Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
KasiaZZ
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, o 14:32

Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: KasiaZZ » 20 maja 2016, o 14:36

Pytanie

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isako ... Id,2205884

Co robić z zarodkami biskupa z małopolski? Czy zabić dzieci poczęte?

PS. Że to biskup, podano tu

http://www.radiokrakow.pl/rozmowy/ksiad ... dza-i-nic/
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 21 maja 2016, o 22:27

Nie znoszę nazwy "dzieci poczęte" i słowa "zabić" w tym kontekście. Nie znoszę tego, że anti-choice zawłaszczyli sobie język dyskusji o in vitro, aborcji, eutanazji.

Co do kwestii, co zrobić z embrionami: niech po prostu zdecyduje kobieta.
babeczkaJakJa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:52

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: babeczkaJakJa » 16 lip 2016, o 08:33

Unda93 pisze:Nie znoszę nazwy "dzieci poczęte" i słowa "zabić" w tym kontekście. Nie znoszę tego, że anti-choice zawłaszczyli sobie język dyskusji o in vitro, aborcji, eutanazji.

Co do kwestii, co zrobić z embrionami: niech po prostu zdecyduje kobieta.
Dlatego podpisuję "RATUJMY KOBIETY"
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 19 lip 2016, o 23:59

Ja też podpisałam. I zachęcam, by te kilka ostatnich dni poświęcić na zebranie podpisów od znajomych i wysłanie ich do Warszawy. :)
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 20 lip 2016, o 00:00

W niedzielę oddałam 211 podpisów, które zebrałam. Potem zebrałam jeszcze trochę i muszę się na pocztę przejść, żeby je wysłać.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: eminem98xd » 27 gru 2016, o 22:52

Czy Wy jesteście całkowicie za aborcją ? I co ? Chcecie może , żeby to było na NFZ i legalne jak ręką odjął ?
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Alpha » 27 gru 2016, o 22:56

Tak, ja jestem za tym, aby aborcja była legalna. A wybór należal wyłącznie do kobiety. Nie sądzą, żeby miało to sprawić jakieś madowe skrobania!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Alpha » 27 gru 2016, o 22:57

Alpha pisze:Tak, ja jestem za tym, aby aborcja była legalna. A wybór należal wyłącznie do kobiety. Nie sądzą, żeby miało to sprawić jakieś madowe skrobania!
"masowe"
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Alfa_Omega » 27 gru 2016, o 22:58

eminem98xd pisze:Czy Wy jesteście całkowicie za aborcją ? I co ? Chcecie może , żeby to było na NFZ i legalne jak ręką odjął ?
Dokładnie tak. Jestem za aborcją na życzenie, eutanazją, karą śmierci i pewnie jeszcze za kilkoma innymi za. I tak, aborcja tak jak in vitro powinny być finansowane przez NFZ. Howgh.
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Altena_Q » 28 gru 2016, o 22:00

Rozumiem, że aborcja to i tu emocjonujacy temat, ale nie jest to miejsce na dawanie upustu swojej agresji wobec partii politycznych, czy określonych światopoglądów. Dyskutujcie bez rzucania inwektywami tak w lewo jak i w prawo, i bez mowy nienawiści. Tak, to głównie uwaga do eminem. Jeżeli pojęcie kultury jest aż tak obce, żegnamy i życzymy miłej zabawy na innych forach.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 2 sty 2017, o 01:42

Tak, aborcja powinna być w pełni legalna:
- do 12 tygodnia ciąży bez potrzeby podawania przez kobietę powodów, dla których się na nią decyduje,
- do 22-24 tygodnia (dopóki płód nie osiągnie zdolności do przetrwania poza organizmem kobiety) w przypadku wykrycia wad płodu,
- do końca ciąży w przypadku wykrycia u płodu wad latentnych i w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia kobiety (tutaj przerwanie ciąży polega w 99,9% na wywołaniu przedwczesnego porodu i w przypadku drugim - zagrożeniu dla kobiety - ratuje się oboje po takim porodzie: kobietę i jej dziecko).


I tak, powinna być finansowana przez NFZ. A Co? Ty, Eminem98xD, chciałabyś dzielić kobiety na lepsze i gorsze, na zasługujące na podmiotowe traktowanie i nie... wedle zasobności naszych portfeli? Kobieta mająca pieniądze to osoba, a ta, która ich nie ma, to przedmiot, inkubator? Zupełnie sobie tego nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
rockfury
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2013, o 03:09

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: rockfury » 2 sty 2017, o 04:47

Jestem za legalną aborcją tylko w kilku przypadkach a mianowice:
1.Ciąża będąca wynikiem gwałtu.
2.Ciąża ze związku kazirodczego.
3.Ciąża dziecka.
4.Zagrożenie zdrowia i życia matki.
5.Uszkodzenie bądź poważna choroba płodu.
Tylko w takich przypadkach a nie tylko dlatego,że jakaś idiotka nie słyszała o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.Za swoje bezmyślne zachowanie czasem trzeba wziąć odpowiedzialność.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: justsomebody10 » 2 sty 2017, o 12:30

rockfury pisze: Tylko w takich przypadkach a nie tylko dlatego,że jakaś idiotka nie słyszała o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.Za swoje bezmyślne zachowanie czasem trzeba wziąć odpowiedzialność.
Myślę, że w tym przypadku pomijasz kobiety, które nie mogą z powodu chorób korzystać z określonych form antykoncepcji i są skazane na te dające mniej pewności. Z kolei prezerwatywy pękają, a nie każdą kobietę stać na to, żeby od razu na drugi dzień wybulić kupę kasy za wizytę u prywatnego ginekologa i kolejną kwotę za pigułkę dzień po. Z pewnością to są indywidualne przypadki, ale wrzucanie wszystkich do jednego worka z opisem "idiotki" chyba nie ma tu sensu.

Kolejny przypadek to np. pigułka gwałtu. Jeśli nie wiesz, co się po niej wydarzyło, bo nie pamiętasz i nikt inny nie był świadkiem, to możesz dopiero po pewnym czasie odkryć skutki a zgłoszenia gwałtu po takim czasie chyba nie potraktują poważnie. A akurat pigułka gwałtu ze względu na coraz większą dostępność może być łatwo dodana do jakiegokolwiek napoju (tak tylko mówię, bo pewnie od razu ktoś powie, że to wina kobiety, bo przebywała w nieciekawym towarzystwie, włóczyła się po knajpach, czy cokolwiek innego, a przecież może się nią posłużyć ktoś "zaprzyjaźniony", ktoś z rodziny, z grona kolegów).
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 2 sty 2017, o 15:21

rockfury pisze: Tylko w takich przypadkach a nie tylko dlatego,że jakaś idiotka nie słyszała o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.Za swoje bezmyślne zachowanie czasem trzeba wziąć odpowiedzialność.
Ależ można się zabezpieczać i i tak zajść w ciążę. Antykoncepcja była zawodna, wiesz? Za co chcesz karać kobiety, które się zabezpieczają?
Za co chcesz karać kobiety, które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z antykoncepcji? Tak, są takie.

Zamiast zakazywać aborcji, połóżmy nacisk na rzetelną edukację seksualną, tanią (a dla najbiedniejszych darmową) antykoncepcję. Połóżmy nacisk na rozwijanie polityki prorodzinnej, żeby kobiety, które chcą ciążę donosić, a potem wychowywać dzieci miały ku temu warunki. Połóżmy nacisk na politykę społeczną, na walkę ze stygmatyzacją różnych grup społecznych, np. młodych matek, samotnych matek, kobiet zgwałconych, chorych i niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, rodzin wielodzietnych... Połóżmy nacisk na opiekę zdrowotną: dla kobiet, które chcą zajść w ciążę (a być może z jakichś powodów nie mogą), dla kobiet w ciąży, dla rodzących i tych, które poroniły, dla kobiet w trakcie połogu i dla chorych i niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.

Naprawdę jest wiele sposobów, by zmniejszyć liczbę aborcji. I nie trzeba w tym celu traktować kobiet jak idiotek, sprowadzać ich do roli bezwolnych przedmiotów.
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 2 sty 2017, o 15:23

Unda93 pisze:
rockfury pisze: Tylko w takich przypadkach a nie tylko dlatego,że jakaś idiotka nie słyszała o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.Za swoje bezmyślne zachowanie czasem trzeba wziąć odpowiedzialność.
Ależ można się zabezpieczać i i tak zajść w ciążę. Antykoncepcja była zawodna, wiesz? Pół biedy, jak pęknie prezerwatywa - wiesz od razu, jak masz kasę albo masz się u kogo zapożyczyć, to idziesz po pigułkę "po". Ale jak zawiodą pigułki czy inne formy antykoncepcji - dowiadujesz się, jak już jesteś w ciąży. Za co chcesz karać kobiety, które się zabezpieczają?
Za co chcesz karać kobiety, które ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z antykoncepcji? Tak, są takie.

Zamiast zakazywać aborcji, połóżmy nacisk na rzetelną edukację seksualną, tanią (a dla najbiedniejszych darmową) antykoncepcję. Połóżmy nacisk na rozwijanie polityki prorodzinnej, żeby kobiety, które chcą ciążę donosić, a potem wychowywać dzieci miały ku temu warunki. Połóżmy nacisk na politykę społeczną, na walkę ze stygmatyzacją różnych grup społecznych, np. młodych matek, samotnych matek, kobiet zgwałconych, chorych i niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, rodzin wielodzietnych... Połóżmy nacisk na opiekę zdrowotną: dla kobiet, które chcą zajść w ciążę (a być może z jakichś powodów nie mogą), dla kobiet w ciąży, dla rodzących i tych, które poroniły, dla kobiet w trakcie połogu i dla chorych i niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.

Naprawdę jest wiele sposobów, by zmniejszyć liczbę aborcji. I nie trzeba w tym celu traktować kobiet jak idiotek, sprowadzać ich do roli bezwolnych przedmiotów.
Awatar użytkownika
rockfury
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2013, o 03:09

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: rockfury » 6 sty 2017, o 20:54

Wyraziłam swoje zdanie tylko tyle i aż tyle.Dla mnie przerwanie życia z innych powodów niż te które wymieniłam jest co najmniej niesmaczne.Poza tym co to znaczy,że ja chcę kogokolwiek karać ? Nie przyszło wam do głowy,że można mieć dany pogląd na taką czy inną sprawę i jednocześnie nie ingerować w nią w jakikolwiek sposób ? Nie zamierzam latać z siekierą za kobietami które z powodów dla mnie nie do przyjęcia przerwały ciążę.Nie zamierzam nikomu niczego zabraniać ani zezwalać bo to indywidualna sprawa każdej z nas co zrobi w temacie który omawiamy.Jeżeli kiedykolwiek w Polsce na nowo wprowadzi się aborcję na tak zwane życzenie to z całą pewnością nie potnę ani siebie ani nikogo innego z tego powodu.Co nie zmienia faktu,że aborcja która nie jest motywowana nazwijmy to "wyższą koniecznością" wzbudza we mnie niezbyt przyjemne odczucia.Zabicie szczura budzi we mnie negatywne emocje a co dopiero istoty ludzkiej.I uprzedzę nie ważne jak nazwiemy życie powstałe wewnątrz kobiety czy człowiekiem czy płodem,tak czy siak ten człowiek,ten płód,ta istota ŻYJE.
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 6 sty 2017, o 23:10

Jeśli "żyje", to może niech robi to poza organizmem kobiety, co? :)
Hm... szczury, w przeciwieństwie do zarodków czy płodów, czują. Dla mnie to istotna różnica.

Ale zrozumiałam chyba ogólny sens Twojego komentarza:
kobieta ma prawo w sytuacji każdej ciąży dokonać wyboru, czy ja donosi czy przerwie, ale Ty byś swojej ciąży nie przerwała, bo pewne powody nie są dla Ciebie ku temu wystarczające. I to jest w porządku, bo nikt nikogo do aborcji nie zmusza.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 7 sty 2017, o 10:39

Unda93 pisze:Jeśli "żyje", to może niech robi to poza organizmem kobiety, co? :)
A co z pasożytami, które żyją tylko w organizmie żywiciela? Taka glista ludzka żyje, ale potrzebuje do tego naszych jelit. Niektórzy cyniczni ludzie porównują zresztą przebywanie dziecka w macicy do takiego pasożytowania.
Mamy rozróżnienie na dzieci rozwijające się w brzuchu matki i na dzieci zmarłe w brzuchu.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 8 sty 2017, o 21:28

Jeśli w brzuchu kobiety, to zarodki i płody, a nie dzieci. A skoro nie ma jeszcze dziecka, to kobieta nie jest jeszcze matką.
Oczywiście subiektywne odczucia konkretnej kobiety w konkretnej ciąży to inna sprawa - konkretna kobieta ma prawo do takich odczuć, ale nie mogą być one podstawą do stanowienia prawa dla wszystkich kobiet. Donoszenie ciąży powinno być WYBOREM, a nie przymusem.
Sadblueayes
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 paź 2016, o 09:02

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Sadblueayes » 10 sty 2017, o 20:33

Unda93 pisze: Oczywiście subiektywne odczucia konkretnej kobiety w konkretnej ciąży to inna sprawa - konkretna kobieta ma prawo do takich odczuć, ale nie mogą być one podstawą do stanowienia prawa dla wszystkich kobiet. Donoszenie ciąży powinno być WYBOREM, a nie przymusem.
i tu sie zgadzam, dlatego jestem za legalizacją. Każda kobieta ma swoje powody, swoje emocje i swoje sumienie.

Jeśli chodzi o dofinansowanie to NFZ mógłby finansowac aborcję w przypadkach typu gwałt, uszkodzony płód, zagrozenie życia matki itp., cala reszta prywatnie. Ale jestem za legalizacją, zdecydowanie za. Każdy człowiek powinien byc wolny i móc decydować o sobie. Posiadanie możliwości wyboru (w jakiejkolwiek sytuacji) to wolność.
także tego.. :pilka:
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 11 sty 2017, o 19:26

Sadblueayes pisze: Jeśli chodzi o dofinansowanie to NFZ mógłby finansowac aborcję w przypadkach typu gwałt, uszkodzony płód, zagrozenie życia matki itp., cala reszta prywatnie.
Czyli chcesz zostawienia sytuacji takiej, jaka jest: kobiety, które stać, mają prawo do aborcji, do bezpiecznej aborcji, mają prawo do tego, by traktować je jak podmioty, a te kobiety, których nie stać, niech próbują na własną rękę, niech ryzykują zdrowie i życie, jeśli nie chcą/nie mogą być w ciąży... a jak ich nie stać, to niech robią za inkubatory. A to właśnie kobiety biedne mają często powody, by ciąży nie chcieć, by nie móc sobie na nią pozwolić, by nie móc sobie pozwolić na przykład na ryzyko utraty pracy czy utrzymanie dziecka. Niech kobiety bogate załatwiają sprawę po cichu, a biedne niech żebrzą o pieniądze u znajomych... a jak nie? To rodzić!
Nie, aborcja powinna być legalna i darmowa dla każdej kobiety, która jej potrzebuje, a która ma ubezpieczenie zdrowotne.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: ImaSumak » 11 sty 2017, o 20:35

Unda93 pisze:
Sadblueayes pisze: Jeśli chodzi o dofinansowanie to NFZ mógłby finansowac aborcję w przypadkach typu gwałt, uszkodzony płód, zagrozenie życia matki itp., cala reszta prywatnie.
Czyli chcesz zostawienia sytuacji takiej, jaka jest: kobiety, które stać, mają prawo do aborcji, do bezpiecznej aborcji, mają prawo do tego, by traktować je jak podmioty, a te kobiety, których nie stać, niech próbują na własną rękę, niech ryzykują zdrowie i życie, jeśli nie chcą/nie mogą być w ciąży... a jak ich nie stać, to niech robią za inkubatory. A to właśnie kobiety biedne mają często powody, by ciąży nie chcieć, by nie móc sobie na nią pozwolić, by nie móc sobie pozwolić na przykład na ryzyko utraty pracy czy utrzymanie dziecka. Niech kobiety bogate załatwiają sprawę po cichu, a biedne niech żebrzą o pieniądze u znajomych... a jak nie? To rodzić!
Nie, aborcja powinna być legalna i darmowa dla każdej kobiety, która jej potrzebuje, a która ma ubezpieczenie zdrowotne.
Zgadzam się całkowicie ze zdaniem przeze mnie podkreślonym. Nie mam pojęcia jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym i czy np. przysługuje kobietom biednym, nie pracującym i tylko zajmujacym się domem i dziećmi.

Co do kwestii kobiet których nie stać i "robiących za inkubatory", jak to określiłaś, zastanawia mnie powód zachodzenia przez nie w ciążę (skrót myślowy)*:
1. Uwielbiają seks i mimo mienia pięcioro dzieci, nie liczą się z konsekwencjami,
2. Alkohol- obojętność,
3. Strach przed utratą jego: jeśli mu "nie dam", to znajdzie sobie inną (odejdzie, będzie zdradzał),
4. Przymuszenie- strach- bierność?

W każdym przypadku do powstania zarodka potrzebne są dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Dlatego moim zdaniem należy stosować odpowiedzialność zbiorową, jeśli już. Czyli, jeśli karać, to oboje ( oczywiście poza ostatnim przypadkiem oraz przypadkiem nr 2, jeśli doszło do gwałtu). No chyba, że kobieta (zdrowa i zdrowe dziecko) nie chce urodzić, a facet b. chce żeby urodziła i deklaruje pełną opiekę nad urodzonym dzieckiem i finansową i wychowawczą, a po porodzie się nie ulotni, gdyż obowiązujące prawo mu na to nie pozwoli i będzie musiał ponieść konsekwencję swoich czynów i deklaracji.


* Środków antykoncepcyjnych nie biorę pod uwagę, bo nie istnieją całkowicie skuteczne z jednej strony, a z drugiej osób biednych na nie nie stać, więc ich nie stosują.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 11 sty 2017, o 20:55

NFZ działa w ramach ubezpieczenia, o ile mi wiadomo. A to NFZ płaci lekarzom. Niepracujący mogą się w Urzędzie Pracy jako bezrobotni ubezpieczyć chyba (oczywiście wiąże się to z koniecznością brania ofert pracy, które się pojawiają). Nie wiem, na razie mnie to nie dotyczy. Żona zajmująca się domem i dziećmi będzie ubezpieczona w ramach ubezpieczenia pracującego męża, jeśli się nie mylę. Tak samo ubezpieczone są dzieci.
ImaSumak pisze: * Środków antykoncepcyjnych nie biorę pod uwagę, bo nie istnieją całkowicie skuteczne z jednej strony, a z drugiej osób biednych na nie nie stać, więc ich nie stosują.
O widzisz, chciałam o zawodzącej antykoncepcji pisać, ale zrobiłaś gwiazdkę.
Można zmniejszyć liczbę aborcji, sprawić, żeby była potrzebna rzadziej (zaznaczam, że potrzebna jest zawsze wtedy, gdy kobieta będąca w ciąży stwierdzi, że w ciąży być nie chce i woli ją przerwać).
1) Rzetelna edukacja seksualna w szkołach i kampanie społeczne skierowane do dorosłych,
2) Tania -a dla najbiedniejszych darmowa - antykoncepcja.
Dwa powyższe w ramach zapobiegania niechcianym ciążom.
Dalsze będą dotyczyły stwarzania warunków ku temu, by kobiety, które chcą ciąże donosić, nie musiały rozważać jej przerwanie, bo to tragedia:
3) Szeroko rozumiana polityka prorodzinna,
4) Polityka społeczna (w szczególności walka ze stygmatyzacją rodzin wielodzietnych, młodych matek, samotnych rodziców, dzieci z domów dziecka i adoptowanych, dzieci - i dorosłych, bo przecież dzieci wiecznie dziećmi nie będą - z niepełnosprawnością i ich rodzin, itd.)
5) Opieka zdrowotna - i ta dotycząca zdrowia fizycznego, i psychicznego (ta związana z ciążą, porodem, połogiem, poronieniem, ale też ta związana z chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi i dorosłymi).
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: dobranocka14 » 11 sty 2017, o 20:56

Unda93 pisze:
Sadblueayes pisze:Nie, aborcja powinna być legalna i darmowa dla każdej kobiety, która jej potrzebuje, a która ma ubezpieczenie zdrowotne.
Czyli, w praktyce, oznacza to na życzenie?
A ok, już widzę, że tak.
Awatar użytkownika
Unda93
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2015, o 02:12

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Unda93 » 11 sty 2017, o 20:59

W praktyce oznacza to dokładnie to co napisałam: wtedy, gdy kobieta ma taką potrzebę. Do 12 tyg. bez konieczności tłumaczenia się z tego, dlaczego ma taką potrzebę. Żadna kobieta nie zachodzi w ciążę, bo "życzy sobie" aborcji.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: dobranocka14 » 11 sty 2017, o 21:19

Unda93 pisze: Żadna kobieta nie zachodzi w ciążę, bo "życzy sobie" aborcji.
A czego sobie życzy?
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: justsomebody10 » 12 sty 2017, o 02:02

ImaSumak pisze:
W każdym przypadku do powstania zarodka potrzebne są dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Dlatego moim zdaniem należy stosować odpowiedzialność zbiorową, jeśli już. Czyli, jeśli karać, to oboje ( oczywiście poza ostatnim przypadkiem oraz przypadkiem nr 2, jeśli doszło do gwałtu). No chyba, że kobieta (zdrowa i zdrowe dziecko) nie chce urodzić, a facet b. chce żeby urodziła i deklaruje pełną opiekę nad urodzonym dzieckiem i finansową i wychowawczą, a po porodzie się nie ulotni, gdyż obowiązujące prawo mu na to nie pozwoli i będzie musiał ponieść konsekwencję swoich czynów i deklaracji.
Cóż, w naszym prawie ciąża dotyczy kobiety i lekarza. Gdzieś tam enigmatycznie zaznaczono coś niecoś o osobach nakłaniających do usuwania ciąży, ale nie znam przypadku, w którym ów paragraf dotyczyłby mężczyzny. Co więcej, jeśli zerknie się na przypadki z niedalekiej przeszłości, kiedy to kobieta rodziła dziecko/dzieci, a następnie pozbywała się noworodków (raz nawet przy pomocy teściowej), to mężczyzna nawet nie był ukarany. Nawet jeśli przyznawał się, ze nie chciał dzieci, to i tak wykpił się, że on nie wiedział o ciąży, a nawet o kilku ciążach, a kobieta tak sobie urodziła, jak jego nie było w domu. Jeśli nawet w takich przypadkach mężczyzna nie został pociągnięty do odpowiedzialności, to nie ma co wątpić, że w dalszym ciągu ciąża pozostanie sprawą kobiety - oczywiście z wyjątkiem kwestii decydowania o aborcji, bo wtedy jak najbardziej ich głos się liczy.
Fraankaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2017, o 16:14

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: Fraankaa » 13 sty 2017, o 16:26

Ja sie caly czas nad tym zastanawiam i nie umiem podjac jednej decyzji .
A mysle sobie tak,
rodzi sie bardzo chore dziecko ktore ma nikle szanse na zycie ale lekarze daja nadzieja rodzice, Ci poniewaz chca zeby ich dziecko zylo, wysylaja je na nie wiadomo jakie operacje, to dziecko sie meczy, odczuwa bol i nic wiecej.
Po jakims czasie i tak umiera...
To nie lepiej przyjac to dziecko takim jakim jest? dac mu leki przeciwbolowe i niech zyje krocej ale mniej cierpi?
Wiem ze nie ma jednego rozwiazania,
ale wydaje mi sie ze nie ma co na sile podtrzymywac przy zyciu jednostki ktore maja nikle szanse na zycie, i tylko cierpia przez nasze dzialanie by ich uratowac.
mkolimska93
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2016, o 08:59

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: mkolimska93 » 19 sty 2017, o 10:52

Unda93 pisze:NFZ działa w ramach ubezpieczenia, o ile mi wiadomo. A to NFZ płaci lekarzom. Niepracujący mogą się w Urzędzie Pracy jako bezrobotni ubezpieczyć chyba (oczywiście wiąże się to z koniecznością brania ofert pracy, które się pojawiają). Nie wiem, na razie mnie to nie dotyczy. Żona zajmująca się domem i dziećmi będzie ubezpieczona w ramach ubezpieczenia pracującego męża, jeśli się nie mylę. Tak samo ubezpieczone są dzieci.
Tak tylko napomknę nie wypowiadając swojego zdania w temacie bo uważam go za zbyt trudny do ubrania w kilku słowach na forum. Do cytowanej koleżanki staraj się nie gdybać na ważne tematy. Bo nawet jeżeli masz rację umniejszasz tylko wydźwięk swojej wypowiedzi.
sigaret
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2014, o 19:40

Re: Dzieci poczęte - zabić czy nie zabić oto jest pytanie

Post autor: sigaret » 20 lip 2018, o 19:23

Jestem za legalną aborcją tylko w kilku przypadkach a mianowice:
1.Ciąża będąca wynikiem gwałtu.
2.Ciąża ze związku kazirodczego.
3.Ciąża dziecka.
4.Zagrożenie zdrowia i życia matki.
5.Uszkodzenie bądź poważna choroba płodu.
Tylko w takich przypadkach a nie tylko dlatego,że jakaś idiotka nie słyszała o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.Za swoje bezmyślne zachowanie czasem trzeba wziąć odpowiedzialność.
Popieram w 100%. Współczujecie kobietom, których nie stać na antykoncepcję. Wspominacie o pigułce gwałtu, no ale takie tragedie chyba nie występują aż tak często. Dokonują aborcji, bo mają za małe mieszkania. Pomyślcie o tych ludziach, dorosłych dziś, którzy urodzili się, żyją, bo wpadka, bo guma pękła, bo rodzicie bzykali się na potęgę, o ludziach adoptowanych, którzy mając świadomość jak byli poczęci i przez kogo, żyją dziś i cieszą się z tego, że życie było im dane. Nie piszę tego ot tak sobie. Jestem za kompromisem aborcyjnym i uważam, że to w zupełności wystarczy. Przerażają mnie kobiety, które bez skrupułów wypowiadają się w ten sposób: "Nie, aborcja powinna być legalna i darmowa dla każdej kobiety, która jej potrzebuje".
ODPOWIEDZ