Czy to dziwne? Czy mogę się podobać ?

Sprawy nastolatek
ODPOWIEDZ
swierzynka
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2018, o 23:22

Czy to dziwne? Czy mogę się podobać ?

Post autor: swierzynka » 2 wrz 2018, o 23:35

Hej to mój pierwszy post tutaj więc proszę o zrozumienie ;)

Mianowicie mam lat 19 i może to dziwne ale podobają mi się starsze kobiety często nawet dwukrotnie starsze, uprzedzam że nigdy nie byłam w związku z żadną kobietą, nie wiem czym można im zaimponować, czy one czują mój wzrok na sobie jak mogą na to reagować podejżewam że z zażenowaniem. Czy mogę im się podobać? Mam 150cm i można mnie podnieść jedną ręką :D Do tego nie wyglądam nawet na te 19 lat za bardzo ;/ Przepraszam za chaotyczne pismo ale ciekawa jestem waszych opinii.
mrs_hyde
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 6 mar 2016, o 00:13

Re: Czy to dziwne? Czy mogę się podobać ?

Post autor: mrs_hyde » 8 wrz 2018, o 11:37

Nie to, co ładne, a to co się komu podoba :P
Ty nie masz się podobać "kobietom" tylko tej jednej jedynej, która i Tobie się spodoba. Ja też od zawsze zapatrzona w kobiety dużo starsze ode mnie, ale powiedzmy sobie szczerze, w wieku 20 lat ma się zupełnie inne życie niż w wieku 40. I te różnice będą wychodziły na różnych płaszczyznach.
Moja kobieta jest starsza ode mnie o 12 lat i najczęściej różnice wychodzą w głupotach typu:
Ona mnie pyta, czy pamiętam taką bajkę, bo ona ją uwielbiała i opowiada o niej, że jeszcze zanim poszła do szkoły to tak i tak było. Wtedy się uśmiecham i przypominam spokojnym głosem "kochanie, mnie jeszcze wtedy na świecie nie było". Albo opowiada o jakichś hitach dyskotekowych z młodości, na co ja "myszko, ale ja wtedy chodziłam do zerówki, nie znam" :czerwononosyrenifer:

No i np. ona ma dziecięce wspomnienia z wyjazdów do Niemiec, bo to był jeszcze PRL i za zachodnią granicą było bardziej kolorowo niż u nas, a ja się urodziłam już w wolnej Polsce, więc i wspomnienia ze wczesnych lat mam zupełnie inne.

To są głupoty i śmiejemy się z tego niesamowicie, ale pewnie nie byłoby tak kolorowo, gdybym np. jeszcze studiowała albo dopiero wchodziła w dorosły świat - ona ustatkowana, a tu dopiero start w życie - różne światy, różne punkty widzenia. Ta sama różnica wieku na różnym etapie życia potrafi być obiektywnie większa lub mniejsza. Grunt to zrozumienie, akceptacja i tolerancja na te wszystkie różnice, których wyrównać się w żaden sposób nie da, trzeba nauczyć się z nimi żyć :wink:
Awatar użytkownika
incusa
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 12:19
Lokalizacja: Płock

Re: Czy to dziwne? Czy mogę się podobać ?

Post autor: incusa » 10 wrz 2018, o 12:35

mrs_hyde mówi bardzo mądrze. Wiek to jest różnica, która wprowadza właśnie takie nieporozumienia, kiedy ktoś zapomina o tej różnicy. ;) Ale wcale nie musi być problemem w związku.
A co do Twojego pytania, każdy człowiek ma inny gust. Więc nie ma co generalizować. Jeśli podobają Ci się starsze kobiety, to najwyraźniej z taką powinnaś być. Musisz poszukać tylko takiej, która będzie chciała być z Tobą.
O naszym szczęściu nie decyduje to, co nam się przydarza, ale to, jak na to reagujemy.
ODPOWIEDZ