Wygląd

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Wygląd

Post autor: takeitoff » 14 maja 2018, o 13:25

Uwaga, poruszam bardzo kontrowersyjny temat. A mianowicie co myślicie o wyglądzie? Czy uważacie, że jest ważny? Czy gra duża rolę? Na pewno temat narodzi trochę konfliktów, ale cóż. Chociaż nie będzie nudno :D
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wygląd

Post autor: takeyoudowntown » 14 maja 2018, o 14:47

Podobno o przyszłości relacji decydują pierwsze 3-4 sekundy pierwszego spotkania, więc 8)
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 14 maja 2018, o 15:09

No według mnie jest bardzo ważny i nie ufam ludziom, którzy mówia, że nie 8)
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Wygląd

Post autor: eminem98xd » 14 maja 2018, o 20:00

Powiem tak,jak każdy człowiek mam swoje wyobrażenia o własnym ideale co do wyglądu.
Lecz nie zamykam się w mim i mam w sobie coś takiego że nie oceniam przez pryzmat wyglądu,tylko patrzę na ogół.
Dla mnie najważniejsze jest to by osoba o siebie dbała,nie poddawała się własnym kompleksom i miała swoją osobowość.
A wygląd?Uważam że każda kobieta ma w sobie takie elementy,które wystarczy ładnie wyeksponować by była atrakcyjna.
I że przy odrobinie pewności siebie każdą wadę można zamienić zaletę.
Ogólnie też myślę że patrzenie na człowieka tylko przez pryzmat wyglądu,czy wyznania i płci(chociaż jestem homo) jest próżny i bardzo ogranicza rozwój.
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 14 maja 2018, o 20:32

Ja nie mówię o patrzenia tylko przez pryzmat wyglądu, ale także. Uważam po prostu, że jest to jedna z części, które składają się nie całość. I nie ma takiej opcji, że ktoś mówi, że nie zwraca uwagi na wygląd. Nie da się tak. Każdemu podoba się co innego i ta różnorodność jest piękna. Nie można powiedzieć, że jest się z kimś kto nam się nie podoba. To przeczy logice ;)
proud
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2017, o 18:36

Re: Wygląd

Post autor: proud » 14 maja 2018, o 20:40

Oczywiście,że jest mega ważny.Ale...gdy pusto w głowie,nawet najpiękniejsza buzia nie pomoże i czar pryska
Awatar użytkownika
Prezeska
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 378
Rejestracja: 19 mar 2015, o 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Wygląd

Post autor: Prezeska » 14 maja 2018, o 20:45

Ja spotkałam swój ideał jakiś czas temu, ale nam nie wyszło. Uroda to nie wszystko
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 14 maja 2018, o 21:43

Prezeska pisze:Ja spotkałam swój ideał jakiś czas temu, ale nam nie wyszło. Uroda to nie wszystko
Wszystko nie, ale jest to składowa całości ;) na równi z kilkoma innymi rzeczami, ale nie da się jej ominąć ;)
Awatar użytkownika
Prezeska
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 378
Rejestracja: 19 mar 2015, o 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Wygląd

Post autor: Prezeska » 14 maja 2018, o 22:27

I nie da się też w pewnym momencie niczego nią nadrobić
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 14 maja 2018, o 23:07

No nie do końca tak jest, bo niczego nie trzeba nadrabiac.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Wygląd

Post autor: reader » 14 maja 2018, o 23:25

Wygląd jest dla mnie ważny. Tyle, że wbrew tutejszej tradycji :wink: nie mam na myśli stylu ubierania czy fryzury, a rysy twarzy, proporcje ciała, mimikę, sposób poruszania się, mówienia, głos, zapach. To co w głowie też jest dla mnie ważne, w szczególności inteligencja, poczucie humoru i to jak dana osoba się do mnie odnosi.
To, że jakaś kobieta nie podoba mi się fizycznie i nie jest atrakcyjna dla mnie erotycznie i romantycznie nie znaczy, że oceniam ją jako człowieka przez wygląd. Wartość człowieka nie zależy od wyglądu. Mogę się kolegować, przyjaźnić i podziwiać osoby wyglądające dowolnie. Tu znaczenie ma właśnie inteligencja, poczucie humoru, to jak mnie traktują i czy dobrze nam się spędza razem czas. Natomiast żebym mogła się zakochać, albo chociaż napalić, to kobieta musi być dla mnie również fizycznie atrakcyjna. I to, że ktoś dla mnie nie jest atrakcyjny nie oznacza, że jest obiektywnie nieatrakcyjny, bo mój gust to żadna wyrocznia.
I też nie ufam osobom twierdzącym, że wygląd się nie liczy. Mam wrażenie, że nigdy nikt nie wywołał w nich mocnego stanu pożądania.
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 15 maja 2018, o 00:41

reader pisze:Wygląd jest dla mnie ważny. Tyle, że wbrew tutejszej tradycji :wink: nie mam na myśli stylu ubierania czy fryzury, a rysy twarzy, proporcje ciała, mimikę, sposób poruszania się, mówienia, głos, zapach. To co w głowie też jest dla mnie ważne, w szczególności inteligencja, poczucie humoru i to jak dana osoba się do mnie odnosi.
To, że jakaś kobieta nie podoba mi się fizycznie i nie jest atrakcyjna dla mnie erotycznie i romantycznie nie znaczy, że oceniam ją jako człowieka przez wygląd. Wartość człowieka nie zależy od wyglądu. Mogę się kolegować, przyjaźnić i podziwiać osoby wyglądające dowolnie. Tu znaczenie ma właśnie inteligencja, poczucie humoru, to jak mnie traktują i czy dobrze nam się spędza razem czas. Natomiast żebym mogła się zakochać, albo chociaż napalić, to kobieta musi być dla mnie również fizycznie atrakcyjna. I to, że ktoś dla mnie nie jest atrakcyjny nie oznacza, że jest obiektywnie nieatrakcyjny, bo mój gust to żadna wyrocznia.
I też nie ufam osobom twierdzącym, że wygląd się nie liczy. Mam wrażenie, że nigdy nikt nie wywołał w nich mocnego stanu pożądania.
Dokładnie tak! Nie chodzi tu o jakis wszechobecny kanon piękna. Dla każdego jest to coś innego i też to się zmienia w miarę poznawania drugiej osoby. To co nawet na początku może wydawać nam się niekoniecznie atrakcyjne z upływem czasu i innych cech nabiera uroku. Wszystko jest kwestia gustu i to właśnie jest piękne, że tak jak w wyglądzie tak samo w tej kwestii wszyscy się różnimy :)
artemis22
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 6 lut 2016, o 21:11

Re: Wygląd

Post autor: artemis22 » 15 maja 2018, o 08:54

Żebym chciała być z drugą osobą musi zaistnieć wiele czynników. Fizyczność też jest ważna. Samo to, że z kimś dobrze mi się rozmawia nie sprawi, że stworzymy udany związek. Druga strona musi mnie pociągać. Jednak chodzi tu nie tyle o wygląd , bo każdemu podoba się co innego, ale raczej o takie wzajemne przyciąganie. A to może się narodzić niekoniecznie tylko z osobą, którą tzw, ogół uważa za super laskę :-)
ilikeher
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2018, o 21:26

Re: Wygląd

Post autor: ilikeher » 15 maja 2018, o 15:25

Hmm.. Też bym kłamała mówiąc, że wygląd się dla mnie liczy.. Tak nawiasem mówiąc moja dziewczyna bardzo lubi jak to mówię :cool: - czuje się wtedy piękna, ale fakt, taka jest.
Ale tak jak pisało już kilka osób. Wygląd to nie wszystko. Uroda to jeden element całej układanki.
I w sumie to też zależy od gustu. Dla przykładu: ja lubię kobiety kobiece, aczkolwiek w sukienkach czy szpilkach. Lubię silne osobowości, piękne oczy, wyraźne rysy twarzy. Zadbane i naturalne. Ale musi to iść w parze z charakterem i inteligencją. To dla mnie mieszanka wybuchowa. :twisted:
ilikeher
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2018, o 21:26

Re: Wygląd

Post autor: ilikeher » 15 maja 2018, o 15:27

Ojoj tak się zamyśliłam, że wkręcił się mały błąd. Miało być kobiece, ale nie w sukienkach czy szpilkach. :cool:
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Wygląd

Post autor: Gaik » 15 maja 2018, o 18:42

ilikeher pisze:Hmm.. Też bym kłamała mówiąc, że wygląd się dla mnie liczy.. Tak nawiasem mówiąc moja dziewczyna bardzo lubi jak to mówię :cool: - czuje się wtedy piękna, ale fakt, taka jest.:twisted:
Ja mam dokładnie odwrotnie - uważam, że osoby które kładą nacisk na estetykę są mniej godne zaufania.
Człowiek się starzeje i nie każdy ładnie. W takim stanie tkwi więcej życia niż mniej. Dochodzą jeszcze choroby. Generalnie tak jak prawie każda młoda osoba ma w sobie jakąś atrakcyjność i mało ma wady wynikające z wypadków lub chorób, tak prawie żadna starsza osoba nie jest atrakcyjna i coraz więcej przechodzi operacje i inne takie. Po co ,,ładnej" partnerce taki stres...
Ja bym wolała żeby w życiu udawało mi się coś wypracować - coraz więcej kompetencji, wiedzy, i wiedzy i kompetencji jak jakiś dysk lub Wikipedia i żeby to było szczególnie pociągające. No ale nie mam złudzeń, że inne kobiety jak ja cenią głównie ,,dziwność" wyglądu, nonkonformizm, poczucie humoru, wiedzę o kulturze i polityce, upodobanie do rozmów i pseudozasadach życia, a wszystko to w procesie cyklicznych przemian tak, żeby co kilka lat wyskakiwał nowy aspekt. Na facjacie może najwyżej znamię jakieś wyskoczyć.
Pociąg seksualny tak. A od estetyki to są kwiatki na wiosnę czy jakieś inne rzeźby.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wygląd

Post autor: biedronca » 16 maja 2018, o 07:02

Dla mnie wygląd jest ważny o tyle, o ile odzwierciedla styl życia. Nie interesują mnie kobiety, po których widać, że większość czasu spędzają na zajmowaniu się wyglądem. Nie interesują mnie niewolnice patriarchatu noszące na co dzień szpilki, bo jak z taką iść na spacer?
Ale lubię takie, które dbają o siebie. Uprawiają sport dla zdrowia i przyjemności bardziej niż dla urody. I trochę nie rozumiem dziewczyn, które mają czas na makijaż i paznokcie, ale już nie mają go na sport. To takie dbanie o urodę od d. .. strony.
I najpiękniejsze są te naturalne, nie zrobione, ale wysportowane, zdrowe i w dobrej kondycji.
ilikeher
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 11 maja 2018, o 21:26

Re: Wygląd

Post autor: ilikeher » 16 maja 2018, o 10:55

biedronca pisze:Dla mnie wygląd jest ważny o tyle, o ile odzwierciedla styl życia. Nie interesują mnie kobiety, po których widać, że większość czasu spędzają na zajmowaniu się wyglądem. Nie interesują mnie niewolnice patriarchatu noszące na co dzień szpilki, bo jak z taką iść na spacer?
Ale lubię takie, które dbają o siebie. Uprawiają sport dla zdrowia i przyjemności bardziej niż dla urody. I trochę nie rozumiem dziewczyn, które mają czas na makijaż i paznokcie, ale już nie mają go na sport. To takie dbanie o urodę od d. .. strony.
I najpiękniejsze są te naturalne, nie zrobione, ale wysportowane, zdrowe i w dobrej kondycji.
Idealnie napisane.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wygląd

Post autor: jasandra » 16 maja 2018, o 14:15

Jak zawsze biedronca pisze z sensem :). Widuję się z jedna dziewczyną. Nie wiem, czy jest ładna, myślę, że jest, no i na piękne dołeczki. Ale po paru kiedy ją widzę, mam ochotę odgadnąć jej włosy z twarzy, przytulić... Kiedy z nią rozmawiam, świat jest w innym miejscu. Tak, podoba mi się, jest śliczna, tak mi się bardziej wydaje. Ale nie umiem jej porównać z innymi. Dla mnie ma tak zajebistą osobowość, że to czy na aparat na zęby czy pryszcze, naprawdę schodzi na dalszy plan. Ale po prostu, w twarzy wyraża się charakter. Warto o nią dbać, ale dla siebie, i dla zdrowia.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wygląd

Post autor: jasandra » 16 maja 2018, o 14:16

"po prostu" i "odgarnąć włosy". Klasyczne slownikowe chochliki ;P. No i oczywiście, "ma" osobowość.
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 16 maja 2018, o 15:13

jasandra pisze:Jak zawsze biedronca pisze z sensem :). Widuję się z jedna dziewczyną. Nie wiem, czy jest ładna, myślę, że jest, no i na piękne dołeczki. Ale po paru kiedy ją widzę, mam ochotę odgadnąć jej włosy z twarzy, przytulić... Kiedy z nią rozmawiam, świat jest w innym miejscu. Tak, podoba mi się, jest śliczna, tak mi się bardziej wydaje. Ale nie umiem jej porównać z innymi. Dla mnie ma tak zajebistą osobowość, że to czy na aparat na zęby czy pryszcze, naprawdę schodzi na dalszy plan. Ale po prostu, w twarzy wyraża się charakter. Warto o nią dbać, ale dla siebie, i dla zdrowia.
Czyli zwracasz uwagę na wygląd, nie chodzi o to żeby porównywać. Tylko o to, że Tobie się podoba. Czasami nawet na pierwszy rzut oka coś się wydaje wada, a w miarę poznawania nabiera uroku. Ale nie da się stworzyć czegoś tylko w oparciu o charakter. Pożądanie scala związek :)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wygląd

Post autor: jasandra » 16 maja 2018, o 16:50

takeitoff pisze:
jasandra pisze:Jak zawsze biedronca pisze z sensem :). Widuję się z jedna dziewczyną. Nie wiem, czy jest ładna, myślę, że jest, no i na piękne dołeczki. Ale po paru kiedy ją widzę, mam ochotę odgadnąć jej włosy z twarzy, przytulić... Kiedy z nią rozmawiam, świat jest w innym miejscu. Tak, podoba mi się, jest śliczna, tak mi się bardziej wydaje. Ale nie umiem jej porównać z innymi. Dla mnie ma tak zajebistą osobowość, że to czy na aparat na zęby czy pryszcze, naprawdę schodzi na dalszy plan. Ale po prostu, w twarzy wyraża się charakter. Warto o nią dbać, ale dla siebie, i dla zdrowia.
Czyli zwracasz uwagę na wygląd, nie chodzi o to żeby porównywać. Tylko o to, że Tobie się podoba. Czasami nawet na pierwszy rzut oka coś się wydaje wada, a w miarę poznawania nabiera uroku. Ale nie da się stworzyć czegoś tylko w oparciu o charakter. Pożądanie scala związek :)
Tak, jak najbardziej zwracam :). I się tego nie wstydzę.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wygląd

Post autor: jasandra » 16 maja 2018, o 16:51

Ale nic tak nie działa na pożądanie jak pożądanie drugiej kobiety ;). Ładna kobieta będąca drewnem do mnie nie przemówi. I to też jest część "charakteru".
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 16 maja 2018, o 16:58

jasandra pisze:Ale nic tak nie działa na pożądanie jak pożądanie drugiej kobiety ;). Ładna kobieta będąca drewnem do mnie nie przemówi. I to też jest część "charakteru".
No dlatego wygląd jest składowa całości. Tak samo jak charakter, temperament, poczucie humoru itd. ;)
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wygląd

Post autor: takeyoudowntown » 17 maja 2018, o 12:06

Ważne jest też jak poznajemy tę osobę. Jeśli to prawie obca kobieta poznana przez internet i spotkana gdzieś na mieście w ramach "randki", to myślę że wygląd będzie kluczowy, a jeśli to kobieta poznawana w sposób naturalny gdzieś w pracy czy we wspólnym miejscu przebywania, to można już poznać bardziej charakter i to on może bardziej decydować.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
takeitoff
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2014, o 13:21

Re: Wygląd

Post autor: takeitoff » 17 maja 2018, o 17:00

takeyoudowntown pisze:Ważne jest też jak poznajemy tę osobę. Jeśli to prawie obca kobieta poznana przez internet i spotkana gdzieś na mieście w ramach "randki", to myślę że wygląd będzie kluczowy, a jeśli to kobieta poznawana w sposób naturalny gdzieś w pracy czy we wspólnym miejscu przebywania, to można już poznać bardziej charakter i to on może bardziej decydować.
Zgodzę się z tym tylko poniekąd. Faktycznie poz awansie jest inne, ale również nie skupia się wyłącznie na charakterze. Charakter za to ma tu większy plus, bo dzięki niemu wiele cech w wyglądzie nabiera dużo pozytywniejszego odbioru ;) ten wygląd ciągle jest ważny.
artemis22
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 6 lut 2016, o 21:11

Re: Wygląd

Post autor: artemis22 » 17 maja 2018, o 17:13

takeitoff pisze:
takeyoudowntown pisze:Ważne jest też jak poznajemy tę osobę. Jeśli to prawie obca kobieta poznana przez internet i spotkana gdzieś na mieście w ramach "randki", to myślę że wygląd będzie kluczowy, a jeśli to kobieta poznawana w sposób naturalny gdzieś w pracy czy we wspólnym miejscu przebywania, to można już poznać bardziej charakter i to on może bardziej decydować.
Zgodzę się z tym tylko poniekąd. Faktycznie poz awansie jest inne, ale również nie skupia się wyłącznie na charakterze. Charakter za to ma tu większy plus, bo dzięki niemu wiele cech w wyglądzie nabiera dużo pozytywniejszego odbioru ;) ten wygląd ciągle jest ważny.


Ja się z Wami dziewczyny nie zgadzam akurat co do tego, że ważne jest jak poznajemy daną osobę. Myślę, że chodzi tu raczej o to - na co się nastawiamy. Wiadomo, że jak poznajemy kogoś przez portal randkowy lub w klubie i nastawiamy się na seks to wygląd będzie dla nas kluczowy. Jak poznajemy kogoś w naturalnych warunkach i nie nastawiamy się na cokolwiek to rolę odgrywają różne rzeczy. Głos, sposób mówienia, poruszania, gestykulacja (nie mówiąc o tym, co dana osoba mówi ) . Wygląd jest wtedy składową ogólnego wrażenia. Ważną składową, jednak dla każdego odbieraną inaczej.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wygląd

Post autor: jasandra » 17 maja 2018, o 19:57

Właśnie wiele osób tutaj (patrz post Gaik i inne utrzymane w tym duchu) wychodzi z założenia, że "wygląd" to jakieś kanony urody, które kobieta musi spełniać. A to nie tak. "Wygląd", jak sama nazwa wskazuje, to to, co widać. A widać może być wiele rzeczy: pewność siebie, empatię, ale też kompleksy czy mściwość. Po prostu takie rzeczy odbijają się w twarzy, w sposobie chodzenia; w tonie głosu, uśmiechu. I tak, to ma strasznie duże znaczenie. Oczywiście, to, że ktoś jest miły i uroczy, nie znaczy, że będzie od razu odpowiednią kandydatką na partnerkę. Zdarzało mi się, że byłam zauroczona dziewczyną, poznawałyśmy się (niekoniecznie w randkowym kontekście), a po trzech godzinach kawy albo dwóch spotkaniach byłam już nią zmęczona - nie była stymulująca, okazywała się nudna. Nie przestawał być miła i urocza, ale nie mogłam skupić na niej (a nie: przy niej :D) myśli (i nie piszcie, że trzy godziny to dużo jak na jedno spotkanie, bo tak nie jest 8) ).
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wygląd

Post autor: takeyoudowntown » 17 maja 2018, o 21:46

Artemis ma dużo racji. Cel też jest ważny.
Be someone who makes you happy
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: Wygląd

Post autor: buba5 » 18 maja 2018, o 00:31

W moim mniemaniu nie ma znaczenia, to co by się chciało to wyidealizowane pragnienia a w życiu zwykle bywa odwrotnie.Ja zawsze myślałam o wysokiej śniadej brunetce.A zjawiła się niska ,delikatna blondynka o pięknie brzmiącym głosie,cudownej osobowoś ci,mocnego charakteru,postrzegająca ludzi i otaczający ją świat w samych superlatywach.
Jedno spotkanie uświadomiło mi że to ta właśnie osoba na którą czeka się być może całe życie.Zakochałam się od pierwszego wejrzenia i trwa to do dziś a za chwilkę będzie nasz pierwszy rok mimo że pierwszą młodość mamy już daleko za sobą....
ODPOWIEDZ