Dziwne sytuacje...

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
valaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: ...

Dziwne sytuacje...

Post autor: valaa » 29 wrz 2005, o 17:59

mam takie pytanko czy któraś z was spotkała sie z jakimis dziwnymi sytuiacjami jezeli chodzi o te orietacje np wyzwiska na ulicy, telefony glupie zarty itp czy cis w tym stylu? jak myslicie jak dlug omozna sie ukrywac? ??
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: Ireth » 29 wrz 2005, o 18:13

valaa pisze:mam takie pytanko czy któraś z was spotkała sie z jakimis dziwnymi sytuiacjami jezeli chodzi o te orietacje np wyzwiska na ulicy, telefony glupie zarty itp czy cis w tym stylu?
Tak.
jak myslicie jak dlugo mozna sie ukrywac? ??
Dlugo. Cale zycie na przyklad.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
ryoohki
super forma
super forma
Posty: 1214
Rejestracja: 26 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Norwegia

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: ryoohki » 29 wrz 2005, o 18:26

valaa pisze:mam takie pytanko czy któraś z was spotkała sie z jakimis dziwnymi sytuiacjami jezeli chodzi o te orietacje np wyzwiska na ulicy, telefony glupie zarty itp czy cos w tym stylu???
jak na razie nie i mam nadzieję, że tak zostanie


valaa pisze:jak myslicie jak dlugo mozna sie ukrywac? ??
oj bardzo długo, bo w naszym społeczeństwie bycie z osobą tej samej płci nie jest spostrzegane pozytywnie :( i nie chcąc się narazić na wyzwiska lub/i agresywne zachowanie nie powinno się afiszować, nie mówię, że należy się zaszyć w 4 ścianach i nie wychodzić z domu, tylko twierdzę, że nie należy wzbudzać niezdrowej sensacji swoim zachowaniem - tak jest lepiej dla wszystkich
Tell me if I say something that offends you, I may want to offend you with that later
Awatar użytkownika
Frida2
super forma
super forma
Posty: 1276
Rejestracja: 18 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: ze swojego nikąd...

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: Frida2 » 29 wrz 2005, o 18:44

valaa pisze:mam takie pytanko czy któraś z was spotkała sie z jakimis dziwnymi sytuiacjami jezeli chodzi o te orietacje np wyzwiska na ulicy, telefony glupie zarty itp czy cis w tym stylu?
ba, z niejedną.....
jak myslicie jak dlug omozna sie ukrywac? ??
niewiadomo, raczej bardzo długo, może nawet do końca życia....
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 29 wrz 2005, o 18:52

valaa pisze:jak myslicie jak dlug omozna sie ukrywac? ??
To jest tak zwane pytanie retoryczne.
krysia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 00:00

Post autor: krysia » 29 wrz 2005, o 19:25

Chyba długo.Ale, spotkałam sie z taka sytuacją nie ze strony dorosłych, ale smarkaczy, małolatów.Byc może w domu dorośli rozmawiali na mój temat. Ale to było na poprzednim miejscu zamieszkania, w dużym bloku. Teraz gdzie mieszkamy ,nie ma takiej młodzieży. Ale jeżeli pojawi się ,to nie wiem.
milość,wierność,namietność
Awatar użytkownika
Virgin_ia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 8 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: z środka...

Post autor: Virgin_ia » 29 wrz 2005, o 19:41

Myślę, że mimo wszystko kobiety mają pod tym względem lepiej, w każdym razie wbudzają mniejsze kontrowersje, bo czułość między nimi nie zawsze jest interpretowana tak jednoznacznie jak czułość między facetami
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 29 wrz 2005, o 19:41

Ja sie nie ukrywam, a jednocześnie nie afiszuję.
Założyłam rodzinę - jestem w stanie narzeczeńskich (nasze rodziny wiedzą o naszej decyzji i spodziewają się zaslubin - zapowiedziałyśmy na przyszły rok), jeśli kogoś uważam za przyjaciela, to także mówię o mojej Lubej.
Jak ktoś pyta, to na własne ryzyko tego co usłyszy, wiec też mówię gdy sytuację uznam za godną, lub wymagającą tego.

Raz własnie sytuację uznałam za wymagającą jasnego określenia się -
na głupie pytanie i babe zamurowało (głosiła homofobiczne opinie).

Siostra moja homofobicznie reaguje na nasz Związek, Mama mojej Partnerki bardzo obawia się reakcji innych.

Nie wyobrażam sobie budowania Związku - Rodziny - na tworzeniu alternatywnej rzeczywistości wokół nas.

K.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 29 wrz 2005, o 19:45

KaFor pisze:nasze rodziny wiedzą o naszej decyzji i spodziewają się zaslubin - zapowiedziałyśmy na przyszły rok
Z ciekawosci -- jedziecie do Kanady? Bo w Polsce to chyba tylko pod swietym debem w stumilowym lesie mozna :roll: .
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
yeliena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 6 mar 2004, o 00:00
Lokalizacja: londyn

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: yeliena » 29 wrz 2005, o 19:51

ryoohki pisze: nie należy wzbudzać niezdrowej sensacji swoim zachowaniem - tak jest lepiej dla wszystkich

no wlasnie najgorsze jest to ,ze tak niby jest najlepiej da wszystkich..ale tak przeciez nie jest..gdyby ktos kiedys nie stwierdzil,ze tak jednak nie jest najlepiej dla wzystkich..to dalej zylibysmy w prawdziwych podziemiach..dzieki temu ze pokazujemy innym ,ze istniejemy, ludzie przyzwyczajaja sie do tego i moze ktoregos dnia przestana reagowac..to jak kobiety w spodniach..tez budzily niezdrowe sensacje
wszystko czego nie ma Tu jest Tam
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 29 wrz 2005, o 20:01

Ireth pisze: Z ciekawosci -- jedziecie do Kanady? Bo w Polsce to chyba tylko pod swietym debem w stumilowym lesie mozna :roll: .
Nigdzie nie wyjeżdżamy - stąd piszę o zaślubinach (jeszcze nie o ślubie, ktory z czasem tez dla formalności zawrzemy w Polsce: dobrze czytacie :) - jesteśmy przekonane, iż za kilka lat i tu ustawa wejdzie w życie).

Jeszcze nie wiemy jak będą wygladać do końca - czy dom, czy lokal itd :)

K.
valaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: ...

.

Post autor: valaa » 29 wrz 2005, o 20:06

a jezeli ktoras z was spotkała sie z wyzwiskami tzn czy to bylo przy jakis dziwnbych sytuacjach? czy tak poprostu na ulicy? czy ktos o was wiedział ?
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 29 wrz 2005, o 20:12

hmm.. mnie się dobrze żyje.. ktoś tam kiedyś odważył się mówić o mnie źle.. to było na studiach, ale moi koleżanki i koledzy z roku zamknęli mu usta.. lubili mnie chyba :) nie słyszę dziwnych uwag na ulicy, może nie rzucam się w oczy :shock: sąsiedzi nigdy nie wyrzucali śmieci na moją wycieraczkę.. nie czuję się odrzucona..
jednak słyszę, od znajomych opowieści o jawnym braku tolerancji i złośliwości ludzkiej :P
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
valaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: ...

no tak

Post autor: valaa » 29 wrz 2005, o 20:18

alke chodzi mi o to czy o tobie wiedzieli? czy przyznałaś sie ze jestes les czy coś?
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 29 wrz 2005, o 20:29

nie "przyznałam się" - wiedzieli, nie ukrywałam przed nimi swojej przyjaciółki.. ale nie chodziłam od kolegi do kolegi mówiąc - "słuchaj, a ja to żyję z kobietą.."
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
słoneczko23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 90
Rejestracja: 5 mar 2005, o 00:00
Lokalizacja: studiuję w Poznaniu

Post autor: słoneczko23 » 29 wrz 2005, o 20:53

mhm :? mnie czeka teraz rozmowa z moimi współlokatorkami. Chcę im powiedzieć,że jestem w związku z kobietą,które one doskonale znają :D Ta są wspaniałe dziewczyny i wierzę,że zrozumieją i docenią moją szczerość.A czegoś i tak się domyślają :D :D :D Trzymajcie kciuki :wink:
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: .

Post autor: Ireth » 29 wrz 2005, o 20:56

valaa pisze:a jezeli ktoras z was spotkała sie z wyzwiskami tzn czy to bylo przy jakis dziwnbych sytuacjach? czy tak poprostu na ulicy? czy ktos o was wiedział ?
Ktos -- konkretnie mlodzi kibole -- nas widzieli idace za reke po ulicy katowickiej.
Valaa, badania robisz?
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
valaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: ...

;]

Post autor: valaa » 29 wrz 2005, o 21:50

nie poporstu interesuje sie tym zastanwiam wiele jeszcze przede mna czyli sie ucze... i być moze moje pytania sa głupiei smieszne ale chyba dopiero tu zaczynam widziec jak to jest :) :lol:
Awatar użytkownika
MadameButterfly
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 430
Rejestracja: 23 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Powsin City

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: MadameButterfly » 29 wrz 2005, o 22:37

yeliena pisze:
ryoohki pisze: nie należy wzbudzać niezdrowej sensacji swoim zachowaniem - tak jest lepiej dla wszystkich

no wlasnie najgorsze jest to ,ze tak niby jest najlepiej da wszystkich..ale tak przeciez nie jest..gdyby ktos kiedys nie stwierdzil,ze tak jednak nie jest najlepiej dla wzystkich..to dalej zylibysmy w prawdziwych podziemiach..dzieki temu ze pokazujemy innym ,ze istniejemy, ludzie przyzwyczajaja sie do tego i moze ktoregos dnia przestana reagowac..to jak kobiety w spodniach..tez budzily niezdrowe sensacje
myśle że nie o to dokładnie chodziło... Uważam że nadmierne afiszowanie sie par zarówno hetero jak i homo jest po prostu nie smaczne, jak w autobusie para sie obsciskuje całuje non stop to wszyscy sie czuja niezrecznie, odwracaja wzrok... Zreszta nadmierne afiszowanie tylko pogarsza obraz lesbijek i gejow w spoleczenstwie... Co myślisz jak widzisz jak facet wkłada dziewczynie ręce w spodnie na ulicy czy w autobusie - mysle ze takie nadmierne afiszowanie nie najlepiej swiadczy o parze - są rzeczy których sie nie wynosi na ulice, sa najpiekniejsze tylko we dwoje...
Awatar użytkownika
yeliena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 6 mar 2004, o 00:00
Lokalizacja: londyn

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: yeliena » 30 wrz 2005, o 19:29

MadameButterfly pisze:
yeliena pisze:
ryoohki pisze: nie należy wzbudzać niezdrowej sensacji swoim zachowaniem - tak jest lepiej dla wszystkich

no wlasnie najgorsze jest to ,ze tak niby jest najlepiej da wszystkich..ale tak przeciez nie jest..gdyby ktos kiedys nie stwierdzil,ze tak jednak nie jest najlepiej dla wzystkich..to dalej zylibysmy w prawdziwych podziemiach..dzieki temu ze pokazujemy innym ,ze istniejemy, ludzie przyzwyczajaja sie do tego i moze ktoregos dnia przestana reagowac..to jak kobiety w spodniach..tez budzily niezdrowe sensacje
myśle że nie o to dokładnie chodziło... Uważam że nadmierne afiszowanie sie par zarówno hetero jak i homo jest po prostu nie smaczne, jak w autobusie para sie obsciskuje całuje non stop to wszyscy sie czuja niezrecznie, odwracaja wzrok... Zreszta nadmierne afiszowanie tylko pogarsza obraz lesbijek i gejow w spoleczenstwie... Co myślisz jak widzisz jak facet wkłada dziewczynie ręce w spodnie na ulicy czy w autobusie - mysle ze takie nadmierne afiszowanie nie najlepiej swiadczy o parze - są rzeczy których sie nie wynosi na ulice, sa najpiekniejsze tylko we dwoje...

zgadzam sie . nie o to mi jednak chodzilo...nadmiar nie jest zdrowy ..ale powinnysmy przyzwyczajac spoleczenstwo do trzymania sie za rece i malego buzi na przystanku ...
wszystko czego nie ma Tu jest Tam
Awatar użytkownika
Green
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 7 cze 2005, o 00:00

Post autor: Green » 30 wrz 2005, o 19:35

Ale chyba nikt tu nie mowi o afiszowaniu sie... Wszyscy ludzie powinni miec prawo do okazywania sobie odrobiny czulosci w miejscach publicznych. :) Natomiast zachowania seksualne powinny zostac w sferze prywatnej.
Awatar użytkownika
MadameButterfly
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 430
Rejestracja: 23 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Powsin City

Post autor: MadameButterfly » 30 wrz 2005, o 20:51

wiem chciałam tylko sprostować to co napisała moja żona - jej chodziło właśnie o zachowania seksualne za okazywaniem sobie odrobiny czułości jesteśmy całym sercem i staramy sie wcielać to w życie, dopiero niedawno postanowiłyśmy przestać ukrywać nasz związek wiec jeszcze nie czujemy sie pewnie w miejscach publicznych, ale jest coraz lepiej ;)
konserwatysta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 334
Rejestracja: 21 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk/Małopolska

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: konserwatysta » 30 wrz 2005, o 22:19

MadameButterfly pisze:Uważam że nadmierne afiszowanie sie par zarówno hetero jak i homo jest po prostu nie smaczne, jak w autobusie para sie obsciskuje całuje non stop to wszyscy sie czuja niezrecznie, odwracaja wzrok... Zreszta nadmierne afiszowanie tylko pogarsza obraz lesbijek i gejow w spoleczenstwie... Co myślisz jak widzisz jak facet wkłada dziewczynie ręce w spodnie na ulicy czy w autobusie - mysle ze takie nadmierne afiszowanie nie najlepiej swiadczy o parze - są rzeczy których sie nie wynosi na ulice, sa najpiekniejsze tylko we dwoje...
Otóż to! :wink:
Awatar użytkownika
Orchid
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Orchid » 30 wrz 2005, o 22:57

Zawsze mam ochotę takim przerwać, w końcu nie są w swojej sypialni, a ja nie mam ochoty patrzeć na cudze pieszczoty.
Awatar użytkownika
małakicia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 792
Rejestracja: 24 paź 2003, o 00:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dziwne sytuacje...

Post autor: małakicia » 30 wrz 2005, o 23:43

valaa pisze:mam takie pytanko czy któraś z was spotkała sie z jakimis dziwnymi sytuiacjami jezeli chodzi o te orietacje np wyzwiska na ulicy, telefony glupie zarty itp czy cis w tym stylu? jak myslicie jak dlug omozna sie ukrywac? ??
Wyzwiska? A czy ja mam na czole napisane że jestem lesbijką?
Telofony - a niby kto miał by znać mój prywatny numer - osobom niepowołanym nie podaję.Żarty- dobre sobie , nie mówie wszystkim wszem i wobec , ze lubię kobiety , przy czym nie prowokuje do głupich żartów. Ukrywac się można do samej śmierci- w testamencie należy ujawnic do kogo ma należeć spadek :cool:
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: .

Post autor: Sims » 1 paź 2005, o 11:49

Ireth pisze:
valaa pisze:a jezeli ktoras z was spotkała sie z wyzwiskami tzn czy to bylo przy jakis dziwnbych sytuacjach? czy tak poprostu na ulicy? czy ktos o was wiedział ?
Ktos -- konkretnie mlodzi kibole -- nas widzieli idace za reke po ulicy katowickiej.
Valaa, badania robisz?

Przerażasz mnie . Czy to znaczy , że jak czasem ide z moja siostrą pod ramię to moge spotkać się z wyzwiskami ? Może powinnam nosic ze sobą metryke aby udowodnic ,że to moja siostra ?
Awatar użytkownika
MadameButterfly
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 430
Rejestracja: 23 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Powsin City

Post autor: MadameButterfly » 2 paź 2005, o 09:10

Mnie sie jeszcze nie zdarzyło żeby ktoś protestował jak idziemy trzymając sie za rączki czy całujemy się na dowidzenia... Ostatnio nawet moja koleżanka ze stajni stwierdziła że słodko razem wyglądamy i wygrałyśmy flachę bo sie założyła że się nie pocałujemy (ona o nas nie wie, a raczej nie wiedziała)... Potem stwierdziła że jesteśmy słodkie jak sie przytulamy :cool:
AgnieszkaTS
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00

Ja nie urodzilam sie kobieta......

Post autor: AgnieszkaTS » 12 paź 2005, o 11:00

Hejka!!

JA nie urodzilam sie kobieta tylko chlopcem ale od dziecinstwa zawsze wolalam byc traktowana jak dziewczynka i ubieralam sie jak moje kolezanki.
Teraz mam 30 lat i mieszkam poza granicami karju i bede robic a w sumie jestem juz na dobrej drodze aby w koncu stac sie ta KOBIETA.
W polsce spotkaly mnie rozne nnieprzyjemne sprawy zwiazane z moja innoscia.

Pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Japonka » 12 paź 2005, o 11:26

Droga Agnieszko,
Jesli chodzi o problem osob transseksualnych, to jest to bardziej zlozone. Czesto takim osobom trudniej jest sie "schowac" chociazby w otoczeniu, w ktorym dorastaly.
Ale wlasnie zmiana srodowiska moze w tym pomoc.

A jesli chodzi o sytuacje, w ktorych spotykaja nas wyzwiskja na ulicy - to tylko wowczas, gdy swoim zachowaniem badz wygladem prowokujemy takowe. Inaczej - nie ma podstawy aby ktos obcy nas zaczepal - bo przeciez nie mamy na czole napisane - jak to z nami jest.
Awatar użytkownika
cofienka_86
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 260
Rejestracja: 1 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: ...Lubin

Post autor: cofienka_86 » 12 paź 2005, o 12:32

Niby nie mamy na czole tego wypisanego ale w jednej chwili o mnie i o mojej dziewczynie dowiedziało się kilka osób które nie powinny o tym wiedzieć. Piszą do Niej i do mnie nie miłe rzeczy. Na dodatek nie mamy pojęcia skąd wiedzą o nas. :?
szkoda dnia na spanie wiec zostalam nocnym markiem.....
ODPOWIEDZ