Mętlik w głowie

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Margareta87
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:55

Mętlik w głowie

Post autor: Margareta87 » 3 paź 2019, o 20:29

Witam was dziewczyny, muszę gdzieś zaczerpnąć jakiejś rady lub czegokolwiek,wiec tak... mam 32 lata 8 lat jestem w związku z facetem, mieszkamy razem , pracujemy sobie , żyjemy sobie i jest ok , kocham go , ale zawsze pociągały mnie kobiety , nigdy nie miałam okazji żadnej bliżej poznać , nie robiłam tez pierwsza kroku żeby nie narobić sobie siary 😀 oczywiście nikt nie wie o tym co skrywam w sobie i marzy mi się czasami jakiś spacer lub zaciszne miejsce żeby poprzytulać się , pośmiać , tak na luzie ,tak poprostu , tylko ja i ona , ahhh czy kiedyś spełni mi się to malutkie marzenie ,
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Mętlik w głowie

Post autor: biedronca » 4 paź 2019, o 07:02

A co na takie plany Twój partner?
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Mętlik w głowie

Post autor: MadaM » 4 paź 2019, o 08:06

Niektóre marzenia są piękne tylko gdy są tylko marzeniami...
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
marijjqa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 8 maja 2019, o 22:11

Re: Mętlik w głowie

Post autor: marijjqa » 4 paź 2019, o 12:27

Wiem o czym mowisz.. i tak.. marzenia maja swoj urok o tym..
Margareta87
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:55

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Margareta87 » 10 paź 2019, o 12:38

Mój partner nic nie wie i nawet się nie domyśla ze skrywam taki sekret w sobie
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Iza7 » 10 paź 2019, o 23:15

Rady na jaki temat oczekujesz?
Jak Mu powiedzieć? :wink:
Awatar użytkownika
sunny-annie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2019, o 14:48

Re: Mętlik w głowie

Post autor: sunny-annie » 11 paź 2019, o 10:56

Nie możemy Ci niestety doradzić w którą stronę masz pójść. Wiesz dlaczego?. Ponieważ to Ty musisz dokonać wyboru i ponieść za ten wybór ewentualne konsekwencje. Marzenia bywają piękne, ale może czasami lepiej by się nie spełniały?.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Mętlik w głowie

Post autor: biedronca » 11 paź 2019, o 20:17

Margareta87 pisze:
10 paź 2019, o 12:38
Mój partner nic nie wie i nawet się nie domyśla ze skrywam taki sekret w sobie
Ale właściwie czemu mu nie powiesz?
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 11 paź 2019, o 21:46

Zacznie się zaraz nagonka..
Skoro napisała ze ma partnera i go kocha, nie znaczy że musi mu mówić o tym, że chciałaby przeżyć kilka bliższych chwil z kobietą- to jest jej marzenie, a nie niecny plan który knuje. napisała o marzeniu na forum.
I kolejna sprawa.. co niby ma wybierac? Związek z facetem, czy z kobietą?
To takie oczywiste przecież. Żyje w heteroseksualnym związku, ale skoro marzy o kobiecie, mimo ze nigdy z żadną nie była to najlepiej będzie jak przyzna się facetowi, zniszczy sobie relacje (bo najważniejsze żeby była uczciwa!!) i ma wybierac, między tym co zna, a marzeniami... (ewentualnie wyznanie specjalnie nie wpłynie na partnera, bo uzna to za coś ciekawego, a nawet seksownego).

Droga autorko, nie Ty jedna masz takie marzenia, wiele kobiet jest ciekawych owej bliskości. Nic nadzwyczajnego.
https://themothermag.com/caluja-zeby-si ... kobietami/
Poczytaj, może bliskość której poszukujesz- marzysz jest zwyką kobieca przyjaźnią.
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Iza7 » 11 paź 2019, o 22:14

Ja naprawdę nie zrozumiałam z pierwszego posta, na jaki temat porady oczekuje autorka.
Przykro mi, ale pierwszy post brzmi dla mnie jak ogłoszenie.

Na temat:
nie wiem, czy to co napiszę będzie miało jakikolwiek sens dla innych, ale dla mnie marzenia to coś co pozostaje w strefie marzeń, z czym się niczego nie robi, na co najczęściej nie ma się wpływu (marzy mi się wygrana w totolotka, rozmowa z kimś kogo już nie ma, itd.). Pragnienia to coś do czego spełnienia można dążyć (pragnę nauczyć się szwedzkiego, pragnę długiej kąpieli z książką w ręku, itd).
Margareta87, czy to o czym piszesz jest Twoim marzeniem czy pragnieniem? :wink:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Mętlik w głowie

Post autor: biedronca » 11 paź 2019, o 22:22

Agata30 pisze:
11 paź 2019, o 21:46
Zacznie się zaraz nagonka..
Skoro napisała ze ma partnera i go kocha, nie znaczy że musi mu mówić o tym, że chciałaby przeżyć kilka bliższych chwil z kobietą- to jest jej marzenie, a nie niecny plan który knuje. napisała o marzeniu na forum.
I kolejna sprawa.. co niby ma wybierac? Związek z facetem, czy z kobietą?
To takie oczywiste przecież. Żyje w heteroseksualnym związku, ale skoro marzy o kobiecie, mimo ze nigdy z żadną nie była to najlepiej będzie jak przyzna się facetowi, zniszczy sobie relacje (bo najważniejsze żeby była uczciwa!!) i ma wybierac, między tym co zna, a marzeniami... (ewentualnie wyznanie specjalnie nie wpłynie na partnera, bo uzna to za coś ciekawego, a nawet seksownego).

Droga autorko, nie Ty jedna masz takie marzenia, wiele kobiet jest ciekawych owej bliskości. Nic nadzwyczajnego.
https://themothermag.com/caluja-zeby-si ... kobietami/
Poczytaj, może bliskość której poszukujesz- marzysz jest zwyką kobieca przyjaźnią.
Dla mnie jest oczywiste, że z partnerem rozmawia się o swojej orientacji. Musi być ciężko żyć z kimś przez lata i ukrywać coś tak istotnego. I nie wiem, dlaczego samo powiedzenie o tym miałoby zniszczyć związek.
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 11 paź 2019, o 23:12

Orientacji? Autorka kocha swojego partnera:) jest z nim od 8 lat, a jedynie marzy o kontakcie z kobietą, pociągają ją kobiety.
Nie musi nawet być biseksualna. Napisała o spacerze, przytulaniu, śmiechu. Może to tęsknota za bliskością przyjaciółki, koleżanki, powierniczki, a nie życiowej partnerki. Owszem, mogłaby porozmawiać z partnerem o tym, ale obawiam się że żaden mężczyzna nie zrozumie przyjacielskich więzi między kobietami, albo chociaż drobnych niuansów które kobiety tworzą między sobą.
Widziałaś kiedyś kumpli którzy przytuleni leżą i piją winko do jakiejś beznadziejnej komedii? Chodzących razem do ubikacji(miejsca publiczne)? Kobiety które się przyjaźnią okazują sobie wiele ciepła, od przytulanek, trzymania za dłoń, uwieszania się jedna na drugiej, siadania sobie na kolanach.. i nie ma to nic wspólnego z seksualnym aspektem.
Awatar użytkownika
sunny-annie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2019, o 14:48

Re: Mętlik w głowie

Post autor: sunny-annie » 12 paź 2019, o 07:43

Agata30 pisze:
11 paź 2019, o 21:46
Zacznie się zaraz nagonka..
Skoro napisała ze ma partnera i go kocha, nie znaczy że musi mu mówić o tym, że chciałaby przeżyć kilka bliższych chwil z kobietą- to jest jej marzenie, a nie niecny plan który knuje. napisała o marzeniu na forum.
I kolejna sprawa.. co niby ma wybierac? Związek z facetem, czy z kobietą?
To takie oczywiste przecież. Żyje w heteroseksualnym związku, ale skoro marzy o kobiecie, mimo ze nigdy z żadną nie była to najlepiej będzie jak przyzna się facetowi, zniszczy sobie relacje (bo najważniejsze żeby była uczciwa!!) i ma wybierac, między tym co zna, a marzeniami... (ewentualnie wyznanie specjalnie nie wpłynie na partnera, bo uzna to za coś ciekawego, a nawet seksownego).

Droga autorko, nie Ty jedna masz takie marzenia, wiele kobiet jest ciekawych owej bliskości. Nic nadzwyczajnego.
https://themothermag.com/caluja-zeby-si ... kobietami/
Poczytaj, może bliskość której poszukujesz- marzysz jest zwyką kobieca przyjaźnią.
Tak naprawdę autorka nie wie czego poszukuje. Ale chyba jest to coś więcej niż zwykła kobieca przyjaźń bo "nie chce sobie narobić siary" i partner "nie wie co skrywa w sobie".
Moim zdaniem sama musi odpowiedzieć na to pytanie czego pragnie od tej relacji. Czy od czasu do czasu tak jak pisze pójść na spacer, poprzytulac się, pośmiać z drugą kobietą, czy może jednak chciałaby żeby poszło to na etap jednak bardziej intymny.
Jak najbardziej rozumiem to co piszesz. Ale jak najbardziej rozumiem też te osoby które piszą o uczciwości wobec partnera. Jeśli relacja o jakiej marzy autorka miałaby w zamyśle kiedyś doprowadzić do łóżka to może lepiej być uczciwym wobec siebie i partnera prędzej czy później. Bo może partner też by chciał pójść z inną kobietą na spacer, poprzytulac się, pośmiać się i wtedy najlepiej pójść oboje w swoją stronę.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Mętlik w głowie

Post autor: biedronca » 12 paź 2019, o 09:50

Agata30 pisze:
11 paź 2019, o 23:12
Orientacji? Autorka kocha swojego partnera:) jest z nim od 8 lat, a jedynie marzy o kontakcie z kobietą, pociągają ją kobiety.
Nie musi nawet być biseksualna. Napisała o spacerze, przytulaniu, śmiechu. Może to tęsknota za bliskością przyjaciółki, koleżanki, powierniczki, a nie życiowej partnerki. Owszem, mogłaby porozmawiać z partnerem o tym, ale obawiam się że żaden mężczyzna nie zrozumie przyjacielskich więzi między kobietami, albo chociaż drobnych niuansów które kobiety tworzą między sobą.
Widziałaś kiedyś kumpli którzy przytuleni leżą i piją winko do jakiejś beznadziejnej komedii? Chodzących razem do ubikacji(miejsca publiczne)? Kobiety które się przyjaźnią okazują sobie wiele ciepła, od przytulanek, trzymania za dłoń, uwieszania się jedna na drugiej, siadania sobie na kolanach.. i nie ma to nic wspólnego z seksualnym aspektem.
Wydaje mi się, że to bardzo ważne w związku, żeby chociaż próbować rozumieć swoje potrzeby. Jeżeli to rzeczywiście jest tylko potrzeba takiej przyjacielskiej relacji, a partner dowiedziawszy się o tym strzeli focha, to ja bym się zastanowiła, co jest nie tak z tym związkiem.

Może chodzić też o to, że w związku brakuje bliskości i dlatego pojawiają się fantazje o kobietach. I o tym tym bardziej trzeba z partnerem porozmawiać.
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Ella_Bronia » 12 paź 2019, o 12:37

biedronca pisze:
11 paź 2019, o 20:17
Margareta87 pisze:
10 paź 2019, o 12:38
Mój partner nic nie wie i nawet się nie domyśla ze skrywam taki sekret w sobie
Ale właściwie czemu mu nie powiesz?
A po co?
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Ella_Bronia » 12 paź 2019, o 12:44

Nic nie mów partnerowi. Zwiazki z kobietami są trudne i frustrujące z wielu powodów. Nie warto moim zdaniem ryzykowac rozpadu zwiazku, a jestem biseksem, wiec co nieco wiem na temat i jednych i drugich związkow. Ale oczywiscie to moje prywatne zdanie, subiektywna opinia.
Jak masz ochotę sie poprzytulać to się z jakąś umow i poprzytulaj. Zobacz czy to Ci wogole odpowiada.
Mowienie partnerowi na tym etapie jest głupotą.
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 12 paź 2019, o 12:51

Życie nie jest czarno-białe.
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 12 paź 2019, o 12:57

Biedronca :) tak tylko z ciekawości, gdybys mogła mi napisać jak Ty byś się zachowała? Masz partnerkę od lat. Jesteś przekonana że jest homoseksualna, nigdy nie była z mężczyzną. Jedyne związki jakie miała to kobiety.
Przychodzi dzień i Twoja dziewczyna mówi że zawsze w sobie skrywała pragnienie, chciałaby bliskości z facetem. Oczywiście kocha Cię, ale chciałaby może spróbować, umówić się z facetem, przytulić się, spędzić razem troche czasu, mieć go blisko siebie.
Co robisz Biedronca?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Mętlik w głowie

Post autor: biedronca » 12 paź 2019, o 22:43

Agata30 pisze:
12 paź 2019, o 12:57
Biedronca :) tak tylko z ciekawości, gdybys mogła mi napisać jak Ty byś się zachowała? Masz partnerkę od lat. Jesteś przekonana że jest homoseksualna, nigdy nie była z mężczyzną. Jedyne związki jakie miała to kobiety.
Przychodzi dzień i Twoja dziewczyna mówi że zawsze w sobie skrywała pragnienie, chciałaby bliskości z facetem. Oczywiście kocha Cię, ale chciałaby może spróbować, umówić się z facetem, przytulić się, spędzić razem troche czasu, mieć go blisko siebie.
Co robisz Biedronca?
Pojęcia nie mam, jak bym się zachowała, ale myślę, że zabolało by mnie, że przez tyle czasu ukrywała coś tak ważnego.
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 13 paź 2019, o 01:11

Dziękuje za odpowiedź.
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Mętlik w głowie

Post autor: 0k0b0ga » 13 paź 2019, o 13:36

0głoś się.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Wiosennagwiazda » 14 paź 2019, o 17:01

Agata30 pisze:
12 paź 2019, o 12:57
Biedronca :) tak tylko z ciekawości, gdybys mogła mi napisać jak Ty byś się zachowała? Masz partnerkę od lat. Jesteś przekonana że jest homoseksualna, nigdy nie była z mężczyzną. Jedyne związki jakie miała to kobiety.
Przychodzi dzień i Twoja dziewczyna mówi że zawsze w sobie skrywała pragnienie, chciałaby bliskości z facetem. Oczywiście kocha Cię, ale chciałaby może spróbować, umówić się z facetem, przytulić się, spędzić razem troche czasu, mieć go blisko siebie.
Co robisz Biedronca?
To by oznaczalo, biorac za wzor Twoj wczesniejszy opis, ze potrzebuje przyjaciela :podbite oczko: moglaby mu na kolanach wysiadywac i razem komedie ogladac :roll: :wink:
Awatar użytkownika
sunny-annie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2019, o 14:48

Re: Mętlik w głowie

Post autor: sunny-annie » 14 paź 2019, o 18:35

:lol:
Agata30
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:07

Re: Mętlik w głowie

Post autor: Agata30 » 16 paź 2019, o 22:30

Wiosennagwiazda pisze:
14 paź 2019, o 17:01
Agata30 pisze:
12 paź 2019, o 12:57
Biedronca :) tak tylko z ciekawości, gdybys mogła mi napisać jak Ty byś się zachowała? Masz partnerkę od lat. Jesteś przekonana że jest homoseksualna, nigdy nie była z mężczyzną. Jedyne związki jakie miała to kobiety.
Przychodzi dzień i Twoja dziewczyna mówi że zawsze w sobie skrywała pragnienie, chciałaby bliskości z facetem. Oczywiście kocha Cię, ale chciałaby może spróbować, umówić się z facetem, przytulić się, spędzić razem troche czasu, mieć go blisko siebie.
Co robisz Biedronca?
To by oznaczalo, biorac za wzor Twoj wczesniejszy opis, ze potrzebuje przyjaciela :podbite oczko: moglaby mu na kolanach wysiadywac i razem komedie ogladac :roll: :wink:

Ja się z tego nie wycofuje.
Nadal uważam, że autorka szuka bardziej „kobiecej przyjaźni”, niż rozważa nad życiem z kobietą.
Nadal uważam że nie ma konieczności by dzieliła się taką informacją z partnerem, skoro sama ma mętlik w głowie, a partner może różnie odebrac taką informacje.
Nic nie jest czarno-białe.
ODPOWIEDZ