Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
myselfandi
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 119
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:58

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: myselfandi » 19 lip 2017, o 17:13

ama pisze:"Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" Sergio Leone z Claudią Cardinale, Charlesem Bronsonem, Henrym Fondą. Bardzo dobry, choć nie przepadam za spaghetti westernami, ale ten to klasyka gatunku. No i ta wspaniała muzyka Ennio Morricone! Klasa po prostu!
Ennio Morricone to mistrz! :sing:
Awatar użytkownika
bettyq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2015, o 17:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: bettyq » 20 lip 2017, o 17:53

Wonderka pisze:czekam na Atomic Blonde - z moją ulubienicą Charlize... <3
Charlize jest niesamowicie piękną i utalentowaną aktorką! Uwielbiam oglądać z nią filmy, więc może się wybiorę z facetem i znowu wygramy popcorn :cool:
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ama » 21 lip 2017, o 01:30

"Pół żartem, pół serio" - poraz setny, ale ten film to klasyka i wciąż mnie rozśmiesza do łez :cool:
Jack Lemmon... Tony Curtis... Marilyn Monroe :serce:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 22 lip 2017, o 00:23

"Blach Fish". Jesteśmy potwornymi barbarzyńcami, no ale to akurat żadne odkrycie i tylko zwierząt bardzo żal :cry:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 22 lip 2017, o 00:26

Black Fish, literówka :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 22 lip 2017, o 22:39

ImaSumak pisze:"Black Fish". Jesteśmy potwornymi barbarzyńcami, no ale to akurat żadne odkrycie i tylko zwierząt bardzo żal :cry:
Film dokumentalny, jeden z tych, które powinny być oglądane wvramach zajęć szkolnych i dyskutowane w trakcie lekcji. Film o tym, jaki efekt przynosi zamykanie w niewoli inteligentnych, świadomych siebie, społecznych waleni. Czy chęcią zysku można wytłumaczyć każde cyniczne działanie.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: abecaduo » 23 lip 2017, o 23:29

"Miłość i śmierć" Woody'ego Allena. Jak dla mnie - wyborny humor. Szkoda, że dopiero teraz takie perły odkrywam ; )
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: dobranocka14 » 23 lip 2017, o 23:56

abecaduo pisze:"Miłość i śmierć" Woody'ego Allena. Jak dla mnie - wyborny humor. Szkoda, że dopiero teraz takie perły odkrywam ; )
Nic straconego. One, te perły, nie tracą na warości z upływem czasu ;)
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jaga_n » 27 lip 2017, o 17:11

Drugi odcinek 7. sezonu "Gry o tron". Na razie spokojnie, nic się nie dzieje, ale pewnie wkrótce się zacznie :D
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: bledny_rycerz » 27 lip 2017, o 19:08

jaga_n pisze:Drugi odcinek 7. sezonu "Gry o tron". Na razie spokojnie, nic się nie dzieje, ale pewnie wkrótce się zacznie :D
Zupełnie nic, w pierwszym i drugim zginęło zaledwie kilkadziesiąt osób, ale chyba wszyscy już do tego przywykliśmy. :jezor:
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: justsomebody10 » 30 lip 2017, o 12:55

abecaduo pisze:"Miłość i śmierć" Woody'ego Allena. Jak dla mnie - wyborny humor. Szkoda, że dopiero teraz takie perły odkrywam ; )
A ja ci tego zazdroszczę. To właśnie ta przyjemność pierwszego kontaktu z filmem lub książką. Możesz coś przeczytać i obejrzeć kilka razy, ale tylko za pierwszym razem będzie to niepowtarzalne uczucie natknięcia się na perełki :wink: Być może te same dzieła będą inaczej smakować z perspektywy ucznia szkoły średniej, studenta czy później osoby w średnim wieku, może coś innego w nich się później odkryje, ale to jednak nie to samo :wink:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: abecaduo » 30 lip 2017, o 18:10

No nie wiem. To znaczy, że wcześniej byłam strasznym ignorantem : d
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jaga_n » 10 sie 2017, o 16:58

"Praktykant" z 2015 - sympatyczna, spokojna komedia na długi wieczór :)
Awatar użytkownika
bettyq
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2015, o 17:01

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: bettyq » 12 sie 2017, o 13:54

Valerian i miasto tysiąca planet - dobry wizualnie, ale scenariusz przeciętny. Co mnie jeszcze zdziwiło, że Cara jako aktorka nawet dała radę. Gra też Rihanna :) Miałam darmową wejściówkę za wygrany bilet, a więc widziałam w 2d. Niemniej, jeżeli możecie to bierzcie 3d :-P
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: moja_alchemia » 16 sie 2017, o 12:14

"Lobster" - ciężki film, zrobiony z wielkim przegięciem, jednak dzięki temu, ma wyrazistą wymowę,
mówi m.in. o tym, że człowiekowi do życia potrzebny jest "system" (grupa, zasady) oraz o wyborze (partnera, osoby do związku) na zasadzie podobieństw (chociaż moim zdaniem to jest właśnie taka kwestia, która pozostaje do dyskusji),
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: MSigma » 20 sie 2017, o 23:12

Atomic Blonde
Awatar użytkownika
PiXie29
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 1 sty 2017, o 21:42
Lokalizacja: Wszędzie tam, gdzie czuję się dobrze

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: PiXie29 » 21 sie 2017, o 00:08

bettyq pisze:Valerian i miasto tysiąca planet - dobry wizualnie, ale scenariusz przeciętny. Co mnie jeszcze zdziwiło, że Cara jako aktorka nawet dała radę. Gra też Rihanna :) Miałam darmową wejściówkę za wygrany bilet, a więc widziałam w 2d. Niemniej, jeżeli możecie to bierzcie 3d :-P
Ostatnio byłam na tym w kinie i postanowiłam przetestować w 4D - mega! Wizualnie super wykonany, ale jest to subiektywna ocena, bo dodatkowe doznania na prawdę podkręciły efekt 8) Co do scenariusza, to widać tam rękę Luc'a Besson'a. Jestem fanką Piątego Elementu, więc widząc w Valerianie nawiązania do tego filmu, zrobiło mi się ciepło na serduchu :D Faktycznie doszukując się logiki, albo porywającej fabuły najnormalniej w świecie tego tam nie znajdziemy, ale.. tak ma być :P
"Życie jest jak pudełko pełne kotów, nigdy nie wiesz, na co trafisz..."
Sabinak
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, o 12:14

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Sabinak » 23 sie 2017, o 12:19

Wczoraj w telewizji oglądałam film pt."Arbitraż" w którym główne role grali Susan Sarandon oraz Richard Gere.Całkiem dobry film moim zdaniem.
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: jaga_n » 25 sie 2017, o 18:06

Przełęcz ocalonych
Awatar użytkownika
oliwka99
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2017, o 17:30

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: oliwka99 » 25 sie 2017, o 18:20

Strażnicy Galaktyki vol. 2
Ludzie mówią "kocham Cię", ale nie każdy ma na myśli to samo
Serafi
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:25

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Serafi » 29 sie 2017, o 23:36

jaga_n pisze:"Praktykant" z 2015 - sympatyczna, spokojna komedia na długi wieczór :)
Niedawno również oglądałam ten film i mnie także się podobał.Dzisiaj oglądałam "Długi pocałunek na dobranoc" z G.Davis.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 30 sie 2017, o 00:26

PiXie29 pisze:
bettyq pisze:Valerian i miasto tysiąca planet - dobry wizualnie, ale scenariusz przeciętny. Co mnie jeszcze zdziwiło, że Cara jako aktorka nawet dała radę. Gra też Rihanna :) Miałam darmową wejściówkę za wygrany bilet, a więc widziałam w 2d. Niemniej, jeżeli możecie to bierzcie 3d :-P
Ostatnio byłam na tym w kinie i postanowiłam przetestować w 4D - mega! Wizualnie super wykonany, ale jest to subiektywna ocena, bo dodatkowe doznania na prawdę podkręciły efekt 8) Co do scenariusza, to widać tam rękę Luc'a Besson'a. Jestem fanką Piątego Elementu, więc widząc w Valerianie nawiązania do tego filmu, zrobiło mi się ciepło na serduchu :D Faktycznie doszukując się logiki, albo porywającej fabuły najnormalniej w świecie tego tam nie znajdziemy, ale.. tak ma być :P
OMG, jak mi się ten film nie podobał. ładne kosmiczne stworki, efekty, scenka z meduzą zabawna i to wszystko. Główni bohaterowie są nie do strawienia. Takiego seksizmu, plytkiego zachowania i fanserwisu dla macho dawno nie widziałam. Nigdy więcej nie chcę tego kiczu oglądać.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
oliwka99
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 10 sie 2017, o 17:30

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: oliwka99 » 2 wrz 2017, o 11:25

"Był sobie pies" - przyjemna komedia familijna.
Ludzie mówią "kocham Cię", ale nie każdy ma na myśli to samo
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 5 wrz 2017, o 23:09

Polskie Legendy. Seria filmów krótkometrażowych Bagińskiego.
Fantastyczne i baaaardzo polecam do obejrzenia!

Zakładając oczywiście, że ktoś jeszcze tego nie oglądał, bo ja zawsze filmowo spóźniona o stulecia.

Oraz Interstellar, ale tu nie jestem zdecydowana czy polecić. :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 5 wrz 2017, o 23:40

ImaSumak pisze:
Oraz Interstellar, ale tu nie jestem zdecydowana czy polecić. :)
To dla koneserów gatunku. Osobiście uwielbiam, widziałam trzy razy, a właśnie od dzisiaj już drugi uczeń uczy się wersji fortepianowej głównego utworu, czasami lubię swoją pracę :D

A miałaś już okazję obejrzeć "Arrival"? Tu końcówka trochę mnie rozczarowała, chociaż też byłam generalnie zachwycona.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 6 wrz 2017, o 20:52

Altena_Q pisze:
ImaSumak pisze:
Oraz Interstellar, ale tu nie jestem zdecydowana czy polecić. :)
To dla koneserów gatunku. Osobiście uwielbiam, widziałam trzy razy, a właśnie od dzisiaj już drugi uczeń uczy się wersji fortepianowej głównego utworu, czasami lubię swoją pracę :D
Cóż, wydawało mi się, że jestem koneserką gatunku, choć zdecydowanie opóźnioną w oglądaniu. :)
Byłam bardzo zmęczona gdy oglądałam ten film, a i nastrój miałam nienajlepszy. Zwykle od początku analizuję, a tu tak trochę patrzyłam jednym okiem.
Film z pewnością ma coś w sobie, bo trzeci dzień o nim myślę. Są w nim rzeczy, które mi mocno zgrzytają:
1. Skoro film jest "sci", to główny bohater przecież kilka razy powinien zginąć w różny sposób, w zależności od przyjętych okoliczności.
2. Jakim cudem główny bohater mógł powrócić, zakładając że nie zginął (!) po przekroczeniu horyzontu zdarzeń?
3. No i też tu przy okazji nie zgadzał mi się wiek przynajmniej dwóch bohaterów (trzech?) Podróżujących w przestrzeni w odniesieniu do akurat chwilowo nie podróżujących. :)
4. Część dialogów jest mocno kwadratowa. Aż mnie uszy bolały: na początku ciągłe jak mantra powtarzanie przez głównego bohatera, że wszystko jest naukowe i naukowe i naukowe, co od razu wskazywało na to, że dalsze/końcowe rozważania pokażą, że właśnie guzik prawda. Z drugiej strony monolog córki naukowca na statku kosmicznym, głoszący poemy na temat miłości jako kolejnym czynniku poza czasem, przestrzenią i grawitajcją?
3. Zabrakło mi dokładniejszego wyjaśnienia co takiego faktycznie się wydarzyło na Ziemi, co doprowadziło do zaistniałej sytuacji.

Podobały mi się efekty. Ciekawa wizja zakłamywania historii w szkołach (uwstecznianie). Fajne zobrazowanie pewnych zagadnień fizycznych i nie mam tu na myśli względności czasu, bo to temat oklepany.
Jednak nie, niej est to dla mnie wyjatkowy film. Wiecej go pewnie nie zobaczę intencjonalnie.

Czym Ciebie zachwycił?
Altena_Q pisze:A miałaś już okazję obejrzeć "Arrival"? Tu końcówka trochę mnie rozczarowała, chociaż też byłam generalnie zachwycona.
Oczywiście że nie. Zrobię to dzisiaj.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 6 wrz 2017, o 21:02

Czym Ciebie zachwycił?
We mnie od początku uderzył emocjonalnie. Może to połączenie ścieżki dźwiękowej (dźwięk to u mnie jakieś 60% decydujące o odbiorze flmu) z genialną grą aktorów, dziewczynka była tak samo niesamowita, jak ta sama postać w wersji dorosłej, genialnie dobrane aktorki, można było uwierzyć, ze to ta sama osoba wiele lat później. Trudno mi to wyjaśnić, ale od pierwszych minut oglądałam z zapartym oddechem, współodczuwając to, co przeżywały dwie główne postaci. Potem - oczywiście efekty specjalne, szczególnie wlot w czarną dziurę i planeta z falami tsunami - ta chyba najbardziej. Zresztą ta druga planeta także. Kwestia kontaktu z obcą (czy na pewno?) cywilizacją i - nie chcę spojlerować, ale koncówka i kwestia "ducha". Uwielbiam, jak mnie filmy zaskakują, temu się udało.
Ogólnie, tego typu kino trafia we mnie, bardzo, bardzo glęboko.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 7 wrz 2017, o 00:16

Altena_Q pisze:
Czym Ciebie zachwycił?
We mnie od początku uderzył emocjonalnie. Może to połączenie ścieżki dźwiękowej (dźwięk to u mnie jakieś 60% decydujące o odbiorze flmu) z genialną grą aktorów, dziewczynka była tak samo niesamowita, jak ta sama postać w wersji dorosłej, genialnie dobrane aktorki, można było uwierzyć, ze to ta sama osoba wiele lat później. Trudno mi to wyjaśnić, ale od pierwszych minut oglądałam z zapartym oddechem, współodczuwając to, co przeżywały dwie główne postaci. Potem - oczywiście efekty specjalne, szczególnie wlot w czarną dziurę i planeta z falami tsunami - ta chyba najbardziej. Zresztą ta druga planeta także. Kwestia kontaktu z obcą (czy na pewno?) cywilizacją i - nie chcę spojlerować, ale koncówka i kwestia "ducha". Uwielbiam, jak mnie filmy zaskakują, temu się udało.
Ogólnie, tego typu kino trafia we mnie, bardzo, bardzo glęboko.
Pokazanie czasu jako piątego wymiaru mi się bardzo podobało. Kwestia ducha to motyw raczej często wykorzystywany.
Co do Arrival, jestem zachwycona! I w ogóle mnie końcówka nie rozczarowała! Język jako podstawa cywilizacji plus wszystko co się za tym niesie: różne sposoby postrzegania świata oraz myślenia w oparciu o odrębne języki lub też totalny brak zrozumienia wynikający właśnie z tych różnic. Banał znany wszystkim i przez wielu bagatelizowany lub nie traktowany poważnie. Dużo by o tym pisać, bo to akurat mój konik. Pomysł na język Obcych: mistrzostwo świata! Super i dzięki! :slonko:

Będę sobie teraz o nim myśleć.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: Altena_Q » 7 wrz 2017, o 00:25

Mnie w Arrival trochę drażniło parcie na "let's have a baby" - może nie tyle sam wątek osobisty gł. bohaterki, ale sposób w jaki został ukazany. Moim zdaniem bardzo płytko i nachalnie. Poza tą końcówką, samym pomysłem, a już Abbottem i Costello w ogóle, też byłam zachwycona. Przydaliby się w naszej rzeczywistości.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co ostatnio oglądałyście? [filmy]

Post autor: ImaSumak » 7 wrz 2017, o 00:59

Altena_Q pisze:Mnie w Arrival trochę drażniło parcie na "let's have a baby" - może nie tyle sam wątek osobisty gł. bohaterki, ale sposób w jaki został ukazany. Moim zdaniem bardzo płytko i nachalnie.
Kto chce obejrzeć, niech mnie nie czyta.

Hmm nie odebrałam tego w ten sposób. Jest ukazana strata i ogromny ból na zasadzie skrajności, co cały czas jest podkreślane, by coś pokazać, bo przecież zyskujesz, zdałoby się, ogromny dar widzenia przyszłości. Takie trochę rozmyte poruszanie się tu i teraz oraz w przeszłości i przyszłości, podobnie trochę jak w Interstellar, z tym że tu nie mówimy o czasie, jako wymiarze. Interstellar w tym względzie, to podejście naukowe, Arriva- filozoficzne. I teraz powstaje pytanie: czy mając tę wiedzę, niby "pozytywną moc", możesz dalej z tym żyć i to wszystko przeżyć. Trochę przewrotnie jak w filmach Kieślowskiego. Film nie odpowiada, czy przyszłość, przy tym założeniu, możemy zmienić, czy pozostaje nam tylko trwanie i obserwowanie wydarzeń, które tak czy siak nastąpią.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ