KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 8 gru 2017, o 06:16

bruxxa pisze:Mój bardzo szczupły brat, swego czasu ważący mniej ode mnie, który nie miał zarysu mięśni póki ich nie naciągnął, mógł dźwigać cięższe rzeczy ode mnie. Ciekawe co na to Platon. Czy to możliwe, by chodziło po prostu o różnicę w budowie ciała mężczyzny i kobiety? Nie może być. :) I po co przygotowywać kobiety do męskich ról i odwrotnie, jeśli to by zajęło tyle zachodu? Po co zawracać kijem Wisłę? Jeśli jakaś kobieta spełnia się w męskich rolach to w czym pomoże jej, że inne kobiety też będą się sprawdzać w męskich rolach?
Męskie i kobiece rolę to pojęcia stworzone przez kulturę. Uzasadnienie w naturze jest takie, że kobiety przeciętnie są słabsze. Tylko właśnie - przeciętnie. Są więc kobiety silniejsze niż większość mężczyzn i mężczyźni słabsi niż większość kobiet. Więc zatrudniając kogoś do pracy powinno się kierować indywidualnymi predyspozycjami, nie płcią. I tutaj wchodzi kultura. I stereotypy. Bo ludzie często patrzą na płeć i myślą - kobieta, czyli nie da rady. I nie zatrudniają. Albo zatrudniają i płacą mniej. Nie dlatego, że jest gorszym pracownikiem. Dlatego że jest kobietą.

Jeżeli więcej kobiet będzie się sprawdzać w stereotypowe męskich rolach, więcej ludzi będzie rozumieć, że nie ma ról męskich i kobiecych. Są rolę, do których ktoś ma, albo nie ma predyspozycji. I będzie nam coraz łatwiej.

Mi wyjątkowo absurdalna wydaje się takie dyskusja w kontekście kierowcy zawodowego. Nie trzeba być silaczem, żeby prowadzić samochód, a nawet kierowcy rajdowym są raczej drobni. Ale pokazuje to, jak mocno przekonanie o tym, co może kobieta nie ma związku z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
bruxxa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:07

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: bruxxa » 8 gru 2017, o 17:20

biedronca pisze:Męskie i kobiece rolę to pojęcia stworzone przez kulturę.
Zdajesz sobie sprawę, że która kultura źle to robi (tj. wbrew naturze) ta wymiera?
biedronca pisze:Albo zatrudniają i płacą mniej. Nie dlatego, że jest gorszym pracownikiem. Dlatego że jest kobietą.
Jak się na to godzi to chyba jest głupia.
biedronca pisze:Jeżeli więcej kobiet będzie się sprawdzać w stereotypowe męskich rolach, więcej ludzi będzie rozumieć, że nie ma ról męskich i kobiecych. Są rolę, do których ktoś ma, albo nie ma predyspozycji. I będzie nam coraz łatwiej.
Tego nie da się ułatwić. Kobiety ogólnie nie powinny się próbować sprawdzać w męskich stereotypowych rolach, patrz wyżej (wyginięcie kultury). Jednostki i tak się sprawdzą, wbrew okolicznościom albo przy sprzyjających. A sztuczne pomysły typu parytety albo obniżenie wymagań (np. testów sprawnościowych do policji) ma taki skutek, że faceci widzą, że kobiety dostają posady ze względu na płeć i stają się antyfeministami, nie mówiąc o tym, że mamy pracownice co się dostały nie ze względu na umiejętności.
biedronca pisze:Mi wyjątkowo absurdalna wydaje się takie dyskusja w kontekście kierowcy zawodowego. Nie trzeba być silaczem, żeby prowadzić samochód, a nawet kierowcy rajdowym są raczej drobni. Ale pokazuje to, jak mocno przekonanie o tym, co może kobieta nie ma związku z rzeczywistością.
Im drobniejszy kierowca tym mniejszy ciężar wozu. :) Ale tu się liczy refleks, inne umiejętności, a nie postura. Chociaż myślę, że siła też jest ważna, taka jazda musi być wymagająca fizycznie.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 8 gru 2017, o 19:26

Ciekawa jestem, skąd pogląd, że kultura, która tworzy pojęcia wbrew naturze wybiera. Kultura ogólnie polega na tworzeniu pojęć wbrew naturze, albo przynajmniej obok niej. I co rozumiesz przez wybieranie kultury?

Kobiety często nie mają wyboru, bo każda płacą, którą jej proponują jest niższa niż płaca mężczyzny na analogicznym stanowisku. Można nie być "głupią" i twardo szukać takiej z równą płacą, ale nie każdego na to stać (dosłownie). Poza tym kobiety uczy się być potężnymi i nie wierzyć w siebie. A to jak nas wychowanie bardzo ciężko w sobie zwalczyć.
Zastanawia mnie bruxxa, w jakim Ty świecie żyjesz? Pracujesz już, czy jeszcze się uczysz? Ile wokół Ciebie jest mężczyzn szefów, a ile kobiet. I którzy są na wyższych stanowiskach? I czy naprawdę to odzwierciedla ich kompetencje? Tak średnio - więcej widzisz niekompetentnych kobiet, czy mężczyzn na wysokich stanowiskach?

Niektóre jednostki oczywiście zawsze się sprawdzą. Weźmy taką Marię Skłodowską-Curie. Nawet w jej czasach wybitna kobieta mogła zostać wykładowcą na Sorbonie. Tylko że ona była jena, a inne kobiety, o predyspozycjach przecietnego, a nawet bardzo dobrego naukowca siedziały w domu. A moim zdaniem, zamiast tej słabszej części mężczyzn - naukowców lepiej mieć dobre i bardzo dobre naukowczynie. I kto wie, ile byłoby wśród nich z wybitnym umysłem, ale bez wystarczająco dużej siły przebicia. Chodzi mi o to, że jeśli jest więcej kandydatów do pracy, wiecej stanowisk można obsadzić lepszymi pracownikami.

I jeszcze wracając do siły - Jakoś nikt nie dyskutuje, czy kobiety powinny pracować jako pielęgniarki, albo opiekunki chorych. A przecież opieka nad obłożenie chorym człowiekiem wymaga większej siły, niż prowadzenie samochodu. I masa kobiet jakoś sobie z tym radzić.
Awatar użytkownika
bruxxa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:07

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: bruxxa » 8 gru 2017, o 20:37

Po pierwsze - czyżby brak czasu, pośpiech przy czytaniu? Kultura niezgodna z naturą wymiera, nie wybiera. :)
biedronca pisze:Poza tym kobiety uczy się być potężnymi i nie wierzyć w siebie. A to jak nas wychowanie bardzo ciężko w sobie zwalczyć.
Uczy się? Kto? Matki. :) Uczą ich by wybierały sobie bogatych mężów i robiły jak najmniej w życiu, to jest właśnie ta ambicja kobiet.
biedronca pisze:Zastanawia mnie bruxxa, w jakim Ty świecie żyjesz? Pracujesz już, czy jeszcze się uczysz? Ile wokół Ciebie jest mężczyzn szefów, a ile kobiet. I którzy są na wyższych stanowiskach? I czy naprawdę to odzwierciedla ich kompetencje? Tak średnio - więcej widzisz niekompetentnych kobiet, czy mężczyzn na wysokich stanowiskach?
Moja firma przeżyła już dwie szefowe i jednego szefa, obie szefowe były zwyczajnie chamskie, pomijając kompetencje. Jeśli o pracowników chodzi to wyobraź sobie, że pracując w "różowej branży" widzę, że to często faceci mają najlepsze wyniki. Dalej kobieta na średnim szczeblu chciała się wybić na podwładnych, będąc bardzo nie fair, co ja odkryłam. :) Z mojego doświadczenia kobiety w pracy robią się chamskie i bezwględne, gdy uznają, że mogą sobie na to pozwolić. Na jakim TY świecie żyjesz?
biedronca pisze:Tylko że ona była jena, a inne kobiety, o predyspozycjach przecietnego, a nawet bardzo dobrego naukowca siedziały w domu.
Skąd Ty to wiesz? Przypuszczenia tak?
biedronca pisze:I jeszcze wracając do siły - Jakoś nikt nie dyskutuje, czy kobiety powinny pracować jako pielęgniarki, albo opiekunki chorych. A przecież opieka nad obłożenie chorym człowiekiem wymaga większej siły, niż prowadzenie samochodu. I masa kobiet jakoś sobie z tym radzić.
Nie siła, no więc jednak inny typ widzenia (kątowe zamiast tunelowego). :D Brak refleksu. Stąd mało kobiet w rajdach.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 9 gru 2017, o 09:52

No właśnie - założenia. Bruxxa, Ty zakładasz, że kobiety w niektórych zawodach nie wniosą nic, a ja że bardzo dużo. Ale żeby przekonać, trzeba stworzyć warunki, w których szanse zależą tylko od predyspozycji i kompetencji, nie od płci. Cała reszta to jest, i tu masz rację, czyste teoretyzowanie.

Cieszę się, że zgadzasz się, że wychowanie kształtuje sposób myślenia człowieka. Ale to nie wyłącznie matki kształtują sposób myślenia. Kiedy myślę, kto miał wpływ na mnie to tak, była to mama, ale i tata, babcia, starsza siostra, koledzy i koleżanki ze szkoły i z podwórka, Kościół, wychowawcy z harcerstwa, Michnik i Kinga Dunin, Miłosz i Stachura, "Wstęp do anarchizmu", Cosmo i Seks w Wielkim Mieście, Kazik i Nosowska, i pewno jeszcze wielu wielu innych. Raczej rzadko się zdarza, żeby ktoś dzieciństwo i młodość spędził na kolanach mamy grzecznie wchłaniając to, co ma do powiedzenia.

I popatrz też na siebie. Rozumiem, że masz wyłącznie doświadczenie z matką, która kazała Ci szukać bogatego męża. A jednak nie tylko to Cię ukształtowało. Jesteś tutaj, więc zakładam, że już nie szukasz bogatego męża. A nawet jeśli, to rozejrzyj się. Jest tu masa kobiet, dla których bycie żoną bogatego męża w ogóle nie wchodzi w grę. I to akurat właśnie z ich natury wynika. Więc mogą, powinny pracować gdzie chcą, zarabiać tyle ile mężczyźni. Więcej, jeśli są lepsze. Bo mogą być lepsze. Bruxxa, ty miałaś pecha do nieciekawych kobiet w pracy, ja spotkałam różne. Zwykle z szefowymi współpracowało mi się lepiej. Tak samo z koleżankami. Zwykle kobiety starały się bardziej i za mniejsze pieniądze. Nie dlatego, że są głupie. Dlatego, że nie dostają punktów za płeć. Dlatego, że wyjściowa opinia zwykle jest taka, że są gorsze, a na jej zmianę same muszą zapracować. No i zwykle były lepiej przygotowane. Ale to już oczywista oczywistość i można w statystykach poczytać.

A sport to widowisko. Często kobiety walczą w oddzielnych kategoriach. Często zawodnicy różnej wagi, różnych sprawności mają oddzielne kategorie. Więc nie ma sensu wyciągać historii o widzeniu tunelowym, wpadających macicach i rolach płci. Ważne, żeby widowisko się podobało. Nie podoba Ci się - nie oglądaj.
Awatar użytkownika
bruxxa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:07

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: bruxxa » 9 gru 2017, o 15:52

biedronca pisze:Ale żeby przekonać, trzeba stworzyć warunki, w których szanse zależą tylko od predyspozycji i kompetencji, nie od płci.
Tak wymieszajmy role płci i wtedy powstanie takie społeczeństwo, które wymrze, już pisałam.
biedronca pisze:I popatrz też na siebie. Rozumiem, że masz wyłącznie doświadczenie z matką, która kazała Ci szukać bogatego męża. A jednak nie tylko to Cię ukształtowało.
Ad personam, czy ja dobrze widzę? Niżej się nie dało? Ty generalizowanie opierasz tylko o swoje doświadczenie :D Ty wiesz w ogóle jak się uogólnia? Czy to miało mnie sprowokować czy co?
biedronca pisze:Bruxxa, ty miałaś pecha do nieciekawych kobiet w pracy, ja spotkałam różne.
Rozumiem, ale ja bardzo dużo czytam różnych stron w Internecie, to się wszystko pokrywa z moim doświadczeniem i znajomych też. Nawet same kobiety przyznają ile kobiet po wejściu na wyższe stanowisko stało się nie do zniesienia.

Kobiety przez swoją biologię (ciąża, poród) nie pchają się do niebezpiecznych zajęć tak jak faceci i stąd też ich brak w rajdach, ot i tyle.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 9 gru 2017, o 17:37

Nie możesz wiedzieć, czy społeczeństwo wymrze .

Zakładam, że generalizowanie na jakiś doświadczeniach opierają. Nie obrażaj się, tylko poprawia mnie, jeśli się mylę :)

A te kobiety, które akurat nie są w ciąży, ani nie rodzą to pchają się, czy się nie pchają? :roll:
Awatar użytkownika
bruxxa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:07

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: bruxxa » 9 gru 2017, o 18:16

Och nie mogę, naprawdę? Wystarczy sprawdzić współczynnik dzietności - tak, wymieramy. Muzułmanie ze swoim niemalże zbrodniczym podziałem ze względu na płeć mają wysoką dzietność.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 10 gru 2017, o 07:57

Czyli co postuluje wprowadzenie "niemalże zbrodniczego podziału ze względu na płeć"? Tego byś chciała?

A może lepiej wzorować się na Francji albo Norwegii jeśli chodzi o traktowanie kobiet. To te kraje mają najwyższy w EU współczynnik dzietności.
Awatar użytkownika
bruxxa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:07

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: bruxxa » 10 gru 2017, o 14:41

U la la 2,08 na rok 2014, czyli niemal zastój, muzułmanie im chyba i tak zawyżają statystyki. Norwegia jeszcze gorzej. Ale usilnie się starasz wykazać coś co nie istnieje, walczysz o tytuł femmi Don Kichota roku? Mocno feminizm pierze główki.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: biedronca » 10 gru 2017, o 15:36

Na świecie jest ok. 7 000 000 000 ludzi. Dalsze zwiększanie populacji nie jest zbyt odpowiedzialne.

I widzę, że przechodzisz do argumentów ad personam. Rozumiem, że te ad rem się skończyły :)
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: zztop » 11 gru 2017, o 09:57

bruxxa pisze:U la la 2,08 na rok 2014, czyli niemal zastój, muzułmanie im chyba i tak zawyżają statystyki. Norwegia jeszcze gorzej. Ale usilnie się starasz wykazać coś co nie istnieje, walczysz o tytuł femmi Don Kichota roku? Mocno feminizm pierze główki.
Poniżasz się dyskutując o temacie w ten sposób. Feminizm pierze główki? Daruj sobie. Gdy przeczytałam Twoje wypowiedzi, doszłam do wniosku, że masz wąski horyzont widzenia spraw. Wynika to zapewne z młodego wieku, a może po prostu nie miałaś okazji zainspirować się wielkimi kobiecymi postaciami, które wbrew powszechnie panującym opiniom dokonywały i dokonują niezwykłych rzeczy, daleko wykraczające poza ramy „kobiecych spraw”. I jakkolwiek jest ich mniejszość, nie wyklucza to zdolności kobiet do wykonywania zawodów w większości wykonywanych przez mężczyzn. Zresztą, faceci mają pod górę w odwrotnej sytuacji, gdy chcą być przedszkolankami czy pielęgniarzami.
Na mnie nie robi wrażenia to, że 180 cm mężczyzna jest ode mnie silniejszy, bo 190 cm mężczyzna jest od niego silniejszy, a ja jestem silniejsza od 165 cm mężczyzny, a peruwiańska zapaśniczka jest silniejsza ode mnie i tego 180 cm mężczyzny :-) Oczywiście są to mediany, nie uwzględniają specjalnych czynników, na przykład przygotowania sportowego, wagi. Ja bardzo dbam o swój trening i czuję się silna, potrzebuję siły fizycznej do pracy, bo mam zawód, w którym często muszę być monterem, coś zanosić, przenosić, podnosić. Czyli w mniemaniu społeczeństwa - męski. A poza tym lubię czuć się silna, samodzielna, lubię nie musieć na kimś wisieć.
Co do muzułmanów - ta kultura w znacznym uogólnieniu, nie jest dla mnie żadnym wzorem, przeciwnie, czuję się nią zagrożona i widzę, jak bardzo nasz obecny rząd czerpie z niej wzorce. Jeśli mówisz o tym, że tylko takie społeczeństwa mogą przetrwać, to faktycznie nic tu po mnie - wyjeżdżam na Antarktydę :-)
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: Julia_ » 15 sie 2018, o 01:35

Chciałabym popracować trochę jako kierowca ciągnika siodłowego :)
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 17:44

ulotna_chwila40 pisze:
28 lis 2017, o 20:03
Po co kobiecie ciężarówka?
Poznałam kiedyś jedną taką sfrustrowaną kobietę która chciała koniecznie prowadzić takiego smoka o szesnastu kołach.
Zdała egzamin i dostała pracę w firmie spedycyjnej.
Dostała na początek nie prawdziwy samochód a samochodzik dostawczy dość kiepskiej jakości i dość stary tj.bez wspomagania i ogrzewania.
Pojechała w pierwszą trasę na północ Polski,przespała się w zimnym aucie i marzenie o byciu kierowcą zawodowym na ciężarówce prysło jak bańka.
Dlatego zawsze dziwię się po co kobiety chcą dorównywać facetom także i w tej dziedzinie.
Moze i nie dorównywać ale mieć swój normalny zawód?
Jak dadzą gówniany samochód komu by się chciało tak marznąć?
Ja np nie rozumiem bab co się pchają w same kosmetyki, bycie biurową i wszystkie zawody w których wieje kichą.
Mózg paruje, żadnych wyzwań.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 17:51

bruxxa pisze:
7 gru 2017, o 18:17
Mój bardzo szczupły brat, swego czasu ważący mniej ode mnie, który nie miał zarysu mięśni póki ich nie naciągnął, mógł dźwigać cięższe rzeczy ode mnie. Ciekawe co na to Platon. Czy to możliwe, by chodziło po prostu o różnicę w budowie ciała mężczyzny i kobiety? Nie może być. :) I po co przygotowywać kobiety do męskich ról i odwrotnie, jeśli to by zajęło tyle zachodu? Po co zawracać kijem Wisłę? Jeśli jakaś kobieta spełnia się w męskich rolach to w czym pomoże jej, że inne kobiety też będą się sprawdzać w męskich rolach?
Będąc w związku strzeleckim to nie jest aż tyle zachodu.
Jakoś jak chłop jest tłokiem to go wszyscy pchają i przygotowują do wszystkiego ile mogą.
Typiara parę razy się gdzieś tam pomyli albo nie wie i spotyka się z ostracyzmem chociaż oboje są obywatelami takimi samymi.
A coś by się stało jakby dać możliwość kobietom i kwalifikacje jakie potrzebują? Urażona by została męska duma która wzbudziła by współczucie u pobliskich samic że biednemu chłopcu uraziło się dumę?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 17:53

bruxxa pisze:
9 gru 2017, o 18:16
Och nie mogę, naprawdę? Wystarczy sprawdzić współczynnik dzietności - tak, wymieramy. Muzułmanie ze swoim niemalże zbrodniczym podziałem ze względu na płeć mają wysoką dzietność.
Mają wysoką dzietność i dużą umieralność xd
Jak my w średniowieczu
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 17:57

bruxxa pisze:
9 gru 2017, o 15:52
biedronca pisze:Ale żeby przekonać, trzeba stworzyć warunki, w których szanse zależą tylko od predyspozycji i kompetencji, nie od płci.
Tak wymieszajmy role płci i wtedy powstanie takie społeczeństwo, które wymrze, już pisałam.
biedronca pisze:I popatrz też na siebie. Rozumiem, że masz wyłącznie doświadczenie z matką, która kazała Ci szukać bogatego męża. A jednak nie tylko to Cię ukształtowało.
Ad personam, czy ja dobrze widzę? Niżej się nie dało? Ty generalizowanie opierasz tylko o swoje doświadczenie :D Ty wiesz w ogóle jak się uogólnia? Czy to miało mnie sprowokować czy co?
biedronca pisze:Bruxxa, ty miałaś pecha do nieciekawych kobiet w pracy, ja spotkałam różne.
Rozumiem, ale ja bardzo dużo czytam różnych stron w Internecie, to się wszystko pokrywa z moim doświadczeniem i znajomych też. Nawet same kobiety przyznają ile kobiet po wejściu na wyższe stanowisko stało się nie do zniesienia.

Kobiety przez swoją biologię (ciąża, poród) nie pchają się do niebezpiecznych zajęć tak jak faceci i stąd też ich brak w rajdach, ot i tyle.
A role już dawno się wymieszały.
Tylko że kobiety są zachęcane do tych gorszych zawodów z znajomych mi przyczyn jak tak obserwuje.
Nie paczajac na muzoli a paczajac na Izrael tam jest jedno z najbardziej prosperujących równouprawnien i żyją i sa bogaci i nie kamieniują nikogo.
Więc twoja logika to od twojego incelowskiego brata a nie z faktu.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: nataliagk » 3 mar 2021, o 23:27

eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 17:44
Ja np nie rozumiem bab co się pchają w same kosmetyki, bycie biurową i wszystkie zawody w których wieje kichą.
Mózg paruje, żadnych wyzwań.
Jak dorośniesz to może się dowiesz, że każdy zawód jest potrzebny w społeczeństwie i żadna praca nie hańbi
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 23:39

nataliagk pisze:
3 mar 2021, o 23:27
eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 17:44
Ja np nie rozumiem bab co się pchają w same kosmetyki, bycie biurową i wszystkie zawody w których wieje kichą.
Mózg paruje, żadnych wyzwań.
Jak dorośniesz to może się dowiesz, że każdy zawód jest potrzebny w społeczeństwie i żadna praca nie hańbi
Może Ciebie nie a mnie tak , bo jestem nieszczęśliwa w takich zawodach, nudzą mnie, zawsze wykonuje je źle i chce próbować coś innego. W ogóle co za ostracyzm xd
Ano tak.. pisolandiie bo chęć spełnienia się przez kobietę jest zakazana. Urodziłam się kobietą więc teraz muszę robić to co wszystkie kobiety czyli dać się zażynac w nundych pracach gdzie nie mam szans się spełnić, więcej zarobić , przeżyć swoje życie zamiast przewertować spotem jeszcze słyszeć że tak jest bo urodziłam się kobietą.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 3 mar 2021, o 23:44

I do czego to wszystko dąży teraz ?
Nie wolno mi samodzielne myśleć, bo ostracyzm
Nie wolno mi marzyć, bo ostracyzm
Nie wolno mi mówić co mnie boli chociaż jestem wrażliwa kobieta bo ostracyzm
Nie wolno mi się smucić bo ostracyzm
Nie wolno mi się w pełni cieszyć bo ostracyzm
Nie wolno mi czuć się godnie bo ostracyzm
Nie mogę liczyć na zrozumienie bo ostracyzm
Nie mogę powiedzieć co myślę bo ostracyzm
Nie wolno mi popełnić błędu bo ostacyzm
Nie wolno mi czuć się zaje** i tym emanować bo ostracyzm
Nie mogę chcieć więcej bo ostracyzm
Nie mogę wyglądać jak chce bo ostracyzm a mój wygląd k tak jaki by nie był skazany jest na ostracyzm
Mimo wszystko mam się tsk cieszyć ale nie za bardzo
Czyli bycie kobietą to nie jest bycie człowiekiem ?ostatnio widzę to po postawach wszystkich i najlepsze że po kobietach też xd
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: nataliagk » 3 mar 2021, o 23:47

eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 23:39
Może Ciebie nie a mnie tak , bo jestem nieszczęśliwa w takich zawodach, nudzą mnie, zawsze wykonuje je źle i chce próbować coś innego. W ogóle co za ostracyzm xd
Ano tak.. pisolandiie bo chęć spełnienia się przez kobietę jest zakazana. Urodziłam się kobietą więc teraz muszę robić to co wszystkie kobiety czyli dać się zażynac w nundych pracach gdzie nie mam szans się spełnić, więcej zarobić , przeżyć swoje życie zamiast przewertować spotem jeszcze słyszeć że tak jest bo urodziłam się kobietą.
Przedstawiasz nas, kobiety, w Polsce, jakbyśmy były pod jakimś pantoflem, bez żadnego prawa głosu. A tym czasem nie widzisz, co się dzieje? Pokazałyśmy, że potrafimy wyjść na ulicę w obronie swoich praw. Bez rozbojów, bez pobić, bez agresji walczymy o swoje postulaty i rośniemy w siłę. I w ten sposób trzeba patrzeć na nas - szukając pozytywów i mocnych stron, a nie ciągle narzekać, że jest źle. Oczywiście nie mówię tu o tym, żeby nie dostrzegać tego, co jest złe, ale ważne jest, żeby wyciągać wnioski z błędów i stawać się coraz silniejszym. Jasne, że za granicą jest często lepiej, ale chodzi też o to, żeby zrobić coś tu i teraz w naszym kraju. I teraz jest ten czas, gdy możemy to zrobić. Teraz jest nasz czas
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: nataliagk » 3 mar 2021, o 23:55

eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 23:44
I do czego to wszystko dąży teraz ?
Nie wolno mi samodzielne myśleć, bo ostracyzm
Nie wolno mi marzyć, bo ostracyzm
Nie wolno mi mówić co mnie boli chociaż jestem wrażliwa kobieta bo ostracyzm
Nie wolno mi się smucić bo ostracyzm
Nie wolno mi się w pełni cieszyć bo ostracyzm
Nie wolno mi czuć się godnie bo ostracyzm
Nie mogę liczyć na zrozumienie bo ostracyzm
Nie mogę powiedzieć co myślę bo ostracyzm
Nie wolno mi popełnić błędu bo ostacyzm
Nie wolno mi czuć się zaje** i tym emanować bo ostracyzm
Nie mogę chcieć więcej bo ostracyzm
Nie mogę wyglądać jak chce bo ostracyzm a mój wygląd k tak jaki by nie był skazany jest na ostracyzm
Mimo wszystko mam się tsk cieszyć ale nie za bardzo
Czyli bycie kobietą to nie jest bycie człowiekiem ?ostatnio widzę to po postawach wszystkich i najlepsze że po kobietach też xd
Niby tak bardzo chciałabyś być doceniona i zależy Ci na tym, żeby ludzie nie zabraniali Ci robić/myśleć tych wszystkich rzeczy, które wymieniłaś, ale jednocześnie naśmiewasz się z ludzi, którzy wykonują wg Ciebie nudne zawody. Gdzie tu logika? Gdzie tu sens? To, co dla Ciebie jest nudne i nieciekawe dla innych może być interesujące, bo potrafią wykonywać swój zawód z pasją. I jeszcze raz podkreślę - każdy zawód jest potrzebny w społeczeństwie, nawet ten na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawy
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 4 mar 2021, o 00:11

nataliagk pisze:
3 mar 2021, o 23:55
eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 23:44
I do czego to wszystko dąży teraz ?
Nie wolno mi samodzielne myśleć, bo ostracyzm
Nie wolno mi marzyć, bo ostracyzm
Nie wolno mi mówić co mnie boli chociaż jestem wrażliwa kobieta bo ostracyzm
Nie wolno mi się smucić bo ostracyzm
Nie wolno mi się w pełni cieszyć bo ostracyzm
Nie wolno mi czuć się godnie bo ostracyzm
Nie mogę liczyć na zrozumienie bo ostracyzm
Nie mogę powiedzieć co myślę bo ostracyzm
Nie wolno mi popełnić błędu bo ostacyzm
Nie wolno mi czuć się zaje** i tym emanować bo ostracyzm
Nie mogę chcieć więcej bo ostracyzm
Nie mogę wyglądać jak chce bo ostracyzm a mój wygląd k tak jaki by nie był skazany jest na ostracyzm
Mimo wszystko mam się tsk cieszyć ale nie za bardzo
Czyli bycie kobietą to nie jest bycie człowiekiem ?ostatnio widzę to po postawach wszystkich i najlepsze że po kobietach też xd
Niby tak bardzo chciałabyś być doceniona i zależy Ci na tym, żeby ludzie nie zabraniali Ci robić/myśleć tych wszystkich rzeczy, które wymieniłaś, ale jednocześnie naśmiewasz się z ludzi, którzy wykonują wg Ciebie nudne zawody. Gdzie tu logika? Gdzie tu sens? To, co dla Ciebie jest nudne i nieciekawe dla innych może być interesujące, bo potrafią wykonywać swój zawód z pasją. I jeszcze raz podkreślę - każdy zawód jest potrzebny w społeczeństwie, nawet ten na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawy
Tak bo te zawody to dla mnie beka i śmieje się z tych ludzi tak samo jak wy śmiejecie się z takich osób jak ja.
A to śmiać mi się z czegoś nie wolno?
Kiedy widzę że to jest beznadziejne systemowe kłamstwo tak naprawdę i mam podążać za ludźmi którzy się dają ? I przeważnie nie myślą ? Takie typiary są wykorzystywane na całego w tych zawodach i wyciskane jak cytryna.
Teraz ty tym komentarzem sabotujesz moja wolność i łój charakter chcąc pokazać mi jaka to ja jestem nie dobra bo się śmieje. A nie wolno mi? No widać nie .
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 4 mar 2021, o 00:17

nataliagk pisze:
3 mar 2021, o 23:55
eminem98xd pisze:
3 mar 2021, o 23:44
I do czego to wszystko dąży teraz ?
Nie wolno mi samodzielne myśleć, bo ostracyzm
Nie wolno mi marzyć, bo ostracyzm
Nie wolno mi mówić co mnie boli chociaż jestem wrażliwa kobieta bo ostracyzm
Nie wolno mi się smucić bo ostracyzm
Nie wolno mi się w pełni cieszyć bo ostracyzm
Nie wolno mi czuć się godnie bo ostracyzm
Nie mogę liczyć na zrozumienie bo ostracyzm
Nie mogę powiedzieć co myślę bo ostracyzm
Nie wolno mi popełnić błędu bo ostacyzm
Nie wolno mi czuć się zaje** i tym emanować bo ostracyzm
Nie mogę chcieć więcej bo ostracyzm
Nie mogę wyglądać jak chce bo ostracyzm a mój wygląd k tak jaki by nie był skazany jest na ostracyzm
Mimo wszystko mam się tsk cieszyć ale nie za bardzo
Czyli bycie kobietą to nie jest bycie człowiekiem ?ostatnio widzę to po postawach wszystkich i najlepsze że po kobietach też xd
Niby tak bardzo chciałabyś być doceniona i zależy Ci na tym, żeby ludzie nie zabraniali Ci robić/myśleć tych wszystkich rzeczy, które wymieniłaś, ale jednocześnie naśmiewasz się z ludzi, którzy wykonują wg Ciebie nudne zawody. Gdzie tu logika? Gdzie tu sens? To, co dla Ciebie jest nudne i nieciekawe dla innych może być interesujące, bo potrafią wykonywać swój zawód z pasją. I jeszcze raz podkreślę - każdy zawód jest potrzebny w społeczeństwie, nawet ten na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawy
I teraz weź te zawody które wymieniłam.
Idą do tego mężczyźni? Nie. Dlaczego?
Bo mają rację że te zawody są nudne , trzeba za wszystkimi skakać i są mało płatne.
Znowu kiedy jest się kobieta i idzie się w zawód satysfakcjonujący i dużo płatny. To znowu jest się pod okiem ostracyzomwym i zbyqajacym do tych zawodów które wymieniłam.
Być lesbijką i szownista w jednym. Bo innej możliwości twojej doczepki do mnie nie widzę.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: Elinor » 4 mar 2021, o 00:21

Jest duża dyskryminacja kobiet kierowców zawodowych? Trudno jest się w tym utrzymać? To kompletnie nie moja branża, dlatego pytam.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 4 mar 2021, o 02:13

Elinor pisze:
4 mar 2021, o 00:21
Jest duża dyskryminacja kobiet kierowców zawodowych? Trudno jest się w tym utrzymać? To kompletnie nie moja branża, dlatego pytam.
Jest, ile kroć kobieta nie kierowała autobusem to znaleźli się ludzie na pokładzie co to komentowali :
- Znowu baba za kierownicą.
- Jakieś Ryśki się wymądrzały jak ma kierować.
Więc jest.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: Elinor » 4 mar 2021, o 10:03

Beznadziejnie :/ Janusze najgorsi.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: nataliagk » 4 mar 2021, o 20:29

eminem98xd pisze:
4 mar 2021, o 00:17
I teraz weź te zawody które wymieniłam.
Idą do tego mężczyźni? Nie. Dlaczego?
Bo mają rację że te zawody są nudne , trzeba za wszystkimi skakać i są mało płatne.
Znowu kiedy jest się kobieta i idzie się w zawód satysfakcjonujący i dużo płatny. To znowu jest się pod okiem ostracyzomwym i zbyqajacym do tych zawodów które wymieniłam.
Być lesbijką i szownista w jednym. Bo innej możliwości twojej doczepki do mnie nie widzę.
A więc dla Ciebie wyznacznikiem tego, że dany zawód jest ciekawy albo nie jest to, czy faceci się nim interesują? I kto tu jest szowinistą? ;)
eminem98xd pisze:
4 mar 2021, o 00:11
Tak bo te zawody to dla mnie beka i śmieje się z tych ludzi tak samo jak wy śmiejecie się z takich osób jak ja.
A to śmiać mi się z czegoś nie wolno?
Kiedy widzę że to jest beznadziejne systemowe kłamstwo tak naprawdę i mam podążać za ludźmi którzy się dają ? I przeważnie nie myślą ? Takie typiary są wykorzystywane na całego w tych zawodach i wyciskane jak cytryna.
Teraz ty tym komentarzem sabotujesz moja wolność i łój charakter chcąc pokazać mi jaka to ja jestem nie dobra bo się śmieje. A nie wolno mi? No widać nie .
Aaa, już rozumiem i wszystko jasne. Jakaś kosmetyczka i jakaś "biurowa" wyśmiewały się z Ciebie i dlatego teraz wrzucasz wszystkich przedstawicieli tych zawodów do jednego wora pt. "Wy wszyscy się ze mnie śmiejecie, a sami jesteście nuuudni". Uwierz mi, że gdy czytam niektóre Twoje komentarze, to odczuwam bardziej zażenowanie, niż wesołość.
Oczywiście, że masz prawo śmiać się z innych ludzi, nikt Ci tego nie zabrania. Ale w takim razie dlaczego tak bardzo irytuje Cię to, że inni śmieją się z Ciebie, hę? Zabraniasz im? Ty możesz, a inni nie mogą? I kto tu kogo sabotuje?
Znam jedną dziewczynę w Twoim wieku, która ze względu na swój życiorys mogłaby doradzać wielu osobom na tym portalu, a jednak jest oszczędna w wypowiedziach i nie feruje bezzasadnych wyroków. Nie ocenia, nie wyśmiewa, w przeciwieństwie do Ciebie. Uważasz się za nieomylną alfę i omegę? Tylko najlepsi potrafią uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski. A czy Ty to potrafisz?
Twoje wypowiedzi tutaj nie mają nic wspólnego z kulturalną wymianą poglądów i szacunkiem do drugiej osoby, która ma odmienne zdanie od Ciebie. Obserwuję tutaj wiele wątków i wypowiedzi różnych foremek, ale rzadko się zdarza ktoś tak nie szanujący zdania innych ludzi, jak Ty. Jedyne, co mogę Ci doradzić, to to, żebyś nabrała trochę więcej dystansu do swojej osoby. Nie jesteś pępkiem świata :roll:
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 4 mar 2021, o 21:04

Elinor pisze:
4 mar 2021, o 10:03
Beznadziejnie :/ Janusze najgorsi.
Czy ja wiem, Janusz jak Janusz. Wiadomo.. Jak słyszę takie teksty ze strony kobiet to mnie to ostatnio jakoś bardziej gdzieś tam rusza w tych czasach.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: KOBIETA JAKO KIEROWCA ZAWODOWY !

Post autor: eminem98xd » 4 mar 2021, o 21:08

nataliagk pisze:
4 mar 2021, o 20:29
eminem98xd pisze:
4 mar 2021, o 00:17
I teraz weź te zawody które wymieniłam.
Idą do tego mężczyźni? Nie. Dlaczego?
Bo mają rację że te zawody są nudne , trzeba za wszystkimi skakać i są mało płatne.
Znowu kiedy jest się kobieta i idzie się w zawód satysfakcjonujący i dużo płatny. To znowu jest się pod okiem ostracyzomwym i zbyqajacym do tych zawodów które wymieniłam.
Być lesbijką i szownista w jednym. Bo innej możliwości twojej doczepki do mnie nie widzę.
A więc dla Ciebie wyznacznikiem tego, że dany zawód jest ciekawy albo nie jest to, czy faceci się nim interesują? I kto tu jest szowinistą? ;)
eminem98xd pisze:
4 mar 2021, o 00:11
Tak bo te zawody to dla mnie beka i śmieje się z tych ludzi tak samo jak wy śmiejecie się z takich osób jak ja.
A to śmiać mi się z czegoś nie wolno?
Kiedy widzę że to jest beznadziejne systemowe kłamstwo tak naprawdę i mam podążać za ludźmi którzy się dają ? I przeważnie nie myślą ? Takie typiary są wykorzystywane na całego w tych zawodach i wyciskane jak cytryna.
Teraz ty tym komentarzem sabotujesz moja wolność i łój charakter chcąc pokazać mi jaka to ja jestem nie dobra bo się śmieje. A nie wolno mi? No widać nie .
Aaa, już rozumiem i wszystko jasne. Jakaś kosmetyczka i jakaś "biurowa" wyśmiewały się z Ciebie i dlatego teraz wrzucasz wszystkich przedstawicieli tych zawodów do jednego wora pt. "Wy wszyscy się ze mnie śmiejecie, a sami jesteście nuuudni". Uwierz mi, że gdy czytam niektóre Twoje komentarze, to odczuwam bardziej zażenowanie, niż wesołość.
Oczywiście, że masz prawo śmiać się z innych ludzi, nikt Ci tego nie zabrania. Ale w takim razie dlaczego tak bardzo irytuje Cię to, że inni śmieją się z Ciebie, hę? Zabraniasz im? Ty możesz, a inni nie mogą? I kto tu kogo sabotuje?
Znam jedną dziewczynę w Twoim wieku, która ze względu na swój życiorys mogłaby doradzać wielu osobom na tym portalu, a jednak jest oszczędna w wypowiedziach i nie feruje bezzasadnych wyroków. Nie ocenia, nie wyśmiewa, w przeciwieństwie do Ciebie. Uważasz się za nieomylną alfę i omegę? Tylko najlepsi potrafią uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski. A czy Ty to potrafisz?
Twoje wypowiedzi tutaj nie mają nic wspólnego z kulturalną wymianą poglądów i szacunkiem do drugiej osoby, która ma odmienne zdanie od Ciebie. Obserwuję tutaj wiele wątków i wypowiedzi różnych foremek, ale rzadko się zdarza ktoś tak nie szanujący zdania innych ludzi, jak Ty. Jedyne, co mogę Ci doradzić, to to, żebyś nabrała trochę więcej dystansu do swojej osoby. Nie jesteś pępkiem świata :roll:
Nie bo faceci, ale mają rację. Idą w zawody gdzie nikt im nad uchem nie gdera, są ciekawe i dobrze płatne.sama w takie idę przedtem nawet nie paczajac czy są męskie przedtem tzn przed pisowskimi propagandami.
Bo wcześniej nie spotykałam się z szowinkstycznymi treściami że coś jest nie dla mnie i szukania każdego pretekstu do zawrócenia na coś co wiem że jest nie dla mnie bo też tego próbowałam.
A tekst typu nabrania dystansu.
Ja ci proponuje większego szacunku do ludzi.
Nie jesteś nikim kto może dyktować komuś co ma myśleć i jakie ma mieć granice tolerancji dla chamstwa.
ODPOWIEDZ