Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Cafe dla wszystkich
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: PaniFejkowa » 2 gru 2018, o 17:35

Jestem rozczarowana samą sobą. Zapomniałam o urodzinach najlepszej koleżanki z lat szkolnych. Na pewno było jej przykro. :cry: Urodziny były ponad miesiąc temu... :roll:
Pasht
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2018, o 07:50

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Pasht » 2 gru 2018, o 18:21

^ Jeszcze nie jest za późno. :) Zrób coś dla niej i gorąco przeproś za brak pamięci. Może jakieś wyjście do miejsca, które lubi itp.
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: PaniFejkowa » 2 gru 2018, o 19:31

Pasht pisze:
2 gru 2018, o 18:21
^ Jeszcze nie jest za późno. :) Zrób coś dla niej i gorąco przeproś za brak pamięci. Może jakieś wyjście do miejsca, które lubi itp.
Niestety widzimy się raz w roku i mieszkamy daleko od siebie.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Sad_Rabbit » 15 gru 2018, o 08:52

W sumie nie sa to zle emocje ale..... masakrycznie mi sie nudzi teraz w pracy i bede sie chyba udzielac w kazdym watku:>
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: osiol » 2 sty 2019, o 18:21

Po dwóch latach od wykrycia u niej kostniako-mięsaka, dziś odeszła Kłopot. Po prostu zgasła i już jej nie ma :( Była ze mną 13 lat, 10 lat temu przygarnęłyśmy do siebie A., cały nasz związek z A. to obecność Kłopota. Pusto bez niej strasznie.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: gimmeeverything » 2 sty 2019, o 20:44

osiol pisze:
2 sty 2019, o 18:21
Po dwóch latach od wykrycia u niej kostniako-mięsaka, dziś odeszła Kłopot. Po prostu zgasła i już jej nie ma :( Była ze mną 13 lat, 10 lat temu przygarnęłyśmy do siebie A., cały nasz związek z A. to obecność Kłopota. Pusto bez niej strasznie.
bardzo nam smutno, dziewczyny :|
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Motyl9 » 2 sty 2019, o 23:00

osiol pisze:
2 sty 2019, o 18:21
Po dwóch latach od wykrycia u niej kostniako-mięsaka, dziś odeszła Kłopot. Po prostu zgasła i już jej nie ma :( Była ze mną 13 lat, 10 lat temu przygarnęłyśmy do siebie A., cały nasz związek z A. to obecność Kłopota. Pusto bez niej strasznie.
Bardzo mi przykro :(
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Elinor » 3 sty 2019, o 09:43

Dołączam się, bardzo mi przykro :(
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: malina_grey » 4 sty 2019, o 01:13

Dołączam się równieź do kondolencji :cry:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: justsomebody10 » 4 sty 2019, o 18:40

Również bardzo mi przykro. Ale przynajmniej dałyście jej 10 szczęśliwych lat.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: osiol » 4 sty 2019, o 22:16

Chcę wierzyć że te pierwsze 3 lata tylko ze mną też były szczęśliwe.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 5 sty 2019, o 19:40

osiol pisze:
4 sty 2019, o 22:16
Chcę wierzyć że te pierwsze 3 lata tylko ze mną też były szczęśliwe.
Proszę Cię...

Teraz biega i jest szczęśliwa za tęczowym mostem. Fajnie że tak długo mogliście się cieszyć swoją obecnością. Bardzo Wam współczuję.
Trzymajcie się Dziewczyny!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Ania-94
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 18:41

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Ania-94 » 6 sty 2019, o 23:51

To może nie złe emocje, ale smutne emocje. Tęsknię za swoją dziewczyną, bo mieszkamy bardzo daleko od siebie. Widziałyśmy się na kilka dni na okres świąt i nowego roku. Teraz czas wrócić do realiów i nie widzieć się znów miesiąc bądź dwa. Jak temu podołać... :beksa:
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: jasandra » 13 sty 2019, o 23:04

Jestem wstrząśnięta dzisiejszymi wydarzeniami w Gdańsku :poop: :poop: . Prezydent miasta zaatakowany na scenie przez nożownika, podczas finału WOŚP.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 14 sty 2019, o 20:44

Coś się w Polsce skończyło.
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: justsomebody10 » 14 sty 2019, o 22:24

pawłowicz i matka kurka plują jadem od wczoraj. Nic ich nie powstrzyma, a tragedię wykorzystują, żeby dowalić Owsiakowi. Trudno komentować nawet podłość takich ludzi, którzy jeszcze mają czelność oskarżać innych o dzielenie społeczeństwa... Wczoraj oglądałam jeden z programów w TVP Info (tak, tak, czysty masochizm). Redaktorzyna bezpardonowo oskarżył przedstawiciela PO, że tylko jego partia ponosi winę za to, co się wydarzyło i za dzielenie ludzi w Polsce nie kryjąc nawet swoich poglądów politycznych, a miernota z "Sieci" pokpiwał sobie z akcji dotyczącej "dzieci z Aleppo", wyśmiewał akcję dotyczącą obrony karpii, dzików itp. Działania protestujących wyśmiał, bo przecież "minister środowiska wszystko dokładnie wyjaśnił".
Trudno nawet ująć w słowa to, że do takiego czynu wykorzystano dobroczynną imprezę, która jako jedna z nielicznych potrafiła łączyć ludzi (oczywiście, nie wszystkich, bo to już w naszym kraju jest raczej niemożliwe).
Czy to wydarzenie czegoś nas nauczy? Jasne, że nie. Hejterstwo będzie się nadal miało dobrze, rząd dalej surowym okiem będzie patrzył na ludzi o odmiennych poglądach, a łaskawym i pobłażliwym na kiboli, MW, ONR itp. Wystawianie aktu politycznego zgonu P. Adamowiczowi w 2017 r. uznano za swobodne wyrażanie poglądów, w sprawie wieszania zdjęć posłów na szubienicach też mało postępów... Widać przyzwolenie na pewne zachowania.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 15 sty 2019, o 21:30

Just nie skomentuję i nie wdam się w dyskusję, bo to wszystko mnie przerosło.

Z innej beczki:
W głosowaniu brytyjskiego parlamentu nad umową brexitową z UE 202 głosów było za, a aż 432 przeciw! Nikt nie spodziewał się aż tak ogromnej przewagi!
Przewodnicząca Szkotów zapowiedziała, że jeśli UK nie zostanie w UE, to Szkocja wystąpi z Wielkiej Brytanii! Przewodniczacy Irlandyczków poparł ją ogłaszając, że Irlandia nie chce pozostać w izolacji. Opozycja zgłosiła votum nieufnosci i chce odwołania rządu.
Zapowiada się nieźle.
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: justsomebody10 » 16 sty 2019, o 12:03

ImaSumak pisze:
15 sty 2019, o 21:30
Just nie skomentuję i nie wdam się w dyskusję, bo to wszystko mnie przerosło.
Tak, to chyba najlepsze wyjście, bo już samo czytanie komentarzy jest przygnębiające. Może faktycznie pod pewnym względem dawne czasy, pozbawione internetu czy TV z mnóstwem kanałów, były bardziej optymistyczne, bo nie można było zobaczyć tyle podłości i głupoty? Nie było źródła, które umożliwiałoby ludziom wyprodukowanie i upublicznienie takich ilości idiotyzmów, a jeśli już ktoś to robił, to w mocno ograniczonym gronie (rodzina, klasa, grupa znajomych, sąsiedzi).
Z innej beczki:
W głosowaniu brytyjskiego parlamentu nad umową brexitową z UE 202 głosów było za, a aż 432 przeciw! Nikt nie spodziewał się aż tak ogromnej przewagi!
Przewodnicząca Szkotów zapowiedziała, że jeśli UK nie zostanie w UE, to Szkocja wystąpi z Wielkiej Brytanii! Przewodniczacy Irlandyczków poparł ją ogłaszając, że Irlandia nie chce pozostać w izolacji. Opozycja zgłosiła votum nieufnosci i chce odwołania rządu.
Zapowiada się nieźle.
Niezły pasztet. Zastanawiam się, jak to odkręcą. Zakupiłaś już "zestaw przetrwania" za 300 funciaków? :wink:
I jak Brytyjczycy sami mogli na siebie zakręcić taki bat? Ręce opadają, jak czytałam wypowiedzi ludzi, którzy twierdzili,że zagłosowali w referendum za brexitem nie dlatego, że chcieli wyjścia z UE, ale chcieli zaprotestować przeciw rządowi. I teraz zdziwieni, że to jednak miało oznaczać, że chcą wyjść....
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 20 sty 2019, o 14:06

justsomebody10 pisze:
16 sty 2019, o 12:03
Z innej beczki:
W głosowaniu brytyjskiego parlamentu nad umową brexitową z UE 202 głosów było za, a aż 432 przeciw! Nikt nie spodziewał się aż tak ogromnej przewagi!
Przewodnicząca Szkotów zapowiedziała, że jeśli UK nie zostanie w UE, to Szkocja wystąpi z Wielkiej Brytanii! Przewodniczacy Irlandyczków poparł ją ogłaszając, że Irlandia nie chce pozostać w izolacji. Opozycja zgłosiła votum nieufnosci i chce odwołania rządu.
Zapowiada się nieźle.
Niezły pasztet. Zastanawiam się, jak to odkręcą. Zakupiłaś już "zestaw przetrwania" za 300 funciaków? :wink:
I jak Brytyjczycy sami mogli na siebie zakręcić taki bat? Ręce opadają, jak czytałam wypowiedzi ludzi, którzy twierdzili,że zagłosowali w referendum za brexitem nie dlatego, że chcieli wyjścia z UE, ale chcieli zaprotestować przeciw rządowi. I teraz zdziwieni, że to jednak miało oznaczać, że chcą wyjść....
Hmm nie wiedziałam, że takie zestawy istnieją.
Walijczycy i Kornwalijczycy już dwa dni po referendum rządali powtórzenia referendum, gdyż wreszcie dotarła do nich informacja, że jako najbiedniejsze regiony WB nie będą już dostawać dotacji z UE... Różnie więc było i jest z tymi przeciwnikami.
Generalnie panowała dezinformacja głoszona przez zwolenników wystąpienia z UE, gdyż przeciwnicy prawie do samego końca nie przyjmowali do wiadomości, że WB może z Unii wystąpić.
Ja jestem zwolenniczką drugiego referendum, z jasno określonym pytaniem, skoro już wiadomo, na czym ten brexit będzie naprawdę polegał (w ciągu ostatnich dwóch lat Brytyjczycy mieli okazję dowiedzieć się np. że ich export do Unii wynosi 6% w sali roku, podczas gdy import 46%. Ku zdziwieniu wielu, w tym ostatniego z ministrów negocjujących wyjście z Unią, okazało się, że WB jest wyspą (jak rownież wyspa Man), dzięki czemu minister mógł poinformować opinię publiczną, że nie zdawał sobie sprawy, jak wiele zależy od przeprawy promowej w Calais... Jako gentelmen oczywiście wszystkich za to przeprosił i podał się do dymisji. Uniwersytet zrobił oficjalną ocenę plusów i minusów wyjścia z UE dla pracowników i w podsumowaniu podano trzy rzeczy:
1. Nadal nie do końca wiadomo co i jak,
2. Nie odnaleziono ani jednej pozytywnej rzeczy dla uniwersytetu płynacej z brexitu,
3. Analitycy być może mają zbyt małą wyobraźnię, za co przepraszają.)
Referendum więc byłoby bardziej wiarygodne teraz, kiedy zasłona populizmu zwyczajnie opadła. Jednak nie referendum z pytaniem jak poprzednio: czy chcesz brexitu, tylko: czy znając konsekwencje brexitu mimo wszystko chcesz wystapienia WB z UE?
W tym momencie jestem pewna, że przeciwnicy brexitu by wygrali bez problemu. Wielu ludzi zmieniło zdanie.
Lubię kiedy kobieta...
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Elinor » 20 sty 2019, o 14:16

Referendum więc byłoby bardziej wiarygodne teraz, kiedy zasłona populizmu zwyczajnie opadła.
Oby dalej ta zasłona populizmu opadała, zanim narobi on więcej szkód.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ama » 20 sty 2019, o 21:13

ImaSumak pisze:
15 sty 2019, o 21:30
Just nie skomentuję i nie wdam się w dyskusję, bo to wszystko mnie przerosło.
Chyba wszystkich nas przerosło... :beksa:
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: mayawaska » 21 sty 2019, o 06:49

Chmury, wredne chmury w noc zaćmienia księżyca i superpełni, a wieczór zapowiadał piękną i bezchmurną, niebo znów z nas zakpiło :(
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 20:48

Mam zdecydowanie za dużo nauki. Mam nadzieję, że następny semestr będzie lżejszy. #sesja
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: gimmeeverything » 7 lut 2019, o 00:11

gaśnie nasz najstarszy kot.

trzeci domownik w ciągu kilku miesięcy -

ile, qrwa, jeszcze...?! :evil:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: neutrall » 28 mar 2019, o 20:20

ImaSumak pisze:
20 sty 2019, o 14:06

Ja jestem zwolenniczką drugiego referendum, z jasno określonym pytaniem, skoro już wiadomo, na czym ten brexit będzie naprawdę polegał (w ciągu ostatnich dwóch lat Brytyjczycy mieli okazję dowiedzieć się np. że ich export do Unii wynosi 6% w sali roku, podczas gdy import 46%. Ku zdziwieniu wielu, w tym ostatniego z ministrów negocjujących wyjście z Unią, okazało się, że WB jest wyspą (jak rownież wyspa Man), dzięki czemu minister mógł poinformować opinię publiczną, że nie zdawał sobie sprawy, jak wiele zależy od przeprawy promowej w Calais... Jako gentelmen oczywiście wszystkich za to przeprosił i podał się do dymisji. Uniwersytet zrobił oficjalną ocenę plusów i minusów wyjścia z UE dla pracowników i w podsumowaniu podano trzy rzeczy:
1. Nadal nie do końca wiadomo co i jak,
2. Nie odnaleziono ani jednej pozytywnej rzeczy dla uniwersytetu płynacej z brexitu,
3. Analitycy być może mają zbyt małą wyobraźnię, za co przepraszają.)
Referendum więc byłoby bardziej wiarygodne teraz, kiedy zasłona populizmu zwyczajnie opadła. Jednak nie referendum z pytaniem jak poprzednio: czy chcesz brexitu, tylko: czy znając konsekwencje brexitu mimo wszystko chcesz wystapienia WB z UE?
W tym momencie jestem pewna, że przeciwnicy brexitu by wygrali bez problemu. Wielu ludzi zmieniło zdanie.
Mnie zastanawia jedna rzecz, jak to jest że wielu polityków Brytyjskich wraz z Teresą May, niechętnie podchodzą do pomysłu drugiego referendum i blokują to rozwiązanie w izbie gmin, powołując się na zasadę demokracji i spełnienia woli narodu itp. itd. I w dużym stopniu to zrozumiałe... Ale z drugiej strony T. May nie ma problemu z tym, aby po raz n-ty głosować w izbie gmin, tę samą umowę rozwodową z UE. To nie jest nawet jakaś krytyka, tylko dysonans poznawczy. Bo te próby przepychania kolanem na siłę wynegocjowanej umowy, i głosowanie jej po raz kolejny, nie jest podobne do kraju, który ma tak długą tradycje demokratycznego i wolnościowego ustroju. No chyba że definicja demokracji jest odmienna w parlamencie Brytyjskim.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: osiol » 30 mar 2019, o 01:54

Zastanawiam się, kiedy w końcu odpoczniemy od problemów. U mojej dziewczyny, endokrynolog wczoraj znalazł COŚ. Nie do końca wiadomo co, nawet nie bardzo można określić czy to jest na tarczycy czy na przytarczycach, wiadomo że ma około 2 cm. Biopsja za miesiąc. Martwię się.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 1 kwie 2019, o 19:12

neutrall pisze:
28 mar 2019, o 20:20
ImaSumak pisze:
20 sty 2019, o 14:06

Ja jestem zwolenniczką drugiego referendum, z jasno określonym pytaniem, skoro już wiadomo, na czym ten brexit będzie naprawdę polegał (w ciągu ostatnich dwóch lat Brytyjczycy mieli okazję dowiedzieć się np. że ich export do Unii wynosi 6% w sali roku, podczas gdy import 46%. Ku zdziwieniu wielu, w tym ostatniego z ministrów negocjujących wyjście z Unią, okazało się, że WB jest wyspą (jak rownież wyspa Man), dzięki czemu minister mógł poinformować opinię publiczną, że nie zdawał sobie sprawy, jak wiele zależy od przeprawy promowej w Calais... Jako gentelmen oczywiście wszystkich za to przeprosił i podał się do dymisji. Uniwersytet zrobił oficjalną ocenę plusów i minusów wyjścia z UE dla pracowników i w podsumowaniu podano trzy rzeczy:
1. Nadal nie do końca wiadomo co i jak,
2. Nie odnaleziono ani jednej pozytywnej rzeczy dla uniwersytetu płynacej z brexitu,
3. Analitycy być może mają zbyt małą wyobraźnię, za co przepraszają.)
Referendum więc byłoby bardziej wiarygodne teraz, kiedy zasłona populizmu zwyczajnie opadła. Jednak nie referendum z pytaniem jak poprzednio: czy chcesz brexitu, tylko: czy znając konsekwencje brexitu mimo wszystko chcesz wystapienia WB z UE?
W tym momencie jestem pewna, że przeciwnicy brexitu by wygrali bez problemu. Wielu ludzi zmieniło zdanie.
Mnie zastanawia jedna rzecz, jak to jest że wielu polityków Brytyjskich wraz z Teresą May, niechętnie podchodzą do pomysłu drugiego referendum i blokują to rozwiązanie w izbie gmin, powołując się na zasadę demokracji i spełnienia woli narodu itp. itd. I w dużym stopniu to zrozumiałe... Ale z drugiej strony T. May nie ma problemu z tym, aby po raz n-ty głosować w izbie gmin, tę samą umowę rozwodową z UE. To nie jest nawet jakaś krytyka, tylko dysonans poznawczy. Bo te próby przepychania kolanem na siłę wynegocjowanej umowy, i głosowanie jej po raz kolejny, nie jest podobne do kraju, który ma tak długą tradycje demokratycznego i wolnościowego ustroju. No chyba że definicja demokracji jest odmienna w parlamencie Brytyjskim.
To co się dzieje, to już dawno przekroczyło granice przyzwoitości czy jakiegoś logicznego myślenia.
Po ogłoszeniu wczoraj przez May chęci doprowadzenia do czwartego glosowania umowy brexitowej, to jakieś kpiny i mi się już cierpliwość skończyła. Już sama zaczęłam rzucać mięsem pod adresem tej pani.

Jak wiesz, ja się na prawie nie znam. W dodatku brytyjskie jest oparte o przypadki precedensu.
Jak wieść niesie w XVI w. głosowano jakąś ustawę i po nie zatwierdzeniu jej, głosowano jeszcze raz. Ustalono wtedy, że można ponownie poddać głosowaniu tę samą, odrzuconą wcześniej ustawę pod warunkiem, że zostaną w niej wprowadzone istotne zmiany.
Na tym precedensie opiera się May. Kwestia teraz tylko co nazywamy "istotną zmianą", bo wielu ludzi w tym, co każe May w kółko głosować, istotnych zmian nie widzi.
Co do referendum, May używa wyświechtanego stwierdzenia, które powtarza jak mantra, że musi zrealizować wolę narodu. Kompletnie pomijając milionowe demonstracje przeciwników, czy petycję w sprawie art. 50-go, którą podpisało już na stronach rządu prawie 6 mln. ludzi. To tak jak PiS robi wszystko co chce, bo suweren tak chce. Od słuchania takiego gadania to tylko człowieka może szlak na miejscu trafić.
Byłam przekonana, że po trzecim, nieudanum głosowaniu May się wreszcie poda do dymisji. Nie pojmuję tej kobiety. Własna partia jest przeciwko niej. Ale w tej partii jest obecnie mnóstwo rozłamów. I o ile wszyscy są przeciwko May, o tyle wielu jednak nie chce jej odwołania, bo nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za ten burdel.
Biorąc pod uwagę upór tej pani i jakby zupelny brak jakiegoś poczucia wstydu czy samokrytyki, nie umiem powiedzieć, co się dalej stanie. Sytuacja stała się dla mnie w tej chwili nieobliczalna.

Warto też pamiętać o Irlandii Północnej. Niedawno wybuchł samochód pułapka. Zdarzenie wyciszono. To pierwszy taki przypadek od porozumień wielkopiątkowych.
Szkoci otwarcie mówią o kolejnym referendum w sprawie niepodleglosci jeśli UK wyjdzie z UE. Glos podnieśli też Walijczycy, którzy przecież głosowali za brexitem, a teraz są jego gorącymi przeciwnikami i też burczą o niepodległości.

Co do uporu by wyjść z UE teraz i jak najszybciej oficjalnie się mówi, że chodzi o zbliżające się wybory do parlamentu UE i chodzi by UK już nie brało w nich udziału. Ale jest też inna teoria. I teraz jeżeli będziesz chciała, to musisz sobie to sama sprawdzić, bo jest to niepotwierdzona przeze mnie informacja, ale słyszałam ją z ust wielu ludzi, których uważam za mądrych. Otóż kiedyś tam UE ustaliła, że w tym roku i to jakoś teraz miało być głosowanie na temat rajów podatkowych. Chodziło o to, ze UE chce by ci wszyscy bogaci ludzie płacili podatki na terenie UE. Jest wiec podejrzenie, że istnieje grupa ludzi w UK, która sobie tego nie życzy i stad taka a nie inna data brexitu.
Nie bagatelizowalabym tej informacji, bo często jest tak, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, no i nie są to informacje, które przeczytałam np. na Pudelku. Tak sądzą ludzie z uniwerku, ale też nie tylko.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 1 kwie 2019, o 19:13

osiol pisze:
30 mar 2019, o 01:54
Zastanawiam się, kiedy w końcu odpoczniemy od problemów. U mojej dziewczyny, endokrynolog wczoraj znalazł COŚ. Nie do końca wiadomo co, nawet nie bardzo można określić czy to jest na tarczycy czy na przytarczycach, wiadomo że ma około 2 cm. Biopsja za miesiąc. Martwię się.
Trzymam kciuki za dobre wiadomości!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: ImaSumak » 1 kwie 2019, o 20:14

W ramach sprostowania, bo Adama nogi pogubi lecąc by mnie poprawić, albo jeszcze nie daj boże wyrżnie glową o klawiaturę: oczywiście po szlaku można gdzieś trafić, ale człowieka trafić to może tylko szlag.
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Tu wyrzucamy złe emocje w kulturalny sposób v 2.0

Post autor: abecaduo » 1 kwie 2019, o 22:33

Kiedyś myślałam, że umrę w wieku 27. lat (wiecie, klub 27), ale przeżyłam swoje urodziny, tyle, że od tego czasu fizycznie się rozpadam. Biodro, ręka, stopa. Dobrze, że jeszcze jako tako słyszę, myślę i czuję.
ODPOWIEDZ