Ataki w Paryżu

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 09:26

Czytałyście o atakach w paryżu z piątku 13-ego? mamy pierwsze skutki polityki multi-kulti. wspaniale. jedno z najpiękniejszych miast europy jest doprowadzane do ruiny, od wielu wielu lat, przez muzułmanów. tak, przez muzułmanów. nikogo innego. podpalanie samochodów, ataki na wydawców gazet, teraz to. zginęło podobno około 200 osób, choć oficjalnych danych nie ma. czy zwolenniczki multi-kulti mają w ogóle jakieś refleksje po tym zdarzeniu? czy wciąż uważają że to tylko kolejny zbieg okoliczności, że muzułmanie mordują białych ludzi w Paryżu, w Europie?
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 09:33

"mowa nienawiści"... nie wolno nawet wymówić słowa składającego się z 5 liter rozpoczynającego się na literę i.... bo to "mowa nienawiści". czy ktoś w ogóle zauważył że tu nie chodzi o pojedyncze przypadki, tylko regularną rzeź jeden rasy przez drugą? rzeź wyznawców jednej religii na wyznawcach innych religii? nie chodzi o pojedynczych ludzi, których można wytropić i zamknąć w więzieniach, ale chodzi o miliony rozwścieczonych ludzi, pałających nienawiścią do białych chrześcijan i żydów? ludzi, którzy w imię swojego boga (sprawdźcie co krzyczeli wysadzając się wczoraj w powietrze w Paryżu) mordują białych europejczyków, bo tak każe im "święta księga"? czy ktoś ma wątpliwości że islam powinien być zdelegalizowany i nie nazywany religią?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 14 lis 2015, o 10:25

"Apparently, ISIS said the next targets are London, Rome and Washington DC".

Kwestia czasu kiedy zaatakują naszą stolicę.
Europa się chyba nigdy nie obudzi i umrze we śnie.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 14 lis 2015, o 10:43

Lewelof, to co się wydarzyło jest straszne. I za każdym razem gdy dzieje się coś takiego, to jestem mocno wstrząśnięta.
Z każdej strony to wszystko idzie za daleko. I rozumiem, że należy ten problem rozwiązać.
Na pewno pamiętasz IRA, która to organizacja podkładała materiały wybuchowe w Anglii. Taka katolicka organizacja terrorystyczna, mówiąc dzisiejszym językiem. Po latach Anglikom udało się dogadać z Irlandczykami i na szczęście gdzieś po drodze nie wpadli na pomysł, by wymordować wszystkich irlandzkich katolików oraz zdelegalizować katolicyzm, tylko dlatego, że IRA niby ich reprezentowała.
Do tej pory w Manchesterze nie ma koszy na śmieci (i w wielu innych miastach Anglii) i miasto w związku z tym jest strasznie brudne. A wiesz dlaczego nie ma? Bo Anglikom został lęk po ładunkach wybuchowych umieszczanych przez IRA właśnie w śmietnikach.
Możesz też zainteresować się terroryzmem np. w Hiszpanii i przy okazji dowiesz się, kto tam kogo mordował.
Rozmawiać z Tobą jednak nie będę.
Dopisałam się tylko dlatego, bo Paryż jest mi szczególnie bliski. Znam go jak własną kieszeń i strasznie mi w związku z tym przykro... :(
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 14 lis 2015, o 10:52

Filmy z jednej masakry:
http://www.lemonde.fr/attaques-a-paris/ ... 09495.html

Jeśli kilku zamachowców potrafi zrobić taką rzeź, to co potrafiłaby większa ich ilość, która gdzieś sobie anonimowo chodzi po Europie w tym momencie.

Chodzą pogłoski, że na dniach Rosja spłynie krwią :(
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 14 lis 2015, o 11:15

Ima, świetne porównanie.
Konflikt między grupą ekstremistów a jednym państwem, czy między dwoma państwami,
porównać do tego, co czynią islamiści,
którzy ewidentnie chcą przejąć władzę nad światem.

W ogóle bez porównania jest to, co co dzieje się teraz i to, co się działo przez Irę, czy co tam jeszcze chcesz.
Zaczęła się wojna. Religijna i kulturowa. I nie pomiędzy dwoma państwami z tego samego kręgu cywilizacyjnego,
a pomiędzy kulturą islamu, a kulturą Europy.
Zginiemy marnie, jeśli ludzie będą myśleć jak Ty.
Bardziej niż zamachami jestem przerażona podejściem niektórych ludzi do tego co się dzieje.
Be someone who makes you happy
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 11:29

IRA czy walki w Hiszpani o kraj Basków to co innego! wiadomo kto jest wrogiem, wiadomo z kim się walczy. łatwo monitorować sytuację (mówię o służbach bezpieczeństwa) bo organizacje te były stosunkowo niewielkie i działały na ściśle określonym terytorium. nie mordowały dla idei, dla wymyślonego boga, i wg nakazów jakiejś tam świętej księgi. dziś wróg (tak, tak - wróg!) jest wszędzie i może być nim każdy, nawet biały mieszkający obok przez 30 lat sąsiad, który właśnie przeszedł na islam. muzułmanie urodzeni w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii też wysadzali się w powietrze, mimo że przyszli na świat na zachodzie i wychowali się w kulturze zachodniej. tego nie da się wyplenić. służby bezpieczeństwa nie są w stanie nas ochronić, bo jest ich zwyczajnie za mało, w stosunku do potencjalnych i realnych terrorystów. bezpieczeństwo europy legło w gruzach.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 11:31

ImaSumak pisze: zdelegalizować katolicyzm, tylko dlatego, że IRA niby ich reprezentowała.
że co? że IRA reprezentowała katolicyzm? :shock: boshe, weź przestań z tymi bredniami. czy w Biblii Jezus nakazał mordowanie protestantów? czy kogolwiek innego? NIE! IRA dążyła do stworzenia oddzielnego państwa, dla ludzi o odmiennych poglądach religijnych, niż reszta kraju. tylko tyle (w skrócie). nic ponadto.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 11:35

ImaSumak pisze:strasznie mi w związku z tym przykro... :(
mi też jest przykro. tylko widzisz, to że nam przykro to za mało. to nie zatrzyma mordów, terroru, ataków na niewinnych ludzi. PRZYKRO MI to za mało! coś trzeba z tym robić, a nie tylko okazywać współczucie. Makrela powie jak zawsze że jest "głęboko zasmucona". tak jak Obama powie że "jest głęboko zasmucony". i inni kumple od kieliszka też będą "geboko zasmuceni". i co z tego że się smucicie pytam ja się, jeśli to wy do tego doprowadziliście, i nie potraficie zapobiec atakom na niewinnych ludzi? mówiłam że tak będzie, że rządy naściągają tego czegoś, a ginąć będą niewinni ludzie :( tak, też jest mi przykro. ale to im życia nie zwróci. ani nie ochroni kolejnych ofiar, które na pewno wkrótce dołączą do statystyk :cry:
Sailor86
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 20:32

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sailor86 » 14 lis 2015, o 11:48

Przeraża mnie to, co się stało. Głęboko współczuję wszystkim, których ta tragedia dotknęła. Niestety, też jestem zdania, że na tym się nie skończy.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 11:54

wiecie co mnie najbardziej przeraża? GŁUPOTA ludzka która jest nieskończona. ten terror i to poczucie zagrożenia które będą teraz nieustannie towarzyszyć białym europejczykom to jest na własne życzenie i przez nieskończoną głupotę rządzących i ultra lewicowych działaczy, bez rozumu, bez wyobraźni, bez poczucia odpowiedzialności za to co się stanie w przyszłości. no i stało się. i to nie jest koniec. i co teraz? mury wokół europy? czipy na czole żeby przejść przez kontrolę na lotnisku? czytanie naszym maili i smsów? koniec z prawem do prywatności? nie dość że będziemy coraz bardziej zagrożeni, to jeszcze będziemy coraz bardziej inwigilowani - dla bezpieczeństwa, jako skutek GŁUPOTY ultra lewicowych rządów i działaczy.
Carolajna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2015, o 19:41
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Carolajna » 14 lis 2015, o 12:32

Witajcie,
ja od początku byłam negatywnie nastawiona na przyjęcie uchodźców, chociaż dobierała się do mnie litość, ze względu na to że są tam na 100% nie tylko zamachowcy ale i ludzie niewinni. Tak na zdrowy rozum, to chyba żadne Państwo nie ryzykowałoby tym, jeśli znalazłby się w ich gronie(uchodźców), chociażby jeden zamachowiec. Jeden zamachowiec, który sprytnie podłoży bombę w miejscu, gdzie masa ludzi zbiera się codziennie, dzień w dzień i mamy horror.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 12:53

takeyoudowntown pisze:Cavalier, opanuj się, bo zaraz wylecisz stąd za język, jakiego używasz, którego ja też nie popieram. Można dezaprobatę wyrazić w łagodniejszy sposób.
już nie wszędzie można. kilka dni temu w Niemczech powstała policja polityczna (na wzór dawnej Stasi), mają inwigilować i karać przeciwników przyjmowania emigrantów, pod pretekstem "mowy nienawiści". za napisanie czegoś negatywnego o muzułmanach i emigrantach w internecie w Niemczech grozi 5 tys. euro grzywny i 120 dni aresztu. dokładnie tak działało Stasi (policja polityczna, która miała inwigilować zwykłych NIemców i skazywać ich, zamykać w więzieniach za jakiekolwiek przejawy nietolerowania ówczesnych władz politycznych - komunistów - i ich poczynań). koniec z wolnością słowa. ciekawe jak Niemcy czują się teraz, po wczorajszych atakach we Francji.
lewelof
super forma
super forma
Posty: 1525
Rejestracja: 16 maja 2013, o 00:20

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: lewelof » 14 lis 2015, o 12:56

takeyoudowntown pisze:Można dezaprobatę wyrazić w łagodniejszy sposób.
przemoc rodzi przemoc. działania muzułmanów wywołają falę nienawiści wobec nich i przemocy wobec nich. sami są sobie winni. to oni są źródłem "mowy nienawiści", a nie ludzie którzy tylko reagują na ich mordy i terror.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Japonka » 14 lis 2015, o 13:05

Pozwolę sobie zacytować Rafała Suchockiego z fb:
"Celem terrorystów w Paryżu nie było zamordowanie ludzi w imię religii. Oni chcieli dokładnie tego, co robisz w tym momencie, pisząc na Facebooku i Twitterze: "a nie mówiłem?", "gdzie są teraz obrońcy uchodźców?", "wpuściliśmy terrorystów udających uciekinierów". Chcą Europy zamkniętej i podzielonej, chcą, aby ich przeciwnicy i ofiary tam, na Bliskim Wschodzie, czuli, że nie mają dokąd uciec i skąd otrzymać wsparcia humanitarnego, czy militarnego. Znają się na psychologii, mediach i strategii. Dlatego serdecznie współczuję Ci tego, że dajesz się wmanipulować w tę spiralę nienawiści i działasz dokladnie tak, jak oczekuje od Ciebie tzw. Państwo Islamskie.."
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 15 lis 2015, o 16:15

Otwieram wątek z ostrzeżeniem, że wpisy nienawistne wobec wszystkich muzułmanów - propozycje wystrzelania, utopienia, zamknięcia w komorach gazowych itp. pociągną za sobą efekt w postaci bana.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 15 lis 2015, o 16:36

Nadchodzącym władzom, a konkretnie desygnowanemu na ministra ds. europejskich Konradowi Szymańskiemu (dotychczas przedstawianemu przez dziennikarzy nie będących sympatykami PiSu, jako "sensowny" kandydat na stanowisko), udało się palnąć. W chwili kiedy cały świat wysyła wyrazy solidarności i współczucia Francuzom, pan przekazał komunikat, że w takim razie Polska nie przyjmie uchodźców, do czego się wcześniej zobowiązała. Nawet jeśli chcemy renegocjować warunki umów, to jednak należało chociaż chwilę odczekać, a nie stawiać się w wyjątkowo (żaden inny kraj tak nie zareagował) egoistycznym świetle i prezentować jako cwaniak, który ugrywa swoje kiedy inni opłakują zbrodnię. I to kraj, który wypuścił znaczną liczbę swoich obywateli. UE jest dobra, kiedy daje kasę, ale kiedy coś trzeba zrobić, to należy poszukać pretekstu, żeby się z ustaleń wyłamać.
Wypowiedź desygnowanego na ministra odnotowało kilka zagranicznych gazet brytyjskich, norweskich, niemieckich. Teraz próbuje to łagodzić desygnowany na szefa MSZ Waszczykowski, ale o tym odkręcaniu już informacja w świat raczej nie pójdzie.


Druga rzecz, to moim zdaniem błąd w narracji - żadna wojna teraz się nie zaczyna. Ona już od dawna trwa, tylko że akcja toczy się zwykle daleko od nas, bo bombardujemy tam, a tym razem przyszła tu. Przed tym właśnie uciekają uchodźcy, i także od początku było wiadomo, że między nimi mogą ukrywać się terroryści czy "emigranci zarobkowi".
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 15 lis 2015, o 17:24

Nikt Ci nie odpisuje, bo Ciocia Lewel chyba poszła odpocząć na banie, chyba podobnie jak Jarosińska. Zostałam chyba tylko ja z wąskiej grupy na tym forum, będącej przeciwko przyjmowaniu imigrantów.

Otóż, można to przyjmować w kategoriach egoizmu, ale czyż nie na tym polega polityka zagraniczna, aby bronić obywateli?
Spójrzmy na kraje, które już wcześniej zastosowały tę politykę, ogłaszając, że nie przyjmą imigrantów, zamykając granice, prowadząc ostrą politykę antyimigracyjną - one się nie muszą bać.
Oczywiście, Polska jest daleko za mocarstwami, które powinny się bać w pierwszej kolejności, takimi jak Rosja, USA, Francja właśnie, Belgia, Niemcy czy Włochy,
jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne. Zresztą m.in. dlatego PiS ma władzę, a Kukiz'15 jest w Sejmie - obie partie nie chcą w kraju imigrantów.

Można używać emocjonalnych haseł, typu solidarność i współczucie, ale tu chodzi o nasze życie. Zresztą pytanie - co z solidarnością Francji wobec nas podczas II wojny światowej?
Solidarność nie zwróci im życia. Natomiast odpowiednia polityka może zapobiec takim rzeczom w przyszłości. Bądźmy mądrzy przed szkodą.

W kraju obudziły się ogromne nastroje patriotyczne i taka polityka, jaką ogłosił Szymański, będzie mieć poklask u ludzi. Hasło "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" nie jest tylko nacjonalistycznym okrzykiem bandy przygłupów, ale wyrazem miłości i przywiązania do kraju, który etnicznie i religijnie od zawsze jest jednolity, a próby zmiany tego przez skrajnie inną od naszej kulturę i religię, będą namaszczone słowami nerwów i nienawiści, nie zawsze na rękę tym politycznie poprawnym.

To tak, jakby obcy chciał wejść do naszego domu i zaprowadzać swój porządek.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 15 lis 2015, o 17:55

takeyoudowntown pisze:Nikt Ci nie odpisuje, bo Ciocia Lewel chyba poszła odpocząć na banie, chyba podobnie jak Jarosińska. Zostałam chyba tylko ja z wąskiej grupy na tym forum, będącej przeciwko przyjmowaniu imigrantów.
Lewelof dostała bana za wyzwiska.
takeyoudowntown pisze:Otóż, można to przyjmować w kategoriach egoizmu, ale czyż nie na tym polega polityka zagraniczna, aby bronić obywateli?
Spójrzmy na kraje, które już wcześniej zastosowały tę politykę, ogłaszając, że nie przyjmą imigrantów, zamykając granice, prowadząc ostrą politykę antyimigracyjną - one się nie muszą bać.
Oczywiście, Polska jest daleko za mocarstwami, które powinny się bać w pierwszej kolejności, takimi jak Rosja, USA, Francja właśnie, Belgia, Niemcy czy Włochy,
jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne. Zresztą m.in. dlatego PiS ma władzę, a Kukiz'15 jest w Sejmie - obie partie nie chcą w kraju imigrantów.

Można używać emocjonalnych haseł, typu solidarność i współczucie, ale tu chodziCóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. o nasze życie. Zresztą pytanie - co z solidarnością Francji wobec nas podczas II wojny światowej?
Solidarność nie zwróci im życia. Natomiast odpowiednia polityka może zapobiec takim rzeczom w przyszłości. Bądźmy mądrzy przed szkodą.

W kraju obudziły się ogromne nastroje patriotyczne i taka polityka, jaką ogłosił Szymański, będzie mieć poklask u ludzi. Hasło "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" nie jest tylko nacjonalistycznym okrzykiem bandy przygłupów, ale wyrazem miłości i przywiązania do kraju, który etnicznie i religijnie od zawsze jest jednolity, a próby zmiany tego przez skrajnie inną od naszej kulturę i religię, będą namaszczone słowami nerwów i nienawiści, nie zawsze na rękę tym politycznie poprawnym.

To tak, jakby obcy chciał wejść do naszego domu i zaprowadzać swój porządek.
Ojejku, przecież symbole i solidarność to jedno, a druga to pragmatyzm i gra o własne interesy.
Zagraliśmy tak, że źle wypadliśmy, a co do interesów, to co - 7 tysięcy imigrantów w 38 milionowym kraju, to kropla. Która i tak pewnie przepłynęłaby gdzie indziej. A twierdzenie, że 7000 zniszczy kulturę 38 000 000 jest śmieszne.
Natomiast sygnał jaki wysłaliśmy, to taki, że nie jesteśmy Europie potrzebni, bo jak będzie trzeba coś zrobić, to i tak się wymigamy. Więc dlaczego robić coś dla nas, czy z naszym zdaniem się liczyć.
Podziwiam jak sprawę wojny w Syrii rozgrywa Rosja - bombarduje terrorystów działając na rzecz Assada (który pewnie tego nie zapomni), po cichu mówi się, że niszczą nie tylko ISIS, ale i inne frakcje anty-assadowskie. Jednak nie powie tego nikt głośno, a już zaczyna się informowanie o skoordynowanej współpracy z Rosją, przy czym oczywiście Zachód o Ukrainie nie zapomni (oczywiście symbol, solidarność i serduszko), ale chwilowo się z tą kwestią "która nas różni" trzeba wstrzymać (napisał tak Observer, rozmowy Putina z Obamą). I ciekawa jestem jak szybko zostaną uchylone kary WADA za zorganizowany doping.

Jeśli wypowiedź była przeznaczona na nasz krajowy rynek polityczny, to po co to? Już jest po wyborach, co PiS na tym zarobił? Zachód w nagrodę pomoże sprowadzić wrak Tupolewa?
Cóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. Sami dajemy ku temu powody.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 15 lis 2015, o 18:27

babette_h pisze: Ojejku, przecież symbole i solidarność to jedno, a druga to pragmatyzm i gra o własne interesy.
Tak jest, interesy są po to, aby o nie dbać ;)
Zagraliśmy tak, że źle wypadliśmy, a co do interesów, to co - 7 tysięcy imigrantów w 38 milionowym kraju, to kropla. Która i tak pewnie przepłynęłaby gdzie indziej. A twierdzenie, że 7000 zniszczy kulturę 38 000 000 jest śmieszne.
Najpierw miało być kilkuset, potem 2000, za chwilę będzie dużo więcej. Poza tym ci ludzie się szybko rozmnażają. Mają najwyższy wskaźnik dzietności. Ale faktycznie, uciekają stąd. A dlaczego? Bo socjal nieatrakcyjny, to jedno. A drugie to postawa Polaków wobec islamu i wobec swojego kraju. Tu nie ma lekko.
Natomiast sygnał jaki wysłaliśmy, to taki, że nie jesteśmy Europie potrzebni, bo jak będzie trzeba coś zrobić, to i tak się wymigamy. Więc dlaczego robić coś dla nas, czy z naszym zdaniem się liczyć.
W czym się wielka UE liczy z Polską? Merkel wyda rozkazy, my robimy. My się nie liczymy w Unii, tak zresztą jak pozostałe państwa bloku wschodniego. Był rozkaz przyjęcia - Ewa Kopacz przyjęła by im milion, gdyby jej kazali. Teraz mamy rząd prawicowy u władzy, a więc będzie inaczej. Kpili z Orbana, mówili, że będzie strasznie, a to on jako jeden z niewielu ma odwagę postawić się całej reszcie, która doprowadza powoli do upadku Europy.

Jeśli wypowiedź była przeznaczona na nasz krajowy rynek polityczny, to po co to? Już jest po wyborach, co PiS na tym zarobił?
Oj bardzo wiele. Zaufanie wśród wyborców. Ale zobaczymy jak to będzie, bo ja nie do końca ufam politykom PiS-u. Zmiana zdania w tej sprawie mnie nie przekonuje. Jeszcze przed wyborami mówiono, że będą się trzymać polityki Kopacz, dotrzymają umów, teraz już nie, a może jak paryska burza ucichnie, to znowu zmienią zdanie. Zobaczymy.

Zachód w nagrodę pomoże sprowadzić wrak Tupolewa?
Heh, albo wschód w nagrodę nie strąci następnego... :roll:
Cóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. Sami dajemy ku temu powody.
My, rodowici Europejczycy, znający wartości i hołdujący nim, chcemy po prostu takiej Europy, jaka jest, czy była przed najazdem islamskim. Jednolitej etnicznie, a tam, gdzie multi kulti, to bez zamachów, zabójstw, gwałtów i mordów, bo się wierzy w Jezusa, Buddę, nie wierzy się, czy jest się gejem...
Bo przypomnę, że ludzie lgbt chcą w Europie kulturę, która tępi i karze śmiercią homoseksualizm.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 15 lis 2015, o 18:37

babette_h pisze:
takeyoudowntown pisze:Nikt Ci nie odpisuje, bo Ciocia Lewel chyba poszła odpocząć na banie, chyba podobnie jak Jarosińska. Zostałam chyba tylko ja z wąskiej grupy na tym forum, będącej przeciwko przyjmowaniu imigrantów.
Lewelof dostała bana za wyzwiska.
takeyoudowntown pisze:Otóż, można to przyjmować w kategoriach egoizmu, ale czyż nie na tym polega polityka zagraniczna, aby bronić obywateli?
Spójrzmy na kraje, które już wcześniej zastosowały tę politykę, ogłaszając, że nie przyjmą imigrantów, zamykając granice, prowadząc ostrą politykę antyimigracyjną - one się nie muszą bać.
Oczywiście, Polska jest daleko za mocarstwami, które powinny się bać w pierwszej kolejności, takimi jak Rosja, USA, Francja właśnie, Belgia, Niemcy czy Włochy,
jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne. Zresztą m.in. dlatego PiS ma władzę, a Kukiz'15 jest w Sejmie - obie partie nie chcą w kraju imigrantów.

Można używać emocjonalnych haseł, typu solidarność i współczucie, ale tu chodziCóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. o nasze życie. Zresztą pytanie - co z solidarnością Francji wobec nas podczas II wojny światowej?
Solidarność nie zwróci im życia. Natomiast odpowiednia polityka może zapobiec takim rzeczom w przyszłości. Bądźmy mądrzy przed szkodą.

W kraju obudziły się ogromne nastroje patriotyczne i taka polityka, jaką ogłosił Szymański, będzie mieć poklask u ludzi. Hasło "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" nie jest tylko nacjonalistycznym okrzykiem bandy przygłupów, ale wyrazem miłości i przywiązania do kraju, który etnicznie i religijnie od zawsze jest jednolity, a próby zmiany tego przez skrajnie inną od naszej kulturę i religię, będą namaszczone słowami nerwów i nienawiści, nie zawsze na rękę tym politycznie poprawnym.

To tak, jakby obcy chciał wejść do naszego domu i zaprowadzać swój porządek.
Ojejku, przecież symbole i solidarność to jedno, a druga to pragmatyzm i gra o własne interesy.
Zagraliśmy tak, że źle wypadliśmy, a co do interesów, to co - 7 tysięcy imigrantów w 38 milionowym kraju, to kropla. Która i tak pewnie przepłynęłaby gdzie indziej. A twierdzenie, że 7000 zniszczy kulturę 38 000 000 jest śmieszne.
Natomiast sygnał jaki wysłaliśmy, to taki, że nie jesteśmy Europie potrzebni, bo jak będzie trzeba coś zrobić, to i tak się wymigamy. Więc dlaczego robić coś dla nas, czy z naszym zdaniem się liczyć.
Podziwiam jak sprawę wojny w Syrii rozgrywa Rosja - bombarduje terrorystów działając na rzecz Assada (który pewnie tego nie zapomni), po cichu mówi się, że niszczą nie tylko ISIS, ale i inne frakcje anty-assadowskie. Jednak nie powie tego nikt głośno, a już zaczyna się informowanie o skoordynowanej współpracy z Rosją, przy czym oczywiście Zachód o Ukrainie nie zapomni (oczywiście symbol, solidarność i serduszko), ale chwilowo się z tą kwestią "która nas różni" trzeba wstrzymać (napisał tak Observer, rozmowy Putina z Obamą). I ciekawa jestem jak szybko zostaną uchylone kary WADA za zorganizowany doping.

Jeśli wypowiedź była przeznaczona na nasz krajowy rynek polityczny, to po co to? Już jest po wyborach, co PiS na tym zarobił? Zachód w nagrodę pomoże sprowadzić wrak Tupolewa?
Cóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. Sami dajemy ku temu powody.
Jak to dobrze przeczytać, że są ludzie, którzy jeszcze coś rozumieją.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 15 lis 2015, o 19:55

Jeszcze taka fajna ciekawostka na koniec dnia:
Dwóch zamachowców było zarejestrowanych w Grecji jako uchodźcy :)
A wcześniej mówiło się, że będzie takie restrykcyjne sprawdzanie i trzepanie na granicach, że nawet terrorystyczna mysz się nie przeciśnie ;) :mrgreen:
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Cavalier
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 12 sty 2015, o 21:39

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Cavalier » 15 lis 2015, o 20:17

Francja ma to czego chciała. Szkoda tylko ludzi którzy niewinnie zginęli.
Czytaj moje posty w całości. Czasem pieprzę jak potłuczona ale później morał z tego wyniknie. Jestem chaotyczną osobą, wybacz :D
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 15 lis 2015, o 20:51

takeyoudowntown pisze:Jeszcze taka fajna ciekawostka na koniec dnia:
Dwóch zamachowców było zarejestrowanych w Grecji jako uchodźcy :)
A wcześniej mówiło się, że będzie takie restrykcyjne sprawdzanie i trzepanie na granicach, że nawet terrorystyczna mysz się nie przeciśnie ;) :mrgreen:
Nie, o tym, że trzeba uchodźców sprawdzać i rejestrować mówiło się nie od początku, tylko od ok. 2 miesięcy.
Poza tym przecież ci ludzie nie przyjechali właśnie stopem z Grecji bez noclegu po drodze - te paszporty (mówi się też, że fałszywe) miały być znalezione.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 15 lis 2015, o 21:11

takeyoudowntown pisze:
babette_h pisze: Ojejku, przecież symbole i solidarność to jedno, a druga to pragmatyzm i gra o własne interesy.
Tak jest, interesy są po to, aby o nie dbać ;)
Zagraliśmy tak, że źle wypadliśmy, a co do interesów, to co - 7 tysięcy imigrantów w 38 milionowym kraju, to kropla. Która i tak pewnie przepłynęłaby gdzie indziej. A twierdzenie, że 7000 zniszczy kulturę 38 000 000 jest śmieszne.
Najpierw miało być kilkuset, potem 2000, za chwilę będzie dużo więcej. Poza tym ci ludzie się szybko rozmnażają. Mają najwyższy wskaźnik dzietności. Ale faktycznie, uciekają stąd. A dlaczego? Bo socjal nieatrakcyjny, to jedno. A drugie to postawa Polaków wobec islamu i wobec swojego kraju. Tu nie ma lekko.
Natomiast sygnał jaki wysłaliśmy, to taki, że nie jesteśmy Europie potrzebni, bo jak będzie trzeba coś zrobić, to i tak się wymigamy. Więc dlaczego robić coś dla nas, czy z naszym zdaniem się liczyć.
W czym się wielka UE liczy z Polską? Merkel wyda rozkazy, my robimy. My się nie liczymy w Unii, tak zresztą jak pozostałe państwa bloku wschodniego. Był rozkaz przyjęcia - Ewa Kopacz przyjęła by im milion, gdyby jej kazali. Teraz mamy rząd prawicowy u władzy, a więc będzie inaczej. Kpili z Orbana, mówili, że będzie strasznie, a to on jako jeden z niewielu ma odwagę postawić się całej reszcie, która doprowadza powoli do upadku Europy.
Jeśli mamy taki poziom dyplomatołków, to albo zostaje głupio (ale fakt, można to pokazać w Wiadomościach) tupać nóżką, albo robić co mądrzejsi/cwańsi każą. Nikt nas nie będzie słuchał jeśli nie będzie musiał, a sami się stawiamy w pozycji delikatnie mówiąc, kontestatora.
Proszę zobaczyć teraz - Merkel zmienia stanowisko o 180 stopni: nie ma już witania wszystkich jak leci, ewentualnie po selekcji, ale stanowisko, że Niemcy przyjmą każdego odeszło w przeszłość. Co w tym czasie robili np. Czesi, których stanowisko można było uznać za bardziej radykalnie antyimigranckie niż polskie? Ano siedzieli cicho... Coś stracili?

Jeśli wypowiedź była przeznaczona na nasz krajowy rynek polityczny, to po co to? Już jest po wyborach, co PiS na tym zarobił?
Oj bardzo wiele. Zaufanie wśród wyborców. Ale zobaczymy jak to będzie, bo ja nie do końca ufam politykom PiS-u. Zmiana zdania w tej sprawie mnie nie przekonuje. Jeszcze przed wyborami mówiono, że będą się trzymać polityki Kopacz, dotrzymają umów, teraz już nie, a może jak paryska burza ucichnie, to znowu zmienią zdanie. Zobaczymy.
Dbanie o wyborców po wyborach, to byłaby nowość. Jakoś też nie ufam, że o to chodzi.

Cóż, jak będzie potrzeba, to też zostaniemy kwestią odłożoną na później. Sami dajemy ku temu powody.
My, rodowici Europejczycy, znający wartości i hołdujący nim, chcemy po prostu takiej Europy, jaka jest, czy była przed najazdem islamskim. Jednolitej etnicznie, a tam, gdzie multi kulti, to bez zamachów, zabójstw, gwałtów i mordów, bo się wierzy w Jezusa, Buddę, nie wierzy się, czy jest się gejem...
Bo przypomnę, że ludzie lgbt chcą w Europie kulturę, która tępi i karze śmiercią homoseksualizm.
PiS też tępi homoseksualizm i właśnie zaczyna rządzić, w najbliższej przyszłości można się bardziej obawiać tego, niż muzułmańskiej powodzi. Może nie zaraz ukamienowania, ale tak bardziej Putin-style?

Tymczasem wypychając się z Unii ładujemy się w objęcia... No, czyje?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: bledny_rycerz » 15 lis 2015, o 21:33

takeyoudowntown pisze:Jeszcze taka fajna ciekawostka na koniec dnia:
Dwóch zamachowców było zarejestrowanych w Grecji jako uchodźcy :)
:mrgreen:
To teraz jeszcze "fajniejsza" ciekawostka. Paszporty były fałszywe.
A tak w ogóle to jasne jak słońce, że każdy, zamierzając dokonać zamachu, pamięta, aby wziąć ze sobą paszport. Żeby w nim rajskie hurysy na pewno bohatera w walce z niewiernymi rozpoznały.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
szalowiec55
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2012, o 20:39

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: szalowiec55 » 15 lis 2015, o 22:21

Mama Merkel,ogłosiła że będzie deportować osoby które nie dostały azylu jako uchodźcy syryjscy.I będą Niemcy miały taki sam problem jak ma teraz Francja. I jak sądzicie moje drogie Panie , gdzie te osoby się skierują w pierwszej kolejności .Bo wracać to oni nie mają zamiaru do siebie .Pozostają im kraje ościenne, między innymi Polska. Terroryści nie opuszczą europy .Więc już szykujmy się do haremu. Co wy na to ?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 15 lis 2015, o 22:31

Nie zwracacie uwagi na jedną rzecz: mianowicie system zabezpieczeń jest zły (i nie chce mi się rozpisywać na ten temat). I nie mam pojęcia z czego to wynika, a teorie spiskowe są mi obce. Faktem jednak, że na nieważnym dowodzie moja dziewczyna z powodzeniem poruszała się po Europie, czym sama była bardzo zdziwiona (sama zgłosiła jego anulowanie).
Problem nie w imigrantach. Problem z systemem zabezpieczeń. Zimna Wojna się skończyła. Nikt nie wyciągnął właściwych wniosków, a czasy są inne. I to najbardziej mnie martwi, czyli, że odpowiednie służby nie nauczyły się niczego po jednenastego września.
Lubię kiedy kobieta...
neutralna
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2014, o 23:26

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: neutralna » 15 lis 2015, o 23:07

szalowiec55 pisze:Więc już szykujmy się do haremu. Co wy na to ?
Wolę do wojny. Z nami nie pójdzie im tak łatwo.
GRUPA WYSZEHRADZKA TWORZY WSPÓLNE WOJSKO W CELU OBRONY EUROPY ŚRODKOWEJ Ostatnimi czasy ataki na cele ISIS, zostały zintensyfikowane. Rosja natężyła naloty, Kurdowie odbili miasto Sindżar.
IMO terrorystom z ISIS pali się ostatnio grunt pod nogami, a ostatnie ataki w Paryżu to raczej akt desperackiej próby zastraszenia zachodu. Te ataki były za wcześnie i ISIS więcej na tym straciło niż zyskało

Może to złudna nadzieja, ale być może za pewien czas ISIS zostanie zlikwidowane. Amerykanie są postawieni pod ścianą przez Rosję, i nie są już jedyną siłą na BW. Odkąd Rosja weszła na BW, można było przewidzieć że będzie się dziać coś niedobrego. Im sytuacja jest bardziej zaogniona na BW, tym bardziej będzie się to odbijać na Europie. Ale w końcu kurz opadnie, i nadejdzie spokój.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 15 lis 2015, o 23:15

babette_h pisze:Co w tym czasie robili np. Czesi, których stanowisko można było uznać za bardziej radykalnie antyimigranckie niż polskie? Ano siedzieli cicho... Coś stracili?
bardzo wiele robili Czesi by zapobiec przyjmowaniu do europy imigrantów. nie siedzieli cicho, masz marne informacje. wiesz nie każdy jest taki jak ty, który woli siedzieć cicho, nie wychylać się, nie narażać się, a potem pluskać się w chwale i sukcesach innych, tych którzy się narażali i którzy nie siedzieli cicho.
ODPOWIEDZ