Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
ShutUp
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2019, o 23:50

Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: ShutUp » 15 lip 2019, o 16:14

Mam 15 lat i w moim środowisku trudno kogoś poznać bo kazdy wstydzi się swojej orientacji , więc jak odróżnić , że ktoś jest homoseksualistą?
Iza553
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2018, o 17:58

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: Iza553 » 15 lip 2019, o 21:11

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić ze stuprocentową pewnością, jakiej orientacji psychoseksualnej jest dana osoba. Chyba, że sama o to wprost spytasz, a ta osoba Ci szczerze odpowie. Są tzw. znaki, które mogą, lecz nie muszą, Cię naprowadzić na odpowiedź. Jeśli dziewczyna ogląda się za kobietami, widząc jak przechodzi ktoś mówi "ale ładna dziewczyna", albo nawet bardziej jednoznacznie "ale sexy"/"ale laska idzie", jeśli chodzi na parady równości, jeśli ma w domu coś tęczowego, jeśli ma jakieś ciekawe zdjęcia w telefonie, jeśli opowiada o kobietach, które kiedyś jej się podobały. Z wyglądu to podobno pierścień na kciuku jest znakiem rozpoznawczym. Generalnie, te wskazówki mogą być zgubne i nigdy nie możesz być pewna. Trzeba zapytać, a rozmówczyni musi być prawdomówna, czyli musi Ci ufać i dobrze Cię znać. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :lol:
Awatar użytkownika
Missi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 sie 2019, o 12:53

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: Missi » 1 sie 2019, o 13:02

Za moich czasów lesbijki celowo nosily obrączke na lewej ręce, nie wiem czy ten kod nadal działa :D
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: Iza7 » 1 sie 2019, o 21:23

Missi pisze:
1 sie 2019, o 13:02
Za moich czasów lesbijki celowo nosily obrączke na lewej ręce, nie wiem czy ten kod nadal działa :D
Ojoj...za moich czasów ekhm: mojej młodości obrączkę na lewej nosiły wdowy - lesbijki jak pisze Iza553 (i to nie jest moje drugie konto, stworzone bym mogła popierać własne posty) nosiły obrączki na kciukach... czy ja jestem aż tak stara? :roll:

Jak odróżnić, jak odróżnić...
Może to pomoże:
https://fioletowawinda.wordpress.com/20 ... -lesbijke/

A na poważnie: podpisuję się pod całym postem Iza553 (wiem, wiem - to podejrzane, że znowu wychwalam Izę z Innym Numerem.. :wink: )
Awatar użytkownika
morze20
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 2 lut 2019, o 09:46
Lokalizacja: 3miasto

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: morze20 » 9 wrz 2019, o 22:24

Iza553 pisze:
15 lip 2019, o 21:11
Z wyglądu to podobno pierścień na kciuku jest znakiem rozpoznawczym. Generalnie, te wskazówki mogą być zgubne i nigdy nie możesz być pewna.

no właśnie? jak z tym pierscionkiem jest naprawdę?
poznałam kobietę, nosi taki pierścionek na kciuku, przy bliższym poznaniu jednak okazało się , że ma dziecko i kochającego męża.

Te pierscionki można uznać za znak rozpoznawczy czy nie ? :slonko:
Awatar użytkownika
Prezeska
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 378
Rejestracja: 19 mar 2015, o 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: Prezeska » 10 wrz 2019, o 15:27

Nie, odradzam sugerowanie się pierscionkami na kciuku ;)
Awatar użytkownika
2008
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2018, o 23:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: 2008 » 15 wrz 2019, o 00:24

Każdy wstydzi się swojej orientacji? Odnoszę zupełnie odwrotne wrażenie. Może nie mam piętnastu lat, ale mam osiemnaście. I wydaje mi się, że "nasze pokolenie" jest w tej kwestii otwarte, jak żadne inne kiedykolwiek wcześniej. Jednak jest to miecz obosieczny, ponieważ z jednej strony nie wstydzimy się zdobić tęczą, otwarcie dyskutować o orientacjach seksualnych i chodzić na parady równości, co teoretycznie ułatwiałoby rozpoznanie czy osoba jest potencjalnie homo, ale z drugiej strony coraz więcej hetero osób wspiera aktywnie LGBT i robi się z tego trochę mętlik... Niestety niektórzy uważają homoseksualizm za fajny "modny dodatek" (mówię to z mojego własnego doświadczenia, wielokrotnie się na to nacięłam) i poniekąd kreują się na bi i homoseksualistów, co może być mylące. Uważam, że jedyna skuteczna metoda to zapytanie wprost, a jeśli nie masz odwagi, subtelne poruszenie tematu i obserwowanie reakcji... mam wrażenie ze tacy "nadgorliwi wspieracze" inaczej się odnoszą do tematów takich jak np. małżeństwa jednopłciowe w Polsce niż osoby, które naprawdę to dotyczy, ale różnica jest subtelna. Takie są moje prywatne obserwacje
Awatar użytkownika
Aphra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2019, o 11:26
Lokalizacja: Reda

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: Aphra » 3 paź 2019, o 13:30

morze20 pisze:
9 wrz 2019, o 22:24
Iza553 pisze:
15 lip 2019, o 21:11
Z wyglądu to podobno pierścień na kciuku jest znakiem rozpoznawczym. Generalnie, te wskazówki mogą być zgubne i nigdy nie możesz być pewna.

no właśnie? jak z tym pierscionkiem jest naprawdę?
poznałam kobietę, nosi taki pierścionek na kciuku, przy bliższym poznaniu jednak okazało się , że ma dziecko i kochającego męża.

Te pierscionki można uznać za znak rozpoznawczy czy nie ? :slonko:
Moja znajoma les nosiła obrączkę na lewej ręce i to niby byl znak rozpocznawczy ktorym celowo dawała sygnal innym wiedzacycm o co chodzi. W sumie by sie zgadzalo, bo bedac bi nosze i na lewej i prawej ręce :D
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: goreka » 3 paź 2019, o 16:44

Dobre :D
vampirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 9 maja 2014, o 02:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odróżnić jakiej jest orientacji dziewczyna?

Post autor: vampirka » 12 paź 2019, o 00:13

2008 pisze:
15 wrz 2019, o 00:24
Każdy wstydzi się swojej orientacji? Odnoszę zupełnie odwrotne wrażenie. Może nie mam piętnastu lat, ale mam osiemnaście. I wydaje mi się, że "nasze pokolenie" jest w tej kwestii otwarte, jak żadne inne kiedykolwiek wcześniej. Jednak jest to miecz obosieczny, ponieważ z jednej strony nie wstydzimy się zdobić tęczą, otwarcie dyskutować o orientacjach seksualnych i chodzić na parady równości, co teoretycznie ułatwiałoby rozpoznanie czy osoba jest potencjalnie homo, ale z drugiej strony coraz więcej hetero osób wspiera aktywnie LGBT i robi się z tego trochę mętlik... Niestety niektórzy uważają homoseksualizm za fajny "modny dodatek" (mówię to z mojego własnego doświadczenia, wielokrotnie się na to nacięłam) i poniekąd kreują się na bi i homoseksualistów, co może być mylące. Uważam, że jedyna skuteczna metoda to zapytanie wprost, a jeśli nie masz odwagi, subtelne poruszenie tematu i obserwowanie reakcji... mam wrażenie ze tacy "nadgorliwi wspieracze" inaczej się odnoszą do tematów takich jak np. małżeństwa jednopłciowe w Polsce niż osoby, które naprawdę to dotyczy, ale różnica jest subtelna. Takie są moje prywatne obserwacje
Ja ze znacznie wcześniejszego pokolenia jestem, bo lat mam 33 ;) Ale nigdy nie wstydziłam się swojej orientacji. Niestety też nigdy nie miałam radaru na dziewczyny. Na facetów homo mam świetny. Poznaję nawet takich, których nikt inny o to nie podejrzewa ;) A kobiet kompetnie nie potrafię rozszyfrować. Nawet co do takich "oczywistych" mam wątpliwości :roll: i gdzie tu sprawiedliwość :lol:
ODPOWIEDZ