Nietypowy problem

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 1 paź 2020, o 23:46

Hej Wam wszystkim :D
Ostatnio zauważyłam że mam pewien problem w bliskim kontakcie z kobietami.
Zacznę od tego że nie od zawsze utożsamiałam się z moją prawdziwą orientacją, pomału układałam to sobie w głowie aż w końcu postanowiłam się przespać z kobietą, żeby mieć pewność. Okazało się że było lepiej niż w moich wyobrażeniach. Doszło do kolejnego zbliżenia, ale tym razem stało się coś dziwnego. Dopiero co zaczęłyśmy grę wstępną i mi w pewnym momencie zaczęły drętwieć ręce(tak wiem...wtf?) ale tak intensywnie, że nie mogłam ruszać palcami, każdy ruch kosztował mnie wiele wysiłku i ból z tym związany był okropny. Pierwszy raz miałam taki problem, nie wiedziałam co się dzieje i dlaczego. Jakiś czas nie dawało mi to spokoju, ale jednak olałam temat.
Romans się skończył, więc i problem zniknął... tak przynajmniej myślałam. Kilka dni temu miałam okazję zobaczyć kobietę, która bardzo mi się podoba, minęłyśmy się, więc odległość między nami nie była duża, ale jednak nie jakaś bardzo bliska. A mi znowu zdrętwiały ręce tak jak wtedy, trwało tyle samo czasu i było tak samo okropne... a nawet się do niej nie zbliżyłam.
I tak się zastanawiam, co ze mną jest nie tak ?
Śmiać mi się chce na samą myśl, że mam taki problem.
Może Wy miałyście podobne doświadczenie w początkowej fazie waszego współżycia z innymi kobietami ? (Choć wydaję mi się że to nie jest normalne)
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 00:12

Uuu wygląda na to, że drętwieją Ci ręce przy silnym podnieceniu. Albo przy silnym stresie. A podczas pierwszego razu z tą kobietą nic Ci nie drętwiało?
wild_endorphine
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:08

Re: Nietypowy problem

Post autor: wild_endorphine » 2 paź 2020, o 00:13

kobieca111 pisze:
1 paź 2020, o 23:46
Hej Wam wszystkim :D
Ostatnio zauważyłam że mam pewien problem w bliskim kontakcie z kobietami.
Zacznę od tego że nie od zawsze utożsamiałam się z moją prawdziwą orientacją, pomału układałam to sobie w głowie aż w końcu postanowiłam się przespać z kobietą, żeby mieć pewność. Okazało się że było lepiej niż w moich wyobrażeniach. Doszło do kolejnego zbliżenia, ale tym razem stało się coś dziwnego. Dopiero co zaczęłyśmy grę wstępną i mi w pewnym momencie zaczęły drętwieć ręce(tak wiem...wtf?) ale tak intensywnie, że nie mogłam ruszać palcami, każdy ruch kosztował mnie wiele wysiłku i ból z tym związany był okropny. Pierwszy raz miałam taki problem, nie wiedziałam co się dzieje i dlaczego. Jakiś czas nie dawało mi to spokoju, ale jednak olałam temat.
Romans się skończył, więc i problem zniknął... tak przynajmniej myślałam. Kilka dni temu miałam okazję zobaczyć kobietę, która bardzo mi się podoba, minęłyśmy się, więc odległość między nami nie była duża, ale jednak nie jakaś bardzo bliska. A mi znowu zdrętwiały ręce tak jak wtedy, trwało tyle samo czasu i było tak samo okropne... a nawet się do niej nie zbliżyłam.
I tak się zastanawiam, co ze mną jest nie tak ?
Śmiać mi się chce na samą myśl, że mam taki problem.
Może Wy miałyście podobne doświadczenie w początkowej fazie waszego współżycia z innymi kobietami ? (Choć wydaję mi się że to nie jest normalne)
To mi nie brzmi na problem z orientacją, raczej neurologiczny :v Ale ja nie mam wykształcenia medycznego, lepiej idź do prawdziwego lekarza.
wild_endorphine
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:08

Re: Nietypowy problem

Post autor: wild_endorphine » 2 paź 2020, o 00:16

A nawet jeśli to nic wielkiego, to na stówę nie zaszkodzi zapytać. To jednak dosyć osobliwe.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 00:37

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 00:12
Uuu wygląda na to, że drętwieją Ci ręce przy silnym podnieceniu. Albo przy silnym stresie. A podczas pierwszego razu z tą kobietą nic Ci nie drętwiało?
No właśnie nie... choć za drugim razem się bardziej stresowałam. Tylko że jak widziałam tą drugą kobietę to się nie stresowałam,.więc nie wiem czy o to chodzi...
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 00:42

wild_endorphine pisze:
2 paź 2020, o 00:16
A nawet jeśli to nic wielkiego, to na stówę nie zaszkodzi zapytać. To jednak dosyć osobliwe.
Dzięki za poradę, ale raczej nie pójdę z tym do lekarza, przynajmniej nie teraz. Zbyt dziwnie się z tym czuję.
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 00:48

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 00:37
No właśnie nie... choć za drugim razem się bardziej stresowałam. Tylko że jak widziałam tą drugą kobietę to się nie stresowałam,.więc nie wiem czy o to chodzi...
Skoro to nie od stresu to raczej od podniecenia. A jak widzisz tę kobietę, która Ci się podoba, to też jesteś bardzo podniecona? Bo ja innego wytłumaczenia nie widzę. Chyba, że ta kobieta, z którą poszłaś do łóżka nie była delikatna i uszkodziła Ci jakiś nerw w miejscu intymnym, który powoduje drętwienie dłoni podczas silnego podniecenia. Nie jestem lekarzem więc tylko gdybam.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 00:52

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 00:48
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 00:37
No właśnie nie... choć za drugim razem się bardziej stresowałam. Tylko że jak widziałam tą drugą kobietę to się nie stresowałam,.więc nie wiem czy o to chodzi...
Skoro to nie od stresu to raczej od podniecenia. A jak widzisz tę kobietę, która Ci się podoba, to też jesteś bardzo podniecona? Bo ja innego wytłumaczenia nie widzę. Chyba, że ta kobieta, z którą poszłaś do łóżka nie była delikatna i uszkodziła Ci jakiś nerw w miejscu intymnym, który powoduje drętwienie dłoni podczas silnego podniecenia. Nie jestem lekarzem więc tylko gdybam.
Tak jestem, może nawet zbyt podniecona. Co do Twojej teorii, to się stało przed stosunkiem, więc odpada...
Tyle że nie pierwszy raz w życiu jestem podniecona, więc zastanawia mnie skąd się to tak nagle wzięło.
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 00:57

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 00:52
Tak jestem, może nawet zbyt podniecona. Co do Twojej teorii, to się stało przed stosunkiem, więc odpada...
Tyle że nie pierwszy raz w życiu jestem podniecona, więc zastanawia mnie skąd się to tak nagle wzięło.
A może to jakiś lęk przed odrzuceniem? W internetach przeczytałam, że to może mieć podłoże nerwicowo-lękowe. Jesteś spięta gdy masz kontakt z tymi kobietami? Sorry, że tak bezpośrednio.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:02

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 00:57
A może to jakiś lęk przed odrzuceniem? W internetach przeczytałam, że to może mieć podłoże nerwicowo-lękowe. Jesteś spięta gdy masz kontakt z tymi kobietami? Sorry, że tak bezpośrednio.
Tak spięta jestem, ale zwykle to ja odrzucam i nie mam z tym żadnych leków.
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 01:07

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:02
Tak spięta jestem, ale zwykle to ja odrzucam i nie mam z tym żadnych leków.
Ale co odrzucasz? Kobiety czy lęki? :wink:
A jeszcze wrócę do tej sytuacji łóżkowej z kobietą. Czy ten problem pojawił się tylko podczas gry wstępnej, czy po orgazmie też? Bo ja np. mam taki problem, że mi drętwieje całe ciało podczas szczytowania, ale to ponoć normalne.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:11

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 01:07
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:02
Tak spięta jestem, ale zwykle to ja odrzucam i nie mam z tym żadnych leków.
Ale co odrzucasz? Kobiety czy lęki? :wink:
A jeszcze wrócę do tej sytuacji łóżkowej z kobietą. Czy ten problem pojawił się tylko podczas gry wstępnej, czy po orgazmie też? Bo ja np. mam taki problem, że mi drętwieje całe ciało podczas szczytowania, ale to ponoć normalne.
Kobiety oczywiście :wink:
Pojawiło się to tylko na początku, trwało jakiś czas i przeszło. Potem było już normalnie.
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 01:16

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:11
Kobiety oczywiście :wink:
Pojawiło się to tylko na początku, trwało jakiś czas i przeszło. Potem było już normalnie.
Potem było już normalnie, tzn. doszło do pełnego stosunku i nic już nie zdrętwiało? To miałaś ten orgazm czy nie? Bo jeżeli miałaś to dziwne, że te palce Ci drętwieją tylko podczas gry wstępnej, a nie podczas szczytowania. Chyba, że nie doszłaś to wtedy to jest wielki znak zapytania jaki jest tego powód.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:20

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 01:16
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:11
Kobiety oczywiście :wink:
Pojawiło się to tylko na początku, trwało jakiś czas i przeszło. Potem było już normalnie.
Potem było już normalnie, tzn. doszło do pełnego stosunku i nic już nie zdrętwiało? To miałaś ten orgazm czy nie? Bo jeżeli miałaś to dziwne, że te palce Ci drętwieją tylko podczas gry wstępnej, a nie podczas szczytowania. Chyba, że nie doszłaś to wtedy to jest wielki znak zapytania jaki jest tego powód.
No i tu zaczyna się moja rozkmina, bo miałam orgazm, baa nawet kilka. Zawsze myślałam że te dziwne rzeczy z ciałem dzieją się właśnie podczas orgazmu a nie przed całą zabawą haha...
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 01:26

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:20
No i tu zaczyna się moja rozkmina, bo miałam orgazm, baa nawet kilka. Zawsze myślałam że te dziwne rzeczy z ciałem dzieją się właśnie podczas orgazmu a nie przed całą zabawą haha...
To ja już chyba wiem o co kaman. Po prostu podczas gry wstępnej tak bardzo się stresowałaś i zesztywniałaś, że nastąpiła kulminacja i palce zesztywniały. A potem było Ci już tak dobrze, że stres puścił i byłaś zrelaksowana. A teraz poznałaś nową kobietę, znowu się stresujesz i znowu pojawił się ten problem. To chyba to.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:30

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 01:26
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:20
No i tu zaczyna się moja rozkmina, bo miałam orgazm, baa nawet kilka. Zawsze myślałam że te dziwne rzeczy z ciałem dzieją się właśnie podczas orgazmu a nie przed całą zabawą haha...
To ja już chyba wiem o co kaman. Po prostu podczas gry wstępnej tak bardzo się stresowałaś i zesztywniałaś, że nastąpiła kulminacja i palce zesztywniały. A potem było Ci już tak dobrze, że stres puścił i byłaś zrelaksowana. A teraz poznałaś nową kobietę, znowu się stresujesz i znowu pojawił się ten problem. To chyba to.
Pewnie masz rację, tylko bardziej mnie zastanawia czemu tak nagle się to pojawiło. Kiedyś bardziej się stresowałam i nie odczuwałam żadnych objawów, a teraz co? wystarczy że zobaczę kobietę, która mi się podoba i dzieją się takie rzeczy? :/
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 01:36

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:30
Pewnie masz rację, tylko bardziej mnie zastanawia czemu tak nagle się to pojawiło. Kiedyś bardziej się stresowałam i nie odczuwałam żadnych objawów, a teraz co? wystarczy że zobaczę kobietę, która mi się podoba i dzieją się takie rzeczy? :/
To ta kobieta z którą miałaś pierwszy raz Ci się podobała, miałaś z nią orgazmy i ją rzuciłaś po drugim razie? :cool:
Btw może masz te drętwienia tylko ze stresu na tle erotycznym, bo jak pisałaś na początku nie zawsze utożsamiałaś się ze swoją orientacją. A gdy się stresujesz z innych powodów, np. szkoła, praca itd. to wtedy palce Ci nie drętwieją, bo to inny rodzaj stresu. Tak myślę.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:44

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 01:36
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:30
Pewnie masz rację, tylko bardziej mnie zastanawia czemu tak nagle się to pojawiło. Kiedyś bardziej się stresowałam i nie odczuwałam żadnych objawów, a teraz co? wystarczy że zobaczę kobietę, która mi się podoba i dzieją się takie rzeczy? :/
To ta kobieta z którą miałaś pierwszy raz Ci się podobała, miałaś z nią orgazmy i ją rzuciłaś po drugim razie? :cool:
Btw może masz te drętwienia tylko ze stresu na tle erotycznym, bo jak pisałaś na początku nie zawsze utożsamiałaś się ze swoją orientacją. A gdy się stresujesz z innych powodów, np. szkoła, praca itd. to wtedy palce Ci nie drętwieją, bo to inny rodzaj stresu. Tak myślę.
Tak i nie rzuciłam jej bo to był tylko romans :cool:
Może tak jest że chodzi tylko o kwestie erotyczne związane z kobietami. Dzięki :wink:
ChwilKilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 21
Rejestracja: 1 paź 2020, o 12:58

Re: Nietypowy problem

Post autor: ChwilKilka » 2 paź 2020, o 01:49

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:44
Tak i nie rzuciłam jej bo to był tylko romans :cool:
Może tak jest że chodzi tylko o kwestie erotyczne związane z kobietami. Dzięki :wink:
Mówię tak, bo mój pierwszy raz z kobietą był żenujący. Potem byłam z kilkoma kobietami, ale pierwszy orgazm miałam z tą, w której się zakochałam i byłam kilka lat :cool: Nie wyszło nam, ale miło wspominam ten czas. A Ty miałaś orgazmy z pierwszą kobietą. Zazdroszczę :cool: Widocznie każdy ma inaczej.
Próbuj dalej z innymi, zobaczysz czy to na tle nerwowym, czy może neurologicznym. Jeżeli ten problem będzie się pojawiał dalej to lekarz byłby wskazany.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 01:54

ChwilKilka pisze:
2 paź 2020, o 01:49
kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 01:44
Tak i nie rzuciłam jej bo to był tylko romans :cool:
Może tak jest że chodzi tylko o kwestie erotyczne związane z kobietami. Dzięki :wink:
Mówię tak, bo mój pierwszy raz z kobietą był żenujący. Potem byłam z kilkoma kobietami, ale pierwszy orgazm miałam z tą, w której się zakochałam i byłam kilka lat :cool: Nie wyszło nam, ale miło wspominam ten czas. A Ty miałaś orgazmy z pierwszą kobietą. Zazdroszczę :cool: Widocznie każdy ma inaczej.
Próbuj dalej z innymi, zobaczysz czy to na tle nerwowym, czy może neurologicznym. Jeżeli ten problem będzie się pojawiał dalej to lekarz byłby wskazany.
Nie ma czego zazdrościć :wink:
Tak właśnie zrobię, będę obserwować i mam nadzieję, że to ustanie :roll:
wild_endorphine
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:08

Re: Nietypowy problem

Post autor: wild_endorphine » 2 paź 2020, o 01:57

Twój wybór, jednak w przypadku tkanki nerwowej im szybsza terapia, tym lepsze efekty i do tego jest czuła na opóźnienia. Wiem, bo miałam porażenie nerwowe tego lata (to prawdopodobnie co innego, więc się nie przejmuj). Ludzie w internecie mogą sobie tylko z Tobą pogdybać. Lekarza nie ma się co wstydzić, oni nie takie rzeczy słyszeli. Jeśli nie chcesz wspominać o orientacji, to przecież nie trzeba.
provide
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 28 lis 2015, o 22:43

Re: Nietypowy problem

Post autor: provide » 2 paź 2020, o 09:55

A ten pierwszy raz był na trzeźwo?
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 10:32

provide pisze:
2 paź 2020, o 09:55
A ten pierwszy raz był na trzeźwo?
Oczywiście że tak :wink:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Nietypowy problem

Post autor: biedronca » 2 paź 2020, o 11:47

Idź do lekarza.

Jeżeli nie chcesz mówić o swojej orientacji, powiedz, że drętwieją Ci dłonie w sytuacji stresu. Albo podniecenia. Albo opowiedz o całej sytuacji, tylko zamień kobietę na mężczyznę.

Pewno, lepiej być z lekarzem szczerą, ale jeżeli Cię to blokuje, opowiedz taką wersję, z jaką czujesz się swobodnie, tak blisko prawdy, jak się da.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 12:05

provide pisze:
2 paź 2020, o 09:55
A ten pierwszy raz był na trzeźwo?
Zapomniałam że tamtego wieczoru obie paliłyśmy, tyle że ja więcej od niej i byłam po kilku piwach, więc nie byłam trzeźwa.
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 2 paź 2020, o 12:07

biedronca pisze:
2 paź 2020, o 11:47
Idź do lekarza.

Jeżeli nie chcesz mówić o swojej orientacji, powiedz, że drętwieją Ci dłonie w sytuacji stresu. Albo podniecenia. Albo opowiedz o całej sytuacji, tylko zamień kobietę na mężczyznę.

Pewno, lepiej być z lekarzem szczerą, ale jeżeli Cię to blokuje, opowiedz taką wersję, z jaką czujesz się swobodnie, tak blisko prawdy, jak się da.
Jeśli problem nie zniknie to będę musiała tak zrobić, ale najpierw spróbuję się trochę rozluźnić jak dojdzie do bliższego kontaktu, może to coś pomoże.
Tyn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 20:59

Re: Nietypowy problem

Post autor: Tyn » 2 paź 2020, o 19:38

Myślę sobie, że człowiek przecież ciągle się zmienia, i emocjonalnie, i cieleśnie. Wcześniej nie miałaś, ale teraz masz taki problem. Może znalezienie przyczyny tego, że kiedyś tego nie było, a teraz jest, jest mniej istotne. Na pewno byłoby dobrze zrozumieć o co w ogóle chodzi, że takie drętwienie się pojawia (imo, to jest jakaś bariera, jakiś wstyd, stres). Ewidentnie pojawia się to w sytuacji "łóżkowej", pomyślałam więc, że seksuolog/seksuolożka byłaby tu dobrą destynacją ;) I jak już iść, jak już płacić, jak już się przełamywać, to ja bym powiedziała prawdę - że u Cb seks to z kobietami itp. Jak trochę poszukasz, to pewnie i seksuologa lgbt+ friendly znajdziesz.
PS. To mój pierwszy post, witam się nim ze społecznością. O sobie wolę mówić "dziewczyna", kobieta trudniej przechodzi mi przez gardło.
provide
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 28 lis 2015, o 22:43

Re: Nietypowy problem

Post autor: provide » 3 paź 2020, o 20:10

kobieca111 pisze:
2 paź 2020, o 12:05
provide pisze:
2 paź 2020, o 09:55
A ten pierwszy raz był na trzeźwo?
Zapomniałam że tamtego wieczoru obie paliłyśmy, tyle że ja więcej od niej i byłam po kilku piwach, więc nie byłam trzeźwa.
No to bingo ;) Alkohol i inne używki wyciszają niektóre reakcje organizmu i to co może Ci się przytrafiać na trzeźwo przy starciu z używkami może się nie pojawić. Dziewczyny dobrze sugerują, żeby jednak skonsultować taką reakcję z lekarzem. Myślę że może to tez być reakcja organizmu na silne podniecenie albo ogólnie duże emocje. Wszystko siedzi w głowie ;) Warto jednak wyeliminować ewentualne kwestie zdrowotne.
twitter1
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, o 23:01

Re: Nietypowy problem

Post autor: twitter1 » 6 paź 2020, o 17:56

Miałam tak przy pierwszych kontaktach seksualnych dawno temu. Dotyczyło partnerów, partnerek się nie balam, nie bylo dretwienia .Niezależnie od podniecenia częste drętwienie dłoni, ze nie moglam palców wyprostować, przy innej okazji także oprocz dloni drżenie i drętwienie brzucha, a gdy zaczęła mi dretwieć mi twarz, to sie naprawdę przestraszyłam.

Dzis wiem: stres i stą obkurczenie naczyń krwionosnych. Widać cierpisz na nadkurczliwość naczyń pod wpływem wysiłku/stresu, dobry wstęp do choroby Prinzmetala oraz innych. Niekoniecznie podczas seksu, trafi Cię w pracy czy gdziekolwiek, praca, kłotnia z rodzina, cokolwiek.Nie tak dawno zaczęli pisać o tym w PL, za granica piszą od dawna w necie. Nadkurczliwośc naczyń to najlepsza droga do udaru/zawału także przy innym stresie. Konieczna wizyta u lekarza, powiedz, że seks był z facetem. Przebada Cię, choć badanie nic nie wykaże zapewne w sytuacje bezstresowej, ale powinien dać leki zapobiegajace skurczom naczyń. Lekarz kardiolog tu by sie też przydał, ale internista (dobry, bo znakomita większośc to konowaly i nieuki odwalające swoja pracę byle jak, z pelnym wsparciem Ministerstwa Zdrowia ) powinien skierować tam gdzie trzeba, oprocz badan
kobieca111
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2018, o 12:09

Re: Nietypowy problem

Post autor: kobieca111 » 6 paź 2020, o 21:10

Dzięki za odpowiedź, dała mi do myślenia. Analizując swoją przeszłość pod kątem tego co napisałaś, to miałam takich przypadków więcej, ale w innych sytuacjach. Raz zdrętwiała mi połowa twarzy, często drętwieją mi ręce podczas stresującej jazdy samochodem, raz było tak że zdrętwiały mi też nogi.
Chyba pomysł z lekarzem nie jest taki głupi...
ODPOWIEDZ