Jak to zasugerować?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 08:55

Witajcie! :slonko:
Nigdy nie sądziłam, że zgłoszę się tu z tego typu problemem... Życie jednak potrafi zaskakiwać... :roll:
Jakiś czas temu poznałam pewną dziewczynę. Piękna, inteligentna, seksowna, kobieca... :cool: Ideał wielu, a ona wybrała mnie :cool:
Oczywiście nigdy nie może obyć się bez problemów... :roll: Mianowicie: chodzi o oddech i - co gorsza - problem jest też tam na dole... :shock: Nie wiem już, w jaki sposób jej to zasygnalizować. Dla mnie niedopuszczalne jest pójście na randkę bez mycia zębów i prysznica. :roll: Zwłaszcza, gdy ta randka ma się zakończyć seksem... :shock:
Próbowałam to sygnalizować poprzez unikanie zbliżeń, nawet zaproponowałam wspólny prysznic i seks pod nim :cool: Niestety spełzło na niczym... :roll:
Nie potrafię się przełamać... Nie wyobrażam sobie robić minetki nie oddychając, a tym bardziej w taki sposób się całować... :shock:
Niebawem kolejna randka, a ja nie wiem co wymyślić by uniknąć schodzenia tam ustami... Co gorsza nie mam nawet ochoty na pocałunki, bez czego nie wyobrażam sobie randki... :roll:
Jak to delikatnie jeszcze zasugerować? Dodam, że dziewczyna jest bardzo wrażliwa, a ja też nie należę do najodważniejszych... :roll:
Błagam - pomóżcie!
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: marinnaWR » 3 paź 2020, o 09:14

Kup jakieś wypasione mydło w płynie, np z jakąś glinką albo innym oryginalnym, niespotykanym składnikiem. Lub po prostu jakieś ślicznie pachnące. Powiedz, że powierzono Ci akcję promocyjną nad tym produktem i musi Ci opowiedzieć o swoich doznaniach podczas jego użytkowania (czy zapach jest przyjemny, czy aplikacja łatwa, czy konsystencja właściwa). Poproś ją o pomoc :) Zaoferuj, że możecie przeprowadzić eksperyment razem i porównać swoje wrażenia. Takie przykładowe mydełko to np biosiarczkowe mydło mineralne, popatrz w sklepach internetowych jakiś ekskluzywnych hoteli spa. Możesz też pójść zwyczajnie do douglasa czy sephory, czy nawet do mydlarni, tam coś Ci doradzą. Powodzenia
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 10:31

marinnaWR pisze:
3 paź 2020, o 09:14
Kup jakieś wypasione mydło w płynie, np z jakąś glinką albo innym oryginalnym, niespotykanym składnikiem. Lub po prostu jakieś ślicznie pachnące. Powiedz, że powierzono Ci akcję promocyjną nad tym produktem i musi Ci opowiedzieć o swoich doznaniach podczas jego użytkowania (czy zapach jest przyjemny, czy aplikacja łatwa, czy konsystencja właściwa). Poproś ją o pomoc :) Zaoferuj, że możecie przeprowadzić eksperyment razem i porównać swoje wrażenia. Takie przykładowe mydełko to np biosiarczkowe mydło mineralne, popatrz w sklepach internetowych jakiś ekskluzywnych hoteli spa. Możesz też pójść zwyczajnie do douglasa czy sephory, czy nawet do mydlarni, tam coś Ci doradzą. Powodzenia
Ona wie czym się zajmuję, więc taki numer nie przejdzie :roll: Mówiłam jej o wspólnej kąpieli z olejkami, o wspólnym prysznicu. Nawet zasugerowałam masaż tam na dole przy użyciu prysznica :oops: Nie mam na tyle odwagi, by powiedzieć wprost... Wiem, pewnie za to na mnie psy będziecie wieszać, ale ja tak nie potrafię. Wiem, jak ona by się czuła, że to byłoby niezręczne dla obu stron. Nie chcę jej stracić, bo świetnie się dogadujemy, ale bez seksu... To tylko koleżeństwo, ewentualnie przyjaźń pozostają... :roll:
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Melbo » 3 paź 2020, o 10:49

A może na dole ma zapalenie bakteryjne dlatego śmierdzi.
No ale ciężki temat. Bo jak tu powiedzieć nie urażając drugiej osoby. No ale patrząc inaczej to czemu masz się tak poświęcać, zero przyjemności z seksu i z bliskości.
Ona nie widzi problemu?
Figa28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2019, o 12:39

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Figa28 » 3 paź 2020, o 10:57

Może zrób to samo nie myj się i niech ona Ci...
Wiem , sory to głupie.
Może powiedz, że pachnie tam zbyt intensywnie i przed niech weźmie kąpiel. Ale nie pozostaje Tobie nic innego jak porozmawiać o jej higienie, albo zakończyć to.
Bo jaki to ma sens jak na myśl o seksie z nią robi Ci się nie dobrze, i wcale Ci się nie dziwię. Rozmowa pozostaje bo tak czy siak albo się obrazi, albo coś z tym zrobi albo Ty się będziesz męczyć dalej.
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 12:38

Melbo pisze:
3 paź 2020, o 10:49
A może na dole ma zapalenie bakteryjne dlatego śmierdzi.
No ale ciężki temat. Bo jak tu powiedzieć nie urażając drugiej osoby. No ale patrząc inaczej to czemu masz się tak poświęcać, zero przyjemności z seksu i z bliskości.
Ona nie widzi problemu?
Może ma, ale pytanie nie brzmiało z jakiego powodu to się dzieje, tylko jak to delikatnie zasygnalizować? :roll:
Nie wiem, czy nie widzi problemu, ale wiem że nie mówi "Misiu, teraz nie, bo nie wzięłam prysznica" czy coś w tym kierunku... Ja bym się źle czuła, gdybym wiedziała, że coś tam jest nie ok. Z poprzednią partnerką lubiłyśmy nawet skropić delikatnie te miejsce ulubionymi perfumami, żeby pobudzić zmysły :cool:
Może po prostu ona mnie przyzwyczaiła do luksusu, a teraz przyszła smutna rzeczywistość... :roll:
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 12:49

Figa28 pisze:
3 paź 2020, o 10:57
Może zrób to samo nie myj się i niech ona Ci...
Wiem , sory to głupie.
Może powiedz, że pachnie tam zbyt intensywnie i przed niech weźmie kąpiel. Ale nie pozostaje Tobie nic innego jak porozmawiać o jej higienie, albo zakończyć to.
Bo jaki to ma sens jak na myśl o seksie z nią robi Ci się nie dobrze, i wcale Ci się nie dziwię. Rozmowa pozostaje bo tak czy siak albo się obrazi, albo coś z tym zrobi albo Ty się będziesz męczyć dalej.
Świetny pomysł :roll:
A tak serio, właśnie sformułowanie "musimy porozmawiać o higienie" mnie przeraża. Bo ogólnie ona wygląda całkiem świetnie. Jest zadbana. Paznokcie zrobione, na twarzy zero problemów, bez makijażu wygląda zajeb**cie :cool: Jedyny problem to dół i oddech... Ok, oddech można zmienić żując gumę. Nawet mam taki myk, że biorę sobie jedną i mówię, warto mieć od ręką, bo nigdy nir wiadomo czy za chwilę nie będzie okazji do całowania się z piękną dziewczyną :czerwononosyrenifer: :cool:
To nie tak, że robi się niedobrze, bo ona myje się, tylko gdzieś tam może nie do końca użyte są odpowiednie środki... :?: :shock:
Ciężko to określić, ale to wywołuje dyskomfort u mnie...
Silene89
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 180
Rejestracja: 18 maja 2020, o 18:19

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Silene89 » 3 paź 2020, o 13:33

need_know pisze:
3 paź 2020, o 12:49
Świetny pomysł :roll:
A tak serio, właśnie sformułowanie "musimy porozmawiać o higienie" mnie przeraża. Bo ogólnie ona wygląda całkiem świetnie. Jest zadbana. Paznokcie zrobione, na twarzy zero problemów, bez makijażu wygląda zajeb**cie :cool: Jedyny problem to dół i oddech... Ok, oddech można zmienić żując gumę. Nawet mam taki myk, że biorę sobie jedną i mówię, warto mieć od ręką, bo nigdy nir wiadomo czy za chwilę nie będzie okazji do całowania się z piękną dziewczyną :czerwononosyrenifer: :cool:
To nie tak, że robi się niedobrze, bo ona myje się, tylko gdzieś tam może nie do końca użyte są odpowiednie środki... :?: :shock:
Ciężko to określić, ale to wywołuje dyskomfort u mnie...
To nie jest "jedyny" problem, tylko ważny problem przy zbliżeniu.
A może ma problem ze zdrowiem i mimo dbania o siebie, zapach jest niefajny?
Może to kwestia diety?
Myślę, że warto porozmawiać i powiedzieć, że zapach z jej ust i waginy wprawiają Cię w zakłopotanie?
Jeśli jednak rozmawiacie na zasadzie "tam na dole", to możecie mieć faktycznie problem ;)
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 13:46

Silene89 pisze:
3 paź 2020, o 13:33
need_know pisze:
3 paź 2020, o 12:49
Świetny pomysł :roll:
A tak serio, właśnie sformułowanie "musimy porozmawiać o higienie" mnie przeraża. Bo ogólnie ona wygląda całkiem świetnie. Jest zadbana. Paznokcie zrobione, na twarzy zero problemów, bez makijażu wygląda zajeb**cie :cool: Jedyny problem to dół i oddech... Ok, oddech można zmienić żując gumę. Nawet mam taki myk, że biorę sobie jedną i mówię, warto mieć od ręką, bo nigdy nir wiadomo czy za chwilę nie będzie okazji do całowania się z piękną dziewczyną :czerwononosyrenifer: :cool:
To nie tak, że robi się niedobrze, bo ona myje się, tylko gdzieś tam może nie do końca użyte są odpowiednie środki... :?: :shock:
Ciężko to określić, ale to wywołuje dyskomfort u mnie...
To nie jest "jedyny" problem, tylko ważny problem przy zbliżeniu.
A może ma problem ze zdrowiem i mimo dbania o siebie, zapach jest niefajny?
Może to kwestia diety?
Myślę, że warto porozmawiać i powiedzieć, że zapach z jej ust i waginy wprawiają Cię w zakłopotanie?
Jeśli jednak rozmawiacie na zasadzie "tam na dole", to możecie mieć faktycznie problem ;)
Wiem, że odżywia się bardzo zdrowo. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, to nie wiadomo mi nic na ten temat. Albo inaczej wiem, że coś tam ma, ale to nie takie problemy, przy których dzieje się coś takiego :roll:
Serio? Uważasz, że ten eufemizm cokolwiek mówi o naszej relacji? Przecież nie trzeba wszystkiego nazywać tak dosadnie. :roll:
Silene89
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 180
Rejestracja: 18 maja 2020, o 18:19

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Silene89 » 3 paź 2020, o 14:17

need_know pisze:
3 paź 2020, o 13:46

Wiem, że odżywia się bardzo zdrowo. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, to nie wiadomo mi nic na ten temat. Albo inaczej wiem, że coś tam ma, ale to nie takie problemy, przy których dzieje się coś takiego :roll:
Serio? Uważasz, że ten eufemizm cokolwiek mówi o naszej relacji? Przecież nie trzeba wszystkiego nazywać tak dosadnie. :roll:
Cokolwiek by to było, to raczej warto porozmawiać z partnerką. Może po prostu do tego nie dojrzałyście.
A może do szczęścia wystarczy, że pięknie spogląda na świat i odbiera dźwięki?
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 15:52

Silene89 pisze:
3 paź 2020, o 14:17
need_know pisze:
3 paź 2020, o 13:46

Wiem, że odżywia się bardzo zdrowo. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, to nie wiadomo mi nic na ten temat. Albo inaczej wiem, że coś tam ma, ale to nie takie problemy, przy których dzieje się coś takiego :roll:
Serio? Uważasz, że ten eufemizm cokolwiek mówi o naszej relacji? Przecież nie trzeba wszystkiego nazywać tak dosadnie. :roll:
Cokolwiek by to było, to raczej warto porozmawiać z partnerką. Może po prostu do tego nie dojrzałyście.
A może do szczęścia wystarczy, że pięknie spogląda na świat i odbiera dźwięki?
Jasne... :roll: Z pewnością Tobie nic takiego nie sprawiłoby przykrości... Ani trudności w przekazaniu takiej informacji... :roll: I nie, do szczęścia nie wystarczy mi, że pięknie spogląda na świat... Chcę czegoś więcej, ale chyba rozumiesz, że to są delikatne kwestie... Zwłaszcza, że ona jest ode mnie starsza... :roll:
Silene89
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 180
Rejestracja: 18 maja 2020, o 18:19

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Silene89 » 3 paź 2020, o 15:59

need_know pisze:
3 paź 2020, o 15:52
Jasne... :roll: Z pewnością Tobie nic takiego nie sprawiłoby przykrości... Ani trudności w przekazaniu takiej informacji... :roll: I nie, do szczęścia nie wystarczy mi, że pięknie spogląda na świat... Chcę czegoś więcej, ale chyba rozumiesz, że to są delikatne kwestie... Zwłaszcza, że ona jest ode mnie starsza... :roll:
Jeśli jest starsza, to jest nadzieja, że jednak zrozumie.
A jeśli chodzi o mnie:
1. wolałabym wiedzieć, jeśli moja partnerka miałaby problem z moim zapachem, bo nie chciałabym, by np. moja infekcja zrobiła jej krzywdę;
2. a gdyby tyczyło to mojej partnerki, powiedziałabym jej, w trosce o jej zdrowie.

Sama wspomniałaś, że poza seksem to może być jedynie koleżeństwo, więc rozumiem, że w grę nie wchodzi partnerstwo, związek bez seksu?
Nawrotnyobly
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2015, o 21:27

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Nawrotnyobly » 3 paź 2020, o 17:52

Uważam, ze nieprzyjemny zapach z okolic intymnych z dużym prawdopodobieństwem oznacza problem zdrowotny.... to już nie chodzi o dyskomfort przy zbliżeniach a o jej zdrowie. Trzeba zgłosić się do ginekologa. Zapach, konsystencja i przejrzystość śluzu świadczą o zdrowiu lub chorobie. Proponuje szczera rozmowe z wizyta u lekarza :)
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 701
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 22:30

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Wenus_8005 » 3 paź 2020, o 18:36

need_know pisze:
3 paź 2020, o 08:55
Zaczelabym taką rozmowę przewrotnie od pytania czy jej nie przeszkadza mój oddech i mój zapach, może od razu zrozumieć aluzje i zapytać o to samo Ciebie. Myślę, że tak to powinno zadziałać a wtedy Ty w trosce o nią możesz powiedzieć co czujesz. Faktycznie problem z oddechem i z zapachem może być spowodowany problemem zdrowotnym i warto to zasugerować. Ja chciałabym wiedzieć. Powodzenia.
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 20:19

Silene89 pisze:
3 paź 2020, o 15:59
need_know pisze:
3 paź 2020, o 15:52
Jasne... :roll: Z pewnością Tobie nic takiego nie sprawiłoby przykrości... Ani trudności w przekazaniu takiej informacji... :roll: I nie, do szczęścia nie wystarczy mi, że pięknie spogląda na świat... Chcę czegoś więcej, ale chyba rozumiesz, że to są delikatne kwestie... Zwłaszcza, że ona jest ode mnie starsza... :roll:
Jeśli jest starsza, to jest nadzieja, że jednak zrozumie.
A jeśli chodzi o mnie:
1. wolałabym wiedzieć, jeśli moja partnerka miałaby problem z moim zapachem, bo nie chciałabym, by np. moja infekcja zrobiła jej krzywdę;
2. a gdyby tyczyło to mojej partnerki, powiedziałabym jej, w trosce o jej zdrowie.

Sama wspomniałaś, że poza seksem to może być jedynie koleżeństwo, więc rozumiem, że w grę nie wchodzi partnerstwo, związek bez seksu?
Ok, chyba mam pewien plan, jak to zrobić. Dzięki za odpowiedzi :wink:

Partnerstwo sensu stricto nie, ale w związku... Odpowiedź sama się nasuwa :czerwononosyrenifer: Związku bez seksu sobie nie wyobrażam... Może mnie ktoś za to będzie chciał zlinczować, może ktoś inny pochwali moje podejście, ale ja nie umiem być z kimś bez tego typu bliskości... :roll: To jednak dość ważna dla mnie sfera życia.
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 20:24

Nawrotnyobly pisze:
3 paź 2020, o 17:52
Uważam, ze nieprzyjemny zapach z okolic intymnych z dużym prawdopodobieństwem oznacza problem zdrowotny.... to już nie chodzi o dyskomfort przy zbliżeniach a o jej zdrowie. Trzeba zgłosić się do ginekologa. Zapach, konsystencja i przejrzystość śluzu świadczą o zdrowiu lub chorobie. Proponuje szczera rozmowe z wizyta u lekarza :)
Wreszcie naprawdę konstruktywna odpowiedź. Dziękuję :*
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 3 paź 2020, o 20:27

Wenus_8005 pisze:
3 paź 2020, o 18:36
need_know pisze:
3 paź 2020, o 08:55
Zaczelabym taką rozmowę przewrotnie od pytania czy jej nie przeszkadza mój oddech i mój zapach, może od razu zrozumieć aluzje i zapytać o to samo Ciebie. Myślę, że tak to powinno zadziałać a wtedy Ty w trosce o nią możesz powiedzieć co czujesz. Faktycznie problem z oddechem i z zapachem może być spowodowany problemem zdrowotnym i warto to zasugerować. Ja chciałabym wiedzieć. Powodzenia.
Również konstruktywna odpowiedź, za którą dziękuję :*
Wiem już co może być powodem i w jaki sposób jej to zasugerować. Bodajże pierwszy raz to forum naprawdę się przydało :lol: :czerwononosyrenifer:
provide
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 28 lis 2015, o 22:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: provide » 3 paź 2020, o 20:28

Moja była partnerka dość krótko po rozpoczęciu naszej relacji (zupełnie nagle) zaczęła unikać seksu. W ogóle ten temat z dnia na dzień przestał istnieć. Sugerowałam, podpytywałam, pytałam wprost co się dzieje i nic, co w konsekwencji prowadziło do kłótni i spięć, bo nie chciała w ogóle ze mną o tym rozmawiać. Ostatecznie mi się odechciało bliskości zupełnie, bo czułam się odrzucona i źle potraktowana. No bo jak to, bez seksu w związku? A bez rozmowy o seksie, o problemach? Tym bardziej kiedy do pewnego momentu było super i nagle czapa, nic, zero, null.

Co chcę przez to powiedzieć to to, że ja w pewnym momencie zaczęłam myśleć, że to chodzi o mnie, że już jej się nie podobam albo właśnie źle pachnę albo mówiąc wprost śmierdzę albo no nie wiem, cokolwiek co ma związek ze mną i dlatego ona unika odpowiedzi. Mimo że ja niczego nie zmieniłam, jej podejście do mnie z jakiegoś niewiadomego (do dzisiaj nie wiem jakiego, lol) powodu się zmieniło i to mnie baardzo frustrowało. Mało tego, w końcu złamało coś we mnie na zawsze i ten seks później nigdy już nie był nawet w połowie taki sam, bo ja ciągle miałam ten etap z tyłu głowy. Już nie potrafiłam się w pełni wyluzować, poczuć dobrze, nawet pogadać o tym całkowicie otwarcie. Więc warto jednak w jakiś sposób podjąć ten temat. Bo nawet jeżeli raz uda Ci się ją przekonać do wspólnego prysznica to co będzie dalej? Seks pod prysznicem forever? Jeżeli Ci na niej zależy sugeruję pogadankę z seksuologiem czy nawet psychologiem. Podpowie Ci jak się z tym tematem uporać, żeby jej nie skrzywdzić (ale uwierz mi, że kombinowaniem i unikaniem seksu czy stwarzaniem jakiś syntetycznych warunków nic nie zdziałasz na dłuższą metę, a dodatkowo też możesz ją zrazić, pewne rzeczy się czuje). Polecam na Instagramie profil @kasiacoztymseksem, super babka i bardzo otwarcie opowiada na różne tematy związane z seksem, odpowiada na pytania. Spróbuj, może specjalista coś mądrego na to poradzi. Powodzenia!
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: goreka » 3 paź 2020, o 21:28

Moja dziewczyna nie miałaby chyba problemu z powiedzeniem mi, że coś jej nie odpowiada. No ale to typ, co mówi wszystko prosto z mostu. Myślę, że musicie porozmawiać. Koniecznie. Osobiście spodobał mi się pomysł z odwróceniem sytuacji. Rozmowa o tym, czy jej nie przeszkadza Twój zapach, czy go lubi. Może wtedy będzie Ci łatwiej powiedzieć..,
Shizz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 1 sty 2019, o 23:06

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Shizz » 4 paź 2020, o 00:18

Może to nie odpowiedź na twoje pytanie, ale jest spora szansa, że przyczyną jej nieświeżego oddechu nie jest brak mycia zębów, a chore migdałki bądź obecność kamieni migdałkowych.
Blue44
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 21:21

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Blue44 » 4 paź 2020, o 13:03

need_know pisze:
3 paź 2020, o 12:38
Melbo pisze:
3 paź 2020, o 10:49
A może na dole ma zapalenie bakteryjne dlatego śmierdzi.
No ale ciężki temat. Bo jak tu powiedzieć nie urażając drugiej osoby. No ale patrząc inaczej to czemu masz się tak poświęcać, zero przyjemności z seksu i z bliskości.
Ona nie widzi problemu?
Niestety przyczyna (być może chorobowa - bakterie beztlenowe, drożdżaki i grzyby... ) odpychającego zapachu części intymnych, jak i z ust jest bardzo ważna u każdego człowieka, a nie robienie z tym problemem niczego jest niebezpieczne zarówno dla chorej osoby, jak i dla drugiej mającej bliski kontakt fizyczny. Zatem, może warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje zdrowie, bo jest duże prawdopodobieństwo, że najzwyczajniej zarazisz się jakimś paskudztwem. Natomiast jeśli sedno tych "delicji" tkwi wyłącznie w jej niechlujstwie i braku higieny, to jedynie bezpośredni komunikat z Twojej strony może to rozwiązać, na tak lub nie. Wybór należy do Ciebie - albo Twoje zdrowie, albo...

Może ma, ale pytanie nie brzmiało z jakiego powodu to się dzieje, tylko jak to delikatnie zasygnalizować? :roll:
Nie wiem, czy nie widzi problemu, ale wiem że nie mówi "Misiu, teraz nie, bo nie wzięłam prysznica" czy coś w tym kierunku... Ja bym się źle czuła, gdybym wiedziała, że coś tam jest nie ok. Z poprzednią partnerką lubiłyśmy nawet skropić delikatnie te miejsce ulubionymi perfumami, żeby pobudzić zmysły :cool:
Może po prostu ona mnie przyzwyczaiła do luksusu, a teraz przyszła smutna rzeczywistość... :roll:
Blue44
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 21:21

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Blue44 » 4 paź 2020, o 13:08

Do "Luksusu" Cię przyzwyczaiła..? Wygląda na to, że Cię kupiła i wychodzi z założenia, że nie musi się nawet podcierać... "Imponujący" układ... 😏
Silene89
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 180
Rejestracja: 18 maja 2020, o 18:19

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: Silene89 » 4 paź 2020, o 14:00

Blue44 pisze:
4 paź 2020, o 13:08
Do "Luksusu" Cię przyzwyczaiła..? Wygląda na to, że Cię kupiła i wychodzi z założenia, że nie musi się nawet podcierać... "Imponujący" układ... 😏
O "luksusie" była mowa w odniesieniu do poprzedniej partnerki.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: marinnaWR » 4 paź 2020, o 15:04

need_know pisze:
3 paź 2020, o 10:31
marinnaWR pisze:
3 paź 2020, o 09:14
Kup jakieś wypasione mydło w płynie, np z jakąś glinką albo innym oryginalnym, niespotykanym składnikiem. Lub po prostu jakieś ślicznie pachnące. Powiedz, że powierzono Ci akcję promocyjną nad tym produktem i musi Ci opowiedzieć o swoich doznaniach podczas jego użytkowania (czy zapach jest przyjemny, czy aplikacja łatwa, czy konsystencja właściwa). Poproś ją o pomoc :) Zaoferuj, że możecie przeprowadzić eksperyment razem i porównać swoje wrażenia. Takie przykładowe mydełko to np biosiarczkowe mydło mineralne, popatrz w sklepach internetowych jakiś ekskluzywnych hoteli spa. Możesz też pójść zwyczajnie do douglasa czy sephory, czy nawet do mydlarni, tam coś Ci doradzą. Powodzenia
Ona wie czym się zajmuję, więc taki numer nie przejdzie :roll: Mówiłam jej o wspólnej kąpieli z olejkami, o wspólnym prysznicu. Nawet zasugerowałam masaż tam na dole przy użyciu prysznica :oops: Nie mam na tyle odwagi, by powiedzieć wprost... Wiem, pewnie za to na mnie psy będziecie wieszać, ale ja tak nie potrafię. Wiem, jak ona by się czuła, że to byłoby niezręczne dla obu stron. Nie chcę jej stracić, bo świetnie się dogadujemy, ale bez seksu... To tylko koleżeństwo, ewentualnie przyjaźń pozostają... :roll:
Współczuję...
Chyba musisz się przemóc i porozmawiać z nią o konkretach. Rozumiem też, że nie czujesz się na siłach, bo to zaledwie początek Waszej znajomości. Ale czy faktycznie warto być w takiej rozterce ? Przecież sama piszesz, że przez wątpliwy zapach okolic intymnych Twojej dziewczyny odechciewa się wszystkiego, nawet pocałunków. Więc w zasadzie niczego nie tracisz ? Jeśli powiesz w czym problem, to ryzykujesz, że urażona zerwie z Tobą, albo dowiesz się przyczyny i wspólnie spróbujecie zaradzić ?
Pomysł odwrócenia sytuacji jest okropny...Coś mi się wydaje, że autorko nie dałabyś rady...i słusznie.
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: GrubaKaska » 4 paź 2020, o 15:53

Rozumiem, że to trudna sytuacja i ciężko komuś powiedzieć, że brzydko pachnie.
Może powiedz jej, że sama podejrzewasz jakieś problemy z podwoziem i dla sprawdzenia czy z nią ok idźcie razem do ginekologa? Wiem, że to licha rada.
Gorzej, jak powie, że nie chce.
Sama nie wiem co doradzić.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: osiol » 4 paź 2020, o 17:08

Mam trochę zaburzoną perspektywę, bo teraz nie miałabym żadnego problemu powiedzieć wprost: Hej, Twój zapach się zmienił, może coś się dzieje? Ale na początku naszej drogi też szukałabym sposobu jak delikatnie zasugerować, że coś jest nie tak. Może po prostu: Twój zapach jest dla mnie zbyt intensywny, zawsze tak miałaś? Albo: Jakiego żelu intymnego używasz, nie za bardzo mi się podoba.
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 4 paź 2020, o 17:42

Blue44 pisze:
4 paź 2020, o 13:08
Do "Luksusu" Cię przyzwyczaiła..? Wygląda na to, że Cię kupiła i wychodzi z założenia, że nie musi się nawet podcierać... "Imponujący" układ... 😏
Nie chcę nic mówić, ale pisałam o poprzedniej partnerce :roll: Z nią było inaczej, ale to skończona historia :evil:
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 4 paź 2020, o 17:43

Silene89 pisze:
4 paź 2020, o 14:00
Blue44 pisze:
4 paź 2020, o 13:08
Do "Luksusu" Cię przyzwyczaiła..? Wygląda na to, że Cię kupiła i wychodzi z założenia, że nie musi się nawet podcierać... "Imponujący" układ... 😏
O "luksusie" była mowa w odniesieniu do poprzedniej partnerki.
Przynajmniej jedna czyta ze zrozumieniem :wink:
need_know
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2020, o 21:43

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: need_know » 4 paź 2020, o 17:50

osiol pisze:
4 paź 2020, o 17:08
Mam trochę zaburzoną perspektywę, bo teraz nie miałabym żadnego problemu powiedzieć wprost: Hej, Twój zapach się zmienił, może coś się dzieje? Ale na początku naszej drogi też szukałabym sposobu jak delikatnie zasugerować, że coś jest nie tak. Może po prostu: Twój zapach jest dla mnie zbyt intensywny, zawsze tak miałaś? Albo: Jakiego żelu intymnego używasz, nie za bardzo mi się podoba.
Tak, będąc już dłużej w danej relacji oczywiście, że takie rzeczy łatwiej powiedzieć. Ale my dopiero zaczynamy... :roll: Nie umiem tak wprost powiedzieć, bo to dość drażliwa kwestia... :roll:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak to zasugerować?

Post autor: biedronca » 4 paź 2020, o 17:54

Nie wydaje mi się, żeby i oddech i zapach miejsc intymnych wynikały z tego samego problemu ze zdrowiem. Więc albo to jakiś wyjątkowo pechowy zbieg okoliczności, albo dziewczyna jest na bakier z higieną. I raczej sama z siebie nie wpadnie na to, że powinna się częściej/dokładniej myć.
ODPOWIEDZ