Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Cafe dla wszystkich
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: franklinM » 10 sty 2021, o 11:55

Nie wiem w sumie gdzie wrzucic ten temat, bo ze swoja juz o tym nie moge rozmawiac bo ona nie chce juz sluchac jak strony czy aplikacje dzialaja... Sa osoby zainteresowane zagadnieniami ‚user experience’ albo tzw uzytecznoscia? Chcialabym sie was spytac o to czy preferujecie aplikacje czy strony www? Bo np w appkach nawigacja w wiekszosci jest na dole i tylko niektore strony to praktykuja. Dla przykladu podam strone uniqlo gdzie nawigacja jest na dole, czy pasuje wam to? Czy w stronach wygodniejsza jest nawigacja na gorze bo przy zjerzdzaniu nic sie nie pląta?

Podajcie strony i aplikacje jakie wam sie podobaja i dlaczego. Ja np jestem fanka ubera i zalando. Zapraszam do dyskusji
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: ZagubionaBi » 10 sty 2021, o 22:58

Nie znoszę aplikacji - jeśli nie muszę to nie używam. Jeśli tylko się da przełączam na html 8)
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: franklinM » 11 sty 2021, o 12:00

ZagubionaBi pisze:
10 sty 2021, o 22:58
Nie znoszę aplikacji - jeśli nie muszę to nie używam. Jeśli tylko się da przełączam na html 8)
Rozumiem, myslisz ze strona html jest prostsza czy poprostu nie lubisz np dziesiatek ustawien zaraz po uruchomieniu czy notifikacji z appek? A moze to przez nawigacje?
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: ZagubionaBi » 11 sty 2021, o 19:50

Nie przepadam za ich instalacją i konfigurowaniem, masą dostępów, których wymagają, "wyskakującymi okienkami", aktualizacjami, które zwykle coś "sypią", wpisywaniem tekstu z klawiatury telefonu, mnóstwem ikon, gdzie musze się domyślać co "autor miał na myśli", toną śmieciowych aplikacji, które wykorzystane raz trzeba odinstalować, na co zwykle nie mam czasu ani chęci, autouruchamianiem się aplikacji, które męczą pamięć i procesor w telefonie, który póki co nie może się równać z PC czy łaptopem, wkurzającym klikaniem dalej i wstecz co 5 sekund jak muszę coś przewinąć czy poprawić, co normalnie mieści się na 1 stronie www, itd. :P Ogólnie ja jestem na NIE 8) A co do prostoty html to nie myślałam o tym - bardziej chodziło mi o fakt, że wchodząc na stronę internetową (szczególnie RWD) mam to co w aplikacji, a nawet niejednokrotnie więcej bez zbędnego prowadzenia mnie "po sznurku" przez ikonki jak 11-latka :D
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: hoshi » 11 sty 2021, o 22:31

Ciekawe zagadnienie, i wydaje mi się że mocno zależy dla kogo ma być apka, jak masz target, co apka ma robić, sklep, gra, strona banku :pilka: jak dla mnie jest mi obojętne czy mam pasek na górze czy na dole, ważne żeby był przejrzysty, zawsze można użyć burger menu. Masz mapę zachowań użytkownika?
So sleep sugar
Let your dreams flood in
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: franklinM » 12 sty 2021, o 13:29

Interesują mnie ogólne zagadnienia. Miałam kiedyś pomysł na darmowe randki bo te tindery, HER itp jak dla mnie to a powinny być prawie darmowe (jak Grinder) czy kiedyś PoF. Teraz to tylko subskrypcja lub płatne, każdy by chyba wolał darmowe i np reklamy od czasu do czasu z opcja premium bez reklam. Ale koszty takiej apki to inna sprawa. Dla hobby robię sobie mapę zachowań czy prototypy. Ja też lubię proste rozwiązania, ale myślę ze te skomplikowane apki/strony są robione a) przez duże firmy i teamy czyli nie zawsze chodzi o użytkownika a poprostu by działalo b) są specjalnie tak skonstruowane aby ciężko coś było znaleź jak stosuje to IKEA w sklepach czyli labirynt i kupujesz więcej i to czego nie zawsze potrzebujesz.
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: hoshi » 12 sty 2021, o 17:14

Drogo to wyjdzie plus całe Gdpr. Pomyśl spoko ale dużo roboty.
So sleep sugar
Let your dreams flood in
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: GrubaKaska » 12 sty 2021, o 19:19

Po 8h dniu pracy jako informatyk/czka nie mam siły dywagować co wolę apki czy www. Po prostu wolę swiat analogowy
whiskey09
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2017, o 22:21

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: whiskey09 » 16 sty 2021, o 00:16

te Gruba to słaba jesteś haha
i
Jeszcze nie wiecz czy jestes on czy ona... przykro mi :(
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: mskaa » 16 sty 2021, o 16:46

franklinM pisze:
10 sty 2021, o 11:55
Nie wiem w sumie gdzie wrzucic ten temat, bo ze swoja juz o tym nie moge rozmawiac bo ona nie chce juz sluchac jak strony czy aplikacje dzialaja... Sa osoby zainteresowane zagadnieniami ‚user experience’ albo tzw uzytecznoscia? Chcialabym sie was spytac o to czy preferujecie aplikacje czy strony www? Bo np w appkach nawigacja w wiekszosci jest na dole i tylko niektore strony to praktykuja. Dla przykladu podam strone uniqlo gdzie nawigacja jest na dole, czy pasuje wam to? Czy w stronach wygodniejsza jest nawigacja na gorze bo przy zjerzdzaniu nic sie nie pląta?

Podajcie strony i aplikacje jakie wam sie podobaja i dlaczego. Ja np jestem fanka ubera i zalando. Zapraszam do dyskusji
To jest źle postawione pytanie. Przede wszystkim wszystko zależy od grupy docelowej (wieku, zawodu, płci, stopnia cyfryzacji), a także do czego dany produkt (aplikacja/www) ma być wykorzystywany i w jakich sytuacjach (np.z nawigacji rzadko kiedy skorzysta się na kompie). Reasumując - nie ma cudownego przepisu na idealne usability dla wszystkich interfejsów i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: franklinM » 16 sty 2021, o 22:17

Rozumiem, jednak mi w temacie chodzi mi ogolne zagadnienia jakie strony lub apki sie podobaja lub nie i dla czego. Jesli chodzi o konkreny produkt jak to wyglda od podszewki to wiem bo sie tym zajmuje na codzien.
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: mskaa » 20 sty 2021, o 16:29

To raczej kwestia indywidualnych preferencji a także - czy i jak spełniają swoje desygnowane funkcje. Także nie da się zrobić takiego porównania nawet funkcjonalnie - w jednych sprawdzi się cos co w innych funkcjonalnie nine bedzie miało racji bytu. Na pewno funkcjonalność >> wygląd.
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: franklinM » 23 sty 2021, o 13:38

dobra, zakonczmy temat. da sie to usunac? bo wk*** jak ktos musi bezsensownie swoje 2 grosze wkleic do statystyk...
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: mskaa » 26 sty 2021, o 11:28

franklinM pisze:
23 sty 2021, o 13:38
dobra, zakonczmy temat. da sie to usunac? bo wk*** jak ktos musi bezsensownie swoje 2 grosze wkleic do statystyk...
Ale dlaczego od razu taka agresja? Zbyt ogólnie postawiłaś pytanie to nic dziwnego, że logiczne odpowiedzi wydają Ci się bez sensu. Akurat ponad 8 lat pracuję w tym zawodzie a Twoje pytanie było pytaniem typowego laika, który coś usłyszał, podjarał się, a tak naprawdę niewiele wie.
Przy tym podejściu faktycznie możemy zamknąć temat. Zapraszam na fb-tam jest dużo stron o tematyce okołouxowej jeśli jesteś zainteresowana.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: she76 » 27 lut 2021, o 22:08

O! Tak niewiele trzeba i już zadyma gotowa! :)
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Rozmowy o pracy, szczegolnie IT i UX

Post autor: Elinor » 3 mar 2021, o 18:06

A tak ktoś coś poza UX? Wyższość jednego distro Linuxa nad innym np.? :slonko: Ja tam wolę back end.
ODPOWIEDZ