rewolucja? zamach stanu?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: coala » 21 gru 2016, o 01:49

Mlmb pisze:
coala pisze: Mnie np. zadziwiało, jak geje i lesbijki mogą bronić tzw. uchodźców islamistów.
A mnie to akurat nie dziwi gdyż przypuszczam iż te osoby kierują się bardziej empatią i współczuciem niż zdrowym rozsądkiem.
Wyjaśnił mi to pewien gej muzułmanin zresztą (w necie można znaleźć), że nie chodzi o nic innego, jak ideologię lewicową - islam w Europie, to broń na kościół (katolicki rzecz jasna) i tylko o to w tym chodzi, a że jest to broń obosieczna, to już chyba głupota zacietrzewienia się kłania?
UE nie ma prawa ryzykować życiem Europejczyków.
UE ma gdzieś życie Europejczyków, to widać i czuć.
Nie do końca rozumiem jak się łączy kwestia podejścia PISu do osób LGBT z kwestią przyjmowania lub nie przyjmowania uchodźców? Zgadzam się z tym iż w krajach, w których muzułmanie są znaczną mniejszością jest próbą tworzenia przez nich państwa wyznaniowego. Niestety patrząc na wielu polskich katolików mam wrażenie iż wyznawcy większości religii mają w sobie skłonność do narzucania wszystkim swojej wiary i jej wartości. Oczywiście katolicy robią to w bardziej cywilizowany sposób aczkolwiek ciężko mi uwierzyć słuchając naszego rządu iż Polska jest Państwem świeckim a wiara katolicka obowiązuje tylko jej wyznawców.
to sobie odpowiedziałaś. Różnice jednak drastyczne. Kulturowe, ale i jednocześnie religijne. Kwestia wyboru mniejszego zła albo inaczej kwestia przetrwania, bo jak ci sprowadzą hordy islamistów, to nas na pewno nie będzie.
Lesbijki mocno związane z pisem brzmi niczym komedia z wątkiem masochistycznym.
No, jednak większy stopień, drastyczny wręcz masochizmu, jeżeli nie tragiczny upatrywałabym w lesbijkach optujących za islamistami.
Jeśli chodzi o patriotyzm to masz rację to nowa sprawa. Jeszcze chyba żadna partia "nie wycierała sobie tak gęby patriotyzmem" jak PIS.
hm. to chyba nie słyszysz wypowiedzi żadnych innych partii prócz pisu albo inaczej: pis nie ma monopolu na patriotyzm czy bycie patriotyczną partią.
i znowu ta histeria antypisowska. Straszą wasz pisem i przesłaniają faktyczne problemy: tak w kraju, jak poza.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: ImaSumak » 21 gru 2016, o 03:23

coala pisze:
ImaSumak pisze:[Wow! A cóż Cię ugryzło Coalo? Komar?
Jeśli nie masz nogi, to to był jednak tygrys i ona nie odrośnie. :D
Nie wiem, czy potraktować moją uwagę w kategoriach "ugryzienia" (kogo, czego - mnie? ciebie?), ale jak chcesz, to może być.
... Nie zrozumiałaś żartu i analogi, ale masz prawo.
coala pisze:
Imasumak pisze:W naszym pięknym kraju jasnym jest, kto nie powinien rządzić i to bez dwóch zdań. Problem w tym, że nie wiadomo kto powinien. I tu jest kłopot.
Dziwnie apodyktyczne są twoje sądy. Rozumiem, że musisz tak gaworzyć. Ale weź może pod uwagę, że o tym, kto tu rządzi decyduje naród polski i właśnie zadecydował. Wiesz, co to takiego wybory demokratyczne? A kto powinien, to też decyduje tenże wspomniany. Piję do tego, że zdaję się siedzisz w Anglii, w związku z tym bardziej powinnaś interesować się, co się tam dzieje i kto tam powinien i nie powinien rządzić.
Gdybym miała się czepiać szczegółów, to napisałabym, że "naród" polski nie zdecydował, gdyż w dużej części do wyborów nie poszedł. Jakby tak usiąść z ołówkiem i policzyć, to zagłosowało na tych ludzi jakieś niespełna 20% Polaków, o którym byłaś uprzejma wspomnieć.
Tak, wiem czym są wybory demokratyczne. Mało tego, wiem, czym jest również demokracja: wg mnie dość kiepski ustrój, ale najlepszy jaki wymyślono w odpowiedzi na potrzeby naszego świata, w którym się poruszamy. Dlatego nie należy tego niszczyć. Jeszcze się nie zdarzyło w dziejach świata, by autorytarne rządy, w dłuższej perspektywie, przeszły do historii świata pozytywnie. Zawsze to ciemnota, zacofanie oraz w dłuższej konsekwencji przemoc. Oczywiście dla dobra narodów oraz ludzkości.

Nie pij.


A koni?
Oczywiście żal... jak całej przyrody!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Lexus-1980 » 21 gru 2016, o 09:12

Mam wrażenie że gdyby PIS nawet zalegalizowało związki partnerskie, adopcje dla par homoseksualnych i tak większość z was byłaby na nie bo to PIS.
Nie jestem fanką żadnej partii, choć chyba najbardziej szanuję typową lewicę.
Co możecie powiedzieć o programach każdej z partii, pomijam już fakt że Nowoczesna takowego nie posiada i jest żenujące to co robi. Nie jestem osobą która cale życie siedzi w jednym miejscu i nigdy nie było mi tak wstyd jak za czasów Wałęsy, poziom zera. To co teraz ten chłop robi :zygi:
Jeszcze jedno do tej pory niewiem na czym miały by polegać te ograniczania dla dziennikarzy, którzy notabene reprezentują poziom hien.
Wszyscy protestują tylko chyba niewiedzą o co im chodzi. Tylko co można oczekiwać od społeczeństwa które wychowało się na lansie i po łepkach ważne żeby kasa się zgadzała a co robię to już nie ważne. Brak aspiracji!
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Mlmb
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2016, o 11:40

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Mlmb » 21 gru 2016, o 09:27

coala pisze:Wyjaśnił mi to pewien gej muzułmanin zresztą (w necie można znaleźć), że nie chodzi o nic innego, jak ideologię lewicową - islam w Europie, to broń na kościół (katolicki rzecz jasna) i tylko o to w tym chodzi, a że jest to broń obosieczna, to już chyba głupota zacietrzewienia się kłania?
To już bardziej brzmi jak teoria spiskowa wymyślona przy winku przez Kaczyńskiego i Rydzyka.
Ideologia lewicowa - to chyba bardziej wolność, równość i sprawiedliwość społeczna. Ok możemy uznać iż KK nie uznaje ani wolności ani równości i w kraju takim jak Polska gdzie Kościół ma duży wpływ na politykę to ta teoria ma sens. Myśląc o Europie zachodniej to ta teoria wydaje się już mocno naciągana gdyż w wielu krajach europejskich kościół katolicki nie ma już tak mocnego wpływu a w sposób naturalny wyznawców ubywa. Ta teoria jest idealna dla partii prawicowo-populistycznych, które dzięki "napływowi uchodźców" umocniły się w Europie. Partie prawicowe dużo zyskały na tym gdyż udało się wzbudzić w społeczeństwach strach przed "obcymi", ludzie uwierzyli iż powrót do tradycji, chrześcijaństwa i patriotyzmu (niestety często patriotyzm zmienia się w nacjonalizm i ksenofobię) uratuje ich przed muzułmanami. Oczywiście stwierdzenie iż muzułmanie są "dominujący" w krajach, w których społeczeństwo utraciło swoją "tożsamość narodową" i odeszło choćby od tradycji państwa o korzeniach chrześcijańskich jest prawdziwa. Kościół katolicki od wieków bazował na strachu ludzi i jak to kiedyś ktoś powiedział religie stworzono po to, aby trzymać ludzi krótko za r...a. Reasumując w Europie na napływie muzułmanów zyskały głównie partie prawicowe, organizacje narodowościowe często posługujące się retoryką godną nazistów oraz kościół katolicki. Lewica jako symbol zatracenia "tradycyjnych wartości-zachodniej zgnilizny" tylko na tym straciła wiec jeśli ktoś chciałby wierzyć w teorie spiskowe powinien się zastanowić kto zyskał na napływie uchodźców.
coala pisze:to sobie odpowiedziałaś. Różnice jednak drastyczne. Kulturowe, ale i jednocześnie religijne. Kwestia wyboru mniejszego zła albo inaczej kwestia przetrwania, bo jak ci sprowadzą hordy islamistów, to nas na pewno nie będzie.
Hmm... oczywiście islam jak i każda religia jest zagrożeniem dla wszystkich mniejszości seksualnych (kościół katolicki w mordowaniu innowierców ma także spore doświadczenie aczkolwiek czasy się zmieniły więc już za bardzo nie mogą palić na stosie). Wydaje mi się, że sprzeciwiając się islamizacji nie powinniśmy wspierać (umacniać) partii i organizacji, które w sprzyjających warunkach zrobiłby to samo z homoseksualistami co islamscy terroryści. Nie oszukujmy się w sprzyjących czasach PIS z chęcią zakazałby homoseksualizmu a homoseksualistów karał publiczną chłostą i elektrowstrząsami. Niestety obecnie brak partii, która łączyłaby lewicową wrażliwość i otwartość ze zdrowym rozsądkiem bez naiwnej poprawności politycznej.
coala pisze: i znowu ta histeria antypisowska. Straszą wasz pisem i przesłaniają faktyczne problemy: tak w kraju, jak poza.
Tak samo można powiedzieć : "i znowu ta histeria antymuzułmańska. Straszą was muzułmanami i przesłaniają swoje faktyczne zamiary. Dają Wam wroga abyście byli w stanie poświęcić swoją wolność i wybrać ludzi, którzy jedyne do czego mogą doprowadzić to wszechobecna nienawiść, ksenofobia, dominacja kościoła i zwalczanie różnorodności na rzecz jedynie słusznych poglądów".
Moja babcia mówi iż pewnie będzie za jakiś czas wojna ponieważ ludzie nie wyciągają wniosków z historii i mają za dobrze, nie znają głodu i widoku zgliszczy i smierci jakie pozostawia po sobie wojna.
Straszenie pisem bywa tak samo racjonalne jak straszenie lewactwem: chodzi tylko o to, aby szczuć jednych na drugich i umocnić swoją władzę/poparcie dla swoich interesów. A wyborcy to tacy pożyteczni idioci walczący o partię, która ma ich w d...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Altena_Q » 21 gru 2016, o 10:33

Ten masochizm jak widać powyżej ma się dobrze. Dodajmy do tego rasizm, ksenofobię i mamy ONR na forum. Szkoda gadać, dziewczyny.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Mlmb
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2016, o 11:40

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Mlmb » 21 gru 2016, o 12:04

Lexus-1980 pisze:Mam wrażenie że gdyby PIS nawet zalegalizowało związki partnerskie, adopcje dla par homoseksualnych i tak większość z was byłaby na nie bo to PIS.
Gdyby PIS to zrobił to zapewne kościół i lepszy sort by ich zniszczył bez udziału opozycji. A tak bardziej realnie to nie będę się wypowiadać za większość, ale napisze swoją opinię. Moja niechęć do PISU nie jest związana tylko z tym iż odmawiają oni prawa do "tworzenia rodziny" parom homoseksualnym. PIS robi coś znacznie gorszego: kwestionuje człowieczeństwo i narusza godność osób homoseksualnych (nazywanie drugiego człowieka zboczeńcem i szukanie w nim pedofila, lewacką scierą lub osobą chorą psychicznie narusza naszą godność). PIS odmawia prawa do bycia Polakiem wszystkim tym, którzy mają odmienny pogląd od jedynie słusznej partii. To PIS przyznał sobie prawo do podziału polaków na prawdziwych polaków (lepszy sort popierający dobrą zmianę) i zdrajców narodu (lewackie ścierwa, komuniści, złodzieje i żydzi). Oczywiście nie wszystkie zmiany proponowane przez PIS są złe aczkolwiek sposób wprowadzania niektórych zmian jest skandaliczny a tłumaczenie iż PO robiło źle to my możemy jeszcze gorzej mnie osobiście nie przekonuje. PIS zauważyło iż wielu Polaków wcale nie żyje jak na zielonej wyspie wychwalanej w Europie i to właśnie dzięki tym polakom wygrali wybory. Niestety PIS zapomniał im powiedzieć, że państwo samo z siebie nie ma pieniędzy i oczywiście możemy komuś dać 500zl ale wtedy to 500zl Państwo musi pozyskać (podatki i przesunięcie kapitału np. z środków przeznaczonych na edukację czy kulturę). Budżet państwowy podobnie jak budżet domowy nie jest z gumy: oczywiście jeśli zarabiamy 2000zl a chcemy wydawać 3000 zł to mamy dwa wyjścia: pozyskanie dodatkowej gotówki poprzez np dodatkową pracę (państwo tutaj aby pozyskać pieniądze zwiększa obciążenia podatników, kontrole skarbowe) oraz drugie wyjście dość katastrofalne w skutkach żyjemy na debet (państwo tutaj zapożycza się i zwiększa dług). PIS zamiast dać ludziom wędkę dał im rybę i cóż zobaczymy co z tego wyjdzie.
Lexus-1980 pisze: Co możecie powiedzieć o programach każdej z partii, pomijam już fakt że Nowoczesna takowego nie posiada i jest żenujące to co robi.
Niewiele można powiedzieć o programach partii opozycyjnych ponieważ są one obecnie zajęte walczeniem z PISem o demokrację (oczywiście, że walczą o własny byt i obrzydzenie ludziom Pisu aczkolwiek PIS jak dziecko sam się podkłada wiec i opozycja z tego korzysta). Aczkolwiek z tego co pamiętam to i PIS przez 8lat rządów PO niewiele mówił o programie tylko walczył z PO, wszędzie doszukiwał się zdrady i winy Tuska oraz walczył o "prawdę smoleńską". Pokazywanie teczek pełnych dobrych ustaw i programu dobrej zmiany rozpoczęło się chyba w roku wyborczym wiec przypuszczam iż tutaj będzie podobnie. Polska opozycja jest dość słaba, oderwana od problemów i bolączek przeciętnego Kowalskiego oraz nieprzygotowana do "walki merytorycznej" aczkolwiek argumenty merytoryczne i zdrowy rozsądek nie mają szans z populizmem wiec wróżę PISowi wygrane kolejne wybory.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Lexus-1980 » 21 gru 2016, o 14:00

To co się dzieje jest żenujące, obawiam się jednak że nie wzniesiemy się kulturalnie i intelektualnie jako naród jeśli edukacja bedzie na takim a nie innym poziomie. Pytam dzieci, młodzież pokazując architekturę świata i co najczęściej słyszę ,,stadion,, nigdy żadna osoba nie zapytała a może teatr, filharmonia. Studenci z całym szacunkiem ale jeśli słyszę ,,wiem ale nie wiem jak powiedzieć,, ręce opadają. Już nawet dałam sobie spokój z używaniem słów dla mnie normalnych, ale jak mam tłumaczyć dorosłej kobiecie co znaczy wysublimowany gust a tłumacząc znaczenie natrafia na kolejne nieznajome słowo finezja:-)
Mój profesor mawiał ,,nie wystarczy przespać się na styropianie i przeskoczyć przez płot żeby coś osiągnąć,,.
Mam wrażenie ze dla wielu to starcza. :hahaha:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
fern
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 209
Rejestracja: 29 mar 2013, o 00:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: fern » 21 gru 2016, o 15:32

Lexus-1980 pisze: Studenci z całym szacunkiem ale jeśli słyszę ,,wiem ale nie wiem jak powiedzieć,, ręce opadają. Już nawet dałam sobie spokój z używaniem słów dla mnie normalnych, ale jak mam tłumaczyć dorosłej kobiecie co znaczy wysublimowany gust a
Od Euro 2012 (czasy już niepamiętne) w tramwajach warszawskich pojawiły się eleganckie komunikaty, "centrul łelłej stejszyn" i "naszynal stadiun". To tak dla turystów z zagranicy. Ja rozumiem, że tramwajarze to buraki ale chyba ktoś z władz Warszawy tymi tramwajami też czasem jeździ. Może ktoś z elity powinien wiedzieć, że pomiędzy jest przystanek "National Museum", i może ktoś powinien niekumatym tramwajarzom o tym powiedzieć. Jak na razie nikt taki się nie objawił. A ja czekam, czy to w końcu nastąpi, czy nie.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Lexus-1980 » 21 gru 2016, o 16:15

Będąc w Krakowie słyszałam rozmowę 2 starszych pań na przystanku.
-proszę pani czy jechało już 192
-proszę pani czy pani wierzy w cuda w Krakowie :-) przychodzi się i czeka kiedyś dojedzie.


Powodzenia w czekaniu na cud warszawski:-)
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: neutrall » 21 gru 2016, o 21:04

coala pisze: Doprowadzi do ruiny? Polska jest już w ruinie.
Uzasadnij tę tezę... A może spójrzmy na tę ''ruinę Polski'' po rządach PO z własnej osobistej perspektywy, a nie pod kątem pustych sloganów, które są masowo klepane na tysięczną modłę. Czy jest i było coś w rządach PO, co OSOBIŚCIE jakoś cię dotknęło (?)
Straciłaś pracę (?)
Szef rżnął Cię na kasie, nie dawał podwyżki (?)
Zbankrutowałaś (?)
Źle działała służba zdrowia (?)
Zły dostęp do edukacji (?)
Co masz konkretnie na myśli, twierdząc ''Polska w ruinie'' (?)
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Altena_Q » 21 gru 2016, o 21:13

Lexus-1980 pisze:Będąc w Krakowie słyszałam rozmowę 2 starszych pań na przystanku.
-proszę pani czy jechało już 192
-proszę pani czy pani wierzy w cuda w Krakowie :-) przychodzi się i czeka kiedyś dojedzie.


Powodzenia w czekaniu na cud warszawski:-)
Przypomniało mi się coś zabawnego sprzed dwóch miesięcy. Czekam z narzeczoną na autobus, który się spóźnia. Ona, Niemka, podobnie jak i wszyscy inni niemieccy czekający, zaczynają się wkurzać, ostentacyjnie patrzeć na zegarek, coś koemntować, itp. Ja siedzę i nic nie mówię. W końcu moja F. nie wytrzymuje i pyta mnie, czy ja się nie denerwuję. Ja na to, że owszem, ale co poradzić. Na co ona zaczeła się śmiać i mówi, że to chyba dlatego, że jestem z Polski i do spóźnień w komunikacji miejskiej nawykłam. Coś w tym jest.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Lexus-1980 » 21 gru 2016, o 21:23

Oj tak. Będąc w Szwajcarii czekałam aż samochód się zatrzyma albo nie. takie było moje myślenie a tam niespodzianka, mają obowiązek sie zatrzymać inaczej mandat:-) wróciłam do Polski i ciągnęły mnie znajome żebym nie wchodziła na pasy.
Tak jakoś płynnie tam jeżdżą, ale nie ma narzekać i tak lepiej niż chociażby we Włoszech :dresik:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: coala » 21 gru 2016, o 22:47

neutrall pisze:
coala pisze: Doprowadzi do ruiny? Polska jest już w ruinie.
Uzasadnij tę tezę... A może spójrzmy na tę ''ruinę Polski'' po rządach PO z własnej osobistej perspektywy, a nie pod kątem pustych sloganów, które są masowo klepane na tysięczną modłę. Czy jest i było coś w rządach PO, co OSOBIŚCIE jakoś cię dotknęło (?)
Osobiście to jestem za tym, aby ich powsadzać i to na długo. Podaję cytat z afery podsłuchowej, obrazującej stopień degeneracji tej łżeelyty, jakże sławny - "ch..., dupa i kamieni kupa" i może jeszcze to, że "Polska istnieje tylko teoretycznie". to było uzasadnienie, osobiste :D
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: neutrall » 21 gru 2016, o 23:26

coala pisze:Osobiście to jestem za tym, aby ich powsadzać i to na długo. Podaję cytat z afery podsłuchowej, obrazującej stopień degeneracji tej łżeelyty, jakże sławny - "ch..., dupa i kamieni kupa" i może jeszcze to, że "Polska istnieje tylko teoretycznie". to było uzasadnienie, osobiste :D
W aferze podsłuchowej, zawinili tylko tym że dali się podsłuchać. Żaden polityk, nie jest świętą krową. Dosłownie żaden. IMO bardziej się liczy to czy ktoś dobrze pracuje, i z głową układa ustawy, a nie to co gada poza pracą, i co sobie urządza we własnym mieszkaniu. To zwykłe małpki informacyjne, które mają odwracać uwagę od spraw istotnych. A to co posłowie danej partii, gadają między sobą na zamkniętych spotkaniach, pozostaje tylko w sferze wyobraźni.

A może coś z obszaru ustawodawstwa.... Nie wiem... Podatki, jakieś domniemane afery (?), służba zdrowia, finanse, dług publiczny (?). Chodzi mi po prostu o jakikolwiek konkret. Co było twoim zdaniem nie tak.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Altena_Q » 21 gru 2016, o 23:32

neutrall pisze:
A może coś z obszaru ustawodawstwa.... Nie wiem... Podatki, jakieś domniemane afery (?), służba zdrowia, finanse, dług publiczny (?). Chodzi mi po prostu o jakikolwiek konkret. Co było twoim zdaniem nie tak.
Nie doczekasz się. Tu chodzi o nienawiść "bo tak". Winni Żydzi, lewaki, komuniści, masoni, muzułmanie, no i Tusk ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: neutrall » 21 gru 2016, o 23:52

Altena_Q pisze: Nie doczekasz się. Tu chodzi o nienawiść "bo tak". Winni Żydzi, lewaki, komuniści, masoni, muzułmanie, no i Tusk ;)
To jest masowe myślenie, rzadko kto głębiej coś analizuje, bo to trudne, i mało na to czasu. A co do muzułmanów, to pomysł z relokacją, i przyjęciem tego przez PO, było strzałem w stopę. Gdyby nie to, PiS nie miałby przynajmniej większości w sejmie, to pewne. Ale to i tak musztarda po obiedzie...

Ten ostatni zamach w Niemczech, spadł PiSowcom z nieba, mają jakiś temat zastępczy, i powód żeby wyprowadzać żandarmerie na ulicę.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
fern
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 209
Rejestracja: 29 mar 2013, o 00:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: fern » 22 gru 2016, o 00:18

neutrall pisze:
coala pisze: Doprowadzi do ruiny? Polska jest już w ruinie.
Uzasadnij tę tezę... A może spójrzmy na tę ''ruinę Polski'' po rządach PO z własnej osobistej perspektywy, a nie pod kątem pustych sloganów, które są masowo klepane na tysięczną modłę. Czy jest i było coś w rządach PO, co OSOBIŚCIE jakoś cię dotknęło (?)
Straciłaś pracę (?)
Szef rżnął Cię na kasie, nie dawał podwyżki (?)
Zbankrutowałaś (?)
Źle działała służba zdrowia (?)
Zły dostęp do edukacji (?)
Co masz konkretnie na myśli, twierdząc ''Polska w ruinie'' (?)
Polska straciła 8lat. Poza aferami, których zrobili znacznie więcej niż Coala ci już napisała. Zamknęli stocznie, podnieśli podatki, chociaż obiecywali, że obniżą. Jakbyś słuchała i czytała nie tylko to, co ci wtłaczali w głowę w głównych mediach, to byś wiedziała, że jak się inwestuje setki miliardów w autostrady i stadiony, to powinno się to również wiązać z gwałtownym rozwojem i bogaceniem firm budowlanych. A czym się skończyło? Masowymi bankructwami, niewypłacanymi pensjami i dramatami.
Czy to efekt jakiegoś paradoksu ?
Nie to efekt złodziejstwa, korupcji i ich skali. Myślałaś, że czepianie się drogich zegarków polityków, to zawiść i populizm. Nie. Za te zegarki zapłaciło tysiące ludzi, a może setki tysięcy. Swoimi życiowymi dramatami, kiedy wpadali w ręce lichwiarzy, bo nie mieli czym karmić dzieci. A ci którzy mieli ostatnie oszczędności, to myśleli, że jak dadzą ten ostatni tysiąc do Amber-Gold, to będą mieli dwa tysiące, na urządzenie komunii dziecku.

To na tyle o rządach PO.

Teraz o rządach PIS.
Dochody ludności rosną. Bezrobocie spada. Powiesz że to tylko statystyka.
Prawda, ale osobiście znam rodzinę, która pierwszy raz mogła dzieci na kolonie i obozy posłać.
Osobiście również znam chłopaka, który Biedrze pracuje i zarobki mu mocno skoczyły.

A ty ?????
Straciłaś pracę (?)
Szef rżnął Cię na kasie, nie dawał podwyżki (?)
Zbankrutowałaś (?)
Źle działała służba zdrowia (?)
Zły dostęp do edukacji (?)
Co masz konkretnie na myśli, twierdząc ''Polska w ruinie''
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Zofia78 » 22 gru 2016, o 08:04

Lexus-1980 pisze: Naprawdę niezastanawia was skąd maja pieniądze w kodzie i nie mówcie mi o dobrowolnych wpłatach bo się p......

Naprawdę jestem w KOD-zie i naprawdę dokonałam dobrowolnej wpłaty składki członkowskiej. Lepiej zapytać wprost niż snuć domysły.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Lexus-1980 » 22 gru 2016, o 08:35

Zofia78 pisze:
Lexus-1980 pisze: Naprawdę niezastanawia was skąd maja pieniądze w kodzie i nie mówcie mi o dobrowolnych wpłatach bo się p......

Naprawdę jestem w KOD-zie i naprawdę dokonałam dobrowolnej wpłaty składki członkowskiej. Lepiej zapytać wprost niż snuć domysły.
Naiwność ludzka nie zna granic a kobiet jak widać w szczególności!
Nie zamierzam dyskutować bo poziom zaczyna być jak przed sejmem :sing:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Alpha » 22 gru 2016, o 17:57

Lexus-1980 pisze:
Zofia78 pisze:
Lexus-1980 pisze: Naprawdę niezastanawia was skąd maja pieniądze w kodzie i nie mówcie mi o dobrowolnych wpłatach bo się p......

Naprawdę jestem w KOD-zie i naprawdę dokonałam dobrowolnej wpłaty składki członkowskiej. Lepiej zapytać wprost niż snuć domysły.
Naiwność ludzka nie zna granic a kobiet jak widać w szczególności!
Nie zamierzam dyskutować bo poziom zaczyna być jak przed sejmem :sing:
Jak przed, to calkiem nieźle! Gorzej jak dyskusja osiągnie poziom Sali Kolumnowej :pilka: czyli zero dyskusji, dyscyplina partyjna Tfu, forowa :twisted:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: dobranocka14 » 23 gru 2016, o 00:31

Teraz o rządach PIS.
Dochody ludności rosną. Bezrobocie spada. Powiesz że to tylko statystyka.
Prawda, ale osobiście znam rodzinę, która pierwszy raz mogła dzieci na kolonie i obozy posłać.
Osobiście również znam chłopaka, który Biedrze pracuje i zarobki mu mocno skoczyły.
Potwierdzam dobre zmiany. U nas na Wigilię na ten przykład, po raz pierwszy od kilku lat, spadł śnieg.
tissu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2003, o 00:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: tissu » 23 gru 2016, o 02:03

Bardzo dawno się na forum nie odzywałam. Ogólnie rzadko zabieram tu głos, ale naprawdę krew się we mnie zagotowała – czytając, że nawet lesbijki/biseksualistki i kto inny na forum dla kobiet się udziela, daje się złapać na populizm PiSu. To, że bezrobocie spada to dzięki wcześniejszym rządom bo dały temu podstawy i że baby uwierzyły, iż 500 + jest lekiem na całe zło i zwalniają się z pracy nie myśląc o tym, że nie wypracują emerytury. PiSowi brakuje już chyba tylko kilkudziesięciu mln zł do zrobienia bilionowego długu PKB. Naprawdę coś złego stało się z tym krajem, z edukacją, z młodzieżą – że łamanie konstytucji, wszelkich zasad ustrojowych, demokracji przez PiS jest określane mianem odrywania świń od koryta. Przez 500 + takiej grupie zawodowej jak moja PiS zamroził podwyżki, (a nie zarabialiśmy nigdy dużo), moja druga połowa jest tzw. togowym prawnikiem, nawet mogę mówić do Niej Pani Prezes – i mamy 400 tysięcy długu w banku i jeździmy 11 letnim autem i większość ludzi, których znam, a którzy według populistów są tą tzw. elitą, którą należy zniszczyć, żyje jak my, myśląc jak powiązać koniec z końcem – a ja na forum dla lesbijek czytam takie brednie? No tak to, że w Biedrze, Ikei, albo bóg wie w czym pracuje i mu zarobki skoczyły – to dowód na to, że cofanie nas do demokratycznego poziomu Ukrainy, albo Białorusi jest OK. Dziewczyny/Kobiety litości. Za chwilę na tym forum przeczytam o mega poparciu dla prezydenta Donalda Trumpa, wszak też niszczy waszyngtońskie elity. Jestem dosłownie porażona. No chyba, że PiS i jego trolle spamują już nawet takie fora. Każdy kto mi mówi, że łamanie demokracji jest OK, bo to powstawanie Polski z kolan. Naprawdę zachęcam do wyjazdu na wschód – tak Polska by wyglądała, gdyby nie te wszystkie opluwane Wałęsy, Geremki, Borusewicze, Mazowieckie – no tak, ale Wy macie Piotrowiczów, Misiewiczów, Ziobrów i Mazurków. Niesamowite
Awatar użytkownika
fern
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 209
Rejestracja: 29 mar 2013, o 00:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: fern » 23 gru 2016, o 12:56

dobranocka14 pisze: Potwierdzam dobre zmiany. U nas na Wigilię na ten przykład, po raz pierwszy od kilku lat, spadł śnieg.
tissu pisze: No chyba, że PiS i jego trolle spamują już nawet takie fora.
Łatwiej się spierać z wszechpolakami o prawach mniejszości, niż z "obrońcami demokracji" o zasadach demokratycznego państwa prawa.
Z jednej strony argumenty zakutych łbów, ale jakieś argumenty.
Z drugiej, łatka pisiary, a "argumenty", to pogarda, kłamstwa i manipulacja.
tissu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2003, o 00:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: tissu » 23 gru 2016, o 18:06

Łatwiej się spierać z wszechpolakami o prawach mniejszości, niż z "obrońcami demokracji"
Z drugiej, łatka pisiary, a "argumenty", to pogarda, kłamstwa i manipulacja.
Tak z Młodzieżą Wszechpolską można dyskutować słysząc argumenty typu stop pedałowaniu, raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę, albo na drzewach jak liście będą wisieć syjonisci, Polska dla Polaków itd.
Wstawienie w cudzysłów obrońców demokracji jest właśnie dowodem pogardy dla poglądów antypisowskich.
Jeżeli dla kogoś zadłużanie państwa, rozdawnictwo pieniędzy których się nie ma, złamanie zasad konstytucji przy powołaniu sędziów TK. Tak PO tez to zrobiła, ale w przypadku dwóch sędziów. Duda miał obiwiazek przyjąć przysięgę od trzech właściwie wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Powołanie na stanowisko prezesa TK Przyłębskiej, sędzi która sama się przyznała do lewego L4, zresztą według konstytucji to prof. Biernat powinien objąć najpierw funkcję P.O. Upolitycznie prokuratury przez przecięcie całkowitej kontroli nad nią przez człowieka, który nawet aplikacji nie zrobił i potrafi się tylko mscic, zniszczenie podstaw polskiego szkolnictwa przez wprowadzenie złej reformy, likwidacja gimnazjów. Ramy programowe są totalnie źle przygotowane, za chwilę po reformie Gowina zaczną znikać w Polsce uczelnie wyższe, nowy algorytm liczenia dotacji kadrowej, podniesienie cen leków na raka o 100 %, odejście od programu in vitro, wprowadzenie podatku bankowego, zmarginalizowanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. W tej chwili dobre relacje mamy z Węgrami, Białorusią i Słowacją. Nawet spotkania grupy wyszehradzkiej i trójkąta weimarskiego są zawieszone, wprowadzenie kwoty wolnej od podatku, która zadawala tylko tych co nic nie zarabiają, zaciesnienie współpracy z konserwatywną częścią kościoła, w tym z ojcem rydzykiem. Jak jego uzelnia, zamiast krakowskiej może teraz prowadzić szkolenia dla sędziów, skoro nie ma.do tego podstaw a dostała poeniadze z ministerstwa
Godzinami mogę tak wypisywać
Nikt komu leży na sercu dobro Polski nie zagłosuje na.PiS
Nikt kto czuje się kosmopolitą, wierzy we wspólną Europe i silną, a nie zmarginalizowaną pozycję w niej Polski. Tak pomaganie najbiedniejszym, tak wyrównywanie szans, ale nie kosztem innych, którzy ciężko pracują.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Alpha » 23 gru 2016, o 18:53

tissu pisze:
Łatwiej się spierać z wszechpolakami o prawach mniejszości, niż z "obrońcami demokracji"
Z drugiej, łatka pisiary, a "argumenty", to pogarda, kłamstwa i manipulacja.
Tak z Młodzieżą Wszechpolską można dyskutować słysząc argumenty typu stop pedałowaniu, raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę, albo na drzewach jak liście będą wisieć syjonisci, Polska dla Polaków itd.
Wstawienie w cudzysłów obrońców demokracji jest właśnie dowodem pogardy dla poglądów antypisowskich.
Jeżeli dla kogoś zadłużanie państwa, rozdawnictwo pieniędzy których się nie ma, złamanie zasad konstytucji przy powołaniu sędziów TK. Tak PO tez to zrobiła, ale w przypadku dwóch sędziów. Duda miał obiwiazek przyjąć przysięgę od trzech właściwie wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Powołanie na stanowisko prezesa TK Przyłębskiej, sędzi która sama się przyznała do lewego L4, zresztą według konstytucji to prof. Biernat powinien objąć najpierw funkcję P.O. Upolitycznie prokuratury przez przecięcie całkowitej kontroli nad nią przez człowieka, który nawet aplikacji nie zrobił i potrafi się tylko mscic, zniszczenie podstaw polskiego szkolnictwa przez wprowadzenie złej reformy, likwidacja gimnazjów. Ramy programowe są totalnie źle przygotowane, za chwilę po reformie Gowina zaczną znikać w Polsce uczelnie wyższe, nowy algorytm liczenia dotacji kadrowej, podniesienie cen leków na raka o 100 %, odejście od programu in vitro, wprowadzenie podatku bankowego, zmarginalizowanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. W tej chwili dobre relacje mamy z Węgrami, Białorusią i Słowacją. Nawet spotkania grupy wyszehradzkiej i trójkąta weimarskiego są zawieszone, wprowadzenie kwoty wolnej od podatku, która zadawala tylko tych co nic nie zarabiają, zaciesnienie współpracy z konserwatywną częścią kościoła, w tym z ojcem rydzykiem. Jak jego uzelnia, zamiast krakowskiej może teraz prowadzić szkolenia dla sędziów, skoro nie ma.do tego podstaw a dostała poeniadze z ministerstwa
Godzinami mogę tak wypisywać
Nikt komu leży na sercu dobro Polski nie zagłosuje na.PiS
Nikt kto czuje się kosmopolitą, wierzy we wspólną Europe i silną, a nie zmarginalizowaną pozycję w niej Polski. Tak pomaganie najbiedniejszym, tak wyrównywanie szans, ale nie kosztem innych, którzy ciężko pracują.
Pisiory są jak sekta a zwolennicy to zindokrtynowani sekciarze stygmatyzujący rzeczywistość. Lesbijki popierające tych szkodników w głębi duszy marzą o panu i władcy, który może i trzepnie w łeb i przeleci czasem wbrew ich woli ale przecież zdejmie z nich konieczność i niewątpliwie ciężar samodzielnego myślenia :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Altena_Q » 23 gru 2016, o 20:34

Swoją drogą, ciekawy w przyszłości może być jeszcze jeden efekt 500plus. W tej chwili przytaczane są wywiady ze "szczęśliwymi kobietami", które nie muszą iść do pracy, bo wreszcie mają za co wychowywać dzieci. Słowem, wzrośnie liczba niepracujących kobiet, coraz starszych, bez możliwości zawodowych. A pieniądze na 500 plus istotnie za jakiś czas się zmniejszą. Wzrośnie za to liczba "szary masej" w kraju, kobiet nieaktywnych zawodowo, uzależnionych od mężczyzn.
O ironio to działanie bardzo przypomina działanie komunistów. Naród ma być szary i glupi, ale posłuszny i we wszystkim uzależniony od rządu.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Alpha » 23 gru 2016, o 20:43

Żeby chociaż ta kasa szła de facto na potrzeby dzieci! A nie na piwo dla starego, fajki dla niej, promocje w Biedronce i wyprawy do second hand'ow w towarzystwie innych beneficjentek zajebistego programu! Ciekawa jestem, ile z nich przeznacza chociaż 1/5 na zakup książek czy rozwój zainteresowań. 500+ to najgłupsze co można było wykombinować. Bez analizy rzeczywistych możliwości, przewidywania konsekwencji. Także tych społecznych. Cóż kiełbasa wyborcza dla idiotów! A skoro te durne baby zwalniają się z pracy, (zakładając najniższą krajową zarabiały i tak trzy razy za dużo.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Mlmb
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 13 lis 2016, o 11:40

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Mlmb » 24 gru 2016, o 02:12

Altena_Q pisze:O ironio to działanie bardzo przypomina działanie komunistów. Naród ma być szary i glupi, ale posłuszny i we wszystkim uzależniony od rządu.
I dzisiaj są osoby, które twierdzą iż za komuny wcale nie było tak źle ponieważ o wiele łatwiej się żyło niż w dzisiejszym kapitaliźmie. Wiele osób szczególnie tych mniej "zaradnych" w d... ma demokrację czy TK ponieważ tak naprawdę "wolność", "demokracja" czy TK nie zapewniły im godnego życia. Teraz dostają kasę i nawet jeśli PIS łamie standardy demokracji to oni mają realne pieniądze wiec Ci ludzie wolą myśleć iż PIS walczy z układem i buduje silny, suwerenny kraj niż, że powoli oddają swoją wolność za kilka stówek.
Alpha pisze:Żeby chociaż ta kasa szła de facto na potrzeby dzieci! A nie na piwo dla starego, fajki dla niej, promocje w Biedronce i wyprawy do second hand'ow w towarzystwie innych beneficjentek zajebistego programu! Ciekawa jestem, ile z nich przeznacza chociaż 1/5 na zakup książek czy rozwój zainteresowań. 500+ to najgłupsze co można było wykombinować.
Program oczywiście jest mało przemyślany i środki te można byłoby lepiej spożytkować lub chociaż poprawić zasady 500+ aczkolwiek to nie jest tak iż te pieniądze trafiają głównie do patologii. Wiele rodzin przeznacza te pieniądze na codzienne życie, żywność czy ubrania czyli rzeczy, które dla większości z nas są naturalnym wydatkiem a wiele z tych rodzin do tej pory nie było stać nawet na tak podstawowe rzeczy.
Alpha pisze:Cóż kiełbasa wyborcza dla idiotów! A skoro te durne baby zwalniają się z pracy, (zakładając najniższą krajową zarabiały i tak trzy razy za dużo.
Może dla idiotów a może dla ludzi, którzy średnio sobie radzą w dzisiejszych czasach a PIS w przeciwieństwie do PO zauważył tych ludzi i zamiast im mówić jak to nasz kraj cudownie się rozwija dał im konkret, dał im pieniądze. Przez takie podejście i pogardę do biednych ludzi PO przegrało wybory a dzisiejsza opozycja jak narazie nie ma szans na pokonanie PIS. Durne baby? Przypuszczam iż kobieta, która ma umowę o pracę i godne zarobki, które wystarczą jej na normalne życie nie odejdzie z pracy wiec może zamiast obrażać te kobiety warto byłoby się zastanawiać jak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy w Polsce i czy w demokratycznym kraju powinno się akceptować wyzysk pracownika? Jeśli kobieta ma trójkę dzieci to dostanie 1500zl od Państwa, oczywiście może iść sprzątać za 1400zl i zarobione pieniądze przeznaczyć na opiekunkę czy przedszkole, ale skoro może zająć się wychowaniem dzieci to wybór dla niej jest prosty. Program się skończy to pójdzie do pracy ponieważ na niskopłatnych stanowiskach problemu z pracą nie ma. Panstwo powinno się zastanowić jaki jest sens promować wielodzietność wśród niezamożnych rodzin, które będą na utrzymaniu podatników, ale w większości krajów zachodniej Europy płacą na dzieci i wszyscy martwią się demografią a nie promowaniem odpowiedzialnego rodzicielstwa. Nie jestem ani za 500+ ani za PISem aczkolwiek uważam wrzucanie wszystkich do worka z nazwą patologia jest niesprawiedliwe.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: ImaSumak » 24 gru 2016, o 08:52

fern pisze:
dobranocka14 pisze: Potwierdzam dobre zmiany. U nas na Wigilię na ten przykład, po raz pierwszy od kilku lat, spadł śnieg.
tissu pisze: No chyba, że PiS i jego trolle spamują już nawet takie fora.
Łatwiej się spierać z wszechpolakami o prawach mniejszości, niż z "obrońcami demokracji" o zasadach demokratycznego państwa prawa.
Z jednej strony argumenty zakutych łbów, ale jakieś argumenty.
Z drugiej, łatka pisiary, a "argumenty", to pogarda, kłamstwa i manipulacja.
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, dlatego nie zrozumiałaś sarkazmu dobranocki. Twoje argumenty są tak przemyślane i logiczne, jak jej ze śniegiem, z tym że ona posiada poczucie humoru. :)

Swoją drogą zdumiewa mnie, że studentka matematyki nie potrafi przewidzieć ekonomicznych konsekwencji programu 500 plus oraz skrócenia wieku emerytalnego w kraju, w którym z taką prędkością starzeje się społeczeństwo. Natomiast zaczynam się przyzwyczajać, że PiS popierają ludzie wykształceni gdzieś obok, w jakiejś innej rzeczywistości o alternatywnej wiedzy pełnej teorii spiskowych lub zupełnie niedouczeni, za to piszący: "My Naród" o kilkunastu procentach omotanego mentalnie społeczeństwa :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: rewolucja? zamach stanu?

Post autor: Alpha » 24 gru 2016, o 11:34

Nie wrzucam do worka podpisanego "patologia" a program 500+ uważam i to raczej się nie zmieni za generator uzależnionych od socjalu kalek ekonomicznych.
Kiedyś opiekunki do dzieci były czystą fanaberią. Matki wychowywały dzieci często same. Bez pomocy ze strony cioć, babć i in. I pracowały! Dało się? Dało! Nawet te dzieci wyrosły na całkiem przyzwoitych ludzi! No, niektóre zostały lesbijkami :P :wink:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
ODPOWIEDZ