Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Sprawy nastolatek
wiktoria2000yo
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, o 17:51

Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: wiktoria2000yo » 10 sty 2017, o 21:50

Mam pewność w 100% że jestem kobietą homoseksualną, ponieważ faceci w żadnym stopniu mnie nie kręcą. Tylko mam problem jako, że mam 17 prawie 18 lat nie moge soboe znaleś żadnej kobiety bo w moim wieku dziewczyny raczej zą hetero, albo poprostu nie mam tematów do rozmów bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki :P Ale wracając do tematu tą tu jakieś panie dla których wiek nie ma znaczenia? :)))
kropek82
Posty: 7
Rejestracja: 1 sty 2014, o 22:16

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: kropek82 » 6 lut 2017, o 10:58

Wiek na pewno ma po części jakieś znaczenie przynajmniej dla mnie jestem po 30i raczej niewyobrazam sobie żebym była na przykład z kobieta o 15lat młodsza albo na przykład o 20lat starsza zadko się zdarza aby tskie związki przetrwały lata pozdrawiam
Pozdrawiam :-P
bananzczekolada
Posty: 6
Rejestracja: 9 lut 2017, o 01:08

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: bananzczekolada » 9 lut 2017, o 02:24

Myślę, że najwięcej zależy od mentalności danej osoby i nie ma reguły... Osobiście mam dobrą koleżankę, która ma 30 lat, z którą mega się dogaduję i często zapominam, że jest ode mnie 10 lat starsza (ona zresztą mi mówi to samo). Z drugiej strony są 30-latki, o których myślę, że zachowują się już jak stare baby i w życiu nie nawiązałabym z nimi dobrego kontaktu. Kwestia konkretnego przypadku dwojga ludzi i tego jak się czują w swoim towarzystwie.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: jasandra » 9 lut 2017, o 15:11

Cóż, pewne znaczenie ma. Raz: czysto fizyczne, tzn. podobają mi się kobiety tam minimum 22+ (sama mam 24 z dużą górką), a najchętniej starsze, ponieważ młodsza, dziewczęca uroda nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjna (tym różnię się od większych znanych mi facetów - kobiety 30-40+ potrafią być bardzo kuszące...). Dwa, pewien zasób doświadczeń. Poznałam kiedyś dziewczynę, która była bardzo fajna i jestem pewna, że kiedyś będzie świetną osobą, ale nie potrafiłam na serio odwzajemnić jej zainteresowania, bo jest na etapie, który dawno za mną. No i fizycznie też jeszcze dla mnie nie rozkwitła. Nie wykluczam jej jako człowieka, ale raczej nie umawiam się z młodszymi dziewczynami... Zawsze ciągnęło mnie do starszych ode mnie, ale to znaczy, że są starsze, które ciągnie do młodszych od nich, i którym nie przeszkadza, że ja mogę być tą mniej doświadczoną itd. ;)
ciastkoxd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 30 paź 2013, o 21:17

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: ciastkoxd » 10 lut 2017, o 20:43

może i powiem banalnie i ktoś mi nie uwierzy, ale dla mnie nie ma znaczenia kto ile ma lat, bo można równie dobrze być szczęśliwym z 40-latka tak samo, jak z 18 nasta wiec mi to bez różnicy liczy się wnętrze tej drugiej połówki. Nie zważając na wiek
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Alpha » 13 lut 2017, o 05:13

Wiek to w dużej mierze stan umysłu. Czy przy dużej różnicy między partnerkami związek ma szansę na przetrwanie? Myślę, że różnice w obrębie jednego pokolenia, ok! Większe już nie. Konflikt pokoleń murowany.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
warpechowskak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 26 mar 2018, o 11:20

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: warpechowskak » 26 mar 2018, o 11:42

Zgadzam się z Alpha, w obrębie pokolenia powinno przetrwać. :wink:
anabel65
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 156
Rejestracja: 9 gru 2012, o 17:14

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: anabel65 » 26 mar 2018, o 22:58

Wiek to tylko liczba, która nie wpływa w żaden sposób na poziom danej relacji. Kiedyś "na rzeczy" było coś z kobietą o ponad 30 lat starszą. Teraz w związku z kobietą starszą 16 lat. Dogaduję się z rówieśniczkami, ale nigdy nie czułam w ich kierunku efektu WOW. ;) Zawsze musiał to być ktoś starszy minimum o 8 lat. Kwestia tak naprawdę indywidualnego przypadku. Jeden jedyny raz odbiło mi na punkcie dziewczyny o rok starszej :)
Awatar użytkownika
BellaMio
Posty: 2
Rejestracja: 5 lip 2018, o 11:45

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: BellaMio » 5 lip 2018, o 12:01

Wiek to tylko liczba, ale też nie przesadzajmy ;) dla mnie magiczną liczbą jest 15 lat - starsze ode mnie o więcej zazwyczaj mnie nudzą i nie mogę się z nimi dogadać na dłuższą metę... to pewnie bardziej moja wina niż tych pań, ale to nie zmienia faktu, że dla mnie to maks różnicy wieku :P
Przeczytaj jak działa depilacja laserowa Gdynia i o jej efektach
Muminek97
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 9 cze 2018, o 16:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Muminek97 » 5 lip 2018, o 17:54

Ja mam 20 lat i wiadomo ze nie byłabym z dziewczyna która ma np 15 lat ;) tak od 17-18 byłoby ok no a starsza to tak max do 10 lat :)
Awatar użytkownika
poznanianka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2015, o 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: poznanianka88 » 6 lip 2018, o 11:19

Ja uważam, że wiek nie ma aż takiego znaczenia, ale są jakieś granice. Nie wiem jakie, może około 20 lat. Wiele zależy od tego jakie osoby nam się podobają. Bo jeśli któraś woli kobiety dojrzałe i z takimi się lepiej czuje, a na dodatek taką znalazła i jest im razem świetnie, to gdzie jest problem? Poza tym nie każda 20 latka jest niedojrzała, a nie każda 40 latka ma pookładane dobrze w głowie. To charakter i doświadczenia życiowe nas kształtują i określają.
wiktoria2000yo pisze:
10 sty 2017, o 21:50
nie moge soboe znaleś żadnej kobiety bo w moim wieku dziewczyny raczej zą hetero
Nie uważałabym aż tak pesymistycznie. Może nie szukasz tam gdzie trzeba. Wydaje mi się że dziewczyn homo w twoim wieku jest dużo, może po prostu niekoniecznie w twoim otoczeniu.
NekoKatseDesu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 15:16

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: NekoKatseDesu » 6 lip 2018, o 13:38

Ja mam aktualnie 14 więc z tym wiekiem.... no tak.
Wątpię, że osoby starsze o kilka lat by się mną zainteresowały, a ja za to nie za bardzo lubię osoby młodsz. W moim wieku to większość dziewczyn homo jeszcze po prostu tego sobie nie uświadomiło więc kilka lat muszę poczekać na jaki kolwiek, nawet kruchy związek :?
marcik77
Posty: 6
Rejestracja: 7 sie 2018, o 17:19

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: marcik77 » 7 sie 2018, o 17:45

Między mną ,a moją partnerką jest 17,5 roku różnicy, a jesteśmy ze sobą od 5 lat i bardzo dobrze się dogadujemy ,także jak dla mnie wiek nie ma aż tak istotnego znaczenia ,jak nić porozumienia ,wspólne pasje,plany i poglądy z drugą osobą.
Awatar użytkownika
Riri_hugmepls
Posty: 2
Rejestracja: 9 sie 2018, o 12:44

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Riri_hugmepls » 9 sie 2018, o 12:56

No ja mam 19 lat i powiem szczerze, że ja nie potrafiła bym być z kobietą po 30 ( sorry ? ) Kiedyś to się pewnie zmieni, bo jeszcze z 3 lata temu mówiłam, że 2 lata różnicy to już za dużo, ale póki co to ja nawet nie wiedziałabym o czym mam rozmawiać :roll:
Top 5 kremów na trądzik różowaty https://www.epiotrkow.pl/news/Tradzik-r ... rose,31513
Awatar użytkownika
Van00
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 6 lis 2017, o 20:42

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Van00 » 9 sie 2018, o 13:18

Według mnie wiek nie ma znaczenia. Między mną a moją Kobietą jest bardzo duża różnica wieku, a dogadujemy się świetnie - często nawet bez słów, lubimy to samo więc tematów do rozmów nie brakuje, związek trwa już 3 lata i 5 miesięcy i jest super. Dopóki nie poznałam mojej Kobiety, to uważałam, że wiek ma znaczenie, bardzo broniłam się przed tym związkiem, przed uczuciami - no ale..poległam i nie żałuję :)
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Julia_ » 15 sie 2018, o 02:07

Nie ma znaczenia w sensie związkowym, ale wiadomo, że gra dużą rolę chcąc czy nie chcąc podczas pierwszego wrażenia. Ja uważam, że każdy wiek ma swój urok. Dojrzałe kobiety są traktowane przeze mnie z większym szacunkiem i zawsze jest z nimi to coś (ciężko to określić) czego nie mają nastolatki bądź dwudziestoparolatki. Ja zawsze otaczałam się osobami dużo starszymi i najlepiej się z takimi dogadywałam.
Przy młodszych ode mnie czuję się staro, mimo, że wcale dużo lat nie mam, ale nie jestem przyzwyczajona. Jednak jest w tym jakiś urok. Jestem osobą, która na ogół jest nieempatyczna i pozbawiona wyższych emocji współczucia, ale jak przychodzi co do czego to bardzo opiekuńcza. Chciałabym opiekować się dziewczyną w związku i traktować jak oczko w głowie :P W moim ostatnim związku to raczej ja byłam tą w okół której się skacze (była sobie nie pozwalała za bardzo na opiekowanie się nią haha). Było to miłe, ale uważam, że nie wpasowuje się do końca w moje upodobania.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: biglove90 » 15 sie 2018, o 17:46

Interesują mnie bardziej starsze kobiety ewentualnie w tym samym wieku co ja.Noe wyobrażam sobie związku o 10lat młodsza dziewczyna bo wydaje mi się że ma inne priorytety w tym wieku a starsza o 10lat jak najbardziej jest ok.
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: PaniFejkowa » 16 sie 2018, o 11:53

Mnie, z kolei, zawsze, od najmłodszych lat, interesowały kobiety po 30, 35 r. ż., a nawet bliżej 40. Moja partnerka jest ode mnie starsza o ponad dekadę i nie odczuwam tej różnicy wieku. Chodzi więc o dopasowanie, a nie wiek. Nie wyobrażałam sobie i nie wyobrażam nadal bycia z rówieśniczką bądź młodszą dziewczyną. Nie chodzi tu nawet o kwestie mentalne, bo spotkałam wiele starszych kobiet, które były nieporadne jak małe dziewczynki i, jak to się teraz mówi na nieudaczników, wciąż "zagubione" i przez to bardzo żenujące. Stwierdziłam zatem, że głównie chodzi o cechy fizyczne, choć na pewno poglądy na wiele spraw też mają znaczenie. Ale to zależy od jednostki, tak jak wspomniałam. Idąc dalej tym tropem, widać jasno, że wiek nie określa inteligencji emocjonalnej ani takowej dojrzałości. Osobiście nie uważam się za nadto dojrzałą, jak to zwykle bywa w takim przypadku, natomiast wiem, jakie mam oczekiwania i co potrafię dać od siebie. :wink:
AmandaHart
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2018, o 12:17
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: AmandaHart » 18 lis 2018, o 13:10

Dla mnie wiek ma znaczenie, ale inaczej niż mogłoby się wydawać 😁 Zdecydowanie wolę znacznie starsze kobiety, oznaki starości mnie pociągają. Najchętniej znalazłabym partnerkę 40+. Dałabym radę myślę być z dziewczyną już 10 lat starszą, ale nie sądzę żebym potrafiła coś poczuć do kogoś w moim wieku. Sama mam 18 lat i strasznie to dla mnie niewygodne, bo trudno znaleźć kobietę, która nie zaszufladkuje mnie jako gówniarę, jeszcze zanim pozwoli mi się chociaż wysłowić.
Who says that murder's not an art?
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: monia15 » 18 lis 2018, o 15:00

kotku, bo nie wiem ktora 40+ by cie chciala, jak jej powiesz, ze pociagaja cie w niej OZNAKI STAROSCI :D :D :D
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: jasandra » 18 lis 2018, o 16:05

monia15 pisze:
18 lis 2018, o 15:00
kotku, bo nie wiem ktora 40+ by cie chciala, jak jej powiesz, ze pociagaja cie w niej OZNAKI STAROSCI :D :D :D
:podbite oczko: :cool: :pilka:
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: massgirlz » 18 lis 2018, o 17:06

Ale się uśmiałam=) jak byś mogła opisać te oznaki byłoby ekstra? Jestem zaciekawiona.
AmandaHart
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2018, o 12:17
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: AmandaHart » 18 lis 2018, o 19:52

massgirlz pisze:
18 lis 2018, o 17:06
Ale się uśmiałam=) jak byś mogła opisać te oznaki byłoby ekstra? Jestem zaciekawiona.
Przepraszam jeśli kogokolwiek uraziłam, uważam "oznaki starości" za pozytywne określenie i zaletę, bo mnie pociągają, nie miało to mieć negatywnego wydźwięku. Chodzi mi o zmarszczki, siwe włosy, dłonie typowe dla kobiet w podeszłym wieku (nie umiem znaleźć na nie odpowiednich epitetów, ale jestem pewna, że wiecie o co chodzi). Od razu zaznaczam, że te cechy nie oznaczają dla mnie, że ktoś jest STARY, bo to moim zdaniem definiuje się wg. tego na ile ktoś się czuje i co ma w głowie i sercu. To są tylko cechy, które dla mnie są jak najbardziej pozytywne, a określiłam je jako "oznaki starości", bo uznałam, że jest to szerokie pojęcie które będzie jasno odczytane. Najwyraźniej się pomyliłam i przepraszam, nie uważam kobiet 40+ za stare, absolutnie. Zrobiłam po prostu mało przemyślany skrót myślowy. :) Miłego wieczoru!
Who says that murder's not an art?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: ImaSumak » 18 lis 2018, o 21:35

Amando Hart mam do Ciebie ogromną prośbę: wejdź proszę w ten link:
https://www.google.co.uk/search?ie=UTF- ... eszły+wiek
Tam na pierwszym miejscu będziesz miała prezentację. Ściągnij ją sobie i przeczytaj. Potem wróć do tego wątku na forum i przeczytaj swoje posty i zastanów się czym są:
1. Oznaki starości,
2. Podeszły wiek.

Z chęcią przeczytam jeszcze raz Twoją opinię, tylko postaraj się nie iść już skrótami myślowymi przez cmentarze. :wink:
Lubię kiedy kobieta...
AmandaHart
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2018, o 12:17
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: AmandaHart » 18 lis 2018, o 22:36

ImaSumak pisze:
18 lis 2018, o 21:35
Amando Hart mam do Ciebie ogromną prośbę: wejdź proszę w ten link:
https://www.google.co.uk/search?ie=UTF- ... eszły+wiek
Tam na pierwszym miejscu będziesz miała prezentację. Ściągnij ją sobie i przeczytaj. Potem wróć do tego wątku na forum i przeczytaj swoje posty i zastanów się czym są:
1. Oznaki starości,
2. Podeszły wiek.

Z chęcią przeczytam jeszcze raz Twoją opinię, tylko postaraj się nie iść już skrótami myślowymi przez cmentarze. :wink:
Proszę bardzo, przeczytałam i zastanowiłam się. Jeśli chodzi o punkt pierwszy, to piszą tam o cechach starości, ale w kwestii mentalności, a ja mówię o aspekcie czysto biologicznym. Jak pisałam wcześniej, starość w znaczeniu mentalności nie ma określonego wieku, ktoś może czuć się staro po 30stce (mam takie koleżanki), a ktoś może mieć 90 lat i czuć się młodo. Mówiłam o oznakach starzenia biologicznego, bo proszę mi nie wmawiać, że niezależnie od tego jak się czujemy, ciało z upływem czasu się zmienia. U niektórych szybciej, u niektórych wolniej. Moja mama w wieku 30 lat, kiedy mnie rodziła, była już całkowicie siwa. Jeśli 30latka jest siwa to już ona mnie pociąga, nie dlatego że uważam że jest stara, bo nie jest, ale dlatego że pojawiły się u niej typowe dla upływu czasu cechy. Jeśli chodzi o punkt 2., to wg. tej prezentacji wiek podeszły jest od 60 lat. I tak, dokładnie to miałam na myśli, podobają mi się również kobiety w tym wieku, a szczególnie podobają mi się ich dłonie (bo właśnie w tym kontekście użyłam wyrażenia "podeszły wiek"). Wszystkie aktorki za którymi szaleję przekroczyły już próg 60ciu lat i wcale nie wyglądają na mniej, podobają mi się właśnie takie. Pułap 40+ wybrałam, bo wiem, że większość kobiet w tym wieku już mnie pociąga. Nie podobają mi się za to wysportowane 40latki, bo brakuje im właśnie tych najważniejszych dla mnie cech. Różne osoby różnie się starzeją, i fizycznie, i mentalnie, nie uważam żeby dany przedział wiekowy można było jednoznacznie szufladkować jako stary czy młody. Większość 40latek, ba, większość 60latek jest jeszcze bardzo młodych mentalnie. Ale nie powiesz mi, że nie mają już pomarszczonej skóry, przynajmniej te drugie. Mam nadzieję, że teraz udzieliłam wyczerpującej odpowiedzi
Who says that murder's not an art?
Awatar użytkownika
Arlene
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2018, o 12:41
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Arlene » 21 lis 2018, o 13:04

Mam 22 lata i jestem w udanym zwiazku z 40-latka, nie widze problemu.
Adelajda140
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2019, o 23:48

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Adelajda140 » 15 wrz 2019, o 16:05

Mam identyczny problem psychiczne jestem jakieś 10-20 lat starsza od rówieśników
Awatar użytkownika
Hederath
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2019, o 22:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Hederath » 16 wrz 2019, o 11:34

Ja uważam, że jeżeli jest się mentalnie odrobinę starszym niż pesel przewiduje, to relacje ze starszą kobietą mogą być naprawdę interesujące.
Sama dobrze się odnajduję w takich, a czasem nawet bardziej je preferuję od tych typowo rówieśniczych.
Duska_18
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2019, o 21:51

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: Duska_18 » 18 paź 2019, o 21:25

Dla mnie osobiście wiek nie ma znaczenia, dopóki różnica między mną, a partnerką nie wynosi więcej niż 10 lat. ;p Sama, odkąd pamiętam, zakochiwałam się w starszych kobietach. Pamiętam, że przez całe gimnazjum (i 1 kl. liceum) kochałam się w swojej nauczycielce z tamtego gimnazjum. Jest naprawdę niesamowitą, wyjątkową kobietą. ^^ Ogólnie mi mówią to samo, co Tobie, tzn. mentalnie mam 30 lat. :D Od zawsze dojrzałe (albo po prostu starsze) kobiety mi topią serduszko. ^^
milka96
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2020, o 10:08

Re: Czy wiek dla Ciebie ma znaczenie?:)

Post autor: milka96 » 21 lip 2020, o 10:13

hmm w tak młodym wieku duża różnica może mieć znaczenie, inny etap w życiu, inne plany i priorytety ale przecież niekoniecznie ;) znam przypadki par gdzie była spora różnica nie wszystkie co prawda przetrwały ale to nie znaczy ze każdy jest spisany na straty więc nie przejmuj się może gdzieś tam jakaś fajna dojrzała dziewczyna czeka na Ciebie, nie zamykaj się na różne opcje
ODPOWIEDZ