Jak najlepiej oczyścić organizm?

Cafe dla wszystkich
Pokerowa
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2018, o 11:25

Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Pokerowa » 10 paź 2018, o 11:33

Czy istnieje jakaś detoksykacja która oczyściłaby mój organizm dodatkowo dodając mu energii? Ostatnio czuję się jakaś taka ociężała i powolna i mam wrażenie, że to przez moją dietę i strasznie zabiegany tryb życia.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Gaik » 10 paź 2018, o 12:12

Istnieje tylko coś takiego jak życie w zgodzie z potrzebami organizmu. Jak już skupiać się na jedzeniu to może od razu w dobrą stronę...
Średni czas oczekiwania na efekty dostosowania to wymagań biologicznych to ok. 3 tygodnie. Poznanie i dopasowanie niuansów pod samą siebie zajmuje już o wiele dłużej. Żrąc tak jak je się w naszej kulturze nawet kilka lat. Organizm nie potrzebuje dodatkowego oczyszczania. Można uznać ewentualnie, że załatwia to sobie poprzez aktywność fizyczną, czyli każdy ruch, który prowadzi do wzmożenia zapotrzebowania na energię, czyli przyśpiesza metabolizm. Jeśli zjesz dużo świństwa to zwyczajnie szybciej je usuniesz, a jeśli włączysz więcej składników odżywczych lub leki to ich działanie zostanie przyśpieszone (przykładowo antydepresanty u ludzi trenujących ok. 5 razy na tydzień działają po 2-3 dniach, nie około 3 tygodniach).

Co to znaczy jeść w zgodzie z potrzebami? Z takich podstawowych zasad:
- odejść od posiłków, czyli uciec od "ssania" na godziny, nieustannego stymulowania obszaru głodu w mózgu. Człowiek może jeść spokojnie 2 czy 3 razy po około 1500 kcal dziennie. Żeby nauczyć się jeść trzeba się najpierw oduczyć pochłaniać i obawiać głodu (rekordy głodowania idą w grubo ponad 100 dni, a taki umowny czas życia bez to 3 tygodnie, zatem jak już czegoś się bać to pragnienia)
- większość węglowodanów czerpać z warzyw (komponowanych maksymalnie kolorowo, różnorodnie), a węglowodany z ziaren (np. wszystko z mąki - kluchy o ładnych nazwach, pieczywo, pizza, czyli zwykła buła z odrobią posypki z sera) to powinien być margines, jakaś 1/3 do 2/3
- cukry proste z owoców, ciastek powinny być rzadkim dodatkiem, najczęściej wtedy gdy potrzeba sporo szybkiej energii np. przy długim chodzeniu po górach, w przypadku biegaczy (odstawianie można zacząć od słodzenia kawy/herbaty i początkowej zamiany ciastek na słodzone jogurty lub twarogi z dżemem/miodem, plus zawsze lepiej jeść fruktozę z owoców niż wcinać białe/brązowe kryształy). Przede wszystkim jeśli chce się zjeść coś słodkiego to je się zamiast, a nie po posiłku w celu oszczędzenia energii i nie robienia nadwyżek odkładanych jako tłuszcz
- utrzymywać w dobrym stanie swoje bakterie jelitowe np. dzięki kiszonkom, maślance
- wyeliminować sól, ponieważ produkty kupowane w sklepach i tak mają jej na potęgę, a trening nauki żywienia trzeba zacząć od przywrócenia smaku zabitego żarciem "tak jak wszyscy"

Ludzie zwykle szybko dowiadują się czy są np. bardziej węglowodanowi czy białkowi/mięsni i nie ma sensu z tym walczyć. W przypadku tej drugiej opcji można przetestować jakieś diety eliminujące wszystkie węgle (chyba był jakiś Atkins czy Kwaśniewski), albo przyjąć swoje zasady i jeść warzywa z mięsem/serem a mniej węglowodanów ze zbóż. U ludzi bardziej "cukrowych" odwrotnie czyli można okresowo całkowicie eliminować mięso i ryby.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: adama » 10 paź 2018, o 14:25

Chyba najlepiej oczyścić organizm za pomocą mydła i wody :D
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: salami » 10 paź 2018, o 19:56

Wyspowiadać się :faja:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: ImaSumak » 10 paź 2018, o 20:14

salami pisze:
10 paź 2018, o 19:56
Wyspowiadać się :faja:
Salami jakże miło Cię widzieć! :tancze:

Do spowiedzi dorzucilabym pokutę. Bez tego ani rusz.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
tessaract
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 3 maja 2014, o 19:52

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: tessaract » 10 paź 2018, o 20:58

Teraz na czasie są głodówki!
Nic nie musisz robić, po prostu nic nie jesz, pijesz tylko trochę wody ale pic tez nie musisz jak nie chcesz.
I tak kilka dni
Tygodni
Czasem miesięcy
I się oczyszczasz ze toksyn i ze smalcu który w tobie zalega
Przy okazji się uzdrawiasz z wszelkich dolegliwości.
Mi­nuta spędzo­na w stre­sie trwa dłużej niż godzi­na w relaksie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: dobranocka14 » 10 paź 2018, o 20:59

tessaract pisze:
10 paź 2018, o 20:58
Teraz na czasie są głodówki!
Nic nie musisz robić, po prostu nic nie jesz, pijesz tylko trochę wody ale pic tez nie musisz jak nie chcesz.
I tak kilka dni
Tygodni
Czasem miesięcy
I się oczyszczasz ze toksyn i ze smalcu który w tobie zalega
Przy okazji się uzdrawiasz z wszelkich dolegliwości.
A przy okazji umierasz. Taki bonus.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: osiol » 10 paź 2018, o 21:13

dobranocko, ale wiesz jak to pięknie oczyści ze wszystkiego? :lol:
Awatar użytkownika
tessaract
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 3 maja 2014, o 19:52

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: tessaract » 10 paź 2018, o 21:19

Jedząc możesz się zadlawić,
Ość Ci stanąć w gardle może
Woda się zachlysnąć zdolasz
Zbledniesz, padniesz i nie wstaniesz
Mi­nuta spędzo­na w stre­sie trwa dłużej niż godzi­na w relaksie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: dobranocka14 » 10 paź 2018, o 21:24

osiol pisze:
10 paź 2018, o 21:13
dobranocko, ale wiesz jak to pięknie oczyści ze wszystkiego? :lol:
Głównie świat z głupoty.
rozmaryn1
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 23 lis 2015, o 12:48

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: rozmaryn1 » 10 paź 2018, o 21:42

tessaract pisze:
10 paź 2018, o 21:19
Jedząc możesz się zadlawić,
Ość Ci stanąć w gardle może
Woda się zachlysnąć zdolasz
Zbledniesz, padniesz i nie wstaniesz
o jeżu :podbite oczko: <3
joonis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2016, o 19:39

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: joonis » 10 paź 2018, o 22:00

Może najpierw pojść gdzieś (biobalance?)i zorientować się w jakiej formie jest twoj organizm. Gdzie potrzebuje wsparcia i co mu przeszkadza. Dopiero później ewentualnie oczyszczać lub odejmować coś tam z diety.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biedronca » 10 paź 2018, o 23:26

tessaract pisze:
10 paź 2018, o 21:19
Jedząc możesz się zadlawić,
Ość Ci stanąć w gardle może
Woda się zachlysnąć zdolasz
Zbledniesz, padniesz i nie wstaniesz
Racja. Lepiej dmuchać na zimne i nie jeść.

A tak serio - głodówki tylko pod kontrolą specjalisty od żywienia. W przeciwnym razie można sobie rozregulować metabolizm i uszkodzić układ pokarmowy.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biglove90 » 12 paź 2018, o 08:24

Zmotaj sobie receptę na lek do kolonoskopi :poop:
Oczyszczenie max i można poprawić jeszcze lewatywa :pilka:
Emocjonalnie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Emocjonalnie » 13 paź 2018, o 13:55

A potem perforacja jelita.

Najlepiej udać się do lekarza (lekarza po studiach medycznych z uprawnieniami do wykonywania zawodu), który ma podejście holistyczne, zna się na homeopatii i ziołolecznictwie. Na własną rękę można sobie tylko zaszkodzić
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biedronca » 13 paź 2018, o 15:19

Emocjonalnie pisze:
13 paź 2018, o 13:55
A potem perforacja jelita.

Najlepiej udać się do lekarza (lekarza po studiach medycznych z uprawnieniami do wykonywania zawodu), który ma podejście holistyczne, zna się na homeopatii i ziołolecznictwie. Na własną rękę można sobie tylko zaszkodzić
A jeszcze lepiej do szamana :roll:
No błagam, żadna poważna uczelnia medyczna nie uczy homeopatii.
Emocjonalnie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Emocjonalnie » 13 paź 2018, o 18:42

Mylisz się.

Francja, Niemcy, Anglia. I wiele innych państw.
Są szpitale homeopatyczne, homeopatyczne leki są dotowane we Francji.

Biedronca, to nie wątek o homeopatii. Załóż osobny jeżeli chcesz dyskutowac
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biedronca » 13 paź 2018, o 22:19

Ja wiem, że ludzie wierzą w różne bzdury i niestety czasami płacą za to grube pieniądze, ale bzdury nie przestają przez to być bzdurami.

I to nie ja wyciągnęłam temat homeopatii :)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: abecaduo » 13 paź 2018, o 22:25

biedronca pisze: No błagam, żadna poważna uczelnia medyczna nie uczy homeopatii.
O, przepraszam bardzo - przynajmniej jeden, wysoko oceniany w tym kraju uniwersytet medyczny, na przynajmniej jednym kierunku, ma w swoim przedmiocie kierunkowym zajęcia z homeopatii x)

Byłam, widziałam, potwierdzone info.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: osiol » 13 paź 2018, o 23:06

Śląski na podyplomowych na wydziale farmacji.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biedronca » 14 paź 2018, o 07:47

No i nic dziwnego, że polskie uniwersytety w światowych rankingach się nie liczą. :roll:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: abecaduo » 14 paź 2018, o 11:32

Czyli nie tylko jedna uczelnia. ; ) ale na ŚUMie to chyba była tylko jednorazowa edycja.
Btw. Angielskie uniwerki liczą się wysoko, a dopiero niedawno NHS przestał finansować szpital homeopatyczny w Londynie.

I tak to idzie.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: osiol » 14 paź 2018, o 12:34

Żadne badanie poprawnie metodologiczne i powtarzalne nie udowodniło skuteczności homeopatii, ale efekt placebo działa w niektórych przypadkach. Póki człowiek posługujący się homeopatią nie zaleca unikania konwencjonalnej medycyny, nie "leczy" raka witaminą C, nie odradza środków ratujących życie - nie mam nic przeciwko, chociaż mnie nie przekona do siebie. Są jednak ludzie, którym robi to dobrze, może przez myślenie magiczne, może przez placebo, może przez zainteresowanie jakie im okazuje taki uzdrowiciel.

Moja mama święcie wierzy we wszystkich bioenergoterapeutów, homeopatów, zielarzy, czarodziejów. Kiedy mówię jej: nadal w to wszystko wierzysz mimo że z każdym rokiem czujesz się gorzej? Ona odpowiada: gdyby nie oni czułabym się tragicznie. Jej wybór. Ale gdyby nie jej wybory, które kazały jej "leczyć" mnie niekonwencjonalnie z problemów hormonalnych gdy byłam dzieckiem, dziś może nie miałabym ich aż tyle i może dorosłabym chociaż do metra pięćdziesięciu.

Ale jeśli ktoś czuje, że to jego droga, wierzy w pamięć wody i lewoskrętną witaminę C i dodatkowo jest dorosły i decyduje o swoim zdrowiu i życiu sam - to homeopaci całego świata łączcie się ;)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: biedronca » 14 paź 2018, o 13:35

No właśnie problem w tym, że większości ludzi brakuje wiedzy, żeby zorientować się, że homeopatia to bzdura i Ci wszyscy homeopaci i inni magicy zbijają na tej niewiedzy grubą kasę, co jest zwyczajnie podłe. I niektórzy rzeczywiście szkodzą, a niektórzy "tylko" wyłudzają pieniądze.
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: abecaduo » 14 paź 2018, o 13:52

Primum non nocere :wink:
Brunetka27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 11 cze 2018, o 21:34

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Brunetka27 » 15 paź 2018, o 07:13

Ja się oczyszczałam plussszem detoxem. Ale go wycofali mendy :( był świetny
Brunetka27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 11 cze 2018, o 21:34

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: Brunetka27 » 15 paź 2018, o 07:14

osiol pisze:
14 paź 2018, o 12:34
Żadne badanie poprawnie metodologiczne i powtarzalne nie udowodniło skuteczności homeopatii, ale efekt placebo działa w niektórych przypadkach. Póki człowiek posługujący się homeopatią nie zaleca unikania konwencjonalnej medycyny, nie "leczy" raka witaminą C, nie odradza środków ratujących życie - nie mam nic przeciwko, chociaż mnie nie przekona do siebie. Są jednak ludzie, którym robi to dobrze, może przez myślenie magiczne, może przez placebo, może przez zainteresowanie jakie im okazuje taki uzdrowiciel.

Moja mama święcie wierzy we wszystkich bioenergoterapeutów, homeopatów, zielarzy, czarodziejów. Kiedy mówię jej: nadal w to wszystko wierzysz mimo że z każdym rokiem czujesz się gorzej? Ona odpowiada: gdyby nie oni czułabym się tragicznie. Jej wybór. Ale gdyby nie jej wybory, które kazały jej "leczyć" mnie niekonwencjonalnie z problemów hormonalnych gdy byłam dzieckiem, dziś może nie miałabym ich aż tyle i może dorosłabym chociaż do metra pięćdziesięciu.

Ale jeśli ktoś czuje, że to jego droga, wierzy w pamięć wody i lewoskrętną witaminę C i dodatkowo jest dorosły i decyduje o swoim zdrowiu i życiu sam - to homeopaci całego świata łączcie się ;)


Lubię malutkie dziewczyny 😍
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: justsomebody10 » 15 paź 2018, o 10:09

osiol pisze:
14 paź 2018, o 12:34


Moja mama święcie wierzy we wszystkich bioenergoterapeutów, homeopatów, zielarzy, czarodziejów. Kiedy mówię jej: nadal w to wszystko wierzysz mimo że z każdym rokiem czujesz się gorzej? Ona odpowiada: gdyby nie oni czułabym się tragicznie. Jej wybór.
Może jednak nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka? Czym innym są dziwne wymysły szarlatanów, a czym innym zwykłe ziołolecznictwo, które jest przydatne jako uzupełnienie terapii, a w drobnych schorzeniach może je zastąpić (zastąpić może zwłaszcza skłonność do faszerowania się prochami przy każdej okazji).
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: osiol » 15 paź 2018, o 11:39

Ja wierzę w skuteczność ziół, potrzeba na ich działanie więcej czasu itp ale wiem że roślinki mają udowodnione działanie. Jednak mama nie stosowała po prostu ziół, a chodzi i chodziła do naciągaczy, którzy mamili ją cudownymi mieszankami "pani! to prawdziwe zioła od mnichów tybetańskich, po nich nic panią boleć nie będzie" a były mieszanki najtańszych ziół do kupienia w pierwszym lepszym sklepie (mięta, pokrzywa, ostropest - kiedys zrobiłam analizę), tyle że trzeba było za nie zapłacić jak za złoto. I takich cudotwórców zielarskich wrzucam do jednego wora z bioenergoterapeutami i innymi szarlatanami.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jak najlepiej oczyścić organizm?

Post autor: ImaSumak » 15 paź 2018, o 19:01

osiol pisze:
14 paź 2018, o 12:34
Moja mama święcie wierzy we wszystkich bioenergoterapeutów, homeopatów, zielarzy, czarodziejów. Kiedy mówię jej: nadal w to wszystko wierzysz mimo że z każdym rokiem czujesz się gorzej? Ona odpowiada: gdyby nie oni czułabym się tragicznie. Jej wybór. Ale gdyby nie jej wybory, które kazały jej "leczyć" mnie niekonwencjonalnie z problemów hormonalnych gdy byłam dzieckiem, dziś może nie miałabym ich aż tyle i może dorosłabym chociaż do metra pięćdziesięciu.
Mój kolega, którego bardzo sobie cenię, jest absolutnie uczulony na antyszczepionkowców, ale to tak do granic możliwości. Okazało się, że jego mądrzy rodzice byli zagorzałymi antyszczepionkowcami, więc nigdy go na nic nie zaszczepili. Facet ma potworne problemy ze zdrowiem, ledwo żyje.
Takie to eksperymenty i mądrość niektórych ludzi. Pół biedy, gdy eksperymentują na sobie.
Ale, ale! Przecież zawsze stnieje zloty środek:
rodzice nie muszą szczepić, czy leczyć wszystkich swoich dzieci, tylko te, które chcą sobie zatrzymać.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ