co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Marcusia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2015, o 14:45

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Marcusia » 12 lip 2016, o 17:09

Nie wiem, kto tak pisał, ale to jakaś bzdura. Nie wszyscy tam są gay, ani też nie jest to wcale najważniejsza część książki. Byłoby to totalne spłaszczenie pięknej historii o przyjaźni i mrokach ludzkiej duszy. Kiedyś jeszcze wrócę do tej książki. :)
alkonost
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 6 lut 2015, o 15:38

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: alkonost » 17 lip 2016, o 15:00

ostatnio przeczytałam "her name in the sky" kelly quindlen - książka branżowa, temat może i lekko oklepany, bo 2 przyjaciółki się w sobie zakochują, ale książka warta przeczytania. oprócz tego wałkuje ostatnio opowiadania edgara allana poe'a, ale coś mi nie wchodzą
Mimmi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2014, o 16:45

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Mimmi » 18 lip 2016, o 17:40

Po raz wtóry złapałam za arabską sagę Tanyi Valko. Niesamowita opowieść o dramacie młodej Polki.
Nigdy nie ufaj nikomu i niczemu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: pannaeliza » 18 lip 2016, o 17:46

Przeczytałam niedawno "dziewczynę z pociągu", polecam jak ktoś chce zająć sobie koniecznie głowę (ja akurat lecialam samolotem a bardzo tego nie lubię), wciągający thriller, dobrze i szybko się czyta.
Czytałam jeszcze "absolwentów", pana Segala. Genialna książka jak wszystkie książki Segala, kawał dobrej i mądrej amerykańskiej literatury. Teraz czytam "nagrody".

Ah, i "za ścianą" Sary Waters- lubię jej książki, określane bawiacym mnie mianem homoliteratury. Czyta się fajnie, wielki szacun za niezmiennie genialne odmalowanie obrazu epoki ( tym razem to lata 20-te 20-go wieku). Smutno się skończyło, szkoda.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Paix
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 26 cze 2016, o 10:35

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Paix » 18 lip 2016, o 18:00

Ja właśnie skończyłam trzecią część Jeźdźca Miedzianego. Nie polecam. Jak pierwsza i druga były dobre, tak ta mnie wymęczyła.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: ama » 28 lip 2016, o 00:35

"Urok melancholii. Dwadzieścia spotkań z Hanną Schygullą" książka poświęcona Hannie Schygulli, wybitnej aktorce niemieckiej urodzonej na Śląsku w Chorzowie. Polecam dla fanów tej wspaniałej aktorki. Książka mnie tylko utwierdziła w przekonaniu, że Schygulla jest aktorką niezwykłą.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: osiol » 4 sie 2016, o 16:58

Trzech kolesi postanowiło się dorobić. Postanowili wykorzystać do tego największego naiwniaka na świecie: system zamówień publicznych Pentagonu. Wszystko poszło świetnie. Do czasu gdy nie wkurzyli mnóstwa ludzi od Moskwy po Waszyngton, zahaczając o Bliski Wschód. To właśnie książka: Rekiny wojny - Guya Lawsona. Książka oparta na podstawie prawdziwych wydarzeń. :)
Dizzy
Posty: 9
Rejestracja: 2 sie 2016, o 17:29

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Dizzy » 4 sie 2016, o 17:22

"Tam gdzie spadają anioły" Dorota Terakowska. Ta książka bardzo mi się spodobała. Opowiada historię małej Ewy, ktora pewnego razu zauważyła grupę aniołów frunacych po niebie. Jednego z nich zaatakował inny anioł i wyrwał mu skrzydła. Od tamtej chwili dziewczynke spotykają serie wypadków. Okazuje się ze był to jej anioł stróż, dziewczynka pomaga mu odzyskać skrzydła bo jest to jej jedyna szansa na uporanie się z białaczka.
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Unda93 » 9 sie 2016, o 01:15

Jestem w trakcie czytania scenariusza sztuki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Czytam dopiero osiemnastą scenę pierwszego aktu, ale już to kocham i bardzo, ale to bardzo żałuję, że nie będę mogła pojechać do Londynu obejrzeć samej sztuki.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: pannaeliza » 9 sie 2016, o 08:16

Nieśmiertelność Kundery. Jestem w trakcie czytania i nie wiem czy bardziej mi smutno, czy śmiesznie.

Jak to u Kundery ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Alfa_Omega » 9 sie 2016, o 10:47

"Gejerel" Tomasika, niesamowicie wciągający kawał historii. Zbrodnia, miłość, seks i Smerf Ważniak w tle :-)

teraz Diane Ducret "Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji" czyli dlaczego mężczyźni boją się i nienawidzą kobiet :-P
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Kadrowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2016, o 16:05

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Kadrowa » 9 sie 2016, o 13:39

Dizzy pisze:"Tam gdzie spadają anioły" Dorota Terakowska. Ta książka bardzo mi się spodobała. Opowiada historię małej Ewy, ktora pewnego razu zauważyła grupę aniołów frunacych po niebie. Jednego z nich zaatakował inny anioł i wyrwał mu skrzydła. Od tamtej chwili dziewczynke spotykają serie wypadków. Okazuje się ze był to jej anioł stróż, dziewczynka pomaga mu odzyskać skrzydła bo jest to jej jedyna szansa na uporanie się z białaczka.
Dizzy - czytałam tę książkę - niezwykła historia. Pamiętam, że podpowiedział mi ją serdeczny kolega po tym, jak nasza przyjaciółka przegrała walkę z białaczką. Ta lektura miała dla mnie podwójne znaczenie.

Ostatnio skończyłam "Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym" Reginy Brett - przyjemna i motywująca ksiażka, z którą nie warto się spieszyć. Polecam przy niej zwolnić i przemyśleć te lekcje - wydają się proste, ale zrealizowanie ich w życiu do prostych zadań nie należy. :) Teraz zaczynam "Zamach" - pierwszy tom trylogii "Wojna" Jana Ali. Opinie ma dobre, co nie wydaje mi się częste przy książkach political fiction dotyczących naszej, polskiej rzeczywistości - zobaczymy jak się rozkręci, ale początek mnie zaskoczył pozytywnie :)
oslo
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2016, o 17:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: oslo » 15 sie 2016, o 15:46

Ja niedawno skończyłam "Millenium". Kilka lat po tym, jak trylogia nie schodziła z list bestsellerów. Było warto. Wciąga niesamowicie. Świetny klimat, akcja, wspaniale nakreśleni bohaterowie. Dla mnie bomba.
oslo
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2016, o 17:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: oslo » 15 sie 2016, o 15:53

Kadrowa pisze:
Dizzy pisze:" Teraz zaczynam "Zamach" - pierwszy tom trylogii "Wojna" Jana Ali. Opinie ma dobre, co nie wydaje mi się częste przy książkach political fiction dotyczących naszej, polskiej rzeczywistości - zobaczymy jak się rozkręci, ale początek mnie zaskoczył pozytywnie :)
Ha, a ja "Zamach" zamówiłam przez net tuż przed długim weekendem! Liczę, że może jutro albo za 2 dni przyjdzie paczka :wink: Książka jest podobno znakomita. Autor Jan Ali jeszcze nie tak bardzo znany, ale myślę, że to się pewnie niebawem zmieni :wink: Historia ponoć trochę przeraża i niepokoi. A jak Twoim zdaniem Kadrowa?
Kadrowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 1 mar 2016, o 16:05

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Kadrowa » 16 sie 2016, o 14:37

oslo - nie powiedziałabym, że historia "trochę" przeraża i niepokoi - moim zdaniem zarówno niepokój, który towarzyszy Ci w trakcie czytania, jak i poczucie, że ta historia jest mega prawdopodobna. Jest prawdopodobna na tyle, że gdybym historię z książki usłyszała w trakcie wiadomości, to spokojnie uwierzyłabym, że to prawda. Więcej nawet powiem - w trakcie długiego weekendu mieliśmy grilla ze znajomymi, dyskusja zeszła na politykę i na temat tego, których polityków chcielibyśmy się pozbyć. Po nitce do kłębka wrócił temat niedoszłego zamachowca, w którymś momencie złapałam się na tym, że rozmawiając o tym, podpierałam się informacjami z książki a nie tym, co pamiętam z wiadomości telewizyjnych lub gazet.
oslo
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2016, o 17:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: oslo » 19 sie 2016, o 17:02

Czyli mocno realistycznie... To lubię w lekturze. Choć w tej to pomieszanie fikcji i rzeczywistości może doprowadzić chyba do rozstroju nerwów :wink:
Prawda jest taka, że dzisiejsza sytuacja w kraju jest bardzo napięta. Ludzie są podzieleni chyba jak nigdy dotąd. Wszyscy skaczą sobie do gardeł, a polityka zmierza w niebezpiecznym kierunku... To mnie przeraża. Wolę, żeby rozlew krwi i eskalacja konfliktów pozostały tylko w książce.
Marcusia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2015, o 14:45

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Marcusia » 25 sie 2016, o 16:50

Czytam ten "Zamach" i jak dla mnie, to ta sytuacja już wygląda jak w dzisiejszej Polsce. Jest coraz więcej religii w polityce i z naszej branżowej perspektywy, to raczej nie zapowiada się ciekawie, ale póki co nie mam w planach emigracji, ale też nie wykluczam jej. Chyba, że coś się w tym kraju zmieni i znormalniejemy.
emu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 16 lut 2016, o 13:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: emu » 3 wrz 2016, o 20:53

Szukam tłumaczenia książki Jane Rule "Desert of the heart".
seabreeze
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 6 cze 2014, o 21:47

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: seabreeze » 16 paź 2016, o 20:55

oslo pisze:Ja niedawno skończyłam "Millenium". Kilka lat po tym, jak trylogia nie schodziła z list bestsellerów. Było warto. Wciąga niesamowicie. Świetny klimat, akcja, wspaniale nakreśleni bohaterowie. Dla mnie bomba.
w takim razie proponuję 'Cierpliwego snajpera' autorstwa Pereza-Reverte. Nie jest to może wielka literatura (sam autor napisał wiele lepszych książek), ale naprawdę warto:)!
'What is mind? No matter. What is matter? Never mind.'
aniax28
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2016, o 12:22

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: aniax28 » 18 paź 2016, o 08:07

Właśnie skończyłam "Pamiętnik", Nicholasa Sparksa.
Jest to moja pierwsza książka od tego autora. Po przeczytaniu było takie niedowierzanie, że tak piękną powieść mógł stworzyć mężczyzna. Pokazuje on jak wielka jest potęga miłości oraz że więź łącząca dwoje ludzi jest w stanie przetrwać praktycznie Wszystko! Wzruszająca i wyjątkowa książka.
nothingisreal
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 14 lis 2013, o 19:45

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: nothingisreal » 27 paź 2016, o 22:24

Ostatnio czytalam książki o tematyce żydowskiej: "Kadisz dla Ruth" oraz "Wtedy"
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: pannaeliza » 31 paź 2016, o 20:23

No raczej, że Harry Potter i przeklęte dziecko.
Nie inaczej ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: tygrysica3 » 9 lis 2016, o 22:06

..."Inteligencja seksualna. Nasze prawdziwe oczekiwania wobec seksu i droga do ich spełnienia" - Marty Klein - ...i mój ulubiony cytat: Piersi nie obwisają, kiedy się starzejemy, one się relaksują :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Altena_Q » 9 lis 2016, o 23:42

pannaeliza pisze:No raczej, że Harry Potter i przeklęte dziecko.
Nie inaczej ;)
I jak się podobało? Mi bardzo, ale co dziwne, na forum potterowym spotykam się w większości ze straszny hejtem na tę książkę, że historia jest jak z fanfika i że główni bohaterowie są do siebie zupełnie niepodobni. Choć akurat adj. samego Harry'ego zgadzam się. Zachowuje się jak zupełny kretyn. Ale całość czytało mi się równie dobrze, jak każdy z siedmiu oryginalnych tomów wcześniej. I ponownie udało się autorce zaskoczyć mnie tym, kto się okazał "tym złym". Poczytałabym chętnie więcej.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: amorficzna » 14 lis 2016, o 23:14

[/quote]
Zachowuje się jak zupełny kretyn.[/quote]

:lol:
Ale to nic nowego... Z tego co pamiętam on się tak zachowywał przez wszystkie tomy... Niemniej jednak chyba się skuszę na tę powieść. Dobrze czasem tu zajrzeć ;)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: Altena_Q » 14 lis 2016, o 23:57

amorficzna pisze: Zachowuje się jak zupełny kretyn.

:lol:
Ale to nic nowego... Z tego co pamiętam on się tak zachowywał przez wszystkie tomy... Niemniej jednak chyba się skuszę na tę powieść. Dobrze czasem tu zajrzeć ;)
Ale wiesz, że to nie jest powieść, tylko scenariusz do sztuki teatralnej? Powoduje to, że calość można przeczytać w jakieś 2 godziny, rzecz składa się praktycznie z samych dialogów. Najpierw myślałam, że to sprawi, że będzie nudne, ale nie. Akcja jest dosyć szybka, czasem nawet za szybka. A co do Harry'ego cóż, co innego jest głupota nastolatka, ale co innego źle wykreowana postać dorosłego HP. Tu ma się wrażenie, że Rowling kompletnie zawiodła wyobraźnia, nie tylko przy nim zresztą, Draco Malfoy też odstawia sceny rodem z fanfików. Znacznie lepiej poszło autorce pisanie o dzieciach.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: amorficzna » 15 lis 2016, o 07:17

Altena_Q pisze: Ale wiesz, że to nie jest powieść, tylko scenariusz do sztuki teatralnej? Powoduje to, że calość można przeczytać w jakieś 2 godziny, rzecz składa się praktycznie z samych dialogów. Najpierw myślałam, że to sprawi, że będzie nudne, ale nie. Akcja jest dosyć szybka, czasem nawet za szybka. A co do Harry'ego cóż, co innego jest głupota nastolatka, ale co innego źle wykreowana postać dorosłego HP. Tu ma się wrażenie, że Rowling kompletnie zawiodła wyobraźnia, nie tylko przy nim zresztą, Draco Malfoy też odstawia sceny rodem z fanfików. Znacznie lepiej poszło autorce pisanie o dzieciach.
Tak, wiem że to scenariusz i to do tej pory właśnie to powstrzymywało mnie przed przeczytaniem. I cóż, może Rowling ciągle tkwi w przeszłości... Tak czy siak sięgnę po "przeklęte dziecko" i sama się przekonam :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: osiol » 15 lis 2016, o 16:17

Przede wszystkim Rowling nie pisała tej sztuki, książka została napisana przez Jacka Thorne’a. Rowling współpracowała przy tworzeniu, dostarczała materiałów ale nie ona pisała ten scenariusz. ;) Aczkolwiek fajnie było wejść w ten świat jeszcze raz :)

Ale prawdziwym booom dla mnie ostatnio była ksiażka: Damy ze skazą Kamila Janickiego. Czyli początki państwa polskiego, Bolesław Chrobry itp. oczami kobiet z tamtego okresu. A może nie tyle oczami ile z ich perspektywy. Polecam bardzo :)
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: co ostatnio czytalyscie (ksiazki)?

Post autor: pannaeliza » 21 lis 2016, o 17:04

Altena_Q pisze:
pannaeliza pisze:No raczej, że Harry Potter i przeklęte dziecko.
Nie inaczej ;)
I jak się podobało? Mi bardzo, ale co dziwne, na forum potterowym spotykam się w większości ze straszny hejtem na tę książkę, że historia jest jak z fanfika i że główni bohaterowie są do siebie zupełnie niepodobni. Choć akurat adj. samego Harry'ego zgadzam się. Zachowuje się jak zupełny kretyn. Ale całość czytało mi się równie dobrze, jak każdy z siedmiu oryginalnych tomów wcześniej. I ponownie udało się autorce zaskoczyć mnie tym, kto się okazał "tym złym". Poczytałabym chętnie więcej.
Bardzo mi się książka podobała :) Harry faktycznie był nie jak Harry, ale cała reszta nie budziła moich zastrzeżeń. Książkę przeczytałam jednym tchem i mogłabym takich scenariuszy przeczytać jeszcze kilka(naście).
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
imagine321
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:53

Książki z wątkiem

Post autor: imagine321 » 7 gru 2016, o 11:42

Cześć dziewczyny!

Może miałyście okazję przeczytać ostatnio jakieś nowe książki (z wątkiem), które poleciłybyście na zimowe wieczory?

Od siebie mogę polecić:
Milcząca siostra - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243769/milczaca-siostra
Matka chrzestna noc - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50386/ma ... zestna-noc
ODPOWIEDZ