Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
Advena
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 23:11

Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Advena » 4 kwie 2018, o 18:28

Hej, mam pytanko, jak to jest z wam w tej kwestii? Czy wasza rodzina, bądź jacyś znajomi wiedzą o waszych preferencjach? Jeśli tak, to jak ich uświadomiłyście i jakie były reakcje?

Ogólnie sama bardzo niedawno sobie uświadomiłam, choć może nawet pozwoliłam sobie przyjąć do świadomości, że jednak wolę dziewczyny. W dodatku jeszcze nie do końca to u siebie akceptuje. I trochę się boję, że to wyjdzie na jaw. :x
Trudiii
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:14

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Trudiii » 4 kwie 2018, o 19:05

Mialam to samo i w sumie mam dalej. U mnie nikt , nic nie wie, ale jak juz spotkam naprawdę tą, z ktora bede wiedziala, ze cos wyjdzie, powiem wzystkim, a na razie zyje sobie w spokoju ;)
Immortal87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2014, o 16:37

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Immortal87 » 4 kwie 2018, o 19:53

Moja rodzinka wie. Niektórzy sami się domyślili - jak moja siostra, brat :) Większość moich znajomych też wie. Reakcje były w sumie spoko :) Było, że albo się domyślali, albo zwykłe "ok". No i dalej jest tak samo, nic się nie zmieniło.

Mojej mamie powiedziałam około 3 lat temu. Tu było trochę inaczej - padały zdania typu: "ale co ja zrobiłam źle..., może nie spotkałaś tego właściwego mężczyzny..." itd. Wiedziałam, że mnie kocha, że oddałaby mi wszystko, ale wiedziałam też, że próbuje w jakiś sposób zrozumieć, że ciężko Jej oswoić się z tą wiedzą. I po wielu rozmowach, przemyśleniach stwierdziła, że to nie ważne. I teraz jest naprawdę fajnie. Jest tak... zwyczajnie :)

Jednak nie wszyscy wiedzą, ponieważ nie każdy musi wiedzieć - praca, dalsi znajomi. A jak ciocie pytają "ale dlaczego nie wychodzisz za mąż?" - odpowiadam - "moim marzeniem zawsze było zostać dziewicą konsekrowaną". Kilka się obraziło.
Awatar użytkownika
Advena
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 23:11

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Advena » 4 kwie 2018, o 22:36

Immortal87 pisze:Moja rodzinka wie. Niektórzy sami się domyślili - jak moja siostra, brat :) Większość moich znajomych też wie. Reakcje były w sumie spoko :) Było, że albo się domyślali, albo zwykłe "ok". No i dalej jest tak samo, nic się nie zmieniło.

Mojej mamie powiedziałam około 3 lat temu. Tu było trochę inaczej - padały zdania typu: "ale co ja zrobiłam źle..., może nie spotkałaś tego właściwego mężczyzny..." itd. Wiedziałam, że mnie kocha, że oddałaby mi wszystko, ale wiedziałam też, że próbuje w jakiś sposób zrozumieć, że ciężko Jej oswoić się z tą wiedzą. I po wielu rozmowach, przemyśleniach stwierdziła, że to nie ważne. I teraz jest naprawdę fajnie. Jest tak... zwyczajnie :)
Super, zazdroszczę. :D
Immortal87 pisze: Jednak nie wszyscy wiedzą, ponieważ nie każdy musi wiedzieć - praca, dalsi znajomi. A jak ciocie pytają "ale dlaczego nie wychodzisz za mąż?" - odpowiadam - "moim marzeniem zawsze było zostać dziewicą konsekrowaną". Kilka się obraziło.
Hahah, dobre, pewnie w przyszłości wykorzystam :wink:
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 14 kwie 2018, o 11:46

Wiedzą moi przyjaciele, a znajomi... po prostu pewnego dnia zobaczyli, jak idę za rękę z dziewczyną. :cool: Rodzina nie wie i to mnie boli, ale cóż... od pięciu lat jestem wegetarianką, a oni nadal burczą na mnie z powodu niejedzenia mięsa i potrafię się o to pokłócić z ojcem. Więc cóż. Rodzice i bracia są tak szczelnie zamknięci w swoim światku uprzedzeń, że wiem, jak skończyłoby się powiedzenie: "ej, mam dziewczynę". Choć to bolesne, moim zdaniem czasami lepiej nic nie mówić niż narazić się na pewne morze hejtów.
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 14 kwie 2018, o 11:48

Immortal87 pisze:A jak ciocie pytają "ale dlaczego nie wychodzisz za mąż?" - odpowiadam - "moim marzeniem zawsze było zostać dziewicą konsekrowaną". Kilka się obraziło.
Kocham ten tekst i schowam go do kieszeni na najbliższe rodzinne święta. :serce:
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
magdita85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 20 sie 2014, o 19:15

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: magdita85 » 14 kwie 2018, o 13:46

Mi długo zajęło uświadomienie przed samą sobą, że wolę dziewczyny.
Najpierw powiedziałam bratu później bliskim znajomym, którzy się domyślali.
Nie było żadnego problemu dla nich gorzej z rodzicami. Najbardziej mama, która ponoć podejrzewała, ale była to dla niej ciężka wiadomość. Dziś jest ok moi rodzice aakceptują moja dziewczynę. Chcą bym była szczęśliwa tylko mam się z tym nie afiszowac tak mi zastrzegli hehe, a coming out zrobiłam jak już byłam w związku. Wcześniej tylko coś tam powiedziałam, że podobają mi się dziewczyny.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: biedronca » 14 kwie 2018, o 15:37

seeemilyplay pisze:Wiedzą moi przyjaciele, a znajomi... po prostu pewnego dnia zobaczyli, jak idę za rękę z dziewczyną. :cool: Rodzina nie wie i to mnie boli, ale cóż... od pięciu lat jestem wegetarianką, a oni nadal burczą na mnie z powodu niejedzenia mięsa i potrafię się o to pokłócić z ojcem. Więc cóż. Rodzice i bracia są tak szczelnie zamknięci w swoim światku uprzedzeń, że wiem, jak skończyłoby się powiedzenie: "ej, mam dziewczynę". Choć to bolesne, moim zdaniem czasami lepiej nic nie mówić niż narazić się na pewne morze hejtów.
Jak dowiedzą się, że jesteś lesbijką, wegetarianizm przestanie się im wydawać tak dużym problemem :wink:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: abecaduo » 14 kwie 2018, o 21:08

Później trzeba znaleźć coś, wobec czego orientacja będzie banałem : D
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 14 kwie 2018, o 21:13

biedronca pisze:
seeemilyplay pisze:Wiedzą moi przyjaciele, a znajomi... po prostu pewnego dnia zobaczyli, jak idę za rękę z dziewczyną. :cool: Rodzina nie wie i to mnie boli, ale cóż... od pięciu lat jestem wegetarianką, a oni nadal burczą na mnie z powodu niejedzenia mięsa i potrafię się o to pokłócić z ojcem. Więc cóż. Rodzice i bracia są tak szczelnie zamknięci w swoim światku uprzedzeń, że wiem, jak skończyłoby się powiedzenie: "ej, mam dziewczynę". Choć to bolesne, moim zdaniem czasami lepiej nic nie mówić niż narazić się na pewne morze hejtów.
Jak dowiedzą się, że jesteś lesbijką, wegetarianizm przestanie się im wydawać tak dużym problemem :wink:
Jest to jakieś pocieszenie! :cool: Biorąc pod uwagę, że jestem bi i że wiedzą, że miałam też chłopaków, zapewne będą próbowali wymodlić mój powrót na jedyną słuszną drogę.
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 14 kwie 2018, o 21:14

abecaduo pisze:Później trzeba znaleźć coś, wobec czego orientacja będzie banałem : D
"Mamo, tato, postanowiłam założyć burdel"
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: abecaduo » 15 kwie 2018, o 11:07

Myślę, że przy dobrych zarobkach, to nawet i burdel byłby bardziej znośny od bycia homo x))
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: malina_grey » 15 kwie 2018, o 11:14

seeemilyplay pisze:
abecaduo pisze:Później trzeba znaleźć coś, wobec czego orientacja będzie banałem : D
"Mamo, tato, postanowiłam założyć burdel"
A dla kogoś z rodziny ( szczególnie tych bardzo świętych i konserwatywnych ) możesz mieć nawet pakiety weekendowe albo zniżkowe :cool: :cool:
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 15 kwie 2018, o 16:25

Może to faktycznie jest dobry pomysł! :cool: A tak serio, to smutne, że dla nich naprawdę to akurat brak penisa u mojej partnerki i niejedzenie zwierząt to moje potencjalnie największe minusy. :roll:
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: malina_grey » 15 kwie 2018, o 17:09

seeemilyplay pisze:Może to faktycznie jest dobry pomysł! :cool: A tak serio, to smutne, że dla nich naprawdę to akurat brak penisa u mojej partnerki i niejedzenie zwierząt to moje potencjalnie największe minusy. :roll:
Seem, to nie chodzi o brak penisa i niejedzenie mięsa - tu chodzi i wyłamywanie się z tradycji. Podwaźanie stylu źycia i myślenia tych, którzy wlasnie tobie mają coś za złe. Przyjęcie przez innych tezy, źe ktoś moze robić coś innego, niz oni i nie jest to skierowane przeciwko nim,jest najtrudniejsze. Bo to wymaga pomyślenia i zastanowienia się jaki chcę być w źyciu. A większość ludzi idzie za tłumem i sobie wmawia, ze robi dobrze, bo przecieź większość / wszyscy tak robią. To chyba musi byc dobrze.
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 15 kwie 2018, o 21:04

malina_grey pisze:
seeemilyplay pisze:Może to faktycznie jest dobry pomysł! :cool: A tak serio, to smutne, że dla nich naprawdę to akurat brak penisa u mojej partnerki i niejedzenie zwierząt to moje potencjalnie największe minusy. :roll:
Seem, to nie chodzi o brak penisa i niejedzenie mięsa - tu chodzi i wyłamywanie się z tradycji. Podwaźanie stylu źycia i myślenia tych, którzy wlasnie tobie mają coś za złe. Przyjęcie przez innych tezy, źe ktoś moze robić coś innego, niz oni i nie jest to skierowane przeciwko nim,jest najtrudniejsze. Bo to wymaga pomyślenia i zastanowienia się jaki chcę być w źyciu. A większość ludzi idzie za tłumem i sobie wmawia, ze robi dobrze, bo przecieź większość / wszyscy tak robią. To chyba musi byc dobrze.
Ach, też prawda! To nic, że sami mają zmarnowane i naprawdę przykre życie. Jest jedynym słusznym. No ale cóż. :roll:
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: malina_grey » 15 kwie 2018, o 21:08

seeemilyplay pisze:
malina_grey pisze:
seeemilyplay pisze:Może to faktycznie jest dobry pomysł! :cool: A tak serio, to smutne, że dla nich naprawdę to akurat brak penisa u mojej partnerki i niejedzenie zwierząt to moje potencjalnie największe minusy. :roll:
Seem, to nie chodzi o brak penisa i niejedzenie mięsa - tu chodzi i wyłamywanie się z tradycji. Podwaźanie stylu źycia i myślenia tych, którzy wlasnie tobie mają coś za złe. Przyjęcie przez innych tezy, źe ktoś moze robić coś innego, niz oni i nie jest to skierowane przeciwko nim,jest najtrudniejsze. Bo to wymaga pomyślenia i zastanowienia się jaki chcę być w źyciu. A większość ludzi idzie za tłumem i sobie wmawia, ze robi dobrze, bo przecieź większość / wszyscy tak robią. To chyba musi byc dobrze.
Ach, też prawda! To nic, że sami mają zmarnowane i naprawdę przykre życie. Jest jedynym słusznym. No ale cóż. :roll:
No więc widzisz. Nie przejmuj się głupotami i zdaniem innych. Tylko kochaj swoją partnerkę :mrgreen: ( m.in.za brak penisa a za posiadanie piersi :cool: )
Profilowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 15 lut 2018, o 00:09

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Profilowa » 15 kwie 2018, o 21:45

Moja rodzina wiedziala zawsze, ze jestem jakas inna :cool: ale dowiedzieli się jak powiedzialam, ze wyjezdzam do dziewczyny na week :cool: akceptują mnie, i sama mogę sobie po zazdrosci takiej akceptacji mojej bylej partnerki przez moją rodzinę.
_Carmen_
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2018, o 11:28

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: _Carmen_ » 16 kwie 2018, o 04:33

U mnie wiedzą wszyscy, rodzina, znajomi, ludzie w pracy, całe miasto. I o dziwo nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek rodzajem niechęci czy nienawiści.
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nawet, że miałabym się ukrywać w jaskini z tym kim jestem...
Awatar użytkownika
seeemilyplay
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 00:22

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: seeemilyplay » 16 kwie 2018, o 14:21

malina_grey pisze:
seeemilyplay pisze:
malina_grey pisze: Seem, to nie chodzi o brak penisa i niejedzenie mięsa - tu chodzi i wyłamywanie się z tradycji. Podwaźanie stylu źycia i myślenia tych, którzy wlasnie tobie mają coś za złe. Przyjęcie przez innych tezy, źe ktoś moze robić coś innego, niz oni i nie jest to skierowane przeciwko nim,jest najtrudniejsze. Bo to wymaga pomyślenia i zastanowienia się jaki chcę być w źyciu. A większość ludzi idzie za tłumem i sobie wmawia, ze robi dobrze, bo przecieź większość / wszyscy tak robią. To chyba musi byc dobrze.
Ach, też prawda! To nic, że sami mają zmarnowane i naprawdę przykre życie. Jest jedynym słusznym. No ale cóż. :roll:
No więc widzisz. Nie przejmuj się głupotami i zdaniem innych. Tylko kochaj swoją partnerkę :mrgreen: ( m.in.za brak penisa a za posiadanie piersi :cool: )
To są dobre argumenty! :D <3
Odwiedź mój blog: :arrow: wstronekobiet.pl 8)
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: livka77 » 17 kwie 2018, o 14:57

Niestety moja rodzina nie może się dowiedzieć, mam dwójkę wspaniałych dzieci i chociażby ze względu na nie - nie ujawnię się. Niektórzy znajomi wiedzą, ale nie wszyscy potrafią to zrozumieć. Można powiedzieć, że jestem z tym sama.
Wenika
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 16 gru 2017, o 00:46

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Wenika » 17 kwie 2018, o 16:18

U mnie było ciężko ale z początku bo się tym przyjmowałam co inni powiedzą. :? A z czasem przestałam się przejmować ludzkim gadaniem.Życie jest moje i nikt go za mnie nie przeżyje :lol:
letsdoit
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 11 mar 2018, o 17:18

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: letsdoit » 17 kwie 2018, o 21:28

w prywatnym życiu wiedzą, i od razu lepiej.

w pracy tylko zaufani.
Awatar użytkownika
Alicjaa54
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2018, o 13:54

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Alicjaa54 » 18 kwie 2018, o 14:04

U mnie wiedzą przyjaciele i najbliższa rodzina. Z pracy nikt nie wie bo nie było okazji, żeby powiedzieć a nie będę krzyczała, że nie jestem hetero haha :D
lautear
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 23:23

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: lautear » 20 kwie 2018, o 23:32

U mnie nie wie w zasadzie nikt. Ani rodzina, ani znajomi, ani w pracy. Malutka miejscowość i narzeczony... niestety nie ma takiej opcji :?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: dobranocka14 » 20 kwie 2018, o 23:35

lautear pisze:U mnie nie wie w zasadzie nikt. Ani rodzina, ani znajomi, ani w pracy. Malutka miejscowość i narzeczony... niestety nie ma takiej opcji :?
A o czym nie wie nikt?
lautear
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 23:23

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: lautear » 20 kwie 2018, o 23:51

dobranocka14 pisze:
lautear pisze:U mnie nie wie w zasadzie nikt. Ani rodzina, ani znajomi, ani w pracy. Malutka miejscowość i narzeczony... niestety nie ma takiej opcji :?
A o czym nie wie nikt?
O tym, że najprawdopodobniej jestem bi (chyba) ;)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: biedronca » 21 kwie 2018, o 11:29

lautear pisze:
dobranocka14 pisze:
lautear pisze:U mnie nie wie w zasadzie nikt. Ani rodzina, ani znajomi, ani w pracy. Malutka miejscowość i narzeczony... niestety nie ma takiej opcji :?
A o czym nie wie nikt?
O tym, że najprawdopodobniej jestem bi (chyba) ;)
Skoro związałaś się z mężczyzną, to chyba nie ma problemu. Nie ma powodu, żeby to ogłaszać całemu światu. Chociaż ja z moim byłym chłopakiem o takich rzeczach rozmawiałam i trochę trudno mi sobie wyobrazić, żeby ten temat nie wypłynął w jakiejś rozmowie.

Chyba że już teraz planujesz zdradzać przyszłego męża z kobietami. W takim razie zastanów się, czy to małżeństwo to dobry pomysł.
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: trusia26 » 21 kwie 2018, o 16:14

U mnie jest tak, że ludzie mają poważniejsze problemy niż czyjaś orientacja. Brat i kuzynostwo przyjęli wszystko ze spokojem, myślę, że skoro nigdy nie interesowałam się chłopakami, to mogli coś podejrzewać.
Moja teściowa dobrze przyjęła informacje o orientacji swojej córki, natomiast od lat nam opowiada, jakim wstydem w rodzinie byłby tatuaż! albo nieobroniony magister! a niejedzenie mięsa to już skandal, bo mięso jest najważniejsze :D Co jakiś czas nasłucham się przy stole na tatuaże, nieskończone studia oraz niemięsne obiady i jak ja mogę nie topić każdej potrawy w tłuszczu. Teść się niczym nie przejmuje.
Moja mama się przejęła moją orientacją ale dużo bardziej przeżywa ateizm oraz emigrację moich znajomych i kuzynek czy kuzynów. Ciągle mi opowiada, jak to człowiek bez wiary jest samotny, a na emigracji to nieszczęśliwy. Miałam też awanturę o studia, bo postanowiłam zmienić Uniwersytet i pół roku się do mnie nie odzywała, bo co powiedzą jej znajome. Mój ojciec ze mną nie rozmawia na temat mojej orientacji, stara się być neutralny, choć mamie coś podobno mówi. Na wycieczki z moją kobietą to nas obwozi po trzech województwach i planuje już kolejne, bardzo się lubią, bo ona jest jedyną osobą w rodzinie, z którą się może napić ze swojej kolekcji alkoholi w barku.
Ingwer
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2016, o 19:14

Re: Czy wasza rodzina/znajomi wiedzą?

Post autor: Ingwer » 21 kwie 2018, o 23:25

U mnie o dziwo, outowanie się przebiegło bezproblemowo - siostra dowiedziała się jako pierwsza. Był trochę szok, ale szybko przetrawiła.
Mamie powiedziałam sporo później, kiedy miałam już dziewczynę. Najpierw rzuciła tekstem "przecież nie jestem głupia!", a potem nie poruszała tematu. I nadal nie pyta o moje sprawy sercowe. Ale, że chwilowo pustka u mnie w tym temacie, to jest mi to nawet na rękę ;)
Ojciec mój przyjął lepiej. Sam delikatnie ruszył temat słowami "mama coś wspominała, że masz dziewczynę..." ;)

Przyjaciele i znajomi w większości wiedzą i przyjęli to bez problemowo. Ale przyznaję - mieszkam w dużym mieście, domyślam się, że w mniejszych mieścinach jest ciężej z akceptacją.

Jedyne dziwna reakcja, jaka mnie spotkała we względzie wyrażania swojej orientacji, to znajomy, który (bardzo typowo) zapytał "ale to jak Wy...? Aaaaa.... już wiem - strap on?!" :P Bo przecież bez penisa seksów ni ma :P
ODPOWIEDZ