Wiosna Biedronia

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 10 lut 2019, o 06:22

Udało mi się wkręcić w organizację kongresu w moim mieście, pójdę i sprawdzę, z czym to się je. Podobno jest dobra energia. Oby! (Zabawne jest to, ilu liberałów się zniechęca, bo Biedroń daje takie "skandaliczne" pomyały jak emerytura obywatelska.) Niemniej, wiem że osoby zasiadające w jego kręgach nie są ściśle lewicowe, są lewicowe jak na polskie stosunki, i mam nadzieję, że przyciągnie to trochę ludzi o mniej zdecydowanych poglądach.

Dla ciekawych, tu artykuł o paru pomysłach Biedronia http://krytykapolityczna.pl/kraj/przete ... markiewka/
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Gaik » 10 lut 2019, o 12:51

Dla mnie sprawa Biedronia jest do obserwacji. Moje refleksje i emocje w tym zakresie, także czytając posty tutaj, są mniej więcej takie:
1. Kiedy czytam, że to jest nowy program, to jako osoba zaangażowana w robienie Razem mam poczucie, że spadłam w kosmosu. Wszystko było w zasadzie w naszym programie, ale nie tylko. Niezłe porównanie jest tutaj: http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422 ... artii.html
Postulatów nie obejmują prawa autorskie i dobrze, problem w tym, że cała ciężka praca nad wprowadzaniem w życie publiczne myślenia innego niż w latach 90-tych poszła w piach. W tym sensie jest mi po ludzku przykro, ale też mam świadomość błędów popełnianych u mnie w partii, byłam często w opozycji do decyzji, no i takie jest życie. Niektórzy komentatorzy pocieszają, że kto idzie na pierwszy ogień, musi zginąć, i że w jakimś stopniu zmiana dyskursu się udała i dzięki temu dziś Biedroń może być akceptowalny o przetarciu szlaków. No nie mam pewności, bo:
2. Ludzi nie interesuje polityka, szukają celebrytów. Nawet tutaj foremka wyżej napisała - oby była dobra energia. Mi się zadawało, że od wytwarzania emocji jest kino, literatura, czy muzyka. Natomiast:
3. Tak istnieją prawdziwe emocje zbiorowe, prawdziwe, które powstają w sytuacji rozpoznania interesów wspólnotowych, grupowych i ich w poczuciu siły w sytuacji zjednoczenia. Wiedzą to ludzie, którzy uczestniczyli w jakichś protestach typu Czarne Protesty. Wiedzą to pewnie Żółte Kamizelki we Francji. Kurcze, wiedzą o tym chyba też osoby, które grały kiedykolwiek sportowo w jakiejś drużynie. Nie da się tego marketingowo rozpracować np. tak - https://goo.gl/sCqmKC. To zawsze będzie oszustwo. Z czego wynika? Z cynizmu. Z braku wiedzy i wiary w to, że istnieje coś poza indywidualnymi egoizmami, konsumpcją w tych koszmarnych wielkomiejskich kawiarniach, w których wszystko ma wzbudzać jakieś sentymenty, w których wszystko jest robione dla komfortu, by wkupić się w mechanizmy naszej łaski, czyli złudzenie o decydowaniu, świat stworzony, by nam schlebiać w najgorszej głupocie. A jeśli na cynizmie mu się uda, to tak do końca pozostanie. Ludzie, jako instrument,na którym się gra. Do tego dochodzą zmiany psychologiczne związane z poczuciem władzy i mamy papkę, jak zawsze. Urojenie o wszechmocy wpływania na innych.
4. Jako osoba z tzw. klasą nie musiał iść w fioletowy, czy Wiosnę, skoro Europejska Wiosna była przez Razem inaugurowana jakiś czas temu (https://goo.gl/A6xNqu), ale to już powiedzmy detal. Nawet mi jest głupio o tym wspominać, żeby nie być małostkową, ale po prostu obawiam się, że to mała ryska, która może o czymś świadczyć, tak jak informacje o nieprzyjmowaniu jakichkolwiek informacji krytycznych, a nawet pytań i blokowaniu ludzi, którzy takie zadają (np. https://goo.gl/qBcAq1).

Ale, żeby nie było, że go nie lubię, bo mi zabiera zabawki (oraz estetycznie, właśnie dlatego, że lubię jak się do mnie mówi mądrze, a nie tylko bardzo), to dodam, że też jestem człowiekiem i jeśli ugada w koalicji z PO zejście na związki partnerskie z małżeństw (które i tak zaskarżyliby do TK, a ten uwalił tak jak w 97 prawo aborcji z przyczyn społecznych) no to załatwiony będzie mój interes, więc mi się to opłaca. Poza tym może ma zdolność korygowania siebie. Pożyję, zobaczę.

A, żeby nie było, że ja tak za swoją partią tylko, to dodam, że dla mnie nie ma dziś propozycji, która wpasowuje się w moje rozważania i przewidywania dotyczące przyszłości. Ona musiałaby:
1. mieć przede wszystkim wizję Polski w świecie, bazującą na świadomości konkretnych zasobów, możliwości i zagrożeń własnych (konkrety, nie urojenia, na czymś jak mapa potrzeb zdrowotnych, tylko w każdym obszarze gospodarki) oraz międzynarodowych, wizję kierunku, celu, czyli też odwagę, bo każdy cel odrzuca alternatywne
2. mieć wizję organizacji wewnętrznej, która wychodzi z powyższej, nie bazuje na naśladownictwie, czyli nie jest kultem cargo i marzeniem o gonieniu kogoś, bo trzeba mieć trochę godności. Gdyby człowiek zachowywał się tak jak: Polacy, czyli jak ameba bez tożsamości, to nie miał, by do siebie szacunku, ani inni do niego. Trzeba się kiedyś poznać i rozwijać w miarę swoich możliwości.

Do tego, ja mam swoją wizję znacznego zwiększenia demokracji bezpośredniej, skoro na ECS i WOŚP można zebrać kasę, to ludzie już się orientują, że władza to celebryci, a polityka to na ulicy. Trzeba teraz odpowiedzieć na ich potrzeby. Plus zreformować obecne wybory w stronę np. losowania części parlamentu. Rzecz dwa bezpieczeństwo internetowe i zabezpieczenie przed biznesami w sieci oraz mechanizmy walki z nierzetelnością informacji. Ale dla większości to marginalne, a moim zdaniem przyszłość.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 10 lut 2019, o 15:08

Gaik pisze:
10 lut 2019, o 12:51
Dla mnie sprawa Biedronia jest do obserwacji. Moje refleksje i emocje w tym zakresie, także czytając posty tutaj, są mniej więcej takie:
1. Kiedy czytam, że to jest nowy program, to jako osoba zaangażowana w robienie Razem mam poczucie, że spadłam w kosmosu. Wszystko było w zasadzie w naszym programie, ale nie tylko. Niezłe porównanie jest tutaj: http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422 ... artii.html
Postulatów nie obejmują prawa autorskie i dobrze, problem w tym, że cała ciężka praca nad wprowadzaniem w życie publiczne myślenia innego niż w latach 90-tych poszła w piach. W tym sensie jest mi po ludzku przykro, ale też mam świadomość błędów popełnianych u mnie w partii, byłam często w opozycji do decyzji, no i takie jest życie. Niektórzy komentatorzy pocieszają, że kto idzie na pierwszy ogień, musi zginąć, i że w jakimś stopniu zmiana dyskursu się udała i dzięki temu dziś Biedroń może być akceptowalny o przetarciu szlaków. No nie mam pewności, bo:
2. Ludzi nie interesuje polityka, szukają celebrytów. Nawet tutaj foremka wyżej napisała - oby była dobra energia. Mi się zadawało, że od wytwarzania emocji jest kino, literatura, czy muzyka. Natomiast:
3. Tak istnieją prawdziwe emocje zbiorowe, prawdziwe, które powstają w sytuacji rozpoznania interesów wspólnotowych, grupowych i ich w poczuciu siły w sytuacji zjednoczenia. Wiedzą to ludzie, którzy uczestniczyli w jakichś protestach typu Czarne Protesty. Wiedzą to pewnie Żółte Kamizelki we Francji. Kurcze, wiedzą o tym chyba też osoby, które grały kiedykolwiek sportowo w jakiejś drużynie. Nie da się tego marketingowo rozpracować np. tak - https://goo.gl/sCqmKC. To zawsze będzie oszustwo. Z czego wynika? Z cynizmu. Z braku wiedzy i wiary w to, że istnieje coś poza indywidualnymi egoizmami, konsumpcją w tych koszmarnych wielkomiejskich kawiarniach, w których wszystko ma wzbudzać jakieś sentymenty, w których wszystko jest robione dla komfortu, by wkupić się w mechanizmy naszej łaski, czyli złudzenie o decydowaniu, świat stworzony, by nam schlebiać w najgorszej głupocie. A jeśli na cynizmie mu się uda, to tak do końca pozostanie. Ludzie, jako instrument,na którym się gra. Do tego dochodzą zmiany psychologiczne związane z poczuciem władzy i mamy papkę, jak zawsze. Urojenie o wszechmocy wpływania na innych.
4. Jako osoba z tzw. klasą nie musiał iść w fioletowy, czy Wiosnę, skoro Europejska Wiosna była przez Razem inaugurowana jakiś czas temu (https://goo.gl/A6xNqu), ale to już powiedzmy detal. Nawet mi jest głupio o tym wspominać, żeby nie być małostkową, ale po prostu obawiam się, że to mała ryska, która może o czymś świadczyć, tak jak informacje o nieprzyjmowaniu jakichkolwiek informacji krytycznych, a nawet pytań i blokowaniu ludzi, którzy takie zadają (np. https://goo.gl/qBcAq1).

Ale, żeby nie było, że go nie lubię, bo mi zabiera zabawki (oraz estetycznie, właśnie dlatego, że lubię jak się do mnie mówi mądrze, a nie tylko bardzo), to dodam, że też jestem człowiekiem i jeśli ugada w koalicji z PO zejście na związki partnerskie z małżeństw (które i tak zaskarżyliby do TK, a ten uwalił tak jak w 97 prawo aborcji z przyczyn społecznych) no to załatwiony będzie mój interes, więc mi się to opłaca. Poza tym może ma zdolność korygowania siebie. Pożyję, zobaczę.

A, żeby nie było, że ja tak za swoją partią tylko, to dodam, że dla mnie nie ma dziś propozycji, która wpasowuje się w moje rozważania i przewidywania dotyczące przyszłości. Ona musiałaby:
1. mieć przede wszystkim wizję Polski w świecie, bazującą na świadomości konkretnych zasobów, możliwości i zagrożeń własnych (konkrety, nie urojenia, na czymś jak mapa potrzeb zdrowotnych, tylko w każdym obszarze gospodarki) oraz międzynarodowych, wizję kierunku, celu, czyli też odwagę, bo każdy cel odrzuca alternatywne
2. mieć wizję organizacji wewnętrznej, która wychodzi z powyższej, nie bazuje na naśladownictwie, czyli nie jest kultem cargo i marzeniem o gonieniu kogoś, bo trzeba mieć trochę godności. Gdyby człowiek zachowywał się tak jak: Polacy, czyli jak ameba bez tożsamości, to nie miał, by do siebie szacunku, ani inni do niego. Trzeba się kiedyś poznać i rozwijać w miarę swoich możliwości.

Do tego, ja mam swoją wizję znacznego zwiększenia demokracji bezpośredniej, skoro na ECS i WOŚP można zebrać kasę, to ludzie już się orientują, że władza to celebryci, a polityka to na ulicy. Trzeba teraz odpowiedzieć na ich potrzeby. Plus zreformować obecne wybory w stronę np. losowania części parlamentu. Rzecz dwa bezpieczeństwo internetowe i zabezpieczenie przed biznesami w sieci oraz mechanizmy walki z nierzetelnością informacji. Ale dla większości to marginalne, a moim zdaniem przyszłość.
Rozumiem, o co Ci Gaik chodzi, tak się składa, że więcej moich znajomych "robi" w Razem niż u Biedronia, o Biedroniu mówi się trochę szeptem, z zażenowaniem, trochę go obśmiewając. Znam te wszystkie zarzuty (choć ja mam akurat do Razem pewne zastrzeżenia, i ten obowiązek "trzymania się linii partyjnej" i spory o "czystość lewicowości" połączone z obrażaniem bardziej liberalnego elektoratu odstręczają mnie od tej partii dosyć mocno). Wiem, że na poziomie lokalnym Razem robi dużo, ma wiele fantastycznych polityczek i polityczki, ale... Inna polityka chyba właśnie nie jest możliwa. I możemy sobie kadzić ile chcemy, jak fantastyczni jesteśmy w tym Razem, ale tak się nie robi polityki. Bo, niestety, w polityce liczy się efektywność zmian. Zasiąść w parlamencie i dysponować tymi kilkudziesięcioma głosami, które mogą na coś wpłynąć, to dla mnie proszę niż mieć fantastyczny program, na który nikt nie zagłosuje.

Tak, wierzę w dobra energię, bo czułam ją na Czarnych Protestach i protestach pod sądami. Wierzę w dobrą energię, bo ona daje wzajemną wiarę, że warto na takiego kandydata głosować. Chcę widzieć przekonanych ludzi, bo metoda D'Hondta robi swoje i ludzie muszą wiedzieć, że głosowanie na tę partię nie jest marnowaniem głosu. Inaczej będzie znowu biadolenie jak w Warszawie, że "Trzaskowski wygrał już w pierwszej turze, a przecież było tylu lewicowych kandydatów, trzeba było zagłosować, wstrętne liberalne elity". Nie mam czasu czekać 15 lat na wprowadzenie małżeństw.

W Polsce i tak lewica latami jeszcze nie dojdzie do władzy. Biedroniowi ufam bardziej niż temu nieszczęsnemu Palikotowi, którego nie trawiłam, i wiem, że ma więcej mądrych ludzi wokół. Na pewno jest mniej skompromitowany niż Barbara Nowacka. I przyznam, że Razem drażni mnie coraz bardziej swoim byciem samotnymi wilkami, bo nawoływania do "zjednoczonej opozycji" są oczywiście śmieszne (zwłaszcza że realnie biorąc to tylko z rozdzielona opozycją PiS może stracić większość), ale rozbijanie bloków koalicyjnych na więcej niż trzy siły dla mnie - jako wyborcy, nie polityka - nie ma większego sensu i jest szkodliwe.

Wybieram więc sztab Biedronia, nie samego Biedronia (pamiętam w ogóle jeszcze czasy, gdy nie miał najlepszej renomy w środowisku LGBT, kiedy to było...)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 10 lut 2019, o 15:10

Nie wiem, czemu korekcie umknęło mi "to dla mnie więcej"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 10 lut 2019, o 20:44

Co do Razem, to ugrupowanie to trzyma się tak osobno, że by cokolwiek o nim wiedzieć, to trzeba do niego należeć. Wydaje mi się, ze interesuję się polityką. O Razem zaś dotarła do mnie tylko informacja o skrajnej lewicowosci jej szefa, który to lubi utożsamiać się wizualnie z drwalem.
To dla mnie zbyt mało, by traktować go poważnie. Może powinien spróbować w leśnictwie?
A na Wiosnę zagłosuję.
Ale nazwa jest dla mnie nietrafiona. No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 10 lut 2019, o 21:55

Tak jak napisałam na początku "Program przedstawiono jasno i przejrzyście, postulaty stare i znane(w większości)" zatem nowe w Wiośnie są niektóre detale np konkretne 1600zł emerytury. nie zaś same sztandarowe hasła. W wiośnie Biedronia chodzi raczej o wiosnę dla Polski niż Europy. Myślę Gaik, że masz rację mówiąc " kto idzie na pierwszy ogień, musi zginąć, i że w jakimś stopniu zmiana dyskursu się udała i dzięki temu dziś Biedroń może być akceptowalny o przetarciu szlaków" I nie gniewaj się, ale akurat Razem mi nie szkoda, chociaż doceniam ogrom ich pracy, to tak jak wspomniałaś -mają na sumieniu szereg poważnych błędów. Zresztą postulaty Wiosny to nie tylko program Razem czy Palikota, ale również SLD, Nowoczesnej czy PO. Więc spokojnie, strumień żali i pretensji płynie nie tylko od Razem. Nie wspomnę o PIS, bo to "opozycja nienawistna". Twoje argumenty Gaik o cynizmie, bo ktoś z Wiosny planuje konwencję są...cyniczne. Bo to akurat nie jest żadne oszustwo a dowód na to jak bardzo poważnie i uczciwie traktuje się przedsięwzięcie. Plan i planowanie to jest lepszy pomysł niż pójście na żywioł. Serio.
Co do fioletu, to tak jak piszesz-nie czepiajmy się kurna szczegółów. Fiolet jest każdego a nie tylko dla partii Razem. Posiadanie klasy lub nie posiadanie to właśnie odpuszczenie kolorom ;)
To co piszesz w kwestii marnego zainteresowania Polaków polityką, to mnie martwi. Patrzę na koleżanki i kolegów np z pracy i widzę, że nie czują tego powiązania i tej energii twórczej. Najczęściej negują i dystansują się od polityki, twierdząc, że polityka jest brudna i ich nie dotyczy :|
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 10 lut 2019, o 22:02

a co do nazwy, to na początku ze sporym niedowierzaniem czytałam, że WIOSNA a potem na konwencji to była konsternacja przez chwilę, bo nie wiadomo było czy tylko tak sobie śpiewamy o wiośnie czy o co innego chodzi :D
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Perrin » 11 lut 2019, o 10:48

Mi nazwa tez średnio leży, ale jak się tak zastanowić to zabieg jest całkiem sprytny, wiosna dobrze się kojarzy, każdy zwykle na nią czeka no chyba, ze jest fanem Nansena ;) i na tej analogii na pewno będą bazować i pozyskiwać elektorat.
miekka1123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2018, o 15:25

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: miekka1123 » 14 lut 2019, o 12:39

Polityka to jedno wielke skór..syństwo i każdy o tym wie. Ten kraj bedzie bardzo trudno komukolwiek uzdrowić jeszcze przez dłuugie lata.. więc nie zrobi tego homoseksualny Biedroń czy żaden inny hetero. A dopóki nie bedzie rozliczania partii z realizacji programów jakie przedstawiały w programach wyborczych, to mogą sobie obiecywać gruszki na wierzbie. Pozdro.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 14 lut 2019, o 21:25

miekka1123 pisze:
14 lut 2019, o 12:39
Polityka to jedno wielke skór..syństwo i każdy o tym wie. Ten kraj bedzie bardzo trudno komukolwiek uzdrowić jeszcze przez dłuugie lata.. więc nie zrobi tego homoseksualny Biedroń czy żaden inny hetero. A dopóki nie bedzie rozliczania partii z realizacji programów jakie przedstawiały w programach wyborczych, to mogą sobie obiecywać gruszki na wierzbie. Pozdro.
to może zamiast biadolić, weź coś zmień ? na początek w sobie :)
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: zztop » 15 lut 2019, o 09:15

marinnaWR pisze:
14 lut 2019, o 21:25
miekka1123 pisze:
14 lut 2019, o 12:39
Polityka to jedno wielke skór..syństwo i każdy o tym wie. Ten kraj bedzie bardzo trudno komukolwiek uzdrowić jeszcze przez dłuugie lata.. więc nie zrobi tego homoseksualny Biedroń czy żaden inny hetero. A dopóki nie bedzie rozliczania partii z realizacji programów jakie przedstawiały w programach wyborczych, to mogą sobie obiecywać gruszki na wierzbie. Pozdro.
to może zamiast biadolić, weź coś zmień ? na początek w sobie :)
:lol:
Awatar użytkownika
Malynowa
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2019, o 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Malynowa » 15 lut 2019, o 11:22

Razem to partia która dobrowolnie utonęła w zrażaniu do siebie bardziej liberalnego skrzydła lewicy i taplaniu się w wewnętrznych tarciach i polowaniach na czarownice. Do tego stopnia, ze nawet nie wiedzialam, że w moim okręgu w wyborach na prezydenta miasta startował ktoś z Razem.

A Biedroń? Jego postulaty społeczne mi się podobają (inna sprawa z ich wykonaniem), gospodarczo to czysta utopia i branie pieniędzy z powietrza. Pewnie zagłosuję na niego, ale nie pokładam wielkich nadziei.
Marzysz o pięknych udach? Polecam https://sinial.pl/
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 15 lut 2019, o 13:42

Malynowa pisze:
15 lut 2019, o 11:22
Razem to partia która dobrowolnie utonęła w zrażaniu do siebie bardziej liberalnego skrzydła lewicy i taplaniu się w wewnętrznych tarciach i polowaniach na czarownice. Do tego stopnia, ze nawet nie wiedzialam, że w moim okręgu w wyborach na prezydenta miasta startował ktoś z Razem.

A Biedroń? Jego postulaty społeczne mi się podobają (inna sprawa z ich wykonaniem), gospodarczo to czysta utopia i branie pieniędzy z powietrza. Pewnie zagłosuję na niego, ale nie pokładam wielkich nadziei.
Program Razem ma lepszy bez dwóch zdań. Odejście Dziemianowicz-Bąk to gwóźdź do trumny tej partii. Niestety. Życzę co rozsądnym Razemkom, żeby przełknęły dumę i wniosły jakiś pozytywny impuls do Wiosny, żeby nie tylko uśmiechy i celebryctwo. Niemniej nie dziwię się Biedroniowi, że nie chciał logo partii - było nie było, duża część jego wyborców to liberałowie. Grunt przebić też szklany antylewicowy sufit, centrolewica to w Polsce już partia radykalna. Jak to napisał mój przyjaciel, "może Biedroń krawatowych nie ruszy (tj. bogatych liberałów), ale chociaż koloratkowym krwi napsuje". Oby.

(Program Biedronia specjalnie lewicowy nie jest, ale dla większości Polaków tak. Nie ma także wyliczeń gospodarczych)
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: adama » 16 lut 2019, o 20:53

Ciekawa jestem ile związków jednopłciowych chce skorzystać z możliwości małżeństwa?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: osiol » 17 lut 2019, o 00:13

Ja się zgłasza, chętnie skorzystam :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 17 lut 2019, o 22:35

Wystarczy przyjrzeć się ile par zawarło związki małżeńskie po legalizacji tego prawa w poszczególnych krajach. Można też prześledzić ile polskich par jak dotąd wzięło ślub za granicą. Trochę tego jest, więc zapotrzebowanie na regulacje prawne w Polsce w tej kwestii są potrzebne. Ludzie mają prawo wyboru oraz do równości.

Przeczytałam, że SLD weszło w koalicję z PO. Padłam. :rotfl:
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: justsomebody10 » 18 lut 2019, o 16:26

ImaSumak pisze:
17 lut 2019, o 22:35

Przeczytałam, że SLD weszło w koalicję z PO. Padłam. :rotfl:
Podobno jest to efekt "Wiosny" Biedronia :wink: W obliczu niebezpieczeństwa rozdrobnienia opozycji PO pójdzie do wyborów do parlamentu europejskiego razem z SLD. Co więcej, "efekt Biedronia" skonsolidował nawet PO z Nowoczesną. Ostatnio K. Lubnauer zgadza się ze Schetyną, a przecież miała takie pretensje do PO o podkradanie posłów z jej partii.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 18 lut 2019, o 17:37

justsomebody10 pisze:
18 lut 2019, o 16:26
ImaSumak pisze:
17 lut 2019, o 22:35

Przeczytałam, że SLD weszło w koalicję z PO. Padłam. :rotfl:
Podobno jest to efekt "Wiosny" Biedronia :wink: W obliczu niebezpieczeństwa rozdrobnienia opozycji PO pójdzie do wyborów do parlamentu europejskiego razem z SLD. Co więcej, "efekt Biedronia" skonsolidował nawet PO z Nowoczesną. Ostatnio K. Lubnauer zgadza się ze Schetyną, a przecież miała takie pretensje do PO o podkradanie posłów z jej partii.
Wiosny Biedronia?
Czy mam rozumieć, że teraz nastąpi konsolidacja wszystkich partii przeciwko temu jawnemu gejowi? Czy to Schetyna jest tak niepospolicie przystojny, inteligentny i szarmancki? Ja rozumiem Nowacką, bo jednak ona hetero i on też i może gdzieś tam te kurwiki w oczach Schetyna ma, ale Czarzasty? Cóż tym ludziom dzieje się w głowy?
Teraz biedni nie dość że z PiSem, to jeszcze z jakąś Wiosną będą musieli walczyć. No ale jak widać, gdy ma się motywację w postaci właściwego wroga, to i się pogodzić mozna i pod wspólnym sztandarem iść. :) Brawo!
Już widzę jak głosuję na koalicję liberalno- konserwatywno-prawicowo-lewicowo-religijno- antykościelną.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 18 lut 2019, o 17:58

Właśnie doczytałam, że Zieloni też weszli w koalicję z PO. Czyli dodatkowo będzie jeszcze ekologicznie!
Wiadomość ta spowodowała, że się od nich wypisałam.
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: justsomebody10 » 18 lut 2019, o 18:25

ImaSumak pisze:
18 lut 2019, o 17:37
Czy mam rozumieć, że teraz nastąpi konsolidacja wszystkich partii przeciwko temu jawnemu gejowi?
W komentarzach interpretowano to jednomyślnie jako zjednoczenie w jednym celu: przeciw PiS, bo wiadomo, że biedroń przejmie wiele głosów każdej z partii opozycyjnych. Niestety, matematyka nie kłamie. Żadna partia z opozycji nie jest w stanie zagrozić zjednoczonemu PiS-owi, który potrafi podkupić każde mocno prawicowe ugrupowanie i po swojej stronie nie ma konkurencji.
Zresztą widać to było np. w ostatnich wyborach. Partia Kukiza ostro namieszała, do sejmu nie weszła lewica i PiS z łatwością przegłosowuje wszystko, co mu się podoba.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 18 lut 2019, o 19:40

justsomebody10 pisze:
18 lut 2019, o 18:25
ImaSumak pisze:
18 lut 2019, o 17:37
Czy mam rozumieć, że teraz nastąpi konsolidacja wszystkich partii przeciwko temu jawnemu gejowi?
W komentarzach interpretowano to jednomyślnie jako zjednoczenie w jednym celu: przeciw PiS, bo wiadomo, że biedroń przejmie wiele głosów każdej z partii opozycyjnych. Niestety, matematyka nie kłamie. Żadna partia z opozycji nie jest w stanie zagrozić zjednoczonemu PiS-owi, który potrafi podkupić każde mocno prawicowe ugrupowanie i po swojej stronie nie ma konkurencji.
Zresztą widać to było np. w ostatnich wyborach. Partia Kukiza ostro namieszała, do sejmu nie weszła lewica i PiS z łatwością przegłosowuje wszystko, co mu się podoba.
Ja nie potępiam. Do mnie to tylko nie przemawia. PiS i przyległości są podobni, ich wspólna lista ma dla mnie sens.
W tym przypadku to zbieranina od lewa do prawa. Głosując na nich na jaki program się decydujesz?
To trochę jak z francuskimi żółtymi kamizelkami. Zaczęło się od obniżenia cen paliwa, a skończyło na żądaniu zakazu małżeństw homoseksualnych. Kogo tam nie było i jakiego postulatu brakowało?! :)
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 18 lut 2019, o 20:29

justsomebody10 pisze:
18 lut 2019, o 18:25
ImaSumak pisze:
18 lut 2019, o 17:37
Czy mam rozumieć, że teraz nastąpi konsolidacja wszystkich partii przeciwko temu jawnemu gejowi?
W komentarzach interpretowano to jednomyślnie jako zjednoczenie w jednym celu: przeciw PiS, bo wiadomo, że biedroń przejmie wiele głosów każdej z partii opozycyjnych. Niestety, matematyka nie kłamie. Żadna partia z opozycji nie jest w stanie zagrozić zjednoczonemu PiS-owi, który potrafi podkupić każde mocno prawicowe ugrupowanie i po swojej stronie nie ma konkurencji.
Zresztą widać to było np. w ostatnich wyborach. Partia Kukiza ostro namieszała, do sejmu nie weszła lewica i PiS z łatwością przegłosowuje wszystko, co mu się podoba.
Bosh... Ale przecież wiadomym jest, że wiele osób i tak nie zagłosowałoby na KO, nie wiadomo jak szeroką, zagłosują za to na Biedronia, nawet jeśli i bez wielkiego przekonania. Więc summa summarum, jak dobrze pójdzie, to PiS na tym straci, podobnie jak PO. A to tylko dobrze. Powiedziałam, że na Schetynę nie zagłosuję, i zdania nie zmienię.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: justsomebody10 » 18 lut 2019, o 21:53

jasandra pisze:
18 lut 2019, o 20:29

Bosh... Ale przecież wiadomym jest, że wiele osób i tak nie zagłosowałoby na KO, nie wiadomo jak szeroką, zagłosują za to na Biedronia, nawet jeśli i bez wielkiego przekonania. Więc summa summarum, jak dobrze pójdzie, to PiS na tym straci, podobnie jak PO. A to tylko dobrze. Powiedziałam, że na Schetynę nie zagłosuję, i zdania nie zmienię.
Ale tu przecież rozchodzi się nie o samo przekroczenie progu wyborczego, ale uzyskanie jak największej liczby mandatów. Co prawda obecna koalicja partii opozycyjnych przygotowuje się na wybory do europarlamentu, ale liczy na to, że dobre wyniki ułatwią późniejszy wspólny start. W wyborach do sejmu według ordynacji proporcjonalnej i przeliczaniu głosów na mandaty według reguły d'Hondta liczą się przecież duże ugrupowania, które są w stanie wprowadzić większą liczbę posłów. Ugrupowania mniejsze, pomimo dobrych wyników, wprowadzają niewielu posłów, więc nic dziwnego, że partie kalkulują, co im się bardziej opłaci. Fakt, że obecnie nie łączy ich prawie nic oprócz chęci pokonania PiSu. :wink: A jeśli straci PiS, i straci PO, to tym bardziej PO upatruje szansy na lepszy wynik.
Poza tym nie chciałabym być złym prorokiem, ale jeszcze nie wiadomo, jakie wyniki w sondażach będzie mieć Biedroń za kilka-, kilkanaście miesięcy. Na razie jest popularną świeżynką, a już pojawiają się zadry, np. sprawa z Razem i sprzeczne relacje ze strony obu partii na temat wspólnych rozmów. Podobają mi się ich postulaty w sprawach obyczajowych, ale kwestie gospodarcze są mocno niepewne (czy opierają się w ogóle na jakichkolwiek obliczeniach?), tak samo polityka zagraniczna itp.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: justsomebody10 » 18 lut 2019, o 21:55

Miało być: A jeśli straci PiS, i straci PO, to tym bardziej PO upatruje szansy na lepszy wynik w dużej koalicji.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 19 lut 2019, o 18:22

justsomebody10 pisze:
18 lut 2019, o 21:53
Poza tym nie chciałabym być złym prorokiem, ale jeszcze nie wiadomo, jakie wyniki w sondażach będzie mieć Biedroń za kilka-, kilkanaście miesięcy. Na razie jest popularną świeżynką, a już pojawiają się zadry, np. sprawa z Razem i sprzeczne relacje ze strony obu partii na temat wspólnych rozmów. Podobają mi się ich postulaty w sprawach obyczajowych, ale kwestie gospodarcze są mocno niepewne (czy opierają się w ogóle na jakichkolwiek obliczeniach?), tak samo polityka zagraniczna itp.
To prawda, że najbliższa przyszłość pokaże co dalej z partią Biedronia, bo wiosna tak jak nadchodzi, tak samo przemija- nazwę uważam za nietrafioną. Te wszystkie parafrazy z nią związane i tak chętnie przez obóz Biedronia używane, mogą być równie dobrze użyte przeciwko im. Nic prostszego, by ich ośmieszyć.
Nie jestem też przekonana, czy aby nie za wcześnie Biedroń wyskoczył ze swoją partią. Wg mnie lepiej by zrobił, gdyby został jeszcze prezydentem Słupska na drugą kadencję. Mam nadzieję, że nie przestrzelił.

Inna sprawa, że nie jest dobrym mówcą. Powinien nad tym mocno pracować. Źle akcentuje, moduluje głos czy w niewłaściwych miejscach robi przerwy. Nie wiem czy wizerunek "fajnego i miłego sąsiada geja" wystarczy by mógł konkurować z innymi politycznymi wyjadaczami. Już bardziej widziałabym w tej roli Śmiszka.

Co do obietnic, brak ekspertów, ok PiS ich też nie ma, ale w konwencji otwierającej zabrakło mi innych ludzi poza Biedroniem, którzy opowiedzieliby o programie partii. To był taki jednoosobowy występ, w którym Biedroń zaprezentował siebie obiecując bardzo wiele ludziom j fajnie, ale skąd na to pieniądze, to już nie wspomniał. Mam wrażenie, że trochę wzoruje się na Justinie Trudeau. Nie mniej jednak jego obietnice ekonomiczne powinny mieć oparcie w liczbach.

Mnie się spodobał postulat, że jeśli w przeciągu 30-stu dni NFZ nie wyśle chorego do specjalisty, to wtedy chory pójdzie sam prywatnie do lekarza, na koszt NFZ. Jest to jakieś rozwiązanie wreszcie. Pytanie czy NFZ będzie na to stać i jak zapobiegać machlojom lekarzy, którzy w prywatnych gabinetach będą chcieli coś na tym ugrać? System jest chory, więc by to posprzątać samo jedno rozporządzenie nie uzdrowi ludzkiego działania i myślenia.

Jeszcze inna sprawa, to finansowanie partii. Tu wszyscy będą mu patrzyli na ręce, bo czują się zagrożeni i będą chcieli go zniszczyć. Akcja z Razem jak najbardziej pokazuje, że tych pieniędzy potrzebuje, bo nie ma oficjalnego zaplecza finansowego. Z drugiej jednak strony glupi nie jest (mam nadzieję) i wziął to pod uwagę. Zobaczymy.

Jak pisałam wyżej, w innym poście, trzymam kciuki za Wiosnę. Mocno się przyglądam i jak na razie Wiosna mój głos ma.
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: justsomebody10 » 19 lut 2019, o 21:30

ImaSumak pisze:
19 lut 2019, o 18:22
To prawda, że najbliższa przyszłość pokaże co dalej z partią Biedronia, bo wiosna tak jak nadchodzi, tak samo przemija- nazwę uważam za nietrafioną. Te wszystkie parafrazy z nią związane i tak chętnie przez obóz Biedronia używane, mogą być równie dobrze użyte przeciwko im. Nic prostszego, by ich ośmieszyć.
Nie jestem też przekonana, czy aby nie za wcześnie Biedroń wyskoczył ze swoją partią. Wg mnie lepiej by zrobił, gdyby został jeszcze prezydentem Słupska na drugą kadencję. Mam nadzieję, że nie przestrzelił.
Zgadzam się z tym. Nazwa mnie trochę zdziwiła. Nie wiem, czy stawiano na optymizm, na odmienność od innych, niekiedy pełnych patosu, nazw, czy też sprawa nie została do końca przemyślana. Tak samo, jak nagłe stworzenie partii, które jednak stoi w sprzeczności z tym, co Biedroń mówił, będąc prezydentem Słupska. W ten sposób zrobił to, co sugerowali jego przeciwnicy - czyli że prezydenturę Słupska potraktował jak trampolinę i równie dobrze zgodziłby się na kandydowanie w jakimkolwiek innym mieście, bo samo miejsce nic go nie obchodziło. Nie twierdzę, ze to coś złego, ale w ten sposób upodobnił się do innych polityków, z którymi chce przecież konkurować swoją świeżością, nowością itp.

Mnie się spodobał postulat, że jeśli w przeciągu 30-stu dni NFZ nie wyśle chorego do specjalisty, to wtedy chory pójdzie sam prywatnie do lekarza, na koszt NFZ. Jest to jakieś rozwiązanie wreszcie. Pytanie czy NFZ będzie na to stać i jak zapobiegać machlojom lekarzy, którzy w prywatnych gabinetach będą chcieli coś na tym ugrać? System jest chory, więc by to posprzątać samo jedno rozporządzenie nie uzdrowi ludzkiego działania i myślenia.


Przy długości obecnych kolejek postulat raczej nierealny, za to sprzyjający właśnie wyciąganiu ogromnych pieniędzy z NFZ. Niestety. Założyłabym się, że większość wizyt umawianych byłoby prywatnie, a najczęściej w miejscu publicznej pracy danego lekarza specjalisty i na państwowym sprzęcie. Nie mam oczywiście nic przeciwko dużym zarobkom, jeśli są one zgodne z prawem. Lekarz, który bierze za (często) kilkunastominutową wizytę 150-200 zł i więcej, powinien przyjmować w swoim własnym gabinecie, z wykorzystaniem zakupionego przez siebie sprzętu, wydając paragon i odprowadzając uczciwie podatki. Jeśli robi to w miejscu pracy, to opłata za wizytę powinna być mniejsza lub kwestia ta powinna być uzgodniona w inny sposób z przychodnią lub szpitalem. Nadużycia na dużą skalę wydrenowałyby pieniądze z NFZ.

Ale też patrzę się z sympatią na Wiosnę :wink:


PS Z rozbawieniem przyglądam się exodusowi pisowskiej wierchuszki do Brukseli. Na czołowych miejscach Szydło, Kempa, Mazurek, Bielan, Jaki, Waszczykowski, Brudziński, Zalewska itd. Szydło, która tak ostentacyjnie kazała wynieść flagi Unii, nagle zapałała miłością do Brukseli. Może dzięki temu na drogach będzie bezpieczniej. :wink:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 19 lut 2019, o 21:38

Choć nazwa nie wzbudziła entuzjazmu wielu, to oprócz minusów o których Ima mówisz, ma też całkiem sporo plusów. Kojarzy się ze świeżością i jakąś taką odnową i obietnicą. Może i przemija, ale za chwilę powraca wciąż, zwłaszcza jak już jesteśmy zmęczeni ciężarem zimowych ubrań. Jeszcze takiej partyjnej nazwy nie było w Polsce. Ja bym ośmieszaniem się nie martwiła. Czasem jest tak, że za strachem jest właśnie chęć ośmieszenia a potem to już tylko strach 8)

inna sprawa, że nie jest dobrym mówcą. Powinien nad tym mocno pracować. Źle akcentuje, moduluje głos czy w niewłaściwych miejscach robi przerwy. Nie wiem czy wizerunek "fajnego i miłego sąsiada geja" wystarczy by mógł konkurować z innymi politycznymi wyjadaczami. Już bardziej widziałabym w tej roli Śmiszka.
Co do obietnic, brak ekspertów, ok PiS ich też nie ma, ale w konwencji otwierającej zabrakło mi innych ludzi poza Biedroniem, którzy opowiedzieliby o programie partii. To był taki jednoosobowy występ, w którym Biedroń zaprezentował siebie obiecując bardzo wiele ludziom j fajnie, ale skąd na to pieniądze, to już nie wspomniał. Mam wrażenie, że trochę wzoruje się na Justinie Trudeau. Nie mniej jednak jego obietnice ekonomiczne powinny mieć oparcie w liczbach.


Fakt, mówcą idealnym nie jest-zżera go trema. To było widać na spotkaniach, jest nieco sztuczny. Śmiszka w roli lidera partii raczej nie dałoby się...to nie on był posłem i prezydentem Słupska.
Konwencja była ogólnopolskim ogłoszeniem narodzin pomysłu. Natomiast głos oddał w zasadzie w całości swoim współpracownikom na spotkaniach lokalnych, zaraz po konwencji. Np we Wrocławiu osobiście wygłosił kilka kwestii. Za to obszernie wypowiadała się ekspertka i wieloletnia współpracowniczka Biedronia ds zrównoważonego rozwoju oraz dwóch działaczy z Dolnego Śląska. Jeden z nich oprócz własnej specjalizacji ogarniał też autokary z Wro na konwencję. Tak się rozgadał, że wszyscy zaczęliśmy przysypiać ;) Mało tam było Biedronia.
Awatar użytkownika
Alita
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2019, o 09:35
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Alita » 20 lut 2019, o 10:06

adama pisze:
16 lut 2019, o 20:53
Ciekawa jestem ile związków jednopłciowych chce skorzystać z możliwości małżeństwa?
Myślę, że zaskakująco sporo
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 20 lut 2019, o 14:44

Dziewczyny, ale on był prezydentem Słupska, nie Warszawy i to tylko jedną kadencję. To naprawdę nic szczególnego. Tym bym się akurat nie podniecała i na to nie powoływała. Ja znam Słupsk dosyć dobrze, jak również sytuację tam panującą. Biedroń jest medialny, zna się z tzw. celebrytami (to jeszcze gorsze słowo niż Wiosna Biedronia) i dlatego istniał w przestrzeni publicznej.
Prezydentem np. Gdyni jest niejaki Szczurek który rządzi miastem od 20 lat i za każdym razem wygrywa z poparciem najmniej 80% mieszkanców. Słupsk jest jednak zdecydowanie mniejszy, a jedna kadencja to zdecydowanie zbyt mało by się wykazać. Zwłaszcza gdy się nie startuje w drugiej i trudno wtedy orzec, czy kandydat zostałby wybrany ponownie.
O tym się nie mówi i chyba sam Biedroń to ukrywa, ale on był wielokrotnie pobity w Słupsku (co oczywiście odrażające) stad w końcu przestał jeździć rowerem.

Konkludujac: ja bym się na jego prezydenturę nie powoływała.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 20 lut 2019, o 16:50

ImaSumak pisze:
20 lut 2019, o 14:44
Dziewczyny, ale on był prezydentem Słupska, nie Warszawy i to tylko jedną kadencję. To naprawdę nic szczególnego. Tym bym się akurat nie podniecała i na to nie powoływała. Ja znam Słupsk dosyć dobrze, jak również sytuację tam panującą. Biedroń jest medialny, zna się z tzw. celebrytami (to jeszcze gorsze słowo niż Wiosna Biedronia) i dlatego istniał w przestrzeni publicznej.
Prezydentem np. Gdyni jest niejaki Szczurek który rządzi miastem od 20 lat i za każdym razem wygrywa z poparciem najmniej 80% mieszkanców. Słupsk jest jednak zdecydowanie mniejszy, a jedna kadencja to zdecydowanie zbyt mało by się wykazać. Zwłaszcza gdy się nie startuje w drugiej i trudno wtedy orzec, czy kandydat zostałby wybrany ponownie.
O tym się nie mówi i chyba sam Biedroń to ukrywa, ale on był wielokrotnie pobity w Słupsku (co oczywiście odrażające) stad w końcu przestał jeździć rowerem.

Konkludujac: ja bym się na jego prezydenturę nie powoływała.
O rany, to nie wiedziałam, że te pobicia :x jak można. Mam nadzieję, że chłopak w miarę upływu czasu się wyrobi. Bardzo bym chciała. Już ktoś wcześniej pisał, dwucyfrowy wynik to taka premia dla świeżynek-wiec w zasadzie nie przesądza o sukcesie. Cieszę się oczywiście z nieprzemyślanych ruchów PO i PIS, ale też niepokoję, że nikt do Wiosny nie chce dołączyć a liczyłam na jakąś koalicję. Inna sprawa, że Biedroń specjalnie do tej współpracy nie zachęca.
ODPOWIEDZ