Pisanie smsy przy kims?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 09:31

Hej dziewczyny , co sadzicie o pisanie smsow przy drugiej osobie jak jestescie we dwie na spotkaniu? Kino czy spacer. Pizza. Nie wazne gdzie .chodzi mi o znajomość kolezenska ja mysle ze to jest zlewanie drugiej osoby ona mowila ze to normalne: \ a dla was?
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: DuzeK » 22 paź 2019, o 09:48

Jak ja pisałam z kimś przy koleżance to zauważyłam u niej inne zachowanie jakby jej się to nie podobało, zaczęła mnie zlewać, rozmowa już się nie kleiła. Myślę że już po prostu się zniechęciła ale nie wiem dlaczego? Gdy się żegnamy zawsze jeszcze przez jakiś czas gadamy a w tym przypadku dostałam wiadomość i po prostu zerknełam na telefon nawet nie pisałam, a ona do mnie tak nagle "Muszę już iść, część" i poszła w długą bez wahania nawet się nie obejrzała. Nie wiem dlaczego aż tak wzięła to do siebie, przecież jej nie ignorowałam tym że odpisałam komuś na wiadomość. Myślę że niektórzy są zbyt przewrażliwieni na tym by druga osoba poświęciła im całą swoją uwagę. Jak dla mnie dziecinne zachowanie, bo mogła powiedzieć że jej to szczególnie przeszkadza, to wtedy nawet bym nie wyciągnęła telefonu. Ale niektóre kobiety wolą stroić fochy :mrgreen:
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 09:58

No jak z kims spedzasz czas to sie nie olewa tej osoby :)
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: DuzeK » 22 paź 2019, o 10:04

slonecznie12 pisze:
22 paź 2019, o 09:58
No jak z kims spedzasz czas to sie nie olewa tej osoby :)
Tyle że dla mnie to nie jest olewanie drugiej osoby, pisze do mnie też ktoś ważny i czeka na odpowiedź. A to że jestem akurat z kimś nie przeszkadza w tym żeby odpisać. Poza tym nie pisałam często, ale i tak wystarczyło żeby się obrazić. Nie przeszkadza mi jak ktoś pisze przy mnie, bo rozumiem, że osoba ta ma też innych bliskich i swoje sprawy do załatwienia. Lepsze to niż miałaby odbierać co chwilę telefony :lol:
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 10:07

Z kim wgl mam przyjemność? :)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: jasandra » 22 paź 2019, o 10:17

Dla mnie sprawa jest prosta. Najpierw mówię: "przepraszam, ale muszę odpisać, bo". Albo: "sorry, że sprawdzam telefon, ale czekam na wiadomość od (mamy, dentysty, pracodawcy, cokolwiek)". Wtedy jest dla mnie jasne, że ja i druga strona szanujemy rozmówcę i nie uważamy odpisywania w trakcie rozmowy za rzecz normalną, a równocześnie jasne jest, że czasem trzeba odpisać. Mnie wkurza, kiedy dziewczyna w trakcie rozmowy ze mną zaczyna przeglądać fejsa, chyba że tak jakoś naturalnie wyniknie, coś sobie chcemy pokazać, albo jest chwila rozprężenia. Ja nie mam podzielnej uwagi i też ciężko mi się skupić, kiedy ktoś robi co innego, ale jak ktoś ma podzielną uwagę, to nie przeszkadza mi, że czasem komuś odpisuje, kiedy mówię - zazwyczaj jednak czekam. Zawsze proszę, żeby ktoś poczekał z mówieniem, kiedy ja coś piszę, żebym nie słuchała jednym uchem.
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 10:22

No to jest zrozumiane: )
scena77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:36

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: scena77 » 22 paź 2019, o 16:04

DuzeK pisze:
22 paź 2019, o 09:48
Jak ja pisałam z kimś przy koleżance to zauważyłam u niej inne zachowanie jakby jej się to nie podobało, zaczęła mnie zlewać, rozmowa już się nie kleiła. Myślę że już po prostu się zniechęciła ale nie wiem dlaczego? Gdy się żegnamy zawsze jeszcze przez jakiś czas gadamy a w tym przypadku dostałam wiadomość i po prostu zerknełam na telefon nawet nie pisałam, a ona do mnie tak nagle "Muszę już iść, część" i poszła w długą bez wahania nawet się nie obejrzała. Nie wiem dlaczego aż tak wzięła to do siebie, przecież jej nie ignorowałam tym że odpisałam komuś na wiadomość. Myślę że niektórzy są zbyt przewrażliwieni na tym by druga osoba poświęciła im całą swoją uwagę. Jak dla mnie dziecinne zachowanie, bo mogła powiedzieć że jej to szczególnie przeszkadza, to wtedy nawet bym nie wyciągnęła telefonu. Ale niektóre kobiety wolą stroić fochy :mrgreen:
Zrobiłabym dokładnie to samo co koleżanka.
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 16:31

Bo nie masz szacunku do innych .
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: osiol » 22 paź 2019, o 18:31

Dzisiaj tak wielu ludzi ma przyklejony telefon do dłoni, że nawet nie zauważa, że przerywa rozmowę z kimś, żeby odpisać. Dla mnie to tak jakby w połowie mojego zdania, ktoś odwrócił się od stolika i zagadał do kogoś przy stoliku obok. Niczym się to nie różni. Co innego gdy, ktoś rzeczywiście czeka na ważną wiadomość: odbierze telefon, odczyta smsa czy messengera - jednorazowo, a nie przez całe spotkanie co jakiś czas zerka i odpisuje. Jeśli nie masz czasu na spotkanie, bo "ktoś ważny pisze i czeka na odpowiedź" to się nie umawiaj. Kiedy umawiam się z kimś na spotkanie, nie zerkam na telefon. Jeśli ktoś w tym czasie napisze, to musi poczekać aż będę mieć czas i możliwość zajrzenia do wiadomości. I w drugą stronę: jak moja dziewczyna umówi się z mamą, tatą, koleżanką czy kimś tam jeszcze - nie bombarduję jej wiadomościami a jeśli napiszę - nie oczekuję że odpisze mi w minutę.
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: DuzeK » 22 paź 2019, o 20:15

slonecznie12 pisze:
22 paź 2019, o 16:31
Bo nie masz szacunku do innych .
Po co te niemiłe słowa?
Szacunkiem darzę tylko te osoby które są ze mną szczere :)
slonecznie12
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 4 sie 2019, o 14:58

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: slonecznie12 » 22 paź 2019, o 20:52

Sama ze soba chyba szczera nie jestes
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: DuzeK » 22 paź 2019, o 21:09

slonecznie12 pisze:
22 paź 2019, o 20:52
Sama ze soba chyba szczera nie jestes
Nie rozumiem, co masz na myśli?
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: gimmeeverything » 23 paź 2019, o 00:32

slonecznie12 pisze:
22 paź 2019, o 09:31
Hej dziewczyny , co sadzicie o pisanie smsow przy drugiej osobie jak jestescie we dwie na spotkaniu? Kino czy spacer. Pizza. Nie wazne gdzie .chodzi mi o znajomość kolezenska ja mysle ze to jest zlewanie drugiej osoby ona mowila ze to normalne: \ a dla was?
nie wierzę w stuprocentową podzielność uwagi -
albo pastuję zęby, albo pastuję buty
albo obie czynności naraz wykonam byle jak

- dlatego
pisanie smsów przy kimś uważam za niekulturalne
pisanie smsy przy kimś uważam za niekulturalne i niegramatyczne (to samo zresztą sądzę o pisanie w ogóle).

:)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
neph
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2014, o 16:44

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: neph » 23 paź 2019, o 08:43

Nie lubie i zle sie czuje jak ktos na spotkaniu pisze smsy z kims innym, niewiem z kim. Ja poswiecam komus uwage i czas, jestem skupiona, po to sie spotykam z kims na zywo aby te przykladowe 2h z nim spedzic. WIec tak jesli ktos pisze wtedy smsy z kims innym jest wobec mnie olewczy, nalezy sie zastanowic i zawczasu ta znajomosc zakonczyc jesli nam sie to nie podoba, bo potem moze byc juz tylko gorzej z ta olewczoscia. Rozumiane przeze mnie sa pilne telefony, lub oczekiwane wazne wiadomosci, i kiedy jestem kulturalnie uprzedzona ze cos takiego moze miec miejsce, w innych przypadkach to prostactwo i brak poszanowania drugiej persony.
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: AmeIia » 23 paź 2019, o 09:02

Jak ktoś na szybko coś musi sprawdzić, odpisać w jakiejś sprawie, wrzucić zdjęcie żarcia na insta, albo razem coś przeglądamy to jest ok. Czatowanie ze znajomymi już nie i uznaję to za brak szacunku. Wtedy sama wyciągam telefon i sobie gadam z kimś, albo gram w grę... a osoby już nie traktuję poważnie.
Niemamowy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2019, o 21:59

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: Niemamowy » 23 paź 2019, o 22:18

Ja to zawsze grzecznie przepraszam. Może nie po każdym smsie, ale po 26tym to koniecznie
Awatar użytkownika
Ticha
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2009, o 01:00

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: Ticha » 24 paź 2019, o 00:11

Jesteśmy mobilne, to nie podlega żadnej dyskusji. Każda z nas ma telefon przyczepiony do tzw. "reki/dupy". Sms, WhatsApp, Massenger, itd. Jak dla mnie nie jest wielkim dramatem, że na pierwszej randce, ktoś tam zerka na telefon. Jeżeli chodzi o następną, i kolejną randkę, i dalej jest "pisanie" to słabo :|
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: Wiosennagwiazda » 24 paź 2019, o 23:29

To brak jakosci.
Osiol dobrze podsumowala, to jak odwracanie sie do stolika obok I lekcewazenie rozmowcy.
Nie przypominam sobie, by kiedys przerywano spotkanie by "na chwilke" uzyc stacjonarnego.
Nie mialabym ochoty na kolejne spotkania, chyba ze, jak ktoras wspomniala umawiac sie na fotki na insta :wink: :wink: I uwiecznic ten czas w sieci :wink:
agnieszka9801
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2019, o 08:03

Re: Pisanie smsy przy kims?

Post autor: agnieszka9801 » 8 lis 2019, o 08:18

Nie piszę smsów przy kimś
ODPOWIEDZ