafalali byłoby adekwatne, gdyby nie było kamery, sama chciałabym przywalić takiemu idiocie. Niech myśli co chce, za poniżenie należą się bęcki... Tak się akurat złożyło, że cała zabawa była nagrana i puszczona do obiegu, mas media mają zatem uciechę bo mają temat na tydzień ględzenia i oglądalność, podobnie jak prawdziwi patrioci i inne męty. Tak to jest, jak popularność zbija się na kontrowersji zamiast na umiejętnościach, kogo obchodzi że Mercury był homo czy też bi ? Można go nie lubić, ale nie szanować ?
Tymczasem tak naprawdę stawka się toczy o cienką granicę wolności słowa - z jednej strony są oburzone środowisko LGBT, z drugiej są ludzie bojący się tego co inne, wychowani w innych standardach i myślących po swojemu, w końcu mają do tego prawo. Nie możemy wiecznie chodzić i sztucznie udawać, że się tolerujemy, tak czy inaczej wygrywa ten, kto ma większość, aktualnie powiedziałabym że szanse są pół na pół.
W niebie brak wszys­tkich in­te­resujących ludzi.
Fryderyk Nietzsche
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: Mare » 11 sie 2014, o 20:53

zosia24 pisze:Ona nic nikomu nie wkładała. Inaczej się w polsce nie da, jak pokazać debilowi, jak się czuję, kiedy się ją poniża. Niech przez moment się poczuje, jak ona się czuje na co dzień.
Debilowi? A na jakiej podstawie to wnioskujesz? Wyglądu, słów? A zatem pod względem sposobu wartościowania danej osoby nie różnisz się tak znowu od osób, które, w Twojej opinii, zasługują na krytykę. Oni również, zwłaszcza mężczyzna wynajmujący mieszkanie, wnioskują na podstawie wizerunku danej osoby. Widzi mężczyznę wyglądającego inaczej - logiczny wniosek: mogą być jakieś kłopoty. Wycofuje się - pada zarzut o transfobię, chociaż być nim wcale nie musiał. Temat ten mógł w ogóle być dla niego nieznany, neutralny emocjonalnie, "to coś" wynikiem "szoku poznawczego", zderzenia zupełnie odmiennych zestawów wartości i norm.
Dlaczego Rafalala uznał/a, że akurat ten mężczyzna ma poczuć to, co on/a czuje "co dzień"? On/a sam/a wybrał/a dla siebie taki los, z pełną chyba świadomością, że może spotykać się z przejawami nietolerancji, braku akceptacji, odrzucenia jako osoba o statusie niewiadomym. Mężczyzna jedynie, bez wulgaryzmów i bez użycia siły, odmówił wynajęcia mieszkania, dalszego kontaktu z tą osobą.
aktualizacja1z5
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 388
Rejestracja: 16 mar 2014, o 10:17

Re: nasza biedna tęcza

Post autor: aktualizacja1z5 » 11 sie 2014, o 21:01

odbicie pisze:No wyobraź sobie – że odczytałaś to co komentujesz powyższymi twierdzeniami na sposób który Ci odpowiada.
no wyobraziłam sobie. A Ty umiesz czytać "na sposób który Ci nie odpowiada"?
odbicie pisze:Akcent padł: nie widu na ulicach i w tv bab policzkujących facetów czy oblewających ich wodą bo…
bo ich w TV nie ma i TV ma ich gdzieś. Do tego trza być celebrytką, jaką chce być i staje się Rafalala.
odbicie pisze:przeciętna babka nie skusi się na konfrontację taką jak Rafalala. A skusiła by się – wyobraź sobie, niezależnie czy Ci to zepsuje humor i uznasz że ludzie to zło, bo bywa że komuś plaskacza założą, czy wodą obleją w chwili rozpaczy.
ileż tych chwil rozpaczy ona jeszcze będzie miała? Może trzeba sie udać do psychologa- pomocy poszukać. Że użyję Twojego pojęcia "DOCIERA" do Ciebie, że człowiek w ciągu swojego życia często konfrontuje się z sytuacjami niemiłymi, obraźliwymi, bolesnymi (i że świat nie ma obowiązku być wobec nas cacy, dam Ci miodu i łechtaczkę potrę) a TY powinnaś umieć reagować na rozbieżność między tym czego sobie życzysz a co otrzymujesz?
odbicie pisze:Bo na co sobie facet pozwala w przestrzeni publicznej wobec kobiety (w tym ts) a na co kobieta wobec faceta?
Więc miarkuj swoje oburzenie i czytaj na czym się skupiam – nie ignorując w imię pokonania mnie „argumentem”.
ciekawa uwaga. Jakos mam szczeście widywać częściej panie, które publicznie robią obory facetom i ich policzkują niż panów. A u Ciebie jak z tymi obserwacjami?
odbicie pisze:Gdy coś nieadekwatne do tego co na tapecie w moich przykładać, tym do czego piję.
w ogóle nie rozumiem tego zdania. A Ty?
odbicie pisze:Stygmatyzacja podniesiona do takiego poziomu – że choćbyś cuda czyniła, w taki czy innych sposób się kreowała – twoja babochłopskość jakiejś „trans” musi być dla kretyna jak przysłowiowa czerwona płachta dla byka..
no i co z tego? lobotomię chcesz mu zrobić?
odbicie pisze:Stoisz na stanowisku nieomylności własnych poglądów i zrozumienia każdej z ofiar i „ofiar” – zakładając że argumentujesz tak, że podważyć to może jeno człek, który wlał w siebie pięć litrów winiaka „Komandos”. Bo stąd odwaga i samobójcze kontrataki (moje?). E no, Aktualizacja?
stoję na stanowisku. W czymś Ci to przeszkadza? Mam się położyć? Mam zmienić pozycję?
odbicie pisze:Wiem do czego pijesz, i znam metody działań podobnych do Rafalali. Nie wiem jednak skąd założenie – że choć pomyliła się z diagnozą, gdzie miała tak wiele zyskać
ależ nie pomyliła sie. Zyskała- jest jednosezonową gwiazdą internetu. Myślę, że ma to odbicie także w sferze finansowej Rafalali i nie chodzi mi o wydatki na wybite okno.
odbicie pisze:– że w obliczu ewentualnej zagrywki z jej strony, o samych aktach kretynów będących obok niej nie można podyskutować i co z tego wynika.
o czym chcesz dyskutkować? że są na świecie ludzie skurwysyńscy, chamowaci, głupi, bestialscy, żałośni, niezdolni do refleksji? No są. Dyskutujmy o nich - proszę bardzo.
odbicie pisze:Głupio babo od Zawiszy padnie tylko wtedy, gdy jego oczy dojrzą w drugim człowieku babę, znaczy człowieka, a nie „babochłopa”, znaczy „to coś”.
a kimże jest - k... mać - Zawisza, żebym się przejmowała tym na jakim miejscu w jego hierarchii człowieczeństwa jestem? To wystawia ocenę jemu - nie mojej skromnej, lecz mimo tego Łosobie.
Poza tym nie sądze, żeby u Zawiszy pojęcia "baba" i "człowiek" były choćby zbliżone. Ten typ tak ma.
odbicie pisze:Tym sposobem wskazujesz skąd określone wnioski i diagnozy – bo przecież Ty nie wierzysz że może być tak, jak po prostu bywa.
no toż pytam- miałaś takie doświadczenie, że masz antyfana, który Ci ćwierka pod drzwiami od x lat? masz czy nie masz? ktoś z zebranych tu ma?
odbicie pisze:Daj spokój. Przy czym nie będę tak „uszczypliwa” jak Ty pozwalasz sobie być reagując na moje „pieniactwo”.
bądź jaka chcesz. Nie zapowiadaj mi jaka nie będziesz lub będziesz. Wyjdzie w praniu.
New-york
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2012, o 16:08

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: New-york » 11 sie 2014, o 23:54

Nie dzierżę tej kobiety/faceta ,czymkolwiek to jest.
mwmwmw
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 329
Rejestracja: 2 lis 2013, o 13:45

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: mwmwmw » 12 sie 2014, o 08:57

Oboje postąpili i zareagowali zgodnie ze swoją wolą, która nie była w tej sytuacji nieuprawniona i mamy zwyczajny przykład równości.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: odbicie » 12 sie 2014, o 09:01

New-york pisze:Nie dzierżę
Możesz kogoś nie lubić, czy nawet irytować się na myśl o kimś.
tej kobiety/faceta ,czymkolwiek to jest.
Jednocześnie nie chwal się swoją głupotą na forach. :evil:

No i gratulacje - właśnie zamknęłaś wątek.
Rozchodzimy się do domów.

Dajcie znać - jak rzucą coś nowego na sklepy. Flaszki z octem nie mieszczą mi się już pod pierzyną. Więc oczekuję czegoś nowego.
Popsy3
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 4 gru 2013, o 21:37

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: Popsy3 » 12 sie 2014, o 09:40

Nie czytałam całego wątku, więc tylko:
I nie sądzę, że środowisko lgbt to krzykacze.
Media to krzykacze, i prawica też lubi megafony.
Jak na moje - siedzimy bardzo cichutko.
Załączniki
10390330_779353632105497_2909253141730453340_n.jpg
10390330_779353632105497_2909253141730453340_n.jpg (25.35 KiB) Przejrzano 4106 razy
Nano
Posty: 4
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:38

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: Nano » 12 sie 2014, o 12:08

Od roku nie mieszkam juz w Polsce bo nie ma po co.. tyle szumu wokol naszego srodowiska.. tecza w Warszawie gdzies tam kiedys na facebooku cos przeczytalam ze znow spalona ze wszyscy jej tak bronia.. i po co? I jaki to ma cel? Ktos jej tam nie chce.. to po co ja tam na sile trzymac wciaz odbudowywac? Pewne nasze srodowiska podchodza do bycia homoseksualista zbyt powaznie zbyt osobiscie. I po co to demonstrowac draznic spoleczenstwo homofobow.. oni i tak wiedza ze istniejemy i bedziemy istniec nie zaleznie od ich opini a z drugiej strony naprawne potrzebny jest taki nacisk na tradycjonalistow.. tak bardzo potrzebujemy ich akceptacji? Niech jeszcze nas po glowce poglaszcza i buziaka w czolko na dobranoc. Pff.. z moja partnerka ujawnilysmy sie jakis czas temu.. oczywiscie niektorzy sie odwrocili lecz z uplywem czasu przyszli sami.. zatesknili i zrozumieli ze poza nasza seksualnoscia jestesmy my jako osoby ktore cos wniosly do ich swiata zycia.. i ze jestesmy pozyteczne dla calej reszty swiata mimo tego ze sypiamy ze soba w jednym lozku. Dajcie im czas.. im bardziej bedziemy naciskac tym wyzej beda budowac mur. A ktoz to jest ta Rafalala.. czyzby kolejny ktos probujacy zaistniec na skandalicznym zachowaniu czy wygladzie.. zwrocic na siebie uwage mediow bo juz inaczej sie nie da jak byc kobieta z penisem? A gdzie inteligencja.. pasja.. czy talent.. nie mniej nie mnie oceniac. Ja wole przezywac swoje zycie dla siebie nie dla swiata.. jestem w miejcu gdzie mam prawa jako zwiazek homoseksualny.. dajcie Polsce czas i tam dojda do tego ze stanowimy czesc gospodarki.. czesc kraju.. i ze moga na nas zarobic i nas wykorzystac. Pozdrawiam.
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: Co się stało z Rafalalą? Dlaczego tak postąpiła?

Post autor: Mare » 12 sie 2014, o 14:07

New-york pisze:Nie dzierżę tej kobiety/faceta ,czymkolwiek to jest.
Ja jakoś tam jeszcze zdzierżę - ale muszę mieć pod ręką szklankę wody... Iście "homeopatyczna" kuracja.
odbicie pisze:Jednocześnie nie chwal się swoją głupotą na forach.
Trzymasz poziom Odbicie.
ODPOWIEDZ