Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
xShisha
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2019, o 12:47

Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Post autor: xShisha » 28 lip 2019, o 13:17

Przepraszam, jeśli zły dział ale nie wiedziałam gdzie to napisać :D
A więc na wstępie chciałabym powiedzieć, że mam 15 lat i może się to wydawać głupie, żeby przejmować się takimi rzeczami w tym wieku ale mimo wszystko od dłuższego czasu męczy mnie jedna kwestia i postanowiłam w końcu się z kimś tym podzielić z nadzieją, że ktoś napisze coś co mi choćby pomoże, więc prosze bez zbędnych komentarzy na temat tego, że to śmieszne, czy coś.

Mój problem polega na tym, że nie umiem określić, czy jestem bi czy homo. Niby z wyglądu podobają mi się niektórzy chłopcy, ale jeśli mam z którymś z nich choćby dać sobie buziaka to automatycznie robi mi się niedobrze(nawet jeśli jest bardzo przystojny), tak samo jak o tym choćby pomyślę. Z dziewczynami jest zupełnie inaczej i co do nich akurat jestem pewna. Czytałam dużo o tym i większość pisze, że jeśli jest się homo to nie zwraca się w ogóle uwagi na płeć przeciwną, czyli, że nie mogą nawet się podobać z wyglądu więc automatycznie oznacza to, że jestem biseksualna, mimo, że wcale bym się tak nie nazwała, patrząc na to, jak reaguję na jakąkolwiek bliskość z chłopakami X_D.
Przepraszam za tą chaotyczność i jeśli ktoś czegoś nie zrozumiał, ale nie umiałam inaczej tego opisac :podbite oczko:
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Post autor: Melbo » 28 lip 2019, o 14:25

Masz oczy i oceniasz czy ktoś jest przystojny. Nie musi to od razu oznaczać że ci się podoba i chcesz z nim mieć dzieci.
Jesteś homo jeżeli widzisz siebie tylko w związku z dziewczyną.
Jesteś młodą, jeszcze możesz poeksperymentować i sama ocenić z którą płcią się czujesz lepiej
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Post autor: reader » 29 lip 2019, o 07:36

Ludzie używają "podoba mi się" w różnym kontekście. Czasem tylko żeby powiedzieć, że ktoś fajnie wygląda, fajnie się ubiera lub fajnie się zachowuję. Tak jak podoba się film, obraz czy czyjaś przemowa. Ale w kontekście romantycznym i seksualnym to oznacza, że ma się właśnie ochotę z kimś całować i tak dalej.
Nie mam pojęcia co dokładnie rozumiesz przez zwracanie uwagi na wygląd. Lesbijki nie są ślepe i potrafią rozpoznać ładne symetryczne rysy twarzy, proporcjonalną sylwetkę, odróżnić styl ubierania, zaniedbanie od zadbania oraz mogą czasem zwyczajnie lubić faceta jako człowieka. Po prostu nigdy nie towarzyszy temu chęć, żeby się całować, dotykać, wchodzić w związek. Innymi słowy wygląd jest tak naprawdę bez znaczenia dla naszych relacji z mężczyznami i nie widzimy w facetach tego, co widują w nich hetero i bi. Tak samo kobiety heteroseksualne mogą zwracać uwagę na wygląd innych kobiet, I chętnie go komentują. A niektórzy geje szaleją na punkcie swoich div. Natomiast jeśli chodzi o kobiety, to dla mnie na przykład wygląd ma znaczenie, bo nie wszystkie kobiety są dla mnie atrakcyjne i nie z każdą bym się całowała ;).
Nie przejmuj się tym za bardzo i nie zmuszaj się do czegokolwiek, na co nie masz ochoty z kimś z kim nie masz ochoty, bo nie da ci to żadnej wiedzy, a ewentualnie sporo nieprzyjemności i niesmak na przyszłość. Z czasem ci się wyklaruje z kim i na co masz ochotę. I to właśnie jest orientacja.
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Post autor: Iza7 » 31 lip 2019, o 02:57

Ja zapytałam siebie: z kim widzę się na starość?
Z kim piję herbatę na ławce w ogródku? Albo bardziej optymistycznie - z kim na emeryturze zwiedzam Świat i skaczę na spadochronie? ;)
Czy widzę tam: kobietę, mężczyznę, czy nie ma dla mnie znaczenia jakiej płci jest to osoba?

Zapewne nie jest to najbardziej odpowiednie podejście i mogę zostać zakrzyczana przez mądrzejsze głowy, ale ja tak właśnie zrobiłam.
Awatar użytkownika
Missi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 sie 2019, o 12:53

Re: Problem z rozpoznaniem swojej orientacji

Post autor: Missi » 1 sie 2019, o 12:56

Jak pisaly dziewczyny: najprosciej jest odpowiedziec sobie z kim widzisz sie w lozku i powaznym zwiazku.
ODPOWIEDZ