Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 30 mar 2018, o 19:43

Witam, dzisiaj chciałabym zaapelować do administracji oraz do osób korzystającego z tego forum i dające ogłoszenia.
Do administracji by była bardziej wyczulona na temat dyskryminacji,która pojawia się na forum.
A do osób dających ogłoszenia,by czasami użyli czegoś takiego jak mózg i nie wypisywali na forum przeznaczonym dla społeczności LGBT takich obraźliwych ogłoszeń,która aż kuje w oczy. A treść ogłoszenia brzmi:

Dzień dobry w ten piękny słoneczny dzień :) chętnie wybiorę się z kobietą na spacer:) z kobietą nie z kobietą wyglądająca jak facet bo bym poszła z kolegą :) w podobnym wieku 26 :) do 34:)

Uważam że takie informacje można przekazać w inny sposób,bądź zachować dla siebie i dopiero po nawiązaniu kontaktu wyjawić takie wymagania? Dodam,że takich złośliwych ogłoszeń widziałam o wiele więcej, ale ogłoszenia takie jak powyżej przekraczają jakiekolwiek granicę dobrego smaku.
Pozdrawiam.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2046
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 31 mar 2018, o 10:13

A ja myślę, że dobrze, że takie osoby się od razu ujawniają. Bo gdyby taka napisała coś na poziomie, ktoś kto by się z nią umówił mógłby tylko nieprzyjemnie stracić czas.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 31 mar 2018, o 12:42

biedronca pisze:A ja myślę, że dobrze, że takie osoby się od razu ujawniają. Bo gdyby taka napisała coś na poziomie, ktoś kto by się z nią umówił mógłby tylko nieprzyjemnie stracić czas.
Niby dobrze,ale wiesz jak taka Buchter spojrzy na takie ogłoszenie,to może to dotknąć taką osobę :/,a na takim forum jak te uważam że nie powinno mieć to miejsca.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 31 mar 2018, o 21:42

Eminem, na tym forum jest tyle rzeczy, które mogą człowieka dotknąć, że naprawdę nie warto się za bardzo przejmować. Można znaleźć dobrą radę, ale każdą trzeba dzielić przez 2 czy przez 3. Kierowanie się cudzymi ocenami już mi tu na dobre nie wyszło. A co laski sobie piszą w ogłoszeniach: cóż, przyciągają tylko takie osoby, które będą im odpowiadać. Jeśli ktoś ma bifobię, nie lubi osób spędzających czas ze znajomymi czy uważa, że lampka wina wypita raz na tydzień to nadużywanie alkoholu, warto wiedzieć na wstępie, że ma się z kimś takim do czynienia. Na pewno od razu oszczędzi to i nerwów, i czasu wobec takiej osoby.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 31 mar 2018, o 22:15

jasandra pisze:Eminem, na tym forum jest tyle rzeczy, które mogą człowieka dotknąć, że naprawdę nie warto się za bardzo przejmować. Można znaleźć dobrą radę, ale każdą trzeba dzielić przez 2 czy przez 3. Kierowanie się cudzymi ocenami już mi tu na dobre nie wyszło. A co laski sobie piszą w ogłoszeniach: cóż, przyciągają tylko takie osoby, które będą im odpowiadać. Jeśli ktoś ma bifobię, nie lubi osób spędzających czas ze znajomymi czy uważa, że lampka wina wypita raz na tydzień to nadużywanie alkoholu, warto wiedzieć na wstępie, że ma się z kimś takim do czynienia. Na pewno od razu oszczędzi to i nerwów, i czasu wobec takiej osoby.
jasandra pisze:Eminem, na tym forum jest tyle rzeczy, które mogą człowieka dotknąć, że naprawdę nie warto się za bardzo przejmować
Gdyby każdy miał taki tok rozumowania,to by prawo i cywilizacja nawet nie powstała
jasandra pisze:Można znaleźć dobrą radę, ale każdą trzeba dzielić przez 2 czy przez 3. Kierowanie się cudzymi ocenami już mi tu na dobre nie wyszło
Gdzie się kieruję cudzą oceną? Ocenę można wystawić,ale można to robić w sposób niedotkliwy,niezłośliwy i bez braku szacunku do ludzi którzy nie wpadają nam w gust.
jasandra pisze: A co laski sobie piszą w ogłoszeniach: cóż, przyciągają tylko takie osoby, które będą im odpowiadać. Jeśli ktoś ma bifobię, nie lubi osób spędzających czas ze znajomymi czy uważa, że lampka wina wypita raz na tydzień to nadużywanie alkoholu, warto wiedzieć na wstępie, że ma się z kimś takim do czynienia. Na pewno od razu oszczędzi to i nerwów, i czasu wobec takiej osob
I tu znowu nasuwa mi się pytanie:
Przecież osoby które lubią imprezy,nie muszą być wyzywane przez tych którzy ich nie lubią?Prawda?
A nawet nie powinni, bo nie mają takiego prawa.
Poza tym myślę, że ludziom którzy użytkują na tym forum,zależy na równości,na tym by nie być dyskryminowanym, to ja się pytam dlaczego w tym kierunku nikt nic nie robi?
W dodatku jeszcze dają szansę się temu rozwijać na ich własnym gnieździe?
Bo nwm czy to widzisz,ale w tym małym odcinku wypowiedzi jest:
-Dyskryminacja kobiet butcher
-Dyskryminacja kobiet(szowinizm)
-Brak kultury,złośliwość

Uważam że tego nie powinno być,a takie coś powinno się po prostu piętnować.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4310
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 1 kwie 2018, o 15:33

Jakbyś napisała to ładniej?

Problem tego forum polega na tym, że przyciąga ono przeróżnych ludzi, którzy z lesbianizmem niewiele, wbrew pozorom, mają wspólnego. Ich wspólną cechą jest natomiast święte oburzenie na nietolerancję lesbijek.

Mamy tu więc do czynienia z mężatkami zdradzającymi mężów aktualnie z kobietami i szukającymi tutaj porad jak to robić lepiej.
Z biseksualistkami, które są oburzone, że lesbijki śmią obawiać się i nieakceptować ich seksualności. Chcąc uczyć lesbijki tolerancji oczekują sypiania z nimi plus dopuszczenia na to forum facetów.
Z transeksualistami, ukrywajacymi się w świecie homo ze strachu przed społeczeństwem i samymi sobą, którzy wyobrażają sobie, że lesbijstwo to:
a) posiadanie waginy, więc wyglądanie jak Stefan spod Potoka i tegoż rodzaju zachowanie, jest przez lesbijki porządane
b) zrobienie sobie cycków i ukrywanie pod sukienką penisa, na lesbijki działa pociągająco.
Wszelkiego rodzaju zboczeńców i ludzi z problemami psychicznymi, którym wydaje się że są bądź lesbijkami bądź osobami transeksualnymi, bo jak założą rajtki, to mają wytrysk.
Pojawiają się też katolickie stwory, którym chore umysły podpowiadają, że wszystkiego co lesbijki potrzebują do życia, to czczenie i wielbienie jakiegoś wymyślonego faceta z brodą.

Wszyscy ci ludzie przychodzą na to forum nauczać lesbijki jak żyć, oburzać się na ich brak tolerancji, bo lesbijka jak widać, to takie ogólne dobro, którym każdy ma prawo wycierać sobie gębę, a ona praw żadnych, nawet na swoim forum, mieć nie może.

Jestem wstanie sobie wyobrazić, że dziewczyna, która napisała to ogłoszenie, miala okazję już się spotkać ze Stefanami spod potoka oraz/lub Kasiami z penisami i dlatego, dla odmiany, wybrałaby się z jakąś koleżanką na spacer. Ale jestem też wstanie sobie wyobrazić, ludzi, którzy na takie chcenie reagują oburzeniem. Świat jest zwyczajnie popieprzony.

Ta dziewczyna nikogo swym ogłoszeniem nie obraża.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2159
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: osiol » 1 kwie 2018, o 20:41

Forum w sposób szczególny spełnia misję forum polegającą na tworzenie przestrzeni przyjaznej dla kobiet, w szczególności tych, które określają się jako lesbijki i biseksualistki.
Tak więc i lesbijki i biseksualistki są na swoim forum w równym stopniu.
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: livka77 » 1 kwie 2018, o 21:47

Bo kobieta to nie tylko wagina. Jeśli mam pokochać kobietę to niech to będzie kobieta wyglądająca i zachowująca się jak kobieta, niech to będzie kobieta z krwi i kości.Inaczej, mogłabym się zakochać w każdym, kto mówi że jest kobietą, a zweryfikować to dopiero w łóżku.To chyba moje prawo, prawda?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Gaik » 1 kwie 2018, o 22:32

livka77 pisze:Bo kobieta to nie tylko wagina. Jeśli mam pokochać kobietę to niech to będzie kobieta wyglądająca i zachowująca się jak kobieta, niech to będzie kobieta z krwi i kości.Inaczej, mogłabym się zakochać w każdym, kto mówi że jest kobietą, a zweryfikować to dopiero w łóżku.To chyba moje prawo, prawda?
To o czym piszesz to jest Twój gust i w tym sensie Twoje prawo. Sypiać, umawiać się czy żenić nikt Ci nie nakaże z kimkolwiek. Ale w Twoim poście daje się wyczytać coś innego np. poprzez kontekst, czyli temat w którym go umieściłaś. Wygląda jakbyś chciała wszystkim innym narzucić co oznacza kobiecość, co to znaczy zachowuje i wygląda jak kobieta. Jakbyś chciała wymóc w taki sposób np. to by inne kobiety wywierały presję społeczną na powielanie przez lesbijki stereotypów płciowych. Domyślam się tylko, że stereotyp kobiety to zwracanie szczególnej uwagi na estetykę ubioru, przykładanie wagi do zdobienia ciała. Do tego cechy takie jak: bycie sympatyczną, stronienie od wulgaryzmów, ugodowość, pojednawczość, takt, o upodobaniu dzieci i zwierzątek nie wspominając. Oczywiście masz prawo sobie takich szukać, z takimi zadawać, ale nie szukaj dla tego potwierdzeń na forum, bo takie potwierdzenia mają charakter linczu zbiorowego wobec nieposiadających powyższych cech. Generalnie mają charakter linczu dla kobiet, które Twoich wizji kobiecości i gustów nie powielają, a lubują się np. w butch, transgender jak i trans.
Nie. Pełne pretensji określanie kto nie jest w moim guście jest już za cienką granicą wskazywania na swoje cechy i własne preferencje. Ma charakter piętnowania.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2015
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: marinnaWR » 1 kwie 2018, o 22:50

Widziałam to ogłoszenie. Nie uważam żeby było obraźliwe, ale też nie uważam żebym była szczególnie gruboskórna czy przeciwnie - nadwrażliwa. Istnieje cały wachlarz zachowań i stylów wyrażania siebie, swoich potrzeb. Pomyślałam, że autorka pewnie nacięła się i stąd ta irytacja i niezbyt szczęśliwe sformułowanie. Tutaj kłania się tzw poprawność polityczna, tak dziś piętnowana przez władzę (PIS) która w praktyce zapobiega temu o czym mówi Gaik, czyli ostracyzmowi.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 1 kwie 2018, o 23:17

Wypowiedź foremki, którą komentuje gaik, jest oczywistym objawem nietolerancji. Innym jest autoratytwne rozstrzyganie wizji "lesbijskości", która nie ma nic wspólnego z budowaniem wspólnoty, a raczej wykluczaniem i wkluczaniem. Mnie śmieszy, jak ktoś formułuje ogłoszenie tak, jak napisane, bo wiecie, najbardziej ładny i kobiecy chłopiec może mi się spodobać, ale anatomicznie nie jest kobietą, więc prawdopodobnie przestanie być interesujący. Jeśli dziewczyna pociąga mnie charakterem i do tego ma ŁADNE ciało, to niezależnie od "męskiej" czy "kobiecej" stylówy wciąż wyda mi się sexi. No nie, kobieta o męskim wyglądzie wciąż jest kobietą, niezależnie od tony makijażu, facet nie spodoba mi się jako kobieta.
Wiele wątków na forum huczy tu znacznie większym jadem i nietolerancją, dlatego warto się na to uodpornić. W ogłoszeniach mamy to ułatwienie, że możemy scrollować dalej. Ja mniej więcej po połowie ogłoszeń czułabym się jak trędowata, gdybym większość desparatek szukających miłości traktowała na serio - poza tym, większość "wymogów" może kogoś urazić, tępić należy personalne ataki, których na tym forum nie brakuje. Ale cóż. Tego nieda się za bardzo wymusić.
amorficzna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 401
Rejestracja: 10 gru 2010, o 19:08
Lokalizacja: UK

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: amorficzna » 1 kwie 2018, o 23:22

Z jednej strony nie jest to miłe, ale z drugiej brak sprecyzowanych wymagań skutkuje tym, że kiedy jakaś kobieta nie wyglądająca jak obiekt marzeń zamieszczającej ogłoszenie odpowie na taki anons, zostanie zignorowana, bądź obrażona osobiście zwrotem typu: sorry z facetami się nie umawiam.
Już kiedyś jedna z użytkowniczek pytała, dlaczego kobiety zamieszczają ogłoszenia, a później nie odpisują na maile. No właśnie, dlaczego?
I zgadzam się z ImaSumak. Może dziewczyna ma jakiś uraz? Ja też mogłabym napisać: mężatkom dziękuje. Bo mam do tego prawo. I nie uważam, żebym kogoś tym obrażała.
sunandmoon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 9 sty 2018, o 20:53

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: sunandmoon » 2 kwie 2018, o 01:29

Jeśli daję ogłoszenie, to mówię wprost, że jestem plus size, bo wiem, że dla dużej części kobiet jest to coś, co mnie dyskwalifikuje. Ułatwiam sprawę im i samej sobie. Nie chciałabym mieć dziewczyny, która będzie to traktować to, że jestem grubsza jako wadę, albo która mi palnie, że ''wygląd nie ma znaczenia'', jak zapytam czy jej się podobam. Szukając kobiety mam nadzieję znaleźć taką, w której oczach widzieć będę zachwyt moim ciałem. I w drugą stronę: Wolę przeczytać, że ktoś szuka tylko szczupłych, bo grube jej się nie podobają. Wtedy sytuacja jest jasna. To zaoszczędza mi tylko rozczarowań, kiedy po kilku fajnych mailach, ktoś napisze, że nie jest zainteresowany albo po prostu przestanie się odzywać.

Wszystko, co ktoś umieszcza w ogłoszeniu może być dla Ciebie jakąś informacją. To jaki ktoś ma styl pisania, czy robi błąd na błędzie i pisze urywkami zdań, jakie treści wybiera do zaprezentowania siebie, czy pisze dużo czy mało, na ile konkretnie, jakiego rodzaju słowa dobiera, albo jakie cechy i wygląd jest dla niego ważny. Jest takie ogłoszenie ''faceci tępe pustaki nie pisać'' :D znacie, nie? Super, że ta kobieta to pisze i właśnie w taki sposób, bo wiem, że nie chcę mieć z taką osobą nic wspólnego. Tak samo z tymi, które szukając dziewczyny większość ogłoszenia poświęcają na użalanie się nad tym, jak okropne ogłoszenia piszą inni i jak wielkie mają wymagania, zamiast powiedzieć coś ciekawego o sobie, czy o swojej wizji relacji. Swoją drogą teksty typu ''ja tam nie mam wymagań'', ''wygląd nie ma dla mnie znaczenia'', ''nie obchodzi mnie ile masz lat'', ''nieważne skąd jesteś'' -są dla mnie antyreklamą. Ale dla innej mogą tylko zachęcić i ja to szanuję.

Nie mam nic do dziewczyn bardziej męskich niż kobiecych. Można wszystko oczywiście ubrać w przyjemniejszą formę, ale postem świata nie zmienimy. A upodobania każdy ma prawo mieć jakie ma. Był taki czas, że wolałam bardziej męskie dziewczyny, teraz pociąga mnie albo nie konkretna kobieta, raz taka a raz taka. Nie ma reguły. Ale choć może bym się komuś naraziła, nie chcę mieć za partnerkę m.in. konserwatywnej katoliczki, zwolenniczki PISu, transa, kobiety bez pasji, zainteresowań, nie potrafiącej rozmawiać, lubiącej tylko waniliowy seks, wiecznie imprezującej, nie potrafiącej się ubrać stosownie do sytuacji.
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 579
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Ella_Bronia » 2 kwie 2018, o 02:17

sunandmoon pisze:Jeśli daję ogłoszenie, to mówię wprost, że jestem plus size, bo wiem, że dla dużej części kobiet jest to coś, co mnie dyskwalifikuje. Ułatwiam sprawę im i samej sobie. Nie chciałabym mieć dziewczyny, która będzie to traktować to, że jestem grubsza jako wadę, albo która mi palnie, że ''wygląd nie ma znaczenia'', jak zapytam czy jej się podobam. Szukając kobiety mam nadzieję znaleźć taką, w której oczach widzieć będę zachwyt moim ciałem. I w drugą stronę: Wolę przeczytać, że ktoś szuka tylko szczupłych, bo grube jej się nie podobają. Wtedy sytuacja jest jasna. To zaoszczędza mi tylko rozczarowań, kiedy po kilku fajnych mailach, ktoś napisze, że nie jest zainteresowany albo po prostu przestanie się odzywać.

Wszystko, co ktoś umieszcza w ogłoszeniu może być dla Ciebie jakąś informacją. To jaki ktoś ma styl pisania, czy robi błąd na błędzie i pisze urywkami zdań, jakie treści wybiera do zaprezentowania siebie, czy pisze dużo czy mało, na ile konkretnie, jakiego rodzaju słowa dobiera, albo jakie cechy i wygląd jest dla niego ważny. Jest takie ogłoszenie ''faceci tępe pustaki nie pisać'' :D znacie, nie? Super, że ta kobieta to pisze i właśnie w taki sposób, bo wiem, że nie chcę mieć z taką osobą nic wspólnego. Tak samo z tymi, które szukając dziewczyny większość ogłoszenia poświęcają na użalanie się nad tym, jak okropne ogłoszenia piszą inni i jak wielkie mają wymagania, zamiast powiedzieć coś ciekawego o sobie, czy o swojej wizji relacji. Swoją drogą teksty typu ''ja tam nie mam wymagań'', ''wygląd nie ma dla mnie znaczenia'', ''nie obchodzi mnie ile masz lat'', ''nieważne skąd jesteś'' -są dla mnie antyreklamą. Ale dla innej mogą tylko zachęcić i ja to szanuję.

Nie mam nic do dziewczyn bardziej męskich niż kobiecych. Można wszystko oczywiście ubrać w przyjemniejszą formę, ale postem świata nie zmienimy. A upodobania każdy ma prawo mieć jakie ma. Był taki czas, że wolałam bardziej męskie dziewczyny, teraz pociąga mnie albo nie konkretna kobieta, raz taka a raz taka. Nie ma reguły. Ale choć może bym się komuś naraziła, nie chcę mieć za partnerkę m.in. konserwatywnej katoliczki, zwolenniczki PISu, transa, kobiety bez pasji, zainteresowań, nie potrafiącej rozmawiać, lubiącej tylko waniliowy seks, wiecznie imprezującej, nie potrafiącej się ubrać stosownie do sytuacji.
Lubię to! :-)
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: 0k0b0ga » 2 kwie 2018, o 03:03

ImaSumak pisze:Z biseksualistkami, które są oburzone, że lesbijki śmią obawiać się i nieakceptować ich seksualności. Chcąc uczyć lesbijki tolerancji oczekują sypiania z nimi plus dopuszczenia na to forum facetów.
Nie wiem, czy 1.zdanie to już bifobiczna wypowiedź o bifobii, czy ironia, czy łats. :D

Laski bi chcą na forum facetów? To żart czy serio? :D
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 312
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 2 kwie 2018, o 07:33

ImaSumak pisze:
Problem tego forum polega na tym, że przyciąga ono przeróżnych ludzi, którzy z lesbianizmem niewiele, wbrew pozorom, mają wspólnego. Ich wspólną cechą jest natomiast święte oburzenie na nietolerancję lesbijek.
A potem wszyscy ci dziwni, homofobiczni ludzie próbują nam tutaj wmawiać, że bycie lesbijką polega na zachwycaniu się męską urodą, radosnym eksperymentowaniu z facetami i jaraniu się gejowskim porno. A lesbijka może się zakochać w facecie i nie ma różnicy pomiędzy homo i bi, bo seksualność jest płynna. Więc oczywiście, że nasze protesty spotykają się z oskarżeniami o nietolerancje i restrykcyjne definicje słowa lesbijka. Natomiast gold star dyskryminują już samym swoim istnieniem.

(Nie mówiąc już o tym, że wcale nie mamy informacji, jakiej orientacji jest ta pani. :wink:)

Do tego, na przestrzeni ostatnich paru miesięcy zauważyłam ogłoszenia pisane przez panów (dość niesmaczne), pary szukające do trójkąta i prostytutki. Jakoś te ogłoszenia nie wywołały apeli do moderacji. Ot ciekawostka.
sunandmoon pisze: Nie mam nic do dziewczyn bardziej męskich niż kobiecych. Można wszystko oczywiście ubrać w przyjemniejszą formę, ale postem świata nie zmienimy. A upodobania każdy ma prawo mieć jakie ma. Był taki czas, że wolałam bardziej męskie dziewczyny, teraz pociąga mnie albo nie konkretna kobieta, raz taka a raz taka. Nie ma reguły. Ale choć może bym się komuś naraziła, nie chcę mieć za partnerkę m.in. konserwatywnej katoliczki, zwolenniczki PISu, transa, kobiety bez pasji, zainteresowań, nie potrafiącej rozmawiać, lubiącej tylko waniliowy seks, wiecznie imprezującej, nie potrafiącej się ubrać stosownie do sytuacji.
Bo dobieranie się w pary to dyskryminacja w najczystszej postaci. Dyskryminuje się wszystkich, którzy nas nie kręcą. I to ze względu na dowolną cechę. Tu nie ma miejsca na dawanie wszystkim równych szans, bo byłoby to tylko głupie marnowanie swojego i cudzego czasu.
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: livka77 » 2 kwie 2018, o 11:40

Nie chciałam nikogo urazić i w ogóle zostałam źle zrozumiana. Wygląd to nie tylko ubranie. Oczywiście, kobiecość jest pojęciem względnym, jednak chyba każdy zgodzi się z tym, że kobiecość to przeciwieństwo męskości. Jeśli dziewczyna zmierza swoim wyglądem czy zachowaniem, albo jednym i drugim w stronę męskości - dzieje się to kosztem kobiecości. Jeśli kobieta upodabnia się do mężczyzny to jej sprawa, ale niech mi nikt nie wmawia, że "męska" kobieta jest kobieca. Często słyszę, że nie wyglądam jak lesbijka. Nie dzieje się to bez przyczyny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2568
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 2 kwie 2018, o 11:44

eminem98xd pisze: A do osób dających ogłoszenia,by czasami użyli czegoś takiego jak mózg i nie wypisywali na forum przeznaczonym dla społeczności LGBT takich obraźliwych ogłoszeń,która aż kuje w oczy.
Można też wykorzystać wymieniony narząd i zakuć jak napisać, żeby w oczy nie kłuć.
Uważam że takie informacje można (...) zachować dla siebie i dopiero po nawiązaniu kontaktu wyjawić takie wymagania?
A co to niby zmieni? Będzie komuś mniej przykro jeśli dowie się po wysłaniu zdjęcia, że fajnie się pisało ale nie jest w typie dającej ogłoszenie? Albo kontakt zostanie urwany?
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 312
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 2 kwie 2018, o 16:16

livka77 pisze: Oczywiście, kobiecość jest pojęciem względnym, jednak chyba każdy zgodzi się z tym, że kobiecość to przeciwieństwo męskości.
Może każdy, ale nie każda. Zwłaszcza, że jak piszesz, kobiecość jest pojęciem względnym. Różnice to niekoniecznie przeciwieństwa, a nieodgrywanie stereotypowej kobiecości wcale nie musi oznaczać odgrywania stereotypowej męskości.
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: buzi_zabci » 2 kwie 2018, o 17:02

Lubie czytac ogloszenia, robie to pasjami. Sa takie o winie, spolnym zyciu, pelni ksiezyca - ogolne bla bla bla. Sa i te bardziej semi filozoficzne, z ktorych nadal nic nie wiadomo, bo badz, ale nie badz, przybac ale wybadz. I sa tez listy zyczen, ktore powstaly po obejrzeniu sezonu L word. Nie uwazam obrazliwego pisania w ogloszeniu, ze chce sie dziewczyny wygladajacej bardziej kobieco a nie jak chlop. Przynajmniej nie ma nieporozumien i nie traci sie czasu na ewentualne maile. Czy jesli w moim typie nie sa rude, mam umawiac sie z rudymi? Czy jesli nie lubie meskich, mam umawiac sie z meskimi i nie moge zaznaczyc tego w ogloszeniu? Czy jesli nie lubie grubych mam tracic czas swoj i kogos?
To nie dyskryminacja, tylko mniej lub bardziej wyrazenie swoich oczekiwan w stosunku do dziewczyn/kobiet.

Jesli jestes taka otwarta, wszystko jedno jak wyglada twoja dziewczyna albo bedzie wygladac, to umow i zwiaz sie z kim, kto nie jest w twoim typie.

Razi cie, ze ktos napisal, ze laska nie ma wygladac jak chlopak. A mozna napisac, ze ma wiecej rozumu niz zlota rybka, czy tez nie bardzo?

Hipokryzja jest zrzymanie sie na takie ogloszenia, jesli samemu nie chcialoby sie wiazac z kims brzydkim, glupim i nudym.
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
Awatar użytkownika
elsinoe
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 22 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Belgia

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: elsinoe » 7 kwie 2018, o 14:20

buzi_zabci pisze: Nie uwazam obrazliwego pisania w ogloszeniu, ze chce sie dziewczyny wygladajacej bardziej kobieco a nie jak chlop. Przynajmniej nie ma nieporozumien i nie traci sie czasu na ewentualne maile. Czy jesli w moim typie nie sa rude, mam umawiac sie z rudymi? Czy jesli nie lubie meskich, mam umawiac sie z meskimi i nie moge zaznaczyc tego w ogloszeniu? Czy jesli nie lubie grubych mam tracic czas swoj i kogos?
To nie dyskryminacja, tylko mniej lub bardziej wyrazenie swoich oczekiwan w stosunku do dziewczyn/kobiet.

Razi cie, ze ktos napisal, ze laska nie ma wygladac jak chlopak. A mozna napisac, ze ma wiecej rozumu niz zlota rybka, czy tez nie bardzo?

Hipokryzja jest zrzymanie sie na takie ogloszenia, jesli samemu nie chcialoby sie wiazac z kims brzydkim, glupim i nudym.
Dla mnie osoba, która musi pisać ogłoszenie w negacji: „nie piszcie do mnie mnie babochłopy, obmierzłe mężatki oraz te głupsze od złotej rybki" jest pełna jadu, kompletnie pozbawiona klasy.

Zawsze, żabciu, możesz napisać: „czekam na inteligentną, szczupłą i kobiecą" dopisując swoją charakterystykę. Podczas wyrażania oczekiwań nie musisz nikogo obrażać i wyzywać. Jeśli to robisz, to mówi dużo o Tobie, nie o kobietach wokół.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 02:03

elsinoe pisze:
buzi_zabci pisze: Nie uwazam obrazliwego pisania w ogloszeniu, ze chce sie dziewczyny wygladajacej bardziej kobieco a nie jak chlop. Przynajmniej nie ma nieporozumien i nie traci sie czasu na ewentualne maile. Czy jesli w moim typie nie sa rude, mam umawiac sie z rudymi? Czy jesli nie lubie meskich, mam umawiac sie z meskimi i nie moge zaznaczyc tego w ogloszeniu? Czy jesli nie lubie grubych mam tracic czas swoj i kogos?
To nie dyskryminacja, tylko mniej lub bardziej wyrazenie swoich oczekiwan w stosunku do dziewczyn/kobiet.

Razi cie, ze ktos napisal, ze laska nie ma wygladac jak chlopak. A mozna napisac, ze ma wiecej rozumu niz zlota rybka, czy tez nie bardzo?

Hipokryzja jest zrzymanie sie na takie ogloszenia, jesli samemu nie chcialoby sie wiazac z kims brzydkim, glupim i nudym.
Dla mnie osoba, która musi pisać ogłoszenie w negacji: „nie piszcie do mnie mnie babochłopy, obmierzłe mężatki oraz te głupsze od złotej rybki" jest pełna jadu, kompletnie pozbawiona klasy.

Zawsze, żabciu, możesz napisać: „czekam na inteligentną, szczupłą i kobiecą" dopisując swoją charakterystykę. Podczas wyrażania oczekiwań nie musisz nikogo obrażać i wyzywać. Jeśli to robisz, to mówi dużo o Tobie, nie o kobietach wokół.
No w końcu normalna osoba :serce:
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 02:04

dobranocka14 pisze:
eminem98xd pisze: A do osób dających ogłoszenia,by czasami użyli czegoś takiego jak mózg i nie wypisywali na forum przeznaczonym dla społeczności LGBT takich obraźliwych ogłoszeń,która aż kuje w oczy.
Można też wykorzystać wymieniony narząd i zakuć jak napisać, żeby w oczy nie kłuć.
Uważam że takie informacje można (...) zachować dla siebie i dopiero po nawiązaniu kontaktu wyjawić takie wymagania?
A co to niby zmieni? Będzie komuś mniej przykro jeśli dowie się po wysłaniu zdjęcia, że fajnie się pisało ale nie jest w typie dającej ogłoszenie? Albo kontakt zostanie urwany?
Właśnie elsinoe zrobiła to za mnie.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 02:05

ImaSumak pisze:Jakbyś napisała to ładniej?

Problem tego forum polega na tym, że przyciąga ono przeróżnych ludzi, którzy z lesbianizmem niewiele, wbrew pozorom, mają wspólnego. Ich wspólną cechą jest natomiast święte oburzenie na nietolerancję lesbijek.

Mamy tu więc do czynienia z mężatkami zdradzającymi mężów aktualnie z kobietami i szukającymi tutaj porad jak to robić lepiej.
Z biseksualistkami, które są oburzone, że lesbijki śmią obawiać się i nieakceptować ich seksualności. Chcąc uczyć lesbijki tolerancji oczekują sypiania z nimi plus dopuszczenia na to forum facetów.
Z transeksualistami, ukrywajacymi się w świecie homo ze strachu przed społeczeństwem i samymi sobą, którzy wyobrażają sobie, że lesbijstwo to:
a) posiadanie waginy, więc wyglądanie jak Stefan spod Potoka i tegoż rodzaju zachowanie, jest przez lesbijki porządane
b) zrobienie sobie cycków i ukrywanie pod sukienką penisa, na lesbijki działa pociągająco.
Wszelkiego rodzaju zboczeńców i ludzi z problemami psychicznymi, którym wydaje się że są bądź lesbijkami bądź osobami transeksualnymi, bo jak założą rajtki, to mają wytrysk.
Pojawiają się też katolickie stwory, którym chore umysły podpowiadają, że wszystkiego co lesbijki potrzebują do życia, to czczenie i wielbienie jakiegoś wymyślonego faceta z brodą.

Wszyscy ci ludzie przychodzą na to forum nauczać lesbijki jak żyć, oburzać się na ich brak tolerancji, bo lesbijka jak widać, to takie ogólne dobro, którym każdy ma prawo wycierać sobie gębę, a ona praw żadnych, nawet na swoim forum, mieć nie może.

Jestem wstanie sobie wyobrazić, że dziewczyna, która napisała to ogłoszenie, miala okazję już się spotkać ze Stefanami spod potoka oraz/lub Kasiami z penisami i dlatego, dla odmiany, wybrałaby się z jakąś koleżanką na spacer. Ale jestem też wstanie sobie wyobrazić, ludzi, którzy na takie chcenie reagują oburzeniem. Świat jest zwyczajnie popieprzony.

Ta dziewczyna nikogo swym ogłoszeniem nie obraża.
Właśnie napisałaś komentarz,który jest podobny do poziomu ogłoszenia,więc nwm o czym mam w ogóle do Cb mówić.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 02:09

marinnaWR pisze:Widziałam to ogłoszenie. Nie uważam żeby było obraźliwe, ale też nie uważam żebym była szczególnie gruboskórna czy przeciwnie - nadwrażliwa. Istnieje cały wachlarz zachowań i stylów wyrażania siebie, swoich potrzeb. Pomyślałam, że autorka pewnie nacięła się i stąd ta irytacja i niezbyt szczęśliwe sformułowanie. Tutaj kłania się tzw poprawność polityczna, tak dziś piętnowana przez władzę (PIS) która w praktyce zapobiega temu o czym mówi Gaik, czyli ostracyzmowi.
Czyli zwykła kultura i wrażliwość jest już brana jako poprawność polityczna?A bezpodstawne bluzganie na pewną grupę społeczną już tak?(Tak bezpodstawne,bo nawet jak trafiła na osobę typu Butcher i miała z Nią złe doświadczenie,nie usprawiedliwia jej bluzgania na resztę osób należącej do tej grupy)
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 02:14

Poza tym przypominam że w jednym przecinku zdania,mniej więcej w tym: z kobietą nie z kobietą wyglądająca jak facet Czytając między wierszami można wyczytać:
-Chamstwo
-Złośliwość
-Szowinizm
-Nienawiść w stronę Buchter
I wiele innych ale to już zostawię dla siebie,ponieważ byłyby to nie kulturalne epitety.
I jeżeli na forum stworzonym dla kobiet o odmiennej orientacji takie coś uchodzi we większości za normalne,to ja już nwm na jakim świecie żyję :/
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 8 kwie 2018, o 13:10

Eminem, powiem Ci tyle, nigdzie nie spotkałam się z tak olbrzymią dyskryminacją i nie nabyłam takich kompleksów jak na tym forum. Z niektórych się wyleczyłam, a części wypowiedzi po prostu nie czytam. To nie jest miejsce, w którym nauczysz się radzić sobie z problemami związanymi z orientacją i jest to zdanie bo wszystkich, których znam na żywo. Mimo to, bywam tu, bo brakuje mi towarzystwa lesbijek w życiu i niektóre dziewczyny chętnie czytam, często można znaleźć ciekawe tematy.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 22:41

jasandra pisze:Eminem, powiem Ci tyle, nigdzie nie spotkałam się z tak olbrzymią dyskryminacją i nie nabyłam takich kompleksów jak na tym forum. Z niektórych się wyleczyłam, a części wypowiedzi po prostu nie czytam. To nie jest miejsce, w którym nauczysz się radzić sobie z problemami związanymi z orientacją i jest to zdanie bo wszystkich, których znam na żywo. Mimo to, bywam tu, bo brakuje mi towarzystwa lesbijek w życiu i niektóre dziewczyny chętnie czytam, często można znaleźć ciekawe tematy.
To jest właśnie smutne i trzeba coś z tym robić,mówić o tym,bo jak nic się z tym nie będzie robiło ani mówiło to dalej tak będzie.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: massgirlz » 9 kwie 2018, o 10:23

eminem98xd pisze:
jasandra pisze:Eminem, powiem Ci tyle, nigdzie nie spotkałam się z tak olbrzymią dyskryminacją i nie nabyłam takich kompleksów jak na tym forum. Z niektórych się wyleczyłam, a części wypowiedzi po prostu nie czytam. To nie jest miejsce, w którym nauczysz się radzić sobie z problemami związanymi z orientacją i jest to zdanie bo wszystkich, których znam na żywo. Mimo to, bywam tu, bo brakuje mi towarzystwa lesbijek w życiu i niektóre dziewczyny chętnie czytam, często można znaleźć ciekawe tematy.
To jest właśnie smutne i trzeba coś z tym robić,mówić o tym,bo jak nic się z tym nie będzie robiło ani mówiło to dalej tak będzie.
A czy to nie jest tak, że lesbijka też człowiek i jak na każdym innym forum są takie co trollują i takie co chcą się czymś podzielić, takie co zrozumieją jedna drugą w lot i takie co będą szukały w każdej wypowiedzi własnej interpretacji i krzywdy.
Moim zdaniem forum daje pole osobom negatywnie nastawionym i sfrustrowanym żeby szerzyć ferment, jak niestety widać (nie tylko na KK) jest więcej takich osób niż zadowolonych.
Sama chętnie spędzałabym więcej czasu z Kobietami ale nie interesuje mnie dostępna forma (np. Kluby) może jest miejsce na stworzenie jakiejś społeczności spotkanie się gdzieś czasem i pogadanie i wyzwaniach codzienności.
Bo w necie raczej nie znajdziemy na to miejsca.
Nawet byłabym chętba za ogarnięcie jakiegoś lokalnego eventu=)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: jasandra » 9 kwie 2018, o 10:49

Slyszałyście o Stowarzyszeniu Sistrum albo o Strefie Les*? Warto poszukać, ja złapałam z nimi kontakt :). Zajmują się kulturą lesbijską*, aktywizmem lesbijskim. Można znaleźć w necie, choćby na fejsie - z tego co wiem, naczelna kk też uczestniczyła w tworzeniu tego projektu. Dziewczyny próbują się przebić przez gej-narrację i wychodziłoby całkiem nieźle, gdyby kobiety nieheteronormatywne chciały to czytać, a w większości chyba nawet nie wiedzą :/. Także polecam zapoznanie się z tą działalnością. Oprócz tego są oczywiście regionalne organizacje LGBT+: Lambda w Warszawie, u nas w Poznaniu Stonewall, Fabryka Równości w Łodzi etc.
ODPOWIEDZ