Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dobranocka14 » 22 gru 2015, o 13:58

Interlokutorka pisze: "Banki nie są instytucjami charytatywnymi" - owszem, ale może przyszedł czas, żeby trochę zeszły z marży i żeby trochę większy udział w wypracowanych przez nich zyskach miały pensje. (...) jedynie radykalny zwrot w polityce na szczeblu rządowym może tu coś zmienić w dłuższej perspektywie.
Inter - zapewne wszyscy kredytobiorcy i pracownicy na to czekają ale jakie widzisz przełożenie obecnej opcji rządzącej na decyzje właścicieli banków czy sieci handlowych? Wprowadzenie podatku – z punktu widzenia oczekiwanych wpływów do budżetu zapewne słuszne - nie uruchomi tego procesu. Najłatwiej nadal jest ciąć koszty pracownicze, podnosić marżę kredytu lub raczej wprowadzać tzw. koszty ukryte albo dodatkowe opłaty. W marketach też płacimy za każdy koszt jaki siec ponosi w związku ze sprzedażą towaru. Wszystko jest skalkulowane i składa się na cenę towaru.
I skąd przekonanie, że PiS jest lepszym rozwiązaniem niż PO czy Nowoczesna (o tym wcześniej pisałaś). Co konkretnie przekonało Ciebie?

Przechodząc do bardziej ogólnych rozważań – jakie oczekiwania na najbliższe 4 lata mają te Panie, które popierają PiS? Czego oczekujecie, w które sferze życia poprawy i z czego wynika Wasze przekonanie, że tak będzie? Co jest dla Was ważne?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 22 gru 2015, o 22:53

Czytam sobie francuską prasę i fora, a żeby zobaczyć co w trawie piszczy :)
Wiele komunałów, jeszcze więcej stereotypów, trochę histerii, sporo prawdy...

Najbardziej podoba mi się jak nazywany jest nasz rząd: "les conservateurs catholiques eurosceptiques". Strzał w dziesiątkę.
To by ładnie pokazywało dlaczego (pomimo niepopierania PO) obawiamy się PiS'u. Właśnie dlatego: eurosceptyczni katoliccy konserwatyści to chyba niekoniecznie oczywisty wybór dla lewicowej homospołeczności...

Ludzie zaczynają obawiać się, że konswerwatyści z ich populistycznymi hasłami zdominują teraz Europę:

"C'est une leçon aussi pour les autres pays. Les extrémistes arrivent au pouvoir suite à des élections démocratiques. Le programme est toujours populiste : les emmenais (il en faut obligatoirement), des promesses impossibles à tenir etc. Ensuite ils paralysent les institutions de l'état, particulièrement la justice. S'ils peuvent, ils changent la constitution, musellent les médias, limitent les libertés individuelles etc. Déjà vu en Allelagne au début des années trente et aujourd'hui en Hongrie et en Turquie. C'est en cours en Pologne. C'est triste, le populisme et l'extremalisle progressent partout en Europe."

We Francji po aktualnych wydarzeniach i kiepskich rządach lewicy, która sama się podkłada i kompromituje największe szanse ma teraz prawica. Marine Le Pen i jej partia rosną w siłę. Jakoś mimo wszystko prawica francuska przeraża mnie mniej, bo nie jest związana z kościołem (ta, Francja kraj laicki), ale nie zmienia to faktu, że możemy mieć ciekawy czas w historii Europy na przestrzeni kolejnych lat.

A wracając do Polski, nawet za granicą wiedzą kto pociąga za sznurki aktualną władzę: "Plus d'un mois après l'arrivée au pouvoir des conservateurs de Jaroslaw Kaczynski, la Pologne est en pleine crise politique en raison de la nomination des juges du Tribunal constitutionnel."

Smutne ale prawdziwe...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 22 gru 2015, o 23:10

dalidaa pisze: Smutne ale prawdziwe...
:(
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: marinnaWR » 22 gru 2015, o 23:33

Dalidaa, moze to znak czasów...
Czyli co ? nie odbiegamy od Europy ? :lol: uff, choć ten raz :roll:
Wiec jednak Francuzi zapominają, ze PIS to patrioci
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 22 gru 2015, o 23:40

Z ogólnego wydźwięku tego co czytałam wynika raczej, że owszem nie odbiegamy od jako takiej myśli europejskiej, która zatrwożona sprawą napływu imigrantów zwraca się na prawo, jednak niechlubnie "przodujemy" wraz z Węgrami w tym powrocie do lat 30stych XXw.
Ludzie boją się konserwatystów, Francja sama nie wie kogo się bać bardziej: politycznych radykałów czy "obywateli", których sama sobie na łeb ściągnęła poprzez dawną politykę kolonialną...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
dotte
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 16 cze 2004, o 00:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dotte » 23 gru 2015, o 06:31

Japonka pisze: A co do decyzji Ministerstwa, to uważam, że z jednej strony jest to oszczędność Skarbu Państwa, ale z drugiej strony jest to odcięcie od finansowania gazet. Bo każda szpalta w prasie kosztuje. Pewnie zaraz będzie podobnie z pozostałymi mediami: telewizją i portalami internetowymi. Ograniczenie reklam, przedkłada się na mniejsze przychody, i mniejsze możliwości.
Toż właśnie w temacie tego była moja wypowiedź -- nie komentuję asymetrycznego dzielenia tortu, lecz wyraziłam "troskę" o finansową sytuację gazety z ulicy Czerskiej, która i tak już jest kiepska (z czego akurat się cieszę). Dzięki za przytoczoną przez Ciebie, garść informacji statystycznych. Swoją drogą, kierowana ciekawością postanowiłam poszperać w temacie wysokości sprzedaży "Naszego Dziennika", którego zabrakło w tym zestawieniu i nie udało mi się znaleźć źródła takiej wiedzy. Hm, no ale mniejsza.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Japonka » 23 gru 2015, o 11:41

Nakładu Naszego Dziennika, jedynego dziennika o profilu katolickim w Polsce, nie obejmuje kontrola Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, z tego powodu brak jest potwierdzonej informacji o wielkości sprzedaży.
Pozdrawiam Piękne Panie
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 16:48

Mimo jakiejs nieokreslonej sympatii do Dalidy mam pytanie: o czym swiadcza przytoczone teksty francuskich gazet ? Co maja oznaczac? Mimo, ze nie lubie partii czlowieka o malych oczkach ktory bezczesci piekne slowa jak: prawo oraz sprawiedliwosc to nie rozumiem dlaczego ma sie ktokolwiek przejmowac opinia francuskiej prasy. Prasa francuska jeszcze nie jest narodem francuskim to tak na marginesie. Moze dlatego, ze panuje w tym pieknym kraju harmonia i demokracja. Tylko dlaczego nie jest to odbiciem tego co sie tam dzieje i ludzi ktorzy maja troche dosyc polityki swojego panstwa, ktore jest uwiezione zobowiazaniami, ktore dzialaja przeciw ludziom. Francuzi, Niemcy i inne kraje ktore faktycznie rzadza UE beda zawsze krytykowac kazda partie, ktora dziala inaczej niz ich polityka zaklada lub kiedy jest zagrozenie, ze moga dzialac inaczej. Jesli ktokolwiek mysli , ze UE to jednosc i ma na celu wspolne dobro, wspolne bogactwo i dobrobyt to sie myli i jesli tego nie rozumie to dlatego, ze nie rozumie mechanizmu dzialania tego tworu. Jestem przekonana , ze sie on przekona. Bardzo krotko : UE dziala jak przedsiebiorstwo i pewien schemat: Niemcy, Francja ,UK potrzebuja rynkow zbytu, poniewaz po upadku systemu ktory przynosil biede ich obywateli, pomogl tym biednym krajom, pozyczyl im pieniadze, zalozyl wlasne, sklepy, firmy produkcyjne, odkupil zaklady zeby dobrze w nich zarzdzac .Maszyna ruszyla, pieniazki zaczely sie krecic. Pieniazki jednak mimo, ze obracaly sie w tym kraju , nie nalezala do ich obywateli. Czesc zostaje u nich ale i tak kupujemy produkty obce. Jest jednak wiele towarow ktore potrzebujemy oprocz tego co sami wytwarzamy i tu jest duzy rynek zbytu dla pomocnych nam tych samych krajow, bo ich produkty sa tansze lub taniej sprowadzone.
Bpgate kraje w Uni sa bogate nie dlatego, ze sa takie pracowite a dlatego, ze maja tanie produkty i tania sile robocza z zewnatrz, nie tylko Europy i dobre rynki zbytu niedaleko siebie. Jednak ten kolos na glinianych nogach ma ogromne dlugi.
Polska sie bogaci ale i zwieksza swoje dlugi.
Co do Wegier...Wegry nie chca uchodzcow, chca powstrzymania tej fali i wplywu na zakonczenie wojny w Syrii. Wegry beda krytykowane zawsze i wszedzie ale sami Wegrzy nie narzekaja Wegrzy nie skarza sie na brak demokracji i tyranie w swoim kraju, dlaczego tak sie wiec mowi w Europie?
Czy ktos widzial Wegra na zmywaku w UK lub na budowie ?
Wegry beda krytykowane wiele razy jeszcze i odsuwane. Wegry byly pierwszym krajem krory splacil swoje dlugi wobec MFW a w 2010 roku niejaki Orban zrezygnowal i postanowil nie odnawiac porozumienia z MFW. wobec czego moga stosowac polityke nie narzucana od gory, Wegry staja sie niezalezne. Prowadza zdyscyplinowana polityke wewnetrzna.
Teraz pytanie: jesli ktos juz nie chce pozyczac od banku pieniedzy, nie chce przyjacieskich rad i wskazowek a zaczyna miec swoje zdanie, to przestaje byc "przyjacielem"
Mysle sobie, ze znajomosc jezykow obcych jest bardzo wazna ale ja ja wykorzystuje do szukania w roznych zrodlach i wyciagania wlasnych wnioskow, nie tylko tych podsuwanych przez prase czy zalezne TV.
Ktos tu jeszcze wspomnial o podziwie dla Niemieckiej gospodarki, moze warto by sie zastanowic skad wziela sie ona i na czym opiera. Niemcy trzesa cala Europa :-) , czy ktos przyjzal sie czemu?
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 16:51

moon1 pisze: pewien schemat: Niemcy, Francja ,UK potrzebuja rynkow zbytu, poniewaz po upadku systemu ktory przynosil biede ich obywateli
Mam na mysli upadek panstw komunistycznych i obywateli tych panstw
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 23 gru 2015, o 19:03

Dzisiaj w BBC:
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-35165818
Strasznie mruga ten nasz prezydent. Chyba okulista się kłania.

Moon, poza gospodarczymi aspektami (które oczywiście były pierwsze), Unia powstała również jako anty waga dla USA. Założenie, że się zjednoczy na zasadzie właśnie Stanów, nie uważam za głupie. Chodziło również o to, by nie było już na Starym Kontynencie wojen. Tak pokrótce.

Co do taniej siły roboczej, to wybacz, ale jest nią Polska. Stąd międzynarodowe korporacje właśnie w Polsce otwierają swoje centra związane z finansami. W Polsce mamy bardzo dobrych specjalistów, pracowitych, a pracują za grosze w stosunku do tego, co dana korporacja musiałaby wydać na tak zwanym Zachodzie (ale o tym już na tym forum było dużo). Korporacje te nie płacą podatków w Polsce, bo prawo jest skonstruowane tak, że dana spółka może wykazywać zyski na poziomie zero, więc nie musi w Polsce płacić podatków. Cała kasa idzie więc do spółki matki, która rozlicza się gdzie indziej.

Co do Węgrów, to jest ich na Wyspach wielu i pracują najczęściej w usługach, np. jako obsługa w hotelach (ale na zmywakach oczywiście też). Co ciekawe mają tendencje do zmieniania sobie imion i nazwisk na angielskie, bo niby Anglicy mają problemy z ich wymówieniem (nie słyszałam, żeby Polacy tak robili).

Co do Orbana, to zwróć uwagę, że w pewnym momencie miał bardzo niskie poparcie społeczne. Społeczeństwo zaczęło popierać skrajną prawicę. Chcąc utrzymać się u władzy przejął jej postulaty i zaczął gwiazdorować na arenie międzynarodowej. Dlatego wstrzymał pociągi jadące do Niemiec z imigrantami i nakazał policji wywlekać ich z nich, by pokazać, jaki problem z imigrantami mają Węgrzy i jak bardzo on jest przeciw. Stąd uzasadnione wkurzenie imigrantów, którzy mieli tak na prawdę w dupie Węgry, bo oni chcieli do Niemiec, ale nie mogli, bo Orban realizował swoją politykę "obrońcy Węgier przed najazdem Muzułmanów".
Co do jego polityki finansowej, nie będę się wypowiadać, bo nie jestem w temacie.

Nie rozumiem też tego ciągłego pisania o telewizji czy prasie, w kontekście kto ogląda czy czyta właściwą, a kto nie. No i kto jest "uwikłany", a kto nie. Ja nie oglądam telewizji ani nie czytam prasy papierowej, a jednak okazuje się, że plasuję się w części społeczeństwa, która jest niezadowolona. Czy w związku z tym działa na mnie Wyborcza i tvn jakoś podprogowo, na odległość? Obawiam się, że nie.

Zwróć może jeszcze uwagę, jak nasza premier i jej pracownicy zachowuje się na spotkaniach UE. Jakoś tak nie wrzeszczą jak w Polsce i na razie jest zgodna z polityką Uni... Dlaczego? :) I dlaczego tego nikt w Polsce nie zauważył?

Dobranocko, nie oczekuj, że ktoś popierający prawdziwą i jedynie słuszną partię odpowie na Twoje pytania (na moje też dziewczyny nie odpowiedziały, ale tego się akurat spodziewałam). Istnieją dogmaty, a jak wiadomo, z dogmatami się nie dyskutuje. Ewentualnie można powyzywać lub pisać czy mówić o czymś innym, na zasadzie: bo tamci są gorsi i są Żydami (najczęściej), o merytoryce zapomnij. Nie podejrzewam jednak, by wynikało to ze złej woli. To takie myślenie w stylu: Maryja poczęła dziecko i je urodziła, a potem nadal była dziewicą. A że Żydówką? Któż by o tym pamiętał, skoro jest królową Polski. I to najważniejsze. Jej lustrować na pewno nie będą.
Lubię kiedy kobieta...
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 20:15

ImaSumak pisze:
Moon, poza gospodarczymi aspektami (które oczywiście były pierwsze), Unia powstała również jako anty waga dla USA. Założenie, że się zjednoczy na zasadzie właśnie Stanów, nie uważam za głupie. Chodziło również o to, by nie było już na Starym Kontynencie wojen. Tak pokrótce.
Tak to wyglada a nie do konca tak jest.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 23 gru 2015, o 20:22

moon1 pisze:
ImaSumak pisze:
Moon, poza gospodarczymi aspektami (które oczywiście były pierwsze), Unia powstała również jako anty waga dla USA. Założenie, że się zjednoczy na zasadzie właśnie Stanów, nie uważam za głupie. Chodziło również o to, by nie było już na Starym Kontynencie wojen. Tak pokrótce.
Tak to wyglada a nie do konca tak jest.
Czyli jednak spisek? :>
Lubię kiedy kobieta...
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 20:27

ImaSumak pisze:
Co do taniej siły roboczej, to wybacz, ale jest nią Polska. Stąd międzynarodowe korporacje właśnie w Polsce otwierają swoje centra związane z finansami. W Polsce mamy bardzo dobrych specjalistów, pracowitych, a pracują za grosze w stosunku do tego, co dana korporacja musiałaby wydać na tak zwanym Zachodzie (ale o tym już na tym forum było dużo). Korporacje te nie płacą podatków w Polsce, bo prawo jest skonstruowane tak, że dana spółka może wykazywać zyski na poziomie zero, więc nie musi w Polsce płacić podatków. Cała kasa idzie więc do spółki matki, która rozlicza się gdzie indziej.
Nie napisalam nic innego.
ImaSumak pisze: Co do Węgrów, to jest ich na Wyspach wielu i pracują najczęściej w usługach, np. jako obsługa w hotelach (ale na zmywakach oczywiście też). Co ciekawe mają tendencje do zmieniania sobie imion i nazwisk na angielskie, bo niby Anglicy mają problemy z ich wymówieniem (nie słyszałam, żeby Polacy tak robili).
W Anglii bylam 8 lat, poznalam mase ludzi z najrozniejszych srodowisk. Poznalam dwoch wegrow, jeden z nich byl studentem, drugi na kontrakcie ,slyszalam co innego
ImaSumak pisze: Co do Orbana, to zwróć uwagę, że w pewnym momencie miał bardzo niskie poparcie społeczne. Społeczeństwo zaczęło popierać skrajną prawicę. Chcąc utrzymać się u władzy przejął jej postulaty i zaczął gwiazdorować na arenie międzynarodowej. Dlatego wstrzymał pociągi jadące do Niemiec z imigrantami i nakazał policji wywlekać ich z nich, by pokazać, jaki problem z imigrantami mają Węgrzy i jak bardzo on jest przeciw. Stąd uzasadnione wkurzenie imigrantów, którzy mieli tak na prawdę w dupie Węgry, bo oni chcieli do Niemiec, ale nie mogli, bo Orban realizował swoją politykę "obrońcy Węgier przed najazdem Muzułmanów".
Orbanowi nie chodzi o Wegry i brone Wegier, Wegry maja sie dobrze, nie skupia sie na swoim kraju ale na Europie, nikt nie powie glosno z politykow o co chodzi z Syria i o co chodzi z Niemcami oraz czemu chca podzialu "nadwyzki" uchodzcow. Orban troche sie wychyla i zawsze bedzie krytykowany, lub przemilczany. Nie jestem wielka fanka Orbana ale jest wiele w nim jasnosci
ImaSumak pisze: Co do jego polityki finansowej, nie będę się wypowiadać, bo nie jestem w temacie.
I bardzo zle bo to jest kluczem do tej calej polityki i o to sie wszystko rozbija. To prosty mechanizm, jak sie go zrozumie, bedzie sie mialo jasny obraz Europy i tego w czym sie uczestniczy. Co jest prawda a co nie.
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 20:39

ImaSumak pisze:
moon1 pisze:
ImaSumak pisze:
Moon, poza gospodarczymi aspektami (które oczywiście były pierwsze), Unia powstała również jako anty waga dla USA. Założenie, że się zjednoczy na zasadzie właśnie Stanów, nie uważam za głupie. Chodziło również o to, by nie było już na Starym Kontynencie wojen. Tak pokrótce.
Tak to wyglada a nie do konca tak jest.
Czyli jednak spisek? :>
Nie, interes
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 23 gru 2015, o 21:24

Napisałaś:
moon1 pisze:Bogate kraje w Uni sa bogate nie dlatego, ze sa takie pracowite a dlatego, ze maja tanie produkty i tania sile robocza z zewnatrz, nie tylko Europy i dobre rynki zbytu niedaleko siebie.
Myślałam, ze chodzi Ci o tanią siłę roboczą pracującą w tych krajach. Jeśli źle zrozumiałam, to przepraszam.

W Anglii jestem 2 lata. Mogłyśmy się minąć, a może miałyśmy okazję mieszkać w różnych miejscach. Może stąd rozbieżności w obserwacji na temat Węgrów. Ja miałam okazję mieszkać tylko w Manchesterze, Londynie, Hastings, Bournemouth i Oxfordzie.

W kwestii Bliskiego i Dalekiego Wschodu mam swoje zdanie (zresztą pisałam już tu na forum o tym), ale nie mam pojęcia, czy jest podobne do Twojego :)

Co do Niemiec, to z chęcią przeczytałabym o co chodzi z tą nadwyżką imigrantów.

Orbana nie lubię, bo nie lubię cwaniactwa.

O ekonomii Węgier poczytam. Tym bardziej, że z tego co napisałaś: "kluczem do zrozumienia całej polityki" (europejskiej?), jest to co robi Orban/Węgrzy. :)
Lubię kiedy kobieta...
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moon1 » 23 gru 2015, o 23:20

ImaSumak pisze:Napisałaś:
moon1 pisze:Bogate kraje w Uni sa bogate nie dlatego, ze sa takie pracowite a dlatego, ze maja tanie produkty i tania sile robocza z zewnatrz, nie tylko Europy i dobre rynki zbytu niedaleko siebie.
Myślałam, ze chodzi Ci o tanią siłę roboczą pracującą w tych krajach. Jeśli źle zrozumiałam, to przepraszam.
nie ma za co, mnie to nie uraza :-)
ImaSumak pisze: W Anglii jestem 2 lata. Mogłyśmy się minąć, a może miałyśmy okazję mieszkać w różnych miejscach. Może stąd rozbieżności w obserwacji na temat Węgrów. Ja miałam okazję mieszkać tylko w Manchesterze, Londynie, Hastings, Bournemouth i Oxfordzie.
Na pewno sie minelysmy, chociaz ja jestem stale zwiazana z UK i prawdopodobnie na jakis czas bede tam znow.

ImaSumak pisze: Co do Niemiec, to z chęcią przeczytałabym o co chodzi z tą nadwyżką imigrantów.
Niemcy wedlug mnie sa w porzadku, mam na mysli ludzi. Co do ich rzadu, to Niemcy byc moze kieruja sie dobrocia serca :-) ale Niemcy tez potrzebuja nowych uchodzcow. Uchodzcy troche w takiej fali ich oslabia poczatkowo, a ze jest ich tak duzo, inne kraje powinny przyjmowac ich tez. Jesli to obciazy Niemcy, a Polska czy inne kraje biedniejsze w Uni nie beda miec takiego obciazenia, to moga za szybko doganiac np. takie Niemcy. A na to sobie Niemcy nie pozwola. Dlaczego maja oslabiac Niemcy a inne kraje nie? No tak...wydaje sie to nawet i sprawiedliwe, tylko, ze Niemcy potrzebuja uchodzcow i oslabi ich przez jakis czas, a Polakow czy inne kraje oslabi trwale jesli bedzie ich za duzo, bo te kraje nie udzwigna ani nie wchlona takiego ciezaru.
Mowimy tu nie o roku czy dwoch. Niemcy chca wiele i chca nadal byc jedynka w UE ale ich polityka nie tylko na innych ale i na nich samych odbije sie czkawka. Nie mam nic przeciw uchodzca ale nikt nie mowi o zakonczeniu wojny w Syrii, nikt nie mowi tez o zewnetrznych granicach Uni, jakiekolwiek rozmowy trwaja wolno. Sami niemieccy ludzie maja tez przesyt. Unia jest troche jak bomba a proch dosypuja wszyscy.
ImaSumak pisze: O ekonomii Węgier poczytam. Tym bardziej, że z tego co napisałaś: "kluczem do zrozumienia całej polityki" (europejskiej?), jest to co robi Orban/Węgrzy. :)
Mialam na mysli , ze kluczem do zrozumienia polityki Europejskiej nie Wegry, a mechanizm finansowy i jego uzaleznienia i warunki. Wegry to przyklad proby odcinania sie od za pomoca oddluzania sie ich.Wegry nadal sa w Uni ale moga poluznic jedna dziurke w pasku :-) a chce wiecej.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 26 gru 2015, o 16:42

Polecam do wysłuchania piosenki z przed lat:
https://www.youtube.com/watch?v=zLodFc9Mc3g
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 26 gru 2015, o 23:00

moon1 pisze:Mimo jakiejs nieokreslonej sympatii do Dalidy mam pytanie: o czym swiadcza przytoczone teksty francuskich gazet ? Co maja oznaczac? Mimo, ze nie lubie partii czlowieka o malych oczkach ktory bezczesci piekne slowa jak: prawo oraz sprawiedliwosc to nie rozumiem dlaczego ma sie ktokolwiek przejmowac opinia francuskiej prasy. Prasa francuska jeszcze nie jest narodem francuskim to tak na marginesie. Moze dlatego, ze panuje w tym pieknym kraju harmonia i demokracja. Tylko dlaczego nie jest to odbiciem tego co sie tam dzieje i ludzi ktorzy maja troche dosyc polityki swojego panstwa, ktore jest uwiezione zobowiazaniami, ktore dzialaja przeciw ludziom. Francuzi, Niemcy i inne kraje ktore faktycznie rzadza UE beda zawsze krytykowac kazda partie, ktora dziala inaczej niz ich polityka zaklada lub kiedy jest zagrozenie, ze moga dzialac inaczej. Jesli ktokolwiek mysli , ze UE to jednosc i ma na celu wspolne dobro, wspolne bogactwo i dobrobyt to sie myli i jesli tego nie rozumie to dlatego, ze nie rozumie mechanizmu dzialania tego tworu. Jestem przekonana , ze sie on przekona.

Moon, ze względu na całą sympatię dla Ciebie odpowiem: nie miałam żadnego celu...
W sumie tak tylko się chciałam podzielić tym co wyczytałam (jako, że siedziałam sobie w pracy i nie miałam z kim tego omówić). Ot miło mi było, że nie tylko polskie społeczeństwo wyraża podobne do moich zaniepokojenie naszą sytuacją polityczną (choć część ludzi, którzy się na forum pojawiali to Polacy, ale nie tylko).

Bardzo spodobało mi się też określenie PiSu mianem "les conservateurs catholiques eurosceptiques" - jak dla mnie strzał w dziesiątkę :)
Także ten, nic konkretnego nie miałam dla myśli, dlatego na początku wypowiedzi zaznaczyłam, że wyczytałam sporo komunałów, stereotypów i też sporo prawdy :) Ot, często przytacza się teraz prasę niemiecką czy angielską, pozwoliłam sobie więc na wstawkę z kraju nad Sekwaną :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 26 gru 2015, o 23:06

Dalido, miło, ze podzieliłaś się swoja wiedzą .

Moja siostra jest też francuskojęzyczna, ale nie mamy jakoś w czasie świąt czasu na takie rozmowy (podobne poglądy polityczne :wink: )
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 27 gru 2015, o 12:42

dalidaa pisze:Ot, często przytacza się teraz prasę niemiecką czy angielską, pozwoliłam sobie więc na wstawkę z kraju nad Sekwaną :D
Trzeba przy tym mieć świadomość, że niemiecko-angielskio-francuskie interesy radykalnie rozmijają się z polskimi. Państwa Europy Zachodniej chcą mieć w państwach Europy Postkomunistycznej kolonie, i tak nas traktują. Dlatego niechętnie patrzą na rząd, który chce opodatkować ICH zyski (zyski korporacji bankowych), na rząd, który chce ograniczyć ICH interesy na rzecz interesów Polaków.

Nie posiadam telewizora, więc - dla odmiany - spędzając okres przedświąteczny u rodziny popatrzyłam sobie na debatę dotyczącą TK. W szczególności zobaczyłam, że miejsca po lewej stronie sali sejmowej, które zwykle zajmowała lewica (bądź "lewica") zajmuje teraz Petru. Świat się kończy, skoro partia Petru, reprezentująca interesy wielkich zachodnich korporacji zajmuje miejsce lewicy (która powinna reprezentować interesy ludzi pracy, czyli takich jak ja pracowników najemnych - inna rzecz czy faktycznie tak było ...)
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: marinnaWR » 28 gru 2015, o 22:21

Interlokutorka pisze:W szczególności zobaczyłam, że miejsca po lewej stronie sali sejmowej, które zwykle zajmowała lewica (bądź "lewica") zajmuje teraz Petru. Świat się kończy, skoro partia Petru, reprezentująca interesy wielkich zachodnich korporacji zajmuje miejsce lewicy (która powinna reprezentować interesy ludzi pracy, czyli takich jak ja pracowników najemnych - inna rzecz czy faktycznie tak było ...)
O to kto ma siedzieć po lewej stronie była awantura w sejmie, nikt nie chciał.
Lewica nieobecna w sejmie a ktoś te miejsca musiał zająć.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 29 gru 2015, o 00:46

marinnaWR pisze:
Interlokutorka pisze:W szczególności zobaczyłam, że miejsca po lewej stronie sali sejmowej, które zwykle zajmowała lewica (bądź "lewica") zajmuje teraz Petru. Świat się kończy, skoro partia Petru, reprezentująca interesy wielkich zachodnich korporacji zajmuje miejsce lewicy (która powinna reprezentować interesy ludzi pracy, czyli takich jak ja pracowników najemnych - inna rzecz czy faktycznie tak było ...)
O to kto ma siedzieć po lewej stronie była awantura w sejmie, nikt nie chciał.
Lewica nieobecna w sejmie a ktoś te miejsca musiał zająć.
Na prawdę?
:hahaha:
Zwariowałam :cool:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 29 gru 2015, o 19:33

salami pisze: To może być trudne, ponieważ w PISie niczego innego nie ma. Jezus Chrystus uber alles.
Jest jest... Rozpasany socjalizm, i 2-óch byłych pupili PRL-u, którzy zwalczali opozycjonistów.... Kryżego i Piotrowicza. Teraz zasiadają w jednym rzędzie z Kaczyńskim i Szydło. Nie chcę przesądzać, czy to znak powrotu do przeszłości, ale patrzy się na to z awersją, (lekko mówiąc...)
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 29 gru 2015, o 19:39

neutrall pisze:
salami pisze: To może być trudne, ponieważ w PISie niczego innego nie ma. Jezus Chrystus uber alles.
Jest jest... Rozpasany socjalizm, i 2-óch byłych pupili PRL-u, którzy zwalczali opozycjonistów.... Kryżego i Piotrowicza. Teraz zasiadają w jednym rzędzie z Kaczyńskim i Szydło. Nie chcę przesądzać, czy to znak powrotu do przeszłości, ale patrzy się na to z awersją, (lekko mówiąc...)
No właśnie ta nasz prawica bardzo lewicowe ma postulaty. A zagrywki iście jak za komuny :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 29 gru 2015, o 20:27

neutrall pisze: Jest jest... Rozpasany socjalizm, i 2-óch byłych pupili PRL-u, którzy zwalczali opozycjonistów.... Kryżego i Piotrowicza.
Kordian wiecznie żywy ;-)
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 30 gru 2015, o 20:20

omen-nomen pisze:dla mnie to tylko szuje z PO nie potrafią się pogodzić z przegraną w wyborach i podjudzają jednych na drugich. a co do TK to przypominam że to PO jako pierwsza złamała prawo obsadzając bezprawnie 5 swoich sędziów. i jakoś wtedy nikt na ulicę nie wyłaził.
W tej caaałej debacie publicznej, i ogólnie wokół całej sytuacji politycznej, jaka teraz ma miejsce, narosło tyle kłamstw i nie domówień. Że trudno już się połapać, co jest białe a co czarne.

Dziwne to czasy nastały... Prawdziwych postkomunistów nazywa się prawicą. A dawnych opozycjonistów PRL-u, postkomuchami. To tak tytułem wstępu.

To nie PO, pierwsze zaczęło majdrować przy TK i Konstytucji, ale Pis. Za poprzednich rządów Pis, składało projekty o zmianach w Konstytucji. Artykuł 2012 r. ''...kilka lat temu PiS zgłaszał już projekt. - Jeżeli to jest nawiązanie do tych propozycji, które PiS już składał, to nasze poparcie jest niemożliwe - powiedział Miller.Według niego zmiany, które PiS wówczas proponował, nawiązywały "niemalże wprost do Konstytucji Kwietniowej, która nie może być uznana za demokratyczną". - W projekcie PiS było wyraźne zatarcie różnic między władzą wykonawczą i władzą ustawodawczą, wyraźny przechył uprawnień i kompetencji dla władzy wykonawczej (...) My tego nie możemy poprzeć, bo byłby to odwrót od tradycji i modelu państwa liberalnej demokracji...'' Fakt że tu się liczy akt dokonany, a nie tylko zamiar. Ale za nic, nie potrafię zrozumieć, dlaczego posłowie PO nie odpierają tych zarzutów. Nie wiedzą (?) Zapomnieli (?) A może specjalnie tego nie ujawniali, a tym ruchem z TK z czerwca, chcieli ubiec PiS, pamiętając co PiS za poprzednich rządów 2005-2007 miał w zamiarach co do Konstytucji.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 4 sty 2016, o 20:27

Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 5 sty 2016, o 19:22

pstryk27 pisze:http://queer.pl/news/196741/witold-wasz ... d-bild-msz

No i co. Rządzą. Wolno im.
Praktycznie mają władzę, i to jest ICH osobiste wyobrażenie. Jednak teoretycznie, nie mają władzy nad ludzkimi umysłami. Grunt to nie dać sobie wmówić, że to oni mają władzę, i wszystko im wolno. Bo w rzeczywistości to kłamstwo, które chcieliby aby każdy przyjął do wiadomości.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pannaeliza » 5 sty 2016, o 19:37

pstryk27 pisze:http://queer.pl/news/196741/witold-wasz ... d-bild-msz

No i co. Rządzą. Wolno im.
Niedługo slogan "zakaz pedałowania " nabierze nowego znaczenia :)

A posuwając się dalej q konwencji żartu, to może cos jest z tymi rowerami i homoseksualistami - taka Holandia... :cool:
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
wietrzna-panna
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2008, o 02:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: wietrzna-panna » 6 sty 2016, o 10:35

Dzień dobry wszystkim "wróżkom amatorkom".Dziwię się ,że jak dotąd nie powstał związek wróżek i przepowiadaczy i nie zyskał praw mniejszości narodowej.Tu zerknę-wróżka. Tam zerknę-wróżka. Sami eksperci od przyszłości i same od przyszłości ekspertki. Włączam radio. Przepowiadacze. Telewizja-przepowiadacze. Tutaj przepowiadaczki. Ja , w sprawie wyborów, posiedzę, popatrzę . Może za pół roku. Może za rok będzie coś do powiedzenia. Jak na dziś cieszę się ,że na moim dworcu mnie nikt nie molestuje i nie próbuje zgwałcić i że policja, jak w niemczech nie przyklaskuje temu do momentu gdy zamieść się pod dywan nie da.Jest szansa ,że Kaczka nie pozwoli na gwałcenie polek przez imigrantów którzy kobiety mają za coś gorszego najczęściej.Pomysł o wpuszczaniu chrześcijan-sensowny-moim zdaniem. Proszę realizować.
ODPOWIEDZ